Vreoselijk drama ier zMloosiieid io Parijs "C"ERIC Een wreed ïieprcefd man. - Ds ge nezing van Mijnheer Woeste."— AfseAaffisg vaa öd inkcmresiiten op tl3 haver. Cinemas. 9 DE ZAAK PROVO Nog esaa Confrontatie Bh De Kempenaar e' S!1318 Sniegelfatiriek A. L. MEYVAERT Louw verspreid, tusschon allerhande koop waren. Deze waren daar in zulke groote liooveolhoid, dal zij meestendeels buiten hol stapelhuis opgestapeld lagen. Geld was cc niet lo vinden. Do verwoestingendoor den cholera aangericht Op 26 December heeft men le Conslanti- nopel 34 nieuwe govallcn bcstatigd van cho lera, waarlusschen 5 mot een doodolijk ge volg. Tot hiertoe deden zicli 222S govallon voor, waarvan 1107 doodelijko. Een aanslag van den prins Achmet-Puad Volgens den «Tomps» zou do Egyptische prins, Aclunet-Puad, cenen aanslag voorbe reiden, Aan 't hoofd van 20,000 man zou hij te Valona willon ontschepen om zich daar prins van Albanië to doen uitroopen. Zoo doende zou li ij al do andere mogendheden voor een voltrokken feit plaatsen. Dit feit wordt to Rome ten stelligste ge logenstraft. (Van onzoa Lijzondoren briefwisselaar). Bussel, 28-12-12, Voor conige maanden verloor M. Terlin- den, procureur-generaal hij liet krijesiiof, zijne nog jonge vrouw. Weinigo dagen nadien in don grooton païirdenwedatrijd, deed zijn zoon, officier der gidsen on schoonzoon van minister Davignon, eonen doodelijkon val. Gisteren morgond luid in do St-Bonifacius- kerk lo Elseno. do plechligo lijkdienst plaats van zijne schoondochter, Mevrcuw Karei Terlinden,vrouw van don leeraar der Iloogo- Bchool van Leuven. O. L. Ilccr heeft schrikkelijke beproe vingen weggelegd voor zijne uitverkorenen. Mogo do hoer Terlinden in do verhevene vertroostingen van zijn christen geloof den moed vinden.nooiüg om al die zware kruisen to dragon. Ik hel) do oor gehad pistoren middag ont vangen to worden door M. Woeste. De verdienstvollo staatsminister, was ge zeten in eonen ligstoel. Zijno bleeko en uit- goim-rgeldo gelaatstrekken gaven genoeg te kennen dat hij veel to lijden had gekregen. Ik heb met groot gonoegen in do dagbladen vernomen, zegdo hij mij glimlachend, dat ik om zoo to zoggen niot meer leed on dat ik met behulp van cenen wandelstok, in mijne kamer kon over en weorgaan Gavo God dat het zoo was. Ik lijd integendeel nog zeer voel. Gisteren hen ik tot in mijn workkabinet geraakt, maar kon er slechts eenigo oogen- blikken vei blijven. Uwo pijnen zijn dus nog zoo hovig, Mijnheer do Minister Ja, op mijnen ouderdom wordt het zeer gevaarlijk zoo eens goed geschud te worden. Hot masseeren doet mij schrikkelijk lijden en dio pijnen duren nog vollo uren na het masseeren. In den beginno ducht men dat do arm en liet been alleen aangetast waren. Maar wanneer ik dan het heen op don grond wou plaatsen, dan beslatigdo men dat do spieren van do heup ook gekwetst waren, liet is nu vooral dat dool vaa hel lichaam dut gemasseerd wordt. Mag ik u vragon mij to willen vertellen hoo eigontlijk liet ongeluk is voorgevallen Hot was zeer duister aan don hoek dor Handclslraat en dor Luxemburgstraat. Ik was in gedachten verslonden wanneer ineens do tram novens mij zag. Ik gevoeldo eonen hevigen schok on lag op don grond. Ik stond haastig op. Talrijke personen boden mij hunno diensten aan en hielpon mij in een aulo. Ten huizo gekomen kon ik nog den gang doorgaan. Maar eens in een zetel ge- 48° VERVOLG. Noen, jufvrouw! hervatto M. Mundcr gestreng. Niets van dien aard. Het bevreemde ons volstrekt niet Wij waren verwonderd* En wat volgde daarop Wat hobfc gij en ik, mijnheer, op do eorsto verdieping gehoord (Ooin Joseph gestreng aanziende). En wat hebt gij Jufvr. Pontreath, gehoord, terwijl gij raar do vermiste persoon op do tweede ver dieping zocht Wat Aldus persoonlijk opgoroepen, antwoordde do huishoudstor kortaf. Eou gil. Neen, neen, neen zegde M. Mundcr, wrevelig met do hand op tafel slaande. Eon gchretu.v Jufvr. Pentrealh oon schreeuw en wat beteekendo die schreeuw Meisko (hier wendde M. Munder zich eensklaps tot Betsy). Wij liebl en nu dio buitengewone, die zonderlingo, en inderdaad wonderbare feiten en omstandigheden tot aan u nagespoord. Wees zoo goed vooruit te tredon, en in tegen woordigheid dor beide partijen te zeggen hoe gij ertoekwaamt, wat Jufvr. Pentreath een gil noemt, maar ik con schreeuw noem, to govon. Eone eenvoudigo verklaring is genoeg, goed meiske, eene eenvoudigo, duidelijke ver klaring, als 't u belieft. En, meisko, nog een woord, spreek op. Gij verstaat mij Spreok op Overstelpt van verlegenheid door dezo opon- lijko en plechligo oproeping, volgdo Betsy, bij.hot afleggen van haro verklaring, liet ora torisch voorbeeld van geen minder persoon dan M. Mundcr zclven dat wil zoggon zij eprak volgens hot bogiusol om met don meest DE VOLKSSTEM zetcn dan Logon hel spelik verloor wol het bewustzijn niet, maar moost aanstonds to bed. Het is enkel op dat oogenblik dat ik ondervond dat ik gekwetst was. Gij zijt door liet oog van ceno naald gekropen, Mijnheer de Minislor. Dat wordt Dij mij eeno gewoonte, zegt men mij langs alle kanten. Ik alio goval dio voorval bewijst dat wij altijd moeten bereid zijn om voor don oppersten rechterstoel to verschijnon. Men verlaat 's morgends zijn huis on men ia niet zeker er lovend weer tc koeren Dio ccn verleden heeft 'lijk hot uwe moet niets vreezen. Vergeet niet dat do wijze zelf zeven maal per dag zondigt, antwoordde mij do vrome cliristcne Staatsminister. Ik bood hem nog eens mijne gelukwenschon aan omdat, bij op zoo miralïulouzo wijze aan eon wreed onge luk was ontsnapt en, niettegenstaande mijn dringend verzoek stond M. Woeste op, en op zijn slok leunende, bracht hij mij lot aau de duur van zijno kamer. Hot wetsontwerp, door vier leden der lin- kerziido neergelegd, aangaande do afschaf fing der inkomrechton op do haver, heeft eene groote opschudding in do kamer veroor zaakt. Het heeft enkel voor doel do boeren don.duivel aan te doon, des to meor dat het vooral op do boeren is dat do linkerzijde het gemunt heeft. De katholieke leden van don lamlbouw- groep hebben aanstonds eono vergadering gehouden on besloten uit al hunne macht lo werken om de inachtneming van dat wets voorstel to beletten. Het is waarschijnlijk dat de vijanden van don landbouwer niet zullon aandringen, in allo goval niets zal bal au. 't Is do schreeuw Vuur, Brand dio de oorzaak was van de schrikkelijke ramp van Mcencn. Eon soortgelijk drama had bijna plaats in de groote cinemazaal van hot Volkshuis to Brussel. liet was voor éóno maand, Dij de opening van don grooton cirk Hagenbeek, aan do Zuidstatie. To dier gelegenheid had een groot vuurwerk plaats. Langs do dak vensters hadden eenige toeschouwers var: het Volkshuis vuurpijlers zien naar omhoog schieten. Daar ook werkloak do kroot Brand Daar ook ontstond dezelfde paniek. Eeenigo vastberaden mannon gelulc- kiglijk, bloven aan de uitgangen staan om allen doortocht te versperren en de kalmte terug te doen lieersclion. Eone paniek maakt altijd moer slachtoffers dan 't vuur zelf. In afwachting dat het publiek daarin ver standiger te werk ga, zouden de overheden mooted oischen dat eiko cinema of andere schouwzjvlon voorzien wezen van voldoende uitgangen, allen mot deuren die niet langs binnen, maar langs builen opengaan. Men weet dat Richard do ganschc schuld op zijn broeder werpt. Do experts-scheikun digen hebben op zijno broek, dio hij don dag der moord droeg, bloedvlekken ontdekt. Het is op aanduidingen van Gaston dat de expor ten do broek onderzochten. Richard beweert dut het bloed is van een kieken, dat hij go- dood had. Hot is echter uit het onderzoek der schei kundigen gebleken, dat het wel degelijk menschonhlocd is, dat op do broek van Richard terechtkwam, toon hij Gaston liet lijk van M. Provo hielp naar den put dragen. Do Iwoo betichten werden na de konfron- talio terug- in 't gevang opgesloten. Do wijk van La Vilolto, te Parijs, werd Donderdag avond door een vreeselijk drama der zinneloosheid in opschudding gebracht. In hot huis nr. CO, der Vlaanderensfraat, woonden op twee appartementen, do twee gezusters Cuihart, heiden gehuwd met moka- niciens, Schmitz en Filort. De echtgenoten Fiiert bobben een doclitortjo,negen jaar oud. Dikwijls kwam ton huizo van Schmitz een zijner broeders, Frans Schmitz, een leogloo- por, die reeds verscheidene malen voroor- decld was geworden en door zijne familiole- don aanzien wordt als zijtulo in 't hoofd go- raakt. In den laatstcn tijd Ijad hij beloofd zicli te zullen beteren en lJoudag morgein! mocht hij in een groot werkhuis aan den arbeid gaan. Hij bleef'ecliter te lang slapen en dierf dan naar bot werkhuis niot meer gaan. 's Avonds ging hij zijnen broeder bezoeken en toen Jo- zo iiem zijno luiheid verweet, trok Frans Schmitz zijnen revolver en loslo verscheideno schoten. Zijn broeder kreeg een kogel in de borst en stortte dood noder. Iïet dochtertje Fih-rt werd het hoofd doorschoten en was ook een lijk. Vrouw Schmitz kroeg tweo ko- gols in don arm en een in den buik. Op het gerucht der losbrandingen kwamen andere huurders van hot huis toogeloopon on konden den moordenaar, dio reeds zijn wapen hei-iaden had, ontwapenen en aanhou den. Do moordenaar heeft Lekend dal hij reeds in België in een zimifcloOzengcslicht was op gesloten geweest. Do toestand van vrouw Schmitz is hope loos. hiUi til Uiiiwi r27o 3E3ZSGT, ,T Wij hebben reeds gemeld, dat in den nacbt van 14 lot 15 December, een genaamde Triphon Verhoeyon doör onbekenden naar zijno woning gebracht werd, met een kogel i:i den bulk en dat do jongeling cenige oogen- blikken Sater bezweek.* De zaak was r.oer geheimzinnig en hel par ket, dat verscheideno malen ter plaats kwam is er nu toch in gelukt, hot drama op lo klaren. I)e gebroeders Verhoeven hadden don 14D 's avonds, i:i eone herberg, niet ver van hunne woning, met de kaarten gespeeld. Toen zij naar huis gingen, kregen zij iiot go- dacht mot hunne vcloiantaarns op zoek te gaan naar wilde konhntji s. De klaarte, hunner lantaarns werd echter door do jachtwachters bomerkt, en eon de- er bevond zicli schielijk in tegenwoordigheid der gebroeders Verkocyen. Hij mikte op Triphon Verhoeyon en, trof hem met een ge weerschot in den buik. Ook zijn broeder kreeg een loodkorreitje in don arm. Deze Dad eerst niot durven spreken, doch dooV vragen in 't nauw gebracht moest hij eindelijk bekennen. Hij duidde don jacht- M. Lamproyo, onderzoeksrechter, heeft gisteren morgend in zijn kabinet do gebroe ders Gaston en Richard Vergouts onder vraagd, dio zooals men wool, beticht zijn van moord to Biecht, op don diamantkoop man, M. Provo. Do ondervraging duurde van 9 1/2 tot 12 1/2 ure. Do onderzoeksrechter herinnerde boido belichten hunno tegenstrijdige ver klaringen on verzocht hen do waarheid te zeggen. Doch, geen van heiden, veranderde iets aan zijno vroogero verklaringon. De tweo gebroeders vielen in heftigo bewoordingen Legen olkander uit en wilden zelfs elkander to lijf. Do gendarmen moesten tusschonko- men. Richard Vergouls werd vervolgons afzonderlijk ondervraagd. mogelijken omhaal van woorden zoo weinig mogelijk to zeggen. Ontward uit liet. woor- donnet waarin zij die gewikkeld had, kwam hare verklaring eenvoudig op hot volgende neer Vooreerst had Botsy to verhalen dat zij juist hot deksel van een sauspan op het keu kenvuur afnam, toen zij, in do nabijheid van do huiskamer een geluid van haastige voet stappen hoorde. Ten tweedo had Betsy, toen zij de keuken verliet om te vernemen wat dat geluid beteekendo, gehoord dat dio voetstap pen zich snel door den gang, dio naar de noordelijke zfjdo van het huis liep, verwijder den, en, door nieuwsgierigheid geprikkeld, liet geluid tot op zekeren afstand gevolgd. Ton derde, had Betsy, bij eene kromlo in den gang, stilgestaan, wanhopende den persoon, wiens voetstappen zij hoorde, in to liaicn, en ook een zekere vrees gevoelende bij liet denk beeld van zich, zelfs op klaarlichten dag, al leen in het spookgedcolte van hot huis te wa gen. Ten vierde, had Betsy terwijl zij nog bij do kalmte in do gang stond te aarzelen, eene deur hoeren opendraaien, en, andermaal door nieuwsgierigheid geprikkeld, was zij eenigo schreden verder gegaan, had toe.i weer stil gehouden, bij zichzolve do vreejelijke vraag overwegendo, of het bij geesten in 't alge meen de govvoouto en het gebruik is. w anneer zij van do eeno plaats naar do andere gaan, gesloten deuren, die hun in den weg komen, te openon, of zich dio moeito to besparen door er eenvoudig maar doorheen tc gaan Ten vijfde, na lang beraad, en na nu eens een stap voorwaarts naar don noordelijko gang, en dan weer achterwaarts naar do keuken gedaan to hebben, was Betsy tot liet besluit gekomen dat het sedert lange tijden do gowoonte van alle geesten was, door do deuren hoon te gaan, wachter, zekeren Ernie! Do Buysschor, in dienst van den gouverneur dor provincie ais dader aan. Eeno huiszoeking word bij Do Buysscher godaan, en men vond or inderdaad zeer be zwarende bewijzen. Een aanhoudingsmandaat werd togen hem afgeleverd en do man werd door do gendar men van Aaiter naar Gent overgebracht. Hij is er in liet govang opgesloten. Brussels Hevige brand. 30,000 fr. schade. Een lievige brand ontstond Don derdag avond in een groot achterhuis van M. Terseleer, fabrikant in verlichtingtoe- stellen, Lombaiwdslraat, achterhuis dat tol magazijn on werkplaats dient. Toen de pom piers toekwamen, sloegen de vlammen reeds hoog op. Hot woonhuis en aanpalendo woningen konden beschermd worden, doch liet achter gebouw werd in assche gelegd. Alles werd vernield. Cliarles 5EDZFH7TJZ Antoine Dansaertstraat32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige cn goede verpande plaalsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 cn 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de ofliciëelo bourstabel. Wekelijks financieel blad. Zonding op vraag. 818 Botsing tnsschcn voertuigen. Op de Louizalaan, had oen geweldige botsing plaats lusschen du automobiel geleid door M. D Sclioikundigeslraat, en liet rijtuig mot tweo paarden bespannen, van M. V..., Livorno- straat. Een der paarden werd zwaar ge kwetst. De koetsier werd op don grond ge worpen en inwendig erg gekneusd. De twee voertuigen weidon vernield. Do policio der 6d0 af deeling opende een onderzoek. Veelbelovende zoon. De Brusselsche policie werd over conigo dagen verwittigd dat een 20jarigo jongeling, zekere B...., van Antwerpen gevlucht was, na ton nadeelo zijnor ouders, eene som van 6,000 fr. gesto len to hebben. Donderdag word do jonge ling aangehouden i:; eon hotel dor Brand- houlkaai. Hij had do gestolen som bijna geheel verkwist. De ouders zijn verwittigd dat hun zoon ter hunner beschikking gehou den wordt. Beproeft do wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTUIER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddolijk. 6 Cachotten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in allo goede apotheken, zooniet cahrij ven apo theek Gaulliier, Mechelon. 1505 Goede vangst. Wij hebben do aan houding gemeld van een handelsreiziger, Willem Van Bdie bij cenon wisselagenl der da Bröuckeroplaats, titels wildo verkoo- liüii ton nadeelo van oenen notaris van Vir ion gestolen. Zulks is eene goede vangst, want hut parket denkt dat zij tot de ontdek king zou kunnen leiden van eone welinge richte die-Yeubendo. Van B...., is reeds in v rschiiiiga zaken betrokken geweest, onder andere in den belangrijken diefstal in 1903 ie Brussel gepleegd ten nadeelo van de spoorwegen. Eeno kas, welke voor oono aanzienlijke som titels bevatte, werd gesto len vaneen kamion der staatsspoor wogen, toon dezo stilstond voor eene bank d<r Bis- schoffsheimlnan. Van B...., werd toon in Den Haag aangelioudon. Maar ja, buurvrouw, mijn lcoHio is altijd goed, want ik gebruik de Chicoroe dor Trap pisten Vlucart. 1500 O Laken. Belangrijke diefstal. Een polieinagont kwam Donderdag morgeml langs de Richard Nevbergs!raat en vond de deur van M. Alexander Bossuyt, nijveraar, die en zo niet te openen. Ton zesde, was Betsy, door dezo overtuiging versterkt, moedig to dicht bij do (leur voortgcloopcn, alsof or een zwaar lichaam viel. Ten zevende, was Betsy, door 't gedruisch bui leb zich zelve van schrik geraakt, volgens haro uitdrukking, was liet hart haar in do koel gaan zitten, en liad haarden adem benomen. Ton achtste cn laat- sto.toen zij adem genoog gekregen had om to gillen (of te schreeuwen) had Betsy uit al haro macht gegild (of geschreeuwd) en was naar do keuken terug geloopon zoo snel haro beenen liaar brengen konden, terwijl haro haren te berge rezen. Juistjuistzegde Munder, toen dezo verklaring ten einde was, alsof het gezicht van een meisko met al haro haren te berge gerezen, eeno gewone uitkomst van zyne da- gelijksche ondervinding omtrent hot vrouwe lijk geslacht was. Juistgij hebt gedaan, goed meisko, gij hebt gedaan. Er valt hier niet te glimlachen, mijnheer, ging hij voort, zich streng tot oom Joseph wendende, wión Betsy's wijze van hare verklaring af te ^eggon, uitstekend ver maakt had. Gij zoudt boter doen uwe gedach ten terug te brengen tot lietgcon or na den schreeuw van het meisko volgde. Wat deden wij allen, mijnheer? Wij snel den toe. En wat zagen wij allen, mijnheer Wij zagen u, mevrouw, horizontaal uitge strekt boven aan den trap van de eerste noor delijke verdieping liggen en wij zagen dio sleutels, dio nu daar ginds hangen, van hunne plaats in deze kamer weggenomen, ja weg gerukt, en, als 't waro^gestolen, op den vloer van den gang liggen. Dit zijn do feiten, do omstandigheden en gebeurtenissen voor u uiteengezet, of liever, u voor oogen gesteld. Wat hebt gij er op te zeggen Ja wat hebt gij er op te zoggen Ik vorder u bei Ion plech tig, en ik wil or bijvoegen, ernstig op in mijn eigen naam, in den naam van Jufvrouw Pentreath, in den naam van den principalen, in den naam der walvoegelijkhuid, wat be- teokent dat Bij dit indrukwekkend slot, sloog M. Mun der met zijne vuist op de tafel, en wachtte, met eon hiik van onverbiddelijke verachting, naar iets in don vorm van een antwoord, oen opheldering, of eeno verdediging, van den kant der schuldigon. Zeg hem alles om hem maar tot bedaren te brengen, fluisterde Sara don ouden man toe alles om hem to bowegeu dat hij ons maar laat heen gaan Na hetgeen ik geleden heb, zuilen die menscheu mij krankzinnig maken Nooit bijzonder vlug in het verzinnen van een antwoord, en daarenboven volstrekt niet wetende wat cr werkelijk met zijno nicht was voorgevallen, terwijl zij alleen in een noor delijken gang was, had oom Joseph, met don besten wil van do wereld om zich tegen don drang der omstandigheden bestand te toonen, grooite moeito om te beslissen wat hij zeggen of doen zou. In ieder goval echter besloten hebbende Sara allo onnoodige smart to spa- rem, en haar zoo spoedig mogelijk uit hot huis te verwijderen, stond liij op, ten einde do verantwoordelijkheid van te spreken op zich to nemen, en zag, alvorens do lippen te ope non, M. Munder stijf aan, terwijl deze ter stond, met de hand aan het oor, op do tafel voorover leunde. Oom Joseph betuigde, met eene van zijne wonderlijke buigingen, zijn dank voor dit be leefd blijk van aandacht, en antwoordde ver volgens op do gcheelo toespraak van don rent meester met do zes woorden ':-v - «3 29 EN 30 DECEMBER 1912 thans op reis is, half open. Do policïobedipn- de trad in huis en steldo eeno algemeen© wanorde vast. Al do meubelen waren open gebroken on het zilverwerk was verdwenen. Do policio verwittigde onmiddolijk M. Bos suyt. Vrijdag morgond spoelden kinderen op eon onbebouwdon grond, in do huurt der woning van M. Bossuyt, en vonden er, onder eonen hoop hout, een groot pak, in ceno tapijt gewikkeld. Zij opendei) hel en vonden cr eeno hoeveelheid zilverwerk in. Zij druo- gen hot naar het policiebureel dor GemoenLe- plaals, waar men vastsleldo dat hot voort kwam van den diefstal hij M. Bossuyt ge ploegd. Elssna. Brand. Donderdag avond schoot eon ketel vet in brand in do keukon van Movr. B..., steenweg van Elsone. Li een oog wenk tastte het vuur do onderver diepingen aan. Do pompiers kondon het ech ter spoedig beperken. s Schaarbeek. Ontsnapt of gestolen. - In liet park van Josaphat, stelde men gislo- ren de verdwijning vast van zes ganzen van Egypte, dezer dagen door do gemeente aan gekocht in don Dierentuin van Antwerpen. Hunno kooi werd open gevonden. Ukkel. Brand. Donderdag avend ontstond er brand in do kelderingen van een in opbouw zijnde huis van den Walerloo- sctien steenweg, nabij de Diesdulle. Gazwor kers haddon dun ganschon avond in de kel ders gearbeid. Eenogrooto hoeveelheid hout en talrijke gerccdschappou, die in de kelders lagen zijn vernield. Altijd, altijd is do chicoroi TALPE spaarzaamst in hot verbruik. 1063 Si- Gillis. Doodrijder. Donderdag avond had aan do Vorslstraat, nabij do bar- roei van Sl Gillis, eene botsing plaats tus schon eene groote gesloten automobiel en eeno handkar, voortgestooten door drie jon ge werklieden. De kar word omgeworpen cn do drio mannen tegen het voetpad geslin gerd. Allo drie worden gewond aan liet hoofd on do beonon. De automobiel reod voort. Do drio werklieden werden in hot kommissariaat van hot park van Vorst door Dr Sclmtnman verzorgd. De gekwetsten, Ernest Colard, 20 jaar; Maurice Do Clercq, 15 jaar en Guslaaf Renaux, 18 jaar, allen van Molenbeek, wer den daarna naar hunne woning overgebracht. M. De Potter, politiokomruisssam, zoekt den aulogeleidcr op. Diefstal. Mad. B..., wonende De- thystraatjCS, bcstaligde Donderdag morgend dat tijdens don nacht dieven bij middel van valscho sleutels in liaro woning waren ge drongen. Zij hebben verscheidene moubclou opengebroken en oen aantal juwoelon, als ook andere voorwerpen buit gemaakt. SpiogolsKadersVitraux Daguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 759 Ruyen. OplichtingOm eon tiro 's namiddags kwamen inwoners d^n veld wachter ver willigen dat oen automobiel do gomoento afreed on eon kind opgelicht had. Do veldwachter, vergezeld van zijn hond, zocht den auto op en kon hom doon stoppen. Het kind werd er uit gehaald. Do pliclilige werd aangehouden en naar 't gevang van Audenaarde overgebracht. Maria Hooreb-ake. Aangerand. De 16 jarigo dochter, Van Daele, was gisteren, om 5 ure 's naar liet dorp gegaan, om eenige aankoopen to doen. Bij don terugkeer word zij door een bandiet van 21 jaar aangerand. Daar het slachtoffer zich dappor verdedigde, beet de schelm geheel iiaar gezicht aan stuk ken on kwetslo haar erg aan het oog. Do bandiet werd aangehouden en le Audonaerdo opgesloten. Anvalng. Wildstroopers. Verleden nacht waren do jachtwachters Leo Bouvry, Lepoutro on Walmacq, op ronde, toen zo eeno bende wildstroopers betrapten. Dezo Ik wonscli u goeden dag, mijnheer IIoo durft gij mij zoo iets wenschen riep M. Munder, iu lievige verontwaardiging van zij non stoel opspringende. Hoe durft gij met eono ernstigo zaak en cone ernstige vraag aldus den spot drijven Mij goeden dag wen schen Deukt gij dat ik u uil dit huis zal la- ton gaan, zonder ran u, of van do persoon, die u op dit oogenblik zoo onwelvoogolijk toe fluistert, cenige opheldering van liet wegno men cn wegrukken, en, als 't ware, stelen van do sleutels der noordelijke kamers ge hoord to hebben Ha is het dat wat gij weten wilt? zogdo oom Joseph, door de toenemonde ontroering on angst van zijno nicht aangespoord om hot eerste voorwendsel hot beste maar aan to grijpen. Zio dat zal ik u uitleggen. Wat zeg den wij, mijn goedo, besto lieer toen gij ons binnenliet Ditwij komen het huis zien". Weluu er is eene noordolijko en weste lijke zijde aan het huis. Goed dat zijn twee zijden en ik en mijne nicht zijn tweo mon- sclien en wij verdeelden ons in tweeën, om do tweo zij don to zien. Ik ben do helft, dio westwaarts gaat, met u, en dio lieve goede dame daar achter u. Mijne nicht is do andere helft, die alleen noordwaarts gaat, en de sleutels uit hare han den laat glippen en in zwijm valt, omdat liet in dat oude gedeelte van liet huis is wat men muf noemt, en omdat daar eene akelige graf- lucht heersclit, en dat is nu do gehcelo uit legging, en genoeg ook, zou ik meeuon. Ik wensch u goeden dag, mijnheer Vervloekt 1 (Vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2