Atheneum Ie Oergsn list vergaan van den Westhiader Esü3 gskimziiiiiïp zaak te St-JoosMea-NooSs Be nsardenmarkl van Bi.nclie H&ïige trant! in het Bijgêvoetjila kredieten. Een öhnHstaanfeare toestand. Do vriistellinti fier geestelijken en tia militaire nervormim En de Burgerwacht gelost of do Grieken aantwoordden met vollo .geschut. Do aanval duurde een uur dan zijn doTupksche schepen achteruit gestoomd totdat zij terug onder het hvroik waren van het fort Seddolhahr, om dan terug door do straat der Dardanollen to verdwijnen. Rond 3 1/2 ure van don namiddag hebben Turksche torpedobooten terug eenon uitval gewaagd. liet naderen dor Grieksche torpe- doboolon was voldoende om zo terug te jagen. Mon weet niet of de Turk on grooto schade hebben ondergaan. Do Grieken hebben niet liet minste verlies lo betreuren. fJotf een gevecht te water .Men beweert dat liet ministerie te Constan- tinopel eer. telegram ontvangen hoeft door don bevelhebber der vloot gestuurd, waarin hij seint dat een nieuwe zeeslag tusschen de Grieksche en dn Turksche vloten werd ge leverd en dat vlammen worden gezien op den voorstevon der Averoff». Mon zag dan bel schip op zijne zijdo overhangen, omringd worden door al do andere schepen van de vloot en dau eindelijk naar liet Zuiden op- trekkon. Het gerucht is in omloop, dat do Turksche transportschepen eon groot aantal soldaten zullen overbrengen naar een tot hiertoe on bekende bestemming. Dc vredesonderhandelingen to Londen Lijk wij in onzo Laatste Berichten hebben aangekondigd werd de tweede verga dering aanstonds geheven, doordien dat do afgezanten van Turkije beweerden met de Grieken niet te kunnen onderhandelen, zoo lang deze den wapenstilstand niet haddon on- dertcokend. Wanneer de afgevaardigden het Sint James Palcis verlieten, werden zij langs alle kan ton aangesproken .door dagbladschrijvers, klaar zij woigerdon don minsten uitlog te geven. Do volgendo zitting zul gehouden worden Donderdag 10. De Turken om tijd to winnen, vroegen dat do afgevaardigden der bondgonoolen hunne vredesvoorwaarden reeds zouden hekend maken, in afwachting dat zij onderrichtingen ontvangen hadden uit ConsLantinopcl aan gaande de te houden gedragslijn jegens do Grieken. De bondgenoten bobben zulks ge weigerd. Aitjemecnc ontgoocheling Het schielijk eindigen van do tweede ver- gadoring vcreorzaakt hij iedereen groote verwondering en even grooto ontgoocheling. Het voorwendsel der Turken wordt niet als ernstig aanzion daar zij vóór hun vertrek reeds, don naam kenden der Grieksche afge- zanteh en dus meer dan tijd haddon om des- aangaande onderrichtingen te vragen aan hun landsbestuur. Het wordt algemeen anngonomon dat de Turken van dat voorwendsol hebben gebruik gemaakt, om eons to voelen hoe vast het verbond van zijne aanvallers is, en terzelf- ilerlijd om do zaken langer te trekken. Hunne handelwijze heeft ccno grooto ver wondering en opgewondenheid hij al do an dere afgevaardigden veroorzaakt. De bond genoten sch'jien door dat incident nog nau wer veroonigd te zijn en zij zijn in allo geval besloten niet to dulden dat do Turken, hier lijlc elders, met eono politiek van langrek- kerij voor don dag komen. De vergadering der afgevaardigden te Londen. De vergadoring van Dijnsdag heeft drij en half uren geduurd en zal Woensdag voort gezet worden. Zij had plaats op liet eersio verdiep van het Foreign OlGce, in do zaal nevens do jrroolo zaal dor plechtige ontvang- ston. Sir Edward Grey, dio do vergadering voorzat, was gezeten .aan hot uiteinde van ceno lange taf 1. Rechtover hem en aan zijne heide zijden zalen er afgezanten. Alles wordt hier geheim gehouden,-zelfs doet men aan do pers geen do minste medcdeeling. 40® VERVOLG. Om rodenon, dio ik niet behoef op t9 ge ven, denken zoowel mijn echtgenoot als ik hot waarschijnlijk, dat Jufvrouw Jazeph, in oen vroeger tijdperk van haar levon, betrek king heeft gehad op de nabuurschap van Portligenna. Of dit waar is of niet, onbetwist baar zeker is het dat zij niet met het inwen dige van Porthgeona Tower bekend is, en dat zij, om de eene of andoro voor ons onbe grijpelijke reden, belang in het oudo huis stelt. Een en ander te samen genomen, en wetende dat zij nu in Cornwallis is. achten wij het niet onmogelijk dat gij, of M. Mandor, of een ander persoon in onzen dienst, haar kondot ontmoeten, en wij houden er bijzon der aan, indion zij bij toeval mocht vragen het huis to zien, dat gij haar niot slechts met bereidwilligheid en beleefdheid er in rond leidt, maar dat gij ook bijzonder op haar ge drag lot, van hut oogenblik af dat gij het ge bouw binnenkomt totdat zij het verlaat. Ver lies haar niet uit hot gezichton tracht, zoo mogelijk, eon vertrouwd persoon to vinden om haar ongemerkt te volgen, on to ontdek ken waar zij heengaat nadat zij het huis ver laten heeft. Ilot is van het grootste belang dat deze voorschriften (hoe zonderling zij u mo gen toeschijnen) onvoorwaardelijk naar do lettor opgevolgd worden. Ik heb nog slechts ruimte on tijd om or bij te voegen dat wij niets tot nadeel van dio vrouw weten, en uitdrukkelijk verlangen dat gij de zaken met genoegzame omzichtigheid aanlegt (in geval gij haar ontmoet) om te Ioorkomen dat zij eeuig vermoeden kan heb- DE VOLKSSTEM 19 DECEMBER 1912 Men .roept het alarm In Dmtschland Volgens eono mededeeling van den «Vor- waerls»,modedoeling dio wij onder allo voor behoud woergoven. houdt het staatsbestuur allo goudon muntstukkon in, om slechts zil ver en papiergeld in omgang te laten. Van den anderen kant zou du minister van oorlog aan alle korpsoversten gevraagd hebben, of zij bereid zijn al de bevolen uit te voeron. Valsch alarm in Servië Een dagblad kondigde aan dat da Oosten rijkers den Donau waren overgegaan in (To do nabijheid van Vickmilza, op een afstand omtrent van 15 kilometers van Belgrado en hunne geweren hadden afgovuurd op eono sorvischo wacht. Naar eon verslag, aan hol Servisch ministerie overgemaakt, is dio zaak zeor ovordrevon, en bepaalt zich hierbij Tijdens oeno schietoefening van Oostenrijk- sclio soldaten, zijn eenigo kogels langs den oever van den Donau op Servischon bodem gevallen. Dinsdag namiddag namiddag, rond 4 uro, barstte er een hevige brand uit in liet athe neum van Borgon. Do vlammen werden het cersl bcjr.orkt door eenen opzienor zij stegen op uil liet dak langs don kant der Rogier- straat. Het alarm word gegeven de leerlin gen verlieten do lokalen in do grootste orde, en nu begon mon ieverig te blusschon. Doch, wat men ook deed om het vuur lo beperken en het overige der gehouwen te vrijwaren, niets haatte! Op eenigo minuten stond het grootste gedeelte van het alhoneum in laaio vlam. Tijdig verwittigd, kwamen do pompiers laat ter [la'its.Dozo traagheid had dn nood- loltigsto govolgon kunnen hebben, want,zoo als mon weet, staan er rond -hot geloislerdo gebouw talrijke huizen, onder andore de «Banquo crédit Liegois». Dit gebouw vatte ook vuur, doch mon kon liet nog bijtijds van vernieling vrijwaren. Do rechtcrvleugol van hot atheneum kon gered worden al do an- dcro afhankelijkheden zijn in ascli gelogd. Smeulende puinen en ingestorto muren blijven er ülleo:: over van clit prachtig ge deelte. De schade wordt op CO,000 franken geraamd. Do menigte nieuwsgierigen, die naar do plaats des onheils waren toegesneld, worden door do jagers to paard on de politio op af stand gehouden. Wal da bemanning van de Minnie verklaart Ilot geheim dat het vergaan van den Waslhinder omringde komt nu opgehelderd lo worden door du verklaringen afgiTngd door de bemanning van den lichter Minnie welko zooals wij roeds gisteren zegdon to Vlissingen is teruggekeerd. Ziehcer hoe do bemanning van do Minnie de ramp verhaalt In den nacht van Vrijdag tot Zaterda; tijdens eon vroeselijk tempeest ging de Minnie naast do Westhinder liggen. Du woeligo zoo wiorp do Minnie op hot licht schip. Heel d® bemanning van het lichtschip .sprong op do brug, terwijl beide schepen ndj_ verscheidene malen op elkander geworpen werden. Do Westhinder om zich van de Minnie te ontlasten liet heel zijne ketens atfloopon doen het was vruchloloos en de beide schepen bicven aan elkander vastgehecht. Middelerwijl woedde het tempeest maar steeds rnet dczelfdo lievigheid en de botsin gen duurden ook voort. Eensklaps had nog een schok plaats heviger dan, do voorgando. De bemanning ben dat gij volgens bevel handelt, of er eonig bijzonder belang bij hebt, hare gangen to be spieden. Wees zoo goed van den inhoud dezes, aan don rentmeester kennis te geven, en des noods staat bet u vrij do voorschriften erin vervat, aan elk ander vertrouwd persoon meê to doelen, t> De uwe, Rosaukjnd FRANKLAND. P. S. Ik heb mijne kamer verlaten, en het kindje groeit goed op. Ziedaar, zegde do huishoudster. Wio kan daar nu kop of staart aan vinden Ilebt gij. M. Muuder, met al uwo ondervinding, ooit zulk een brief onder d3 oogen gehad Daar wordt ons een zware verantwoordelijkheid op do schouders gelegd, zondereen enkel woord tot opheldering. Ik heb den gëhceleu morgend mijne hersens afgetobt met er over na te den ken, wat zij toch voor belang in die geheim zinnige vrouw kunnen stellen en hoe meer ik er ovor denk, des to minder kan ik er wijs uit worden. Wat dunkt u ervan M. Mundor Wij moeten dadelijk iots doen. Is or een bij zondere weg, dien gij geneigd zoudt zijn in te slaan. Munder kuchte zacht, sloeg zijn rechterbeen over zijn linker, hield zijn hoofd nadenkond op zijdo, kuchte zacht voor de tweedemaal, on zag do huishoudster aan. Indion het go- zicht, dat haar nu aanstaarde, aan elk ander man op do wereld had behoord, zou Jufvrouw Pcntroath gevonden hebben dat het niets dan domme verbazing uitdrukte. Maar het was M. Munder's gezichten zij kon liet slechts mot vertrouwen, en met aandoeningen van eor- biedigo verwachting be houwen. Ik zou «lonken, begon Muller. Ja zegde do huishoudster levendig. Voor dat or een woord moer gezegd kon van den Westhinder gaf gedurig signalen, terwijl zij do opvarenden van do Mmnie aan- iepeu, ten einde dun naam der laatste boot to weet lo komen en desnoods hun verslag op te maken. Schielijk, zonder dat mon er zich aan verwachtte, s'.o.og do Westhinder op zijde, on verdween s.clner, onmidduTijk in do golven. Nog hoordon do opvareudon dor Minnie een ijselijk hulpgeschreeuw van do beman ning valï don Westhinderdoch aan hulp was niot te denkon. D.o golven waron al to woest. Eenige oogeublikkun later was niets meer te bespeuren. a Do lichter werd dan door den storm naar liet Noord Oosten gedreven. Twee da gen lang blceHiet schip, dal onmogelijk kon gestuurd worden op do onstuimige golven voorlzwalpen, ton speelhui dienende aan do ontketende elementen. Maandag, werd het schip nabij do Thorn ton Bank opgepikt door den Ary Scheffen en naar Vlissingen gesleept. Waarschijnlijk moet tijdens de opvol- genllijko botsingen tusschen do twee schepen i lclc ontslaan zijn aan don Westhinder. Daar heel do bemanning zich op do brug bevond, om er aan do inanoeuvers deel te nemen, bemerkte mén slechts het lek, toen het schip vol water geloopon was en het schip kantelde. En de Èkiatana Wat nu de E'datana botreft, hot is lot hier toe nog niet uitgemaakt, of op het oogenblik der eersto botsing- do Minnie nog door do Eklatana gesleept werd. Dat punt is van het groolsto belang, om de verantwoordelijkheid vast te stollen. Zeker is het evenwel, dat het schip lol Zaterdag morgend in don omtrek van de plaats der ramp bleef, doch ook niets be merkte. Eene belangrijke verklaring. Kapitein Schmidt, bovelhobbor van den stoomer Sydney uit Australië lo Antwerpen aangekomen, hoeft do volgendo belangrijke verklaring afgelegd «Op 14 December, rond 5 uro 20, be merkte ik inden omtrek van den Westhinder eon stoomer hebbende con zeelichter op sleep touw. Do zco was zeor hol. Ik zwenkto en toen ik bemerkte dal ik tusschen do West hinder en do stoomerniot door kon, zwenkto do stoomer westwaarts co do liclilor moet dan waarschijnlijk in botsing gekomen zijn mol het vuurschip, daar dit kort nadien ver dween. Ik gaf langdurige signalen, doch ik kreog geen antwoord. De volledige lijst der omgekomenen. Jaak Vanhuysso, '.kapitein, jonggezel Lauwers, machinist, getrouwd en vader van oen kind Bulled Karei, gehuwd on vador van zes kinderon GHijs Aug., gehuwd en vader van eon kind Oscar Lesy, gehuwd on vader van een ldml Siliau,'gehuwd c:i rader van een kind 'Gerard, gehuwd en vader van eoii kind Viuck, gehuwd, en vador van vim- kinderen Van llavorbeko, gehuwd Flourbaay en Blommaert, jongge zellen. Blommaerls broer kwam ovor 8 maanden om hij 't vergaan van: do loodsboot 2, aan do Scheldrmondiiig. Heer Minister Pad Segers te Oostende Toekomenden Zondag zal er in do kerk der apostelen Pél rus fen Paul us le Oostende, eon plechligo lijkdienst plaats hebben voor «Ié slachtoffers dor zeeramp, die vorlede.i Vrijdag gebeurde. Iïcer Paul Sogers, minister van Zeewezen, zal deze plechtigheid door zijuo aanwezig heid vereoren, Dezo blijk van goncgonboid zal zekorlijk de beproefde fumiliën treffen. Groot is de ontroering door deze ramp te weeg gebracht. Nooit nog, werd de Ooslcnd- scbo zeevaart,door zulk een onheil gólroffen. worden trad do dienstmeid binnen om do ta fel voor Jufvr. Pentreath te dokken. Nog niot, Betsy, nog niet, riep de huis houdster ongeduldig. jKom do tafel niet dek ken voor dat ik u roep, M. Mundor on ik heb ben over iets zeer gewichtigs te spreken, en mogen nu niet gehoord worden. Nauwelijks bad zij dit gezegd, of er had eene andere stoornis van een geheel onver- wachten aard plaats. Er werd aan do "deur gebeld. Dit was eenezcer ongewone gebeur- t' nis op Porthgenna Tower. Do weinige per sonen, dio er wegens huiselijke zaken to ko men hadden, kwamön door een zijdeurken binnen, dat bij dag op klink gelaten word. Wio ter wereld kan dat zjjn riep Jufvr. Pentreath uit, zich naar hot venster spoe- deiulo, dat van ter zijde op den dorpel uitzag. Het eerste voorwerp, dat haar in 't oog viel, was eene dame, die op de onderste trede stond, eene dame, - zeer net, mot stille don kere kleuren gekleed. Gocdo hemel, M. Munder riep de huis houdster, naar do tafel torugsnellende, en den brief van Mevr. Franje! and, die zij er op had laten liggen, grijpende. Er staat op ditoogen blik eono onbekende aan do deur! eene dame! of, ton minste, eene vrouw en net gekleed, met donkere kleuren Gij zoudt mij wel met een pluimke kunnen omgooien, M. Munder Wacht, Betsy blijf waar gij zijt Ik wilde enkel naar de deur gaan om open te doen, zegde Betsy, in verbazing. Blijf daar, herbaalde Jufvr. Pentreath, zich met eene krachtige poging bedwingende. Ik heb er, bij uezo, bijzondere gelegenheid, mijne reden voor, om uit mijne betrekking af to dalen en uw werk to verrichten. Uit don weg, sta mij zoo niet aan te gapen, zottin Ik ga zei ven opendoen IIcL ïs cone ware nationale ramp Do zeelie den zagen zelden de baren op zulko ongeloo fel ijk o boogie klimmen, nooit geheugen zij zich do zee zoo hoog lo hebben gezien. Een rcserve-lichibool. Tot hiertoe is nog geen onkel wrak van den Westhinder binnengekomen. In do work huizen van Oostende wórdt naarstig doorgewerkt om eono reserveboot in orde te brengen, ten eindo don Westhinder te gaan vervangen. Men hoopte Donderdag daar mede gereed te zijn. Nadien zullen peilingen gedaan worden, om de juislo plaats aan lo duiden waar de Westhinder gezonken ligt. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar). Brussel, 18 Dec. 1912. Do bijzondere afdcoling der Kamers gelast met hel ondorzook van bot wetsvoorstel a-ingaande do bijgevoegde kredieten kwam Dijnsdag bijeen, ondor voorzitterschap van den heer Schollaert. Mils voorbehoud van een amendement werd liet wetsvoorstel aangenomen M. Iloyois werd als verslagge- vei aangeduid. Le Soir toekende gisteren, en met grooto rede, vorzet aan tégen de wijze waarop men de dagbladschrijvers behandel! in do kamers en ook de ministers on volks vertegenwoordigers, die niet bon onderhan delen komen. Zulks kWam Van pas hij de ontleding van het verslag van M. Verstey- lon bij het budget der kamor voor 1913. Beeldt u in dat de ministers on do volks vertegenwoordigers dio met ons in betrekking willen komen langs eenon kleinen trap rnogon naar haven klimmen, die juist goefi op het wnschkot. En't is le midden van dat gewemel van vreemdelingen, hussiors, soldaten en aller hande dienstboden van het naticpaleis, dat de wetgevers verplicht zijn mot do afgevaar digden der drukpers to onderhandeion over zakoii van ganscii vorfrouwelijken aard. Voor ons dagbladschrijvers doet dat niets ter zake. Wij zijn te zeer gewoon als nielighodon behandejd le worden huilen als men ons nondig heeft dan zijn 't al rozen om ons daarmede te bekreunen. Maar zulks past niet hij do waardigheid der ministers of der volksvertegenwoordi gers. Vooral dat liet zeer gemakkelijk zou wezen ceno kleine spreekzaal in gorcedheid le brengen, waar wolgevers on dagblad schrijvers zouden kunnen samenkomen met al don -eerbied"die aan do eersten is verschul digd en niet moor lijk nu, als kwaaddoeners dio .ergens achter eene deur elkander iets in de o oren te fluisteren hebben. Verscheiden o katholieke volksvertegen woordigers hebben bemerkt dat bet niéuw militair wel soul werp geen do minste melding maakt van do vrijstelling de geestelijken. Er ïVzeHsin den tekst oen paragraaf die doet veronderstellen dat hot ministerie niel voornemens is daar nog rekening van te houden Studieonderbreking voor een jaar. rond twinligjnrigcn leeflijdvzal zeer heilzaam n zijn voor do lichamelijke vorming dor jon gelingen, die sedert lal rijke jaren, ja zelfs van hunne teederslo kindsheid af, werden verplicht tot krachligo verstandelijk o Jn- spanning, die aan dolicliainelijko opvoeding do plaats on het gowicht niot gunt, welke haar toekomt met het oog op de ontwikka ling van den mensch Men verzekert mij dat O. II. do Bisschop pen van België het ui. t zoo slecht zouden vinden, moesten al do jonge'geestelijken, al vorens het kloosterleven of geestelijk' leven aan le gaan, een jaar dienst doden. Ik lieh ,goen do minsto bevoegdheid om aangaande ceno zaak van zoo-groot belang oen oordeel to vellen. Ik schrijf u dus onkel wat ik vernam, zonder daar het minsto por- soouhjk gedacht bij to voegen. Elkeiid'rcn slelt nu natuurlijk deze vraag zal men de burgerwacht handhaven Do woorden van do Groiuiwot zijn heel klaar gêcno orikelo militaire hervorming mag of kan het verdwijnen .der burgerwacht voor gevolg hebben. Wat zal, of sval kan er gedaan Ziohior d saaugaande liet antwoord van een Stoor bevoegd man a De Grondwet zegt, ja, dat er moot eene burgerwacht beslaan.Mijns duukens zal hot niet noodig zijn daarom do grondwet lo herzien. Ton gevolge van den algcmconen dienst- plicht zullen jaarlijks do jonge recrulen voor de burgerwacht in aanlal verminde- ren, mits oud soldaten vrij zijn van dienst in do burgerwacht. In afwachting dat do burgerwacht zóó totaal verdwijno, kan men ze in niet werk el ij kon dienst laten sluimeren, lijk nu in de dorpen. IIarqld. Een geraamto bedolven in eenen kelder Dinsdag namiddag rond 3 1/2 uro, waren werklieden bezig den kelder van hel koffie huis dragon do n. 33, Vooruilgangstraat, lo St-Joost-ton-Noode, uit te diepen, toen zij op pas 50 centimeters diepte een mensehelijk geraamte vonden. On'middelijk verwittigde de patroon van liet koffiehuis do policie. M. Vaesiui, ondo.- kommissaris van het bureel dor Kruisvaar- Lonslraat, snelde ter plaats en opende oen onderzoek. IIij vernam weldra dat do huidige patroon slechts sinds drie maanden het koffihuis be woont. Zijn voorganger woonde er twaalf jaar en deze zelfinoorddo zich, door eenige maanden geleden, tijdens do overvaart Oostende Dover, nabij do Engolscho kust in zoo lo springen. M. Vaesen deed onrr.iddèlijk het work stil leggen en verwittigde het parkot. De zaak is ongetwijfeld reeds oud. Men ,zal do v«'. igo patroons van het koffiehuis op zoeken, bin zooveel mogelijk inlichtingen in lo* winnen. Alles laat toe te veronderstellen, dat mon zich hier tegenover eene misdaad hövindt welko roeds meer dan 20 jaar geleden plaats ad. Aan het geraamto klbofdo niet het minste stukje vleesch meer. XIV. IN HUIS. Do verbazing van Jufvr. Pentreath, toen zij door het venster eene dame zag, werd ver dubbeld op hot zien van een heer, toen zij do deur opende. Na gobeld to hebbon, bleef oom Joseph, in plaats van zich weer op' den dorpel bij zijne nicht te voegen, aan den ingang wachten, en stond aldus dicht genoeg hij het huis, om bui ten bereik van Jufvr. Pontreath's gezicht te zijn, terwijl z.ij langs het venster uitkeek. Naar het de opgewonden© vorbeelding der huishoudster toescheen, vertoonde hij zich op den dorpel met al liet plotselinge van eene. verschijning, de verschijning van een blozend oud manneken, dat glimlachte, boog, cu don hoed afnam met een sierlijken zwaai van be leefdheid, waarin iets bovenmcnschelijks vlug was. IIoo gaat hot Wij komen hot huis zien, zegde oom Joseph, zijn onfeilbaar middel om toegang te verkrijgen aanwendende, zoodra de deur geopend was. Jufvrouw Pontreath was verstomd. Wie was die gemeenzamo oudo man met zijn vreemden tongval en zij no allerwonderlijkste buiging? on wat bedoelde hij mot haar toe to spreken alsof zij zijne intieme vriendin was In den brief van Mevr. Frankland, werd van het begin tot het eindo, met geen enkel woord molding van hem gemaakt. IIoo gaat het? Wij komen het huis zien herhaalde oom Joseph, zijn onweorstaanba- ren vorm van begroeting ten tweede male be proevende. (Vervolgt.) Da paardenmarkt vati Maandag werd'«g-ced bezocht niettegenstaande het slecht weder. waron een duizendtal paarden tekoopgo- steld, waaronder selioono trekpaarden on uleiis.van Inlaiidsch ras van 18 maanden en driejaar oud. Do Duitscho kooplieden hebben vooral do trekpaarden opgekocht. Er waren ook Oos- iem ijksclie kooplieden dio paarden van het leger opkochten. AI do paarden werden aan goede prijzen verkocht. Op de veemarkt werden de melkkoeion aan hoo.e prijzen verkocht. Do varkens en viggenmarkt was ook goed voorzion een 300tai beesten worden lo koop gesteld de viggena weiden, gemiddeld ver koel.laan 2-1 IV. en de loopers lot 45 frank. Voor bot binnenland waren 3G waggons paarden, 31 voor Duiisehluud. 4 voor Óos- rijlc, 5 voor Frankrijk en 2 voor Holland. 0rus? '1. Hatelijke die/stal. Dieven zijn Maandag namiddag, tijdons zij no afwe zigheid, i i do nederige woning gekomen van den schoenmaker G. D..., Samarilaanscli© straat. Zij stalen eene som van 270 fr. zijnde al wutD.., bezat. Een der daders, een oud voroordcolde, is gekend. Gevaarlijke dronkaard. Een werk man uit den Kribbegang, dronken zijnde, bedreigde Dinsdag morgend. rond 3 ure, al- wio li ij ontmoet! e met een revolver. Eens klaps ging een schot af. Gelukkigiijk werd niemand getroffen. Eon agent ieidde den dronkaard naar het kommissariaat. Bestolen. M Robert Van Dammo, Lange Haagstraat, stelde Maandag namid dag vast dat een dief, die te zijneut was bin nengekomen. hein een reiszak had ontstol.ui inhoudend voor 800 fr. koeverlen on ander zilverwerk. Brand in het Handclsmuseum. Een be gin van brand is Maandag ontslaan in Het Handelsmuseum, Augustijnenstraat. Een dikke rook vervulde spoedig het ruim go- bouw en bracht oon legioen ratten in bcwei- ging. Na oenigo fniimlen,waren (lo pompiers van verschillende po3lon moester van hot vuur. Do brand werd veroorzaakt door onvoor zichtigheid van een werkman, arbeidend in een nieuw gebouw van do Lakenstraat,in go- meanschap slaande met het museum. Rjioielongeval. Maandag namiddag staplo Mevr. Iluyvetlers, 5S jaar, Maria- Ilendrikastraat, te Elsone, aan do Beurs, van den tram.Zij werd omvergeworpen door een wielrijder, wonende Ileysolstraat, le Laken. Men nam het slachtoffer op, dat nog al erg gekwetst aan den mond was. Dikwijls verbiedt do genocsliccr de koffie. Nooit zal hij do chicoree der Trappisten Vincart verbieden, 150Gr.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2