Eesie wonderbare vlsclivangst Een Enoslsclie stoomsr gestrand. IBÜWSBERICHTEB ;y su as fcdluullfc DE ZAAK W1LMART 'I Wit Stoepke van Jaspes Reefs Oranje In? k'eifarmans Si3l8ö8lfaiii'iek A. L MEYVAERT liet Vertrek 7 ure 20 minuten zijn de ontvangsten geëindigd en M. Poincarré vergezeld van do Ministerraad verlaten lietkasleol. Wanneer hij aan den ingang verschijnt weerklinkt een oorvcrdoovende toejuiching. Te 7 ure 22 min. verlaat de trein do statie van Versailles terwijl nog lang nadien de Vreet weerklinkt Leve Poincarré Betoogingen te Parijs De niouwe voorzitlor werd stootsgowijze naar den Elysee geleid,alwaar hij harte lijk geluk gewenscht wierd door don heer Palliei-es, oud-voorzitter. Daarna koerdo M. Poincarré per automo biel naar zijne afzonderlijko woning teru. >vaar reeds alle ministers tegenwoordig wa ren om hunne gelukwenschen aan te bioded. Reeds twee groote kamions met allerhan de kostbare bloemen geladen waren daar toegekomen. Rond 11 uro van den avond verdrong zich eono overgrooto moniglo rond hot huis van M. Poincarré. liet volk riep don nieuwen voorzitter to mogen zien. M. Poincaré ver schijnt aan den halcon. Daarop siijgt eene oorverdoovende toojuiohing in de lucht. M. Poincaré heeft met klaro stem tot de menig- to gesproken, hon aanrauendo to roepen niot «Lovo M. Poincarré" muur «Leve do Fran- scho Republiek.» DE VOLKSSTEM De Serviërs zouden 25.000 Albaneezen uitgemoord hebbea Wij deelen onder alle voorbehoud do tij ding mede, komonde van den Reichsposk van Weenen volgens dowelko een hoogge plaatste persoon een inkwest zou hebben ge daan in Albanië. Bij dat inkwest zonden oiïicieele stukken gevoegd zijn. bewijzende dat laakbare feilen door do Serviërs werden gepleegd in Uskub on to Prizrond, en nog in andere plaatsen, vooral in do streek van Liouma en het dorp van Korsovo. Men schat, zonder overdrijving, dat hot aantal vermoorde Albaneezen liet cijfer 25.000 bereikt. Do inkwestmaker vraagt in zijn verslag dat cer.o Europeescho kommissie aangesteld worde, om desaangaande een onderzoek te doen. Mserlagen der Grieken in Epïre Ten govolge van do aanzionlijke en hor- baaldo nederlagen deze laatste dagen door de Grieken ondergaan, heeft men besloten i 40,000 man hulptroepen "naar Epire af te «turen. Do erfprins Üonstantinus, opperbe velhebber der Griokscho troepen, zal hovel voeren over dio macht en met hen naar Juni na vertrekken. Opstand der Turken in den Sandjak Een telegram uit Sofia, bevestigd door an dere tijdingen uit Belgrado on Salonika meldt, dat do Turkscho bevolking der inge nomen staten, gebruik makendo van liet ver trek der Servisclio troepen zich aan allcrhan- do buitensporigheden hooft plichlig gemaakt, vooral rond Liouma, Prizrend en Diakova. Een doel van Prizrend is da prooi der vlam men goworden. Eeno brug op do baan Diat,-' rova naar Scutari is ook door de vlammon vernietigd. Men weet dat de oproermaker Boki-Agha in de streek vertoeft. Zijn hoofd werd op prijs gesteld. Montenegro wil den berg Lowchen niet afstaan Dagbladen van St. Petersburg haddon aangekondigd dat Montenegro voornemens was den borg Lowchen aan Oostenrijk af to slaan; Daarop heeft een dagbladsbhrijver do volgende verklaring hij den koning van Montenegro uitgelokt. Do borg Lovvchon heeft aan allo invallers weerstand geboden, zelf dan wanneer doze tot onder do muren van Weenen waren door gedrongen. Do Berg Lowchen mag en zal aan niemand afgestaan worden. De onderhandelingen tussohen Bulgarië en Rumenië Hot govaar van een gewapend geschil tussclien Bulgarië en Rumenië is gewekon dank aan do toegeving van Bulgario. Bulgarië zal oen doel van hot tot twist aanleidend grondgebied afstaan. Silistrio zal aan Bulgarië blijven maar al do forten van die stad moeion geslecht worden. Oostenrijk is, naar een Duitsch dagblad verklaart, gasch onzijdig goblevon in dat go- schil. Maar Rusland hooft openlijk partij getrokken voor Bulgario. Do sloep P. 27 Martha van De Panne is Vrijdag met eene wonderbare vangst de ha ven van Oostende binnengevaren. Deze sloep bevond zich vrijdag morgend niet ver van de ligplaats van den Woslhinder, toen do be manning een driemaster zag drijven, welke blijkbaar niot gestuurd werd. Do visseliers nadoiden bet zeilschip en bemorkten alsdan dat er niemand aan boord was. Drio der visschors klommen aan boord van don zeiler, terwijl de vischsloep naar Oostende terugkeerde, om den reddings dienst lo gaan verwittigen. Eone sleepboot werd uitgezonden en d< zeiler op sleoptouw genomen werd naar Oostende overgebracht. Het verlaten schip is de zeiler Sirra twee dagen geledon uit Antwerpen naar Chili vertrokken met eene lading verschilli. koopwaren. Men weet nog niot wat er van do boman- niog geworden is. Het is voor de visschers van Do Panne een goede dag geweest, want hunne wonder bare vischvangst zal hun minstens 200.000 frank opbrengen. 139 reizigers in gevaar. De Engelsche stoom er Veronese uit Liver pool vertrokken met 20 passagiers, had to Vigo nog 119 reizigers opgenomeh voor Brazilië en Argentina. De Veronese is niet vor van Porto ge strand en het schip moet als reddeloos ver loren aanzien worden. Daar do zee zeer hol staat, zijn do reddingswerken zeer moeilijk. Het is slechts na talrijke pogingen, dat men er kon in gelukken kabels lot aan het schip to krijgen, om do schipbreukelingen lo red i.Des'loomer Hollandiaterugkeerende uit Argentina, hield zich in do nabijheid van do Veronese, doch het is onmogelijk werk- dadige hulp to vorloenen, ten gevolge der woelige zee. Toer. do Hollandia zijne reis voortzette waren reeds 8-1 reizfgcis,waaronder verschei dene kinderen, gered. De reddingswerken worden mot koortsige haast voortgezet, daar men vreest dal liet schip doorbreken zul en dus de opvarenden zullen omkomen. 19 EN 20 JANUARI 1913 64° VERVOLG. Rosamond nam do sleutels, wees het aan bod van de huishoudster, haar te vergezellen, van do hand, en, haar echtgenoot den gang doorgeleidende, opende zij de deur aau den noordelijken gang. lloo onnatuurlijk koel is het hier zegde tij, toen zij deze verlatene plaats binnentrad. Onderaan den trap hield zij stil on greep liaar echtgenoot vaster bij den arm. Deert u iets vroeg Leonard. Hindert u do overgang in do voclitigo koelheid van dezo plaats Neon, neen, antwoordde zij haastig. Ik ton veol to opgewonden om hitte of vochtig heid to gevoclon, zooals ilc hot op eenen an deren tijd gevoelen zou. Maar, Lenny, indien eens uw vermoeden aangaando jufvrouw Ja- eeph juist is Welnu En gesteld dat wij hot geheim van do Mirtekamor ontdokken, zou hot dan niet kunnen blijkon iets betreffendo mijnen vader of mijne moeder to zijn, dat wg niot behooron to weten? Ik dacht daaraan toon jufvrouw Pentreath aanbood ons to vergezellen, en dat deed mij besluiten liier alleen „met u lieenjte gaan. Het is oven waarschijnlijk dat het ge heim iots is, dat wij wol behooren to woton, liernam Frankland, na een oogenblik naden- kon. In ioder geval is mijn vermoeden aan gaando jufvr. Jazeph maar uit de lucht ge grepen. Evenwol, Rosamond, als gij eenige aarzeling gevoelt... Noen wat er ook van komo, Lenny, wij Rasquin in voorioopige vrijheid Do boekhouder der maatschappij Gent- Ternouzon, G. Rasquin, die op 14 Oktober in staat van hechtenis word genomen als vermoedelijke medeplichtige van Wil mart, verscheen Vrijdag morgend voor do Kamer van inbeschuldigingstelling, daar hij beroep aangeteelc d had tegen de uitspraak der raadkamer, die het legen hem door rochler De Vos afgelevcrdo aanhoudingsmandaat had bekrachtigd, voor eene maand. Het Hof, op betoog van zijne verdedigers, acblto dal do noodw'ondighèdnn van het on derzoek niet langer liet kerkeren van Ras quin wettigden en beval dan ook zijno voor- loopigo invrijheidstelling. Een© belangrijke vergadering Zaterdag namiddag moest in do Handels rechtbank to Gent, onder voorzitterschap van rechter Marcol Do Groo, de algomeeno vergadering der aandeelhouders van Geut- Torn euzen plaats hebben. Daar het omlorzook van M. De Vos nou niet geëindigd is,mochten al do aandeelhou ders, zoowel dezo dio valsche, als doze die cchlo titels bezaten, er aan tegenwoordig zijn en aan do kiozing voor zoven afgevaar digde koramissarissen dool nemen. Do Maatschappij Gent-Tornouzen zal ver tegenwoordigd zijn door M. Do Jonglie dor balio van Brussel. Men voorziet ook dat tal rijke andere advokaten, behoorende tot dc balies van Gent, Brussel, Antwerpen enz. de zaak zullen volgen, om de belangen van klienton te verdedigon. Brussel. Arme man. Verleden nacht kwam een genaamde Hendrik A.., 45 jaar oud. geboren en wonende te Haarlem, in het polïciébureel der 1° afdeeling vragen hem to beschermen tegen do boozo geesten welke hem gedurig achtervolgden. Daar men spoe dig inzag, dat. do man in hot hoofd geraakt was. werd hij naar hot St-Jans gasthuis over gebracht. Aangeslagen. Donderdag morgend heeft do rechterlijke policie in een twintigtal herbergen der hoofdstad een waagspel in be slag genomen, dal uitecne soort van rou lette bestaat. Talrijke werklieden verliezen regelmatig bij dit spel do vrucht van hunnen •beid. De herbergiers daarentegen winnen erbij. Deze toestellen werden in een voormid dag in do grifiio der rechtbank neergelegd. Proces-verbaal werd tea laste der uitbaters opgesteld. Doodelijhe val. Eone 81-jarige vrouw, Mej. Marguerite Trassé wonende Raponstraat, 20, was den 11 dezer maand, rond 7 uro ?s morgens, in hare woning ge vallen en brak het linkerbeen. Zij werd in liet St-Pietersgoslhuis opgenomen, waar zij Donderdag morgend overleden is. Kind door een tram omgeworpen Het 5 jarig dochterkc-nGermaine Peilt, word Donderdag op den hoek der Blacs- en Spie gelstraat door eeno tram omgeworpen en zwaar gewond aan hot hoofd en over gansch het lichaam. Hel kind werd naar het gasthuis overge bracht. Aanhouding van twee Franschcn. Drie weken geleden ploegde do ParTjzonaar Jan 11. in dienst vanéén handelaar to Parijs Ion nadcele van dezen gom diefstal, in geld juweélsn en waarden bestaande. De kerel was meteen kameraad, oen medeplichtige, ouding kunnen niet meer terugtreden. Geef mij uwe hand weer. Wij hebben hot geheim tot dus verre te samen opgespoord wij moeten het ook to samen ontdekken. Dit zeggonde liep zij den trap op, terwijl zij hein aan de hand leidde. In het portaal zag zij weer naar hot plan, en overtuigde zich dat do eerste indruk, dien zij daaruit betreffende do plaats van do Mirtckamer ontleend had, juist was. Zij telde do deuren tot aan do vierde, zocht uit den bos sleutels den met 4 gemerkten uit, en stak dien in hot slot. Voordat zij den sleutel omdraaide, hield zij stil, en zog naarhaar echtgenoot om. ilij stond naast haar, met zijn geduldig ge laat vol verwachting naar do deur gekeerd. Zij bracht hare rechtorhand aan den sleutel, draaide dien in hot slot om, trok Frankland met bare linkerhand dichter naar zich toe, en bleef weer staan. Ik weot niet wat mij overkomt, fluis- terdo zij. Ik hub een gevoel alsof ik bevreesd ware de deur open to stooten. Uwe hand is koud, Rosamond, wacht eon weing, sluit de deur weer, stel liofc tot eenen anderen dag uit. Hij voelde do vingers zijner vrouw vaster om zijno hand sluiten, terwijl hij tlezo woor den sprak. Toen was cr een oogenblik, een nimmer te vergoten oogenblik, van adcralooze stilte. Daarop hoorde hij 't knarsend geluid van do opongaando deur, gevoelde zich plotseling eone andore atmosfeer ingetrokken, en wist dat Rosamond en hij in de Mirtekamor waren. XIX. DE MIRTEKAMER. Een broed, vierkant venster, met kleine ruiten cn donkere roedeD ceu akelig gcel- naar Belgio gevlucht. Hunne aai was door do Fransche regeering gevraagd geworden cn thans zijn zo te Brussel, in do Beenhouwersstraat, aangehouden goworden. Anderlccht. Diefstal. Kwaaddoeners zijn in do fabriek van M. Houssa, Trek weg, lo Anderlccht gedrongen. Zij bobben er enn twintigtal zinkon staven gestolen, elk 20 UI. wegend en eone waarde vertegenwoordigend van 300 frank. Een dronhelut. Zaterdag morgend rond 1 uren wilden twee policieagcnten ee: vrouw dio heel do Orloansslraat in beroe ring bracht, naar liet policiebureel over brengen. De dronken heks ging hem echlor to lijve en oen der agenton werd zoer erg in do hand gebeten. Slechts nmt do grootste grootslo moeite kon zij aangehouden1[worden. Vorst. Lijh herkend. Het lijk van don persoon dio zich in het Dudenpark ge- zelfinoord heeft is thans herkend, liet is eon luitenant van hot Ilollaiidsch li\;or, do 25 jarigo Jan Korkofl'. Vrijdag namiddag is zijn brooder het lijk komen herkennen. Elsene. Oneerlijke knecht. Drie da gen geleden, nam M. Van do Maude, boon- houwer, Prins Alberlslraat, oen nieuwe gast in dienst. Doze bowoerde Gerard B.., te zijn. Do niouwe gast begon onmiddelijk allerhan de aftruggelarijen to plegen ten nadeele van zijnen patroon. Vrijdag is hij nu verdwenen het rijwiel van zijnen patroon medenemende. Da ongemengde koffie van Brazilië of olders, wordt bijzonderlijk uitmuntend,wan neer men er voor do liolft Chicorée der Trap pisten Viivcart bijvoegt. 1500 e. St-Joost-ten-Noode. Brand.Vrijdag avond is brand ontstaan in de meubelmakerij van M. André, Do Keymslraat. Spoedig wa ren da pompiers ter plaats en konden er na een uur workons ingelukkcn de vlammen uit to dooven. De schade is zoer aanzienlijk, daar eene groote partij meubelen vernield werden. St—Gil lis. Doodclijh tramongeluk. Vrijdag morgend, rond 1 uur, bad oor schrikkelijk ongeluk plaats op do Fonsnyloi, nabij do Koninglci. Eon man dio do sporen van don tram wilde overtrekken, werd om vorgeworpon door een motorrijtuig, dat terugkeerde naar het depot, liet rijlui, morst opgelicht w orden om den ongelukkige die er geheel onder verdwenen was, uit lo halen.- De man werd bewusteloos e i org go- wond opgenomen on naar hot gasthuis over gebracht, waar hij 's middags overleed.Daar hij geen papieren in zijn bezit bad, is men er lot nu loo nog niot iugelukt liem to her kennen. Leuven. Schurkenstreken. Donder dag nacht ontploften springlmizon op de Hoo- geschoolplaats en in do Lcopoldslraatbij dc ontploffing werden de ruilen dor naburigo woningen vorbrijzold on do gevels org be schadigd. Aanstonds werd liet parket ver wittigd dat oon naarstig onderzoek instelde. IVoedende stier. Donderdag namid dag brak oon slier los in do stallingen van liet slachthuis on liop in dolle vaart den koer op, alles verbrijzelende wat hein in den weg sloiul. Do slachters wilden hot woedend dier tegenhouden doch eon hunner werd met een boomsloot ten gronde geveld en erg aan de schouders gewond. Om verdere ongelukken to vermijden heeft men hot dier hij middel van revolverschoten moeten afmaken. Liedekerke. Kiekendieven. In den nacht van Donderdag lot Vrijdag zijn onge kende dieven in het kiekenhok gedrongen van Prosper Timmerman, on hebben er een dertigtal kiekens en oen schoone kalkoen haan gestolen. Een onderzoek is geopend. is het eenige echte Vieux Syslème. Mechelen. Dieven op de vlucht ge jaagd. Donderdag nacht zijn dieven inge broken bij M. Huygebaert, ondernemer op liet Vliolje. Do schelmen hadden roods een partij zilverwerk gereed liggen om medo to nemen, toen zij verrast werden door M. Iluygebaort zelf', die gerucht gehoord had en opgestaan was en met zijn revolver eer schol in do lucht loste, waarop do inbrekers do vlucht namen, zonder iels lo kunnen mede nemen. Do daders zijn dus niet gekend. Lisr. Kind levend verbrand. Don derdag heeft hel 3 1/2 jarig dochlerkcn var. Frans Symaes. Nazarolscho dreef, met stek jes spelend, hare kleedercn in hraiul gesto ken. De arme kleine bekwam zulke schrik kelijke wonden, dat zij kort nadien overleden is in hot gasthuis, waarheen men haar ge bracht had, Hc-t ongeluk gebeurde tijdens do afwezigheid der ouders, die naar hun werk waren, en van het oudste kind, een 14-jari, achlig licht, dat door de vuile korst waarmee het stof van eone halve eeuw do glazen be dekt had, lieonscliemèrde zuiverder stralen, die door-do spleten van drie gebroken ruiten binnendrongen opwaarts vliegend, neerval lend, en rpndwarrelend slofliooge, ver kleurd roodc wanden j stoelen in verwarring, scheef cn schuins gezetto tafels eene groote, zwarte boekenkas, met eene geopende deur, die half uit hare scharnieren vieleen voet stuk met de overblijfselen van eon gebroken borstbeeld aan den voet eeno zoldering mot donkere vlekken bezoodeld een vloer, wit van stofzoo was het aanzien van de Mirte kamer toen Rosamond, met haar echtgenoot aan de hand, er binnentrad. Langzaam deed zij eenige schreden voorwaarts, hield toen stil en wachtte, met gespitst oog en oor, en in do grootste opgewondenheid van spanning wachtte, in do benauwende stilte, in do ake lige eenzaamheid, op dat raadselachtige iets, dat de kamer moest bevatten, dat zichtbaar voor haar kon oprijzen, dat hoorbaar achter haar kon klinken, dat haar eensklaps van boven, van beneden, van elke zijde kon aan raken. Eon minuut, of langer, wachtte zij ademloos en niets kwam te voorschijn, niets deed zich hooron, niets raakte haar aan. De stilte en de eenzaamheid hadden een geheim te bewaren en zij be waardon het getrouw. Zij zag naar haar echtgenoot oin. Zijn ge laat, doorgaans zoo kalm on bedaard, toeken de nu twijfel en ongerustheid. Wat hebt gij gezien, Rosamond, toen gij de deur opendet Wat ziot gij uu vroeg hij snel en fluisterend. Niets dan stof, en vuil, en eenzaamheid. De eenzaamste muur iVi do Cornwall is ziot er nog zoo eenzaam niet uit als deze kamer maar oris niets om ops to verontrusten, niets moest passen, doch eone boodschap was moeten gaan doon. Antwerpen. Werkon gelukken. De dokwerker Jan Gonnnaerts, 24 jaar oud, wonende Planleinlei, kreeg aan do dokken eeno baal koopwaren op den arm. Do arm word gebroken. Een andere dokwerker, Hendrik Somers, van Zwijiulrecht, werd onder hangaar nr 1, de hand verpletterd. Beide slachtoffers werden inliet verband- huis verzorgd. Wichelen. Het bloedig gevecht.ITet parket is lo Wichelen afgestapt om eeii on- derzook te doen nopens liet bloedig gevecht van Maandag nacht. Be toestand van Van fleule is eon weinig verbeterd. Men hoopt nog hem te zullen redden. De andere ge kwetste is min erg gesteld cn kan reeds het bed verlaten; liet onderzoek duurt voort. Ledo. KonijnendiefleVrijdag nacht werden op den Vogelenzang, ton na deele van August Van do Nest, verscheidene konijnen gestolen. De dieven zijn onbekend. Eon onderzoek is ingesteld. Bitier •'k^1 '''--""süchtm 1S74 214 Zwijnaarde. Verdronken. Vrijdag morgend begaf zicli do 72-jarigo Rozalio Ver- meiio, wonende langs den Scholdokanl, naar de vroegmis. De ongelukkige door de duis ternis misleid, is in don wal van den heer baron dulla Faille d'Huyse gevallen en ver dronken. Voorbijgangers zagen rond 8 1/2 ere bet lijk op het water vlotten. Wettsran. Iionijnendieften Verleden nacht worden ten nadeele van J.DoBruycker ter wijk Vantcgem, tien schoone vette ko nijnen geslolon. De dieven, welke met de ligging der plaatsen moeten bekend zijn go- weost, zijn langs do schuurdeur die los stond binnen gedrongen en aldus in het konijnen kot gegaan. Men heeft peen do minste spoor der da ders. Do politie heeft do zaak in handen. Ilct schrikkelijk drama. Gisteren is hol parket van Dendermonde vergezeld van weisdoktors alhier afgestapt en heeft zich ter wijk Ten Eedo begeven ten einde over tc gaan lot de lijkschouwing der verhange- nen. De ongelukkigon waren reeds op het Kerkhof ter aarde besteld en werden dan ook op bevel van het parket terug ontgraven. Uit do lijkschouwing der Wetsdokters is gebleken dat de vrouw reeds verwurgd was toen zij opgehangen werd, zoodat inon in do plaats van eene dubbele zelfmoord hier veeleer met eeno moord gevolg- van zelf moord des daders zou lo doon hebben. Waarom, waarom is do Ghicorei TALPE de beste. 1063 Me'erbeke. In kokend water. Don derdag namiddag werd hét tweejarig zoontje van Aimé Waelraevens, wonende in do Klapslraat alhier, heel vorbrand met in een ketel kokend water te vallen. Men heeft weinig hoop het kind to kunnen redden. St Amandsbarg. Moordpoging. Donderdag- avond, roiul 7 ure, heeft zekere Petrus De Cloedt, wonendo Azaleastraat, mot oenen revolver naar zijne dochter ge schoten, zonderbaar te treffen. Volgens men boweert zou Do Cloedt, dio reeds oen oud man is, sinds eenigen tijd lijden aan zinsverbijstering. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Luik. Mijnwerker gedood. De lSjarige mijnwerker Hubert Smeets, vaö St Truideh, werd in de mijnen van La Ila3*e, ondor eene instorting begravon. Toon mon den jongeling terugvond bad hij reed? opge houden te leven. Moeilijke redding. Eon dronken stoker, Louis A., ging langs deQuai de la meisje, die op hare twee jongere zustertjes Batte huiswaarts, toen hij schielijk uitgleed (behalve onze eigene verbeelding) wat eenig gevaar kan wekken. Waarom wachttetgij zoo lang alvorens te sproke.i, Rosamond Ik was bang, Lenny, toen ik do kamer pas binnentrad niot voor hetgeen ilc zag, maar door mijne eigene verbeelding wat ik zou kunnen zien. Ilc was zoo kinderachtig van bevreesd to zijn, dat er iets uit do wanden te voorschijn zou komen, of dat er iets uit den grond zou oprijzen kortom, ik weet zelve niet wat. Ilc ben die vrees niet te boven gekomen, maar eene zekere huiveraclitiglieid is mij nog bijgebleven. Ilebt gij dat gevoel ook Ilc gevoel iets dergelijks, antwoordde hij, onrustig. Ik heb een gevoel alsof de nacht, die altijd voor mijn© oogen is, hier donkerder dan ergens anders is. Waar staan wij nu Even binnen de deur. Ziet de vloer er uit om veilig op te kun nen loopen? Hij beproefde do vastheid er van mét zijnon voet, terwijl hij deze vraag deed. Volkomen veilig, antwoordde Rosa mond. Hij zou de meubelen, die er op staan, niet kunnen houden, als hij zoo vermolmd was om gevaarlijk te zijn. Maar de kamer, do kamerzegde Leo nard zeg mij hoe de kamer is, precies hoe zij is. Ilc zal niet tevreden over u zijn, Rosamond, als gij mij niet alles nauwkeurig beschrijft zooals het is. Gij weot immers, mijn beste, dat gij u geheel op mijne beschrijving kunt verlaten Daar staat eone oude ottomane tegen den wand, waar het venster is. Ilc zal er mot mgn voorschoot het stof wat afslaan dan kunt gij op uw gemak zitten luisteren terwijl ik u, voor dat wij aan iets anders denken, om to beginnen verhaal hoe do kamer er uit ziet. In do eerste plaats moet ik u zeker beschrijven hoe groot zij is Ja. dat is het eerste. Beproef oens of pij haar kunt vergelijken mot eene andore ka mer, dio mij goed beleend was voor dat ik mijn gezicht verloor. Rosamond zag voor- oir achterwaarts, van wand tot wand. Herinnert gij u do blauwe zaal in uws vaders woning to Long Bekloy 11c bereken dat deze kamer even groot is, zoo niet grootcr zegdo zij. IIoo zien do wanden eruit vroeg Leo nard, z'gne liaud tegen don wand achter hem houdende. Zo zijn met papier bohaugen, niot waar Ja, met verkleurd rood papier, behalvo aan do eeno zijde, waar er stukken afge scheurd en op den grond geworpen zijn. Er is rondom eeno lambriseering, die op ver scheidene plaatsen gebroken is, en er zijn ga- ton in. die de ratten en muizen gemaakt schij nen to hebben. Hangen er schilderijen aan de wanden Noon, Bovon den heerd hangt eeno lc- digo lijst. En daartegenover, ik bedool vlak boven de plaats waar ik nu sta, is een kleine spiegel, in het midden geborsten, met gebro ken branclien aan ellco zijde. [Daarenboven weder is een hortenkop"; een gedeelte van don kop is van onder vergaan en een net van spinrag strekt zich tusschen do takken der hoorns uit. Aan do andere wanden zijn groote nagelen, waaraan nog meer spinrag, zwaar van stof, hangt, maaar nergens zijn schilde rijen. Nu weet gij alles van de wanden. Wat ligt nu aan de beurtDe vloer ik geloof, Rosamond, dat mijne voeten mij reeds gezegd hebben hoe do vloer is. ('t Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2