Eens erge zaak Ie Vervlsts F Z\Un Zes persausn canueliauJen Esn Baljjisciis stoomor yszoaksn Gesioien tlisfs aangeslagen DP raa dan voorzitter dor Franscïio Repbiisk '$nn 't Wit Stoapko van Jacques Seefs f - - g-r >v-* DE VOLKSSTEM 17 JANUARI 1013 (3la3 ontvlueftlfe, troft rccn fe Scutari twee 'bakkerijen aan. Daar zij niet in do noodwen digheden kunnen voorzien, grijpen er, aan die bakkerijen dagelijks ergo tooneolen plaats. De stadsoverheden, om allo verdere Kamer zijn 4 zetels onbekleed, dus is bot ge tal der kamerleden 003. Aan de verkiezing van liodor. zullen er dus in bet gohool 892 leden dei-1 nemen, doel» er zullen voorzeker ccnige-leden afwezig zijR. wanorde te vermijden hadden soldaten aan L) de ver„a(]crillg va:! Woensdag waren 156 dio bakkerijen geplaatst. Deze haddon nu le|Jtl)i zoow|>1 Senal0„ a]s volUsvortegon- ecnige burgers mishandeld en van daar de botsing. Langs beide kauton treft men doo- ien aan eu gekwelston. Jn de Dardaneüen Uitval van den «fiüedjldié» Do Turkscbe Kruiser «Modjidié», gebruik makende van do mist, geraakte, verleden nacht, onopgemerkt door de Dardancllen. en verscheel: rond don middag aan bet eiland Syra', dat hij bombardeerde. Hij schoot ook op den hulpkruiser «Montredonia» dio in dc havon oenige herstellingen moest ondergaan. Do bevelhebber van don Macedonia» open- do do veiligheidsbuizen en het schip zonk aanstonds. Da «Medjidiö» is vertrokken in do richting van Klein Azië Indo maand Oktober laatstleden werd in oen belangrijk nijverheidsgeslicht van Ver- viors, een zestienjarige leorjongon door zes werklieden vastgegrepen en op scliandige wijze mishandeld. De knaap moest zich door een geneesheer laten verzorgen en do daders, belicht van erge feilen gepleegd met geweld, werden vervolgd. Do zaak werd voor do raadskamer dor Rechtbank gebracht, en doze weigerde de zaak voor do boetstraffelijke rechtbank to verzenden. Een aanhoudingsmandaat word alsdan te gen do zes plichtigcn afgeleverd en Dinsdag namiddag kregen veertien gendarmen bevol do zes belichten te gaan aanhouden. Drie dezer 'werden in hunne woning aan gehouden. Do anderen werden van hun werk gebaald. Een deurwaarder boteekende bon bet aanhoudingsmandaat on onmiddelijk nadien werd on do belichten in hechtenis ge nomen. Zij word on naar liet gevang van Luik overgebracht inafwhcliting.dat zij voor het assisenhof zullen verschijnen. woordigers niet opgekomen. Op hot oogenblik dat M. Poincarré zijne intrede in de zaal deed, werd bij onthaald op ecue ovatio on op liet geroep Lcvo Poin carré Do stemming begon om 2 ure namiddag. Vijf leden, de lieercn Poincarré, Dosclianol, Ribot,Dubost on Pams hebben een wit brief- kon ingediend. Al do ministers waren aan wezig aan do stemming, wclko om 4 ure ge sloten word. Ziehier den uitslag der eerste verkiezing Poincarré 180 stommen Pams 174 Duliost 107 Deschanel S3 Ribot 52. De tweede verkiezing, welke to midden van cene koortsachtige gejaagdheid plaats bad, leverde den volgenden uitslag op Deelnemers aan do stemming, 620volstrek te meerderheid, 311; bokomeno stemmen Pains 283 stemmen Poincarré 272 Ribot 25 Deschanel 22 Dubost 8 Dupruy 7 Delcassé 3. Zooals men ziet hoeft geen enkelo der kan didaten, do volstrekte meerderheid beko men. Een telegram uit Cartliagena to Antwer pen ontvangen, meldt,dat do Belgische stoo- mor Congo, toobehoorendo aan de lirma Deppe, van Antwerpen,wolko met eeno volle lading koopwaren van Valencia naar Ant werpen stoomde, in Jon nacht van Dinsdag tot Woonsdag ter hoogto van Carlhagei:a gezonken is. Dé'stoomor, dio onder liet bovel stond van kapitein Larscn, is ten gevolge vaneen lék gezonken. lloel de bemanning kon gered worden on is te Cartagena aan land gebracht. Do Congo had aon waterverplaalsing van 1177 ton en was in 188S op do werven van Cockcrill go- bouwd. Hot was cone stalen boot, mol schroef werking. Zijne machioncn onlwikkel- don ISO paardenkracht. C. K I ÏL J S "J Cl Woendag namiddag beeft do linkerzijde eene vergadering gehouden met liet doel don kandidaat voor de presidentverkiezing aan te duiden. 897 mtnoodigingsbrievon waren verzonden (300 leden van het Sonaat on 597 der Ka mer). Daar er in 't senaat een senator ontbreekt zijn er voor bot oogenblik 299 leden. In de pull Ee:stouwer M. Willoms, kwam Dinsdag bij den wisselagent do heer Van do Vcldo, in de"Napels3traat, een titel Bolgische rent van 500 fr. te koop bieden, 's Avonds koerde de man terug bij den wisselagent met nog ande re waarden. Intusschen br.d do wisselagent vas'geslold dat de titel welke bij 's morgens bad gekocht, in den gids dor gestolen waar- don vermeld was. Zulks was ook het geval met andere stukken, welke door den por- soon voor enkele dagen waren to koop ge boden". De liöer Van do Velde maakte er de op merking-over aan den persoon, dio vervol gens verklaarde dat bij do stukken ontvan gen had van een vriend, dio hem wachtte i: eon koffiehuis op do Bredabaan lo Merxem. De wisselagent vergezel do den persoon per automobiel naar Merxem. en vond er in hot aangeduid koffiehuis don bedoelden vriend, zekere Gondallmr. Deze is een kerel die in liet huis van M. Will ems woont. Aangezien do wisselagent van de twee vriondeu geen bevredigende uitleggingen kreeg,verwittigde hij do politio vanMcrxoni, dio dadelijk het onderzoek begon. Dezo persoon bleof volhouden dat l»ij de ti tels van zijnen mekker gekregen lnul om te verkoopon, terwijl do andere verteldo dal hij dozoil'de gevonden liad in het gemak van don Bar-aulomaligao aan do Middenstatie. Door don adjunkt Ooms in hot nauw ge bracht, bekendo Gondaii'r dat bij do titels ontvangen luid van eeno vrouw. Deze vrouw woonde met haren man, zoke- ron Do mho if, to Merxnn. Hot koppol leefde or op breedon voot. Do echtgenoot werd herhaalde malon ver oordeeld wegens diefstal en verheling. De vrouw werd insgelijks op liet politiebureel ontboden maar do man,dio lont geroken had, was gevlucht. Willoms on Gondallier dio herhaaldelijk met malkaar in tegenspraak waren, werden ter l)esc!»ikking van den prokurcur des ko- nings opgesloten. Do gesloten titels, welke i:i verbandelii waren,zijn 2 titels Bolgische rente van 1,000 fr. 2 van 500 fr. en 7 van 100 fr. 62' VERVOLG. Zij opende den brief, en liep den inhoud haastig door, liet liom vervolgens eensklaps iu baren schoot vallen, en riep met een gloeiend gelaat uit: Lenny? hier liob ik nieuws, dat genoeg is om iemands hoofd te doen draaien. Ik verklaar u, dio brief van predikant heeft mij waarlijk den adem be nomen Lees hem, zegdo Franklacd, lees hem, bid ik u, dadelijk. Rosamond voldeed aan zijn verlangen met een zeer haperendo, onvaste stem. Doktor Chennery begon zijn brief met to berichten dat zijn verzoek aan Andreas Treverten on beantwoord was gebleven doch bij voegde er bij dat bet evenwel uitslagen had opgcle vord, die niemand verwacht kon hebben. Tot nadere inlichtingen aangaande die uit komsten verwees lig M. en Mevr. Frankland naar de bijgaande kopie van eeno mcdedcc- ling, geheim gemerkt, welke hij van zijn zaakgolastigdo te Londen ontvangen had. Die mec'deeïing behelsde con volledig verslag van een gesprek, dat tusschen M. Trevorton's be diende en don bode, die antwoord op den brief van doktor Chennery was komen halen, had plaats gehad. liet scheen dat Shrowl het ge sprek begonnen had met do boodschap van zijn heer over to brengen, daarop don ver- schourdon brief van den predikant en do kopie van den plattegrond voor den dag had gc- haajd, en vervolgens zijne bereidwilligheid te kennen bad gegeven, om dezo voor een bank noot van vijf pond af te staan. Do bodo had gezegd dat hij niet gemachtigd Brussel* Belangrijke aanhouding Ongeveer twee maanden goledcii werd do studio van notaris Lambincl, van Virion, ge plunderd. Voor meer dan 150,000 fr. titels worden gestolen. Eon veertiental dagen ge leden, werd oen Antwerpenaar aangehou den to Brussel, toen hij poogde twee der gestolen titels to verhandelen. Dinsdag avond werd een andere Antwerpenaar aan gehouden, toen hij bij een wisselagent uit den omtrek der Beurs twee gestolen titels te koop aanbood. lil het bezit van den kerel vond men een ro vol ver on eon boksijzer. Ilij is opgesloten. Zonderlinge zaak. Onlangs over leed in Frankrijk in zijn eigendom te Argen- touil, oen genaamde C'afouma, een rijke ont dekkingsreiziger, die eonigen tijd to voren teruggekeerd was uit Belgisch-Congo, waar hij eeno fortuin vergaard had. Tijdons zijn verblijf te Loopoldslad was M. Cal'ouma in den eclit getreden mot do dochter van oenen inboorling en zulks volgens do gebruiken van het land. Uil dit huwelijk is een zoon geboren, thans 5 jaar oud, in pensioen bij eene vroedvrouw van 'Argenteuil. De zoon van don ovorlcdene wordt door zijne familie als do eenigo erfgenaam beschouwd doch het parket van Versailles oordeelt er anders over en beweert dat het huwelijk door H, Cafouma in den Congo aangegaan niet in regel is mot do franscho wet. Da jonge Cafouma zou dan maar ecu herkend kind zijn. Hot parket van Brussel is dinsdag door dil vail Versailles grlast mad. Cafouma lo ou- dervragon, die zich in do Bolgische hoofd stad bevindt. Zelfmoord ineen hotel. Maanda? rond middernacht, stapte een 25-jarig per soon afin een hotel, Zuidslraat. Dinsdag zag men hem niet beneden komen en vruchteloos klopte men op de deur zijner kamer. De po licio der 2,J afdooling. deed zijne deur open breken. Het lijk van uen onbekende, die zich had vergiftigd, lag op het bed. Alvorens to sterven had hij zich ingespoten mot morpliien De beginletters liad hij weggenomen van zijn linnen en liet mork der firma uit zijn hoed. Hot lichaam van den goheiinzïnnigcn gozelf- moorde word naar het lijkhuis overgebracht. Bandieten geknipt. V/ij meldden den zelfmoord van A. -L... pliclitig aan eene bandietoudaad, Vrijdag 11. gepleegd te Sart- Dames-Avelines. Dinsdagmorgend hoeft M. Erlhc-1, politieofficier, gohoipon door den agent Louis Vinöent, in de wijk der Hoog straat, waar zij woonden, de medeplichtigen van Ij.., aangehouden. Het zijn oud-veroor- doelden. Zij werden ter beschikking gesteld van den ondcrzooksrechlor van Nijvel. Nog eene goede vangst. Mad. Goos- sons, 68 jaar, rentenibrster, te Vorst, kwam Dinsdag avond langs do Dautzenborgstraat. Guiten hare weet, werd zij opgevolgd door drie kwaaddoeners. Eensklaps sprong con dezer kerels naar haar too en ontnam haar liet kabasje, dat zij in do band droeg. Daarna vluchtten de kerels weg. Een voorbijganger en ce.i policieagent achtervolgden de vluch telingen een dezer werd ingehaald e:i aangehouden. Hot is een genaamde Miciiel Van W..., 81 jaar oud, fabriekwerker. Zij no medeplichtigen .werden woensdag mor- gond ontdekt en aangehouden. Het zijn Filip Van W..., brooder van don eersten aangehoudeno en Joseph D... De eerste is i:i dienst in een hotel uit den om trek der Moordslalio, do tweede was zoiub-r vaste woonst. Deze laatste werd in bet bezit gevonden.van een geladen browning. Hij verklaardo dat dit wapen bestemd was om op do agenten te schieten, als zij hem kwa men aanhouden. Do gebroeders Van \V... woonden op ren gemeubelde kamer der Poslslraat. Allerlei anarchislische vlug schriften en bladen w dar in er met lof over Garnior, Bonnot on Lacombo gesproken werd, werden in beslag genomen, alsook talrijke gestolen kabasjes. Do drio bandieten zijn in 't gevang van Vorst opgesloten. Do gebroeders Van W... zijn geboortig van Rousselare, en D..., van Korlrijk. is bet conige eclilo Vieux Systemo. Etterbeek. Paard op hol. Op do Jourdanplaats, is eon paard gespannen in eeno kar toebcbooronde aan M. V. Voor- gcvelstraal, op bol gegaan. Het woeste dier liep tot op do Koninklijke Plaats, waar hel mot geweld legen een lantaarn botslo. Do voerman word ten gronde, geslingerd en org gekwetst, llot paard moest afgemaakt wor- don. Leuven. Meid verdwenen. Eone 17 jarige dienstmeid, Fóiilia Van Iviickingon, in dienstin een huis dor Dagobertslraat, was Zondag avond naar do cinema gegaan. De moid is sinds niet meer teruggezien. Ook bij hare ouders, te Corbeek-Loo wonende, word niet over baar vernomen. Haar signalement is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Doodelijh ongeluk. ïn dt> werkbui zen van Dylo en Bacalan. kreeg do werk man Jozef Van Brussel, 60 jaar oud. \vo- nonde Thionsche straat, oen zware transmis- sioriem op het hoofd. De ongelukkige werd den schedel gebroken en verder zeer gevaar lijk gewond. Zijn toestand is hopeloos. Waasmunster. Erge val. Dinsdag namiddag reed Edward Van de Sompcl mot eone kar zand rond, bij gleed uit een bleef bewusteloos liggen. Voorbijgangers Pgd hom op zijne kar en voerden hem naar huis. Een geneesheer kwam hem daar verzorgen. Dc man klaagt over hevige inwendige pijnen Lokeren. Zelfmoord. Vrijdag werd op den Durmedijk eeno klak gevonden. U hot onderzoek is gcbloken dat het do klak was van zekeren Do Schrijver die uit zijne woonst vertrokken was na een twist met zijne bijzit. Men denkt dat hij zich verdron- kon heeft. Oeleghcm. Kinderen verdronken. Een groep kinderen waagde zich Dinsdag namiddag op liet ?js van een toegevrozon vijver. Hot ijs brak en vier kinderen vielen in het water, terwijl do anderen wegvluchten. Dorpelingen snelden too en gclukien cr nog Iweo- der kinderen, te redden. Do twoo andere, do kinderen Wygnerts, hadden roods opgehouden te leven, toen men ben op haalde. Ruddervcordo. Doodclijhe val. Gis teren kwam jufvrouw Maria Dopla, oud 56 jaar, van de trappen barer woning. Zij deed eon misstap en viel op do steenon waar ze ziel» don schedel verb rijzo! de. Zij is korts nadien in do afgrijselijkste pijnen bezweken. Roilegem. Hoove/s. -De landbouwer Hendrik De Grande, oud GO jaar, ecnige glazen bier gedronken hebbende, vertelde gisteren avond in eone herberg dor wijk Ca- pollo dat hij eeno koo verkocWt had. Toén hij naar huis ging, word hij door drio kerels aangerand, dio al zijne zakken aftastten, deukende dat hij vee! gold op zich had, wat niet waar was. Toon hebben zij don landbou wer zoo wroed geslagen, gestampt eu ge stellen dat hij over gchcol zijn lichaam vree set ijk gewond werd. Men denkt dat bij zo niet zal overleven."Het parket heeft een ke rel doen aanhouden oen andere, op de vlucht gegaan, wordt opgespoord. Macrcke. Moordpoging Jaalc do Hollander cti zekeren Naort waren gisteren aan twisten. Naert en de vrouw van den Hollander kregen veel slagen. Naert kon gelukkiglijk wegvluchten, 's Avonds kwam do Hollander eeno herberg binpon. en vond er zijne vrouw mot wio hij cone woorden wisseling had. Hij verbrijzelde in zijne woede al wal in do herberg to vinrlen was. Do baas sprong buiten om do politie te verwittigen. De HSolandor den haas ziende weer binnen komen. sprong op dezen too oil bracht hem doodelijko mossleoken too in don rug. I» ongelukkige viel badend in zijn bloed, terwijl ds schurk do vlucht nam. Eön goneesfcefr stolde vast dat do toestand van het slacht dier zeer slecht is. Woonsdag* moest de ïmyb berecht- worden. De dader werd opgezocht. Steen put. IJcor den trein gedood. Niet. verre van do statie van Herseeuw staat eeno onbowaaklo bnrrocl. Aug. Longepez, oud 10 jaar, wonende wijk Saclot, moest eergisteren namiddag bij ttou bakker gaan. Hij bleef aan do barreel staan, om den ^•oodrrontrein to laten voorbijrijden. Toen ging bij do sporen over, maar hij werd ver rast door don reizigerstrein komende uit Gent en dien li ij niet hooren komen bad. De ongelukkige werd "vreesol ijk vermor zeld. De ovorblijfsols worden naar do woning der ouders gedragen. Gent. Schielijke dood. Terwijl do vlcschiïouwer Kniiel Stee» kiste, wonende Tolhuislaan, Woensdag* morgond, rond 9-1/4 uro, bezig was zijne klanten te bedienen, verzocht hij hun een oogenblik lo willen wachten, daar hij zich onpasselijk gevoelde. Hij begaf zicli naar den koor, begon bloed to spuwen cn gaf in do armen zijner diephs- proefde moeder den geost. Hij was slechts 24 jaar oud. Blocdopdrang—Woensdag morgend, rond 9 1/2 uro, stond een boodschappor met zijn karreken met kotters geladen aan ecnen winkel dor Heuvel^-siraat, toen hij eens klaps ten gronde stortte door oenen bloed- opdrang getroffen. Hij werd erg aan hot hoofd door don val gewond. Do man, rond do 60 jaar oud, word naar het gasthuis iOvcvgcbracht. Nog de diefstal in dc kazerne van het le linie. Het bedrag van liet gestolene'is 460 fr.; bet was een soldaat dio ook in de mrss in bediening was, dia men eerst ver dacht cn gedurende 36 uren liad opgesloten. Zijne onschuld gebleken zijnde werd bij los gelaten en werd do vermoedelijke!» dader, die volgens het. schijnt een gedegradeerde onderöflieior zou moeten zijn, aangehouden. Men spreekt zi4ls van eeno tweede aanhou ding. liet onderzoek wordt door den policiö- kommissaiis Van Dousselare iovcrig voort gezet. DoodelijJc ongeluk. lïedon mor gend, rond 8 1/4 ure, is Jozef Seynaevo.oud 6 jaar, wonende Rooigemlaan, aldaar door den kuurt tram omgeworpen on bet lioofd letterlijk gemalen Men nam den knaap op, en droeg bom in in allerknust naar' zijuo woning, waar een bijgeroepen geneesheer niets anders kon doon'dau do dood vaststellen. Wanhopige vrouw. Heden mor gend, rond 7 3/4 ure. heeft eeno vrouw, 30 jaar oud. wonende Kazernestraat, gepoogd zich lo zelfmoorden met' aan do Vcrloron- broödbrug in het water ie springen. Zij werd door voorbijgangers gered. Wilt gij een verzorgd werk bekomen wend u-voor het verven ol'kuïscben van allo klocdingst.ukken lol do ververij en nïouw- wasschorij Ivarcl Alt. Gérante Celine Van Landuyt, Lange Zoutstraat, 40 Aalst. (Lot wel opliet adres cn nummer vtin de straat). 771. was om over liet stuk to onderhandelen, bad M. Treverton's bediondo geraden den zaakgelastigde van doktor Chennery to gaan spreken. Na cenig aarzelen had Shrowl boslo- ton dit te doen, onder voorwendsel van op cene boodschap uit te gaan hij had den zaakgelastigde gesproken deze had hom ge vraagd hoe hij in het bo/it van de kopie kwam, en bespeurende dat hij goene kans had die te verkoopon indien bij niet op alle vragen antwoordde, had hij de 'omstandighe den onder welke hij do kopio gemaakt liad, verhaald. Na dezo verklaring gehoord to heb ben, had do zaakgelastigde beloofd, onmid delijk do orders van doktor Chennery te dien aanzien te vragen cn derhalve had hij hem geschreven in een postcriptum, meldendo dat hij liet nageteekende plan gezien had en zich overtuigd hield dat het werkelijk do plaatsen der deuren, trappen eu kamers met dc na men, welke zij droegen, aanwees. Zijn eigen brief weer vorvolgendo schreef doktor Chennery, dat hij het nu geheel aan M. en Mev. Frankland moest overlaten to be slissen, welken weg zij behoorden iu te slaan. Ilij liad zich, in zij no eigene schatting, reeds eonigszins in eeno dubbelzinnige stelling go- plaatst. dooreen karakter aan to nemen dat hem niet toekwam toen hij zijn verzoek aan Andreas Treverton deed en hij gevoeldo dat hij zich persoonlijk niet vorder in do zaak kon wagen door een gevoelen uit te spreken of raad te geven, nu zij zulk een geheel nieuw aanzien liad verkregen. Ilij hield zicli volko men verzekerd dat zijne jonge vrienden tot een verstandig besluit zouden komen nadat zij alles rijpelijk overwogen hadden. In dio overtuiging had li ij zijn zaakwaarnemer last gegeven, niets te doen voor dat hij liet goed vinden van M. Frankland vernomen liad, en zicli geheel door diens voorschrifton to laten leiden. Voorschrifton riep Rosamond uit, den brief in hare opgewondenheid verkreukelen de zoodra zij het slot ervan gelezen had. Al do voorschriften, dio wij to geven hebben, zijn in een minuut ophot papier gesteld cn in een second gelezen Wat ter wereld bedoelt de predikant met van rijpe overweging te sproken Natuurlijk, ging zij voort, het doel voor oogen houdende, zonder eeno enkele ge dachte te verspillen aan de middelen, waar door ^het bereikt moest worden, natuurlijk geven wij dien man zijn banknoot van vijf pond, en ontvangen per omgaande post ant woord Frankland schudde ernstig liet hooid. Onmogelijk, zegde hij. Als gij een oogen blik nadenkt, lieve, zult gij voorzeker zien dat er geen spraak is van met een knecht te onderhandelen over eone inlichting, die hij op eeno slinksclio wijze uit do bibliotheek zijns meesters bemachtigd heeft. O, zeg dat niet! liep Rosamond, ver schrikt door liet oogpunt waarin haar echtge noot do zaak beschouwde. Wat doen wij voor kwaad als wij den man zijn vijf pond geven Hij heeft alleen maar eene kopio van het plan gemaakthij heeft niets gestolen. Ilij heeft, volgens mijn begrip, inlichting gestoleu, zegde Leonard. W el nu, al heeft hij dat ook gedaan, vol hardde Rosamond, wat benadeelt hij zijn heer daardoor Naar mijn gevoelen verdient zijn heer dat do inlichting hem ontstolen wordt, omdat hij de gewone beleefdheid niet gehad heeft van haar aan deu predikant to zonden. Wij moeten het plan liobben, o, Lenny, schud uw hoofd niet wij moeten'het hebben, gij weet wel dat wij het hebben moeten Waar- dient het toe zoo nauwgezet te zijn jegens een ouden brombeer, die zich niet naar de meest gewone gebruiken der samenleving wj] schikken Gij kunt niet met liem handelen, en ik bon zeker dat de predikant dat ook zou zeggen, als hij liier was, zooals gij met b schaafde monschen zcudt doen, of met mo: schen, (lie bij liunno zinnen zijn, hetgeen iedereen zegt dat hij niet is. Van wolk nut is hem het plan van do noordelijke kamers En buitendien, indien het hem van eenig nut is, heeft hij immers het origineel; dus is het eigenlijk niet gestolen, omdat hij het toch in zijn geheel behoudt, is het zoo niet Rosamond Rosamond zegde Leonard, on hij schudde het lioofd. Bespeurende dat hare argumenten niet baatten, nam Rosamtnd wijselijk hare toe vlucht tot datgene wat sinds onheugelijke tijden het wapen hare hekso is geweest, over reding, en bezigde dio zoo dringend en met zulk een goed gevolg, dat haar echtgenoot eindelijk, alhoewel met weerzin, zijne toe stemming tot een soort van overeenkomst gaf, dat haar vrij liot, bevel tot het koopen van het nageteekende plan te goven, op eene voorwaarde. Dio voorwaarde was dat zij hot plan aan M. Treverton terug zouden zenden zoodra het aan het doel beantwoord hadhem daarbij ronduit bekennende op welke wijze men het verkregen had, en zijn eigen gebrek aaa beleefdheid tot verontschuldiging aan voerende, doordat hij eene inlichting had weerhouden, dio op zichzelve van geenerlei beteekonis was, en welke ieder ander, in zijne plaats, als iets dat van zelf sprak, gege- vcu zou hebben. Rosamond deed alle moeite om dit beding er af to krijgen, of om het, ten minste, to wij zigen; maar degovoeligo trotschheid van haar Lede. Ongeluk. Dinsdag namiddag was do 34 jarige aardewerker, Karei Dc» Backer in do statie bezig eon wagon kolen to lossen. Daar er eenigo waggons moeion voortgeduwd worden, wilde De Backer hel pen Hij raakte met do linkerhand tusschen do butyls van twee waggons cn werd ver scheidene vingeren verpletterd. Een gonccs- hoor heeft hem verzorgd. Zonderlinge zaak. Wij meldden destijds, da! do .genaamde Maria Temmer man, te Brussel haren dienst veria ton heb bende». in dc Noordslalio aldaar, haren kof fer deed verzenden door een persoon die •laar rondliep. Do koffer kwam to Lede niet aan en ine-» bevond dat bij te Brussel niet was ingeschreven geworden. Moil dacht dus straffeloosheid was op dit punt zelfs niet door haar echtgenoot aan te raken. Ik bob mijne eigeno overtuiging roods to veel geweld aangedaan, zegde zij, en meer wil ik niet. Indien wij ons moéten vernederen door met een knecht te handelen, moeten wij Un minste voorkomen dat hij ons als zijne medeplichtigen kan aanwijzen. Schrijf uit mijn naam, Rosamond, aan don zaakgolas tigdo van d-oktor Chennery, en zeg dat wij be reid zijn het gccopiëord plan to koopon, op do voorwaarde, die ik genoemd heb, welke voor waarde hij, natuurlijk, den knecht in de dui delijkst mogelijke bewoordingen zal mee deden. En indien do knecht weigert, gevaar to loopen zijne betrekking to verliezen, hetgeen cr liet gevolg van zijn moet, als gij onze voor waarde aanneemtzegde Rosamond, terwijl zij oenigzins schoorvoetend naar de schrijfta fel trad. Kwellen wij ons niet, lieve, met iots te veronderstellen. Wacliton wij, eu hooren wij wat er gebeurt, om daarnaar to handelen. Als gij gereed zgt te schrijven, zeg liet mfj dan, en ik zal u, bij deze gelegenheid don brief in do pen geven. Ik wil den zaakgolastigdo van don predikant doen begrijpen dat wij zoo handelen, wetende dat men met mijnheer An dreas Treverton niet volgens do ingestelde gebruiken der samenleving kan omgaan eu in do tweede plaats, wetende dat (1e inlichting welke zijn bediende ons aanbiedt, [vervat is in een uittreksel uit oen gedrukt boek, en op geonerloi wijze, middolijkof onmiddelijk met de bijzondere zaken van mijnheer Treverton in verband staat. (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2