Co gruwelijke moarderij NIEUWSBERICHTEN Blsoilifj drama te Beurse. Echtelijk drama nabij Charleroi Een priester sloor eene stesfeiel spoot! De moord van Elsene Een reciter ia Kongo door een imffel gsdoafl- De zaak WsSmart Samson Kina c" Siiièöelfaiüiok L L. MEYVAEKT wist telkens te ontsnappen; men wist dat bij In bezit was van vier brownings en tevens met ilen nu aangehouden misdadiger Nouzy der bende Bonnol, in aanraking kwam. Nu, Zaterdag verspreidde zich te Brussel bot gerucht dat Lacombo alhier verbleef en werd gezien in con frithuis der Huidenvet- tersslraat. Hij zou aldaar verscheidene malon hebben vernacht do menschon den schrik op 't lijf gejaagd, 's naclils do radeloosheid in do wijk verspreid, zoodat niemand durfdo spreken, agenten op hol hebben gejaagd en dat een politie-olhcier op don koer zelfs met een rc- volvor was bedreigd geworden. Tevens be dreigde bij vele personen, porslo hun gold nf, enz. Dit duurde vele dagen, en toen men den bandiet wilde vatten was hij verdwenon. Ccn grocte Brusselscho zwans Zaterdag bleek het dat heul do zaak een fcroole zwans was, door enkele bladon ern stig, door andere spoltendor wijzo medege deeld. Lacombo is eigenlijk een huurder van den frituurhouder Dufour. Hij hooft zich uit go- geven voor zekeren Jozef Didier en op Kerst misdag, toen do policio in zijne papieren zocht, koos onze man liet hazenpad, liet eeno valios na waarin zich tweo nijptangen, vier scharen, sleutels, enz., bevonden. Eenige personen versproidden 't gerucht dat hel Lacombe was, vertelden do historie en do policio hiola er zich medo bezig, terwijl de bandiet eigenlijk in Frankrijk ergons zit on worJt opgezoch'. IN DUITSCHLAND Zaterdag is de policie van Berlijn cr in gelukt, do moordenaars van den ontvanger Galitz en zijn gezin aan te houden. Het zijn vior jonge kerels, 17 tot 18 jaar oud. Do policio was op het spoor dezer kerels geraakt, doordien eene herbergiersterster, waar zij gedronken on geëten haddon, hunne handelwijze zoo verdacht gevonden had. Do kerels droegen elk oen pakje on nadat zij zich aan de spijzen to goed gedaan hadden begaven zij zich de ecno achter do andere «aar don koer en trokken er oen ander kos tuum aan. Do herbergierster zond een barer bloed vers anton do policio verwittigen, en do drie kerels werden aangehouden, loeu zij juist do herberg wilden verlaten. Do drio gaston worden naar het policie- buret-1 overgebracht en er afzonderlijk on dervraagd. Weldra bekende ccn hunner dal zij medeplichtig goweost waren aan de inoordoi'ij van Wriczonf bij Blankcnbèrgfio. Zij haddon daags voor do misdaad den hoeveknecht ontmoeten deze had hen eene goede belooning toegezegd, indien zij heul wildon helpen, om zijn gewezen pairbon tc bestelen. Toevallig word bijna torzolfderlijd ook do hoeveknecht aangehouden. Deze ver klaarde eerst Otto Schön to zijn, doch de policio vond dat do moordenaar voel go lijkonis had mot zekeren Grundmann, dio in 1905 aangehouden werd voor moord op eon herbergier, maar er kon in gelukkon tc ontsnappen. Schön werd naar den moolkundigen dienst gevoerd, alwaar men met de meesto zorg zijn signalement opmaakte. Men bevond als dan, dat Schön inderdaad niemand anders is dan Grundmann. Do kerel had zich al don tijd onder valseho namen verborgen gehouden en nog talrijke aitd'WO bandieterijen gepleegd. Grundmann loochonl in do misdaad van Wriezcl betrokken to zijn, doch het dochter- ken Galitz en zijne drio medeplichtigen hou den staan dat Schön alleen do moorden pleegdo. De vier kerels zijn in liet gevang opgeslo ten en worden streng bewaakt. 50e VERVOLG. Waar dat vertrok ook zyn moge, ging zij mot spottenden nadruk voort, zal ik M. I'rankland er hoon geleiden, mot uw wel nemen. Als gij nuttig wilt zijn, moest gij lie ver voor ons uitgaan en do dour open doen. Uitwendig beschaamd, maar inwendig ver ontwaardigd, ging Mander vooruit naar de zaal. liet vuur brandde helder, do ouderwet- 6che meubelen vertoonden zich in het schil derachtigste licht, hot behangsel had een aan- genamon toon, het tapijt, hoe verkleurd het ook was, lag zacht en warm ouder de voeten. .Rosamond golciddo haar echtgenoot naar een armstoel bij hot vuur, en begon zich voor dc eersto maal te huis te gevoelen. Hier ziot liet or inderdaad behagelijk uit, zegde zij. Als do koersen ontstoken zijn. zul len wij ons over niets ter wereld tc beklagen hebben. Dio warme lucht bevalt u, niet waar Lenny? Er staat een piano in de kamer, lieve, ik kan u te Porthgonna des avonds voorspolen, evenals ik te Ilondon placht to doen. llanna, ga zitten, en maak het u en hel kind zoo gemakkelijk als gij kunt. Voordat wij ouzo hoeden afzetten, moet ik met jufvr. Pentrcatll de slaapkamers gaan zien. Hoe heet gij, meisje, gij met uw blozend, goed hartig goziclit Betsy, zegt gij Welnu dan, Betsy, gij moest de thee eens halen en als gij ons wat koud vleesch kunt brengen, zal het ons des te liever zijn. In (leze welgoluimde bewoordingen hare 'orders gevende, en niet opmerkende dat haar echtgenoot een weinig wrevelig zag, terwijl zoo gemeenzaam tot ocno dienstbode Zondag namiddag was do genaamde P..., van Antwerpen, met zijne vriendin, dol9jari- go Jozefina V..., van Borgorhout langs het Cogelspark gaan wandelen. Een persoon dien zij niet kenden, volgde hen op uenige stappen afstand. Op eeno plaats waar cr uit hoofde der modder slechts een persoon door kon, ging do jongeling voor het inoisjo. Eensklaps weerklonk een rovolvorschot. P.. zag om en bomorklo zijno vriendin, die veel bloed verliezend uit«ecno wondo aan het hoofd, Icn gronde lag. Do onbekende had haar een kogel in het hoofd geschoten. P.. wilde haar tor hulp snollen, doch de moordenaar loste nog drio revolverschoten op hem, zonder hem echter te treilen. Op liet hulpgeroep van P.. kwam or volk loogcloopon, waaronder eeno afdeeling boy- scouts, die in liet Park oefeningen deed. De moordenaar schoot nog naar een der knapen, dio ook niet getroffen werd. Zicli van alle kanten ingesloten ziende, zette do moorde naar zich op oen grasplein op do knieën en schoot zie!» oen revolverkogol in do rechtor- slaap. De dood trad oogenblikkelijk in. Het gekwetste meisje word in het huisje van den parkwachter gebracht, waar een geneesheer haar kwam verzorgen. Haar toe stand is hopeloos. Het slachtoffer werd dan naar het gasthuis van Borgcrliout overge bracht. Ilct lijk van don moordenaar werd naar hot doüdenhuis gevoerd. In den vestzak vond men papieren op naam van .Ernest Gaugain, handelsbediende, geboren to Evron, in 1881, laatst te Parijs gewoond hebbende. Op oen hoekje, ook in zijne zakken gevonden, had hij met potlood geschreeon, dat hij een vijand was van Kerk en patroons en dat hij ziel» zou zelfmoorden.* Hij had geen roodo penning in zijn bezit. Zaterdag morgend maakte do mijnwerker D.., van Pout-a-Loup zich gereed om naar zijn werk te gaan, teen zijne vrouw hom deed opmerken, dat het nog veol lo vroeg was. D... werd daardoor zoo woedend, dat hij oen strijkijzer greep en er zijne vrouw ver scheidene slagen op liet hoofd iucuo toe bracht. De armo vrottw, die overvloedig bloed verloor uit verscheidene wonden aan het hoofd, nam de vlucht. D... kwam dan de vensterblinden sluiten ging weer binnen en draaido ook do buitendeur op slot. Do policio werd verwittigd, on kwam ter plaats. Daar D... mot kwam openen, beval ile kommissaris do deur open le Jnt-ken. Men vond D... óp den zolder aan een balk verhangen. Hij had zich ook eene erge won de aan de-keel toegebracht. Spoedig werd dó, koord doorgesneden, doch alle zorgen bleven vruchteloos. Do wanhopige had reeds opge houden le loven, Hot gezin D... kwam zeer goed overeen. In don laats ton tijd had do man dikwijls over Itovige hoofdpijnon geklaagd. Mon denkt dat hij in ecno vlaag van zins verbijstering gehandeld Loeft. Het onderzoek te Ninove Onze lezers zullen zich do omstandigheden herinneren in dewelke zekero V..., van Aspclaero bij Nin^ro, do keel afsneed aan zijne vrouw iy^iumie woning te Elscue, in September laalstledan. V... word tweo dagen nadien aangehou- sprak, verliet Rosamond do kamer, door juf vrouw Pentreath Vergezeld. Toen zij terugkwam was haar voorkomen veranderd zij zag en sprak ernstiger en be daarder. Ik hoop dat ik alles ten beste geschikt had, Lenny, zegde zij. Do luchtigs te en ruim ste kamer, hoeft jufvróuw Pentreath mij ge zegd, is die waar mijne moeder gestorven is. Maar ik vond dat wij boter zouden doen dio niet to gebruiken liet was mij alsof ik koud en treurig werd als ik (Jaar naar zag. Verder op in den gang is eene kamer, dio mijne kin derkamer was. Ik verbeeldde my bijna, toen Jufvr. Pentreath mij zegde gehoord to hebben dat ik daar placht to slapen, dat ik mij dien aardigon boogvormigon ingang naar de tweede kamer, do nacht kinder-lcamer, gelijk zij in vroegertijd genoemd werd, herinnerde. Ik heb bevolen daar vuur aan te leggen on de bedden op temaken. Er is eeno derde kamer rechts, die met do dag-lcinderkamor gemeen schap heeft. Ik geloof dat wy dio drio kamers gemakkelijk voor ons kunnen laten inrichten,- als gij er niets tegen bobt, alhoewel zij niet zoo ruim of zoo sierlijk gemeubeloerd zijn als do logeerkamers. Ik wil eeno andere schik king nemen als gij het verlangt, maar liet huis ziet er, op't eerste gezicht, nog al een zaam en somber uit en myn hart voelt zich tot de oudo kinderkamer getrokken, en ik geloof dat wij het, ten minste om te beginnen, kunnen beproeven, niet waar, Lenny M. Frankland was volkomen van hot ge voelen zijner vrouw, en bereid zijn zogol te hechten aan elke "huishoudelijke schikking, di zij goed vond te doen. Terwijl li ij haar dit verzekerde, werd do thee binnen gebrachten liet gezicht daarvan werkte mee om Rosamond haro gowono op- 5*^5 DE VOLKSSTEM don on sedertdien heeft hij altijd zijno on schuld staande gehouden. Namens liet parket van Brussel heeft onderzoeksrechter Got- ligny c:i zijn grifiier do zaak te Ninove on derzocht. V.... zogdo don nacht van do moord in de wacht van 2° klas der static van Ninove ge slapen to hebben de zaalwachter Do Winuo, woiko N... zeor goed kendo, heeft verklaard hem niet gezien te hebben. Drie herbergiers, Tiihbromont, Do Mont en Mevr. Senocq hebben verklaard dat V... in iiunne herberg gekomen is na den trein die to 3 ure to Ninove aankomt on niet om 5 ure zooals V... verklaard. Men weet dat de misdaad gepleegd werd lusschen 5 en G uro. liet aanhoudingsmandaat is dus opnieuw bekrachtigd. Ook zou hot bowezen zijn dat V... den nacht van den moord op ecno kar naar Aspelacre is gereden. Tweo agenten der Brusselsche brigade, met twee gen darmen van Ninove, hebben den gevangone terug naar St-Gillis (Brussol) gebracht. Te Kortrijk i3 uil Kongo de tijding toege komen van het overlijden van M. Albort Van Tomrae, zoon van don Leer advokaat Ernest Van Tomrae. Twee jaren geleden was "M. Albert Van Tomrae voor Kongo ingescheept en zou in September aanstaande haar Be.lgiö terug- keeren. Volgons do inlichtingen, door don minister van koloniën bek om on; is het overlijden lo wijten aan een ongeluk M. Van Tomme werd tijdens do jacht door een buffel gedood. M. Albert van Tomme was o:igeveer.35 jaar oud en was rechter to Kabiiula. 11 ij werd door zijno oversten ul$ een zeer bekwaam magislraal aanzien. De Ecrw. lieer Tliihaut, 27 jaar, onder pastoor lo Bruly-do-Pesclies, slapte rond Jure 's namiddags over den steenweg Van Namen naar Beuzet-bii-Gembloux, toen eene automobiel in overdreven snelheid kwam aangereden. Do. priester sprong op zijde, doch eeno tweede auto welke op de eerste volgde,wierp hem omver en verplellórdo hem. Do Ecrw. lieer Thibaut werd door toege snelde personen opgenomen en hij oenen ge neesheer gebracht, waar hij na korte ston den bezweek. Do automobiel die den dood aan den Ecrw. lieer onderpastoor heoft veroorzaakt, hoort toe aan M. Boel, njjvoraar to La Louvièro. Een grsote stock obiïgatiën Gcnt-ïer neuzen aangeslagen Zaterdag morgend hooft do policio van de 1° afdeeling te Brussel; in een financieel ge slicht dor Koninklijk©.straat te Brussel een aanzienlijke stock obligation Gent-Terneu- zon aangeslagen. Do heer onderzoeksrechter Devos heeft dadelijk een deskundige aangeduid o:n te zien of dezo aandeden echt zijn, ofwel er van dezen zijn door den onvindbare:) Nestor uitgegeven. Te Zénnik-Catiuières is de heer onderzoeks rechter M. Saliez, van Bergen afgestapt, om een onderzoek le doen bij eonen eigenaar die ook een zeker g-otal aandeden Gent Terneu- zen bezit. De magistraat heeft er een mede genomen on zal den eigenaar ervan terug bezorgd worden, zoodra do geldigheid ervan zal erkend zijn door don deskundige, daartoe aangesteld. geruimdheid terug te geven. Toen liet theedrinker) afgeloopen was, hield zij zich bezig met haar kind voor den nacht to verzorgen, in de kamer rechts, die met do dag-kinderkamer gemeenschap liad. Dezen moederlijken plicht volbracht hebbende, kwam zij bij haar echtgenoot in de zaal terug; en het gesprek tussciien hen liep weer, zoo als tegenwoordig bijna altijd wanneer zij alleen waren, over do tweo geheimzinnige onderwerpen: van jufvip. Jazeph en do Mirte kamer. Ik wenschto dat het geen avond ware, zegde Rosamond. Ik zou gaarne dadelijk een begin maken mot to onderzoeken. Bedenk, Lonny, dat gij in al mij co rm -zcekingen bij mij moet zijn. Ik I2011 n mijne oogen, en-gij geeft mij uwen raad. Gij moet nimmer het geduld verliezen, ca mij nimmer zeggen dat gij niet van nut kunt zijn. Ik reken op u, zoo wel om mij moed in te spreken wanneer het noodig is, als mij met raad bij te staan. Iloe wonschte ik dat wij oogenblikkelijk ,op onzen ontdekkingstocht kouden uitgaan Maar wij kunnen [in ieder geval terstond eenige be richten inwinnan, ging zij voort, terwijl zij aan do bel trok. Wy moeten do huishoudster en den rentmeester doen komen en zien of wij niet meer uit hen kunnen krijgen dan zij ons in hunnen brief gezegd hebben. Op het bellen kwam Betsy. Rosamond gaf bevel. M. Mandor en juf vrouw Pentreath boven te.zendcn. Toen Betsy Mevr. Frankland haar voornemen om de huishoudster en den rentmeester to onder vragen hoorde te kennen e-'vm, vermoedde zij de reden daa:»a^,on glim!?. geueim- zinnig. Hebt gij. iets van die vreemdo bezoekers gezien, die zicli zoo zonderling gedragen heb- Brussel. Slachtoffer van de koude. Agenten vonden verleden nacht in do Keyen- veidstraat eeno vrouw half doodgevro'zen.Zij brachten haar naar hot kantoor, waar een geneesheer haar verplóogde. De- vrouw, die in dio straat te vergeefs had getracht hij haren man, dio haar verlaten hoeft, binnen te dringen, werd door eeno be roerte, veroorzaakt door de koude, gclroffc-n. InbeslagnemingDezer dagen zond Mev. X.., August Ortslraat, haren werkman en haro meid door. Na hun vertrek, stelde zij vast dat zij het slachtoffer word van vele diefstallen en legde eeno klacht neer hij do policie. Deze deed eeno huiszoeking op do kamer door het koppel betrokken on nam veel zil verwerk on talrijke andere voorwerpen in beslag. Brand in eene garage. Zaterdag morgend om 2 ure, ontstond brand in de be waarplaats van M. D.., Pepijnstraat. Pom piers van verschillende posten snelden op het alarm van twee voorbijgangers ter plaats en waren spoedig meeslor van het vuur. Do vloor werd vernield doch men kon oen zeer kostelijke automobiel redden. Huiselijke twist. Ten govolge van een lievïgen twist met haren man, hing vrouw S..., oud 31 jaar, Hallenslraat, zich Vrijdag avond lo harent op aan een venster. Men kon de koord hij tijds doorsnijden. De w*anhopigö werd naar hot gasthuis overgo- bracht. Haar toestand is gevaarlijk. Motorrijwiel gesloten. De heer Goti- dry van Vorst, liad zaterdag zijn motorrij wiel geborgen achter in do gang van dc wo ning zijner meesters. Noordlaan S6. Toen hij 's namiddags het rijwiel terughalen wilde, was dit spoorloos verdwenen. Bicv.en aangehouden. Vrijdag avond heeft do politie aangehouden P..., wonendo BJacsstraat, on D..., uit de Spiegelstraat, dio in den nacht van 5 op 6 dezer 200 kilos lno'don huizen gestolen luidden i:i liet huis Blacsslraet, 40. De dieven hebben volledige bekentenissen afgelegd, en zijn «aar do gevangenis van Vorst gebracht. Overreden. Do handelsagent Frans Smuts, wonende Kazernestraat, is Vrijdag avond on den hoek der Henegouwlaan en Volderstraat, dooreen vrachtwagen overre den. Do ongelukkige werd opgenomen met gobroken heen en ernstig inwendig gekwetst. Aanranding. Drie aanhoudingen. Een landbouwer van Tilly lovenleVrijdag- een e koe «in keerde met hot gold huiswaarts, vergezeld van zijne vrouw. Drie bandieten Violen heti aan en namen hun gelda?. De gendarmerie van Marba is hield een dór plich- l-igen aan in do slalió van Tilly. Dezo deed zijne twee medeplichtigen kermen. Men vond hein 's anderendaags verhangen in het ge vang der gendarmerie. Zyno tweo kamera den weiden aangehouden to-Brussel. Gauwdief. Mevr. Massart, van Gos- solies, was Vrijdag naar Brussol gekomen. Op hot oogonblik dat zij in den trein ging stappen om weer lo koeren, werd zij door een gauwdief ontlast van haren geldbeugel inhoudend eene som van 200 frank. St-Jans Molenheek. Nog de geheim- zinnige zaak der VoorgevclstraatDe policio is van oordeel dat cr langs om min der geloof moet gehecht worden aan de ver klaringen van het meisje Elodie Roegicrs. In do kamer werd niets anders geopend dan het koffer waarin Elodio. beweert dat haro 950 fr. geborgen lagen. Do sleu'el werd achter de voordeur weergevonden. Een ledoren handzakje waarin het geld moest steken werd achter het bed ontdekt. hen vroeg Rosamond, haar glimlach bespeu rende. Ja, ik bon er zeker van. Zeg ons wat gij gezien bobt. Wij willen alles hooren, wat or gebeurd is, ailes tot zelfs de geringste kleinigheid. Zoo rechtstreeks er too aangezocht, begon Betsy, met veel omhaal en onduidelijkheid, hare eigenlijke persoonlijke ondervinding ten opzichte van Jufvr. Jazeph en haar vreemden gezel te verhalen. Toon zij gedaan liad en naar do deur wilde gaan, hield Rosamond haar staande, door haar deze vraag te doen Gij zegt dat de vrouw in onmacht boven aan den trap gevonden is. Kunt gij eenigzins begrijpen, Betsy, waarom zij iu zwijm geval len is De dienstmeid aarzelde. Kom, kom ging Rosamond voort. Ik zio liet wel, gijj liebt eenig vermoeden. Zeg wat het is. Ik vrees dat gij boos op mij zijn zult, mevrouw, zegde Betsy, verlegenheid te ken nen gevende door langzaam met haar voor vinger lijnen op eeno tafel naast haar te trekken. Gekheid Ik zal alleen boos op u zijn, als gij niet wilt sproken. Waarom denkt gij dat do vrouw in zwijm gevallen is Betsy trok eene lange lijn met haar voor vinger, veegdo dien naderhand aan haar voor schoot af en antwoordde Ik denk dat zij in zwijm gevallen is, met uw welnemen, mevrouw, omdat zij den geest gezien heeft. Den geestIIoo ps er een geest in het huis Lenny, dat is een roman, dien wij niet ver wacht hadden. Wat voor soort van geest is liet Verhaal ons de geheele geschiedenis. De geheolo geschiedenis, zooals Betsy die 14 JANUARI 1913 De twee zusters van. het slachtoffer if?Jn ondervraagd geworden en verklaarden dat Elodie haar nooit gezegd had dat zo 950 fr. spaarcenten bezat. URkel. Dubbele zelfmoord. .Voor bijgangers vonden Zaterdagnamiddag om streeks 41/4 uur, opeen wegeltje nabij het kerkhof, do lijkon van een jongmensoh ou een meisje, heiden van 20-jarigen leeftijd. Zo hadden zelfmoord gepleegd door zich oen revolverschot in het hoofd to lossen. Naast do lijken trof men eon revolver aan. In do zakken der wanhopigen. die zeor goed ge kleed waren vond mon Duilscho muntstuk ken. De tweo lijken zijn naar het doodenhuisje der gemeente overgebracht. Elseno. Door de gladheid. Zekero Boekman, vrachtvoerder te Ukkel, is Zater dag namiddag loon hij indeParnasstraat van zijn wagon sprong, op do sneeuw uitgegleden en gevallen. In zijn val brak hij zijn rechter arm op twee plaatsen. Stoutmoedige dief. In de Edinburg- straat stal Zaterdagnamiddag con kerel een inand linnengoed van een kar. Eon agent, die dit toevallig gezien had, hield den slraalroo- ver aan. Anclerlecht. Wraakbare diefstallen. In zeven werkmansbuizen zijn Donderdag nacht dieven gedrongen, Klaverenslraat, te Anderlecht. Zij bobben er konijnen en kio- kons gestolen. Tot lifertoc. geen spoor van do plichligon. Op de eerlijkheid of goede gevoelens van zulke kerels i3 natuurlijk niet te rekenen; wanneer zulks gebeurt in arme gezinnen is dit wraakroepend. Kien waagt goeds gazet-ree*» k©©sS8rs t'oop den builen. Leuven. Gevaarlijke snede.Er.Van- winckel, meester-Penserijziedcr, Pensstraat., kwam naar tiet slachthuis. Een dor slachters liep, als naar gewoonte, met zijn slachtermes onder den arm. Door oen ongelukkig toeval word.M. Vunwinckel den polsader overge sneden. Badend in zijn bloed viel do man ten gronde en word in bewusteloozon toestand huiswaarts gevoerd, alwaar een geneesheer de ijselijke wonde verzorgde. VechtpartijVrijdagavond kwamen do gebroeders X. in de herberg van V. Do gebroeders X. drongen met geweld binnen en sloegen eeno ruit uit. Een der broeders sloeg met eenen stoel hot licht uit. Do baas greep een sloel en trof er medo op het hoofd een der broeders die erg gekwetst werd" Al vechtende geraakte men buiten, en eensklaps klonken twee revolverschoten. Een dor broeders X. kreeg oen kogel in de bil, do andere een kogel in den arm. Frans X. is naar het gasthuis overgo- bracht en do andere X. is op hot poiiciebu- rccl verzorgd Men heoft tot nu too niet ontdekt wie de revolverschoten gelost heeft. Tweo personen zijn in hechtenis genomen. SpiegelsKadersVitraux Baguatten Werf, Aalst. Sloom fabriek in Gent 75G Antwerpen. Gevecht tusschen vreem delingen. Zondag nacht, rond i uur, ont stond twist tusschen twee Hollanders on twee Duilschers. Een dezer la als ten heeft tweo messteken aan don pols en don arm toegebracht aan Johan Kersten, wonende Spuistraat 17. De gckweisle, dio veel bloed verloor, is naar liet Elisahelhgaslhuis. ge bracht. De Duilschers, X.., en Y..., werden aangehouden en ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Diefstallen. Zondag nacht heeft men bij M. Bernard Poppelemon, Lange Bisschopstraat n. 7, het volgende gestolen /.os gouden damenuurwerken, een gouden mansuurwerk, 24 paar gouden kinderoor- bellen, zes gouden brochen, tweo gouden spelden, tweo zilveren handzakjes, 12 gou- verhaalde, was niet van dien aard om hare toehoorders eenige bijzondere inlichtingen te geven, of hen lang in de onzekerheid to honden. liet was de geest van eeno damo, die lang geleden uo vrouw van een der eigenaars van Porthgonna Tower geweest was en zich op do eene of andere onbekende wijze aan bedrog jegens haar echtgenoot schuldig had gemaakt. Daarom was zij gedoemd in (lo noordelijke kamers rond te zwerven, zoolang de muren stonden. Zij had lang krullend lichtbruin haar, witto handen, zeer witte tanden, een kuiltje in elke wang en was over 't geheel verschrikkelijk schoon om zien. Hare na dering werd eiken sterveling,die hot ongeluk had haar in den weg te komen, aangekondigd door het blazen van een koudon wind cn niemand, die den wind eens had gevoeld, had de minste kans ooit nog warm te worden. Dat was alles wat Betsy van den geest wist, cn dat was, volgons hare meening, genoeg oin iemands bloed te doen stollen. Rosamond glimlachte, on zag toen weer ernstig. Ik wenschte dat gij ons iets meer lcondet zeggen, sprak zij. Maar dewijl gij het niet kunt, moeten wy de proef nemen met jufvrouw Pentreath en M. Munder, Zend hen, als'tu belieft, hier, Bctsy, zoodra gij beneden komt. Hot verhoor van do huishoudster en den rontmeester leidde tot geenerlei uitkomst. Er was niets meer uit hen te krijgen dan zij reeds in hunnen brief aan Mevr. Frankland meege deeld haddon. Het heerschend denkbeeld van Mundor was dat do vreemdeling met oneer lijke oogmerken ten opzichte van het familie- zilver binnen de deur van Porthgenua geko men was. (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2