HET GEHEIM Eene heldin overleden Eene ïienöa Fraiissïie valsclimiioters aaiigsIiondSR VresseSijka misdaad in Rusland De zaak Wil mart. Met vreeselijk drama van Deurne Splcgelfaiiriek A. L. MEYVAERT eilanden, vooral da?r de slad Andrinopol nog niot gevallen is. Het antwoord van Turkije schijnt gunstig te zijn Do spreektoon van do Turksche drukpers en de verklaringen van al de gouvernements- leden die in aanraking kwamen met diplo maten, laten vermoeden dat men mag vcr- •ndorstollon dat het antwoord van Turkijo .1 gunstig zijn. 9e toestand is zoo zeer niot meer gespannen Na een telegram van Constantinopel ont vangen te hebben, Dijnsdag avond, scheen do toestand te Londen wat klaarder te wor den. Dat telegram zegdo immers dal do Di van van Woensdag zicii waarschijnlijk voor staander zou hebben verklaard van do oplos sing, door Europa voorgesteld bot zou ar-.lf mogelijk zijn dat Turkijo aan Europa do zorg overliet niet alleen van da zaken to regelen dor eilanden van den Archipel, maar ook de zaak van Andrinopel op te lossen. Nochtans al die berichton kunnen slechts onder voorbehoud worden aangenomen. Zij aijn nochtans in omloop, zoowel in do Bal- kanstaten als in de diplomatische kringen, waar zij der. heston indruk bobben verwekt. De vergadering van toekomenden Woens dag zal nu bewijzen in hoeveel (lio nieuws tijdingen eclit zijn, De Bultjaro-Rumeensche kwestie De •«Universal» van Bucharest, kondigt .een intervieuwaf van den minister van Bin- nenlandsche zaken. Naar dezes zienswijze zou het best zijn voor dit oogenblik in do dagbladen aangaande dat geschil geen woord te reppen, en dio zorg enkel over le laten aan de diploma ton. Hij voegde er bij dat die onderhandoliugen aanvang namen met den vasten wederzij d- schen wil tot eene vreedzame verstandhou ding te geraken, en dal zulks, vooral in do huidige omstandigheden van groot gewicht Is. DeGriöken klagen over de manier waarop de Italianen de inwoners der Égeesche eilanden behandelon Ter gelegenheid van Drij-Koningon wil den do inwoners van do omstreken van Rho des hunne Griokenlievende gevoelens uit drukken, maar de Italiaanscho overheid ver bood alle manifestaties on zond zelfs troepen, in do korlcen om do plechtigheid to belet Ion van de kruiszegoning en do wijding der wa ters. Do bevolking toekende daarlegon ver zet aan. 1.tl* aanstonds werd do menigte mot de bajonot uiteongojaagd. Men hoeft er streng aangehouden, daler geeno liclitzioli- ten van dio feiten genomon wordon. De Nationale vergadering cf Divan Do Divan zal plaats bobben Woensdag middag. Do ministerraad die lot do bij oen roe ping van don Divan besloot was het op verro na niot eens, noch aangaande het princiep van die vorgadering, noch aangaande de per sonen op dio vergadering uit lo noodigon. Zijn uitgonoodigd al do Senators uitge nomen do Bulgaren, de Sorviérs en do Va- lakken do voorzitters der afdeolingen, aan do Slaalsafdeclingen.aan de afdoelingen van bot verbrekingshof, do hoogere bedienden van den Musuimaanschon godsdienst, twoe oud-volksvertegenwoordigers, kloosterlin gen, do bovolhebbers en oudur-bevolhcLbers van don staf Abdullah Pucjia on Sabah Ed- din. Misschien worden nog andere uitnoodi- digingen rondgestuurd. liet getal afgevaar digden zal eon honderdtal bel'eikon. Men verzokert dat de Divan geene denk wijze zal .uitspreken die voor hot ministerie oeno verbintenis zoudon daarstellon. Do mi nisters zulkn enkel de militairen en don fi- nancieolen toestand uilloggon, on mododee- ling geven van do briefwisseling dor Turk sche afgezanten, do verklaringen dor vreem- 67° VERVOLG. Voorzichtig zette zij do tafel weer overeind, haalde de lade uit, en na een blik op den in houd geslagen to liebbeu, wendde zij zich tot haar echtgenoot. Ik wist wel (lat er iets zwaars in do lade zijn moest. Zij is vol stukken koper erts, zoo als do proefjes uit do Por thgen na-mijn, dio mijn vader placht te bewaron. Wachtik ge loof dat ik zoover naar achteren als mijne hand reiken kan nog iets anders gevool. Zij haalde uit do stukken erts, achter in de lade, een rond schilderijtjo met een zwarte lijst, omstreeks do grootte van eon gewonen handspiegel te voorschijn. liet kwam er uit met de voorzijde naar bcnedou, en de opene ruimte van achtor was aangevuld met eon duu paneeltje, van dio soort zooals men ge woonlijk gebruikt om tcekeniugen en platon in kleino lijsten vast to houden. Dit paneel dat slechts mot oenen enkelen nagel had vastgozeton, was, waarschijnlijk door hot omvallen van de tafel, van zijn plaats geraakt, en toon Rosamond hot schil- derijkeuit de lade trok, bespeurde zij, tus- schen de lijst en het losgeraakto paneel, het einde van eon stuk papier, blijkbaar verschei dene malen omgevouwen, om de minst moge lijke plaats to beslaan. Dit stukje papier trok zij er uit, legde het ter zijde op do tafel, zon der liet te openon, zette het paueel weder vast en keerde het schilderijtjo om, ten eindo te zien wat hot voorstelde. Het was een portret, een vrouwenportret in olieverf, door ouderdom vuil geworden, maar niet voel verkleurd. do afgezanten, namelijk die van M. Sazonof, de verslagen van don legorstaf on van do krijgsraden. Het Staatsbestuur zal dan ook zijne inzichten doon kennon en al do perso nen die zijne meening deelen uit noodigon om hot te ondersteunen. De «Divan» zal dua eerder oene vergadering zijn die zal inlich tingen govcn aan eene vorgadering om be- sluiion te nemen. De uilslag van don Divan zou dan aan den Sultan ondorworpon wordon dio de vergade ring zal bijwonou in gezelschap van de Kei zerlijke prinsen. Dan zal de Sultan een familieraad houden. Het Staatsbestuur zal dan eene mededeoling afkondigon, vorgezeld van de genomen be sluiten. Al de diplomatische stukken en de verslagen van de staf bevelhebbers zouden, na het sluiten van den vrede, afgekondigd worden onder vorm van een geel hoekje. Turkijë zou afstand doen van Andrinopel In het ministerie van Builonlandscho za ken van Constantinopel, zegt men nu luidop dat het Staatsbestuur besloten l.eoft Andri nopel kort en goed af te slaan. De zaak van Scutari geregeld Mon seint uit Berlyn dat Italië en Oosten rijk 't akkoord zijn em Scutari bij het onaf hankelijke Albanië te voegen. Montenegro zou eene schadeloosstelling ontvangen. Eene 27jarigo kloosterlinge,zuster Elzéar, reeds vereerd met do zilveren medalio we gens diensten door haar bewezen tijdens het heersclicn van besmettelijke ziekten is thans in het gasthuis van Saint Brieuc, Frankrijk, overleden aan de gevolgen der tjphuskoorls, welke zij in het gasthuis, hij hot verzorgen van typhuslijders had opgedaan. Mgr Morelle, bisschop van Saint Brieuc, had or aan gehouden, zelf hel lijk der held haftige ziekendienster naar het kerkhof lo vergezellen. Mijnhoor Sorvain, Meier van Saint Brieuc, Mijnheer Cormi, kabinels- overste van den prefekt der Noordkust, do beheerraad van 'not gasthuis en heel het ge neeskundig korps tot het gasthuis behooren- de, woonde de lijkplechtigheden hij. Do lijkstoet werd gevolgd door eene onaf zienbare, diep ontroerde menigte. Wat onze tegenstrevers ook zeggen mo gen, zulke helden die zich alléén uit liefde lot God,voor hunnen evonaasto slachtofferen, vindt men enkel in den kalholiekon gods dienst 111 Uit Vilna wordt gomeld dat aldaar eene gruwelijke misdaad aan 't licht is gekomen. Eon visscjjer was in de rivier Merotchan- ka aan liet hengelen, toon hij een Lloedondo voet uit het water ophaalde. Hij verwittigde onmiddelijk de policie. Deze kwam tor plaats en deed eenige opzoekingen, welke tot de onldokking.van twee menschenhanden leid- don. Het onderzoek werd voortgezet en wol dra vernam men dat zekeren Fakowilch sinds oen drietal d/jgen niot meer gozien was geworden. Men begaf zich naar dezes woning en ondorvroog er do vrouw en don zoon van den verdwenene. Do zoon deed weldra vol- ledigo hokontenisson. Hij verhaalde, dat hij eenige dagen geloden, hij zijne tehuiskomst, zijn vader dood ten gronde had vinden lig gen. Zijne moodor had hem in den loop van een twist met een mes gedood, omdat hij dronken was te huis gekomen. Om alle spo- ron der misdaad to doen verdwijnen, hadden moedor en zoon dan besloten, het lijk aan stukken to snijden, bandon en voeten in de rivier to werpen en het overige te hegraven. Do zoon duidde do plaats aan waar het lijk hegraven was, en het werd er inderdaad govonden. Do ellendige moordenaars zijn opgesloten. Zoodra Rosamond's oog er op viel. huiverde zij eu trad haastig, mot liet schilderijtje in de hand, naar haar echtgenoot toe. Wel, wat hebt gij nu gevonden? vroeg hij, toen by haar hoorde naderen. Een portret, antwoordde zij zacht, ter wijl zij stil hield om het weer te beschouwen. Leonard's scherp oor ontdekte eone veran dering in hare stom. Is er in dat portret iets dat n schrik aan jaagt vroeg hij, half schertsend, half ern stig. Er is iets in, dat mij verbaast, iets dat mij voor liet oogenblik koud doet worden, hoe warm het vandaag ook is, antwoordde Rosamond. Herinnert gij u wel de beschrij ving, die de dienstmeid ons, op don avond toon wij hier aankwamen, van den geest der noordelijke kamers gegeven heeft Ja, ik lierinnor mij die zeer goed. Lenny 7 dit portret komt volkomen met do beschrijving overeen Hier is het krullend lichtbruin haar. Ilior is het kuiltje in elke wang. Hier zijn do heldere regelmatige tan den. Hier is dio lonkende, noodlottige schoon heid, wolko de dienstmaagd trachtte te be schrijven, en ook werkelijk beschreef toen zij er do uitdrukking verschrikkelijk schoon voor gebruikte. Leonard glimlachte. Uwe levendige ver beelding, mijne lieve, neemt soms eene zon- dorlinge vlucht, zegde hij bedaard. Verbeelding herhaalde Rasamond bij zich zelve. Hoe kan het verbeelding zijn wan neer ik hot gelaat zie Hoe kan hot verbeel ding zijn, wauneor ik gevoel.... zij hield op, huiverde weer, keerde haastig naar do tafel terug, en legde er het portret omgekeerd op. Terwijl zü dit deed, trok het stukje toegevou wen papier, dat achterin do lijst had. gosto- DE VOLKSSTEM to Brussel. Sinds eenige dagen hadden de dagbladen aangekondigd, dat in de Brusselschen omtrel: talrijke valsche slukkon van 2 fr., 1 fr., 50 en zelfs 25 centiemen in omloop waren. Do beste speurhonden der rechterlijke policie werden uitgezonden en onder allerlei vermommingen, zotte men zich aan 't werk. Weldra vernamen de agenten, dat een deel der bende zich in een huis der Aapstraat verdoken hield. Daar de valschmunters ge woonlijk ook anarchisten zijn, besloten do agenten te wachten lot de valschmunters buiten kwamen, om hen aan lo houden. Maandag avond, rond 5 ure kwamen ver scheidene policiemannon den omtrek der Aapslraat bewaken. Zij moesten er niet lang wachten want reeds rond 5 1/2 ure zagen zij twee mannen liet huis verlaten en in de Korte Lange Wagenstraat binnentrekken. Eensklaps violen do policiemannen hen op het lijf en de kerels waren spoedig machte loos gemaakt. Zij werden naar het policie- buroel ovorgebraclit. Inlusschcn viel eene andere groep policie mannon in de kaïïier, door do valschmunters betrokken en vonden or nog een man en eene vrouw. Dezo wordon ook aangehouden. Loochenen moesten zij niet. Op tafel lrgen nog do vormen in plaaster, waarin het valscli geld gegoten werd,alsook een groot getal valsche geldstukken. Op dekacliel stond oen pot je waarin metaal gesmolton werd. Heel hot valschmunters- materiaal en do valsche stukken werden aan geslagen. Do identiteit dor valschmunters kon spoe- dig opgemaakt worden, liet waren Fran- schen, dio slechts sinds eonige weken te Brussel verbleven. Ds vier personen zijn in liet-gevang van Vorst opgesloten. Maandag morgend hadden zij op do markt van Schaerbeok talrijke valsche geldstukken uitgegeven. Zij werden Dinsdag mot verscheidene be drogen kooplieden gekonfronteerd en hor kend. O De opzoekingen in Frankrijk. Hoewel wordt gezegd dot Nestor Wilmart, zich in Mcxiko houdt verscholen, hoopt men hem .niettemin nog in Europa aan te treffen. Eenige-dagcn geleden word eone huiszoe king gedaan bij een gewezen vriendin van Nestor, vriendin welke nabij Parijs woont en oen slal koerspaardeu bezit. Dezo( damo verblijft een deel van 't jaar te Sanvic. nabij Havre. Eindo Oktober werd haar villa be waakt. in do hoop Nestor to snappen, maar 't levarde geen uitslag op. Sindsdien kwam er een nij veraar uit Parijs verblijven, die er afgezonderd met do damo leefde, drie aulo's, zeven paarden en vele honden bezat persoiion kwamen or in auto op geheimzinnige wijze toe. Mon meent ei* Nestor herhaalde malen to hebben gezien. Einde Oktober vertrok de nijvoraar, on sindsdion verblijven onkel dienstboden in do villa. Tevens schijnt men le welen dat eene go- wezen minnares van Nestor met hem nog in briefwisseling is en hij haar zelfs geld moet hebben gezonden. Bij haar werd boslag op papieren gelegd. In de villa van Sanvic is eveneens beslag op papieren gelegd geworden. De aulo's van Nestor gaan thans te Brussel worden verkocht. keD, hare opmerkzaamheid. Misschien staat daar eeno beschrijving van liet portret in, zegde zij, on stroktê do hand er naar uit. De stilte was doodscher dan ooit, toon zij het papier opnain. Vouw voor vouw opende zij hot, en zag dat het van binnen beschreven was met inkt, die tot eene gele kleur verbleekt was. De eerste regel behelsde slechts drie woor den, woorden, die haar zogden dat het papier geene beschrijving van het portret was, maar een brief, woorden die haar deden ontstellen en van kleur verwisselen zoodra haar oog er op viel. Zonder te triicliten verder te lezen sloeg zij haastig het blad om, ten eindo te zion waar de brief ein'digd'j. Hij eindigde onderaan de derde bladzijde maar er was eene opening tusschen de regels aan het eindo van de tweede bladzijde, en in die opening waron twéo namen geteekend. Zij zag naar de bovensto der twee, ontstelde weer, en keerde oogenblikkclijk tot de eerste bladzijde terug. Regel voor regel en woord voor woord, las zij het geschrift -door inmiddels verdween hare natuurlijke kleur allengs en werd door eene doodsbleekhoid vervangen. Toen zij aan het einde van de derde bladzijde was gekomen, zonk de hand, waarin zij den brief hield, langs hare zijde neer, en langzaam wendde zij hot hoofd naar Leonard. In die houding bleef zij staan, zonder tranen li) do oogen, zonder dat hare trekken eenige verandering ondergin gen, zonder dat er een woord aan haro lippen ontglipte, zonder do minste beweging, bleef zij in die houding staan, met den roodlottigen brief in hare koude vingors verkreukeld, en staarde sprakeloos en ademloos haar blinden echtgenoot aan. (fet slachtoffer overleden Do heternis dio men sinds eenige dagen vaststelde in den toestand van hot ongeluk kig meisje Josepliina Vergauwen, zoo laffe- lijlc aangevallen door een Fransclien apache op Zondag 12 dezer, nabij het Park Cogols le Deurno, is niet blijven voortduron. Ondanks de beste zorgen dio haar do ge- neesheoren in hot Sint-Erasmusgesticht toe gewijd hebben, zijn er verwikkelingen ont- sLaan in de vroesolijko bekomene wonden en Zondag 1.1. is hot meisje andermaal huiten kennis geraakt en een noodlottig einde werd voorzien. Maandag namiddag is hot bekla genswaardig mcisja bezweken. Brussel. Hatelijke diefstal. Eon oudorling, wonond in eon der voorsteden, voor eene maand van oen tram springend op do Anspachlaan, deed een val en brak zich den schedel. De grijsaard werd naar oen onzer gasthuizen overgebracht. De dokters stelden zijnon dood va9t. Hel lijk werd in do snijkamer gelegd on de fami lie verwittigd. Tusschen de voorwerpen op den man gevonden, bevond zich een prachtig goudon zakuurwerk met dito ketting. Als men al dio voorwerpen aan de familie wilde overhandigen, stelde men vast dat librlogio en ketting werden gestolen. Do policie word verwittigd en opende een onderzoek, doch gelukto er tot hiertoe niot in den dader van den akeligen diefstal te ont dekken. Voertuigongcval. Mevr. Stoon- winckels, 50 jaar, wonende Verlengde Duitschlandstraat, werd Maandag namiddag omgeworpen door een rijluig op liet oogen blik dal zij de Zuidlaan wilde overstappen. Het slachtoffer word gekwolst aan hel hoofd en den rechterarm. Op haar verzoek bracht men haar por rijtuig over naar hare woning. Arme man. Een inwoner der Spie gelstraat gaf sedert oenigen lijd teekons van zinsverbijstering. Maandag nacht stond hij op. onderhevig aan zinsbegoocheling. Hij nam een scheermes en verdedigde zich tegen ingebeelde vijanden. Op zeker oogenblik bracht hij zich zelf eene diepe snede toe aan de keel. Golukkiglijk Icon men hesn spoedig ontwapenen. De policie werd verwittigd en en hoeft den ongelukkigen waanzinnige naar een gosliclit doen overbrengen. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik gebruik do chicoijoe dei- Trappisten Vincart. 1500 N Elsene. Echtelijk drama. Maandag avond had op de Kroonplaals een dramatisch tooneel plaats. Eon inwoner der GrayStraat, M. V...,27 jaar oud, had een liovigeh twist gehad met zijne vrouw. Toen zij samen de Ki'oonplaats overstapten, haalde de irfan op eens eon mes te voorschijn en plofte het zijne vrouw in do borst. Op het hulpgeroep van hot slachtoffer snelden voorbijgangers toe, dio de gekwetste in oeno naburige apo theek binnen leiden, van waar zij na verzor ging, naar liet gasthuis overgebracht werd. Haar toestand is nog al erg. Schaarbeek. Vreeselijhe val. Dins dag namiddag, rond 1 1,2 ure, had een schrikkelijk ongeluk plaats in een in op- houwzijnde huis der Emilo Zolaplaats. Een metserdiendor, Emile De Backer, 18 jaar oud, was ter hoogte van het tweede verdiep aan den arbeid, toen hij opeens oenen mis stap dood en van eone hoogte van verschei dend-meters ten gronde viel. Do Backer werd erg gewond opgenomen en naar het gasthuis overgebracht. Hij zat nog, ovenals eenitre minuten vroe ger, met (1q been en over elkander geslagen, de banden op do knie samengevouwen, en liet hoofd vol verwachting in do richting ge wend, waar hü hot laatst liet goluid van de stem zijner vrouw gehoord had. Maar binnen weinige oogqpblikken viel do doodscl.e stilte in do kamer hem op. Hij veranderde van hou ding, luisterde even, wendde liet hoofd onrus tig van de eone zyde naar de andere en riep toen zijne vrouw. Rosamond Op het geluid zijner stem bewoog zij de lippen en omklemden haro vingers het papier nog vaster,maar zij deed geen stap vooruit en antwoordde niet. Rosamond Weer bewoog zij de lippen, flauwe sporen van uitdrukking begonnen als schaduwen over de strakke bleekheid van haar gelaat te zweven, zij trad eene schrede nader, aar zelde, zag den brief in, en zweeg weer stil. Daar hij geen antwoord hoorde, stond hij verbaasd on ongerust op. Hulpeloos met de handen voor zich uit tastende, liep hij eenige schreden voort, rechtuit van don wand af, waartegen hij gezeten had. Een stool, dien hij niet met de handen kon aanraken, omdat hij doze niet laag genoeg hield, stond hem in den weg, cn terwijl hij vooruit trad. stiet hij zijjie knie er tegen aan. Een kreet ontglipte Rosamond, alsof de pijn van den stoot oogenblikkelijk van haar echtgenoot op haar zelve overgegaan was. Terstond was zij bij hem. Gij hobt u immers niet bezeerd, Lenny vroeg zij zacli t. Neen, neon. Hij wilde zijne hand op du plaats brengen waar hij zich gestooten had, maar snol knielde zij neer on hield daar hare 23 JANUARI 1013 Leuven. Zianelooze vrouw. Tiend genaamde Philomena Polryns, 30 jaar oud, afkomstig van Dworp, is schielijk zinnoloos geworden. Door dezorgen der policie werd zij naar een geslicht overgebracht. Jonge dievenbende. Maandag nacht werden op do Vaart vijf jongo kereltjes aangehouden, die zich in de wagons der sla lio verscholen hadden. Do oudste is 11 jaar en de jongste slechts 9 jaar. Met ongeliooido schaamteloosheid hebban zij verscheidene diefstallen, door hen gepleegd, hekend. Ledeberg. Doodelijkc val. Gisteren morgeiul was do vrouw van Pieter Moens, wonende Lachaertslraal,24,verwonderd haar man in zijn bed niet te zion en stond rond 5 ure op om koffie te maken. Zij ging in den kelder om hout en vond karen man dood ten gronde liggen. Hij was reeds verscheidene uren dood, volgens de beslatigingen van den doktor. Pieter Simoons, rond de 65 jaar oud, was eon braaf persoon en was schoenmaker. 8eckerzeel. Verdronken. Maandag rond den middag, verliet de genaamde P. Longie, 55 jaar oud, ongehuwd, zijne wo ning, zonder te zeggen waar hij heenging. Dinsdag rond 8 ure :s morgends, word zijn lijk in do Maelboek gevonden door den veld wachter. Men weet niot of hier eon ongeluk of eeno zelfmoord in 't spel is. Het lijk is naar do woning van Longie overgebracht. svgr'Gote &e&5S van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed en goed koop. in den Rapiaa'ibandiöS J&19 VAN EIFFEL-BE ©EHSY, Kerk staat, 22y Aa9st« Etichove. Brandramp. Zeer onver- ziel) lige correspondenten, volkomen vreemd aan de streek, hebben de wereld ingezonden dateonpersoon aangehouden werd, als heb bende het vuur gestoken aan de woning Tem- buyser, waarin de vrouw en drie kinderen verkoolden. Daar is wol eon onderzoek geweest, doch niets bewijst do plichtigheid van den betich ten mensch dio hoegenaamd niet verontrust werd. Het is ook onwaar dat liet huis Tom- lmyser geplunderd werd, vooraleer het af brandde. Kluyson. Verdronken.— Uit het water dor vaart heeft men hot lijk opgetrokken van een onbekend persoon. Men zou te doen hebben met een Hollander die nog le Goor gewoond heeft. Het lijk werd gekist on naar liet doodenhuisje gedragen. St Nikolaas. Brand. Dinsdag nacht is er brand ontstaan in do bakkerij van Jozef Da Daele, Meesterstrnat. Het vuur nam spoedig eene groolo uitbreiding. De pom piers snelden ter plaats en vielen het vuur moedig aan en gelukten er in liet woonhuis to vrijwaren. De bakkerij is ganscli vernield. Er is Verzekering. De oorzaak van den braiul is onbekend. Lokeren. Aangerand. Toen C. Van Danime, Dinsdag avond, rond 10-ure, van Zole huiswaarts keerde, werd hij door een onbekende persoon aangesprokoui0df.e hem tabakgeld vroeg. Van Damine weigerde, waarop de andere hem vastgreep en lioin ten gronde wilde slaan. Hij had zich echter mis- palit. want Van Daflinïe ranselde horn eens goed af. Op het spoor. De policiekommis- saris volgt een ernstig spoor en hoopt do dieven, dio in de laatste weken verscheidene stoutmoedige dïeften pleegden, in 't net te krijgen. Spiegels-— KadersVitraux Beguetten TVerf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 75ö Wette ren. Lijk opgehaald. Gisteren rond den middag, werd ter wijk Overbeko alhier het lijk opgevisclit van een onbekend vrouwspersoon, schijnende van 20 tot 30 jaren oud. Do drenkelinge had zwart haar, oen gouden trouwring aan do hand, was ge kleed met een zwart kleed,zWarton onderrok en zwarte kousen, had geene schoenen aan eigene hand, terwijl zij op eene zonderling aarzelende, schroomvallige wijze haar hoofd tegen hem aanvleide. (TIij legde de hand, die zij tegengehouden had, licht op hare schou ders. Zoodra zij die gevoelde, werd liaar blik zachter do tranon welden in hare oogen op en vielen langzaam een voor een langs haro wangen neer. Ik dacht dat gü mij verlaten hadt, zegdo hij. Het was zoo stil, dat ik meende dat gij do leamer uitgegaan waart. Wilt gij er nu mot mij uitgaan Haro kracht scheen haar to begeven, terwijl ztf deze vraag deed haar hoofd zonk op hare borst lieer, en zij liet den brief naast zich op den vloer vallen. Zijtgij reeds vermoeid, Rosamond Naar het geluid uwer stem zou ik het zeggen. Ik wil de kamer liever verlaten, zegdo zij, op .denzelfden doffen gedwongen toon. Als gij vermoeid z'ijt, Rosamond, gelijk ik weet dat gij zijt, hoewel gij liet niet beken nen wilt, moeten wij de kamer maar hoe eer der lioe beter verlaten. Zij scheen de laatste woordon, die hij zegde, niet te hooren. Koortsachtig grepen hare vin gers naar haar hals en boiftem twee heldcr- roode plekken begonnen op hare bleeke wan gen te gloeien; hare oogen staarden wezenloos op den brief naast haar hare handen waron or aarzelend boven uitgestrekt alvorens hom op to rapen. Eenige oogepblikken lag zij al op de knieën, al turende op den brief, mot hot gelaat van haar echtgenoot afgewend, stond toen op en liep naar den haard. Onder hot stof, ascli en ander vuilnis, ach ter op den hoofd, lagen eonige oude ver scheurde stukken papior verstrooid. 1 ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2