Berichten Samson Kina qooft en Van Honwajirt geeft list op Weerkundigs waarnemingen 1 fsesfefga PER TELEFOON Spleoelfaferiek A. L. MEYVAERT Rechterlijke Kronijk S PORTNIEUW S De Zssdagenltoors t3 Brussel -v Robert Vande Lanotte ijteÈza 3 E)e bevsorradang vaci AndrinopcB. Londen 23. De vredesonder handelingen ondergaan eer.o nieuwe vertraging om wille van do afgezanten der kondge noten dio inlichtingen vragen aan hunne landsbesturen. In do vorgadering van vandaag zullen do Turken aandringen, om liet bevoorraden van Andrinopel. Men voorziet dat do andere zulks zul Ion weigeren en men vreest dus eoii plotseling einde van de vredesonder handelingen. ÉCraJgwerrloüïiBiigesa £-2 Jassona. CONSTANTINOPEL 23. Volgens den correspondent van don «Times» hebben de Turken verslagen geweest door de Grieken te Janina. Djavid- Pacha mot zijn stafbovolhebbor werden gedood. Nieuwe hulptroepen hebben de Grieken gedwongen terug achteruit te gaan. de veriraging cUsr 'reistess. M. Van do Vyvere, minister van Spoorwegen, hooft aan do dienstoverslen onder zijn beheer, een omzendbrief gestuurd waarin hij hot verlangen uitdrukt, dat do agenten, die liet meest ieveren om de treinen op het regelmatig uur te doon vertrekken en toekomen, hem zouden kenbaar gomaakt worden. Een djfnamiataansSag In EZrerjeSech SsicSSë- Lord Harding cro Maandag morgend deed lord Harding, onderkoning van Engelsch Indië, zijne plechtige intrede to Delhy. Van het dak van oen huis werd plots een hom naar zijn rijtuig geworpen. Do bom ontplofte en M. Harding werd erg gekwetst. Zijne echtgenoot» ontkwam het ongedeerd, doch een der bedienden werd gedood. De BtooscjOStrcaBBIUDe Duilscho ontdekkingsreiziger, luitenant Paul Graelz, dio eenigen lijd geleden in automobiel Afrika doorreisde, on thans per aulo-boolje de bitoïenstroomen bevaart, hoeft uitTakanilca een telegram gezonden, meldende dal de wa terloop welke het meer Rikwa aan hot meer Banguolo verbindt, ook nog de Kongoslroom is. Aldus zou do Kongostroom de langste stroom van Afrika zijn. jvi 24 DECEMBER 1912 Botsing tusschen een wielrijder en een taxi. De 22-jarige hr. Hofman, Grondo- lingcnstraat. te Kuregcm, kwam Zaterdag, nabij do Zuidlaan, met zijn rijwiel in botsing met een taxi. Zwaar gewond aan liet hoofd werd het slachtoffer opgenomen en naar het St-Pietcrsgasthuis vervoerd. Drie aftruggelaressen. Drie vrou wen vestigden zich onlangs in* een bureel Timmerhoutkaai. Mits een kloin voorschot, zouden zij aar.deelcn voor hot publiek vor- handolen. Do waarden werden hun derhalve toevertrouwd. Do bedriegsters lieten van zich niet moer hooren. Als do politie hun bu reel borocht, waron zij vcrd\Venen. liet getal slachtoffers is groot. Ronse. Doodelijk ongeluk. Zater dag avond speeldo liet kindje van 5 jaar oud der echlgonooton Scooyling op don vloer der keuken, waar een ketel.stond. Het kindje gleed uit on viel met do keel op don rand van don ketel. Hot' had eene wreede wonde en verloor veel bloed. Ondanks do beste zor gen, is hel Zondag morgend aan zijne wonden bezweken. Doodclijk ongeluk. Arthur Delfos- se, werkman, oud 40 jaar, wonende te Ilon- so, arbeidde Zaterdag aan oen gebouw, dn eeno naburige gemeente. Do man verloor op eens het evenwicht on viel van 10 me tors hoogte. Ilij werd naar het hospitaal gedragen waar hij kort nadien in do afgrijselijkste pij nen bezweken is. Ilij laat eeno bedroefde weduwe met 4 kleine kinderen achter. Lokeren. Stoutmoedige diefstal. Zondag namiddag kwam een vreemdeling in do herberg Do Raap terwijl, de her bergierster alleen te buis was. Do kerel vroeg zich een glas hier on terwijl de vrouw om het hier was sloot do kerel de kelderdeur roofde de toogladc en nam de vlucht. ICenige minuten later werd do vrouw door een klient verlost. Eene klacht is neergelegd. Sint-Nikolaas. Ouderling aangerand. Zondag avond keerde do Sü jarige Thco- fiel Va lek,' huiswaarts. Op de vijf straten werd do man aangevallen door drie kerels en vreesolijk geslagen, zoudat hij bewuste loos bleef liggen.Een geneesheer moest hom verzorgen. De politie beeft de zaak in han den. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf 3Aalst. Stoomfabriek in Gent 75G Lede. Wocslaard. Zondag avond ontstond twist tusschen verscheidene perso nen. De vrouw van een dor twisters,zekeren B... kwam tusschen en daarop ontstak B... in zulke hevige woede, dat hij zijne vrouw erg mishandelde. Te huis gekomen wilde zijne vrouw bij middel van eon broodmes do keel afsnijden. Slechts met groole moeite gelukte do vrouw er in to ontsnappen. Ook do moeder en do zuster der vrouw werden mishandeld. In het huis zijnor schoonouders sloeg B... do ruilen uit kopte de ramen aan slakkon en drong zoo binnen.Hij wierp er de petroollamp ton gronde welke ontplofte, doch gelukkiglijk geen .brand veroorzaakte. Bij het naderen van den nachtwaker vluchtte B... Proces verhaal is opgesteld. Do toestand van vrouw B., is zeer bedenko- lijk. Do vrouw heeft ergo wondon bekomen. Denderhaulem. Hatelijke diefstal. Eenigo dagen geleden had da genaamde Rosalie Everaert, eeno oude vrouw, haar ponsioen getrokken. gZij had het geld in con koffer op haren zolder geborgen. Zondag stelde de arme vrouw vast, dat de kofler'opengebroken en het gold verdwenen was. Een onderzoek is geopend. Denderleeuw. BenoemingM. Jans- sens, bevelhebber der gendarmerie van Den derleeuw, is aldaar policiskommissaris be noemd. Met het Winterseizoen Iaat uwe kostu- men, pardessus en al anderekleedingstukken verven in T blauw, bruin, grijs of zwart, in do stoomvervcrij Ivarel Alt. Gérante CélinoVan Landuyt, Lange Zoutslraat, 40, Aalst. (Let wel op het adres en nummer van ue straat). 771. Boetstraffelijke redhtbank van Audenaerdc DURE KIEKENS Twee leegloopers, Pielcr Van Dammo van Edingen en Pieler De Roeck, van Godveer- degem, hadden goesting naar een lekker avondmaal. Zij braken to Strijpen in do stal lingen van Acliiel Brocckaort en stolen er de kiekens. De kerels werden aangehouden. Beiden werden veroordeeld totzeveii maand gevang, 50 fr. boet of 15 dagen gevang, met onmiddelijko aanhouding. DE JACHT B. VcJn Snick, wonende lo Denderleeuw, krijgt 200 fr. boet of 1 maand voor jacht- ooisdrijf. Rechtbank van Dendermondc WOESTE KEREL Op 8 Januari werd Louis Pierro toezich- ter dor werken van M. Blaton, te Wostrem, aldaar door Romi Reynaert aangevallen en erg mishandeld, met oon pintglas. Rcznaerl krijgt bij verstek 3 jaar gevang en 100 fr. boet. BIEFTE Do Winne Th., loegloopor to Smotledo, bijgenaamd Do Spits had bij Van Poucko Frans twee konijnen gestolen. Gendarmen hielden hem aan on daar hij nog eeno andore straf to hoeten had werd hij veroordeeld tot 3 maanden gevang. SLAGEN Do gebrooders Do Vuyst Cyrillo, Achille- Modcsto en Philemon-Frans van Wanzelo, hadden op 3 November laat gekaart mot Uylendaele Pr. en zonder moeilijkheden noch ruzie. Maar wanneer Uylendaele rond 1 uur naar huis gieg randden do gebroeders Do Vuyst hem aan, sloegen hem en wel zoo org dat liet neusbeen erg gekwetst was on hot slachtoffer niet meer werken kon. De drij gebroeders krijgen elk drij maand go- vang, 50 fr. boet, voorwaardelijk. Zij moe ten dan nog 100 fr. schadevergoeding bc- talce aan Uytendaelo cn dozo behoudt al zijne rechten voor do toekomst. KERKELIJK NIEUWS Kerk van Sint-Martin us. Kerstdag Te 5 ure Kerstmis. Te 7 ure Ilerdermis. To 9 uro Hoogmis. To 4 ure plechtig Lof waaronder Sermoen door den Eerw. Heer Doken Roelandts. Kerk der E.E. P.P. Jezuïeten. Kerstdag Om 4 uro Kerstmis. Daarna volgen de Missen elk half uur tot 8 uur. 's Avonds te 5 uur solemneel Lof en Ser moen door den E. P. Van Eecré. Kerk der EE. PP. Capucienen, (St. Job). Om 5 uren plechtige Kerstmis. Mis van Ignatius Mitterer (2 gelijke stommen). Offertorium Adeste van P. Benoit. Tantum Ergo: Wilt, (3 stemmen). Lofzang O Nacht van Petit. Om 9 uren Hoogmis. Mis van J. C. E. Slchle Missa coro- nata (4 stemmen). Proprium Gregoriaansche koorzang. Offertorium Tui sunt ceeli van Haller (2 stemmen). Tantum Ergo Witt, (3 stemmen). Kerstlied Wassanhove. Om 5 1/2 uro, plechtig Lof met Sermoen door den Z. E. P.^Üonorius. Sanctus Kerlo, 4 stemmen (15....... Hodie apparuit Lassus, 3 slem. (1520- 1594). Tantum Ergo Da Viltoria, 4 stemmen (1540-.. KerstliedWassenhovo. Abdijkerk van Affligem (Heke!gem-bij-Aalst) Kerstnacht. Om 10 1/2 ure. plechtig Nachtofficie om 12 Pontificale Nachtmis, waarna pontificale Lauden, Kerstliedje. Woensdagdo pontificale Hoogmis ge schiedt kwaart na negen uro. N. B. Do abdijkerk blijft des nachts gesloten alleen die voorzien zijn van eene kaart, zullen tegen half elf binnengelaten worden. In do Abdij is een boekje te verkrijgon dat. in lalijiischen on vlaamschen tekst, be vat do eerste Vesper, hot Nachtofücio met Nachtmis en Lauden, de Dagoraads- en Dagmis, en do tweede Vesper van Kerstmis volgens den Bonedictijnerrilus. Prijseen halve frank. WIELRUDEN (vervolg) Van de Veldo onderscheidt zich goed. 't Is gedurig poging to ontsnappen, of anders ge weldig doortrappen. Na geruimen tijd do leiding gehad te heb ben, weel hij nop eeno premie te bomachti- gen. Hij wordt geestdriftig toegejuicht. Na 18 uren zijn 610 kilom. 875 meters afgelegd. Achtereenvolgens doen Comés,La- pizo. Petit Br eton, Dupré, De Baots, Van dc Veldo, Van Ilouwaort, enz. hun beste om eeno groole snelheid to houden. Een val van Goupy, doet don koers voor oenigo miuten ophouden. Na 20 uren zijn 092 kilom. afgedraaid. Tijdens het 21° uur ontsnapt Comes schielijk Petit Breton lost hom weldra af en vermoei'; derd nog den voorsprong, welke bijna eeno halve rondo bedraagt. Dobaols snelt erach ter, gevogd door Lapizo en Van den Berghe. Verscheidene rijders zijn op het punt eeno ronde to verliezen.als Van der Sluyft Arthur valt on daardoor de koers wederom gestaakt wordt. Dank aan dozen snellen rit zijn na 21 uren reeds 732 kim. 625 meters afgelegd. Eensklaps ontsnapt Van Ilouwaért en is weldra 60 melors voor de anderen. Pi erken Van de Velde gaat er achtor cn snelt hem zelfs voorbij. Vcrstraelen wordt gedubbeld eerst door Van do Veldo, dan door Van Houwaert, Goullct en het poleton. Verslraoton kan het peloton niet volgen en wordt nog eene tweede maal godubbeld. Van do Voldo is nog steeds vor vooruit, als Lapizo valt. Daardoor is liet nogmaals staking. Pas zijn zo weer weg, of Comès ontsnapt, govolgd door Van den Borghe. Gouilot cn Lapizo hebbon alle mocilo om to volgèn. Verlinden oil Van dor Sluyft - vallen en 't is nogmaals to herbeginnen. Na do 24 uren, bij bet eindigen van den eersten dag, zijn Goullet-Lawson, Dupré- Lapize, Comès-Polit Breton, do gebroeders Van der Sluyft, Porsyn-Van do Volde, Goupy- d'Awans,Lamon-Verlinden on Dobaols,Char- ron samen met 839 kim. 125 meters. Van Ilouwaert-Van den Borghe zijn op none ronde on do gebroeders Esser en Salès-Verstraoten op 2 ronden. Premien brengen eenig leven bij en Goul lct neemt er zoo maar drie achtereenvolgens Van Houwaert ontsnapt weer en reeds heeft hij een merkolijken voorsprong, als Van de Velde, ziondo dat hij tegen Lapizo gaat rijden schielijk zwonkt en daardoor op het plein tegen eeno ladder gaat rollen. Verlinden DE VOLKSSTEM vliegt over hom. Van do Veldo is nog al erg loegetakkeld. Tijdens het 26" uur wordt cr nog verschei dene malen ontsnapt. Van Houwaert wil kost wat kost zijne rondo terughalon« Zulks brengt wederom eeno lieelo verwarring te weeg. Volgons de eenen werden do gebroe ders Esser, 2 maal gedubbeld. De officiëelen beweren echter dat do gebroeders Van der Sluyft, Lamon-Verlinden en Porsyn-Van do Veldo ook gedubbeld worden. Natuurlijk gaat hot publiek aan 't protcs- teeren en zoo lievig,1 dat Van do Voldo en Persyn woei' bij do hoofdgroep goplaalst worden. Lamon protesteert ook doch hel helpt niet. Ilij verlaat daarop do pist en verklaart het op to geven. Een kwart uurs later komt hij echter op aandringen van hét publiek terug en hij wordt nu twee toeren achteruit geplaatst. In 27 uren zijn 952 kim. 675 melors afge legd, hetgeen een wereldrekord is. Te New-York waren slechts 949 kim. 5C9 meters afgelegd in helzelfdo tijdverloop. Eenige premien viorden nog betwist en Gouilot, Van Houwaert, Dobaets, Jan Esser, doelen zo. Goupy en Salès, dó eerste wat te jong en do tweede wat te oud voor zulke koersen, geven liet op. d'Awaits en Vorstraoten stel len zich spoedig 't akkoord on vormen een nieuwen ploeg. Do Bacts en Charron schijnen langs om heter te worden. Inderdaad zij knippen eene lieele reeks premien. Van Kouwaert-Van den Berghe aan het hoofd Van den Bergho, ziende dat Van Houwaert hom gaat komen aflossen, schiet eensklaps als een pijl uit den hoog vooruit. Van Hou waert lost hem goed-af en gelukt er in ver scheidene ploegen lo. dubbeion. In de ver warring weet men echter niet onmiddellijk te zeggen welke ploegen er gedubbeld veiv den. Van de Veldo valt on daardoor komt cr eenigo stilte... op do piste. In do zaal is liet zoo niet, want de toe schouwers, de rijders, de verzorgers, zelfs de officieeion zijn aan 't twisten, om te weten wie er eene ronde gewonnen of verloren heeft. Zoo Komt men aan hel einde van het 36° uur 1203 kim. 255 meters zijn opgelegd. Eindelijk, na eene-, lange diskussio geeft do scheidsrechter 'do volgende klassoering op. Samen Goullot-Lawson, Dupré-Lapize, Comès-Potit-Bretofi, Debaets-Charron, Van de Voldo-Persyn en Van Houwaert-Van den Berghe, met 1231 kim. 5 meters in 37 uren. 7° Gobroedors Van'der Sluyft, Lamon-Ver linden en d'Awans-Verslraeten op 1 ronde. 10. Esaer, gebroeders, op 4 ronden. Van Houwaert-Van den Berglie verliezen eene ronde Kort daarna ontsnapt Comès. Van den Bergho snelt er achter en haalt hem weldra in. Petit-Bretou kolnt Comès aflossen, doch doet het op zeer zichtbare onrechtvaardige wijze. Ilij stool verscheidene meters. Daardoor was Van den Berghe gelost en Van Houwaert niet spoedig genoeg optredende wordt Van do Bergho gedubbeld. Toen Van Houwaert hoort wat er gebeurd is. gaat hij natuurlijk reklameeren J>ij do officieelon. Er is echter niets aan to doen. Daarop verklaren Van Houwaert en Van den Berghe, dat zij niet meer rijden. Zij verlaten do pisto en onmiddelijk beginnen do verzor gers van Van Houwaert dozes rijwielen, enz. in lo pakken om naar huis lo voeren. Zij wachten naar orders. Vruchteloos tracht men Van Houwaert te overhalen. Ilij blijft bij zijn gedacht en zegt dat Comès cn Petit-Breton, door do onre gelmatige aflossing oorzaak zijn van het ver lies hunner ronde. Van den Borghe laat zich nog bepraten.Hij hoeft vier-uren lijd'om een anderen maat te vihdon. Do gologenheid doet zich spoedig voor. Inderdaad de Zwaro Dupré, dio zoo wat 100 kgr. weegt, kan in do draaiingen niet gemakkelijk liet evenwicht to houden en hij geeft iicl iicver op, dan ongelukken te krij gen of te veroorzaken. Van den Berghc-Lapize Zulks is juist een buitenkansjo voor Van den Bergho. Lang' moet i.lj niot onderhan delen mot Lapizo of zij zijn 'takkoord.Hunne ploeg is dus oeno rondo achteruit op do vier iioofdploegcn. Na 41 uren geeft do Jdassecring 1. Comös-Petit Breton Goullet-Lawson Van do Voldo-Persijn en Gharron-Do Baels, met 1360 kim, 350 m. 5. Lapizo-Van don Bergho, op 1 rondo 6. Van dor Sluyft gebroeders en D'Awans- Verstraeten, op 3 ronden Comès on Van den Berghe, brongen wat leven in do zaal, doordien zij cr genoegen in vindon al rijdend hoeden on mutsen af to nemen, van do personen die te dicht bij de borslleuning zitten. Eene premie van 40 fr. wordt aan de ge broeders Esser boloofd, indien zij in min dan oon half uur oono rondo kannon inwinnen. Pas hebben zij zulks' vernomen, of Jaak Esser schiet or van door. De anderen laten hem loopen en in een vijftal ronden heeft hij do 40 frank verdiend; Zijn broeder komt hom aflossen, trekt er op' «ijno beurt van onder on geholpen door Jaak noemt hij nog een tweede ronde. Zij zijn dus nog slechts op 5 ronden van de hoofdgroep. Ook werdon aïj geestdriftig toegejuicht. Eene reeks premien wordt wederom uit geloofd. Do Baels knipt do eerste, Petit Breton de tweede, Van den Borghe do derde. Vervolgons strijden Polit Breton, Van don Bergho en Goullet voor eeno premie val) 50 fr. Goullet doet Van den Bergho vallen. Deze sloopt Lamon mede. Goullet wordt fel uitgejouwd door het publiek. Lapizo komt Van den Bergho vervangen en wint dc 50 hesten. Lapizo noemt vervolgens eeno kalm te to haat, om to trachten zijne rondo in te halen. Ilij hooft reeds 40 motors voorsprong on Van den Bergho is reeds in werking om hem af to losson, als Lapizo valt. Daardoor wordt do koers voor eenige minuien go- staakt. De andere rijders bewaken nu zorgvuldig Lapizo en Van den Berghe. Eene premie wordt wederom aan do Esser's boloofd in dien zij binnen het half uur nog eeno rondo kunnen inwinnen. Alhoowel zij er niet in gelukken, krijgen zij toch do premie, daar do milde gever bunnen moed wil beloonen. Het rogent nu premien Charron wint do oersto,.Jan Esser do tweede. Doze zet zijnen sprint voort en neemt nog eeno ronde.Hij is dus nog slechts op 4 ronden van den hoofdgroep. Polit Breton en Van den Bergho winnen ook elk nog eene premie. In do 48 uren zijn 1606 kim. 37 motors af gelegd. Nu wordt de koers zeer eentonig, geen enkele rijders tracht to ontsnappen. De Baots valt en blijft bewusteloos liggen. Do koer s wordt wederom verscheidene minu ten gestaakt. Na oeno lange poos moldt de spreker, dat De Baots niet erg gekwetst is en voort zal rijden. Een strijd voor oeno premie brengt wat af wisseling. Lapizo leidt heel den strijd en niemand kan hem voorbij. Ilij heeft dus de premie. Andere premien worden nog geschonken Comès cn Lapizo knippen cr elk nog 2 Lawson, en Charron elk eeno. Nadien wordt alles wederom kalm en na 53 uren koers, t is to zoggen Maandag morgend, om 3 ure 10 min. waren 1768 kim. 125 motors afgo- legd. De koers blijft voortdurend zeer bolang- wekkond. Maandag ten gevolge van eene poging tot ontsnapping van Lapizo, Dc Baels en Goinès, volgden Goullet en do anderen zeer goed. Alteon do ploeg Van de Veldo-Persyn was verrast geworden, on ondanks al hunne po gingen worden zij gedubbeld. Beidsn zwoeren echter dat het niet voor goed was cn zij wel hunne rondo zouden terugnemen.Daar Lapizo on Van don Berghe juist hetzelfde van zin zijn, zou liet ons niet verwonderen moesten zij lukken. Wat to voorzien was, is dan ook gebeurd. Gedurig schoot Van do Velde, Persyn, Lapize of Van den Borghe or van door, doch do anderen waakten en 't was nog verloren moeite. Ton gevolge van dien hevigon kamp is de snelheid natuurlijk zeer groot. Tijdons het 66* uur, dus Maandag namid dag tusschon 3 en 4 nre, zijn al do rijders over elkander gevallen. Van do Veldo bleef bewusteloos liggen en moest naar zijne tent gebracht worden. Oin 6 uro wist men nog niet lo zoggen of hij nog zou kunnen rijdon hebben. Na 67 uien koers, dus om 5 ure, was de posilio als volgt Gomès-Petit Breton, Goullet-Lawson, en Charron-De Baots, elk mot 2141 kim. 625 meters. 4° Lapizo-Van den Berghe en Van do Volde-Persyn, op 1 rondo. 6° Van der Sluyft, gebrooders, op 3 ron dom 7® Vorstraeten-d'Awans en Lamon-Ver- lindon, op 4 ronden. 9° Gebroeders Esser. op 5 ronden. VOETBAL AALST Don match tusschen S. G. M. en eene En- golsclio ploeg heeft gisteren geone plaats kunnen grijpen daarop don laalstcn dag ver- sclieidcno hunner spelers hun vertrek naar Engeland, om er do feestdagen van Kerstmis dio daar fel gevierd worden over lo brengen, vervroegd haddon. Wij hebben daarvan on gelukkiglijk in lijds niet bericht geweest om hot aan te kondigen in de Volksstem.Dit om ons te verontschuldigen, wegens do talrijke sportliefhebbers dio zich naar hot plein bogo- vcn hadden om den match bij te wonon. Don kamp is lot oen lalor to bepalen da tum verschoven. De kampioenaten van België. Uitslagen der matchen van Zondag 22 Do- combor in de hoogero afdeclingen EERSTE AFDEELING Standard Luik 2 - Racing Gent 2, Verviers 4 - Football Luik 0. Cercle Brugge 2 - Club Brugge 0. Racing Brussel 2 - Antwerp 2. Beerschot Antwerpen 4 Union St-Gilloiso4 Daring Brussel 7 - Excelsior 0. fRESERVE Racing Gent 5 - Slandart Luik 1, Club Luik 1 - Verviers 1, Club Brugge 3 - Cercle Brugge 2, Antwerp 6 - Racing Brussel 1 Union St-Gilloiso 1-BeerschotAntwerpon 0 Excolcior Brussel 0 - Daring Brussel 2 PROMOTIE Leopold Brussel 9 - Tilleur 0 Foolball Mee helen 3 - Avonir Hasselt 0 A. A. La GantotSO 1 - Racing Mcchelen 1 Excelsior Hasselt 1 - Stade Leuven O Bressoux 1 - Doornik 0 Kortrijk 3 - Ucclo Sport 1. BOLLEN Moorsel-Kruisabeel. Bolling op den vloer, naar 25 fr. bij Xaveer Van doMeersch* Men schrijft reeds in. MEDEDEELINGEN LEDE Zeldzaamheid. Zondag avond waren Petrus Do Cremcr, Emiel Do Vuyst, Emiel Bonjour en Frans Van Reckliem aan hot bieden. In eenon deol, hadden do tweo eer- ston elk een zesden en de twee anderen elk een achtsten. WISSELAGENT, C 3, Espïanadestraat, Aalst. -- Telefoon 112 Inkoop en verkoop van titels aan 1 fr. per duizend. Kosteloos uitbetaling van coupons on nazien van trekkingen. Leaning op titels. Beurs orders op Parijs en Londen. 10-15dz Overgrooten keus van Postkaarten voor Kerstdag cn Nieuwjaar, Nieuwjaarsbrieven cn alle andere fantaisies, ook bureclgerief, hij J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22 Men levert aan winkels. MARKTPRIJZEN Aalst. 23 dec. Hopmarkt kalm, prijzen onveranderd, verkoopers 99 fr. koopers 97.50 fr. Gfïeraar»flbernen 23 dec. Tarwe do 100 kilos 2:i,00; Masteluin 19,00; liavcr 23,50; Rogge IS 00; hooncn 22,00 Aardappelen 6,00; lijnzaad 35,00 koolzaad00.00 boter de kilo 2,90 a 3-.10 eieren per 25, fr. 4.00 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 158,Viggcnen £03. van M. Camiei Praet, opticion spccialisto Aalst, I an ge Zoutstraat, 4 23 december, 15 ure: 760 Barometer 762-3 Thermometer 7° Vooruit».: goed weer Een bekwaam gai-Ealinalnei* wordt govraagd door do Firma Ve Do Wolf- Cosyns Fils, Keizerlijke Plaats, T/3. GOED LOON. ftleit vraagt oeno goede werkvrouw, een dag per week, liefst deu Vrijdag of den Zatordag. To bovragen ten bureelo dozer.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3