Eene mislukte ontsnapping IBEMOIiTEN Reizende diamanten.—Wsest IieMp- zaarn- Onvcarziclitiye lieden. 08 gsfeeintziijitlga zaait m Sl-Jsns MMesk Eene rentenierster vermoord te Bkkel Grasje i. Bitter JOSa Spiegetfaiu'iek A. L. MEYVAERï DE VOLKSSTEM 12 EN 13 JANUARI 1013 meer Jat Turkye ook wol weet dat er, aan gaande die twee punten volledige oneenig- heid bestaat onder do Europeesche mogend- beden. Gevecht tusschen Serviërs en Arnauten Naar een bericht uit Dibra zouden de Herviers twee compagniën soldaten naar dl»» stad afgezonden hebben, om de Arnauten te ontwapenen. Maar de Arnauten zouden do Servische troepen omsingeld en schier totaal hebbon uitgeroeid. (Van onzen bijzondoren briefwisselaar). Brussol, 10 Januari 1913. 't Is voor do eerste maal niot dat men mij wondero feiten vertelt aangaande familien die eenigen tegenspoed willen verbergon. Maar desaangaando werden mij door een juwociier mijner vrionden inlichtingen geger ren van zulken aard, dat, wanneer ik voor twee dagen ooggetuige was van een groot jalafeest en daar diamanten en perels zag ichitteron, ik natuurlijker wijze dacht Wie weet hebben dio edelgeslconton ook hunno geschiedenis niot. Ik schrijf de vertrouwelijko mededcelirg van den juweolior over. Er was daar spraak van eon politiek man nu verdwenen dio in de provincie Namen wat mededoed aan antigodsdienstige politiek. Boeeld u in dat Madamo X, een mijner beste klienton 't is de naam van don po litieker mij zekoren dag zos schoono edel gesteenten kwam toonen en mij vroeg ze allo zes op een vijsje te vestigen. Dan be zorgde zij mij een armband, borstspelden, eon halssnoer en eonen ring waarin ook oen vijsjo moest worden aangebracht dcrwijzo dat liet kostbare gesteente van hot eene ju weel naar het andcro kon wordon overge bracht. Ik vorstond aanstonds heol bet drama. Mijne kliente had een deel van hare juwee- leu moeten vorkoopen maar opdat do wo- rold er niets van kunne bemerken had zij bet middel uitgevonden om wat beur ovor- bloof to vermenigvuldigen zonder groote on kosten. Gingen do twee echtelingen samen Haar eon avondfeest dan schillerden de stcenen aan den hal3, op de borst en aan de armen en vingers van Madame X. Mijnheer droeg een zwarte frak maar gcono juwoelen, i'ïnmers dan bad bij goene speld op do borst noudig oil denzell'dou dag nog bad mon hem aan do band oenen kostelijkon ring bomorkt; mon kon dus veronderstellen dat bij hem vergeten had Hot is onmogelijk eenioder tovroden to atollen. Twoo voorvallen waarvan ik daar straks ooggotuige was, bewijzen bot eens te meer. Aan bet kruispunt van den Warmoesberg en do Ileu volst raai rechtover de Galeries ging er ooiio rijk afmgeklcedo damo van uen «enen hijgang naar de u anderen. Er heerschte oen groot vorkeor van rijtui gen on autos. Do oudo dame aarzelde. Een policieagent staplo op heur af, groet zo Imelbeleofd en biedt heur zijnen-arm aan de straat over te gaan, Ge meent dat de oude dame mot dankbaar heid dat aanbod aanvaardde Mijnbeer, maar, maar ik ben toch zeker nog jong gonoog om over de straat to gaan Doo uwen dienst bewaak do rij lui gen on laat mij gerust gaan. TWEEDE TOONEEL Vijf minuten nadien aan den boek van de Jonk heerenstraat langs den anderen leant va den Passage, ter hoogte van eene druk be zochte pasteibakkerij. Twee jonge en fraaie damon willen over- 58° VERVOLG. T)o volgende hinderpaal, dio overwonnen moest worden, bestoud iu de moeilijkheid van do namen der kamers die iu vierkanten ge drukt waren, over te schrijven. Gelukkig voor Slirowl, die al zeer onhandig met de pen was, waren er geene lange namen bij. Nochtans Jiad hij de grootste mooite om zc met genoeg zame kleine letters to schrijven dat zy in de vierkantjes pasten. Een naam inzonderheid die van de Mirtekamor, steldo zijn geduld en zij no vingers zwaar op de proef, toeu liy be proeide dien terug te geven. Ja, in dit geval was de uitslag, nadat hij zijn uiterste best had gedaan, zoo onleesbaar in zyne eigene ©ogen, dat hij het woord met groote letters lettors boven aan de bladzijde overschreef, en hot met eene zeer vaste lijn verbond mot liet vierkant, dat de Mirtekamor voorstelde. Hot- «elfde gebeurde hem met nog tweo andere jamen, en werd op dezelide wijze hersteld, liet de overige slaagdo hy er echter beteren loen hij eindelijk zijn werk voltooid had door den titel Plattegrond van do noordelijke fc'ijdo er op te schrijven, zag zyno kopie er, •ver 't geheel, fatsoenlijker uit, dan men ver wacht zou hebben. Na zich van hare juistheid overtuigd te hebben, door eene nauwkeurigo vorgelijkiir met het origineel, vouw de bet papier geza- mentlijk met den brief van dokter Chonnery ©j> en stak bet in zijn zak, met een hoeschen zucht van verlichting en een grijns van genoe gen. Do volgondon morgend leverde het tuinhek foor do oogon van het publiek het ongewoon stoppen maar 't gewoel is to groof. Zij aarzelen. a En zoggen dat er hier geon één agent to zien is, om to belelton dat de voetgangers overreden worden mompolt er eene. Ongelukkiglijk had ik bot adres van do andero dame van daar straks vergeten an ders bad ik het aan deze ontevreden juffer medegedeeld, om haar uit den nood te helpen. Voor eenigen tijd riep ik hier do aandacht van het bestuur op de onvoorzichtigheid van aulogeloiders die in dronken toestand rond rijden. Ik moet nochtans ook do vermetelheid doen opmerken van zekere voetgangers. Ziehier wat ik gisteren middag zag aan den .boek der Wetstraat en van deKunsllaan. Die plaats is zoo gevaarvol dat een politieagent er gedurig op wacht staat en den'wilton stok gedurig maar in do hoogte meet steken. Ik zag er oen heer van middelmaligen ouderdom overstappen zonder zolfs do oogen van zijn dagblad toslaan, zonder zelf den agent eens te bezien, dio hem gansch verwonderd nascaardo. Waarlijk, bad men hem overreden dan verdiende die wandelaar op den hoop too nog eono voroordeeling voor hot veroorzaken van verwondingen door onvoorzichtigheid,., aan zijn oigon zclven. Harold. Carouy, Cailemin en hee! de cutle bende van Bonnoi bijna weg. Een gevangene in bewaker vermomd, was voornemens ds dear to openen. De twee-en-twinlig leden dezer gevreesde bende, die in bet gevang van La Santé wachten tot dat zij voor bet Assisenhof moesten verschijnen, waren een dezer nach ten bijna gaan vliegen. Een ander gevangene had het ontwerp opgemaakt lien to verlossen en met bon to ontsnappen. Ziehier boe bij zijn plan govormd bad en hoo zulks mislukte. Een genaamde Marcol-Désiré Eokerlen word onlangs tot 5 jaar gevang verwezen voor diefstal. Hij wachtte in het gevang La Santé het oogenblik af dat hij naar oen centraal gevang zou overgebracht worden on was in do cel n° 23 van de 13 afdeeling, gelegen op do eorsfe verdieping opgesloten. Naast do cel n° 23 bevond zich do kamer van den bewaker Bras. Een kijkgat in den muur liet aan Bras too to zien wat er in n°23 omging. Woensdag avond kwam Bras, die verlof gehad had,rond 9 ure in zijne kamer. Hij was niot weinig verwonderd, to zien dal zijne deur open was en alles overhoop, lag. Hij dacht eerst dat do andere bewakers boni oeno pools hadden willen spelen, doch wel dra bevond hij dat zijn tuniek, zijn revolver eono doos kardoezen en oeno som van 200 frank verdwenen waren. Inslinktmalig zag bij naar h^t kijkgat. Duidelijk bemerkte bij, dat men langs daar in zijne kamer gedrongen was. Van Ecberlon was er geen spoor meer to vinden. Alsdan begreep do bewaker onmiddelijk wat er ge beurd was en liep den hcofdhowaker verwit tigen. Spoedig werd eene rondo gedaan,doch do vluchteling werd niet ontdekt. Kort nadien ontmoette do hoofdbowaker in eenen gang, op het tweede vordiep, ooi bewaker, die zich naar do trappen van dei uilgang begaf. Vcrwondord, dozen bewaker niet to her kennen, riep do hoofdbewaker do andere bewakers en vroeg aan den bewaker wie bij was. Voor alle antwoord baalde dozo oen re volver te voorschijn on richtte hem op den hoofdbewaker. Deze bad de tegenwoordig heid van geest een ijzeren voorworp, eene soort van pnsso-parlout in vorm van revol ver, uit don zak te halen en riep tot den on bekende Worp uw wapen weg, of ik schiet. Do kerel liet zich aan dien list vangen, doch richtte zijn wapen op zich zeiven. Een bewaker dio langs achter genaderd was gaf hem eon bevigen slag op den arm. Daardoor loog do kogel in den muur. Nu was do be waker spoedig ontwapend en men herkende hem als zijnde dc ontsnapte Echorlon. Do bandiet, die zeer kalm gebleven was, verhaalde alsdan hoe bij hem bet plan opge komen was te ontsnappen. Hij bad gehoord dat Bras in verlof was, en na 7 ure, toon de cellen gesloten waren, was hij er niot zonder moeite in gelukt, door het luchtgat to krui pen. Hij had de kleederen van den bow aker, zijn revolver^ zijne kardoezen en zijn geld genomen on zich naar de tweede verdieping begeven. Daar hoorde hij echter eenen be waker aankomen en vluchtte naar hot derde verdiep^ waar bij zich in een klein kamertje verborg on do tuniek van Bras aantrok. Hij bleef er wachten on wanne01' 'thalf tien sloeg begaf hij /jch op weg, donkönde dat het half elf was. Na half elf wordon geene ronden meer gedaan. Mon deed alsdan Echerlen zijne gevangenkleedoïen woderom aantrek ken. Vooraleer lierahechter op to sluiten in eono bijzondere cel, doorzocht mon zij no zak ken en men vond in den zak zijner broek een briefje, waaróp den weg aange- teekend stond, welke hij moest volgen om zicli naar don bewakingsdienst te begeven alsook do'nummers en verdiepingen der cel len van Carouy, Callemin, Gauzy on Rodri guez. Echerlen ondervraagd over do erkomsl van dat briefje zegt dat hij bet in zijne cel gevonden heeft. Een onderzoek is geopend. Men zal bij zonderlijk trachten te welen-komen wie het plan opgevat beeft, do bende van Carouy te verlossen, want het is zeker dat Eckerlon hier slechts een medeplichtige is. liet plan was zeer goed opgemaakt en had 11e kans te gelukken. Inderdaad indien Eckerlon zie!) geon uur vergist had, en wat langer in zijn schuilhoek was gebleven, zou hij gemakkelijk al do,,cellen hebben kunnen openen on daar er 's nachts slechts 5 bewa kers zijn, zou een groot deel dorbendo onge twijfeld ontsnapt zijn. Bijzondere voorzorgen zijn thans genomen. De verklaringen tier vreuw Rond 11/2 ure 's namiddags, kwam de jongo vrouw torng lot bet bewustzijn. On dervraagd door M. Backelandt, policicoflicier deed zij bet volgende, verbaal «Rond 9 1/2 ure, torwiil het. kindje in zijn wiegje pli«p, was ik mijn huiswerk' aan 't vorrioh'en, toon or opeens op de door geklopt werd. Ik opende en bevond mij in tegenwoordigheid van eenen man van middelbare gestalte, bruin van ge laat, dien ik ntoormaals op den Antwerp scbon steonweg ontipoet bob, doch die mij nooit aangesproken ljeeft. De onbekende zogjo mij datJiij gelast was bet slot der deur to komen onderzooken. Ik liet bom binnen, denkende dat do bijzonderste huurder hem daarmoe gelast had. Doch op zeker oogenblik, toen ik hem den rug toe gekeerd had en kol on op de stoof wilde doen, greep hij mij vast duwde mij ceno prop in don mond en smeet mij ten gronde. Ik ver dedigde mij, Uruble hem in het gelaat, doch verloor weldra het bewustzijn. Wat er vor der gebeurd is weot ik niet.» «Hadt ge voel geld in huis vroog do bulpkommissaris ver volgens. «Ja. anlwoorde Elódie, ik had Woensdag 900 frank teruggetrokken uit de Spaarkas en bad die in mijn kabasje verbor gen.» Mon toonde baür oen kabasje dat'.odig ten gronde lag on zonder aarzelen bekende zij dat zij daar do som bad in wegge borgen. tiet onderzoek Het parket is lor plaats geweest en heeft langdurig de jonge vrouw ondorvraagd, daar er sommigo verklaringen zeer verdacht voorkwamen. Verscheidene andero personen, in bet huis verblijvende en allen tehuis zijnde, toen do aanslag gepleegd werd, hebben niets ge hoord. Alleen herinnert do bijzonderslo in woonster, Mev. Morubaerls, zich rond 10 de deur zeer geweldig te hebbon hooron toe- t rekken. Het scheen ook zonderling, dat do jonge vrouw aan de voeten gebonden was en dal haro banden vrij gebleven waren. De prop, welke haar in den mond slak, was een kleine vrouwenzakdoed, en men zou er «misschien wok vier noodig gobad hebben, om er eene wezenlijke prop van te maken. Het bleek ook spoedig, dat de vrouw geen geld van de spaarkas kon teruggehaald heb ben, om do eenvoudige reden, dat zij er nooit oen cent op geplaatst hoeft. Zij beweert nu dat zij aan baren echtgenoot zogde dat het geld zich op do spaarkas bevond, oin to voor komen dat hij haar geld vroog. Kortom er zijn in deze zaak velo duistere punten, welke zouden doen gelooven, dai de jonge vrouw hier sléchts komedie speelt. aanzien op, van gastvrij op een kier te staan; en oen der posten had het voordeel van opge luisterd te zijn door de gedaante van Slirowl, die, met do boenen over elkander, do banden in zijn broekzakken, en zijne pijp in don mond. er tegenaan leunde, en op zijn gemak stond uit te zien naar de terugkomst van den bode, die den vorigen dag een brief van dok ter Cheunery bad gebracht. XVII. NADER DEN AFGROND. Van Londen naar Portghenna reizende, had don M. en Mev. Frankland, op don negenden Mei, aan de West-Winstoiïscho statie, stilge houden. Op den elfden Juni verlieten zij deze weder, om hunne reis naar Cornwallis voort te zetten. Na twee nachten onderweg gerust to hebben, kwamen zij den dertienden dier maand, tegen don avond op Portghenna Tower aan. Den geheelen morgend had het gestormd en geregend tegen den namiddag was het een weinig bedaard, en op het uur, toen zij ter plaats hunner bestemming aankwamen, was de wind gaan liggen, verborg een dichte, witte nevel do zee voor hun gezicht, en vielen er van tijd lot tijd plotselinge regenbuien. Geon enkele dor dorpsbewoners bevond zich bij hot westelijk terras toen het rijtuig, dat M. en Mev. Frankland, hot kind, on de twee dienstboden, die zy bij zich haddon, bevatte, op bot Luis aanreed. Niemand wachtto mot open deur om de rei zigers te ontvangen want men had allo hoop dat zy dien dag zoudon aankomon opgegeven, en hpt onophondolijk donderend geraas van do branding, terwijl dó onstuimige zeo hare golven op het strand joeg,verdoofde hot gera tel der rijtuigwielen. De koetsier was genoodzaakt van den bok springen en te bellen. Er verliepen eenige mi nuten voor dat do deur geopend werd. Terwijl do regen op het rijtuig kletterde, terwijl do gure vochtihheid der-lucht door alles heen drong, terwijl hot brtuscben der branding, in do dichte duisternis vsn den nevel, dreigend naby klonk, Wachtte jliet jongo paar om in hun eigen huis binnen gelaten te worden, gelijk vreemden, dié op oenen ongopasten tijd een bezoek kwamen brengen. Toen de deur eindelijk geopend was, wer den de heer en de daino des huizes, die bij elke andero gelegenheid door de dienstboden met de gepaste gelukwenschen verwelkomd zouden zijn, nu in plaats daarvan met verontschuldi gingen ontvangen. Muuder, jufvr. Péntreath, Bet^y on de knecht van M. Frankland, kwamen allen in de voorzaal en allen verzochten in groote ver legenheid verschooning dat zij niet aan de deur geweest waren toon het rijtuig stilhield. Op het zien van het kind veranderden de gebruikelijke verontschuldigingen van de huishoudster en de dienstmeid iu de gebruike- lyko betuigingen van bewondering maar do mannen bleven ernstig on neerslachtig zij spraken verontschuldigend over het slecht weer, alsof zy het konden helpen dat bet re gende en mistte. De reden waarom zij niet van dat éér.e punt konden afkomen kwam voor den dag terwijl M. on Mav. Frankland don westelijken trap opgeleid werden. Bij dien storm van dezen morgend waren 3 van de Porthgennascho visschers mot hunne boot verongelukt en hün dood had het geheelo dorp in rouw gedompeld. De dienstboden had den over niets anders^an over het ongeluk gesprokon, sedert zij er vroog in don namid- Hel onderzoek Een spoor liet onderzoek wordt naarstig voortgezet. Tot hiertoe is nog niets bepaald gevonden, doch men schijnt een ernstig spoor te volgen. Een persoon beeft aan een politieofficier verklaard, dat den dag dor misdaad, rond het uur op welko deze zou moeten bedreven zijn een korel, van wicn eon volledig signalement opyogeven werd, rond het huis van Mevr." Pelsof te hebben zien zwerven. Vrijdag avond, om 5 ure, was deze kerol nog niet ontdekt. De onderzoeksrechter heeft zich naar oeno fabriek toNeerstallo begeven en heeft er lal- personen ondervraagd. Hst onderzoek te Antwerpen Eone vrouw die te Antwerpen een loge ment houdt, beoft aan do policio verklaard, dat op 29 Decembor, een kerel, dio den stiel van kleermaker uitoofendo, bij haar loge ment kwam vragen. Doze kerel is oonigo dagen later vordive- uen en bad oen groot zwart doek, waarin do kleermakers gewoonlijk bun werk «bergen, bij zich. De kerel zekere R...,, wordt opgezocht. morgend op don Vlaamschen steenweg werd omgeworpen en gewond door een tram, be zweek in het Sl-Jansgasthuis ten govolgo van do heelkundigo bewerking die zij bad onderslaan. Diefstallen in de staties. Verleden nacht zijn kwaaddoeners bij middel van be klimming, langs den kant dor BockslalLrug, in do stalio van Turn-en-Taxis gokomei?. Zij hebben een tiental waggons opengebroken. Verscheidone balen weefsels worden gesto len. Do politie beeft een onderzoek geopend. Aftruggelaar aangehouden. Do policio hield Vrijdag morgend op eono kamer in de Antoon Dansaorlstraat, een handelsver- iegenwoordiger aan ten wiens laste liet par ket drio aanhoudingsmandaten LaJ afgele verd wegens aftrugyelarij. Dekepel, dio nog vier maanden gevang had uit to boeten,werd opgesloten ter beschikking van hot gerecht. Erge hotsing. Vrijdag morgend, rond 11 ure, bad op den boek dor Nicuw- straat, Wolvengracht eono botsing plaats tusschen een bruinen train en een tram-car. Moj. Elise Lauwors, 21 jaar oud, wonende Bodenbiouckstraal, 75, en niad. Kissyns, GO jaar oud, woonachtig te Moerzeke, wer den van den tram geslingerd en nogal erg gewond. Beiden werden naar het Sl-Jansgaslhuis overgebracht. iiiidïïG Rasssït Mark ge sticht ïn 1871 Brussel. Paanl oj) hol. Vrijdag morgend ging Op do Oudo Graanmarkt het paard op hol van een beenhouwer van Molenbeek. Hot beest werd op de Anspach- luan tegengehouden door Karei Palinaerls, baUlc'ersgast, wonend Grenspaalslraat, nadat hij een 100-lal meters ver werd voortge sleept. Hot talrijk publiek wonschte den werkman geluk voor zijuo moedige daad. Dievegge geknipt. Do echlgenooten N..., handelaars, wonendo Ilenogouwlaan. bestatigdon sedert eenigen tijd dat talrijke diefstallen ten bunnon nadcelo gepleegd werden. Eciï onderzoek word geopend on Donderdag avond werd do jongo dievegge, eene badiendo van bet buis, Sophio P..., be trapt, op bet oogenblik dat zij verscheidene voorwerpen, onder baren mantel verborgen, wilde meenemen. Do dievegge we^d in ban den der policie geleverd. In hare woning werd oen gansche voorraad gestolen goed teruggevonden. JramongeluJi. Mevr. Daelen, '35jaar, Keizersgang, te Koekolberg, die Donderdag dag de tijding van hadden bekomen on Man dor achtte het nu zijn plicht, uit to leggon dat de afwezigheid der dorpelingen, bij golegen- heid der aankomst van zijn heer en wevrouw, geheel was toe te schrijven aan don smarte- lijken indruk, dien liet verongelukken van. de visschersboot op de gemoodcren der kleine bevolking had gemaakt. Onder minder treu rige omstandigheden, zou liet westelijk terras volgestaan hebben, en de verschijning van hot rijtuig met gejuich begroet zijn geworden. Lenny, ik wenschte bijna dat wij nog een weinig gewacht hadden alvorens liier te komen, fluisterde Rosamond, zenuwachtig den arm van haar echtgenoot drukkende. Het is zeer akelig en ontmoedigend op zulk een dag' als deze de woning mijner kindsheid weer te betreden. De geschiedenis der arme vis schers is eene echte treurige begroering bij mijno terugkomst in mijne geboorteplaats. Laat ons morgenvroeg dadelijk zien wat wy voor do arme hulpbehoevendo vrouwen en kinderen doen kunnen', na die geschiedenis gehoord te hebben om lien to troosten. Ik hoop dat gij de reparaties zult goed keuren, mevrouw, zegde de huishoudster, naar den trap wyzendo, die naar do tweede verdieping leidde. Do reparaties, zegde Rosamond afge trokken. Reparaties Ik hoor thans dat woord nooit, zondor aan de noordelijke kamers te denken, on aan do plannen, die wij verzonnen hobben, om mijn armen vader te bewegen dat gedeelte to bewonen. Jufvrouw Pentreath, ik heb u en M. Mundcr eenige menigte vragen te doen aangaande de wonderlijke dingon die hier gebeurd zijn, toen die geheimzinnige vrouw en dio onbegrijpelijke vreemdeling liet huis kwamen zien. Maar zeg mij eerst, dit is zeker do westelijke zijde hoever zijn wij 214 Etterbeek.BotsingVrijdag mor gend, rond 11 uro had in do Dokcnslr. ee'no autobotsing plaats dio zoor erge gevol gen liad kunnen hobben. Eon automobiel toebehoorende aan M. Janssens van Muroh- tem kwam langs voorrdeldo straat gereden toen de stoker opeens gevoelde dat hij zijn stuur niet meer moester was. Juist op dit oogenblik dat do auto op zij reed kwam uit tegenovergestelde richting een ander auto mobiel afgereden. Eene lievige hotsing volg de. Beide rijtuigen werden bijna geheel ver nield, doch door een buitengewoon toeval werd niemand gowond. Elsene. Dooclelijhen val. Eeno huishoudster madame Van Orshoven wonen de op het tweede verdiep van eon huis van den steenweg van Vlourgat was Vrijdag bozig do vensters to kuischen. Zij was op den vonsterdorpel geklommen en had eon emmer water nevens haar geplaatst. Toen zij het zeemleer wilde uit den emmer nemen verloor zij opeens het evenwicht on viel op don koer. Do ongelukkige werd erg gewond opgenomen Haar toestand boezemt veol on rust in. Schaarbeek. Diefstal. Donderdag avond toen hij thuis kwam vond M. B. Mau rice Desoniblauxslraat-, lo Helmet zijne wo ning gansch overhoop. Do meubelen 'waren opengebroken en eene hoeveelheid zilver werk, juweelen en ceno som geld gestolen. Leuven. Een aftruggelaar. Een af- Iruggclaar was uit Namen te Leuven toege komen cn men vermoedde dat de man daar brieven ontving, blijvend bureel. I)o vierdo dag kwam do rnan do brieven afhalen' doch werd gesnapt, toen liij zijne brieven in ontvangst wou nemen. Do man werd nu toi^ beschikking van den prokureur des konings. gesteld. SpiegelsKadersVitraux Baguetten IVerf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 75ö Ror.se. Einde van den lock-out. lil do laatste vergadering van werklieden en bazen, hebben do werkstakers van M. Nec- kebrouck toegovirge* gedaan, die door de bazen aanvaard werdor.. Het werk is Vrijdag middag in al de fabrieken hernomen. De koppigheid dor stakers, afgekeurd door hunne eigene partijgenootén, hoeft aan do werkersbevolking, in dagloon,een verlies van omtrent 75000 fr. gekost. hier van de noordelijke kamers Ik bedoel, hoo lang zou het ons ophouden om er to komen, als wy nu dat gedeelte van hot liuis wildon zien Och, mevrouw, geen vijf minuten ant woordde jufvrouw Pentreath. Geen vijf minuten herhaalde Rosamond haar echtgenoot weer toefluisterende. Hoort gij dat, Lenny Biiuren vijf minuten zouden wij in de Mirtenkamer kunnen zijn Ja, zegde Frankland grimlachend, in onzen tegenwoordigen staat van onwetendheid zijn wij or even ver af, als toen wij nog to West- Winston waren Dat kan ik niet denken, Lenny. Mis schien is het alleen maar verbeelding van mij, maar nu wij op de plaats zijn-, is het mij alsof wij het geheim in zijne laatste wijkplaats ge dreven hadden. Wij zijn werkelijk in het huis dat het geheim bovaten niets zal mij over reden dat wy niot reeds balf-weg zijn om het te ontdekken. Maar wij mooten hier niet in dit koud portaal blijven staan. Weikon weg gaan wij nu? Dezen weg, mevrouw, zegde Munder, do eerste gelegenheid aangrijpende om zich op den voorgrond te plaatsen. Er is in do zaal vuur aangelegd. Wilt gy mij de eer vergun nen u naar dit vertrek te geleiden voegde bij er bij, M. Frankland gedienstig do hand rei kende. Zeker nietviol Rosamond liem scherp in de rede. Zij had mot hare gewone vlugheid van opmerking bespeurd, dat Munder dio kieschkeid van gevoel miste, welke hem had moeten weerhouden, in hare tegenwoordig heid zijn blinden meestor nieuwsrierig aan to staren en derhalve was zij ongunstig jegens hem gestemd. (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2