Lü Yresseüjk tea fa flijse!. Eiaedip twist nabij Luik LIIvl to grappenmaker aan 't werk 1EUWSSEEIG vw Lil MUITERIJ IN EEN GEVANG 't Wit Stoopke van Jacques Heefs zou hijschen op do consulaton van Prizrend en Mitrovilza; dal daar dan ook de twee be trokken consuls in officieel kosluum zouden 'tegenwoordig geweest zijn, zulks om bunnen invloed te doen herwinnen, vooral, daar liet nu blijkt dat al de beschuldigingen tegen dio twee consuls ingebracht van allen grond ont bloot zijn en do militaire overheden van Prizrend en Mitrovilza integendeel zich jegens ben herbaalde malen op hoogst be- leedigendo wijze hebben gedragen. V/at heeft de oorlog tot hiertoe gekost De Economist bet grootste financieel dagblad van Engoland, heeft de berekening gemaakt van hetgeen de oorlog lot hiertoe aan do verschillende mogendheden heeft ge kost Aan Bulgariè 7.050.000 pond Serviö 4.700.000 pond Griekenland 4.800.C00 pond Montenegro 1.120.000 pond Turkyo 12.800.000 pond Do berekening was bot slot van dit prin- clop dal er toegepast werd elke soldaat kost per dag do som van 10 schillings of 12 frank 50 centiemen. Do u Economist is van govoelon dat in 1913 al die staten een groolo leening zullen mooten aangaan en dat het totaal dier leoningen de som van tweo milliard franks zal overtreffen. De tegenvoorstellen van Tm'kvë Dagbladen uit Gonstantinopol berichten dat de tegenvoorstellen van Turkye do vol gende zoudon zijn Bohoudon van do Turksche suzoroiniteit op het grondgebied gelegen ten Oosten van oono lijn gaande van de Marilza naar de Zwarte Zoo, daarin begropen de stad Andri- ïiopol,terwijl de gronden gelegen ten Westen van dio lijn ceu zelfbestuur zouden hebben onder protectoraat van Turkye. De Turken zouden ook alle oorlogsschatting weigeren. Een Staatsverandering in Oostenrijk- Hongarië, Volgens een dagblad van Weonen zou een persoonlijke vriend van den aartshertog, troonopvolger verklaard hebben dat deze groolsehe plannen in 't oog had. Hij zou van gevoelen zijn dat Oostonrijk- Ilongarië aan het keerpunt zijner geschiede nis gekomen is, en zou daarom voornomons zijn do volle vrijheid te geven aan al de ver schillede volkeren, dio hot Oostcnrijkscho keizerrijk samenstellen. Benovens hel koninkrijk Hongarië zou men or dus ook vinden, het koninkrijk Bohemen, dat Van Polen. Serviö mot zijuo nieuwe, uitgebreide grenzen. Montenegro met zijne nieuwe pro vinciën en al die volkeren zoudon leven, af zonderlijk vrij en gelukkig in een enkel keizerrijk, dat van de Ualsburgers. Polen, Bulgariè en Servië zoudon reeds op de lioog- lo zijn van dat plan en meewerken om liet te doen gelukken. Een hloodig drama heeft zich voorgedaan bij de heoren Purr.etz, renteniers, ruo du Port, nr 11 bis. Een bunnor, M. Duim Iz. 44 jaar oud. heeftop den koer een hoederhok, waar talrijke vogels gekweekt wordon. Sedert eonigen tijd kwam den hond ecner gchuurvrouw, Madame Aciilo, in liet hok cn beet er vorscbeidcno der dieren dood. M. Frans Duinetz, cischto van Madame Achto do prijs van liet gedoode gevogelte. Hij bo- dreigdo haar zelfs niet een proces. Eindelijk besloot Madame Achto eeiio overeenkomst te bewerken. Dinsdag avond nu, kwaart voor zeven ure, bood zij zich hij do heeren Dumctz aan. Daar M. Frans afwezig was vroog men haar wat te wachtten, waarin zij bereidwillig toe stemde. Zij aanvaardde zelfs eono tas thé. Weldra kwam M. Frans te huis. Hij vroeg aan Madame Achte, 150 frank schadever goeding, wat zij weigorde. Weldra ontstond er een geweldigen twist on Madame Achto trok een rovolver, loste een schot en M. Frans Dumetz viel ten gronde, do borst door een kogol golroffen. Men sprong too en de plichlige werd ont wapend en aan depolicio overgeleverd. Zij verklaarde de gepleegde daad niet to betreuren. Zij is 31 jaar oud. De wonde van M. Dumctz is zeer erg. Sinds lang reeds leefden de familiën Moray en Balaco, van Grace Borlour, bij Luik, in vcete. Onlangs had Moray vrouw Balance aangevallen en mishandeld. Hij werd uit dien hoofdo door de boetstraffelijke recht bank van Luik tot eene gevangenisstraf ver oordeeld. Donderdag kwam Moray voorbij don groen ten winkel van Balaco. De man stond achter de toonbank zijno waren to schikken en Moray drong binnen en bogon hom to be- leedigen. Een tuist ontstonden daar Moray hom bedroigdo, nam Balaco oen revolver uit de tooglauo en loste een schot op zijnen te genstrever. Deze werd in de borst getroffen en plofte ten gronde. Een bijgeroepen geneesheer sleldo vast dat de kogel oeno long doorboord had. De toestand van Ijpt slachtoffer, die gehuwd is on vader van zes kindoren, is hopeloos. Balance is aangehouden on in hot gevang van Luik opgesloten. 47° VERVOLG. Eensklaps liep hij langzamer, zamelilo zijne verstrooide zinnen bijeen, en dacht een wei nig na, blijkbaar met groote zelfvoldoening want voor hij do huiskamer binnentrad, had bij zijne gewone rustige plechtigheid van voorkomen en manieren terug. Even als do meeste domme menschen, Bcliepto hij or groot vermaak in, zich zeiven te hooren spreken, en nu ontdekte hij ocne gelegenheid om dat genot to smaken, na de gebeurtenissen, die zooeven in huis hadden plaats gehad, zooals hem zeidon was voorge komen. Er is slechts cene soort van sprekers, dio volkomen zeker kunnen zijn, zich nooit door do kracht dor omstandigheden van hun stuk te laten brengen, namelijk, zij, wier be lt waamlieid in het spreken niet do gevaarlijke gave insluit van te weten wat zij zoggen. Onder de/.o bevoorrechte klas van redenaars bekleedde M. Munder oen eersten rang en hij had nu op een wraakzuchtige wijzo besloten, zijn talent op do twee vreemdelingen aan te wenden, onder voprwoudsel van eene verkla ring van hun gedrag te vragen, voordat hij bun kon veroorloven het huis te verlaten. Toen hij de kamer binnentrad, zag hij aan fcetbenedeneinde daarvan, oom Joseph met zijno nicht zitton, bezig mot cenigo druppels vlugzout in een glas water te gieten. Aan liet boveneinde stond de huishoudster met eene geopende medecijnkist voor zich op tafel. Naar dit gedcclto van de kamor trad M. Munder langzaam, mot een gewichtig voor komen, schoof een armstoel bij do tafol, najn TTe -FTiir Een grapponmaker heeft op don dag van Kerstmis vt rscheideno handelaars -en twee damon van Elsene op eono meesterlijke wijzo beet genomen. Per tolefoon deed hij vei^cheidene bestel lingen in naam der damen. 's Morgens, rond 10 ure, kwam een wild- verkoopor met eene prachtige gans af die de bagatelle van 40 frank kosito. De damen weigerden natuurlijk, daar zij niets besteld hadden. Een kwarllor later verscheer, een loopjon gen met 10 dozijnen oeslers. Dan belde de beenhouwer met een prachtig stuk vleesch, dat zeventien frank kostte. Dadelijk daarop klopte do pasteibakkers- gast aan metijsroom,taarten on snuisterijen. Vervolgens slondon de juwelier daar, eono naaister, eene hoedenmaakster. Do juwelier bracht eone gansche verzameling van'prach- tigo juwoclen mede, de naaister twee bloesen en eone rekening van 115 frank, de mode maakster 2 hoedon, te zamen 1-10 frank. Eindelijk snelde oen bediende toe van den bazar mot twee prachtige poppen van ieder 20 frank. De damen kondon hot niet meer uithouden:, zij liepen naar liet politiebureol en diendon eene klacht in legen den dwazen grappen maker. In hot gevang van Forli (Italië) had onder de gevangenen eone muiterij plaats. De gowelddadcn waaraan zij zich hebben overgeleverd, zijn onbeschrijflijk. Nadat de gevangenen zich hadden meester gemaakt van den bewaker, dio zij als grijze- laar hielden, braken zij do deuren cn ven sters open cn verbrijzelden alles wat hen onder do handen viel. Een peloton soldaten werd ontboden om de orde te herstellen; de gevangenen hieven alsdan rcvolutionnaire liederen aan. De muiters wilden alsdan met don bostuur- dor onderhandelen om zekere grievon waar met de uiterste bedaardheid, en met do meeste zorgvuldigheid in het schikken van zijn rok- panden, plaats, en werd terstond, naar allen uiterlyken schijn, het beeld van een rechter in burgerkloeding. Jufvrouw Pentreath, die aan deze toebe reidselen bespeurde dat er iets buitongowoons gebeuren zou, zette zich een weinig achter den rentmeester. Betsy hing do sleutels weer op liunno plaats aan den nagel in den muur en wilde zich naar haar keukcn-dopartcment terug begeven, toen zij door M. Munder tegen gehouden werd. Wacht als 't u belieft, zegde de rentmees ter. Ik zal u aanstonds oproepen, meiske, om eene verklaring af te leggen. Gehoorzaam wachte Betsy aan de deur, be angst door het denkbeeld dat zij iets verkeerd gedaan moest hebbon, en dat do rentmeester mot onbetwistbaar rechterlijk gezag gewa pend was, om haar op staamlcn voet te ver- lioorcn, te vonnissen en te straffen. Welnu, mijnhoer, zegdo Munder, het woord tot oom Joseph richtonde, als gij met dat vlugzout gedaan liebt, on als do persoon naast u gonoeg bijgekomen is om to kunnen luisteren, zou ik geerne eenigo woordjes tot u beiden spreken. Door deze inleiding verschrikt, trachtte Sara op tc staan, maar haar oom greep liaar bij do hand, en drong liaar op liaron stoel te rug. Wacht en rust, fluisterde hij. Ik zal de bui alleen wel afwachten, en laat al wat er te spreken valt maar aan mij over. Zoodra gij weer in staat zijt om te gaan, beloof ik u dit hetzij do trotscho vent zijn woordjes gezegd lieeft of niot, in ieder geval zullen wij bedaard liet huis verlaten en onzen weggaan. Tot op dit oogenblik zegdo M. Munder, Sö DE VOLKSSTEM 1 van zij beweren liet slachtoffer to zijn, to doen ophouden. Toen do gevangenen bomerkten dat do gendarmen on soldaten hunne geweren schouderden, om de muitors omver to schie ten, gaven do gevangenen zich over, dio allen in de ijzers goslotcn werden- Do schado door do muiters veroorzaakt be draagt meer dan 50,000 fr. Brussel. Doode'ijk ongeluk. Een 7-jarig jongontje, G. Poivro, in do Jozef Stovensstraat, të Brussel wonende, vormaaklo zich Woensdag namiddag mot van do trap leuning naar beneden "te glijden. Eensklaps verloor hij hei evonwicjit, en stuikte op hot gelijkvloers neder. Met gebroken schedol en over gansch liet lichaam met govaarlijke wondon bedekt, heeft men don kleine opgc- nomon, en naar liet gasthuis overgebracht. Zonderling hotelgast. Woensdag avond bood een kerul zich aan in hot hotel der echtgenooten H..., Zuidlaan, en verliet hot Donderdag morgend te 4 uur, met oen groot pak, inhoudende al liet beddogeriof zijner kamer. Ondervraagd door een agent bekondo do dief dit alles gestolen te hebbon. Het is een Franschman, die aan zijn proef stuk niet meer was. Hij werd opgesloten. Vrouw overreden. Mevr. Uylton- hove, Kleino Veslingstraat, werd Woensdag in do Niouwbrugslraat 'door een rijtuig om geworpen. Zij word go wond aan den schedol en inwendig gekneusd. Men vervoorde liaar in bedenkolijken toestand naar liot St-Jans- gaslhuis. Niemo huis geplunderd. Woensdag morgeiul stelde M. Schelhasse, aannemer, dio een pas gebouwd huis bezit op do Felix Marchallaan vast, dat dieven er 's nachts in gekomen waren en al do Jooden buizen van de waterleiding e:i do koperen kranen weg genomen hadden. Groolo schade werd alzoo aan het gebouw toegebracht. Omver geworpenMoj. Marie Van- denbuyclc, gouvernante, wonende Wolstraat, werd Woensdag avond op de Watorloolaan omvorgeworpen door den automobiel van' oenen handelaar van Evero. Het slachtoffer werd naar het Sinl-Pi«tersgastliuis overge bracht, waar men bestaligde dat liaar rech terbeen gebroken was. Een schoon huwelijk is dat van den koffie mot de chicoree der Trappisten Vincart 1500 N Schaarbeek. Inbraak. In do woning van Mevr. A. Goyrnaeit, PaleitQnstraat>151 te Schaarbeek, werd Dinsdag nacht een bo- laugrijko diefstal geploögd. Na over dan liof- muvr geklommen to zijn, braken do dioven do deur der keuken open en drongen alzoo in huis. Op liet gelijkvloers,, braken zij al de meubelen open. In de zaal uitgevend op de straat, namen zij een kostelijk marmeren schouwgarniluur weg on andere voorwerpen van waarde. In de eetzaal, braken zij kasten open, uit welke zij talrijko koovorten, koffielepels, messen en andore zilvere voorwerpen stalen. Juweelen van grooto waarde zijn verdwenen De plichtigen zijn vertrokken langswuar zij gekomen zijn. Do politiekommissaris der Marktplaats, Woensdag morgend verwittigd, heeft een onderzoek geopend. St-Jans-ïYlolenbeek. Petrollamp ont ploft. Door het omvallen oener petrol lamp ontstond Woensdag avond in de Bou vierstraat, 7, brand in eene kamor op do tweede verdieping. De1 brandweer was wel dra Ier plaatse, en reeds r.a twintig minuten was allo gevaar geweken. Een groot gedeel te van den huisraad is echter de prooi der vlammen geworden. Do schade i3 vrij aan zienlijk. heb ik mij onthouden, yan cene meening te geven. Do tijd is nu gekomen, naar het mij en Jufvr. Pentreath toeschijnt, dewijl ik in dit huis een post van vertrouwen bekleed, cn verantwoordelijk bon, voor hetgeen hier go- bpurt, en dewijl ik gevóel, gelijk mij betaamt, dat ik de zaken niet kap of mag laten blijven zoo als zij zijn, dat, mijn plicht vordert u to zeggen dat ik uw gedrag zeer zonderling vind. Dit krachtig slot van zijno langen volzin rechtstreeks tot Sara richtende, leunde Mun der in ziju stoel achterover, vol woorden, en ledig van zin, om nieuwe krachten voor zijne vordero inspanning to verzamelen. Mijn eenig verlangen, hernam hij, met zachte cn meewarige onpartijdigheid, is eer lijk jogons alle partijen to handelen. Ik wil niemand schrik aanjagen, niemand bovreesd of zelfs ongerust maken. Ik wil merkwaardige feiten van een zonderlingen aard opsommen Ik wil ontraadselen, ot als gij dio uitdrukking duidelijker en verstaanbaarder vindt, hetgeen alles is wat ik verlang'te zijn, ik wil uiteen zotten wat ik met volle gepastheid vreemde gebeurtenissen mag noemen. En als ik dat gedaan heb, wensch ik u voor te houden, mevrouw, en u, mynhfeor, of, ik zeg, dat ik u beiden, kalm, en niet onpartijdigheid, en be leefd, en duidelijk, on gematigdheid, en wan neer ik zeg gematighcid, bedoel ik met zacht heid, of kortom, of gij beiden niet verplicht zijt u te verklaren. Hier zweeg M. Munder, om dit laatste on weerstaanbare beroep op het gemoed van de personen, dio hij toesprak, to laten werken. Do huishoudster maakte van de stilte ge bruik om to kuchen, waarschijnlijk van het beginsel uitgaande, vooraf van allo liohame- ijke ongemakken ontslagon te zijn, ten cindo den geest niet in zijn genot te storon. Bctsy, Dicftc. Twee kerels van 20 lot 25 jaar zijn Woensdag avond binnengebroken in do zadelmakerij van M. Van Cutsem, Ri- beaucöurtstrant 148, en hebben er verschei dene volledige peerdengetuigen buit ge maakt. AnderlecSit. Knaap verdwenen. Een 14jarigo knaap, Martin Van Cutsem, heeft Zondag morgend de ouderlijke woning Vce- arlsonstraat, 02, verlaten, cn is sedert aldaar niot teruggekoerd. Men vreest een ongeluk. Onbekend vrouioenlijk.Do vrouw, wier lijk Zondag avond uit do vaart van Charleroi opgehaald werd. is nog niot her kend geworden. Ziehier haro persoonsbe schrijving leeftijd 55 tot 60 jaar lengte 1 m. 66; haar en wenkbrauwen, grijs neus, gewoon mond. middelmatig kin, rond oogon,'blauw ooren, groot gelaat, ovaal lichaam, vrij zwaarlijvig; Draagt neusnij per aan een zwarte koord. In het haar droes zij vier liclilo bruino kammen van collaloïd Zij was gekleed met fantasie-keurslijf, zwart mot strepen, bruinen onderrok, zwarto kou sen, en molièrc-schoenon met nestels. Ii: hare zakken is gevondon een zwart gestip peld rooden zakdoek, een sleutelbos mot 8 sleutels, en eon lederen geldbeugel met fr. 7,8S in. Het lijk is Donderdag begravon ge worden, doch vooraf gefotografeerd. Loth. Stoutmoedige dieven. Torwijl do herbergier Morethus Woensdag avond achter zijnon toog stond, klom oen kerel, die bowoerdo naar den koer te moeten gaan, op hot dak en drong langs eene zoldervenster in de kamer van den herbergier, waar hij de meubels openbrak, en eeno som van 800 fr., in een ijzeren ko/ierken goslolon, stool. Mid delerwijl hield een medeplichtige op do straal do wacht. De herbergier die gerucht lioordo, snelde naar boven, doch do dief en zijn medeplich tige waren reeds verdwenen. De bestolene verwittigde oogenblikkelijk de gendarmerie. Uil hol onderzoek is gebleken dat de daders afkomstig van Brussel zijn. Donderdag mor gend werden zij aangehouden, In het bezit van don bijzondersten dader werd nog cene som van 625 frank terug gevonden. Ukkel-St-Job. Laffe aanranding. Een hoeveknecht,Frans Bonnarens, in dienst in het fort-Jaco, had den Dinsdag avond doorgebracht hij vrienden to St Gonosius- Rhode. Rond 10 1/2 ure "s avonds keerde bij huiswaarts. Daar hij zijnon weg niet goed wist, richtte hij zich tot drio onbekenden,die Hij onderweg ontmoette. Slecht bekwam hol hom, want dezen grepen hem vast, sloegen hem ten gronde en ontnamen hom al wat hij bezat. Daarna ranselden zij hem nog eens duchtig af cn wierpon hem van eene helling. Bonnarens die gowond was, verloor lint bewustzijn. Het was een uur 'smorgends, toen hij terug tol bezinning kwam. Hij sleep- le zich voort tot aan do gondarmcrio, waar hij eene klacht indiende. Een ondorzook werd op slaandon voet ge opend en om 8 ure 's morgends waren de aanranders reeds ontdekt en aangehouden.In hun bezit vond men de gestolen voorworpen nog terug. De scholmen zijn tor beschikking gesteld van het gerecht. is liet eenige echte Vieux Syslèmo. St. Joris-Weert. Overreden. Giste ren morgend vond de baanwachter op de lijn, Leuven-Charleroi, nabij de statie Sint- •T o ris-Weer', het verminkt lijk van Antonau Louis, van Notlien, geboren Fonlenallo, oud 45 jaar, vader van 8 kinderen. Deze was, volgens bekomen inlichtingen, om 2 ure opgestaan om aan eeno behoefte te voldoen en men zag hem niet lerugkcuron. Hot schijnt dat hij een weinig in 't l.oofd geraakt was. Hot lijk werd in do statie van Sint-Joris-Weert gedragen. die liet voorbeeld van Jufvrouw Pentreath volgde, veroorloofde zich een kuchjo op hare eigene wijze een kuchje van do zwakke, wantrouwende soort. Oom Joseph zat volko men rustig en op zijn gemak, hield do hand zijnor nicht in de zijno, en drukte die van tijd ■tot tyd, wanneer de toespraak van den rent meester bijzonder ingewikkeld en indrukwek kend werd. Sara bewoog zich niet, zag niet op, cn verloor geen oogenblik de uitdrukking van angstige gedwongenheid, die liaar gelaat vertoond had sedert liet eersto oogenblik dat zij de huiskamer was binnengetreden. Wat zijn nu die feiten, cn omstandighe den, en gebeurtenissen ging Munder voort, in kalm genot van liet geluid zijner eigene stem in zijn stoel achterover leunende. Gij, mevrouw, en gij, mijnheer, belt aan do deur van dit kasteel, (hier zag liij oom Joseph scherp aan, alsof hij zeggen wilde Gij ziet, ik geef liet, zelfs op den rechterstool, niot op, dat hot huis een kasteel is). Gy wordt binnen gelaten, of liever, tóegelaten. Gij, mijnbeer, geeft voor dat gij het kasteel wenscht te be zichtigen. (gij zegt, «'het huis zien,» doch daar gij een vreemdeling zijt, zijn wij niet verwonderd dat gij eeno kleine vergissing van dien aard begaat) gij, mevrouw, stemt met dat verzoek in, on bevestigt het zelfs. Wat volgt nu Mou laat u het kasteel zien. Het is do gewoonte niet dat wij het vreemdelingen laten zien maar wij hebben zekere redenen. Sara on tstelde. Welke redenen 1 vroeg zy driftig op ziende. Oom Joseph voelde hare hand in de zijne koud worden en boven, Stil? stil zegdo hij, laat hot spreken maar aan mij over. Op 't zelfde oogenblik trok Jufvr. Pentreath 28 DECEMBER 1912 Gent. Ernstig ongeluk. Do 34-jarige Edm. Mnrtfló, wonendo Gozondhoidstraat, op hot Klein dokarbeidohd, werd hij liet overgaan der spoorbaan, tusschen de buffels van twee manceuvreerendo waggons govat. Do ongelukkige werd mot ingedrukte borst kas naar de kliniek van dokter Vcrcauterea overgebracht. Zijn toestand is onrustwek kend. Heusden. Kind gevonden. Woens dag le Kerstdag, ontmoette Jules Van de Vyvere, omstreeks 4 1/2 ure,.langs de Schelde con knaapje van omtrent 9 jaren, dat bil ter aan het schreien was. IIij ónder- vroeg bet hot knaapje zegdo dat het ver doold- was dat het hij de Broeders naar school ging, en naar do kerk van Akkergem geweest was. Dan had liet cene' boodschap moelou doon en was verdoold. Het was dood van honger en koude en doornat. Van de Vyvere nam het mede naaf huis, gaf hot kind te eten en le drinken en drogo kleeron. Donderdag morgend worden per telefoon inlichtingen genomen bij de politie in Gent. Deze van Akkergcm was verwittigd van de vordwijning van het knaapjo en ging do ouders verwittigen. Men stelle zich van hunne vreugde voor. De moeder is het kind dadelijk gaan halen. Lokeren. Liberale lasteraar veroor deeld. Do Lokeraar, liberaal weekblad, had in eon artikel getiteld «Eerlijkheid» M. Arthur Vlaeminck op gemeeno wijze be schimpt. De Lok o raar werd veroordeeld "tot 50 fr. schadevergoeding cn drie inlasschin- gen in bladen naar keuze van AI. Vlaeminck. Do Lokoraar ging- in beroep en nu moet hij 200 fr. schadevergoeding betalen. "tfStPga'SSa&e keMS van korkbeoken, paternosters, enz., schoon, goed en goed koop, in den É$yFFEL«g&ESEf38Ys§£esrfc- sü'asiï, 22s Isï. Lede.De wind. Donderdag namid dag is op de wijk Overimpe, con groolo kn- nadabooin, toehohoorendo aan de kinderen Doprez, door den hevigen wind ontworteld. De drank.Eon dronken persoon, van do wijk Vijver, bedreigde Woensdag al wie hij ontmoelto, met een mes. Hij wildo zekeren E. D...., le lijve, doch deze klopte hem ten gronde, ontwapende hem en gaf hom een good pak slagen. Daardoor kwam de dronkaard terug bij de zijnen.... Aangevallen. Woensdag avond werd Alfons Lemmens. nabij hol hof van Prosper Van Hauwermeiron, aangevallen door twee kerels, dio hom geweldig sloegen. Het slachtoffer werd erg gekwetst. Naar* liet schijnt zouden do aanranders twee personen van Wichelen zijn. St-Nikolaas. Gevecht. Donderdag avond is op de wijk vijf straten, in eene her berg waar eèn avondmaal had plaats gehad, een twist ontstaan, doordien eenige verbrui kers beweerden kallen goëlon lo hebben in plaats van konijnen. Men werd handgemeen, en zekere K. G..,werd door een pintglas erg aan het hoofd gekwetst. Eon goneoslicer moest hem verzorgen. Nadien ontstond twist tusschen de vrou wen der vechters en dezen werden ook hand gemeen. Do policie moest lusschenkoinon. Ninove. Kiekendief aangekouden De policio werd verwittigd dat onbe kende hij Louis Glieysels, herbergier, steen weg van Aalst, drie gevulde zakken hadden afgezet die moer dan veertig doode kiekens bevatten. Do dieven die lont hadden geroken zijn zo niot komen opoischen. Een persoon, genaamde Rcnó B.., op/ wien vermoedens wogen werd aangehouden en naar het ge vang van Oudenaarde overgebracht. De kiekons waren gestolen to Denderwin- deko bij de kinderen Hemeryck,landbouwers die hunne kiekens herkend hebben. Bij den verdachte heeft men een paar slelsen gevou- M. Munder veelbeteekenend aan zyn_ rok- pand, en fluisterde hein toe, voorzichtig u> zijn. Debrief van Mevr. Frankland, zegdo zij hem in het oor, zegt dat wij vooral, niet moe- ton later bemerken dat wij op bpvel handelen. Verbeeld u niet, Jufvrouw Pentreath, dat ik vergeet wat ik mij behoor te herinne ren, antwoordde M. Munder, dio liet echter wel degelijk vergeten had. En verheeld u ook niet dat ik mij zal misspreken, (iets wat hij juist op het punt was tó doen). Laat de zaak maar aan mij over, als gij zoo goed wilt zijn. Welke redenen, vroegt gij, mevrouw? voegde hij cr by zich tot Sara wendende. Bekommer u niet over redenen daar hebben wij niets raodo to maken wy hebben slechts te doen met feiten, en omstandigheden en gebeurte nissen. Wees zoo goed u dat to herinneren, te luisteren naar 't geen ik zeg, en mij niet weer in de rode te vallen. Ik merkte aan, dat men u, mijnheer, en u, mevrouw, dit kasteel liet zien. Gij werdt den westolijkon trap opgeleid den spacieusen wostelijken trap, mijn- hoer Men liet u met veel beleefdheid, en zelfs met voorkomendheid de ontbijtkamer, do boekerij, en do receptiekamer, zien, in die receptiekamer, mijnheer, veroorlooft gij u eene bcleedigende, en, ik mag wel zeggen, eono heftige taal te voeren. In dio receptieka mer, verdwijnt gij mevrouw of liever, gij maakt u geheel uit de voeton. Een gedrag als dit, zoo gansch ongewoon zoo voorbeeldeloos, wekt Jufvr. Pentreath's en mijne.... Hier bleef M. Munder steken, voor de eer ste maal wist hij geen woord te vinden. Bevreemding, gaf Jufvr. Pentreath aan, na een langdurig stilzwijgen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2