Iet Geheim Sclirikkelljk ongeluk te Vorst. Twee werklieden verpletterd NIEUWSBERICHTEN Turkije wil den vrede Het drama in het Justiciepaleis te Luik Hoogwater in België "g* 2 Nazim Pacha geeft uitleg aangaande den toestand onder militair oogpunt. Abdurrah man leest een verslag aangaande den flnan- cioelon toestand. Noradounghian effondi, handelt ovel-de buitenlandsche politiek. Na hem nemen nog het woord Mustapha Assim en Damadferid en eindelijk de maarschalk Puad. Omtrent zeventig uitgenoodigden hadden den oproep beantwoord, zij waren volgens hun ambt in groepen verdeeld, de militairen, de ambtenaars en de senators de ulémas. Onder de aanwezigen stipt men aan Ma- mond Ghefket en Moussa Kiazim Nail die boiden van do Jonge Turken deel maken. Na de beraadslaging legde Noradounghian effendi uit in welken zin het antwoord aan do nota der Europeesc'ue mogendheden zou opgesteld zijn. In dat antwoord maakt Tur- kyë afstand van Andrinopel maar maakt al lo voorbehoud aangaande de eilanden van den Archipel. Noradounghian effendi voegde er bij. Moeton wij don vrede sluiten, of begeert gij dat wij de vijandelijkheden hernemen in die voorwaarden welke do ministers van oorlog, van financiën on van buitenlandsche zaken u daar komen bloot te leggen. Dut degenen, die den oorlog wenschcn, rechtstaan. Ileel de vergadering bleef gezeten. Kiamil Pacha bedankto de aanwezigen voor hunne talrijke opkomst en sloot do vergadering. Na de vergadering Onmiddelijlc na de vergadering is de mi nisterraad samengekomen om hot antwoord aan de mogendheden af to geven op te stel len. Hij heeft zijne zitting tot 'sanderendaags uitgesteld. De nota van Turkyë aan de mogendheden zal Donderdag namiddag af gegeven worden. Do Turken zullen antwoorden dat zij den raad der mogendheden aanhooren, dat zij overtuigd zijn van hunnen goeden wil, dal zij nota houden van hunne beloften van financieelen onderstand, om bet behoud van do aan Turkyë overhlijvende landen. Onder do zitting van den ministeraad was ©en beambte speciaal gelast met den sultan op de hoogte der beraadslagingen te houden. Naar men verzekert was Ism. .1 Hakki de eenigo, die bet hernemen dor vijandelijk heden vroeg. Do gewezen groot-vizier. Said, drong er op aan, dat het noodig was den vrede te sluilon. Ilij was gezeten aan dn rechterzijde van Kiamil Pacha en do Cheik UI Islam aan de linkerzijde. Iedereen heeft opgemerkt dat, na do ver gadering, Kiamil Pacha en Said pacha elkan der vriendschappelijk do hand drukten na dat ze elkander wel 25 jaar lang als vijan- dèn hebben bejegend. De indrukken in Duitschland Al do Duilsche dagbladen zonder uitzon dering betreuren don afstand van Andrinopel aan Bulgarië. Men boort bittere verwijlen tegen do Duilsclio diplomalon. Eenigo van dio dogbladen vergelijken die vergadering van Londen aan een tweede Algesiras. Andere bevestigen dat het oene grooto on voorzichtigheid was van wego Turkyë, aan- Bpraak to maken op do lusschenkomst van do Europeesclie mogendheden. De meesten zijn van gevoelon dat Duilsehland, Oosten rijk en Italio in die vergadering meer voor do belangen hebben gewerkt van Frankrijk eu Engeland dan voor do hunne zelf. 00 indrukken te Constantinope! Het niouws, dat Turkije de vredesvoor waarden van Europa aanvaardde was reeds Woensdagavond in Constantinopel gekend on verwekte eenen groolen indruk. Dio tij ding werd nochtans met groot gouoegen ont vangen. Do sullfin is ook van govoelon dat bot slui ten van den vrede eone volstrekte noodzake lijkheid was. Frankrijk stuurt wapens naar Servië Te Salonika is aangekomen een Franscho ■toomor een heele vracht kanons aanbren- •68® VERVOLG. Deze vielen haar in 't oog cn bielden haar blik geboeid. Zij tuurde on tuurde en boog zich al dichtor cn dichter naar don baard toe. Een oogenblik hield zij den brief iQ beide handen bovon het vonnis, terstond daarop deinsde zij lievig hüivorond terug on keerde zich om, ten einde weer naar haar echtgonoot te zien. Toen zij hem aanzag, ontglipte haar een flauwe uitroep, half zuchtend, half snikkend. O, noen, noen, neen fluisterde zij bij zich zelvo, de banden hartstochtelijk ineen slaande on hem met oen teederen, treurigen blik beschouwende. Nimmer, nimmer, Lenuy, wat er ook van kome Spraakt gij tot mij, Rosamond Ja, iievo. Ik zegde... zij zweeg en met bevende vingers vouwde zij het papier weder juist zoo op als zij hot gevonden bad. Waar zij t gij? vroeg hij. Ik hoor uwe 6tcm weer aan bot andere einde der kamer. Waar zij t gij Zij liep naar hem toe, ontroerd en bevende, oil met oogen vol trauen, vatto zijn arm, en zonder een oogenblik te aarzelen, zonder het jjoinste teokon van besluiteloosheid, stak zij hem hot toegevouwen papior in de hand. Bowaar dat, Lonny, zegdo zij, doods bleek, maar zonder hare vastheid te verliezon. Bowaar dat, en vraag mij, liet n voor to lozen zoodra wij uit do Mirtekamer zijn. Wat is hot? vroeg hij. Het laatste wat ik govonden, heb ant woordde zij, bom ernstig aanziende, mot een diepen zucht van verlichting. gonde en oorlogsmateriaal ter bostemming van Sorvie. CONSTANTINOPEL 22.4 ure 45 min. 's avonds. Havas. De Nationale vergadering en de minis terraad aanvaardden de nota der mogend heden en vragen het sluiten van den vrede Turkije verzaakt aan Andrinopel maar wil de eilanden van den Archipel bewaren. Daarover zal Duitschland misnoegd zijn. Blijft dan ook nog do kwestie van Albanië en vooral die van de verdeeling dor over wonnen landen tusschen de overwinnaars. Drie kinderen onder eone inzakking begraven. Twee dooden. Een docdeüjk gekwetste. Woensdag namiddag is in do Wijngaard straat een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Rond 11/2 ure gingen een tiental kinderon, alvorens zich naar do school lo begeven, in oenen zalvelput spelen. Eensklaps bad er eene instorting plaats en meestal do kinderen werden onder eenen hoop aarde bedolven. De kleinen, dio ontsnapt waren, namen om hulp roepend do vlucht. Eonige werklie den en- policieagenten kwamen toegesneld on richtten spoedig do reddingswerken in* Na lang werken gelokte men or in drie kinderen te verlossen. Do armo kleinen ver keerden in deerniswekkende» toestand. De slachtoffers zijn Frans Lefère, 11 jaar, wonende te Boersel Jan Delat, 10 jaar, wonende Goneraal Dumoncoaulei, cn August Degreef, wonende te Ruysbrocck. Zij werden naar het gasthuis gevoerd. On derweg stierven Frans Lefère en Jan Dolat. Do toestand van August Degreef is zeer onrustwekkend. De policiekommissaris lieeft het parket verwittigd. <j> Nadere bijzonderheden In strijd met betgeen wij gisteren meldden, bad de rechtbank van eersten aanleg, do vraag van vrouw Van Mollekot niet verwor pen. De echtscheiding was evenwel ten voor deoio van den man uitgesproken, on het kind, uit hun echt gesproten werd aan de moeder toevertrouwd. De vader had het kind echrtor opgelicht on do moedor had een nieuw procc3 moeten inspan nen, om haar kind terug in vrijheid to krij- gen. Hot is nu, toen do voorzitter der recht bank uitspraak deed, een vonnis vellendo waarbij aan Van Mollekot verboden werd nog zijn kind aan te spreken, dat hij schielijk don revolver trok, en vooraleer iemand kon tusschenkomen, de moordpoging ploegde en zich daarna zelfmoordde. Het toevel wilde nu juist, daf. er zich slechts weinig volk in de verhoorzaal bevond. Anders hadden de kogels welke Van Molle kot zijne vrouw bestemde, ongetwijfeld an dere slachtoffers gemaakt. TE ANTWERPEN Een doode. Een doodelijk gekwetste Woensdag morgend werd de haven van Antwerpen nogmaals door oen doodelijk on geluk in opschudding gebracht. Tijdens het losson van stoomer Ninive gomoerd aan n. 55, zijn tweo stapels zakken ciment omver gevallen,twee dokwerkers, dé genaamde» Jozef Dyckmans en Jan Pias mans begravondo. Is het van eenig belang In plaats van te antwoorden, klemde zij zich aan zijne borst, met al het vuur van haar 'hartstochtelijken aard, en bedekte zijn gelaat met kussen. Zachtzachtzegde Leonard, lachend. Gij beneemt mij den adem. Zij trad terug, en stond hom stilzwijgend, met eene hand op eiken zijner schouders, aan to zien. O, mijn geliefdo zegde zij teedcr. Ik zou alles tor wereld willen geven, alsik slechts wist hoe lief gij mij hebt Wel, Rosamond, antwoordde hij weer. Ik zal het spoedig weten. Dczo woorden sprak zij op zulk een zachten toon, dat zij nauwelijks verstaanbaar waren. Leonard, die de verandering in hare stem voor een nieuw blijk van vermoeidheid hield, noodigde haar uit om hem weg te leidon, door zijne hand uit te strekken stilzwijgend nam zij die, en ge leidde hem langzaam naar do deur. XIX. —DE MEDEDEELING VAN IIET GEHEIM. Onderweg naar do howoondo zijdo van het huis, sprak Rosamond niet vorder over hot opgevouwen papier, dat zij haar echtgenoot in do hand had gegeven. Zij ging stilzwijgend voort, totdat zij do deur van do huishoudsterskamer bereikt hadden. Daar liet zij hem een oogenblik huiten staan, terwijl zij naar binnen ging oin jufvr. Pentreath do sleutels terug to geven. Hemel, mevrouw riop de huishoudster ruit, de warmte en do benauwde lucht van dio oude kamers schijnen u geheel en al onpasse lijk gemaakt tohebbon. Is het mij vergund te vragen, mevrouw, DE VOLKSSTEM Hunno werkgezellen sneldon hen spoedig ter hulp. Dyekmays had reeds opgehouden to leven toen men hom; terugvond. Do onge lukkige was den schedel gebroken en de horst ingedrukt. De ongelukkige was 40 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Hij woondoin de Salm- Salmslraat. Ook Piasmans werd' bewusteloos aange troffen. Duzo had de heide beenen gebroken en werd in hedenkelijken toestand naar hot verbandhuis overgebracht. In do Maasvallei Ten gevolge der aanhoudende regens is het peil der Maas op onrustwekkende wijze gestegen. To Luik bereikt het lm 70 boven den laagston waterstand, en lm OG hoven de vlollijn. De haven der Nijverheidskaai staat geheel onder water en op do andere kaaien is de stroom op liet punt huiten zijne oevers te treden. Dezelaatslen zullen wellicht nu reeds onder water zijn, want do stroom stijgt voort durend. Al do koopwaren zij in allerhaast weggehaald. Sedert Maandag is hot peil der Semois 19 centimeters gestegen en Dinsdag bereikte deze rivier 1 m. 29 hoven don laagslen water stand en lm. 20 te Straimont. Zij heeft de weidon en de huizen op hare oevers gelegen, onder water gezet. Do Viroin stijgt insgelijks op onrustwek kende wijze en bereikte Dinsdag lm. 70 boven don laagsten waterstand. Deze rivier is ook reeds op verscheidene plaatsen huiten hare oevers getreden en haar poil klimt voortdurend, evenals dit der Somois. In de Scheldestreek In de Scheldestreek is het al niet botor. De Schelde zelfs is omtrent 2 meter geklom men. De vloed is geweldig en stroomt mot oen snelheid van 8 m. por second. Daardoor wordt de scheepvaart te Berchem en Syn- ghem moeilijk on zelfs gevaarlijk. Te Aude- naarije heeft men de halken aan het sluis moeten uittrekken, om aan het overtollige water een doortocht lo verleenon. Overal langs de oovers, ondermijnt liet water de kanten en hier on daar storten deelen van do dijken in. Boven Audenaardo is het, op weiden en landerijen, ééne zee van water. Op sommige plaatsen slaat liet eon motor en half hoog. In hot omliggende van Avelgem is do stroom huilen do oevers getreden. Hui zen en stallingen zijn bedreigd. Builen Ga- vore staat do Scholde op verscheidene plaat sen over on zet do steenbakkerij on onder. Het voorbereidend werk, reeds door do werklieden begonnen, is vernield daarbij moeten do ongelukkige» het werk staken. Op de korenvelden vloeit liet water als in eone heek. De landen zijn zoödaning van wa ter doortrokken dat hot er niet indringen kan, bijzonderlijk in do kleigronden. Do bijrivieren derSchelde, als de Maorcko- beek, do Zwalm, de Molenbeek, de Rosnes, ei.z. vloeien over en op zeer uitgestrekte vlakten zeiten zij alles onder wator. Op som mige plaatsen dier rivieren kunnen de water molens niet draaien. In de vlasslreek is de toestand erg en on rustwekkend geworden; Op omtrent geheel hare lengte, in die streek, is de Lei aan 't oyerstroomon. De vlashokkcrs hebben veol to lijdon, daar zij, op sommige plaatsen, in 't water slaan. Veel hofsteden en huizen heb ben reeds overstroomde, kelders. Do vermaarde Pouckcheok dio regelmatig vijf zesmaal 'sjaars onberekenbare schade veroorzaakt, is wederom aan 't overloopen, omdat aan dion waterloop do noodzakkelijko werken niet uitgevoerd worden. Do Mandei, waar ook grooto werken dienen uitgevoerd, zot ook, op vevschei- dono plaatsen, landen en weiden onder cn dreigt de nabijgelegen hoeven. Zoo ook is het met de Dender in 't omliggende van Geeraards- bergen. Daar is het erbarmelijk in de steen bakkerij on. of er ditmaal iets in de noordelijke kamers gevonden is vroeg jufvr. Pentreath, den bos sleutels ophangende. Niets danl eenige oude papioren, ant woordde Rosamaud, zich van haar afwen dende. Aldus verliet Rosamond jufv. Pentreath, en kwam bij haar echtgenoot terug. Met dezelfde overmaat van zorg on op lettendheid, dio zij onderweg naar de huis- houdsterskamcr betoond had, geloiddozij hem nu den westelijken trap op. Daar do deur der boekerij open stond, gingen zij deze door op hunnen weg naar do gezelschapszaal, die het grootste en "koelste van-de tweo vertrekken was. Na Leonard naar oen stoel geleid to heb ben, lceerdo Rosamond naar de bookery terug, en nam van de tafel een schenkbord, waarop eene karaf met water en een glas stonden, die zij had opgemerkt toen zij do kamer door ging. Nadat zij het water op eene tafel in een hoek had gezet, sloot zij voorzichtig eerst do deur, dio tot do boekerij toegang gaf, en daarna de deur, die in den gang leidde. Leo nard, dio liaar hoorde loopen, riop haar, stil op do sofa te blijven zitten. Wat voor.kostbanrhoid ligt er in het pa pier verborgen vroeg hij, den brief te voor schijn halende, on glimlachende terwyl hij hom opende. Al die vouwen moeton zeker nog iels anders bevatten dan hot geschrevene, een of ander onschatbaar poeder, of eene banknoot van fabelachtige waarde Gij hebt mij op rois gezegd dat ik hothier vervelend zou vinden, en allerlei buitenge- wone tijdkortingon zou bedenken. Gij zegdet dat liet u niet verwonderen zou als ik begon met hovenieren en eindigde met een roman te schrijven. Een roman! Zij naderde haar Brussel. Door bedorven vleesch ter gif tig d. Dezer dagen kocht Mov, Kelkens, Hoogstraat, vleesch hij een beenhouwer dei- stad. Na het eetmaal, werden de ouders en hunne kinderen hovigo maagkrampen go- waar. Na vijf dagen lijdon, moest men do ouders ovoihrengen naar het gasthuis. Do dokters stelden'vergiftiging va3t. Hot jon- sto dochterkon bezweek eraan, naar de ver klaring der gcnecsheeren. De vier audore kinderen, die slechts saus van het vleesch .genomen hadden, werden min gevaarlijk aangetast. Do policie der 3® afdeeling werd van do zaak onderricht en opende oen onderzoek. De drank. Na gansch den dag op zwier geweest te zijn, kwam oen fabriekwer ker, Bloemenmaakstersstraat,Dinsdag avond thuis en ging slapon. Eon half uur later, vond zijne vrouw hem verhangen aan hot bed. Men kon den man terug tot het leven roepen. Hij scheon genoeg te bobben van eone eerste proef en zwoer niet moer te her beginnen. Gevaarlijk speelgoed. Tijdens oen korstondigo afwezigheid der moeder, speelde hot doch torkon II..., Kasteelt jestraat, met stekskens. Het kind werd erg verbrand, als ook een der huurlingen, die het meisje ter hulp was gesneld* Stoutmoedige"dieven. Toen de werk lieden van eonon houw' in do Lakenstraat, n. 35, voor rekening van M. Verneeuwen, van Blankonbergho, Dinsdag morgend don arbeid wilden hernomen hostatigdon zij dat dieven eone loods opengebroken en er meer dan 100 kilos lood en zink uit geslolon had den. De kwaaddoeners hadden bovendien al liet gereedschap buit gemaakt. Diefstal. Dieven zijn, tijdens zijne afwezigheid, op do kamer gekomen van M. Georges Antoino, August Govaertslraat. Zij stolen er een metalen koffertje inhoudend juweelen on eeno som van 1,000 fr, in bank briefjes. De policio heeft een onderzoek ge opend. Doodelijk ongeluk. Woensdag, rond den middag, had een schrikkelijk ongeluk plaats op do werven der nieuwe koopwaren- slalio van Brussel-Zuid. Werklieden ver plaatsten nabij de inophouw zijnde brug aan de Gronde!ingonslraat,een zware kraan, met een tegengowicht van 3.000 kilos, dienende om de materialen op to halen, toen ton ge volge van een verkeerd manoover, do kraan opeens omviel. Een werkman, die er hoven op zat, werd Ion gronde geslingerd. De arme man werd oen heen gebroken on erg gewond aan bot hoofd. Hij kloog ook over hevige inwendig pijnen. Het slachtoffer, Lcon Cor- dy, 35 jaar oud. wonende te Oostende, werd in allerhaast naar't gasthuis overgebracht. De aangehouden valschmunters. Do valschmunters Louis-Gamille Dumunch. Joan Bidabou, Georges-Eduard Zukourski en Marie-Eugenie Robin, wier aanhouding wij gisteren gemeld hebben, verschenen Woens dag morgend .voor de rechtbank, dio hun aanhoudingsmandaat bekrachtigde. Tijdons de ondervraging welko do onderzoeksrechter do bctichton deed ondergaan, verklaarde eon dezer, Eduard Zukourski dat hij alleen do pliclitige was. Hij was hot, zegdo hij, die hot valsch geld vorvcerdigde en die het uit gaf. Doch toon de vrouw op haro.beurt on dervraagd werd, hektnue zij dat do drio kerels even pliclilig waren. Men hooft nadere "inlichtingen gévraagd óver de aangehou denen, aan do Veiligheid van Parijs. Anderlecht. Brand. Dinsdag avond rond 6 ure, werdon de pompiers verwittigd, dat er brand ontstaan was ir» het huis nr. li, dor Habermanstraat. Hot vuur begon aan de schouw on deelde zich mede aan het dak. Dank aan de spo?dige tusschenkomst der pompiers was na een twin lig* al minuten werkeng alle gevaar geweken. echtgenoot weder en sloeg zijn gelaat opmerk zaam gade terwijl zij sprak. Eu waarom niot? Tegenwoordig schrijven meer vrouwen dan mannen romans. Wat belet mij, het ook eens te beproevon Het eerste vereischto is zeker eon hoofddenkbeeld voor eene geschiedenis to hebben'; en dat heb ik. Zij kwam nog eenigo schreden nader bereikte de tafel waarop do brief lag en legde liare hand er op, terwijl zij de oogen stijf op Leonard's gelaat gevestigd hield. En wat hebt gij dan wel voor een denk beeld, Rosamond vroeg hij. Dit, antwoordde zij. Do hoofdpersonen van het verhaal zijn tweo jonggehuwden. Zij zullen zeer veel van elkander houden, even veel als wij, Lenny, en zij zullen van onzen stand zij'n. Nadat zij eenigen tijd gelukkig ge huwd zijn geweest en een kind hebben, om hen nauwer dan ooit aan elkander te hechten, zal eene verschrikkelijke ontdekking hen als een donderslag treffen. Do man zal eene jonge dame tot zijne echtgenoote gekozen hebben, dio oen oven ouden naam draagt als... Als den uwen gaf Leonard aan. Als den naam van de familie Treverton, ging zij voort, na een oogenblik gezwegen te hebben, in welke tusschenpoos hare hand don brief onrustig heen cn weer bewogen had. Do man zal van goede afkomst zijn, van even goede als gij, Lenny, en do verschrikkelijke ontdekking zal daarin bestaan dat zijne vrouw geen recht had op don ouden naam, dion zij droeg, voor dat liij mot haar huwde. Ik kan niet zeggen, lieve, dat uw denk beeld mü bijzonder bevalt. Uw verhaal zal den lozer verlokken om belang te stellen in eene vrouw, die, bij slot van rekening, niets an ders dan eene bedriegster is. Neon riep Ro3amond met vuur. Eeue 24 JANUARI 1913 sszssss- St-Joost-ten-Nocde.- Tiet gevaar dér petrool. Ten govolgo van de ontploffing eenor petrollamp ontstond er Dinsdag avond, rond G uro, brand in eeno kamer van liet eerste verdiep van een huis der St-Alfons- straat. Het noodsein werd onmiddelijlc ge geven en eonigo minuten later kwamen do "pompiers ter plaats. Zij gelukten er nogal spoedig in het vuur te overmeesteren. De liefhebbers een er fijne tas gebrui ken altijd do chicoreo dor Trapisten Vincart. 1500 O Élseno. Molocyclc gestolen. M. Alf. Galle, van Kort rijk, die per motocycletle, naar Brussel gekomen was voor handels zaken, had zijn machien eenigo oogenblikken alleen laten staan in een huis der Londen- straat. Toen hij het wilde terugnemen om huiswaarts to koeren, beslaligde hij dat een dief or mede verdwenen was. Ongeluk. Eon foergon van hot 1° gidsen, bespannen mot twee peerden, kwam Dinsdag namiddag namiddag door do Gist- slraat gereden, toon do peerden verschrik ten en op hol gingen. Ondanks de pogingen van den soldaat oin zijne peerden to bedwin gen, liepen de dieren in dolle vaart het gaan pad op. De soldaat werd tegen eenen huis gevel geslingerd. Do jongen word gelukkig niet erg gekwetst. De dissel van den foergon drong door. een venstor. Verscheidene voor bijgangers hielpen den soldaat zijne peerdon bedwingen. Schaarbeek. Dieven. Dinsdag namid dag hoorde de meid van M. Lomons, wo nende Eugeen Plaskylei, terwijl zij in .do keuken aan hare bezigheid was, verdacht ge rucht in eene plaats van hot gelijkvloors. Zij liep naar hoven en duwde de deur open der kamer, waar zij het gerucht gehoord had. Zij verraste er oon korel, die hij middel van valsch e sleutels in huis gedrongen was, en die bezig was met de meubels open to breken. De meid riop om hulp, waarop do dief de vlucht nam. Leuven. Nog het spoorwegongeluk Volgens bovoegde mannen, zou er alleen eeno ontriggoiing, door do slechte werking van het romloestel veroorzaakt, hebben plaats 'gehad. Bij liet binnenrijden der sta 'ie, heeft de mckanicion het remtoestel willen doen werken, doch dit weigerde allen dienst. De trein, dio te laat aankwam, reod onder vollen stoom. Aan den uitgang bevond zich eon trein. Do machinist sloeg den stoom achter uit, en do lokomotief sprong letterlijk van het spoor. De waggons schokten tegeneen, ruiten en scheidsvvandon werden gebroken. Dank zij dit, bleef do lokomotief op twee» meters van don andoren trein staan, zoodat er geen botsing heeft plaats gehad. Door don scliielijkon stilstand zijn reizigers ge kwetst en gekneusd, doch allen zijn aan eene ramp ontsnapt, dank zij de koelbloedig heid van don machinist. Ö'jerga*oote BcewS van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed en goed koop. in den papierhandel J&Sfl VAN ByFFËL-öE©EKST, Kerk straat) Aa8sfc« Sl0-Calharina-Lombeek. Kind levend verbrand. Het 3 jarig dochtertje der echt genoote» van Mulders, was op hot hof van landbouwer Dopauw gaan spelen. Op zeker oogenblik viel de kleine spelend in een ketel kokend water, welko in do keuken op den vloer stond. Hot armo slachtoffer werd ijselijk verbrand over gansch het lichaam. Om de kleederen ui! te doen was men verplicht ccn deel vleesch af te rukken. Op sommige plaatsen waren de brandwonden tweo centimeters diep. Hut nmisje, dat schrikkelijk lijdt, is naar het gasthuis overgebracht. Iiaar toestand is hopeloos. St-Genesius-Rhode. Doodelijk onge luk. Dinsdag namiddag had een droevig ongeluk plaats op don koer van liet huis der echtgonooten Demnnler, pachters, School straat. Het 3 1/2, a rig zoontje der pachters, brave eerlijke vrouw, oene vrouw, dio zich nooit tot eenig bedrog verlaagde, eene vrouw vol gebreken en zwakheden, {maar) die altijd tot eiken prijs de waarheid zegt. Hoor mij ten einde toe aan, Lenny, voordat gij oordeelt. Heeto tranen schoten haar in de oogenmaar zij wisclile die driftig af, en ging voort. De vrouw zal in volstrekte onwetendheid van liare ware geschiedenis, let wel, in vo1 strekte onwetendheid opgroeien en huwen. De plotselinge ontdekking van do waarheid zal haar overstelpen, zij zal zich getroffen zien door eene ramp waarvan zij ton eenomalo on schuldig is. Zij zal er door verplotterd; ver stomd ja, tot in hare rede geschokt zijn de ontdekking zal haar bestormen als zy nie mand dan zichzelve heeft om zich op te verla ten zij zal het in hare macht hébben die ont dekking mot volkomene straffeloosheid voor haar echtgenoot geheim te houdeneen oogenblik van vreeselijke verzoeking zal haar aan 't wankelen brengen zij zal haro zwak heid vrijwillig overwinnen, haar echtgenoot alles zeggen wat zij zelvo weet. Hoe noemt gij die vrouw nu, Lenny eene bedriegster Neen een slachtoffer. Die zichzelve uit vrije beweging ten offer brengt? en die ook opgeofferd wordt Dat heb ik niet gezegd. Wat zoudt gij met haar doen, Lenny, als gij het verhaal schroeft Ik bedoel, hoe zoudt gij den echtgenoot omtrent haar laten hande len Dit is eeno vraag, die liet karakter eens mans betreft, en eene vrouw is niet bevoegd daarover te beslissen. Ik weet niet hoe ik mijn verhaal zal laten eindigen. Hoe zoudt gij het.laten eindigen, Lenny 1 ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2