Ziekte, invaliditeit en enden dag. De zaait Wilmart Nog de fransche valschmuntersbende. DE VOLKSSTEM eene groolsche betoogïng aan liet ministerie veroorzaakte. Do menigte is nu nog niet uiteengedreven. Wat vie! er eigentlijk voor Donderdag namiddag kwamen Envcr-bcy en de oud-afgevaardigdoDjalid-bey eskadron- overste, aan het hoofd van 300 soldaten tnanifesloeren aan het ministerie. Zij drongen tol op het voorplein van hot ministerie, gebruikten geweld en vroegen Haar met vijandig geliuil bet ontslag van bet ministerie dat Andrinopel afstond. Do groot vizier begaf zich aanstonds naar liet paleis van den sultan. Hot nieuw migftterie weigert Andrinopel af te staan Taladd-bey verklaart aan oen dagblad schrijver dat do nieuwe toestand te Constan- tinopel enkel voor doel heeft de eer en de faam van Turkye te redden, niet den oorlog voort to zeilen maar dan toch den afstand van Andrinopel to beletten. Dit laatste punt is eene voorwaarde sine qua non. Indrukken to Londen Indrukkken der Balkanstaten Dio nieuwstijdingen hebben lo Londer cone groots opschudding verwekt. Do bondgenooton aanschouwen den toe stand als volgt Hot nieuw ministerie zal, zoowol als het kabinet Kiamiol paclia verplicht zijn eenig antwoord te geven aan do nota der mogend heden. Alios doet voorzien dat dit antwoord zal ongunstig zijn on dat do Turken zullen wei geren Andrinopel af te staan, hetgeen voor do bondgenooton ook eene voorwaarde sine qua non» is. In dat geval zal Europa Turkyo misschien dwingen van zijnen wer.sclrle vol doen. Maar de bondgenooten wcnschon eer der dat Europa dan zijn rol van bemiddelaar geëindigd vorklaro. Dan zullon zij aanstonds do vijandelijkheden kunnen herbeginnen en dan na eonetweedo reeks overwinningen aan Turkye de vredesvoorwaarden opdringen die zij willen. Bijzonderheden aangaande den Staaisaanslag van Constantiuopei Die aanslag was sinds lang tot in zijn minsto bijzonderheden voorbereid on liep zonder de minste moeilijkheid van stapel. Vreemde dagbladschrijvers liepen zonder het minste gehinderd te worden, tusschen de manifestanten. M. Huguenin, bestuurder van de spoorwegen van Anatolië en M. Kingham, bestuurder van de bank van Turkye zaten in eeno zaal, nevens do raadzaal wanneer do manifestanten daar binnendrongen. Policie- agenten en officiers werden aanstonds aan ai de deuren geplaatst, om te beletten dat iemand het ministerie zou verlaten. Zoo ble ven MM. Huguenin en Kingham daar wach ten lot 6 ure van den avond, wanneer zij, op verzoek van hunno respectieve consuls terug in vrijheid werden gesteld en Talaad- bey hun de verschooningen had aangeboden van het nieuw staatsbestuur. De rIouwq greot-vizier Een dekreet, waardoor Mahmoud-Ghofket paclia als groot-vizier wordt aangesteld, is Donderdag avond lo 7 ure afgekondigd. Eene proklamatio aan de bevolking In Afrika on in Albanië zegevierden wij. Benige officiers slechts hadden bunnen plicht vergeten en waren in hot gebergte gevlucht. Het kabinet Said moest afstand doen van het bewind om eene inwendige omwenteling tn beletten. Het kabinet MouUtar heeft gansch den invloed van ons bestuur in Albanië in den grond geboord. Zoodanig zwak was dat bestuur dat bet aanleiding gaf tot het vormen van het Bal- kaansch verbond. Hot kabinot Kiaraicl sloot eenen wapen stilstand dio gansch ton voordode was der bondgenooten en ton nadeelo van Turkye. Hcol Rumeniö werd aan do bondgenooton afgestaan. Deze, de zwakheid van Turkye bemerkende, maakten dan nog aanspraak op Andrinopel en do eilanden. En bot kabinet Kiamiol stemde daar weer in toe en om zijn verraad te verbergen riep hot dan eeno na tionale vergadering samen. Dank aan dat bestuur wil men aan Turkye zijne tweede hoofdstad ontnemen en al zijne eilanden. De Turksche nalio kon zulks niet langer blijven uitstaan en het volk heeft gebruik gemaakt var. zijno rechten om dorgelijke euveldaad to beletten. Do ziokenbours Broederliofde, van Gent. hield verleden Zondag baro jaarvergadering. Minstens duizend leden waren aanwezig. Uit bet overzicht blook dat bet ledental steeg van 2662 lol 3010. 't Zijn allon mannelijke werklieden, die, volgons ouderdom en wels- voonvaarden, wekelijkscbe inleggen betalon van 25, 40. 43, 46, 49. 50 of 53 centiemen. Bij werkonbekwaamheid worden zes maan den balven trok, onderstouningen verleend, van fr. 1,50, fr. 2,00 fr. 2,50 en fr. 3,00 daags. Daarbij doktor en modecijnon, één franlc daags uit de hervorzokeringskas tol 65 jaar, 100 frank en 10 lVank voor elke wees onder de 14 jaar bij sterfgeval, 5 fr bij do geboorte van een kind, elk drie frank op do lijfrentkas, 5 frank ter maand voor de invalicden boven do 65 jaar, en mogelijk in sonatorium geplaatst lo worden. Gedurondo het jaar 1911 bedroegen de ontvangsten fr. 75.103,54 de uitgaven fr. 64.101,54; zoodat er een boni bleef vau 11.002 frank. Op die prachtige uilslagen wcos de hulp schrijver Alb. Weymeersch, bestendige schrijver der christene vlasbewerkersver- ocniging, om aan te toonen dut de verplieh ling geen voordeel kan berokkenen. Een overzicht gevondo op do verplichtende ver zekering tegen ziekte, invaliditeit en ouden dag, toonde bij wat er goed in is, onder an dere de toelagen aan do ziekonbeurzon, do hulpgelden aan de sanatoriums en de grond slagen der ouderdomsverzekering mits do noodige verbeteringen. Hij steldo voor, en do ganscho werkersvergadering trad hel geestdriftig toe, ons volksgezind ministerie en de boren Senators enVolksvertegenwoor- digers to verzoeken 1.) Goene verplichting tot ziekte- en inva liditeitsverzekering 2.) Zulke wetten en besluiten uitvaardi gen, waardoor de in 't ontwerp beloofde toe lagen verwezentlijkt worden. 3.) Eene pensioenwet te stemmen, welke, in den zin eoner gematigde verplichting, aan de rechtmatige volksverlatigons voldoening schenkt. Gezel Anscele verklaart den corlog aan ons peuvornemënt. In het watsrkon gevat.w.i. De mededinging te Brus sel, (Van onzen bijzonderen briefwisselaar). Brussel, 24 Januari 11. In eene meesterlijke aanspraak heeft M. de Brocqueville gisteren do redens gegeven waarom liet kabinot eenvoudig weigert do grondwetsherziening in aanmerking te nemen. En de rechterzijde, eenpariglijk juichtte bom toe. Daarop beft Ar.soele, paarschvan razernij de oorlogstrompot. A lea jacta est llut lot is geworpen. De Rubicon zal geen bin-' dorpaal meer zijn on do algemeene werksta king moet losbreken De doclamatio van gezel Ansoele heeft geen den minsten indruk teweeg gebracht. Do leden dor rechterzijde die allen zonder uitzondering do zienswijze van M. de Broque- ville deelen zullon samen mot hot kabinets- hoofd eene onwankelbare rots vormen. De goweldwoordon van Edward met den IJzoren Arm zullen er enkel in gelukt heb ben de eendracht die aan do rechterzijde heorscht nog nauwer te maken. Zulks is zoo veel te gelukkiger dat ,het militair wetsvoor stel, waarvan de bespreking in 't kort gaat beginnen allor goedkeuring niet scheen ver worven te hebben. Mijnhoor Anscelo.mpg er waarlijk fier op zijn en nu meor dan o.oit mag hij zeggen J'ai fait do la holle ouvrage Zulks nochtans wil niet zeggen dat de leden dor rechterzijde de algemeeno werksta king wonsche» verre van daar. Zij zijn in tegendeel diep overtuigd dat eeno algemeene werkstaking eeno bron wezon zou van diepe kwalen. Maar zij zijn anderzijds ook overtuigd dat de werkende kl s do roode aanleiders niet volgen zou en dat. moesten er links of rechts ecnige werkstakingen losbreken zij eindigen zouden ton nadeelo van hen dio ze op touw hebben gezet. Na do zitting van gisteren heb ik M. Iloyois geintervieuweerd en hij zegde mij hot vol- geende Bluff on niets dan bluff. De socialisten zijn in 't watorken gevallen. Zij bevinden zich in do volstrekte onmogelijkdeid do al- gemeene werkstaking lo doen losbreken Hoe gaan zij uit dien toestand geraken Dat weet niemand,'maar zij zullen in alle geval nat zijn als eer.den -Laatst schroef ik u, dat M. Segers einde lijk zijne woonst betrokken heeft aan de Regen tl aan. Zulks herinnert mij eene geschiedenis van M. do Lanlsheere zaliger, gewezen minister van rechtswezen. Men vond ook geon buis voor dien minis ter. Het Gouvernement stelde dan te zijner beschikkingeono iaarlijkscbesom van 16.000 franks. De pezewevers van do linkerzijde schreeuwden, dat zulks eene geldverspilling was. Weet ge wel welke som men jaarlijks zou moeten betalon als intrest van de aankoopsom en de onderhoudskosten voor een minister- hotel in Brussel Hot klein som mek en van 10.000 fr. Mon moet geene hoogere mathematioken bestudeerd hebben om aanstonds lo bemer ken dat in dio voorwaarden het staatsbestuur nog eene grooto winst deed. Magazijnen van gemaakte schoenen, van sigaren en sigaretion, te Brussel ziet men bijna niets anders meer. Wilt ge u eon gedacht maken van de schrikkelijke mededinging welke do hande laars in die artikels elkander aandoen Gisteren tolde ik in de Nieuwstrnat en gij weet dat deze niet lang is vijftien hui zon van gemaakte schoenen, er inbegrepen Tietz, Innovation en Bon Murcké, (lie ook dezen artikel verkoopen* Wal nu den verkoop van sigaren betreft, ik bel» achttien huizen geteld van aan de Noordstatie tot aan dó beurs. Ik hield na luurlijk geen rekening van de talrijke koffiehuizen en gasthoven waar men noch tans ook allerhande smoorgerief vindon kan. Harold. 25 JANUARI 1913 Élk jaar moost do maatschappij, vermits er zooveol koepons van valsche-obligatiën werden uitbetaald, mot eon aanzioulijk to kort sluiten groole winsten zijn integendeel aangekoekt. Sinds negen jaar waren uie bilans enkele werken van louter fantazie. Posten die enkel in den geest van Nestor hadden bestaan; komen er talrijk in voor 40 of 50 volgens 't jaar andero dio werkelijk bostonden, treft men er niet aan. Het was Nestor Wilmart dio heel 't zaakje zoo wist to regelen en geloofswaardig te doen voorkomen. Rasquin moest hem ge- hoorzamon, anders hadde hij zijne plaats verloren. De lodon van don beheerraad zijn Woens dag heel den dag over dio onregolmatighedon onderhoord geworden. Rasquin was heel don dag op het ge rechtshof aanwezig. Ieder schijnt uit dé wolken te vallen als men hem do dwalingen en do vervalschingon dio in elke balans voorkomen, toont en wel ke werden goedgekeurd. Als bun iets vreemds voorkwam, werden door do leden van den raad uitleggingen gevraagd aan Rasquin of Wilmart, cn die wisten verblin dende en geruststellende inlichtingen te ge ven. Twee nieuwe aanhoudingen Ie Charleroi. Zooals mon woet, worden Maandag to Brussel drie mannon en eene vrouw, allen van Franschen oorsprong, aangelioudon in do Korte Lange Wagenstraat, wegens bet vervaardigen en uitgeven van valsche munt. De policie vormoeddo wel, dat zij heel do hendo niet vast had, doch liet niets blijken en verwittigde do bijzonderste policiekorpsen van het land. Te Charleroi waren Dinsdag twee kerels afgestapt in een logement dor Ghavannes- slraat. Donderdag huurden zij nogeoneka- m?r in een ander huis derzelfdo straat. Zulks kwam do policie verdacht voor en oen onderzoek word geopend. Zoo vernam men, dat de kerels lo Charleroi tin en allerhande metalen gekocht hadden. Do policio besloot spoedig handelend op te treden. Donderdag namiddag legden verschei dene policiemannon zich in hinderlaag. Toon rond 2 ure do twee korels naar hun logement kwamen, worden zij aangehouden. Het waren twoe Fransehen, Georges lïblle touch o en August Dhondt. Dezo laatste poogde nog weerstand to bieden, doch hij werd spoedig weerloos gemaakt. In beider zakken vond mon eene grooto hoeveelheid scho geldstukken, meest loodon dubbele franks. Eene huiszoeking op hunne kamer deed oen volledig vulschir.unteismateriaal en ongeveer 200 valsche geldstukken ont dokken. Belletouche bekende, dat hij Maandag, na do aanhoudingen to Brussel, naar Charleroi okomen was. IIij voogdo cr nog bij. dat de policio zeer verheugd zon zijn, indien hij alios wilde zeggen wat hij wist. Beide valsch- n.ünters zijn opgesloten. C9° VERVOLG. Bij dezo laatste woorden daalde hare stem tot een treurig smeekenden toon. Zij kwam dicht bij hem. cn streek haro vingors toeder door zijn haar. Hoe zoudt gij het laten eindi gen, lieve? herhaalde zij, zich bukkende, tot dat baro bevende lippen zijn voorhoofd aan raak ton. Ilij schoot onrustig op zijn stoel lieon en xvcer en antwoorddeIk ben geen roman schrijver, Rosamond. Maar hoe zoudt gij handelen, Lenny, als gij die echtgenoot waart? Dat kan ik moeilijk zeggen, antwoordde liij. Ik heb uwo lovondige verbeelding niet ik bezit het vermogen niet om mij eensklaps in een toestand te verplaatsen, dio de mijno niet is, on to wetcu hoe ik handelen zou. Maar gesteld dat uwo vrouw dicht bij u ware, zoo dicht als ik nu? Gesteld dat zij u het verschrikkelijk geheim meegedeeld had dat zij voor u stond, ovenals ik nu, en dat het geluk van haar geheel loven van een vriendelijk woord van uwe lippen afhing O, Lennv, gij zoudt haar niet met een verbrij zeld hart aan uwo voeten laten nederzijgen Gij zoudt weten hoe hare geboorte ook was, dat zij nog hetzelfde getrouwe wezen was, dat u, sedert haar huwelijksdag, bemind or gediend heeft, en met hart en ziel aan u was gehecht geweest, en daar niets voor terug vroeg dan haar hoofd tegon uw borst to mo gen leggen en u te hooren zeggen dat gij haar toomiudetGij zoudt .weton dat zij al haar moed bijeengeraapt heeft om het noodlottig geheim te openbaren, omdat zij, uit liefde on trouw jegens haar echtgenoot, liever verstoo- tcn en veracht wil sterven dan leven cn hom bedriegen Dat alles zoudt gij weten, en gij zoudt uwe armen openen voor de moeder var. uw kind, voor de vrouw, die uwo eerste liefde was, al ware zij ook de geringste van alle laaggeborene vrouwen in do schatting der wereld. O, dat zoudt gij Lenny, ik woet het, dat zoudt gij! Rosamond, wat heeft uwo hand, wat ver andert uwe stem Gij maakt u zoo ontroerd over dezo verdichte geschiedenis alsof gij eene ware geschiedonis verb aaldot. Gij zoudt haar aan uw hart drukken, Lenny Gij zoudt uwo armen voor haar opo nen, zonder een oogenblik van onwaardigen twijfel Stil StilIk hoop dat ik het doen zou. Gij hoopt Gij hoopt het slechts O, denk er nog eens over, lieve, deuk cr nog eens over, en zeg dat gij het weet dat gij het doen zoudt Moet ik, Rosamond Welnu dan zeg ik het. Zij trad terug, teen die woorden over zijne lippen waren, en nam den brief van de tafel. Gij liebt mij nog niet gevraagd, Lenny, u den brief, dien ik in de Mirtekamer gevon den hob, voor to lezen. Ik bied u uit eigene be weging aan, hem nu to lezen. Zij beefde oenigszins torwijl zij deze weinige beslissende woorden sprak, maar bracht zo rluidolyk et) mot vastheid uit, alsof hot bewustzijn, van nu onherroepelijk verplicht to zijn, de ontdek king to'doen, haar eindelijk kracht had gege ven om alles te wagen, cn eon einde aan alle onzekerheid te maken. Haar echtgenoot keerde zich met eene ver mengde uitdrukking van verlegenheid en ver- Do uitgebreidheid der vervalschingen De experton-rekenplichtigen hebben sinds eonige dagen een reusachtig werk geëindigd. Dit werk bestond in hot. keuren dor laatste balansen van de spoorwegmaatschappij Ger.l- Torneuzen on die op juiste grondslagen op nieuw samen te stelled, Onregelmatigheden en vervalschingon komen in massa in de schriften dor maatschappij voor, en wel zoo talrijk, dat het aantal allo gedacht overtreft. bazing, naar do plaats van waar het geluid barer stem tot hom kwam. Gy springt zoo eensklaps van 't eene on dorwerp tot het andero, zegde hij» dat ik nau welijks kan volgen. Wat tor wereld, Rosa mond, brengt u, met «en toestand in een roman, op de eenvoudige alledaagsche werke lijkheid yap een ouden brief te lozen Misschien staat er nauwer verband tus schen dan gij vermoedt, antwoord do,zij, Nauwer vorband Welk verband Ik begrijp hot niet. De brief zal hot u ophelderen. Waarom do.briof Waaróm zoudt gij het niet ophelderen Zij wierp een bekommerden blik op zijn gelaat, cn zag dat nu vodr do eerste maal een besef dat er iets ernstig zou komen, bij hem gewekt was. Rosamond riep hij uit, hier schuilt een geheim achter. Er bestaan geen geheimen tusschen ons beiden, viel zij hem snel in do rede. Er zyn nooit goheimo» tusschen ons geweest, on nimmer zullen er ook'zijn. Zij nadordo oen weinig, om hare oude geliefkoosde plaats op zijn knie in te nemen,'maar hield zich in en trad naar do tafel torug. Waarschuwende tranen in hare oogon vermaanden haar hare eigene vastheid to wantrouwen, en den brief to lezen, waar zij het kloppen van zijn hart niet voelen kon. Heb ik gnzogd, hernam zij, na een oogenblik gewacht to hebben om tot bedaren te komen, waar ik liet papier, dat ik u in de Mirtekamer in de liand heb gegeven, gevon den heb? Neon, antwoordde hij, ik geloof het niet, Ik vond het achter in de lijst van dat portret stekon, hot portret van dio spookacli- Brussol. Slimme bedrieger. Een jongeling van een twintigtal juron kwam in do Laekoiisti'aat, van eene visietkaart voor zien, van een handelaar der Motiiklcenstraat, in dezer naam vcrschillige pelsen vragon voor zijn patroon, om dan eene lo kiezen, zegde hij. Do pelsenhandelaar stemde bereidwillig toe daar do haydelaar van hem een oude klant was. De jongeling ging dan heen mei 23 polsen. Ilij is nog niet teruggekeerd on zal waar schijnlijk uit eTgcn beweging niet tcrugkee- ren ook. Men is op liet spoor. Erge hoefslag. Een 12jarige knaap, Alfor.s Vankerk, wonende Eotwarenstraat, 10a, dio op do Warandemarkt aan 't spelen was, kreeg van een peèrd een ergen hoef slag. Ilij werd erg gewond opgenomen en naar St-Jansgasthuis overgebracht, waar men bestatigdo dat de rechterbil gebroken was. Gevangen gegeven. Wij hebben do verdwijning gemeld van don schatbewaarder eoner maatschappij van ouderlingen bijstand, dio gevlucht was, na hij middel van schrift- vorvalsching 40,000 fr. ontvreemd te heb ben ten nadeelo der mutualiteit. Do dader heeft zich Donderdag namiddag op hot poli- ciebureel der rechterlijke brigade, Kool- markt, gevangen gegeven. Ilij had nog 16 frank in zijn bezit. Overreden. M. H..., wonende Groole Eilandstraat, 19, staplo Donderdag morgond do Anspachlaan over, toen hij om vergeworpen werd door een rijtuig mot tweo peordon bespannen. Het slachtoffer werd door do peerdon ©vortrappeld en de wieion liepen hem over liet lichaam. Erg gewond aan do boenen en met twee gebroken ribben werd de gekwetste opgenomen en naar hot gasthuis overgebracht. Chicoree der Trappisten Vlncart maakt extra koffie. 1500 P St Jans-Molenbeek. Geheimzinnige zaah. Een foorkramer, Gustaaf L..., wononde Schoolstraat, te St-Jans-Molenbeek had zijn 2jarig dochtertje in een geslicht in den omtrek dor hoofdstad geplaatst. Woens dag, rond den avond, brachten twee vrouwen van dienst in voornoomd geslicht het kind van Gustaaf L.., naar do Schoolstraat en gaven hot af aan cenon huurder. Na hun ver trek bestatigdo dezo dal liet kind opgehou den had fo leven. De vador word verwittigd, kwam liet lijkje halen en droeg hot naar een doktoor die vaststelde, dat hol wichtje reeds verscheidene uren dood was, zoodat het reods dood was, toen de vrouwen hot ton huizo van L... afgaven. Do policie heeft hot lijkje naar het doodenliuis doen overbren gen en het parket verwittigd, dat do lijk schouwing bevolen heeft. Onder den tram. Een scheepslos ser, Van Gulick genaamd, wonende K<*yser- franff, werd Donderdag morgend, rond 6 ure, aan do Ilavonlei omgeworpen door eenen tram, van Laken komend. Hij werd erg go- wond aan het hoofd opgenomen en naar hot St Jansgaslhuis overgebracht. Om de verstopping to genezen cn re gelmatig en gemakkelijk af te gaan, is het voldoende 's avonds bij liet slapen gaan, 1 of 2 Wathérypilleri te nemen. 1 fr. do doos van 40 pillen. 551 I Etterbeek. Erg geval. Dinsdag heeft een erg geval plaats gehad in de kazerne van het eerste regiment gidsen. Vijf en twintig soldaten, waarlusschen vief brigadiers, heb ben om 3 ure 's morgens, bij middel van beklimming do kazerne verlaten om to pro- tesleeron tegon do strengheid en de plage rijen waarvan zij eon hunner onderofficiers beschuldigden. Allen, behalve drie, zijn Woensdag in dokazerno teruggekeerd. Vier hunner, welke men als ophitsers beschouwt, zijn in belichting gesteld en zullen voor den krijgsraad verschijnen do anderen zijn go- slraft door don oversto van hun korps. Do krijgsoverheid heeft een onderzoek geopend. ©tfefi'SjtPGöto kesss van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed en goed- nop, in den csdel Jüfti tige vrouw met haar ondeugend gezicht. Ik opende hot dadelijk, en zag dat liet een brief was. Dot opschrift'aan, de eersto regel daar onder, en eene van de tweehandteekonihgen, dio het bovatte, warén van eene hand dio ik kende. Van wion De hand van do overledono Movr. Tre- vertoD. Van uwe hand Van do overledene Movr. Treverton. Genade Hemel,Rosamond! Waarom spreekt gij aid as over haar Laat mij lozen, en gij zult hot weten. Ik wil het liever lezen dan zeggen. Gij hebt, mot mijne oogon, gezien hoe de Mirtekamor is gij hebt, met mijne oogen, elk v.oorwerp ge zien. dat het onderzoek aldaar aan het licht heeft gebracht; gij moet nu, met myneoogen. zien wat dezen brief behelst, 't Is het geheim van do Mirtekamor. Zij boog zich over het flauwe, verbleekte schrift heen, en las dezo woorden Aan mijn echtgenoot. Wij zijn voor altijd goscheidon. Arthur, en ik heb den moed niet gehad ons afscheid te verbitteren, door te bekennen dat ik u bedro gen lieb, wreed en laag bedrogen. Nog slechts voer weinige minuten wceudet gij aan mijn bed en spraakt over ons kind. [Geliefde, be drogen echtgenoot, het kind dat gij zoo lief hebt, is uw dochterke niet, en is liet mijno ook niet. Zij is een vreemd kind dat ik voor het mijne heb laten doorgaan. Haar vader was een mijnwerker te Porlhgenna, hare moeder is mijne dienstmeid. Sara Leoson. Rosamond zweeg con oogenblik, maar hief hot hoofd niet van den brief op. Zij hoorde haar echtgenoot eensklaps zijne hand op de tafel leggen zy hoorde hem overeind spriu ViiU ESUF!FEL-SE6EFi&T9llei»k- straat, ilaBsfc. Anderlecht. Stoutmoedige diefstallen. Eon onbekende kwaaddoener drong in de woning van M. Jules S..., Barastraat, en stool or een rijwiel. Donderdag morgend liot M. Louis I).., wonende Boeudaelsche steen weg, te Elseno, zijn rijwiel eenige oogen- blikkon alleen staan in den gang eener wo gen zij hoorde hem zwaar adem halen zij hoorde hem liet volgend oogenblik bij zich zelvon fluisteren: Een vreemd kind Met vreeselijke, smartelijke duidelijkheid hooide zij die woorden. Do toon waarop bij zo fluis terde, deed haar eene rilling over hot lijf gaan. Maar debrief was nog niet ten einde en al had haar leven or van afgehangen, zoo lang er nog mee to lezen overbleef, had zij niet kunnen opzien. Zij ging voort en las do volgende regelen Ik heb velo en zware zonden te verant woorden, maar deze éóne zonde moet gij mij vergeven, Arthur, want ik heb ze uit liefde vóór u bedreven. Die liefde heeft mij een ge heim verraden, dat gij voor mij zocht to ver bergen. Die liefde zegde mij dat uwe vrouw uw hart nooit geheel zou bezitten, zoolang zij u niet een kind had geschonken, en uw mond bevestigde hot. Uwe eerste woorden, toen gij van zeo terugkwaamt, en het kind in uwe armon gelegd werd, waren Nooit heb ik u zoo bemind als nu, Rosa mond. Als gij dat niet gezegd liadt, zou ik mijn misdadig geheim nimmer hebben kun nen bewaren. Ik kan er niets meor bijvoegen, want de dood is mij zeer nabij. IIoo het bedrog ge pleegd is, en wat mijn andere drijfveeren waren, moet ik aan u overlaten van do moe dor van het kind te vernomen, die dezen brief voor mij schrijft, en die gelast is hem te ge ven, wanneer ik niet meer ben. Ik weet, gij zult deernis hebben met het arme kleine schepseltje, (lat mijn naam draagt. Heb ook deernis met hare moeder, wier eenige mis daad is dat zij mij te blindelings gehoorzaamd heeft. Gedenk mijnor vergevend, Arthur woorden kunnen u zoggen hoe ilc tegen u ge zondigd heb, maar geone woorden kunnen uitdrukken boo ik u bemind heb ft Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2