voor tien Paus Doodslijk ongeluk to Ensival Een praclitig NieuwjaarspscMk A100RI) POGING te St=Piefers=Jeüe UIT DE STREEK De Kempenaar DE VOLKSSTEM 5 EN 6 JANUARI 1913 "fcTcb de jaweelen le doen toonen welke Mev. Reynders in haar bezit had. Daar Mev. Reynders alleen woonde, en met hare bloedverwanten en geburen weinig j of geen omgang had, kan men voor het oogonblik geen juisto signalement govon over deze juweolon. Desgevallend zal nog een toelichtend signalement rondgestuurd wordon. De onderzoeksrechter verzoekt al de poli- tiebedionden, met bovenstaando signalement opzoekingen te willen doen,en hem per sn el- bericht allo inlichtingen te doen goworden, welke lot de ontdekking van den moorde naar zouden kunnen leiden. De drijfveer der misdaad TJit hot onderzoek schijnt te blijkon dat do moordenaar bot inzicht niet had geld of waarden teitelon. Verscheidene geldbeugels die in zijn bereik lagen in eeno kamer neefl hij niet genomen, hij heeft geone juweelen gestolen, noch zilvere koevorton of andere voorworpon van waarde. Men donkt veeleer dat hij zich wou mees ter maken van een schuldbekentenis of ander hinderondo papieren.De opzoekingen schijnen in dien zin to zijn gericht geworden. Dit feit is hetwelk oon geheimzinnigen kant aan do zaak geeft en het gerecht op een goed spoor iou kunnon brengen. Do misdaad moet rond 8 uur 'a avonds zijn geploegd. Donderdag nacht had in do maalderij La- vigne, te Ensival, een vreeselijk ongeluk plaats. Een der werklieden, die op den zol der aan 't werk was, hoordo onder hern oen lievigon schok. Ilij liep zien en vond onder een transmissieriem liet onthoofde lijk van een löjarigen leerjongen, Alfons Dartels ge naamd. Daar niemand in do plaats was waar het ongeluk voorviel, had het ongeluk dus geene getuigen. Men veronderstelt evenwol, dat do knaap to dicht hij den riem is gegaan, mede- gesleept werd, en lusschen don riem en eene as het hoofd afgepletterd werd. liet lijkjo is naar de ouderlijke woning te Andrimonl ovorgebracht. Do droefheid der beproefde ouders is onbeschrijflijk. TWEEDE LIJST Overdracht der vorige lijst 7.652 Le Bion Public 100 Lo Pays Wallon, 100 De Vicarissen generaal van hot aarts bisdom Mechelon 300 Do secretarissen en archovistcn van hot aartsbisdom Mechelen, 150 Do voorzitter en professors van hot Sc- minario van Doornijk, 100 Mev. \V.., Bergen, 120 M. Alfred De Man, VaersscnacroJ 100 MM. Lannoy, broeders. Eiseno 100 Mev. Firmin Plissaert,O. L.V.Tongeren 100 M. Raspoet,best. der Alliance Calholique.50 50 avond, rond 6 ure, bogaf hij zich naar het huis zijner vriendin on hedreigdo haar met een revolver. Eenigo minuten later keerde hij terug en riep het meisje buiten. Pas bevond zij zich op den dorpel, als Felix eensklaps vier re volverschoten op haar loste. Getroffen aan de horst, den hals en den schouder, zakto het meisje in een bloedplas neder, terwijl de moordenaar do vlucht nam. Hij werd kort nadion op do gemeenteplaaIs aangehouden. In zijn bezit vond men den rovolvor, nog met tweo kogels geladen,en een scheersmes. Do plichtigo werd ter beschikking van het parkot opgesloten. Do wo idea, van hot meisje zijn gelukkig niet zoor erg. Eena cigarenmaakster van Kingston, in den slaat New-York, komt oen prachtig nieuwjaarsgeschenk to krijgen, namelijk oono orfenis van 35miljoon frank welke haar to beurt valt. De cigarenmaakster in kwestie, miss Es ther Sleight, was twee jaar geleden moid in «on hotel lo Allanlic-Cicy, de grootste bad- Itad van Now-Jersey. Eene schatrijke dame, Mevrouw weduwe Van de Water stapto in liet hotel af, en voelud zich tot do jonge meid aangetrokken, door dezer nodorigheid en voorkomendheid. Zij werden weldra zc^r vertrouwd met el kaar on daar Mevrouw Van do Water lijdend was, toonde Miss Sleight zich bijzonder be zorgd voor haar. Het seizoen oindigde to Atlantic-City en do meid werd in het hotel afgedankt. Zij koorde naar huis terug en ging in eene ciga- _wnfabriok werken. Movrouw Van do Water verliot ook At- lanlic-City en verloor liet spoor van Miss Sleight. Verschoidene malen doed zij op- zotdiingen doen, doch, hoe hot kwam weet mon niot, deze bleven vruchtoloos. Thans is do miljoenrijke vrouw overleden, bij testament hooi haar fortuin, zoo wat 85 miljoen aan do gowozon holelmeid achter latende. M: Jules Beauduin, Ilosoux-Goyer, Een priester der dekenij van Landen 25 Graaf Josaph uu Pare 100 M. Martial Crombez, 100 .1. en Mev. Herman do Proier, 100 Ter nagedachtenis van Ridder Irenéo Lo Fevèro de Tonliovo, Gontbrugge, 100 Kanunnik Goothals, Gent, 200 Baron Surmont de Volsberge, Gent. '100 Mr en MmoEJgar de Kerchovo d'Oussel glicm, Gent, 100 M' en Mmo Verhaeghe-Limpens, Wer- vicq, 100 H. Vader, ik zou Uwe Ilcilighoid willen troosten, 100 Mej. Dclebecque, Gent, 200 Mov. on Mojuffers Matthys, Gont, 200 Baron on Baronnes van dor Bruggen, Wielsboko, 100 Ridder en Mov. do Ghellinck d'Else- ghem, St. Denijs-Westrem, 100 Mr en Mmo Paul Mansion, Gont, 100 Naamloos, Gent, 50 Mr en*Mino Kervyn d'Oudt Mooroghcm. Mariakerke-hij-Gent, 50 Mp en Mmo Amand Casior, Gent, 50 Mr on Mm0 Loontjes, Thiolt, 100 M. Charles Woeste, 100 Graaf Cornet d'Elzius do Chenny, 100 Mmo Henri do Myltonaero, Heule, 50 Do Broeders Alexianen, Leuven, 100 J. en V. de Tieleman, 50 Kan. Van Rcckem, G-ent, 20 Mej. C. B., id., 10 G. P., 20 Priester F. Paront, Lo- verval, 10 Groot moedor Daclman, '10 Een inwoner van St. Andries, 2; II. D., 2,50 Alex. G., 15 M. on Mmo L. Gilson en kinderen, 5 II. Vader, zegen de weduwe 2 II. Claeys Verdonck, Heyst-aan-Zee, 5 Een lid der gendarmerie, Bottelaere, 2 T< r core van hol II. Ilart en van onze O. L. Vr. vanLoürdes, 1.50; Tor eoro van den H. Jozqf, 0,50 Ter eoro van O. L. V. van Lourtlos, 0,50 H. Maria, zegen ons, 0,50 Naamloos, Orp, 5 Opdat do H. Vader de vlaamsche beweging zegeno, 1 Love Pius X, St-Truidcn, 10 Naamloos 5 id.. Namen, 1,50 P. C. R. J. G. verschil- lige inletiliSn, 1,60': Tot bekeoring der zondaars, Landen, 0,50 P. V. C. Nest, Kortrijk, 5 To zamen fr. 136,10. Totaal 11,433,10 De inschrijvingen mogen gezonden worden an.li het hureel van ons blad oi aan M. LEO MAL LUS, schrijver, 7, rue de la Tcte d'Or, Doornik. ÉSotlegem. Wij vernemen dat het collego van burge meester en schepenen van Soltegom zijn ont slag heeft gegeven. Iedereen betreurt dit afiroden van katho lieke voormannen, dio sedert verscheidene jaren zicli belangloos aan hot bestuur der go- inoenle hebben toegewijd. Volgens verklaringen door een der ont- slaggevendü heeren aan eon weokhlad ge daan, moeten wij hesluiten dat do oorzaak van het ontslag zou voortspruiten uit do ver deeld lioid die sedert geruimen tijd bestaat tusschon do katholiekon van Sottegom. Eendracht, voegt dat blad er bij, groote toegevendheid voor elkander, is noodig in den gomeentoraad eg.ook elders. Wij won- schon dit uit don grond van ons hart, opdat alzoo do rust in de gemeente Soltegem onder de katholieke menschon heorschen moge. 52° VERVOLG. Zij zonk op eone sofa neer, legde hoor hoofd met eenen zwaren, diepen zucht, op het kus sen en sprak niet meer. Met oogen vol tranen zette oom Joseph zich naast haar. Ilij vatto eon barer handen, on strooide die alsof hij een klein kind tot beda ren bracht. Ik zal het zoo goed verdragen als ik kan, Sara, fluisterdo hij, en meer zeg ik niet. Gü zult mij somtijds schrijven, als ik alleen bon Gij zult thinners wel een weinig tijd voor oom Joseph over hubbeu, om den willo van uwe armo doodo moeder Eensklaps wonde zij zich tot hem, en sloeg do beide armen om zijnen hals, met eene hartstochtelijkheid, dio zonderling bij het stil zelfbedwang van haar gewoon gedrag afstak. Ik zal u dikwijls schrijven, lieve oom ik zal u altijd schrijven, fluisterde zy, mot haar hoofd op zij no borst. Wanneer ik in verdriet of gevaar ben, zult gij het weten. In verwarring hield zij op, alsof de vrij heid van hare eigeno woorden en dadon haar verschrikte, liet den ouden man uit haro ar men los, wonddo zich eensklaps van hem af, en verborg haar gelaat in hare handen. Iloe treurig, hoe welsprekend was do wreedo dwang, dio haar geheel leven beheerschte, in die eenigo beweging uitgestrekt l Oom Joseph stond yan de sofa op, en liep langzaam de kamer op en neer, terwijl hij be zorgd naar zyne nicht zag, maar zonder haar toe to spreken. Na eeno poos, kwam do bc- dieiulo binnen, om do tafel voor het avond maal te dekken. Dit was eeuo volkomene Brussel- Alweer valschc 5 frank stuk ken. Bij de politie is aangifte gedaan van in omloop zijnde valsehe 5 frankstukkon met do beeltenis van Louis-Philippe. Deze stukken zijn zeer wel nagemaakt en moeilijk to onderscheiden, van do echte. Alleen hot gowicht is ietwat lichter. liet parket hoeft hovel gegeven dezo valschmun- ters met dun groolsten ijver op te zoeken. GIEtLjéü Antoine Dansaertslraat32-34BRUSSEL. HUIS GESTiCHT IN 1875. Voordeeligo cn goede verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, in fondsen, verschijnende op de Ongeveer een jaar geledon, had de ge naamde Jan Folix, 30 jaar oud, wonende to waren Jutte, konnis gemaakt met Mej. Florence Janssens, 22 jaar oud, wiens ouders een kruide lierswinkol houden in do Statiestraat, lo Sl-Piet«-rs-Jette. Sinds oeriigen tijd echter, kwamen do jongelieden niot al te goed overeen en het meisje had besloten mul haren minnaar af to breken. Deze besloot zich to wrok en. Vrijdag stoornis, want hot verplichtte Sara eene po ging aan to wendon om hare zelfbeheersching terug to krijgen. Na *t avondmaal verlieten oom cn nicht elkander terstond, om zich ter ruste to begeven, zonder liet to wagen een woord meer over hunno Daderende scheiding te spreken. Toon 7.ij elkander den volgenden morgend weer ontmoetten, was do oudo man nog niet van zijno neerslachtigheid bekomen. Alhoe wel hij zijn best deed, even opgeruimd als go- woonlijk te spreken, had hij iets zonderling gedwongen in stem, blik en manieren. Sara's hart deed haar verwijtingon. toen zij zag hoo treurig hij veranderd was door het vooruitzicht van hunne scheiding. Zij zegde eenigo woorden van troost on hoop maar hij wenkte slechts ontkennend met do hand, op de hem eigeno zonderlinge wijze en spoedde zich de kamer uit, om den waard op te zoeken en hem do rekening te vragen. Kort na het ontbyt vertrokken zij, om tot verbazing van iedereen in do herberg, hunne reis to voet voort te zetten, oom Joseph met zijnen knapzak op do rug on den reiszak zijnor p.iclit in de hand. Toon zij aan den kruisweg kwamen, hielden zij beiden stil cn zagen om. Ditmaal ontdekten zij niets wat hen veront rustte. Er was geen levend wozeu to zion op den breedon rijweg. De baan is vrij, zegde oom Joseph, toen zij den kruisweg insloegen. Wat er gisteren ook gebeurd moge zijn, nu is er niemand dio ons volgt. Niemand, zoo verre wij zien kunnen, antwoordde Sara. Maar ik wantrouw zelfs de steenen lang* den weg. Laat ons dikwijls omzien, oom, voordat wij ons veilig achten, Hoo meer ik er over denk, des tc meer vrees ik ~dat ons door dio ofliciëele beurstabejf. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 81S Onrustwekkende verdwijning. Do politie heeft overal do persoonsbeschrijving rondgezonden van Livitie Róloghem, echt- genoole P..., wonende Priomstraat, die sedert Woensdag niot moer is teruggezien. Mt-n vreest eon ongeluk. Diefstal in vollen dag. Bij Mej R..., in do Spoormakersstraat, drongen 'gisteren namiddag dieven biiVnon oil stalen er alles wat waarde had, waaronder oon pels van verscheidene honderdon frank waarde. Eon onderzook is ingesteld. Stoutmoedige dieven. E4rt hoter- koopman, M. A., wonende Ninoofsche steen weg te Anderleciit had Vrijdag zijn gespan eonige oogenblikken laten staan voor eene woning der Rouppoplaals, waar hij koop- moest afleveren. Toen hij terug buitoti kwam, beslatigdo hij dat tijdons zijne afwezigheid dieven voor meur dan 300 fr. boter hadden gestolen. Do policie zoekt de daders ieverig op. Onder een train. M. Karei Koors maker, 69 jaar oud, zonder beroep, wonende Waaierstraat, 18, werd Vrijdag morgend, rond 6 uro, op do Lóuizalaan, lor hoogte der Eendrachlslraat omvergeworpen door een tram, dio in de richting van het bosch reed. Het slachtoffer, een doove, word aan het gelaat gewond en naar het St-Pietcrsgaslhuis geleid, waar hij ter verpleging opgenomen word. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachelton 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaufhior, Mechelen. 1505 Doodelijke afloop. Woensdag avond word op de Zuidlaan, Ier hoogte der Huis houdenstraat, eon persoon door den tram overreden. Hot slachtoffer werd erg gewond over gansch het lichaam opgenomen en naar hot gasthuis overgebracht, waar hij Donder dag morgend overleden is, zonder terug tot bezinning gekomen te zijn. Tot nu toe is do overledene nog niet herkend. Zijno persoons beschrijving is in alle richtingen gestuurd. Erg ongeval. Donderdag avond is op don hoek der Karlhuizcrs- en St. Cliris- toffulstraten do kar van eenen aardappel- koopman op een auto-taxi gehotst. Do schok was zoo geweldig dat do taxi gnheel ver nield werd. Het pcerd van den kamion werd een poot gebroken en erg gewond aan den kop. Het moest ter plaats afgemaakt werden. Er zijn geen ongelukkon van personen te bo- trcuren. De vrouw verandert dikwijls,maar nooit vóórharen koffie, want zij gebruikt altijd do uitmuntende chicoreo der Trappisten Vincart 1500 T Schaerboek. Stoutmoedige bandicle. Eeno kostgangster van hot godshuis van Scheut, Mad. Rosalio De Pouter, 70 jaar oud, kwam Donderdag avond langs don tun nel van den ijzerenweg, in de Allardslraat, toon zij aangerand word door eeno slordig geklecde vrouw, van 30 tot 35 jaar, die haar hot kabasjo afrukte, dat zij in do hand hield on waarin eene som stak van rond de 60 fr. Na de aanranding vluchtte de bandiete wog, terwijl Mad. Do Peuter in allerliaast eene klacht ging indienen op het poliliebureel der Ki uisvaarlonstraat. Corbeek-Loo. Wildslroopcrsdrama. Op do goederen van baron do Dieudonnë heeft Dinsdag nacht oeno ontmoeting plaats gehad tussclien jachtwachters en wildslroo- pors. Een der wachters word door oen ge weerschot erg getroffen aan het gelaat en den schouder. Do andcro wachter, vader van den gekwetste, schoot op de aanranders, doch hij weet niot of hij ze getroffen hoeft. Men heeft op do.plaats dor aanranding <le muts gevondon vaneen der wildstroopers. Het parket vail Louven is Donderdag tor plaats geweost. Etterbeek.Brand. Donderdag avond rond 9 uur, tijdens do afwezigheid dor huur dors, is brand ontstaan op een zolderkamer van het huis nr. 5, Toren Ij estraat. to Etter heek. Goburon gaven liet alarm. Na een half uur, waren do pompiers meester van iiot vuur. De moeslo meubelen werden vernield. Dó oorzaak van den brand is niet gekend. Geknipt.Tweo kerels dio Donderdag avond op do Gallenlaan ijzeren balkjes, loo den huizon, zink, enz. op goh kamion laad den, na dit alles gestolen to hebben in een in ophouw zijnde huis,worden door den agent Baetois, van Etterbeek.aangehouden en uaav bet kommissariaat geleid. Beiden wonen te Auderghem en worden ter beschikking van liet parket gesteld. de gezondste Elixir. Antwerpen. Poging tot brandstichting Donderdag avond, hoeft een onbekende persoon gepoogd brand to stichten in don houlhangaar Jassiant, op nr 25, van hel Houtdok-Noord. Eon uur later werd een d' gelijk misdrijf gepleegd in do houtliangars der heeren Loon Franck en Frans Herre- monsclien van Porthgcnna een strik gespan nen is. Ons zegt gij, Sara 1 Waarom zouden zij mij een strik spannen Omdat zij u id mijn gezelschap gezien hebben. Gij zult veiliger voor hen zijn als wij elkander verlaten hebben en dat is eeno re den te meer, oom Joseph, waarom wij de bit terheid onzer scheiding zoo geduldig moeten verdragen als wij kunnon. Gaat g:j ver, boel ver, Sara, als gij mij verlaat Ik durf mijne reis niet opschorschen voordat ik in het gjwocl van Londen ver- dwenon bon. Zie niij^oo droevig niet aan Ik zal mijne belofte nooit vergeten ik zal nooit vergeten to schrijven. Ik bob vrienden, geen vrienden, tot wie ik gaan kan. Ik kan mij nergens dan te Londen veilig voor ontdekking gevoelen. Mijn ge'vAar is grootUit hetgeen ik to Porthgenna gezien bob, weet ik dat Me vrouw Frankland er reeds belang in stelt, mij to vindon en ik ben zeker dat die be langstelling nog tienmaal verhoogd zal wor- don, wanneer zij verneemt (hetgoen zy zeker zal) wat gisteren in het huis gebeurd is. Mochten zy mij tot, Truro nasporen, o wees dan voorzichtig, oom wees dan voorzichtig hoe gij op hunno vragen antwoordt Ik zal niets antwoorden kind, maar zeg mij want ik moet al die kleine kansen die er zijn dat gij terugkomt, weten zeg mij indien Mevr. Frankland don blief vindt, wat zult gij dan doen Op dezo vraag greep Sara den arm van .haar oom, waarop haro hand los gerust had, ter wijl zij to zamen voortgingen, plotseling vast. Zelfs al komt' Mevr. Frankland in de Mirtekamer, zegde zij, stilstaande, cn be vreesd om zich heenziende terwijl zij ant- mans, gelegen achter np 45 Westkant van het Kattendijkdolc. Do brand Icon onmidde lijk door voorbijgangers gobluscht worden. Eon onderzoek is ingesteld cn do waakpos ten zijn versterkt ook do pompiers bleven geruimen tijd ter plaats. liet onderzoek hoeft bowezen dal op do houtstapels pelrool gegoten was er werd ook een ledigo potroolkan gevondon. In don omtrek werd een vreemdeling gezien die van liet misdrijf verdacht wordt. Dezo kerel wordt ijverig opgezocht. Het is gelukkig dat de brand spoedig op gemerkt werd, anders waro hoogst waar schijnlijk eeno groote ramp te betreuren geweest, daar ontvlambare stoffen en olie- Lussen in do nabijheid stonden. Werkongeluhhen. Een 14-jarige leerjongen, do kleine Nnyltens, dio bezig was aan een automobiel te kuisschen, werd do hand tusschon do deur verpletterd. Men vreest dat de hand zal moeten afgezet wor don. Do dokwerker Storms, 25 jaar oud, wo nende te Borgcrhouf, kreeg den dissol van een wagen mot zulk geweld op hot hoofd, dat hij bewusteloos ten gronde zonk. De man moest naar het verhandhuis overge bracht wordon. Eon andere dokwerker, Torfs genaamd, 58 jaar oud, is in hot ruim van een schip go- vallen en werd cle heide boenon gebroken. Hot slachtoffer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Zelfmoord. Donderdag avond is een 1 jarig- dienstmeisje in do Kempischo vaart gesprongen. Men kon haar dadelijk ophalen en een geneesheer paste do kunstmatige adomhaling toe, doch vruchteloos. Hot lijk is naar het uoodenhuis der Korte Dijkstraat overgebracht. Liefdeverdriot is do oorzaak dezer wanhopige daad. Een jong meisje opgelicht. Een 14 jarig meisje, Clara Landen, Korte Ridder straat, is spoorloos verdwenen. Uit hot on derzoek blijkt dat het meisje door een dok werker werd opgelicht. Vijf millioen franken waarborg. Als wij slechts 50.000 pakjes daags rekenen, komen wij toi het besluit, dat er altijd oen llioon pakjes Chicoree 'lalpe ten dionste der verbruikers gesteld zijn. In ieder pakje s eon briofjo lo vinden, die aan den verbrui ker het recht geeft van kosteloos do schei kundige ontleding dier Ciiicorei le doen ver richten. Moesten nu al de verbruikers der Chicorei Talpe van hun recht gebruik ma ken, de onkosten ervan,berekend volgons de tarieven van den Staal, zouden beloopen lot vijf millioen franken. Sysseele. Arme man. Donderdag avond wierp een persoon alhier al zijno meubelen, kleedercn, enz. dooi- het venster op straat, goot er dan pelrool op en slak het in brand. Do geburen konden slechts met moeite het vuur uildoöven. Men stolde dan vast, dat do arme man zinneloas geworden was. Gent. Omgeworpen. Do genaamde Aug. Lippöns," 50 jaar oud, woonachtig op den Brugschensteenweg, werd Donderdag dichtbij dun middag nabij zijno woning omge worpen door eer. tram rij Uiig. Hij word aan bet hoofd gekwetst en naar zijne woning overgebracht. Wanhopige daad. August Gilles, 50 jaar oud, Kazernstraat, heeft Donderdag namiddag gepoogd zich het loven te ontne men met solfer '.o doen branden iti zijno kamer, waar hij zich had opgesloten. Tramongeluk. Donderdag namid dag, ging do kleine Rachel Droessaort, wonentio Vrouwslraat, met haar broerljo van twee jaar in do Geldmunt. Eensklaps wilde zij do straat oversteken, maar had don tram niet gezien die daar juist kwam gereden. Iiot jongentje werd door den tram gevat on een tweetal meters ver door do voettrede medegesleept. woordde, dan zal zij den brief misschien toch niet vinden. Hij is zoo klein opgevouwen hij is op zulk eene onwaarschijnlijke plaats ver borgen Maar indien zij hom vindt 1 Indien zij hein vindt, dan zal ik meer reden dan ooit hebben, mylen en mijlen ver to gaan. Terwijl zij dit antwoord gaf, drukte zij beide handen tegen haar hart. Krampach tig verwrongen zich haro trekken haro oogen sloten zich een blos overtoog haar go- laat, en terstond daarop werd het weer blee- kordan ooit. Zij haalde haren zakdoek uit en streek dien verscheidene malen over haar voorhoofd, waarop het zweet in dikko drup pels stond. De oude man, die had omgezien toen zijne nicht stil hield, in de meening dat zij iemand ontdekt had dio hen volgde, morkte deze laatste boweging op eu vroeg haar of zij het zoo warm had Zij schudde hot hoofd en nam zijn arm weor om voort te gaan, naar het hem voorkwam met moeite adem halende. Hij stelde voor dat zij op den kant van den weg zouden gaan zit ten om to rusten maar zij antwoordde slechts Nog niet. Zoo gingen zij nog een half uur voorttoen zagen zij om, en nog steeds niemand bespeurende, zetten zij zich neer om te rusten. Na nog tweemaal op geschikte rustplaatsen stil gebleven te zijn, kwamen zy aan 't eind-o van den kruisweg. Op don grooton weg, waar deze op uitliep, worden zij door een man met eon ledigen wagen ingelu&ld, die hun aan bood tot aan do naaste stad met hem mede to rijden. Dankbaar namen zij dit voorstel aan en na een half uur geredon te hebben en in do stad aangekomen te zijn, werden zy voor de deur der voornaamste herberg afgezet. Daar. vernamen zij dat het te laat was voor den postwagen zy bestelden een huurrijtuig, dat hen in don namiddag te Truro bracht. Gedurende de geheele reis, van den tijd af dat zij do poststad van Porthgen na verlaten hadden, totdat zij, op Sara's verlangen aan hot postwagenbureel te Truro stilhielden, hadden zij niets bespeurd wat eenigermate het veïmoedon kon wekken dat zij bespied wenlen. Niemand, dien zij op de bewoond© plaatsen gezien, of onderweg ontmoet hadden, scheen eenigo bijzondere acht op hen te slaan. Het was vijf ure toen zij te Truro het bu reel binnentraden, om naar een vervoermid del in do richting van Exeter te vragen zij vernamen dat or binnen een uur een postwa gen zou afrijden, en dat een andere wagen den volgenden morgend ten acht ure door Truro reed. Gij zult toch heden avond niot weggaan? vroeg oom Joseph. Gij zult wachten, niet waar, kind, on tot morgen bij mij uitrusten Ik zou moeten gaan, oom, terwijl mij nog eenigo vastberadenheid overblijft, was het droevig antwoord. Maar gij zij t zoo bleek, zoo vermoeid, zoo zwak. Ik zal nooit sterker zijn dan ik nu ben. Breng mijn eigen hart niet tegen mij in op stand Het valt mij buitendien hard genoeg heen te gaan Oom Joseph zuchtte, on zegde niets meer. Hij geleidde haar door zijstraten naar zijne woning. De opgeruimd© man in don winkel zat achter do toonbank een stuk hout te po lijsten, in dezelfde houding waarin Sara hem gezien had toen zij, hij hare eerste aankomst to Truro, door het venster keek. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2