moedige Eons geheimzinnige zaak te Eerstal Vreesslljk drama tg- Seteüinp iEMCHTEN vu TG St. PIETER3-LEEUÏÏ Be Kempenaar d6 ^7;™;'s!e •*-ü_'-fyuj; •arore voorvallen plaats goh ad, dio do verbittering onder de soldaten der beido landon don top- pent brachten. Men weot dat do Bulgaren zich meester gemankt hebben der ijzeren weg- lijn Salonika-Constanlinopol. Do Grieken van bannen kant hebben bezit genomen der lijnon in verband met het Oosien, dowelke zich tot aan Floring uitstrekken. Zij hadden ook post genomen tot op den "lT6 kilomoter dor lijn Salonika-Constantinopel. Do Bul- garon bobben do Grieken aangevallen en lien uit deze standplaats verjaagd. Het Kcngres van Londen Do gezanden der verschilloudo landon heb ben ter oorzako van den hoogdag van Kerst dag hunne besprokingen gestaakt lot Zater dag aanstaando. Men hcoft aan do Tarksche regoering laten Weten, dat indien binnon weinige dagon don vrede niet gesloten is, do mogendheden elkander do hand zullen loenon, om eone strenge drukking op Turkyë uit to oefenen. ITet parket van Luik is to Herstal afge stapt, om oen onderzoek to doen nopens een geheimzinnig drama. Een uijvernar, M. Filot was eenige jaren geleden in ..ct huwelijk getreden mot eeno weduwe, die een zoon had uit een eerste huwelijk. Nu in do laalsto dagen, dronk M. Filot naar het schijnt nog al veel. Maandag avond had hij wederom talrijke herbergen bezocht lo Herstal, en in oene dezer had hij een revolver getoond. Men had gopoogd hem liet wapen te doen afge ven, doch hij woigerdo. Rond middernacht keerdo hij huiswaarts. "Wat er dan juist voorgevallen is, weet men niet, doch oonigo minuten later kwam do eclitgonoote Filot bij haren zoon, die in de buurt woont binnengcloopon en vroeg om hulp. Men vond alsdan M. Filot in do keu- kon liggon. Ilij had don mond volbloed. Men dacht eerst dat M. Filot zich eon revolverschot in liet hoofd had gejaagd, doch uit de lijkschouwing bleek, dat M. Filot een kogol in don rug had gekregen. Mev. Filot ondervraagd, verklaarde, dal haar echtgenoot, toen li ij te huis kwam, mot zijn revolver zwaaide en bedreigingen uit sprak togen een persoon waarmede hij in den dag getwist had. Do vrouw wilde hem ontwapenon en 't is alsdan dut het schot af gegaan is. Uit het onderzoek is gebleken, dat do Laan van don revolver zeer vlug toesloeg. Het parket heeft de aanhouding bevolen van vrouw Filot, tot hot onderzoek geëindigd aij. Dinsdag nacht groep te Schwonnipgen,eim vreoselijk familiedrama plaats. Do jar zoon van don bakker Burk, drong in eono vlaag van krankzinnigheid, het slaapvertrek van zijn ouden vader binnen, en ging deze met revolver on bijl to lijf. Do ongelukkige kreeg zulke zwaro verwondingen dat iiij conigen lijd nadien bezweek. Een andore zoon was door bot' scliiolon ontwaakt en snelde tor hulp, doch werd door zijnen broeder door een rovolverschot ge vaarlijk aan don arm gewond. De politie die intusscheulijd ook was toe gesneld werd eveneens door don waanzinni gen vadermoordenaar op revolverschoten onthaald. De krankzinnige dio niet to be- meesteren was, poogde op verschillende plaatsen het huis in brand te stoken, waarin hij niet gelukte. Eindelijk poogde hij zolfmoord te «plegon doch zijno wondon blijkon niet levensgevaar lijk. VERVOLG. Voordat zij drie schreden gedaan had, deed zich de schelle gil cener vrouw aan het andero einde van dor. gang hooren. Dio gil werd ver der af herhaald, en gevolgd door een verward gedruisch' van snel naderendo stommen en voetstappen. In vertwijfeling waggelde zij ecnige schre den verder, mi bereikte do eerste van de rij deuren, waarmode do kamers in de galerij uitkwamen. Hier bezweken bare uitgeputte krachten hare knieën knikten onder haar. haar adem, haar gezicht, haar gehoor, alios scheen haar op hetzelfde oogenblik te boge- vcn, en 'uowusteloos viel zij bovon op den trap neer. In den nacht: van Maandag tot Dinsdag hebben bandieten getracht in het kasteel to dringen van don heer Van dor Eist, bestuur der der Nalionalo Bank, to St-Pieters-Loeuw bij Lolh, gelogen in eene dreef niet verre van den steenweg. De hr. Van der Eist bewoont thans zijn hotel te St-Gillis en het kasteel slaat onder do hoede van M. Appel, werkman en zijne vrouw. Dozen slapen in hot kasteel zelf. Rond 4 uur Dinsd. 0 morgen werden zij gewekt door gerucht aan do deur hunner slaapkamor. Vooraleer zij zich konden vorgowissou wat er gebeurde vloog do deur open en tweo kerels, dio grooto breede hoedon droegen, sprongen naar hot bod. Terwijl do eono zijno elektrische lamp deed gloeien, bedreigde de andere Appol met een revolver. Daar Appel roerde schoot hij tweemaal zijn revolver op hom af. Eon dor kogels trof den bewaker in do rechter bil. Vrouw Appol, half dood van schrik, begon luidkeels om hulp to roepen. Do inbrekers dachten dat do werkman niet in hot kasteel sücp en waren verwonderd hem aan lo treffen, daar zij moesten weten dal Lij nachtdienst had. Ilot hulpgeroep der vrouw hoerend aar zelden do bandieten een oogenblik en trok ken zich achteruit. Appel maakte van dit oogonblik gebruik om, ondanks zijne pijnon, recht lo springen en een gelation karabijn to nemen. Hij schoot driemaal op do twee koreb' die zich reeds op don trap bevonden. Geen hun ne? echter werd geraakt. Dan sloten de echt- genooten Appel zich in liunno kamer op en eerst te 8 uur dierven zij beneden komen om do geboren op do hoogte der gebeurtenissen lo stellen. l)e rijkswacht werd verwittigd en stelde dadelijk een onderzoek in. In d< an»- van het kasteel hadden de bandieten velo pakken achter gelaten bevattend zilverwerk, kunstwerken en oudheidku..digo voorwerpen van grooto waarde. Men wacht de aankomst af van M. Vandcr Eist, dio per telegraaf werd verwittigd om Le weten of do dioven iets moegouome» hebben. Do bevel hebber der gendarmerie van Loth heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Er blijkt uit dit onderzoek dat do bandie ten in liet kasteel zijn gekomen langs oei: achterdeur uitgevend op do spoorbaan." Onge twijfeld kwamen zij per automobiel. Mon ziet liet spoor van wiolon. Do opzoekingen worden voortgezet. Ilot parket word verwittigd en stapte ter plaats af. Dr Wvns, van Loth, geroepen om Appel to verzorgen, heeft den kogel kunnen uilhalen Do wonde is nio.t verontrustend. Behalve van de tweo hoeden, kan Appol «lochls eono duistere beschrijving van zijne aanranders geven. Philip Appel, fabriekwerker, hield allo 14 dagen wacht, gedurende den nacht, in-do fa briek. Maandag moest liij zijn werk hernemen do kwaaddoeners moesten dezo bijzondor heid kennen. Zondag morgen had M. Vander Eist, Appel verwittigd, dat lu'j niet moor wilde, ter oor- zake van de talrijke diefstallen wolko ge pleegd werdon in den omtrek, dat deze des nachts nog zou gaan werken. DE VOLKSSTEM 1 -- Droevig ongeval. M. Karei ITen- drickx, 58 jaar, meubelmaker, Bijongang, gleod te zijnent uit op do trap en viel tot be neden too. Zijno knieschijf word gebroken. Ilot slachtoffer word naar het St-Jansgast- huis overgebracht. Ocpletlerd. Cclina Schoops, jongo fabriokwerkster, 15 jaar, wonende in do Blaesslraat, werd op bot voetpad geplellerd losse ben den muur van een buis en een ka- mion. liet meisje zakto bewusteloos ineen. In bot gasthuis stelden do dokters vast dat zij inwendig zoor erg werd gekneusd en haar linkerarm gebrokon. Belangrijke aanhouding. Ron Franscli deserteur, A. L..., plcegdohier tal rijke diefstallen, werd dikwijls veroordeeld, vluchtte naar den vreemde,docii koerde wel dra weder. Hij bloei onvindbaar. Twee agenten hielden hom Maandagnacht aan op de IL.Miegouwlaan en leidden hom naar hot kommissariaat der 3e afdeoling. Wegens landloopcrij en banbreuk van uitdrijving, werd bij in do gevangenis van Vorst opgo sloten. 27 DECEMBER 1912 im Brussel. Voerman overreden. De voorman Folicien Glibert, Groenstraat,' te •Telle, gloed op de Brandhoutkaai uit novons zijno goladoue kar, en viel onder eon der wiolon, dio over zijn been en zijn lichaam roldo. Na verzorging in eene apotheek op do Zonnelaan, werd bet slachtoffer naar hot St-Jaiisgaslhuis overgebracht. Voor 150,000 frank titels gestolen. Aanhouding. Teil nadcelo van oen nota ris to Virion, stal men "over drie weken voor 150,000 fr. titels. Tweo dozer titels wordei Dinsdag avond bij oen wisselagent op de do Brouckèreplaals, to Brussel, ter verhande ling aangeboden. De politie weid heimelijk verwittigd en do bezoeker woldra aangehou den.In bot kommissariaat verklaarde li ij X... to hesten e:i reiziger lo zijn. Hij beweerde dat een onbekende hem niet do verhandeling dor titels had belast. X..., werd ter beschik king v.an den proknrcur des Koninga opgo- slotcn. Ouderling overreden. De SO-jarige weduwe Doms, wonende Slonsberg, is gister avond in do Koulediantonstraat door eon taxi gevoerd door M. Clarenbaux, over reden en met gebrokon boenen opgenomen en naar hot gasthuis gevoerd. Een tramrijluig in 'brand. Toon Dinsdag morgond een tramrijluig aan do beurs stilhield, hoorde men plots een knal en zag eene viam uilslaan, wolko dra boel bel rijtuig omvalto. Toen do pompiers toekwa men, was allo geva&r reeds geweken. Ge lukkig bevonden er zich goon reizigers in het rijluig. Men schrijft liet ongeval aan kortsluiting toe. In de klem. Dinsdag worgend werd A. D.., reeds 27 maal veroordeeld wegens diefstallen en andero- misdrijven, in een logementhuis. Hoogstraat,.aangehouden. Hij moet nog drio maanden gevang uitboeten voor opstand togen do policio. I)e kerel word in do gevangenis van Vorst opgesloten. I erdwijning. Do policio beeft in allo richtingen do persoonsbeschrijving ge zonden van Mevr. Viètorina Borgers, echt- genoote Leurquin, oud 62 jaar, wonende Land van Luikslraat, die Zaterdag hare wo ning verliet om zich naar do Sl°-Katharina- markt to begeven. Sedert dik oogenblik hooft mon haar niet weergezien. Valschspelers geknipt. Do agent Lemairo iiield Woensdag inorgend op de Grondwetplaats een valschspeler aan, dio een boer in een drankhuis h iddo, mot bot doel don sukkelaar aldaar met tweo mede- bligen to pluimen. Do aangehoudene bad z '3 maanden gevang uit lo boeten en werd derhalve naar do gevangenis van Vorst overgebracht. In den namiddag hield dozofdo agent in do Hoogstraat een andere valsciipelor ami, die onlangs door do rechtbank van Brussel tot ■7 maanden gevang werd veroordeeld. Ook dozo word naar Vorst overgebracht. bewaak to een toestel om bet gas te zuiveren, wanneer eensklaps eene ontploffing plaats had. De arbeider werd omgeworpen en ge vaarlijk getroffen door stukkon van liet toe- stol. Na voorloopige verzorging door oen dokter, word do gekwetste naar liet gasthuis der gcmccnto vervoord. Zijn toestand is on rustwekkend. De policio opende een onderzoek. Laken. Iet drama in de Fransman- straat. De echtgenoot© L..., Fransman- straat, dio Zondagmorgen gevaarlijk werd gewond met door het venster haror kamer to springen, is terug tot het bewustzijn go- komen. Da doktors, ingezien do uiterste zwakheid van het slachtoffer, hebben zich tegen hare ondervraging door het parket verzat, Alhoewol do dochter van M. L... oifd 10 jaar, gesproten uit een eerste huwelijk, bevestigt dat iiaro moeder uit bot venster is gesprongen, werd do man ter beschikking van bot parket gesteld. Do iiecr Van Damme, onderzoeksrechter, zal lot de ondervraging van Mevr. L... over gaan, zoohaast haar toestand zulks toelaat. Leuven. Diefstal. Do lieer Bouchat, eigenaar van bot hotel Au Cosmopolite Statiestraat, 17, ontwaarddo, dat een stout- moeuige dief vior overjassen bad ontvreemd. Er hingen er op dit oogonblik eon veertigtal aan den kapstok, maar do dief bad zich ver genoegd mot de vier dio de dichtst bij de uit- gangsdeur waren. Waver. Diefstallen. Do parketten van Leuven en Nij vel houden zich onledig mot belangrijke diefstallen, sedert een tijd verloop van meer dan oen jaar gepleegd in eonegroote fabriek der Naaml. Maatschappij Tudorte Florival-bij-Waver. Naamlooze on andero brieven werdon aan gezegde parketten gestuurd, die de daders en verhelei'S, rechts- of onrechtstreeks aan duiden, wat lot gevolg* had dat aldaar in omliggen do dorpen, vooriiamolijk to St- Agaliia, bij verscheidene personen huiszoe king gedaan werd. Allerlei gestolen benoodigheden, drijf riemen, vervaardigd ijzerwerk, enz. worden ontdekt oil in beslag genomen. Etterbeek. Iiind te vinden, gelegd. Dinsdag moogend word 0011 kind neergelegd bet huis n. 201, Horenstraat, 1 do 1 XIV. M. MUNDER OP STOEL. DEN RECHTER- De gonzende stemmen en do haastige voet stappen kwamen al nader, en hielden toen geheel op. Na eeno tusschenpoos van stilte riep eene stem overluid Sara Sara waar zijt gij en het volgend oogenblik vertoonde oom Joseph zich alleen in do deur van den noordelijke gang. en zag oplettend rond. Eerst bespcurdo hij de liggende gedaante boven aan de trap niet, maar toen hij voor do tweede maal in die richting zag, viel dodoh- kero kleeding die over den kant van de bo venste trap hing hem op. Met een luiden kreet vau schrik en her kenning vloog hij den gang door en den trap op. Juist toon U» naast «Jara knielde en haar hoofd op zijn arm ophief, kwamen de rent- moestcr, do huishoudster en do dionstmaagd, allo drio to gelijk, de gang binnen. Water riep do oude man, hon woest met zyne vr|je hand wenkende. Zij is hier, zy is neergezegen, zij ligt in onmacht. Water wa ter M. Munder zag naar Jufvrouw Pentrcath Jufvrouw Pontreath zag naar Betsy, on Betsy zag naar den grond. Allo drie stonden stok stijf alle drie schenen evenzeer buiten staat om den gang door to loopeu. Indion do ge laatkunde niet alleen en al eene hersenschim is, was de oorzaak van deze verbazende een stemmigheid duidelijk op hun gelaat to lezen, met andere woorden, zy zagen er alle drio even bevreesd voorden geest uit. Water, zeg ik Water herbaalde oom Joseph, zijne vuist togen ben schuddende. Zij ligt in onmachtStaat gij daar met u driecn aan do deur, en heeft niemand uwer con me delijdend hart? Water water water Moet ik mij een ongeluk schreeuwen voor dat gij mij hoort Ik zal water halen, jufvrouw, zegde Betsy, als gij M. Munder zoo goed wilt zijn het van hier tot boven aan don trap te bren gen. Zij liep naar de keukon, en kwam terug met een glas water, dat zij, met eene eerbie dige neiging, eorst de huishoudster, en toen den rentmeester aanbood. Ja, hoe durft gij ons dat vragen voegde M. Munder er bij, 11a Jufvrouw Pentrcath, uit de deur terugtredende. Water liep do oude mail voor de derde maal. Ilij-trok zijne nicht een weinig achter uit, zoodat zij togen den muur kon leunen. Water of ik stamp dit oude nest van eene j Een der genoegens van dan haard de fijne tas, gemaakt' met de chicoree dor Trappisten Vincart. 1500 N St-Joost-ten-Noode. Werkongeval. Op do binnenplaats dor gasfabriek van Sint- Joost-ton-Noodo, bad den erg ongeval plaats. Do werkman F. Burton, SiuL-Jooststraat. le Etterbeek. Het was in oonigo oudo kleo- dingstukken gewikkeld. Het anno wichtje geveer 5 maanden oud? hooft zwarte oogoii, bruin haar, en is nogal dik. De politie heeft een onderzoek geopend. Paarden ophol. Mej. Mario Delunt- sclmttcr, van Stockel, j.onge linnenbloekster, gisteren met een sloolkar op don steenweg van Etterbeek rijdend, werd omgeworpen door don kaïn ion van oen brouwer van Schaar- Leek. De pa'ardoij waren op do Corlonberg- laan op bol gegaan. Het ineisjo werd' erg gekneusd op ganse!) het lichaam en overge bracht naar het gasthuis. Do paarden 'bloven een wèiifig'verder staan. St-Giibs. Diefstal. Op do slaap kamer van M. Jan Van Cauwonberg,'Xlsvm- bergschen stoènwog, te St-Gillis, staVmcn Dinsdag uit do lade van een meubel eene boute:* doos inhoudend 1.000 fr. Do dief had do lade opengebroken, Antwerpen.Botsing in de 'IIandelstraat. Dinsdag avond bad in do Handolstraat eeno botsing plaats lusschon 0011 bierwagen en oon huurrijtuig. De koolsior werd van den bok geslingerd. Een der twee personen wolko zich in bet rijtuig bovonden, werd aan den neus gekwetst. Do koetsier, Jan Driessen, is liiocteh naar buis g'évoord worden. Hot 011- eval gebeurde door hot op bol gaan dei- paarden van don bierwagen. Werkongevalten Dinsdag avond is 'do 37-jarige Guslaaf Tbienpont op het stoomschip Shira gevallen en inwendig gekwetst. Men beeft hom naar het Kamilius- guslJiuis overgebracht. dag do linkerknoesel gebroken met op bet dak to springen van hot zeilschip Primus gemeerd op 11. 31 van bet Asiadok. Overreden. Een 07 jarige ouderling Hendrik Geulemans, woiicndo Zilversmid- straat. is Dinsdag avond in de Hoogstraat door een kamion van do gasmaatschappij overreden. IIol slachtoffer werd met gebro ken dij naar bot Eiisabelhgaslhuis overge bracht. Door een automobiel gevat. Maan dag namiddag is do 13 jarige Acbiel Cools, loopjongen, Zilversmid» triut, 4, in de Riool- straat. door don auto-taxi van Mcjufter Mar tha Afolaer, wonende II< rlsdoinstraat, aan liet rechterbeen gevut. De knaap kon na verzorging naar buis gaan. Van den tram gevallen. Maandag namiddag is op do Nijverheidslei eon tot nu onbekende man van een tram gevallen. Op hetzelfde oogonblik kwam een lijkwagen voorbij waardoor do man overreden word. De gekwetste is bewusteloos naar het Eiisa- hothgaslhuis overgebracht. Mechelen. Ongeluk. In de werk huizen Forges et Eslampago Malinoisb gelegen op Hanswyok do Rergh, waren wérk- liedeu bezig met den groolon plethamer, toen opeens eene zwaro katrol aan stukken vloog. Een der werklieden werd in bet aangezicht en het voorhoofd getroffen door dit zware stuk ijzer. Onmiddclijk snelden werkinakkers- hot* arme slachtoffer lor hulp. Deze, Jos. Ilondrickx, wonende Driesslraat, v.ras af grijselijk gewond. In stervensnood werd hij aar het O. L.V. gasthuis overgebracht. Zijn toestand laat schier geen hoop. Georaardsbergen. Gevaarlijke liefde Van do Voordo Simon, schilder, Bokor- straatje was Maandagavond, rond 10 ure, tehui3 gekomen in slaat van dronkenschap on begon al de meubelen in stukken te sla gen.Zijne bijzit nam een scheermes en bracht hom oen steek toe onder het linker oog. De policio leidde Simon naar bot policieburèel, waar Dr. Van den Darden hem de eerster zorgen toediende. Procesverbaal is opge maakt. SïetïS van kerkboeken, paternosters, onz., schoon, goed en goed koop, in den psapsGr»!saj»e3s8 J&KI VAE3 n -DE GEMOTES plaatsin elkaar riep hij van ongeduld en woede stampvoetende. Zijt gij wel zeker, mijnbeer, dat hot wer kelijk do dame is, dio daar boven ligt 1 Betsy aarzelend eenigo' schreden met liet glas water naderende. Of ik zeker ben riep oom Joseph, den trap afloopende om haar te gomoot te gaan Welk eene gekke vraag is dut Wlo zou het anders zijn Do geest, mijnheer, zegdo Botsy, lang zamerhand nader tredende. Do geest van de noordelijke kamers. Oom Joseph ontmoette haar oonigo schre den van den trap af, nam het glas water mot een gebaar van verachting van haar aan, en spoedde zich haar zijno "nicht terug. Toen Betsy zich omkeerde om haar aftocht to be werkstelligen, viel do bos sleutels, dio opliet plaveisel onder do galerij lag, baar in 't oog. Na eenig aarzelen, zamelde zij moed genoep bijeen om ze op to rapon en liep toen, wat zij loopen kon, den gang tiit. Intusschontijd bevochtigde oom Joseph de lippen zijner nicht met water en spronkelde liet over haar voorhoofd. Na eene poos begon hare ademhaling lang zaam, met zwakke zuchten, terug te komen, de spieren van haar gelaat bewogen zich een weinig, en flauw opende zij de oogen. Ang stig staarde zij do-oudo man aan, zonder eenigo uitdrukking vau herkenning. Ilij doed haar een weinig water drinken, sprak haar vriendelijk toe, en zoo bracht hij haar eindolijk weer tot zich zelve. Ilaro eerste woorden waren Verlaat mij niet. Hare eerstodaad, zoodra zij zich ver roeren kon, was dat zij dichter bij hem drong. Vrees niets, kind', zegdo hij geruststel lend, ik zal bij u blijven. Zeg, Sara, wat heeft - Do 4G-jarigo Alberlina Heisen, is Dins- u in onmacht doen vallen Wat heeft u zoo verschrikt —O, vraag het my niet? Om Godswil, vraag het mij niet Nu dan zal ik niets moer zeggen Nog een mond vol water? Nog een onkel mond vol. Ilelp mij overeind, oom help mij om to beproeven of ik staan kan. Nog niet, nu nog niet, nog eon weinig geduld. O, help mij help mij Ik moet die deu ren niet langer zien. Als ik slechts tot onder aan den trap kan gaan zal ik beter zijn. Zoo, zoo, zegde oom Joseph, haar hel pende op te staan. Wacht nu 011 beproef of gij u staando kunt houden. Leun op mij, leun maar goed, leun maar. Al bon ik maar oen klein manneke, ik ben zoo sterk als een rots. Zijtgij in do kamer geweest? voegde hij er fluisterend bij. Hebt gij den brief Zy zuchtte zwaar en legde haar hoofd mot wanhopige neerslachtigheid op zijne schou der. Maar, Sara, Sara! riep hij uit. Zijtgij al dien tijd weg geweest zonder in de kamer te gaan Zij hief het hoofd oven plotseling op als zij het had neergelegd, huiverde en deed eone zwakke poging om hem naar don trap voort lo trekken. Nooit zal ik de Mirtckamor weerzien nooit, nooit zegde zij. Laat ons gaan ik kan» gaan ik kan gaan ik ben nu sterk genoeg, Oom Joseph, als gij mij lief hebt, breng nnj dit huis uit; brengt mij waarheen gij wilt, als wy maar in de vrije luchten liet daglicht zyn; overal heen, als wy maar uit liet gezicht van Porthgeuna Tower zijn. In verbazing de wenkbrouwen optrekkende maar zich voorzichtig van verdere vragen ont- Lebbeke.Drank. B. P..., oud 2S- jaar, dagloonor, woonachtig aan hot Ka pol leken, eenigen lijd in Frankrijk verbleven bobbende, is dezer dagen eens overgekomen. Maandag voormiddag luid bij zich een stuk in zijno kraag gedronken en maakte ruzie- tegen zijno vrouw', vond zijne meubelen en huisraad niet meer naar zijne goesting en be gon alk 3 kort c-n klein te slagen, zelfs do nieten) dor woning, niets bleef gespaard pas was zijn wferlc volbracht of do policio kwam 011 slak1 hem in- het gomeentegevang. om,daar wat uil lo rusiepDoorliet uitslaan der ruiten, is dolman aan do bandon erg ge kwetst. Overal, overal wordt de Cliïcorei TALPE do zui verste'bevond en. 10G3 Lede. Rijloieiongeval. Een genaam de Ca mi cl V..., van de -wijk Vogelenzang gleed met-zijn rijwiel zoo ongelukkig uit, dat hij in een venster terecht kwam. Ver scheidene ruilen werdon gobroken 011 do wiolrijder werd nog al erg gewond. Erge val. Op do wijk Ileiplas is de genaamde Jozef D'H..., zoo erg gevallen, dat bij erg in bet aangezicht gewond en een arm verstuikt werd. Do inan klaagt ook over inwendige pijnen. Wette ren. Aanranding. Verleden nacht kwam do genaamde August Do Vuyst, werkman, wonondo in den Boschkant alhier rond middernacht huiswaarts, L0011 hij eens klaps op den steenweg aangorand word door tweo onbekende kerels, dio bom teil gronde wierpen en verschilligo messtekon in bet houdende, hielp oom Joseph zijno nicht don rap af. Zij was nog zoo zwak dat zij genood zaakt was heneden stil to houden, om tot haar zeiven to komen. Dit ziende 011 gevoe lende, toon hij haar vervolgons door den gang leidde, dat zij bij olken stap al zwaarder eu zwaarder op zijn arm leunde, vroeg de oude man, toon liij nabij M. Munder en Jufvrouw Pon thread was, aan do huishoudster, of zij niet eenige opwokkendo druppeltjes had, die zij hem wilde vergunnen zijne nicht toe to dienen. Jufvr. Penthroad's bevestigend, hoowel niet zeer vriendelijk antwoord ging vergezeld van eeno vlugheid van handelen, dio bewees dat zij hartelijk verheugd was, liet eerste ge schikte voorwèndsel to baat to kunnen ne men, om naar het bewoonde gedoelto van het huis terug te koeren. Iets mompelondo van don weg te wijzen naar de plaats waar de medecijukist bow aard werd, begaf zij zich onmiddeljjk door den gang naar hare kamer, terwijl oom Joseph, zonder acht to slaan op Sara's gefluisterde verze keringen, dat zij wel genoeg was om zonder een oogenblik to wachten heen te gaan, haar met zijne nicht volgde. M. Munder schudde het hoofd, en wachtte met oen akelig verontrust gezicht, om de gangdeur te sluiten. Nadat hij dit gedaan, en de sleutels aan Betsy gogoven had 0111 ze op hunne plaats te- te brengen, verliet bij, op zyne beurt, het tooneel, met eene onwelvoegclijke snel heid van stap. Toen hij echter goed en wel uit den noorde lijken gang was, herkreeg hy zijne zelfbo- Iieersching. (Vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2