Be verkiezing van den President ia Frankrijk Schrikkelijk aute'iislonneiyk fa Luik Gruwelijks miséaad-eens dronkaards 03 ramp van tienTilanis Vrsssoüjk drama te Geniryp. H In d w buËltlbnlËff De zaak Wihnart Da gelukwensclien M. Brian:! is gelast eau nieuw ministerie te vormen S3 Meekenls van Se verkiezing van M. Polncarr j Het nieuw kabinet Stoutmoedige bandielenj wwa o >»g3 om nog- meer liet toogovend karaktor van dut antwoord te doen uitschijnen. Het officiers dagblad Delkdam in zijn hoofdartikel van Zondag» laat verslaan, dal hot volstrekt noodzakelijk is don vredo te sluiton. Het antwoord van Turkije Naar den Ik Jamverklaart hot antwoord van Turk ij o aan do mogendheden, dat Tur kije zeor hoog do pogingen van Europa schal om den vredo te hoi bouwen in Europa, maar dat het nochtans aan Turkije onmogelijk is afstand to doen van Andrinopcl, noch van de eilanden van don Archipel. Nochtans als laatslo toegeving wil Turkije terug nieuwe onderhandelingen aanknoopon, om ceno nieuwe grens aan te duiden, nog nauwer dan do eerste, maar die nochtans Andrinopol aan Turkije zoa laten. Indien dan do Balkan- staten ook geone toegevingen willen doen zal het do schuld van Turkije niet zijn, moeten de vijandelijkheden herbeginnen. Eindelijk maakt Turkije in zijn antwoord fccroep op do Europecsehe mogendheden, opdat dezo hunnen invloed op do Balkan- etaten zouden gebruiken. Zaterdag had in do zittingszaal der Koop- handelsrechlbank van Gent do zitting plaats die aan do Naamloozo Maatschappij van den ijzeren weg Gent-Terneuzeu hot konkordaat zou vcrleencn of weigeren. Do zitting werd voorgezeten door M. Do Groo, rechler-afgevaardigd. Dez^ gaf verslag over do slochlo zaken, door do Maatschappij sedert 15 jaren ge daan. Mr Do Jongh, advokaat voor do Maat schappij, zegt dat in 't belang der schuld- eischers do onderneming moet voortgezet worden. Indien die onderneming goed be stuurd wordt leun een jaariijkscho winst van 300.000 frank gedaan wordon en daar do vergunning nog 44 jaren bedraagt ware dit con niot to versmaden kapitaal. Voorloopig zouden alle dragers moeten recht hebben van stommen en nadien zou men do vulsche titels uit de cclito oiulorseheidon. "Vorscheidene advokatcn doen hierover opmerkingen on eindelijk gaat men over tot do stemming. Do voorslellon tot het vorleenon van liet konkordaat worden mot grooto meerderheid aangenomen. Het bestuur is aldus samcngestold MM. Do Glorcq, advokaat te Gent Levèque, ad vokaat te Brussel Ligy, advokaat te Gent Montens, oud-hesluurder van den stooin- ijzorenwog van Turnhout Ricliol, oud-be stuurder van don ijzeronweg van Hasselt, lo Maesoyck; Van dorMoylen, boheerder-afge- vaardigdo der Spaanscho ijzerenwegmaat- schoppij van Valonco naar Arragon on Van Rompu, lid der Bestendige Dopulalie' dor Stalen van Zeeland, Tot nu toe zijn er bij het Parkot van Brussel G 1.000 titels der spoorwegmaat schappij Gent-Torneu'/.en toegekomen. Op dit gelul zijn er maar 5.500 echte titels. Do substituut M. Lacroix, van Brussel, is Zaterdag morgen naar Gent vortrokken, waar do ajgemeene vergadering der aandeelhou ders plaats had. Al de titels, die er noerge- legd waren, wordon tor pluals onderzocht door do exports, dio M. Lacroix vcrgozeldon. Dezo laalsto was insgelijks in 't bezit van het verslag van den expert Aussems, het getal -opgevend der titels, bij hot parkot van Brus sel neergelegd. Dit verslag zal binnon kort volledigd worden door een ander, dat do gocdo on valscho titels zal aanduiden, door Nestor uit gegeven. Men denkt dat er nog 7 tot 8000 titels in handen zijn van bezitters, dio woige- ron zo don onderzoeksrechter to doen ge worden. 65* VERVOLG. Zij mogen u gezegd hebben dat liet een naakte houten vloer is, maar ik kan u nog meer zeggen. Hij holt aan elke zijdo naar het midden der kamer af. (Hij is dik niet stof be dekt, dat zeker door den wind, die door do gebroken ruiten blaast, tot zonderlinge, ver- (lerachtigo figuren geveegd is. die den vloer er onder geheel verborgen. Lenny gesteld eens dat wij dio planken moeten laten opne men Als wij heden niots ontdekken, zullen wij zo morgen laten vagon. Intusschon moet ik voortgaan mot u van do kamer to vertel len, nietwaar? Gij weet reeds hoe groot 2ij is, lioo do wanden zijn, hoe de vloer is. Is er nu nog iets anders, voor dat wij aan de meu belen komen o ja, de zoldering, die maakt ook een deel van do kamer uit. Ik kan er niet veel van zoggon, zij is zoo hoog! Er zijn groote scheuren on vlekken in, van het eone einde tot het andere, en de pleister is er, op eenigo plaatsen bij geheelo lappen afgevallen. Het middenornement schijnt uit loofwerk en rui- ton te bestaan. Tweo einden ketting dio waar schijnlijk maar eenmaal eon kroon gehou den hebben, hangen uit het midden nocr. Do kroonlijst is zoo morsig, dat mon nauwelijks kan zien wat zij voorstelt. Zij is zeer breed en zwaar, en zietor op sommige plaatsen uit, alsof zij eenmaal gekleurd is geweest, dat is alles wat ik er van zeggen kan. Kunt gij u nu oen duidelijk begrip van do geheelo kamer vormon, Lenny? Ja, lievo, alles is mij zeer duidelijk ik heb er dezelfde kiaro voorstolling van, dio gij Tor gelegenheid van zijne verkiezing als president dor republiek heeft M. Poincarré de gelukwenschon ontvangen van al de hoven en ministers van Europa, Duilscliland, Oos tenrijk en Italië alleen maken uitzondering. M. Briand werd door M. Fallióres gelast con nieuw ministerie to vormen en hij hoeft dio taak aanvaard. Heel den dag van Zondag gebruikte hij om links en rechts bezoeken af lo leggen bij do voornaamste politieko aan- lciders on hen over don toestand te raadple gen Men vreest nochtans dat liet hein onmoge lijk zal wezen een niouw ministerie vaardig te maken tegen toekomenden Dinsdag, dag waarop do Kamors moeten vergaderen. Deze zullen waarschijnlijk uiteengaan tot op den volgenden Donderdag. Naar het dagblad Los Déhats heeft de verkiezing van M. Poincaró ook do volle nederlaag goweest van al do iuwikkelingen der politieke mannen. Frankrijk leeft nu vol hoopopde toekomst; maar Frankrijk verwacht i.u toch ook nog een ministerie dat zijne hoop verdient. Naar con Spaansch officieus.dagblad moet men den zegepraal van M. Poincaró aanzien als den zegepraal van hot talent, van de voorzichtigheid in do politiek, van do gema tigdheid, van do kalmto en do rechtvaardig heid. Het is te voorzien dat noch M. Bourgeois noch M. Delcaasé van het nieuw ministerie zullen doel maken. Hun gezondheidstoestand laat hun overigens zuiks niet toe. Men vorzekert ook dat M. Lebrun twijfelt nog in hot ministerie to blijven. MM. Ribot en Vivani waarvan men meer dan eons heeft gesproken, schijnon kuiten het ministeiio te willen blijven maar toch zullen zij het nieuw ministerie ondersteunen. Ten govolge van het doorgaan van M. Pams en Poincarré en van M. Bourgeois zou er in 't.ministerie enkel eon senator over blijven, namelijk M. J. Dupuy. M. Briand zal dus verplicht zijn ten minste twee of drij leden van den senaat in zijn ministorio te doen trodon. Men noemt reeds MM. Doumor- guo, P. Banden en Pichon. Hot politiek programma van het nieuw ministorie werd vooruit gezien in degesprek- kon van verleden Zondag. Do wijziging van hot kiesstelsel staat natuurlijk ook aan do dagorde. In dio zaak, lijk overigens in al de zaken die zouden kunnen verdeeldheid zaaien tusschen do katholieken, zal mon trachten overgangsmaatregelen to vinden om do ver houding tusschen do vcrschillendo ai'deeliu- geii dor republikeinen te bewaren. Vrijdag avond had een erg ongeluk plaats aan do Quai des Ardennes, to Luik. MM. Pil- lons, ondor-konsul van Frankrijk, en Victor Jacques waren op jacht goweest in do Ar dennon oil keerden in don namiddag per auto terug. Rond 6 uro 's avonds kwamen zij aan do Quai des Ai-Jonnes, waar zich een geladen slounkar bevond. De auto reed nog al snel en botslo, ondanks al do pogingen der •automobilisten om ze te vermijden, op de sleonkar. Do schok was zoo geweldig, dat beide voertuigen omkantelden. Do automo- bielrijdors werden op do straalsteenen ge- mij altijd van hetgeen gij ziet, geeft. Gij be hoeft aan mij geen tijd meer to verspillen. Wij bunnen ons nu wijdon aan het doel waar toe wij hier gekomen zijn. Bij deze laatste woorden verdween de glim lach die op Rosamond's gelaat to voorschijn was gekomen toen haar echtgenoot haar too- sprak, oogenblikkelijk. Zij drong zich dicht tegen liom aan, en met haar hand op zijn schouder, zegde zij op jachten fluisterenden toon. Toen wij do andere kamer,tegenoverden trap geopend hadden begonnen wy met de meubelen to onderzoeken. Wij dachten, als gij het u herinnert, dat het geheim van de Mirtekamer in volband kon staan met ver borgene kostbaarhedon, dio gestolen waren, of verborgen papieren dio vernietigd hadden moeten worden, of verborgene vlokken en sporen van eene of andere misdaad, die zelfs een stool of tafel kon vorradèn. Zuilen wij hier ook do meubelen onderzoeken?- Zijn er veol, Rosamond Moer dan er in do andero kamer waren, antwoordde zij. Meer dan gij in een morgend bezichtigen kunt? Neen, dat geloof ik niet. Begin dan maar met de ipeubelen. Ik ben maar een hulpeloos raadgever in zulk een kritiek geval als ditik moet do verantwoor delijkheid van to beslissen op u laden. Gij hebt do oogen die zien, do bandon die zoeken; en indien het geheim van do reden, dio Jufvr. J.azoph had om u te waarschuwen niet in deze kamer te komen, te vinden is door in de ka- mor to zoeken, zult gij het vinden. En gij zult het weten, Lenny, zoodra liet gevonden is. Laat zien nu. Waarmeê zal ik beginnen Met do grooto boekenkast tégen-- DE VOLKSSTEM slingerd. Do voerman der sleonkar, Jio or ongedeerd van af kwam, snelde do twee mannen lor hulp. M. Jacques kon spoedig recht geholpen wordon, doch hot was niet hetzelfde mol M. Pilloifs. Dezo leg bewuste loos ten grondo. Men nam hem op en droeg hem naar do woning van doktoer Walck, rue de Félinno, waar korts daarna dokloor Gillain aankwam om zijn collega hij te staan; doch vruchteloos, M. Pillons overleed wel dra. IILj was de borst verpletterd en org ge wond over het lichaam. Do auto is gehcol vernield. De policio heeft een onderzoek geoponu om le verantwoordelijkheid vast to stellen. Het lijk van don onder-consul werd naar zijne woning, Eburonenstraat, overgebracht. Hot slachtoffer was 35 jaar oud. M. Pillons oefende sedert tweo jaar do bediening uil van onder-consul lo Luik. liet was een zeer beminnelijk man, algemeen gekend en ge acht in de lioogero Luiker kringen, waar zijn dramatiek overlijden ceno diepo ontroering verwekt heeft. Te Soliielm, nabij Stockholm, (Zweden), werd door een dronkaard, den genaamdon Vidlund, ceno gruwelijke misdaad bedreven. Om zich lo wreken op zijno vrouw, dio zonder middelen zijnde, hem beletten wilde hare laalsto ponningen to verkwisten, be sloot hij heel zijno familie te dooden. Ilij bracht zijn boosaardig voornemen ten uitvoer door ceno dynamietkardocs le plaatsen in den gang van het door hein bewoond hu:s. Het verging hem echter slocht. Vidlund zelf werd door do ontploffende bom aan stukkeu gereten. Ilot huis wenl gedeeltelijk ver woest en or ontstond brand. Gelukkiglijk snelden de pompiers tijdig too om het vuur te blusschen en om do vrouw en do kinderen van den baidadigaard to reddon. Het gezamonllijk bedrag der schadever goedingen welke van do .maatschappij, eige nares van den «Titanic»»gecischt wordon, door personen dio in de ramp bloedverwan ten vorloron, beloopt tot 27,337,025 frank. Do belangrijkste schadevergoeding wordt gevraagd door de weduwe van den bekenden cirkusbestuurdcr Harris. Dezo vraagt niot min dan 5 miljoen frauk.Movr.Jaak Putrell, weduwe van een Engelsch romanschrijver, vraagt vijftien honderd duizend frank. Mevr. Francis D. Millet, weduwe van den Amerikaanschon kunstenaar vraagt oen half miljoen. Do erfgenamen van kolonel Astor, van M. en Mevr. Strauss, van M. Gugonhoim en Karei Hays, de Ameriktfanscho miljoouonbe- zitlers, van Willy Stread enz. vragen aan de maatschappij geeno schadevergoeding. Do kwestie dor verantwoordelijkheid moet nog voor do rechtbank afgehaspeld worden. Eon vreosolijk drama bracht Zaterdag nacht do wijk der Kerkstraat in opschudding. In do Fabriekstraat woont do weduwe Ysebaert mot haro kinderen, waaronder do i9jarige Hortensia, fabriokworksler. Sinds ongoveer oen jaar had do genaamde Jar, Do Mild, 20 jaar oud, mot hot meisje kennis aangeknoopt. Zulks beviel echter aan do moedor niet en deze had Jan Do Mild den toegang tot haar huis ontzegd. De Miid besloot zich Jo wreken. Zaterdag avond, wetende dat zijno vrioiulin naar eene cinemavertooning was, ging hij baar nabij liet kerkhof afwachten. Spoedig ontstond cr twist tusschen het meisje en De Mild. Eensklaps haalde Do Mild een revolver lo voorschijn en loste vor scheidene schoten op het meisje, dat doodo- lijk go troffen ten gronuo stortte. De zuster over het venster of de donkere oude schrijf tafel, in den hoek van den heerü Begin met de boekenkast, lievo, daar dio u eerst in 't oog is gevallen. Rosamond deed ccnige schredon naar do boekenkast, hield toen stil, en zag eensklaps ter zijde naar het beneddneiudo der kamer. Lonny Ik heb iets vergeten toen ik u de wanden beschreef, zegde zij. Er zijn twee iwee deuren in do kamer, behalvo do deur, dio wij ingekomen zijn. Zij zijn beido aan mijno rechterband, zooal3 ik nu sta met mijn rug naar het vonster. Elke is op denzelfdcn afstand van den hook, en elk is van dezelfde grootte en vorm. Dunkt u niet dat wij ze moeten openen en zien waar zij heenleiden Voorzeker. Maar steekt do sleutel er in? Rosamond trad dichter naar de deuren, en antwoordde bevestigend. Open ze dan, zegd9 Leonard. Wacht! niot alleen. Noem mij mee. Ik kan het donk beeld niet verdragen vaa hier te zitten, on u alleen de deuren te laten openen. Rosamond koerde terug naar do plaats waar hij zat, en geleiddo hem toen naar do deur, die het verst van het venster was. Als daar eens iets verschrikkelijks ach ter te zien was zegde zij, oen weinig bevende terwijl zij do hand naar de sleutels nitstrekte. Schrik niet, Lonny, zogdo zij, hem eens* klaps weg geleidende. Er is niets achter do deur dan eene grooto ledige kast.Maarer krui pen daarbinnen eene menigte leelijko dieren tegen den muur. Ik heb zo weer in hunne duisternis en verborgenheid gesloten en nu breng ik u naar uwe uitplaats terug, voordat wij vervolgens gaan onderzoeken wat de boe kenkast bevat. De ceno deur van het bovengedeelte dor boekenkast, die open* ging en lialf uit hare van hot slachtoffer vluchtte weg, terwijl zij luidkeels om hulp riep. Verscheidene voorbijgangers sueldcir tor plaats, en wilden don moordenaar vast grijpen, doch schielijk woerklonken nog tweo revolverschoten. Do Mild kwam zich tweo kogels door hel hoofd to jagen on lag badend in zijn bloed ten gronde. Spoedig waron geneesheer on policio ter plaats. Mon kon alleen do dood van Horlonso A'sebacrt vaststellen. Wat Do Mild betreft, dezo moest in hopeloozon toestand naar liet gasthuis overgebracht wordon. to "Vei-iriers. Zaterdag avond werd in een belangrijke fabriek to Verviers eeno stoutmoedige baii- dietcrij gepleegd. Rond 10 1 4 uro, drongen twee gemas kerde kerels in do bureelcn der firma Petit cm Pifnay, Rue Beaujardin en braken er al do meubelen open. Zij stolon er eeno som van 2.300 fr. on waren zinnens met hun buil te vertrokken, loon zijdoor den bewaker dei- fabriek bemerkt werden. Do waker werd door do bandieten, die met revolvers gewapend waren, bedreigd. Op hel hulpgeroep van don waker kwamen andere personen toeloopen, doch bij middel hunner revolvers, gelukten do bandieten er in, to vluchten. Do policio werd verwittigd on dan zelfden nacht, werden tweo jonge kerels, Jan J.. ui: Toussaint K..., beiden to Weguez wonende, aangehouden. Dezo kerels werkten in de fabriek Petit en Pirnoy. Ofschoon zij beslist loochenen wer den zij toch in hechtenis gehouden, daar bei den roods met hol gerecht af to rekenen hadden. Het parket van Verviers is Zondag ter plaats een onderzoek komen doen. Drussel. De diefstallen op de voertui- gen. Zaterdag avond, verliet oen voerman voor eenigo stonden zijn kamion voor een magazijn op do Kiekcnmarkt, waar hij zijne koopwaron moest bestellen. Als hij'eenigo minuten later terugkwam aan zijn gespan, stelde hij vast dat mon van zijn wagon twee rollen linoleum had gestolen ter waarde van 200 fr. Door een auto-taxi gepletterd. De- waeeh, bouwmeester, van Russisclien oor sprong, wonend Jozef II straat, werd Zater dagnamiddag op do Kruidliiinljian door eeno auto-taxi omgeworpen. Ilij werd bewüslo- loos opgenomen, zwaar gewond aan het hoofd en gekneusd ovor gansch liet lichaam. In het Sl-Jansgaslhui3 ,word zijn toestand zeer govaarlijk gooordoeld. De drank. Verledenmacht vond een agent een man liggen op de Luxemburg- plaats. Ilij bloedde geweldig uit eene wonde aan het hoofd. Naai' het hospitaal gevoerd, bleek liet dat men met eon dronkaard had le doen dio smoordronken zijnde gevallen was zich zwaar wondde. Ilij bleef gansch den nacht in schijndood verkoeren en hot was on- mogoiijk zijne levensgeesten op lo wokken. Botsing. Op do Zuidlaan had Zater dag eeno gewoldigo botsing plaats tusschen een brouworswagen on eene auto-taxi. Do voerman van den wagen, -Domini ek Vanbra- bandt. Volksstraat, te Molonbeok, werd van zijn bok gewurpoii, ernstig gewond aan den schouder en hol hoofd. Het slachtoffer werd naar het gasthuis in do Hoogstraat overge bracht. Erg pompier erg mishandeld. Do pompier Van Cluyton, van Brussel, Donder dagavond in eene herberg der Hoogstraat komend, vroeg een glas hier. Dit werd hem scharnieren viel, deed mot een enkelen blik do ledigheid der plankon aan eeno zijdo zien. Toen Rosamond de andere deur 'open trok, deed zich hetzclfdo schouwspel van ledigheid aan haar op. Ovor elke plank lag dezelfdo ophooping van stof on morsigheid verspreid» zonder een spoor van een boek, zonder dat zelfs oen enkel stukje papier ergons in een hoek, van boven of onder, het oog aantrok. Het benedengedeelte van do boekenkast had drie afdeelingen. In de deur van do oeno stak de roestige sleutel in hot slot. Rosamond draaide dien met oonigo moeite om, on zag in do kas. Achterin lag oen pak speelkaarten, bruin van morsigheid. Iu den eenon hoek vond zij een gebroken kurkentrekker en een hen gelsnoer in den anderen eenige eindjes pijp, eenige oude mcdicijnflcscbjcs, en een liedjes- boek, vol met ezelsooren. Dit waren al do voorwerpen, die de kast bevatte. Nadat Rosa mond elk daarvan haar echtgenoot nauw keurig beschreven had, juist zooals zij ze vond, ging zij naar do tweede afdeeliug. Do deur bleek niet gesloten te zijn. Toen zij er in zag, ontdekte zij niets anders dan eenige zwartgeworden watten, en het overblijfsel van oen juweelkistje. De derde deur was gesloten, maar do roes tige sleutel van do eerste kas paste er op. Er was slechts een voorwerp in, eene houten doos, met lint omboden, waarvan do b'oide einden met een zegel aan elkander vastge hecht waren. Rosamond's verflauwende be langstelling werd bij deze ontdekking eens klaps weer levendig, Zij beschreef de doos aan haar echtgenoot, en vroeg of hij dacht dat zij gerechtigd was het zegel te breken Staat er iets op hot deksel geschreven? vroeg hij, Rosamond droeg de doos recht naar het 21 JANUARI 1913 troebel gebracht on hij weigerde het to ledi gen e:i to betalon. Toon sloeg een persoon der Hoogstraat hom mot een stok zoo ge weldig in het gelaat, dat Van Cluyten noor- viel, veel bloed verliezend, en naar het St- Pietersgaslliuis moest worden overgebracht. Do aanrander zul wordon vervolgd. Paard op hol. Een paard, in een kaïnion gespannen, ging Vrijdagavond op hol in do Duïtschlandslraat. In de Volder straat, bolste het gespan met gewold tegen eene kar, bespannen met Wso dubbelo poneys, dio omgeworpen werden. Eon dezer dieren brak zich een poot on moest afge maakt worden. Een beenhouwer in dezo straat, sprong moedig naar den kop van het paard, dut op hol was gegaan, en gelukte er in het lo bedwingen. Zco werdou aiidcro ongevallen vermeden. Branden. Yrijdagmorgond ontstond in do Nieuwlandstraat brand in een hungaar, op liet terrein der werken dor verbinding Noord-Zuid. Dio bouten hangar, nietende 10 meters lengte, bevalto een stoomketel. Do pompiers konden bet vuur spoedig blus schen. Valsche stukken van 2 en van 5 jrank Tal rij ko stukkon van 2 en van 5 fr. wor don sedert eenige» tijd in den Brusselschet» omtrek in omloop gebracht. Dezo stukken dragen het zinnebeeld der Frar.scho Repu bliek en het jaartal iS97 en 1899. Zij wer den opperbest nagemaaktalleen hunuo tint- blaawachlig, laat toe zo van de goede stuk ken lo onderscheiden. Ook valsche vijffrank stukken mot do beeltenis van Lodowijk- Filip worden uitgegeven. Een der genoegens van den aard is öo fijne tas, gemaakt met docliicoree der Trap pisten Vineart. 1500 G Elssno. AuXoniolielongcval. Do echtgenoolo Robert, koopvrouw in groenten, werd Zaterdag cp de St-Kruisplaats omge worpen door eeno automobiel, komend uit c'o Graystraat. Zij werd erg gewond aan hot hoofd, gekneusd aan do armen de borst en de boon on. Na verzorging, werd zij op haar verzoek, naar liaro woning gevoerd. Eon on derzoek is ingesteld. Leuven. Dramatische poging tot zelf moord. Twee studenten der Hoogescliool P... en G.., wonon in een en hetzclfdo huis. Vrijdag brachten zij den avond samen door. Rond 10 1/2 uro weerklonk eeno losbran ding. G... hoordo zulks en spoedde zich naar do slaapkamer van zijnen vriend, dien hij uitgestrekt vond, dooreen revolverschot ge troffen aan de borst. Do linkerlong van P... word doorboord, de rovolver lag op den vloer. Do vader van den gewond© te Brussol ge huisvest, is in den loop van den nacht per automobiel aangekomen. |De toestand van den-gekwetste is zeer gevaarlijk. De oorzaak dezer wanhopige daad is onbekend. P... was gewoonlijk oen zeer opgeruimd, lustig jonge ling. Meisje aangehoudenDe gandar- mon liieldoii Zaterdag een meisje aan van 14 jaar, die koopwaren had gestolen in win kels aan do Thienscho'poort. liet dochterken werd opgesloten en haro ouders wordon ver wittigd. Nijvel. Eene kaar lenleg Ster. Eon pachter van Nijvel, dezer dagen naar Brus sel gekomen, raadpleegde cone kaartenlcg- stcr over oenen diefstal. Deze zou zich met hem naar Nijvel hegeven. De vrouw gebood dat do pachter al zijn gold in een aardon pot moest leggen en er zout van Lourdên op- strooien. waarvan zij hem een pak gaf. De pot moest in de ka3 op zijne slaapkamer go- zet wórden en geopend den 2J.n Vrijdag van liet jaar. Do naam van don uief zou alsdan op den omslag van den pot staan. Do par!'"ap deed dit alles. Gisteren stolde bij vas ic do omslag verdwenen was... en ook not geld. Het parket van Nijvel heeft do persoon- beschrijving van do kaartlegster naar do politie van Brussel gezonden. venstor, blies hot stof er af, en Jas op een perkamenten strookje, dat aan het doksol ge nageld was: Papieren John Arthur Troverton, 17C0. Ik geloof dat gij de verantwoordelijkheid van het zegel te broken wel op u kunt nemen, zegde Leonard. Iudien dezo papiercu van eenig familiebelang waren, zou uw vader of zijne executeuren ze zeker niet vergeten in eeno oude boekenkast hebben laten liggen. Rosamond brak hot zegel, maar zag haar echtgenoot twijfelachtig aan, voor dat zij do deur opende. Het schy'nt mij toe, niet anders dan tijd verspillen te zijn, zegde zij. IIoo kan eone doos, die sedert zeventien honderd zestig niet open geweest is, ons helpen om het geheim van jufvrouw Jazeph en do Marteltamer to ontdekken Maar hoe weten wij dat zij sedert dion tijd niet open geweest is zegdo Leonard. Kan het verzegeld lint er niet in lator tijd door iemand anders omgedaan zijn Gij kunt or het best over oordeclon, dewijl gij zien kunt of er iets op het lint geschreven staat, en of het zegel eenige tcckenen vertoont, waarnaar gij eene meening kunt vormon. Op het zegel is niets anders te zien dan een bloempje, als een vergeet-mij-nietje, in liet midden. Geen spoor van schrift is op het lint te ontdekken. Iedereen had voor mij de doos kunnen openen, ging zij voort, het dek sel gemakkelijk oplichtende, want het slot is volstrekt geene bescherming, Het hout van het deksel is zoo vermolmd dat ik er de kram uitgetrokken heb, en deze alleen in het slot is blijven steken. Bij onderzoek bleek de doos vol papieren te zijn. (yt Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2