km het Imi van Aalst Een oneerlijk verslag I EEN m Nieuwjaarsgiften 33 A G B X-, J&. 13 n liïUui BUITENLAND De cholera te Andrinopel Hegsntiisnds Jsss-gassg «r SS 2 CENTIEMEN HET NUMMER ïiJiïEïisdsg 22 JassüF-fi's SSS3 ABONNEMENTEN- 2o9- maanden 4 franken. Een jaar 8 franken. Inschrijving in allo postbureeien van het land. I" UITMAF, 4 o, 's avonds m i2" UITGAAF, 7 u. 's avonds fp Pour toute la publicity commerciale et financière du journal, s'adressor exclusivenicnt a l'Agenco Réclame Godts, 2, Place de la Bourse, Bruxellcs. BUREELEN TE BRUSSEL I TEflfflLST VI. 6025TS, Oedrs^aatSi I Telefoon A 3299 Bestuurder J. I Kei'lcatraat, Telefoon 114 Van Nuffel-De Gendt. AANKONDIGINGEN KI. aank. (1 tot 4 kl. reg.) fr. 0.60 3« blaaz. (de regel) Ir. 1,00 4* bi adz. (do regel) fr. 0.30 Financ. aankon, (per regel) fr, 2,00 Sport (per regel) fr. 1 00 Gemengd nieuws per regel) fr. 2,00 Hecht, hora tel i. (per regel) fr. 2,00 Overlijden (per regel) fr. 2,00 Commerciale en financieelc aankondigingen zich uitsluitelijk te wenden Agence Réclame Godts, 2, Beursplaals, Brussel. Onder die hoofding komt er in het Land van Aalst van Zondag 19 Januari een artikel, geteekond F. 1). (Frans Daens) waarin gezegd wordt nat het Daensislisclie gemeenteraads lid dokter Verhaegen in do laatste zitting van den gemeenteraad de woor den niet uitgesproken heeft als liet zoo is, M. II., dan vraag ik pardon.» De heer F. D. braakt dan verder een hoop gemeene scheldwoorden en ver- vijtinger; uit tegen De Volksstem en tegen den opsteller van het verslag. Och armegesmaad en beïeedigd wor den is in den grond niet erg alles komt er op aan te weten uit welken mond de sinaad-en scheldwoorden ke rnen, want doorgaans wordt men maar zwart gemaakt door een vuilen pot en beklad door eens onzuivere pen. Daarom tor zake. 1) Wij vragen aan den heef F. D. of Ssüj wel op de zitting tegenwoor dig was? IIu was er niet, en nochtans beweert hij best te welen, met eeu vloed van scheldwoordou erbij, dat de verslagen van personen die aanwezig waren, oneerlijk zijn. Zonderlinge redeneeringPropere handelwijze Maar echt Daonsist 2) Verscheidene gemeenteraadsle den houden staan dat Dr Verhaegen die woorden wel uitgesproken heel't, juist op het oogenhlik dat hij ging uecrzitlten. Wij dagen dokter Verhae gen uit zelf te spreken en lo zeggen of hij zoo niet sprak 3) Wij hebben r.og inlichtingen daarover genomen, die gansch over een komen met ons verslag. Ziehier hoe de zaak is ftogegaan M. Verhaegen beknibbelde het voor stel van rechllijning van hot ontwerp van Boulevard aan don Dendermond- schen steenweg tot aan den Tragel. Het bleek duidelijk voor al de leden dat ii, Verhaegen sprak over eone zaak die hij niet ko.ode en dat hij meende dat do reclitlijuing bestond in de uitvoering van het werk zelve mot al do onkosten die het veroorzaakt. Verscheidene leden zegden het hem bijna tegelijkertijd of bijna opvolgent- lijk, onder andere de lieeren Bosteels, De Wolf, Eeman, Do Windt en burge meester Gheeraerdls. Deze zegde om te sluiten Dat is te vergeven aan M. Verhaegen die hier de laatst ge komen is, en zoo kent hij dat nog niet. Juist op het oogenblik.dat de burgemeester sprak, toen er wat ver warring bestond in de bespreking, door de verbazing verwekt door do zonderlinge woorden van dokter Ver haegen, gingdokter Verhaegen schuch ter neerzitten, hoog zich naar rechts eene kleine beweging makende met de hand, en zeggendo Als het zoo is, M. II., dan vraag ik pardon. Die woorden werden goed gehoord. Verscheidene katholieke gemeente raadsleden hebben ons gezegd dat zij de woorden van M. Verhaegen niet ge hoord hebben in de verwarring, maar dat het niet onmogelijk is dat hij zo uitgesproken heelt. Andere leden dio opdat oogenhlik juist M. Verhaegen nog in 't oog hadden, bevestigen ons dat zij duidelijk de woorden hebben hcoren uitspreken door M. Verhaegen. Ziedaar, mijnheer F. D.., wat er gebeurd is, en waarvan gij niets weet vermits gij er niet waart. Houd nu uw scheldwoorden voor u, en blijf er mede in do familie er is niemand die uw erl jaloeseert. En als M. Verhaegen uw vriend is, bewijs hem dan toekomenden keer den onaangenamen dienst niet van nog meer de openbare aandacht in te roe pen op een flater,dio aan velen weieens kan ontsnappen, maar waarom het moet toegelaten zijn wel eens te lachen OaSgjsS ea Zeer eigenaardig is hot den loop der bevolking na le gaan in do twee zusterlanden. Na de scheiding in 1830 was het cijfer dor bevol king aldus België, 3,785,814 inwoners Nederland, 2,613,487. Op 1 Januari 1910 bedroeg do bevolking België 7,451,903 Nederland, 5,858,175 inwoners. Do aangroei was dus voor België juist 100%, terwijl hij voor Nederland tot 120 steeg. Op 1 Januari 1. 1. bedroeg de bevolking in Nederland 6,022,-152 zielen en do Ncdor- landsehe koloniën hadden eone bevolking van 37,855,000 zielen. Nederland telt 4 steden die meer dan 100,000 inwoners hebben, namelijk Amster dam, 587,000 inwonersRotterdam, 435,000 Den Haag, 280,000 Utrecht, 130,000. Een ga»coS Eot« Do trokking dor obligaties van do leaning 1905 der stad Brussel, welke Woensdag plaats had, he-1 vatte een lot van 500,000 frank. De goluk- kigo winner is do stad Brussel zelf, die nog oen belangrijken stock haror obligaties bezit. T®ïs© foeSangjPÏjke betref JaKdö BeScjasch SSsmgo, Het Journal du Congo doelt twee be langrijke tijdingen betreffende onzen Kongo mee. Volgens do eerste zou do erkenning door Engeland van de aanhechlfhg der kolo- nio binnenkort geschieden, terwijl er, vol gens de tweede, in Katanga zeer uitgestrekte steenkolonbeddingen ontdekt zouden wezen, over eeno uitgestrektheid van ongeveer hon derdduizend hektaron 1 B j3 hst Befgsi*. M. de minister van oorlog doet door de bevoegde diensten de kwestie onderzoeken van liet vermeerderen van bet rantsoen der dagelijksche levens middelen on het verbeteren der eetmalen. Men zou liet rantsoen brood, van 750 gram men op 850 of op een kilo brengen, het rantsoen aardappelen van 1 kilo op 1 k. 250, ten einde hot eetmaal van 's middags te kun nen samenstellen uit soep, aardappelen on gekookt vleesch dit van 's avonds uit aard appelen, ingelegde of verscho groen ton en gebraden of gestoofd vleesch. Men zou de soldaten dagelijks eon rantsoen verkensvet geven ofwel siroop of confituur, om op het brood te strijken. Elk rantsoen zou in eone blikken doos steken. De koffie zou 's rnor- genris in behoorlijke toestellen gemaakt wor den en geen draf meer bovatteu. ZEVENDE LIJST. H. V. wij vracon II, een bijzonderen zefren, 100 Kan. Van den Berg he, v ik.-generaal, Brugge, 50 Kan. A. De Shrevel, id. id., id., 50 Jufvrouw Van NieüWenliove, Sottegem, 20; E. IJ. Van Koutte, pastoor, Houthulst, 10 Eeno bijzondere, id. 5 Naamloos, St-Nikolaas, 5 id. Doornik, 20 H. V. D. Wevelghem, 10 Een in- wooner van Marvis, 2 Om mijnen staat te ken nen, 0,50; Onze wenschen voor het nieuwe jaar, 3 Om groote gration te bekomen 5 Uit Lange- marek, 3 Twee vrienden, Hesbignons, 10 Van de Putte, Donx-Acren, 12 E.M.Ste-Marie d'Oig- nies, 5 Naamloos, Montignics-Ncufvillo, 5 M. et Mme. L. Lens, Frasnes, 5 A. M. id. 4 Om dat God mijn gebed zou aanhooran, 5 C. L. 10 Laus Deo en B. M. V. 5 F. en C. 5 Voor gra tiën te bekomen, 5 Voor een goed en gelukkig huwelijk, 0,50 Grezal, 20 A. Baliemand, Les Bul les, 10 J. Van don Boscli-Nys, Okegenu, 5 An. Londerzeel, 2 Omdat mijn zoon zou pries ter worden, 2 Eene dienstmeid, Dendermondc, I II. Vader zegent ons, 20 Eens dienstmeid 2 M. Baudelet, rustend pastoor, Bergen, 15 Jean Dohet, Namen, 5; Onbekend, Meenen,2 J. V. 20 Jufvr. Mansion, 20 Naamloos, Ronseb li. Vader zegen ons, Doornik, 2 M. en Mevr. de P... Luik, 20 M. Cochcur, pastoor, Fexhe-le- Haut-Clocher, 10 Mevr. Hector Deriliou, id. 10; Mevr. T. Herstal-Notre-Dame, 10. Te stamen 330,000. Totaal 40,348,35 Men kan de inschrijvingen zenden, aan het bu reel van het blad of aan M. Leon MALLL1B, Se cretaris, 7, Goudenhoofdscraal, Doornijk. Overdracht der vorigo lijsten, fr. 32.682,85 Gazet van Luik, 100 De Damcn Benedictijnen, Luik, 150 Kannuiiik Ceulemans. deken van Leuven, 100 H. Vader, zegen mij, Wervicq, 100 M. J. B. Cuulcmans, priester, Schelle, 100 Onbekend, Bergen, 150 De Ursuliueu vau Londerzeel. 40 A. J. 30 Jan Gillis, notaris, Ittre, 25 M. Alphonse Charncux, 250 Baron en Baronnes Cartuyvels do Collart, 50 Onbekend der omstreken van Namen. 1,000 Onbekend, R. S., 300 M. Delespaul, Dendermonde, 25 Burggraaf Alfred Verhaeghe, Gent. 100 M. en Mvr. de Kuypor-Rembry, Evergern, 100. Mad. A. Ghedhand de Lab.srrato, Gent, 100 Baronnes Mauris Pycke de Peteghem, Gent, 100 Graaf en Gravin P. d'Oultremont, id., 100 Mev. Firmin Vercruysse, Kortrijk, 100 M. en Mevr. Justin Landrieu, Gent, 100 M. C. Libbrecht, id., 100 MM. de professers van het Seminarie, id., 100 M- Longueville, past., Leeuwergom, en zusier, 50 E. F.G. onE. D.R., Gent, 50 Mcj. Maria Watcant, id., 50 M. De Boek, vikaris-generaa!, id., 40 M. De Baets, vikaris-gcneraal, id., 40 Sodalitoit der Jongelingen, id., 25 Moeder en zoon, 30 Nu met het Jubel feest De Meyer, priester. 75 E. H. Janssons, pastoor van liet gasthuis, Temsche, 200 Deo Ju van te, Antwerpen, 100 Opdat God mij verhoore, id.. 100 M. en Mev. Michielsens-Dc Vos, id., 50 Mev. Van Ticheleu-De Coen, id., lOü Vivat Christus qui diligit francos, Molhem. 105 Onl'.ekend, Antwerpen, 1,000 M. E. C., O. L. V., parochie, id., 50 Familie Heptia, Luik. 100 M. en Mev. Leon Collinet, 100 M. de Buggenoms, Luik, 100 Mej. de Fabribcekers, id., J00 J. 1). J., Brugge, 50 Kannünik De Jaegher, id., 40 M. Lefevre, burgemeester, Harelbcke, 100 M. Descléc, titulaire kannünik., Brugge, 50 Aan den Paus van Rome, 1ÖO Aan Z. II. l'iuss X, 100 Aan den Vader aller gcloovigen, 100 Aan den Stadhouder van Christus, 100 Aan den opvolger van Petrus, 100 Aan den opperherder van Jesus kudde, 100 Aan het opperhoofd der II. Kerk, 100 Uit kinderlijke liefde aan de H. V., 100 Aanden IJ. Vader uit erkentelijkheid, 100 Aan den II. V. zijne liefderijkste kinderen 100 H. Vader zegen uwe kinderen, 100 <3 ci X-jL ca, 33l cl Oude munten. Wij lezen in de N. R. Ct: Op hol landgoed De Storronberg bij Arn hem hebben Donderdag bij bet omzetten van grond een paar arbeiders een schat gevonden, bestaande uit 448 stuks goudon en zilveren munten, in twee potjes, welke zich bevondon onder de slomp van eon onlangs omgehakt accaciaboompje. De gouden munten, waar van enkele als beeltenis een bisschop dra gen, zijn moerendoels tor grootte van een guldon de zilveren zijn iets grooter. jc-ij le D® ntouwe voorzitter. - Ziehier den in houd van het snclbericht, door den koning dor Belgen aan den nieuwen voorzitter go- zondon Ik bon golukkig u mijne hartelijke ge- lukwenschen te komon aanbieden, ter ge legenheid uwer verheffing lot het president schap der Republiek, en ik vorm rechtzin- nige'wenschen voor hot geluk en den voor spoed van Frankrijk. Do uitmuntende be trekkingen dio ik met u gehad heb geven mij volle vertrouwen voor het behoud en de ont wikkeling van do vriendschappelijke betrek kingen dio zoo gelukkig tuaschon Frankrijk on België beslaan Antwoord van M. Poincaré M. Poincaré heeft mot hot volgende tele gram geantwoord Het vriendelijk tele gram dat Uwe Majesteit mij gezonden beeft, treft mij diep en en ik bedank bom ervoor hartelijk. Ik kan hom do verzekering geven dat ik al mijne pogingen aanwenden zal om do vriendelijke botrokkingen die lusschei) onzo twee landen bestaan te bevestigen en te versterken, on ik vorzook u de rechtzinni ge wenseken le aanvoerden, die ik voor den voorspood van België vorm.» Ministerieel® (crisis. Da lieer Briand hoeft Maandag zijne onderhandelingen voort gezet, om liet kabinet te vermen. Hij heel't zich onder andere bij de hoeron Jonnart, Pi- chon, Lefèvre en Etionno begeven. De heer Briand tracht zooveel mogelijk de oud-mi nisters le behouden.Do hoer Bourgeois blijft halslarrig weigeren den lieer Poincarré als minister van Buitonlandsche zaken op te vol gen. Ook do boer Dclcassó, ondanks al de pogingen van den beer Briand, wil niet boo- reu noch van het ministerschap van zeewe zen, noch van dit van oorlog. Beide doen gezondheidrodonen geldon. De hoer Lobrun verzaakt ook aan het minister schap van oorlog. Kamerzitting.Maandag vergaderden do Kamerloden, doch do ziting werd aanstonds gehoven, aangezien bet nieuw ministerio noj niet samengesteld is. OIX t; S C ÏX 1 Ei 33. <X - Tegen da spioenen. De minister van Binncnlandscho Zaken heeft do overheid dor grensstroken verwittigd dat zij op liunno hoede moeten zijn tegon de spioenen. Allo ballons dio uit Rusland de grens overschrij den moeten aanstonds nederdalen. FtuLSland Het mongoolsch gezantschap. Do tsaar lieoft Donderdag de deputatie ontvangen van aanzienlijke Mongolen, aan welks hoofd do minister van builenlandsche zaken van do nieuwe Mongoolsche regeering staat. Crisis to Lodz. Te Lodz, de voornaam ste nijverheidsstad van Polen, hoerscht eeno hovige economische krisis. Meer dan 45,000 work linden zijn zonder "ftrken verscheidene duizenden andere werken slechts drie of vier dagen per week. De '.ellende in de werkende klas is overgroot. Hot gotal ziektegevalion, govolg van den honger, wordt grooter en grooter. Er is eon coinileit govormd om hulp to verloenen aan de noodlijdenden, maar daar do nood zeer groot is, zal zijno werk zaamheid geen praktischen uitslag kunnen opleveren, 't Is do internationale polilieko toestand, die dezo crisis heeft uitgelokt. Eigenaardig is dat men nu niets hoort van de socialistische vereenigingen van waar ook. Die helpen maar als er kwestie is van sta king en hunno politieke winkel er bolang bij beeft. zweden Het boschbeheor. Do Zweedsche regco- ring weigert meer en meer om Zweodsche bosschen, van eenige uitgestrektheid, aan vreemdelingen te laten verkoopen. Dezer dagen is weer aan dria Duilschers het r9cht geweigerd om een 'groot bosch in Vormland aan le koopon, hoewel zij hot reeds oen jaar in beheer hadden on hot boschbeheor alsmede hot provinciaal bestuur de regeering hadden aanbevolen, de aanvraag in to willigen, Italië Godsdiensthaat. Aan het ministerie van Openbaar onderwijs, is een kommissie ge hecht welke bot voorrecht heeft de beslissin gen door haar genomen, als wet voor to dra gen. In Italië staat bet den huisvader insgelijks vrij zijn kind van de godsdienstlessen welke in do lagere scholen gegeven worden te ont slagen. Niemand dus verzette zich tegen do- zo schikkingen, toen opeens do minister van onderwijs alle godsdienstleer in do scholen afschafte. Van allo kanten steeg een hevig verzet op en een groot gelal steden en ge meenten vereenigden zich om gezamentlijk aan de kommissie van onderwijs, aan hel ministerie gehecht, de zaak le onderwerpen en het godsdienstig onderwijs in do lagere scholen to nischen. De uitspraak dor kom missie was ongunstig voor do godsdienstvcc- dedigers, zooals bot wellicht' te voorzien was. Immers gansch die kommissie is samen gesteld uit vrijmetselaars van beste gehalte. Ziehier op welke reden zij steunen om bot godsdienstig onderwijs uit do scholen te ban nen. Do wet op welk bet godsdienstg ouder wijs in do scholen toeliet, was getornd ton jaro 1859, tijdstip op betwolk do staatsgods dienst van Italië Katholiek was. Sedort be weren zij, heeft Italië oenen grooten stap naar den vooruitgang gedaan, en do toen- maligo wet is, (zeggen zij) niet meer in ver houding met de gedachten van den tijd. Ziedaar hoe zij den wil van net volk mis kennen.Die talrijke gemeentebesluron, wel ke allo do kosten van het onderwijs dekken, en in naam der huisvaders recht oischon, woden zelfs niet aanhoord vereenisd© Staten Staking. In New-York is thans eone staking aan den gang, dio nogal de aandacht trekt, omdat oen dergelijke slaking wel heel zoldon zal voorkomen. Do opstellers on ver slaggevers van vier groote Joodsche bladen in do Amorikaanscho metropool hebben bot werk neergelegd, op bovel van hun vakvor- eeniging. Dezo vakhond The Newspaper Writers' Union wil dat do bladen in kwestie uitslui tend vakbondsleden als opstellers of verslag gevers zullen in dienst bobben. Vorder wil de N. W. U. het recht hebben om bij go- schillen lusschen bestuur on opstellers mode- zeggenschap te oefenen, terwijl oen Vninimum- loon van 25 dollar's weck diout lo worden in gevoerd. De auicmoblelbandlaten. Policieagon- ton in burgei'ld«odij maken ioverigo jacht op do automobielbandioten. Maandag namiddag is oen dozer vermoord, op het oogenhlik dat hij zich nabij eeno schuur bevond, alwaar do autodievon zich ophouden. Woelige Kamerzitting. In do Kamer zitting van Maandag laatst, welke te Chove ning plaats had, heeft liet er op eene ont- stuimingo wijze gegaan. Men handelde over de rechten der tweo voorzitters der Republiek van de Voreenigde Staten. Er werden scheldnamen on vuist slagen uitgedeeld. Roods duurden do woelin gen moer dan eene uur, toon een der def tigste Kamerleden eouen schop in vollo borst ontving. Dit was liet einde dier hevige toonoelen. daar do zitting alsdan spoedig lieven word. Nog de brandstichtersbende. Vele aanhoudingen zijn reeds gedaan, onder an- d« re dezo van eenon verzekeringsagent. Meer dan duizond personen hadden hem gevraagd liuuno huizen in brand te stoken, ten einde de verzekeringspremie to trekken. Dezo agent ging gewoonlijk te werk met velo om zichtigheid. Een vuur werd in aaraking ge bracht met brandbare leiddraden, welke slechts het vuur aan het huis staken eenon geruimen tijd nadien, toen hij zich al lang uit de voelen had gemaakt. De Bulgssrsche afgevaardig den mogen beve! geven tot het hernemen der vijande lijkheden. Men verneemt dat hot kabinelseoofd van Bulgaria te Londen do toelating heeft go- geven zelf aan generaalSavof hot bevol over to seinen de vijandelijkheden to hernemen, in geval zij zouden bemorkon dat men niet rede lijker wijze tot den vredo kan geraken. Het algemeen Bulgaarsch kwartier Hot algoraeen Bulgaarsch kwartier is overgebracht naar Drinotika. Turksche oorlogschepen erg beschadigd Te Gonslantinopel is het gerucht in om loop dat naar een verslag van het ministorio van zeewezen de panlsersckopon Barbaros- sa en «Targout Reis» gansch buiten strijd werden gesteld. Op den kruiser «Assari- Towfiik stortte heel het dok in. De bijeenroeping van de Turksche nationale vergadering Het Turksch staatsbestuur heeft beslotoa legen toekomenden Woensdag do nationale vergadering bijen te roepen, samengesteld uit senators, afgevaardigden van de kamers, staatsboden on hoogere ambtenaren. Mon zal die vergadering raadplegen over den huidigen toestand van Tarlcyo. Dg dagbladpers in Turkys De dagbladen pogen allen aan do Turksche bevolking to doen inzien, dat bot in het be lang is van Turlcye den vrede te sluiten, 't ïs nu hot oogenhlik niet om zaken to onderzoe- kon van recht, van priciep of van vroeger gesloten verdragen. In oogonblikken als deze, geldt or maar eene zaak hot welzijn en hot zelfbestaan van hot land, En dat zelf bestaan kan maar bowaard worden indien men nu in staat is besluiten le nemen gelijk vormig den toestand. Volgens den Ikdam zou Turkye zelfs niet trapsgewijze mogen toegeven aan de Balkaansche mogendheden, want zoo zou dat land eindelijk allen invloed verliezen om ten slotte volstrekt niets te hekomen. Best van al ware don toestand nu in te zien lijk hij waarlijk is,on de opofferingen to doen welke do omstandigheden van Turkye vergen. Do «Politika» van Belgrado meldt dat Ja cholera to Andrinopel is losgebarsten. Al da kristone on de joodsche krijgsgevangenen werden voorzien van opperbeste kloeding- sl ukken en een ticket van den spoorweg ea dan in vrijheid gelaten. De mobilisatie in Oostenrijk De jongelingen van 18 tot 21 jaar worden binnengeroepen. Do regimenten samengesteld uit Slavische soldaten worden Baar de Ilalïaansche grens gestuurd on op eene spe ciale wijze bewaakt. De geest der troepen is zoer slecht. Te Agram is opnieuw eene muiterij ont staan in hot 70° regiment voetvolk. Eenige soldaten werden door het hoofd ge schoten rond de 200 werden lot slrengo straffen veroordeeld. To Serajevo bevindt zich het algemeen kwartier van het leger, dat zou moeten in Servië dringen. Te Trebigna van het logor dat tegen Montenegro is bestemd! Mon verstaat waarlijk niet waarom Oos tenrijk al die voorzorgen, klaarblijkelijk te gen Sorvië gericht nemen wil nu vooral dat Servië alle mogelijke toegevingen gedaan heeft aan Oostenrijk. Do zaak van den con sul van Prochaska, van do zeebaren aan do Adrialisclie Zee, van de onafhaukelijkhoid van Albanië, dat waren dus allemaal voor- wondsels waarvan Oostenrijk wilde gebruik maken om oenen oorlog tegen Servië teu minste een? schijnreden te kunnen gevon. De Grieken vaüen Bizani aan Maandag morgend heeft een algemeens aanval plaatsgehad. De schutterij der Grie ken begon haar vuur van 8 uro 's morgenda on schoot voort lot 6 ure 's avonds. De kanonnen dor Turken stilden hun vuur vanafllure20 minuten en antwoordden enkel van lijd tot tijd. Een algemoeno aan val van don rechtervleugel gelukte er in da Turken te verjagen van de heuvels van Los- siani en Lez/.esri. De Turken geraakten in eenen ordeloozen aftocht en namen de rich ting van Bizani. Terzelfdertijd trad de linker vleugel der Grieken vooruit, in de riohting van Manoliassa. De algemeene nationale vergadering Zij zal zetelen in het paleis van Dolma- Boigstiché, onder voorzitterschap van Kia- mil-pacha en mef gesloten douren. Do alge meene indruk is dat het gouvernement aan don wensch der mogendheden zal voldoen en do vrede zal sluiton, aan do voorwaarden door de verconigde Balkanslaton gestold. Do minister van builenlandsche zaken heeft ver zekerd dat hij Donderdag aanstaande hot ant woord van Turkije aan de Europeescho mo gendheden zal ovormakoo.

De Volksstem | 1913 | | pagina 1