HET REHEIM Eene aarieving nabij Luik NIEUWSBERICHTEN De misdaad tier Stévinsiraat Een Parijzenaar over k BrysselsoliG te'efosnjyfc. AFSCHUWELIJKE MISDAAD Eene zinelooza teiofGonjuffsr en Le Pettpla IN FRANKRIJK vV» De Kempenaar de IS?3'9 SjiiegelfabriGk A. L. MEYVAERT ting eclite vorbintenissen voor hot TurksiL landsbestuur zouden daarstellen. Men herinnert zich nog dat het de natio nale Vergadering was van 1877 dio Turkije tot den oorlog dwong met Rusland. Men is nochtans bij het gevoelen gebleven dat men aan de nota der mogendheden niot mag toegeven. Nog een ministerraad te Constaniinopel. Dinsdag namiddag heeft een nieuwe mini sterraad plaats gehad om te onderzoeken wat eraan Turkyë te doen stond, in vooruit zicht van de gezamenlijko drukking dor mogendheden. Om reden van den inwondigon toestand, heeft liet landsbestuur alle maatregelen ge nomen om allo volksbetoogingen onmogelijk to maken. Do minister van bïnnenlandsche zaken krijgt verlo.f om strenge maatregelen te nemen tegen de Jong Turken, on zoo noodig om hunne hoofdmannen uit hot land te ban nen. Ongeveer drie honderd policiobediend^n bewaken het paleis der Kamers de Ministeries. IToe dikwijls Le Peuple het socialistisch 4dad van Brussel, reeds veroordeeld werd voor laster, zou mocielijk kunnen gezegd worden, doch daar bekommert liet blad zich weinig mede. Een'insclirijvingslijst ten voor- dcelo van het slachtoffer der klassen juslicie en alles is effon. Het zijn de werklieden en de kassen der syndikalcn dio betalen. Inlussclien gaat het blad maar steeds voort met liegen en lasteren, in de hoop dat er toch iels zou van blijven bestaan en dat eerlijko lieden toch door zijn laster zouden bevuild worden. Zoo bad Le Peuple nu gemold, dat de moordenaar der Stévinsiraat een vrijo onder wijzer was en het blad drukte zijne verwon dering uit, dat geen en kol katholiek blad daarover iets meldde. M. Louis Ranwez Réal vrijo onderwijzer to St-Pioters-Jetto, heeft aan een kallioliok Brusselsch blad, volgenden brief gestuurd Ik wist niet »dat Le Peuple zoo slecht en onbeschoft kon zijn.» Ofwel is hel blad slecht ingelicht, om le welen, dat de Ranwez,vrijo onderwijzer, die op de kiezerslijsten ingeschroven slaat, dezelfde niet is dio de moord bedreef, of wel zocht bot blad enkel dezen lo benadee- leiij die zijne roode gedachten niet deelen. In bot eerste goval zal ik zoo vrij zijn hot blad in to lichten. Do moordenaar van Mevr. Reynders kan zich op do kiezerslijsten niet doen door gaan hebben als vrije onderwijzer, daar hij slechts 24 jaar oud is en dus nog geen stem recht heeft, Ondanks den goeden raad en de verma ningen zijner bravo en eerlijko oiiders, heeft hij maar al lo veel doleeringen en voorbeel den van liet roodo volkshuis gevolgd. Hij moest noch van God,noch meesters hebben. Nu moet hij best ondervinden, wat het kost, te veel naar die woorden te luisteren, in plaats van de kristolijke aansporingen zijner goede ouders en zijner brave vrouw to aan hoord). - In het tweede goval zal ik aan Le Peu ple zeggen, dat niettegenstaande zijne laag- hodou, de familie Ranwez liet hoofd niet te buigen heeft onder den slag die haar komt to treffen. De familie Ranwez was steeds moedig, eerlijk en van elkeen geacht. He laas in welke kudde is er geen schurftig' "schaap te vindon Ziedaar de ellendige politiek van Le Peu ple nogmaals aan den schandpaal gespijkerd. 61° VERVOLG. En echter schijnt hot mij toe alsof, bij al mijne zegeningen, die zegen mij nimmer vergund zal worden. Ik zou nu volkomen ge lukkig zijn, op eene kleine uitzondering na. Gij kunt zeker niet raden wat dat is. Ik had liever dat gij mij zegdet, Rosa mond. Sedert ons kind geboren is, heb ik een klein verdriet gehad, vooral wanneer wij alle drio bij elkander zyn, zooals nu, eene kleine droefheid om uweut wil, die ik maar niet van r»ij kan zetten. Om mijnentwilHef uw hoofd op, Rosa mond, en kom dichter bij mij. Ik voel iets op mijne hand, dat mij zegt, dat gij weent. Oogenblikkelijk stond zij op, ei. legde haar gelaat tegen het zijne. Mijne lieve, beste Lenny, zogde zij, hare armen om hom heen slaande, gij bobt ons kind gezien. Ja, Rosamond, ik zie het met uwo oogon. Ach Lcnny Ik vertel u alles wat ik kan,ik doe mijn best om do wreedo duister nis, dio dat lieve, kleine gezichtje, dat zoo dicht bij u ligt, voor u verbergt, te verlichten! Maar kan ik u zeggen hoe hij er uit ziet als zijn verstand begint te ontwikkelen Kan ik u al de honderdo aardigheden zeggen, die hij doen zal, als hij voor't eerst beproeft to loopon God is zeer goed jegens mij geweest maar, o, hoeveel zwaarder drukt het gevoel van uw ongelukkig gemis op mij, nu ik meer voor u ben dan uwo vrouw, nu ik do moeder van uw kind ben M. Malou zegde vele jaren geleden eens, dat de Belgen gewoon zijn lo klagen. Men zou nu wel moeten zeggen, dut de Belgen dikwijls zonder reden klagen, want schier gedurig wordt er op do kap dor Brusselsclie telefoonjuffers geraasd, en ziehier wat een Parijzer handelaar over hen zegt Ik bevond mij bij een bloedverwant, te Brussel, en woonde eene hcole reeks ge sprekken bij, welke hij telefonisch voerde. Ik kor. mij niet weerhouden mijne be wondering uit te drukken over de wijze waarop do Belgen gediend worden. Iedere aanvraag werd onmiddolijk beantwoord en geene enkele maal kreeg men een ander nummer dan hetgeen men gevraagd had. Geene enkele maal werd erbij misgreep mijn bloedverwant aan het toestel geroepen. «Dat is prachtig. Te Parijs zou men in een halven dag niet doen, wat men te Brussel op drio kwart uurs kan afhandelen Het is de eerste maal niet dat wij de Frnnschen zoo over do Brusselsche telefoou- bodienden hooronhun oordeelvellen, doch... niettemin klagen do Belgen nog. Een vijfjarig meisje mishandeld en in da Rhone geworpen Maandag morgend, werd t© Saint-Clair-da- Rhóno, uit de Rhone het lijkje opgehaald van een meisje. Het was do kleine Roza Burnichon, wier ouders te Lyon-Perache wonen, en welke sinds 26 Decomber ver dwenen was. Uit de lijkschouwing is gebleken, dat hel arme meisje vreoselijk was mishandeld ge worden. De moordenaar had zich naderhand van de kleine ontlast, door haar in den stroom te werpen. Op dat oogenblik was de kleine Roza nog niet dood. Waarschijnlijk had zij ten gevol- go der ondergane mishandelingen het be wustzijn verloren, toen do ellendeling haar in 't water wierp. Volgens de vaststellingen van den genees heer, moet de misdaad gepleegd zijn den avond der oplichting van het meisje. De kleine Roza word don avond van 2G December gezien in gezelschap van een blond manspersoon. Dezo wordt naarstig opge zocht. Eene 10 jarige telefoonjaffur van New- York, werd tijdens haar dienst zinneloos en veroorzaakte eené buitengev/pno reeks voor vallen". Eerst telefoneerde» zij aan do policio- prefekluur dat oeito hoi)de' misdadigers liet inzicht,'had eono groote bank aan te vallen. De politie ging op zoek en WBSchèideno on- schuldige personen worden aangehouden. Daarna telyfooneerdé zij aan verscheideno mannen, en meldde aan eik dat hunne vrouw hun ontrouw was cn gaf inlichlingon over hunne betrekkingen. Na zoo stoornis in verscheidene gezinnen to hebben verwekt, viol de juffer do handels wereld aan. Por telefoon deed zij belangrij ke bestellingen bij verscheidene groote hui zen. Ten slolt6 verwekte zij eene groote rade loosheid ter Beurs door ingelroelde noteerin gen over te seinen. Ten slolto werd ontdekt van w aar al do stoornis uitging, en toen men *t arme meisje verplichtte haar post te ver laten, begon zij aide toestellen te verbrijze len. Geweld moest men gebruiken, alvorens zo in een zinneloozongesticht te kunnen op sluiten. En echter moest dat ongeluk licht op uw gemoed wegen, Rosamond, want gij hebt hot voor mij vorlicht. Heb ik? Heb ik dat werkelijk? Dat is eon edel doel om voor te leven, Lenny, als ik daarvoor leven kan liet is eenige troost u te hooron zeggen, gelijk gij zoo even zegdet, dat gij door mijne oogen ziet. Zij zullen altijd tot uwen dienst zijn... o, altijd, altijdzoo ge trouw alsof het uwe eigene waren. De minste zichtbare beuzeling, die ik met eenige belang stelling beschouw, zult gij ook, als 't ware, zien. Voor een anderen echtgenoot zou ik misschien onschuldige kleine geheimen gehad hebben maar voor u zelfs eono enkele ge dachte geheim te houden, schijnt mij toe een laag en wreed misbruik maken van uwe blindheid. Ik bob u zoo lief, Lenny Ik houd nu nog veol meer van u, dan wy pas gehuwd waren, ik dacht niet dat dit kon zijn, maar het is toch zoo. Gij komt mij zooveel knapper, •zooveol kundiger voor, in ieder opzicht zijt gij mij zooveel dierbaarder Maar dat zeg ik u altijd, niet waar Wordt gij moede mij te aanliooren Neon Zijt gij daar zeker van? Heel, heel zeker ZijJ zweeg, en'zag hem ernstig, met een glimlach op de lippen aan, terwijl do tranen nog in hare oogen glinsterden. Juist bewoog hot kind zich in zijn wiegske, en trok hare aandacht af. Zij legdo do beddolakens over hem recht, sloeg hem een poosje stilzwijgend gade, en zotte zich toen weer op het bankje aan Loonard's voeten. Het kindje heeft zijn gezichtje nu naar u toegekeerd, zegde zij. Wil ik u precies zeggen hoe hij er uit ziet, en hoe zijn wiegske is, en hoe do kamer gemeu- hleerd fs. Zonder op antwoord to wachten, begon zij het uiterlijk van het kind, en hoe hot in zyn sssa DE VOLKSSTEM Maandag nacht werden to Esneux-bij- Luik, tweo geweldige aardschokkon waar genomen. Deze warei'ï vergezeld van een dof gerucht, veel gelijkenis hebbende met een wegstervende donderslag. De aardschokken volgden do richting, Zuid-West naar Noord-Oost. Do eerste schok werd gevoeld rond mid dernacht en de tweede rond 3 uro 's mor- gends. In het gasthuis van de wijk Grandfosse, ondergingen do zieken in hun bod een gewel digen schok. Men dacht er dat do ketel van het verwar mingstoestel gesprongen was. Ook vele hui zon werden erg geschud en vole voorwerpen vielen van kassen, tafels, schouwen, enz. Wat zonderling mag heelon, ia, dat men in de naburige gemeenten niets voeldo^ Brussel, Verloren Maandag U!Een kloeke kerel, Albert Do L... 20 jaar oud, wonende stonweg van Alsemberg, had Ver loren Maandag gevierd en wel op zulke wijze dat hij Dinsdag morgend nog te Brussel rond liep. Hij trad eene herberg der Nieuwland- straat binnen, doch men weigerde liem to drinken te geven. Woedend verbrijzelde De L... de deurruit en vluchtte naar den zolder, achtervolgd door den policioagent Lebeau, dio juist ter plaats kwam. Do hulpkommissaris M. Lou- wage, die juist voorbijkwam, trad insgelijks do hérberg binnen om den agent een handje toe to steken, doch De L... had op don zolder oen zware» smidshamer ontdekt en bedreigde er elkeen mode. Versterking moest bijgehaald worden. Een vermoed gevecht werd dan aangegaan en do woeslaard werd aangehouden, niet evenwel vooraleer hij tweo policiebedienden licht gekwetst had. Ondanks zijn hevigèn tegenstand werd hij naar hot policieburcel geleid. Daar was de kerel ten prooi aan een hevige razernij. .Meermaals sloeg hij zich met liet hoofd op do bank, waar hij opjnaL Hij werd hierdoor erg gewond on inot-st naar het gasthuis over gebracht worden. Men moest Do L.. beletten zich lo dood en. In het gasthuis kreeg hij c©:: nieuwen aanval, zoodanig dat hij moest op zijn bed gebonden worden. Brand. Woensdag morgond, rond 10 ure, is brand uitgebarsten in den kelder van con koffiehuis dor Ifoedenmakerstraat, nabij do Groote Markt. Do potnpvers snelden dadelijk tor plaats en zetton don kelder onder water waardoor do brand dadelijk uitgedoofd werd. Hot your was veroorzaakt door linnengoed dat boven do sloof te drogen liing. De schade is onbeduidend. Dieveggen geknipt. Do bedienden van ceil fcon'féclièhuïs der Anspachlaan be merkten maandag nami'ddag tweo vrouwen, die zich voor do uitstalling bevonden en wier houding en doenwijze zoor verdacht voorkwam. Hot duurde niet lang of beide vrouwen worden op lie'etcrdaad van diefstal betrapt. Zij worden naar 't politiebureel ge leid. Eene huiszoeking in hunne woningen, Vaart- en Vanderliaogènstraat, leverde derf besten uitslag on. Eene groote hoeveelheid gestolen goed werd er teruggevonden. Del Iwoo dieveggen werden', in verzokerde bewa ring gebracht. Onder eeij. autobus. Vrouw Rol- lacrt, leurster, geraakte gister in do Hoog straat onder den autobus Beurs-Hallepoort. Zij werd met wonden aan de beonen opgono- men en naar 't hospitaal gebracht.. Ongenoodigde gast. Do politie heeft maandag op eene gemeubelde kamer dor Ruysbroeckstraat een franschman, Gaston wiegske lag, met al do nauwkeurigheid van van vrouwelijke opmerking te beschrijven. Terwijl zij daarmee voortging, kwam hare opgeruimdheid weer boven, en vertoonde haar golaat weer zijne natuurlijke vroolijke uitdrukking. Toen de kindermeid op haar post terugkwam, sprak Rosamond met al hare gewone levendigheid, en kortte haar echtge noot aangenaam don tijd. In de zaal teruggekomen, opende zij de piano, en plaatste zich er voor. Ik moet u uw gewoon avond-concert geven, zegde zij, of ik, zou weer over hot verboden onderwerp van do Mirtc-kamer gaan spreken. Zij speelde eenigo van Frankland's gelief koosde stukken, met.'eene zekere vermen ging van gevoel en grilligheid in hare voor dracht, die de bekoorlijkheden van haar ka rakter met do bekoorlijkheden der melodiën, welke hare vingers aan de toetsen ontlokten, scheen te vereenigen. Na al do stuk keu, die zij zich hot gemakkelijkst kon herinneren, gespeeld te hebben, eindigde zij met do Laatste IVals van Weber. Dit was Leonard lievelings stuk, en daarom werd het altijd bewaard om de uitvoering do kroon op te zetten. Zij hield de laatste klagende toonen van de wals langer dan gewoonlijk aan verliet toen eensklaps do piano, en liep haastig de kamer door naar'den haard. Het is zeker in eenige minuten veel kou der geworden, zegde zij op do mat knielende, en haar gelaat en handen voor liet vuur hou dende. Is het sprak Leonard hierop, ik gevoel volstrekt geene verandering. Misschien heb ik eene koude gevat, hor- nam Rosamond. Of misschien, voegde zij er bij, min of meer onrustig lachende, heeft de wind, dio do spokende damo in de noordelijke M..., aangehouden, dio lo Brussel ondereen valschcn naam verbleef. Dezo kerel was door do franscho veiligheid opgezocht voor diefstal. Toen do agenten maandag morgend op do kamer kwamen, was Gaston M... af wezig, doch zoodra hij thuis kwam, word hij aangehouden en naar liet politiebureel ge leid. Na ondervraging word hij naar hel gevang van Vorst overgebracht, in afwach ting dat hij zul uitgeleverd worden, Inbrekers aangehouden. Do agen ten Cox én Didior der 2° afdeoling, verleden nacht op ronde, bemerkten drie kerels dio in eono herberg der Philip van Champagne- straat wildon dringon. Zij snelden toe en konden twee der kerels aanhouden. Een hunner had eon browning op zak do andero was drager van twee breekijzers. De aangehoudenen verklaarden Fransch- mans te zijn, onlangs te Brussel aangekomen. St-Jans-Molenbeelc. De zaak der Voor- gevelstraat. Elodio Rogior, het zoogezegd slachtoffer der geveinsde bandiotonstreek, welke over eenige dagon plaats had in het huis nr 75 der Voorgcvclstraat, werd Maan dag ontboden in liet kabinet van M. Fromès, onderzoeksrechter. Wellicht ziondo dat do zaak eene aardige wending nam voor haar, begaf Elodie zich niet naar liet justiciepaleis. Maandag voormiddag verliet zij hare woning, na haar kind toevertrouwd te hebben aan de bijzonderste huurster. Toon haar man rond don middag thuiskwam, vond hij oenen brief op tafel, waarin Elodio verklaardo dat men haar nooit moer zou weerzien, dat zij zich in do vaart ging verdrinken. Hoeft zij haar inzicht ten. uitvoer gebracht Alles doet bet veronderstellen, want men heeft sinds niets meer gehoord van haar. De persoons beschrijving der verdwenen© is in alle rich tingen rondgestuurd. Diefstal. - M. Worickx, koopman in boter, wonende Grayslraat, te Etterbeek, ging Maandag namiddag per automobiel koopwaar bestellen le St-Jans-Molenbeek. Toen hij langs do Uien.".straat reed, sprong opeens oen der banden. Terwijl hij dozen her stelde ontlasto eon gauwdief hem van zijne brievontesch 500 frank en oon betaald fak- luur van 2,700 fr. inhoudend. El so n e. Geknipt. Twee behendige dieveggen bezochten sedert geruitnon tijd reeds al do winkels van linnenwerk, pelsen, kanten enz.. Zij deden een kleinen aankoop doch gingen niet heen zonder een goeden buit. Maandag namiddaghield een politie agent de dieveggen aan op do II. Kruis plaats, op hot oogenblik dat zij eenon winkel verlieten, waar zij oenen nieuwen diefstal gopleogd haddon. liet zijn tweo inwoonslors van de Marollen. Zij zijn opgesloten'. PJeder-Over-Heembeek. Li 't slijk ge zonken. Hot -il-jarig knaapje. Jozef Do- lannoy, G'naumontelslraat, te Schaarbeek, zich naar Neder-Over-Heembeek begevend, vied'in '.con en hoop jslijk dat uit do Wille-, broeksche vaart werd gekaald. IIij zakte or in tot aan don hals en ging or in verdwijnen, doch. werd gered do;or M. Jan Ilamelinckx, overste van den dienst der sleepbooton. bij gestaan door werklieden. Hot jongetje, half bevrozen, werd ter pijals verzorgd en ver volgens naar zijne woning overgebracht. Spiegels KadersVitraux Saguetten Werf 3, Aalst."Stoomfabnch in Gent 756 Gent. Die/stal in de kazerne van het i* linie.Ten nadeele van eenen garcon uit de mess der onderofficieren van liet ie linie, werd 's nachts eono som van 400 fr. gestolen cn ten nadeele der mess 100 pakken ci ga rel ten. Onmiddolijk word. een onderzoek ingesteld en werd er een gedegradeerde onderofficier in liet goheim opgesloten, doch mon moest hom later losloten, daar het bleek dat hij onschuldig was. kamer voorafgaat, over mij geblazen. Ik hob toch iets als eene plotselinge huivering ge voeld, Lenny, terwijl ik do laatste noten van Weber speelde. Gekheid, Rosamond. Gij zijt vermoeid en opgewonden. Zeg uwo kamenier dat zij u wat warmen wijn mot water gereed maakt en verlies geen.tijd om naar bed te gaan. Rosamond schoof nog dichter bij het vuur. 't Is gelukkig dat ik niot bijgeloovig bon, zegde zij, anders zou ik mij verbeelden dat ik veroordeeld was, om den geest to zien. XVIH. OP DEN RAND DES AFGRONDS. De eerste nacht te Porthgona ging zonder het minste gerucht of eenige stoornis voorbij. Geen geest, geen droom van een geest, ver ontrustte Rosamond's slaap. Even opgeruimd, even gezond als altijd, ontwaakte zij, cn was zij vóór het ontbijt in den westelijken tuin. Do lucht was bewolkt, en de wind draaide grillig al de punten van liet kompas rond. In den loop van hare wandeling, ontmoette Ro samond don tuinman, en vroeg hem wat hij van het weer dacht? Do man antwoordde dat het misschien vóór den middag regenen zou, maar dat hij zich al zeer zou bedriegen als het niot in do eerste vier-en-twintig uren op hitte uitliep. Hebt gij ooit gehoord van eene kamer aan do noordelijke zijdo van het huis, de Mirte-kamer genaamd vro9g Rosamond. Zij hail dien morgend bij het opstaan besloten, ten einde geene gelegenheid te verzuimen om do allergewichtigste ontdekking te doen, iedereen uit do nabuurschap die haar maar voorkwam, te ondervragen, en derhalve be gon zij nu met den tuinmaD. Ik heb er nooit van geboord, mevrouw, 16 JANUARI 1913 Een schildwacht had verklaard dat hij dos nachts eenon onderofficier met eeno valies in de hand, langs da deur van het bureol van don kolonel bad zien verlaten. Do lieer krijgsauditeur heeft een onder zoek ingesteld. Altijd, altijd is d» chïcorei TALPE spaarzaamst iu het verbruik. 1063 Gentbrugge. Messteek. - Do ecblge- noolcn K. Moulenijzer, daglooncr, en Mar- garotha Vercauter, beiden 25 jaar oud, wo nende Priesterstraat, kwamen niet zeer goed overeon dikwijls hadden huiselijke toonce- len plaats. Maandag avond, rond 10 ure, was zulks wederom het goval eensklaps nam den man een mes dat op tafel lag en plofte het in den rug zijner echtgenooto. De vrouw viel badend in haar bloed ten gronde en riep om hulp. G eb uren snelden toe," waarop don brutalen echtgenoot op de- vlucht ging. Het slachtoffer werd na genees- kundigo zorgen naar het St-Jozefsgwsticht overgebracht. De dader opgezocht cn ontdekt werd in do doos gestopt. Do toestand van Mar. Vercauter levert geen gevaar op. Audenaerde. Erge wanorders voor komen. -r- Een soldaat-lansier,alhier in gar nizoen had le Eine Zondag slagen gekregen. Zijne makkers waren zinnens hem te wreken on eens naar Eine te trekken om hot huis waar de soldaat werd aangevallen te bele geren. Do gendarmerie verwittigd, gaf daar kennis van aan don bevelhebber van hot es kadron lansiers. Maandag avond, om 8 1/2 ure, haddon een 50lal lansiers onder het bevel van ecuen luitenant aan de Einestraat post gevat. Door dezen maatregel werden verdere wanorders vermeden. Da slijmwerende WALTfiERYPIL doet het grootste goed aan allen, vermits zo het lichaam ontlast van al onzuiverheden (gal. slijmen, mikrobon, enz). 551F Lauwe.Brand. Ora 2 uro 's mor- gends brak eon geweldige brand uit in ueno ovorgroole hooimijt, tocl-.oorèude aan do ge broeders Van den Bulcke. Do pompiers waren spoedig ter plaats, doch alle poging lot blusschen was overbodig. Alles brandde op. Do schade wordt op 8000 fralik geschat. Ud gendarmerie heeft ceh onderzoek geo pend, daar men van kwaadwilligheid spreekt. Ardoye. Vechtpartijen. In ceno her berg der gemeen lo is er om middernacht een geweldige twist ontstaan tusschen verschei dene verbruikers, meest allen vorhit door don drank. Eoue vechtpartij ontstond waaronder da mos§on getrokken werden. De zoon der her berg wilde tusschen komen, om de vechters to scheiden, doch hij krëeg con messteek die hem geheel do hand opensneed. Rond 10 ure 's avonds, werd er getwist tusschen eene groep wevers, in eene herberg vergadei-d. Er ontstonden vijf vechtpartijen in al do hoeken der herberg wierd er gevoch ten! Een vader werd door zijn zoon vreeselijk geslagen. Do genaamde Van Couiliie werd met een mes gesloken. De politie kon aan da wildomansstrckeu een einde stellen. IVortegem. Diefstal. Gedurende don nacht zijn dieven gedrongen in de woning van den landbouwer Duquesrie. Zij braken een lessenaar opon en stolen eene som van 2S0 frank. De daders zijn onbekend. Oost-Roosebeke. Moord. Over eenige dagen word or lusschon tweo werk lieden met de messen gevochten. Jos. Van Gaever, paardenknecht, kreeg verscheidene messteken dio niet erg schenen. Ook gaf men cr niet veel aandacht aan. Gisteren is de toestand van Van Gaver, plotseling verslecht. Men heeft hem bij drin gendheid moeten berechten. De messenstcker is aangehouden. zegde do man. Maar die naam kan toch heel wel wezeu aangezien de mirten hier welig groeien Groeien or mirten aan de noordclijko zyde van het huis vroeg Rosamond, bij wie het denkbeeld opkwam, do geheimzinnige kamer op to sporen door buiten het gebouw in plaats van binnen te zoeken. Ik bedoel dichtbij de muren, voegde zij erbij, bespeu rende dat de man haar verlegen aanzag, "ou der do vensters, weet gij Ik heb, in mijn tijd, nooit iets andera onder de venstors gezien dan onkruid en pu:n antwoordde do tuinman. Juist klonk (lo ontbijtbel. Rosamond keerde in huis terug, beslui tende den noordelijken tuin te doorzoeken, en als zij eenig overblijfsel van een mirtenbed vond aan het vonster daarboven een teelten te geven, on do kamer, die door dat venster haar licht ontving, terstond te openen. Zij deeldo dit nieuwe plan haar echtgenoot mee. Hij maakte haar zijn komplimcnt over haar vindingrijkheid, maar bekende dat hij niet voel hoop had dat er buitenshuis eenigo ontdekkingen to doen waren na hetgeen de tuinman van het onkruid en puin gezegd had. Zoodra het ontbijt afgeloopen was, belde Rosamond, om den tuinman te bevolen zich gereed te houden en te zeggen dat zij de sleu tels van de noordelijke kamers noodig had. Op het bcllon kwam de knecht van M. Frank- land, en bracht do brieven mee, dio zooeven van den post waren aangekomen. Gretig zag Rosamand hot pak in, greep er een uit met een kreet van vreugde, en zegde tot haar echtgenootHet postmerk van Long Beckley! Eindelijk nieuws van don predikant (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2