Hm Moorddadigs ontploffinginsene mijn Ergo incidenten ts Motz. fflËUWSBEBICHTEM GENDARMEN AANGEVALLEN ts ÈSQUELiKNES Na twintig jaar Ds roman van een Noordpoolreizager Vdo onderhandelingen aanstonds afgobrolcen worden. De gevoelens van al de afgevaardigden dor bondstaten lalou desaangaan.de geen den minsten twijfel. Weeral de duistere handelwijze van Oostenrijk^ Hongarië Men seint uit Neusalz aan liet dagblad Polilika dat al de stoomslepers van de Ooslenrijkseiie kompagnies op don Donau werden opgeëisclit door de militaire over heid. In den loop der vier laatslo nachten werden 18Ö booten met oorlogsmateriaal go- laden, langs Belgrado, do Save opgestuurd. Do Oostenrijkers zouden bet dorp Katcli uitgekozen hebben, om de Savo over te ste ken en in Servië to dringen, 't Is naar dat dorp dat bijna al het materieel werd over gestuurd. Tijdens Kerstdag word het garnizoen van Semlin nog versterkt door een regiment ruiters. Reeds ligt er in den Donau een kabel, be stemd om do tclegraphiscl.o gemeenschap tusschen Somlin en Panchèvo te hand haven. Twee Italiaansche mijnwerkers, de ge- naamdon Garadolla en Tataglia komen in dramatische omstandigheden hot loven te verliezen. In de ijzerertsgroeven van Esch-op-Alzolto hadden zij 00:1e mijn gelegd, aan welke zij hel vuur staken. Da werklieden haddon zich echter misrekend nopens do ontploffing 011 daar deze zich te vroeg voordeed, veroor zaakte zij eene geweldige luchtverplaatsing, welke eene instorting tongevoigo had. De twee werklieden worden onder eene grooto massa ijzererts begraven, llmino go- zellen snolden hen spoedig ter hulp, doch men vond nog slechts hunno lijken terug. Caradella was -10 jaar oud en Tataglia 30 jaar. Beiden waren gehuwd en vader van familio. Zondag nacht ontmoello de opperwacht meester van een regiment dragonders, op straat een groep muzikanten. Spoedig ont stond or twist cn do onderofficier trok zijn sahol, waarmede hij begon to zwaaien. Eon der muzikanten werd in den hals go- troflon en zeer gevaarlijk gewond. Do andore muzikanten zulks ziende, sprongen op den onderofficier ontwapenden hem en braohton hem verscheidene'sabelhouwen toe. De sol daat viel ten grondo on word dan door zijno tegenstrevers vertrappojd." Slechts mot de grootste mooitQ kon men hein uit do handen halen, doch hij was vrees©lijk gekwetst cn moest in hopoloozen toestand naar hét gast huis v».*atul«n__ 'Zes'muzikanl.cn zijn aangehouden gowor- don, Men vermoedt dat nog andere aanhou dingen zullen volgen. De gemoederen in do streek zijn weer volop in gi?ling. Maandag morgond moesten de gendarmen van Erquclinnes een gonaamdo Omcr Liévin, die nog 15 dagen gevang uit te doen had, gaan aanhouden. Toon do gendarmen "Omer Liévin wilden vastgrijpen, kwamen de vier, broeders Liévin tusschen alsook nog twee andere slecht befaamde kerels. De twee gendarmen wilden van hunne wa penen gebiuik maken-, doch overmand dooi de zeven woeste kerels, werden zij van hunne wapenen beroofd. Do gendarm Remy kroeg een messteek in den rechterarm en in het voorhoofd, terwijl GO8 VERVOLG. Jufvr. Pentreath stemde met deze meening in, en gaf, haar eigen bijzonder gevoelen te kennen dat de datno in de stille kleeding eene ongelukkige was. die uit een gekkenhuis was ontsnapt. Wat betreft een woord van raad te geven, of een plan om het raadsel op to' los sen, scheen noch de buishoudster, nocli do rentmeester te vinden dat het tot hun dopar- 'tcinent behoorde, eenige hulp van dien aard te verleenen. Zij hadden huo -eigen inzicht omtrent het verdacht gedrag der twee vreem delingen, en geen meuschelijke macht kou hen bewegen een duim verder to zien. Ileeft men ooit zulk eene ergerlijke, onbegrijpelijke, verwaande domheid gezien als van die twee mensclienriep Rosamond uit, toen zy weer met haar echtgenoot alleen was. Van lien is geene hulp to verwachtèn, Lenny. Wij hebben nu geen andere toevlucht dan morgen het huis to doorzoeken on ook dit zal misschien zonder eonig gevolg zijn. Zou doktor Chennery reeds iets uitgericht hobbon Waarom hebben w ij niets van" hem gehoord voor dat wij West-Winstou ver lieten Geduld, Rosamond, geduld.' Wij zullen zien wat do post morgen brengt. Spreek mij, wat ik u bidden mag, niet van geduld Myn voorraad van,die deugd is nooit zeergroot geweest on hij is reeds sedert tien dagen geheel uitgeput. O, wat heb ik my zelve weck op week, die eene vraag gedaan waarom, waarom schuwde jufvrouw Jazoph mij in do Mirtekamor to gaan Is zij bovreesd zijn gezel eon goweldigon slag kreeg met een boksijzer. Do mar. word vrecsclijk in het aangezicht gekwetst. Ten slotte wordon de twee gendarmen in eene diepto geworpen, terwijl do bandieten de vlucht namen. Slechts met veel moeite konden de gendar men erin gelukkon, uit do diopte te geraken en hunne overlieden te verwittigen. Dinsdag morgend werd een der bandieten, Fernand Liévin, aangehouden. IIij is opge sloten. Tegen de medeplichtigen is ook een aanhoudingsmandaa t atgoleverd. Do O torn ale d'Italia verneemt uit Salisa- no, dat do dader van oeno misdaad, bedreven een twintigtal jaren goledön', ontdekt werd. Op 20 Juni 's avonds werd in een waterval nabij Salisano hot gruwelijk verminkt lijk ontdekt van een gonaamden Guiseppe Cel li, 80 jaar oud. De dood van hot slachtoffer werd toegeschreven aan een ongeval en nie mand sprak er over, tot in December laatst leden een hoer de gendarmerie kwam ver klaren dat Celli werd vermoord door zijn zoon. Tweo personen waren getuigen ge weest van den moord een herder en zijn zoon. Doch geone vervolgingen werden in gespannen daar de moordemrarSarevio Celli. zijn aanklager en den brigadier schrik aan joeg. Nooit zou do misdaad wellicht zijn bekend geraakt, had Saverio er niet over gesproken aan eeneu boezemvriend, kanselier bij het beroepshof. Inderdaad, daar do betrekkingen tussclion heide vrienden verkoeld waren, vreesde de schuldige dat de kanselier de mis daad mocht beker.d maken aan het gerecht cn droeg hij aan een kerel den last op hem te dooden. Dit nieuw schelmstuk kon niet worden .uitgevoerd daar do kanselier de stad verliet. Doch do herdersknaap, die getuige was geweest van den moord, kreeg wroeging. Daar hij do gevraagde som niot bekwam verleide hij alles aan eenige vrienden. Een dezer bracht liet f-.it ter kennis van de gen darmerie. Kapitein Elnar Mikkelsen, beroemd Deenscli Noordpoolroiziger, die men dood waande verleden jaar en wiens terugkeer uit do Poolstreken groote opschudding verwek te, heeft zich verloofd mot miss llolin, doch ter van oen ander Deenscli Poolreiziger. Vier jaar geleden trok Mikkelsen met zijne stoutmoedige gezellen naar do polzocën, om do expeditie Mylius Erichsen. in het poolijs verloren, op te zoeken. II ij ontdekte er eenige sporen van in oogst 10.10, tijdens eon slede- locht, met den ingenieur Ivorsei), een zijner gezellen, ondernomen. Toen do twee pool reizigers in hun kamp weerkeerden, stellen zij vast dat hun schip door ijsbergen was toi'IivIjutiKl -worden" ito Ijoinmming- op oen walvisciijager naar Europa was ver- Dokken. Mikkelsen on Iversop, alleen gebleven, dwaalden gedurende tweo jaar op het ijs om en vonden eindelijk een toevluchtsoord onder Eskimozen. Daar heeft men ze eindelijk ont dekt in deerniswekkende!) toostand, in lom pen gekleed en als wilden levend. En na zooveel lijden gaat Mikkelsen ten slotte de rust van 't echtelijk leven genieten. v'V* Brussel. Slachtoffers van de sneeuto In de Nieuwstraut viol Mej. Louiza V haar werkhuis verlatend en brak zich den rechter arm. Een handelaarster van den IIaachb- schen Steenweg, gleed uit op de sneeuw, ilat ik er eene misdaad zal ontdekken of vreest zij dat ik door den vloer" zal vallen? Wat wilde zij in die kamer doen, toen zij eene poging aanwendde om er in te komen? lloe komt hot dat zij iets aangaande dit huis weet, waarvan ik niets wist. waarvan mijn vader nooit iets geweten lieoft, waarvan niemand anders... Rosamond riep Frankland uit, eens klaps van kleur veranderende; cn in zijn stoel opspringende. Ik geloof dat ik raden kan w ie jufvrouw Jozaph is. Goede Hemel, Lenny. Wat wilt gij zeggen Iets in uwe laatste woorden bracht mij op dat denkbeeld. Herinnert gij u wel, toen wij te St-Swithins-on-Sea ons verblijf hielden herinnert gij u wel, Rosamond, dat gij mij destijds gesproken hebt van zekere onaange name herinneringen, dio uw vader in verband met dit buis had, en dat gij daaronder, do geheimzinuige verdwijning van ceno dienst bode, op den morgond van den dood uwer moeder, genoemd hebt? Rosamond verbleekte op deze vraag, Hoo komt het dat wij daar vroeger nooit aan gedacht hebben zegde zij. Gij hebt mij gezegd, ging Frankland voort, dat die dienstbode een brief achterliet, waarin zij bekende dat uwe moeder baar met de taak belast had, uw vader een geheim mee te deelen, een geheim dat zij bevreesd was te openbaren, en waarnaar zij bevreesd was ge vraagd te worden. Ilob ik niet goed voor, dat dit do redenen waren, die zij voor liare ver dwijning opgaf. Volkomen goed. En uw vader liecft nooit meer iets van haaf gehoord Nooit. DE VOLKSSTEM Zondagmorgen, nabij de Noorclslalie, en kwetste zich aan liet hoofd. Onder een taxi. Vrouw Coppens, di9 Zondag avond rond li ure huiswaarts koorde, werd op de Anspachlaan, rechtover do Rijke Klarenstraat, door een taxi aange reden en zwaar gewond opgenomen. Automobiel gestolen. De politie zoekt een kerel op die, aan do Naamsche poort, de adlomobiet stal van een inwoner der Justus Lipsiusstraat, te Brussel. Geknipt. Tweo agenten der 3® af- deeling hebben Maandag morgend, rond 4 ure, do genaamden Peter V.., scheops losser, geboren to Brussel in 1SS0 on Frans L.., ketellapper geboren lo St-Jans-Molen- beeic in IS87, aangehouden. Deze twee kerels haddon door hunne zonderlinge doenwijze do aandacht dor agen ten opgewekt. 7.ij hadden korts to voren eenen diefstal gepleegd in eeno herberg «lei- Oude Koornmarkt. Terwijl do herbergier zich naar don kelder begeven had, stolen de schelmen flessclren likeur en een bronzen barometer. Erge val. Mevr. weduwe Souberan, wonende Lakenstraat, legde zaterdag avond een bezoek af bij Mevr. Emma Tilkens. kleermaakster, Parochianebsiraat. Zij viel aldaar van de trap en moest naar bot St-Jansgaslhuis overgebracht worden. Op de tram bestolen. M. August Biset, van Parijs, voor zaken naar Brussel gekomen, reed gister avond mot do tram naar hot Jubel park. Onderweg werd hij ont last van zijne brieventasch en zijn abonne ment van het spoor, Parijs-Brussel, alsook belangrijke papieren. De politie werd ver wittigd. Aftrug gelaar opgezocht. Do politie zoekt L. W... op, Duilscher, die 5,000 fr. ontvreemdde ten hadcelo vanM. Jan Lefeb- vro, Stefaniolaan, te Vorst.' De persoonsbe schrijving van den pliehtige word naar al de poliliekommissariaton gezonden. Brave buitenjongens.'Twee boeren van St-Gillis-bij-Dondcrmöhde,waren Zondag naar Brussel gekomen, 's Avonds bevonden zij zich in oen koffiehuis der Vooruitgang- straat. Twist ontstond on een hunner bracht zijn kameraad slagon toe op hol iioofd me. een hamer welke hij in do stad had gekoclilt Het slachtoffer zakte ineen, gevaarlijk ge wond, en moest naar het gasthuis overge- bracht worden. De dader, de algemeene op schudding to baat nemend nam de vlucht. Wielrijder getoond. Do schrijnwer ker Jozef M.Slerckxstraat, lo Sl-Gillis, reed Maandag morgend por fiets, raar zijn werk. Aan do Zuidlaan viel hij op do stee non. Zijn voorhoofdsbeen werd gebroken en hij bloedde erg. Men voorde hem naar hol St-Pielers-gasthuis, ¥#£3$ S3 Ca.fcz.? 't beate maagbittéif. Vorst. Oncerlijhp bediende,,-'Een nijveraar, M. Jean L..i, gelastteZaterdag -e6iv^,'wi'-n"-vno in eouarhank «der Blad oeno som van 5000 fr. to gaan o.iftyaugen.' De bediende is tot nu tof) niet wcopgelfeord. Lasken. Diefstal. M. Steillanri. rentenier, wonende Ernest Saiuslraat, 15, hestatigue Maandag morgond dat des nachts dieven in zijne woning waren gedrongon cn een bronzen kunststuk, alsook vei-scheidone andore kostbare voorwerpen hadden buit gemaakt. Schaarbeek. Revölvèrheld. In een koffiehuis op den steenweg, van llelmet had' Zaterdag avond een dansfeest plaats, na de verdeeling van eene spaarkas. Rond '1 uur 's morgends ontstond twist tusschen tweo! mannen. Een der vechtersbazen haaluo een revolver te voorschijn en mikte naar zijn tegenstrever, doch men ontwapende hem vooraleer hij kon schieten. Mij vluchte en men hooft hom niet meer 'weergezien. Men weet niet wat van hem is geworden en men denkt aan een ongeval. Stoolbar gestolen. Een schrijnwor- Hot is een slecht vermoeden, Rosamond, maar ik geloof zeker dat, op don dag, toen jufvrouw Jazeph to West Winston in uwe kamer kwam, gij en do dienstbode elkander ontmoet hebt, en dat zij het wist En het geheim, het geheim, dat zij be vreesd was mijn vader mce.te deelen Moet op eoniger wijze met do Mirte kamer in verband staan. Rosamond zegde daarop' niets. Zij stond van haar stoel op, en begon onrustig do kamer op cn neer te loopon. Hot ritselen van baarkleed hoorende, riep Leonard baar bij zich, en hare hand vattende, legde hij zijne vingers op haar pols, en hield ze vervolgens een oogenblik tegen hare wang. Ik wenschto dat ik tot,morgen vroeg ge wacht had met u mijn denkbeeld aangaande jufvrouw Jazeph mee te dofelen. Ik heb u on- noodig ontroerd, en uwe kans op cone goede nachtrust bedorven. Neen, neen volstrekt niet. O, Lenny, hoezeer vermeerdert dit vermoeden van u het belang, het vreeselijk, gespannen belang, dat wij er in stellen, die vrouw op to sporen en do Mirte-kainer te vinden Denkt gij... Ik denk voor lieden avond niets meer, lieve on gij moet hot ook niot meer doen Wij hebben reeds meer dan genoeg over juf vrouw Jazoph gesproken. Stappen wij van dit punt af en ik wil spreken over alles wat gij maar verkiest. Het is zoo gemakkelijk niet, van dat punt af te stappen, zegdo Rosamond, terwijl zij de kamer weer op en neer begon to loopen. Laat ons dan van toonoel veranderen en het op die wijze gemakkelijk maken. Ik weet dat gij my voor den stijfhoofdigsten man op de wereld lioudt, maar ik heb geldige redenen voor mijne stijfhoofdigheid en dan zult gij ker on zijn leerjongen kwamen Maandag morgond mot ©one stootkar. mot meubels geladen, langs do Koningiimeplaats, toon de leerjongen zich aan do band bezeerde met eono kas lo willen vasthouden, dio ging af vallen. Do schrijnwerker leiddo den jongen naar eene naburige apotheek om er hem te doen verzorgen. Terwijl raon daarmee bezig was, kregen oen genaamde D.,. en zijn zoon, wonende St-Franciscusstraat, de allocngo- laton stootkar in 't oog. Zij traden er naar toe on reden ermee weg. Zoodra men do verdwijning vaststelde, ging mon op zoek naar do dieven, die ingehaald werden aan den Haechtschen steenweg en door oen agent aangehouden. St-Jans Molenbeek. Uitgeplunderd. Een werkman, Victor Do Doackcr, die ver leden nacht huiswaarts keerde, werd op den Steenweg van Etterbeek aangerand door urie nachtraven, dio zich op hem wierpen, hom met slagen overlaadden en zijn horlogie en geldbeugel afnamen. Het slachtoffer legde een klacht neder. Wanhopigs daad. Maandag mor gend, 4 1/2 ure, sprong een jonge vrouw, ter hoogte van do Hëyvaerlsraat, in de vaart van Charleroi. Een politieagent on eon schippor, trokken haar uit bet water. In hel kommissariaat der Ilortogiimenplaats, kon men haar lot het bewustzijn terugbrengen. De jonge vrouw is eene dienstmeid in oen huis der Prinsenstraatzij had een hevigen tw ist gehad met haren minnaar, die haar wilde verlaten. St- Gillis. Br en gebroken. Zon da g- morgond gleed Mevr. w eduwe Dries, kleer maakster, Kronimeslraat, 50, te St-Gillis, uit op do sneeuw, Zuidlaan. Zij viel op hel voetpad en brak zich bet rechterbeen. Vilvoorde. Ontriggrld. Aan dm) sneltrein Parijs-Amsterdam, trein nr 115. die te Antwerpen ten 5ure 45 's avonds moot aankomen, is er Zondag avond tusschen Vil voorde en Eppoghem een ongeval overko men. Terwijl do train in volle snelheid reed, sprongen do twee voorste wielen dor loco motief uit de riggels. Er word onniiddelijk eon lmlplrein ter plaats gestuurd en do loco motief werd terug op bel spoor gebracht. De sneltrein kwam lo AnUcrppn met eene groote vertraging aan. Dio onlriggcling had eeno groote stoornis verwekt op do lijn Bras- soRAntworpon. Do express en do blók trein, die to Antwerpen kort na den trein Parijs- Amsteialummoetennankomnn, moesten langs Schaerbeok en Muyzcn omrijden, zooals al do andere treinen van Brussel, die allen 40 tot 75 minuten vertraging ondergingen. C3we8*g9*30te ke&ss van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed on goed koopin don papSephgancSeB JA IJ WSS SaUFFEL-ÖE GEBSDTj &ea*k- straat, §2, Aalst. G*nt. Gevaarlijke kerel. Eon huur rijtuig Kwam Zondagavond, kwart over acht ure, "langs do Scheldolann gereden, loon eensklaps' "oen 23jah"ge kerel, geboren to V/fel ter er», lichtelijk bedronken, een revol ver uit dén zak haalde oil drie schoten loste iirbtr het rijtuig, dio géi uk big Lijk hun doei misten; De gevaarlijke'kerel Word door den polï- cioagent Van Lokeren ontwapend en naar hot polioieburaol gebracht. Het paard werd gekwetst door een der kogels. Audenaerde. Diefstal. In de olie slagerij der gobroedors Boulcz, Tusschen- hruggeslraat. en waar sedert eenige maan den niet gewerkt wordt, zijn jonge knapen van 13 lot 15 jaar binnen godrongen, heb ben al do koperen kranen afgerukt en ver kocht aan tweo ingezetenen der stad. Do gendarmerie, gelast met het onderzoek, heeft proces-verbaal opgesteld togen de jonge dieven, die aan hun proefstuk niet meer zijn. Berlaere. Brug in gevaar. Een der pilaren die alhier in de Scheldo staan en erkennen als gij morgen vroeg, door eene goedo nachtrust verkwikt, ontwaakt. Kom, zetten wij onze bekommeringen van ons. Breng mij naar een der andero kamers, on laat inij beproeven of ik het kan raden w elke het is, door de meubelen to betasten. Do toespeling op zijne blindheid, die in dezo laatste woorden lag, bracht Rosamond in een oogenblik aan zijno zijde. Gij weet bet altijd best. zegde zij, baar arm om zyncn lials slaande. Ik zag zooeven knorrig, maar nu zijn al de wolken verdvvenon. Wij zullen van tooneel veranderen, en eene andere- kamer onderzoeken, zooals gij voorstelt. Zij zweeg, hare oogen schitterden eens klaps, een verhoogde blos kleurde bare wan gen, en zij glimlachte bij zichzelve, alsof haar een nieuw denkbeeld was ingevallen. Lenny, ik zal u ergens brengen waar gij een zeer merkwaardig meubelstuk zult aan raken, hernam zij, hem naar de deur golei- dendo terwijl zij sprak Wij zullen zien of gij mij dadelijk zeggen kunt wat het is. Gij moet niet ongeduldig zijn, hoor, on gij moet mij beloven, niets aan to raken voordat gij my uwo hand voelt leiden. Zij ging don langen gang met hom door, opende do deur van do kamer waar zij hot kind to bed had gelegd, gaf do kindermeid een toeken om stil te zijn, en Leonard naar het wiegjo geleidende, bracht zij zijne hand zacht naar beneden, zoodat de toppen zijner vingers hot gezichtje van het kind aanraakte. Ziedaar, mynheer riep zij uit, met een gelaat stralende van genoegen, toen zij den blos van blijde verrassing zag, die in een oogenblik do bedaarde ernstige uitdrukking op_hot gelaat baars echtgonoots verving. Wat zegt gij van dit meubelstuk* Is liet een stoel of eene tafel Of is het't kostbaarste in het 15 JANUARI 1913 waarop de brug rust, is sedert Zondag be ginnen te zinken. Het steunsel is reeds on geveer een dertigtal centimeter gezakt. Hot is thans onmogelijk de brug open lo draaien. Al do scliopon-moeten voor do brug blijven liggen cn wachten lot liet wator ten laagste is om er onder te kunnen doorvaren. Dieven. Dieven lrebben verleden nacht op rondo geweest en hadden reeds op vier plaatsen gepoogd binnen te brekon, doch werden altijd verjaagd. Zij trokken naar den wijk Jloeksken en drongen daar in den winkel van A. Herlecant, stolen er eene hoeveelheid ellegoederen en stollen ter waard 500 fr. De dieven zijn langs de venster bin nengedrongen. Een onderzoek is geopend. ggen goedle gaseavsa3'» fcoopers hoos* des? buiis». Wetteren. Schurkenstreken. Verle den naclil hebben onbekende kerels ten na deel© van M. Cyriol Van Damme, meester- k ui per, aan de Jan Broeckaertlaan alhier, eon vat votolie ganse!) laten leegloopon, zoo dat do koer om zoo le zeggen onder olie stond. Do schurken, die met do ligging van liet vat goed bekend moesten zijn, hebben hunno optroding langs liet binnenwegelke ter wijk Diefkens alhier gedaan, cn zijn aldaar onge stoord vertrokken. De slechts daad dio aan do man een verïiC3 van meer dan 80 franks toebrengt, werd enkel des anderdaags ontdekt. Do politic heeft de zaak in bandon. Geldbeugel verloren. Zaterdag laatst heeft een der gewone bezoekers van bet Pensionnaat Sacre Cosur alhier in het centrum der gemeente haren porte-nion- naio verloren, inhoudende rond do600 frank in 5 bankbriefjes van 100 frank en goud en zilver geld. liet verlies moet. gebeurd zijn van aan do statie naar do Zandstraat, aangezien de Dame onderweg nog eonig drinkgeld aan eenen commissionnans gegeven had. Tot hiertoe is do oneerlijke vinder niot ontdekt, doch men hooft vermoedens naar gogoven inlichtingen van ooggetuigen. JBecn gebroken. Eergisteren en gisteren hebben drie jonge gasten van 7 lot 10 jaren beurt op beurt hun een been gebro ken, zoodat alle dlio naar bot gemeentelijk hospitaal alhier zijn overgebracht goworden. Het zijp. do kleine Louis Tondelcir, ter wijk GransvoldoKemi Van Hoorde, ter wijk Liefkenshoek en Jozef Callant, ter wijk Ja- boke. Do beenbreuken zijn aan eigene onvoor zichtigheid lo wijlen en terug in eengezet door do goneesheeren van liet gesticht. Lokeren. Diefstal. Terwijl Kamiel Van Waerciiboek, poeldenier, maandag na- middagf aan ooue. -herberg der Brugstraat stond, word or van,,zijne kar eenen zak ko nijnen gestolon. Zele. Erge val. Maandag mol'gond, rond 7. ure, is doL ySOjarige: Benedikt Van Kerckb-ovc, l)ij lipt naar Lenerionkomen, zoo ongelukkig gevallen dat hij' erg gekwetst werd aan. liet iioofd on da any op. Hij klaagt ook over inwendige pijnen. Lede.Gevecht.— Maandag avond rond 6 uren bovendon zich eenige verbruikers ter liorberg van Sonck Prosper. Ruzie ontstond, waarop een gevecht volgde, Louis L slachter, werd legen den grond geslingerd door iwee onbekende personen. IIij bekwam eene gapende wonde boven de rechterslaap. De politie kwam ter plaats en stelde een einde aan liet gevocht. Wichelen-Heide. Bloedig drama. Zondag r.amid'dag had er eene vergadering plaatsgehad te Wicholen-dorp, eener maat schappij. Te dier gelegenheid was er eene ton hier af te drinken. Nadat de vergadoring rustig was afgeloopon. keerden do perso nen van de-wijk Heide in groepen terug. On- dorwege worden nog verscheidene herber gen bezocht en een twist ontstond tusschen gelieele huis, in gohool Cornwalüs, in geheel Engeland, in do geheele wereld Kus hot, en zeg mij wat het is, een gebeeldhouwde buss van een kind, of een levend engeltje. Lachend wendde zij zich nu tot do kindor- meid. Hanna, zegde zij, gij ziot zoo ernstig, dat ik vast geloof dat gij honger hebt. Hebt gij uw avondeten reeds gehad De dienstmeid glimlachte en antwoorddo dat zij reeds hare beschikkingen gemaakt had om naar beneden te gaan, zoodra eeno der andere dienstboden haar in hare taak om op het kind te passen kon aflossen. Ga dadelijk, hernam Rosamond. Ik zal hier blijven en op de kleine passen. Ga uw avondeten gebruiken, en kom binnen eou half uur terug. Toen do kindermeid de kamer verlatonhad, zette Rosamond een stoel voor Leonard naast het wiegske neer, en nam op een bankje aan zijno knieën plaats. Hare onbestendige go- mcedstemming scheen weer to veranderen terwijl zij dit deed haar gelaat werd ernstig, hare oogen vertoonden eene teedere uitdruk king, terwijl zij ze nu eens op haar echtge noot, dan op het wiegske, waarin het kind sluimerde, vestigde. Na eenige minuten ge zwegen te hebben, nam zij een zijner handen, legde die op zijne knie, en boog haar gelaat er zacht op neer. Lenny, zegde zy, ecnigzins weemoedig, zou wel een mensch zich volkomen gelukkig op deze woreld kunnen gevoelen Hoe vraagt gij dat zoo, lieve r Ik meen dat ik mij volkomen gelukkig zou kunnen gevoelen, en echter..., En echter, wat '1 (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2