Qcrlog in gevaar tier vunrwa Bloetlig drama te Charleroi ighelü Slao Eene erp zaak 18 Antwerpen 1SHS Overstroomingen zijner 3 DE VOLKSSTEM Do Turksche minister van Buitenlandsche Zaken Constantinopel. To 2 uro 30 minuten Ï3 een iradó verschenen den prins Saïd •Halim minislor van Buitenlandsche zaken .noemende. Misverstand in de aanhoudingen Een zeker deel der tot hiertoe gedane aanhoudingen schijnen ganscli ongewettigd, namelijk dio van Ali Kemmal, hoofdopstel ler van don Ikdam van Ismail en van Itiza Nur, oud-volksvertegonwoordigers van den generaal Arif, en van den generaal Perid, oud-vali van Salonika. Vredesonderhandelingen Naar do dagbladen van Constantinopel zijn de bijzonderste aanloiders dor Jonge Turken verleden Zondag vergaderd en heb ben besloten nooit afstand te doen, nocl) van Conslanlinopel noch van de eilanden. Het antwGord van Turkye aan de mogend heden In den loop van een bezoek aan de afge zanten beeft de groot-vizier verklaard, dat liet antwoord van Turkye dc-ze week aan de Europceseho mogendheden zal worden afge geven. Naar den Neue Wiener Tageblalt heb ben al do afgezanten er op aangedrongen, opdat bet antwoord van Turkye zoohaast mogelijk worde overgemaakt. Algemoen is men van gevoelen dat die r.ota niet zul opgesteld zijn op afdoende wijzo, derwijze dat alle disci^sie onmogelijk woze. Maar zij zal, zoo verhoopt men ten minste, middel geven lot verdere onderhan delingen. Het sturen van oorlogschepen in de Turk sche waters beeft niet bet karakter van eene demonstratie vijandelijk jegens Turkye maar wel eorder is zulks een maatregel om, in geval van nood, de inboorlingen der ver schillende nationaliteiten te kunnen bescher men. De boncKgcnooten stelten hun ultimatum uit Do nota, waardoor allo onderhandelingen afgebroken worden,welke de bondstaten aan do Turksclio afgezanten moesion afgeven, ■werden Maandag niet getookend en zij werd dus ook niet overhandigd. Do vergadering door do vertegenwoordi gers dor bondstaten belegd voor Maandag, to 5 ure namiddag, bad ook geen plaats. Men bevestigt nochtans dat do nota, heel kort opgemaakt, do algoheelo goedkeuring liad verworven. Dijnsdag zal er ook geene vergadering plaats grijpen, want de Serviërs noodigen de audero afgevaardigden uit op een lunch. Woensdag zal liet do beurt zijn van do Bul garen. Donderdag is bet aan de Grieken. Sommigon zoggoa dat ligt teekons zijn van vertrek. Maar dan nog verstaat men niet, waarbij bet komt dat hot ultimatum, eerst bepaald op verleden Maandag, nu nog niet is afge geven en er zelfs gocn spraak meer is van datum. Men duidt twee redons aan, om die veran dering van taktiek. De cersto zou wezen do lusschenkomst van Sir Edward Grey, e:i van do afgezanten dar groote mogendheden die gedurig aan do bondstaten willen overtuigen, dat 'net vol strekt Jioodig is met kalmte te werk te gaan. Do tweede rede schijnt van wel grooter belang en is dat do bondsgenotcn, alvorens de vijandelijhedon te hernemen willen voor zien welke daarvan voor ben, do gevolgen kunnen zijn en to zorgen voor do oplossin gen van de gebeurlijke geschillen, dia dan onder bon zouden kunnen oprijzen. oóli aal piels meor tfie eenheid breken kunnon. De Jonce Turken zijn niet benauwd. CONSTANTINOPEL, MAANDAG AVOND 9üRE. Do minister van buitenlandsche zaken be weert nog geeno bevestiging ontvangen te hebben, dat de bondgenoten zouden voor nemenszijn don wapenstilstand op te zeggen. Indien zulks waar is, voegde bij er bij, dan is hot een nieuw bewijs dat de bondgenoten alles doen wat zij kunnen om to pochen en om schrik aan lo jagen. Maar Turkijö is is daar reeds aan gewoon on zulks kan ons weinig maken. Rumenië wapent voort Naar de Gazette van Keulen zou Ru menië eene groote hoeveelheid oorlagsmate- rieel besteld hebben in Duitsche en Belgische fabrieken. Eene wapenfabriek van Dussel- dorf onder andere hoeft hovel gehad zonder den minsten uitstel aanstonds eene groote hoeveelheid wapens naar dat laud over te sturen. Geene lecning van Turkije in Duitschlaml. Het bosluur van do Oostersche Bank in Berlijn logenstraft stellig do tijding, als zou Turkije daar eene leoning aangegaan heb ben van ongeveer 55 1/2 millioen marken. Hel is nochtans zeker, voegt or dio Bank bij, dat Turkijö zich tot verscheidene inter- nationale kringen beeft gewend, maar do Duitsche Oostersche Bank denkt er zelfs niet aan, aan Turkije eenigkrediet te geven. De onrust heerscht in Duiischland De «Lokal Anzeiger» beweert dat de toe stand gansch onbestendig is on dat mon 't een of 't ander onvoorzien feit moet afwachten, om daaraan een einde te stellen. Voor den eogenblik valt er niet te vreezon dat er eene mogendheid gansch alleen zou optreden in den toestand. Maar alle oogenblikken kan ook die gemoedstemming geweigerd worden. Het antwoord van Turkije Constantinopel. De ministerraad, Maandag namiddag vergaderd heeft opnieuw de bespreking aangevangen van liet ant woord aan de mogendheden over te maken dat antwoord zal afgegeven worden Dijns dag of Woensdag. Rond den oorlog. Losgelaten Al do personen aangehouden sedert Don derdag werden lrsgelalen, namelijk Rccbid pacha, Abduraman on Ali Kemmal. de spoedig en al do verbruikers namen er deel aan. Toen do policie er eindelijk in gelukte do orde te horstellen, bleven drie erg gekwetsten ten gronde liggen. De genaamde Valeer Hanssons had talrijke messteken bekomen en word in bedonkolij- ken toestand naar zij no woning overgebracht. Een andere verbruikor was zoo erg -door messteken in den rug getroffen, dat men hem niet naar bet gasthuis kon brengen on do man in do herberg moet verzorgd wordoi Een dordo klient, do genaamde Joris De Wacle, 22 jaar oud, bad hogen messteken bekomen. Gelukkiglijk levert geen der won den gevaar op. Er werden geeno aanhoudingen gedaan doch de politie kent verscheidene vechters. MaaTWog namiddag is. liet parket ter plaats een onderzoek komen doen. Vreeseiljk ongeluk te Leest aanboden to Buenos-Ayres on in andere sle den van Zuid Amerika. Eeno bolangrijke briefwisseling werd aangeslagen. Men vond onder moer talrijke brieven waarin uit Buenos-Ayres gevraagd werd of bel pak reeds verzonden was. Onnoodig to zeggen, dat bier blanke sla vinnen bedoeld werden. Men verwacht vorscbeidone aanhoudin gen. Zondag namiddag beeft eon verschrikke lijk ongeluk do gemeente in ontroering ge bracht. Heer Lauwers, gehuwd, zoon van don maalder, was in den namiddag rond half drij, zijn jachtgeweer aan 't kuischen, dat geladen was. Wanneer hij hiermede go- daan bad, plaatste hij het wapen op de schouw en ging been. Zijn zoontje, oud 8 jaar, was aldaar aan wezig, wanneer op zeker oogenhlik het zuslerken van do meid, Jeanne Cooremans, van Tliisselt, oud 12 jaay, binnentrad. Hel zoontje zegde tot liet kind Wil ik u eens dood schieten Dit werd zonder erg gezegd, en de jongen greep bet jachtgeweer vast, drukte op don liaan en oen sciiot ging af. Het mcisjo word in volle borst getroffen en viel dood ten gronde. Dit verschrikkelijk ongeluk had gansch de gemeente Zondag iiamiddag voor de woning waar hot smartelijk ongeval voor viel, doen samonstroomon. In de Leiokom is de toestand verergerd. Te Meenen. Woyelgem, Lauwe, Bissegem, Maercko, Cuerno, Harelboke, Bavichovo, Wielsboke,Desselgem, Vijve-Sint Eloizijn al de vlasroterijen overstroomd. Pachthoeven staan onder water to Deer lijk, Waregem en Vijve-JSint-Eloi. Daar zijn wegen zoodanig overstroomd dat allo ver keer opgeschorst is. To Wacken slaan ver scheidene wijken onder. Het verkeer is en kel mogelijk met wagens en paarden. Te Oost-Roosebeke is liet eene zee daar is geen verkeer meer mogelijk. De schade, door de Mandel berokkend te Einelgem, Ingelmunsler, Iscgem is aanzien- nik. Nog nooit zag men zooveol water in ge heel do streek. Door het optrokken dor balkon, i9 de Schelde aan hot zakken. Zondag avond kwamen drie personen in hot koffiehuis Vermeulen, Walerloosclien steenweg, on vroegen er te drinken Een dor aanwezigen zegde dat do drie twist to zoeken. In allo goval do bondgenoten zullen vol-kerels gekomen waren om komen eensgezind zijn, eer dat zij hunne! Do anderen protesteorden daaitegon en. krijgsverrichtingen herbeginnen maar dan weldra ontstond er twist. Een gevecht vol 72® VERVOLG. -—Alles wat ik van uwe goedheid verg. is dat gij my vergunt een woord to zeggen betref - fendo de rede van mijne komst hier, betref- lendo mij zeiven en betreffende nog iemand anders, die mij aan het hart ligt. Ik zal u slechts ecnigo oogenblikken ophouden, me- rrouw en mijn goede heer, on dan zal ik weer nijn weggaan, onder hartelijk© dankbetui- jingon en met do besto wonsohen voor uw geluk. Wees zoo goed in 't oog to houden, M. Buschmann, dat onze tijd uw tijd is, zogdo Leonard. Wij hebben volstrekt geeno drin gende bezigheden waarom gij uw bozoek zoudt behoeven te verkorton. Ik moet u vooraf zeg gen, ten einde allo gedwongenheid van weer zijden to voorkomen, dat ik het ongeluk heb blind to zijn. Ik kan u echter al mijne aan dacht beloveD, voor wat luisteren botreft. Ro samond, heeft M. Buschmann plaats ge nomen Buschmann stond nog bij deur, en bctuigdo zijne deolneming door weer voor M. Frank- land to buigen, en zijnon vilten hoed weer tegen zijn hart te frommelen. Kom nader, als ik u verzoeken mag, en' ga zitten, zegdo Rosamond. En verbeeld u geen óogonblik dat eenig gevoelen van don rentmeester den minsten invloed op ons heeft, of dat wij liet eenigzins noodig achten dat gij verontschuldigingen maakt, wegens het voor gevallene toon gij hier den vorigen keer Jcwaamt. Wij he'obon er belang bij, zeergroot belang, ging zij "met baro gowmnö rondbor- Zondag nacht had in do statie van Jambes eon verschrikkelijk ongeluk plaats. Een 24-jarigo jongeling van Naninne Leon Descamps genaamd, Irad den namiddag te Jambes, doorgebracht on 's avonds den laalsten trein gemist. Daar hij wist dat een koopwarontroin moest voorbijrijden, besloot hij met dezen trein huiswaarts to keeren. Iiij gelukte er in ongemerkt op de baan to ko- mon en toen do koopvvarenlrein voorbij dc slatie van Jambus was, wilde hij op do loop plank van oen der wagons.springen. Hij had echter zijnen sprong slecht berekend, on kwam tussclien Uvee wagons terecht. De on voorzichtige word oen been afgereden. Zijn hulpkreten werden door het personeel der statie gehoord en dezo kondon nog juist ir. lijds toesnellen, om hem van do sporen wog to nemen, daar een oxpresslrein naderde en hem ongetwijfeld zou vermorzeld hebben. Do toestand van Descamps is zeer beden kelijk. De handel in blanke slavinnen De Anlwei'psche policie beeft eene belang rijke ontdekking gedaan. Zij is cr namelijk in gelukt, een agentschap, voor blanke sla vinnen te ontdokkon. Dit agentschap was ingericht in eon huis der St-Jakobsmaiiit, gewoonlijk bezocht door .Oostenrijkers, Russen en Montene grin en. Daar or dikwijls eene vrouw van Holland- schon oorsprong mot jonge meisjes in het huis kwam, besloot het parket eene huis zoeking iii hel agentschap to doen. Daaruit bleek weldra dat de agenten aan do jonge meisjes schitterende plaatsen Brussel. Branden. Maandagavond word de brandweer tweemaal opgeroepen. Vooreerst gold het een brand, ontstaan in de onderverdieping van hot huis n. 46 der Sl- Jansslruat. Do pompiers doofden er spoedig de vlammen. Een tweede brand brak uit in eone kamer op liet cersto verdiep van het huis 87 Groon- dreefslraat. Ilier was men, dank aan kracht dadig ingrijpen weldra meester der vlammen, Al wat het eerslo verdiep bevallo is nochtans afgebrond. Erg ongeluk. M. D.., wonende te St-Gillis, kwam Zondag morgend per auto mobiel langs de Kruidluinlaan gereden. IIij was vergezeld van zijn zesjarig dochtertje Simonno. Opeens ging het portel open en de arme kleine werd op do slraatsteenen ge slingerd. Zij word erg gewond aan hot hoofd opgonomon on na in eene naburige apotheek do eerste zorgon ontvangen te hebben naar hare woning overgebracht. Gevaarlijk goedje. Zondagavond, viol eon goleiddraad der Iramlinio nabij do August Orts-, Ar.loon Dansaert- en Visch- verkooporsslrrat. Een regon vuurgensters verspreidde zich en in een oogwenk ont vlamden al de ijzerdraden in do naburige straten. De menschon vluchtten langs alle kanten niemand werd getroffen en het vuurwerk hield op als de elektrische stroo- ming was afgesneden, hetgeen nogal ge vaarlijk was. Do tramdienst word ge'ruimen tijd onder- brokon. De pompiers moesten niot werken, doch do politie had een ordedienst ingericht. Do noodige herstellingen werden door hel persooneol van het voerluigladdcr dor tram wegen gedaan. Zelfmoord van een officier. Een luitenant der artillerie, oud 35 jaar, to Tor vuren, heeft zich Zondag een revolverkogel in het hoofd geschoten, in een lusthuisje welk hij bezat in do Ka rol Martelslraat. Hij bleef dood op den slag. Het Tijk werd naai de woning dor ouders vervoerd. De oorzaak dezer wanhopige daad is niet gekend. Jonge landloopsters. Tweo meisjes 14 en 16 jaar oud on wonende Anderlecht- sche steenweg, begaven zich voor eonige dagen voor de derde maal, to voet naar Pa rijs en zonder een roodon duit op zak. Zon dag avond werd do policie der 3de afdeelin door degene van Bergen verwittigd, dat men do twee meisjes aldaar had aangehouden als landloopsters. Vóór drie jaar, ging de 12-ja- rigo broeder dor meisjes insgelijks lo voet naar Parijs en keerde terug na 6 dagen op onthoud. De ouders worden van do aanhouding der twee dochters verwittigd. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd do uitmuntende chicoree der Trappisten Vincart 1500 T St-Gillis. Lamp ontploft. De ontpof- fing van «ere polrollamp veroorzaakte Zater dag avond brand in do kamer dor meid, in een huis der Afrikaanschestraat, 19, lo Si- Gillis. Weldra sloegen de vlammen dóór liet dak. De pompiers waren na een half uur werkens. meester van het vernielend ele ment. Al wat zich op do kamer bevond word vernield. Do schade is nog al belangrijk. Laeken. Arme dwaas. De. 16 jarige Jan S..., wonende in do Mérodistaat, kwam stighcid voort, alles to koeron wat gij ons te zeggen hebt. Gij zijt juist degone, dien wij op dit oogenhlik... Zij zweeg, dewijl zij liaren voet door dien van haar echtgenoot vooide aanraken, en terecht begreep, dat dit ceno waarschuwing was. om niet al to openhartig tot den bezoeker te sproken, voordat deze het doel van zijnfl komst verklaard had. Mot eon zeer vergenoegd, en tegolijk eenig zins verbaasd gezicht, toen. hij Rosamond's laatsto woorden hoorde, schoof oom Joseph oenen stoel bij do tafel cn begon zij no ver klaring in dier voege Mevrouw en mijn goede mijnheer Voor dat ik behoorlijk mijn woordje zeggen kan, moet ik, met uw verlof, teruggaan tot den vorigen keer toen ik hier met mijne Dicht kwam. Uwg nichtriepen Rosamond en Leo nard te gelijk uit. Mijne nichtSara, zegdo oom Joseph, het eenig kind van mijne zuster Agatlia. liet is uit liefdo voor Sara, met uw welnemen, dat ik nu hier ben. Zij is de laatsto van mijn vleesch en bloed, die mij op deze wereld over gebleven is. Do overigen zijn allen weg! Mijne vrouw, mijn kleine Joseph, mijn broeder Max, mijne zuster Agatha on de man met wien zij gehuwd was, do goede en edele Engeisek- man Lecson allen, allen zijn niet moor Leeson, zegdo Rosamond, do hand van haar echtgenoot veel boteekenend onder do tafei drukkende. Uw© nicht heet Sara Leeson. Oom Joseph zuchtte cn schudde het hoofd. Op zekeren dag, zegde hij, dio van al de dagen in het jaar de ongolukkigsto voor Sara was, veranderde zij dien naam. Van den man, met wicn zij huwde, cn die nu dood is, me vrouw, weet ik weinig of niets, bohalvo dat hij Jazeph heetto, Rosamond drukte voor do tweede maal do hand van haren echtgenoot. Als hunne eigene overtuiging jufvrouw Jazoph niet reeds met Sara Lecson vereenzelvigd had, moesten dc laatsto woorden van den ouden man ruim schoots voldoende zijn geweest om haar to verzekeren dat beide namen door één© cn de zelfdo persoon gedragen waren. Welnu dan, ik moet thans teruggaan tot den tijd toon ik hier mot Sara, mijne nicht, was, hernam Joseph. Ik moot, met uw welne men, do gelieelo waarheid spreken, of blijven steken en geen woord meer zeggen. Mijn gotdoheer en mevrouw, wilt gij de groote goedheid hebben, mij en Sara, mijne nicht, te vergevon, wanneer ik beken dat het niet was om het huis te zien, dat wij hier kwamen on aanbelden, en veel last cn moeite veroor zaakt hebben. liet was alleen om iets heel zonderlings te verrichten, dat wij hier to sa men kwamon of neen, het was geheel en al wegens een goheim van Sara, dat nog oven duister voor mij is als de zwartste nacht, die ooit op de wereld geweest is en, daar ik er ni.ots.van wist dan dat het niemand kwaad kon doen. en dat Sara besloten had -to gaan "en dat ik haar niet alleen kou laten gaan, als ook om do gegronde reden, zooals zij. mij zegde, dat zij alle recht had om don brief wog to nemen cn hom weer to verbergen, aango- zien zij bevreesd was dat hij gevonden zou weden, als zij hern langer in dio kamer, waar zij hom vroeger verborgen had, liet, zoo ge beurde het dat ik, noen, dat zij, noen, dat ik... Ach, lieber Gottriep oom Joseph uit, wanhopig met do hand tegen het voorhoofd 3laamle, on zich door een uitroep in zijne eigene taal verlichtende, ik raak in mijn eigen gepraat verward cn hoe ik mij cr weor uit zal helpen en op het rechte punt komen, zoo 29 JANUARI 1913 Zaterdag avond, rond 8 1/2 uro, thuis van zijn work. Na met vader en moeder het avondmaal genomen to hebben, ging hij naai* zijno kamer, zeggendo dal hij een roman ging voort lezen. Rond 11 1/2 ure toen do ouders hoven kwamen, bemerkten zij dat er licht was op den zolder. Zij dachten dat er dieven in huis waren. Do vador klom naar den zolder cn vonder zijn zoon verhangen aan oenen balk. Hij sneed do koord over, doch allo zorgon om den jongeling tot het leven terug ie roepen hieven vruchteloos. Een geneesheer kon enkel den dood vaststel- lon. Do jongeling las veel romans en men denkt dat. die lezingen een verderfelijkon in vloed hadden op zijnen geest. Leuven. Ongelukken. Sinds 'eenï- gon tijd zijn de nieuwe soldaten van liet 4do kanonniers bezig op het oefeningsplein te paard te loeren rijden. Roeds velo onge lukken zijn er mee gebeurd. Maandag mor- gend is weer een van de jongens zoo onge lukkig gevallen, dat men hem bewusteloos in eene naburige herberg heeft binnenge dragen. Eonige minuten later werd do ge kwetste per draagberrie» naar 't hospitaat overgebracht, Esschen-Lornbeek. Brand. Maan dag morgend rond 2 3/4 ure, is brand ont staan in den hof van de weduwe Moert, TernathSlraat. Hot vuur verspreidde zich bliksemsnel en in korten tijd lag het woon huis. met stallen en sclutren in puin. Niols kon gered worden. Do schade is zeer groot, doch door verzekering gedekt. Een der zonen Meert, die nog zijno spaarccn- en wildo gaan redden,kon slechts mot groo te moeite uit den vuurpoel geraken. Hij wer.d erg verbrand, zoodat hij geneeskundi ge hulp noodig had. Do oorzaak van don brand is onbekend. Elsene Echtelijk drama. Eeno maand geleden verliet vrouw Smeessens, wonende to Elseno, Van don Broekslraat, 33, liet echtelijk dak om met eenen gebuur, Stroobranls genaamd, te gaan loven. Dat duurde echter niot lang en over een tiental dagon koerdo de vrouw bij haren man terug. Sindsdien uitte Stroobanls doodsbedrei gingen tegen Smeessons die in lioogcr go- melde straat herborg houdt. Zondag avond kwam Stroobanls in de her berg van Smeessens, ging dezen to lijve en bracht hom terwijl hij ten gronde lag twee erge schoppen too. Smeessens werd op twee plaatsen de kil gebroken en mooi in het hos pitaal worden verzorgd. .Maandag namiddag, rond 4 uro, gng Iroobanls woer in hot huis van Smeessens. i», do vrouw achter den toog vindende loste hij een revolverschot op haar, roepende Eerst gij, dan ik Do echtgonooto Smeessens 'gebaarde" ge troffen te zijn en liet zich vallen. Doch toen do moordenaar het huis uitvluchtte sprong zij op en liop hem achterna oa do raat, om hulp roepende. Stroobanls echter keerde, zich eensklaps om en schoot nu bijna rakeling op do her bergierster dio nu getroffen en do beide wan gen doorboord werd. Een geneesheer ver zorgde de wonden. Inlusschon vluchtte demoordenaar verder. De policio-offioier Van Kolder en do agent Reynaurt die hem opzochten, vonden hem in do Viadukslraat. Stroobant was bozig met zijnen revolver te herladen, doch werd ont wapend voor hij hem kon gebruiken. De moordenaar werd ter beschikking van het parket opgesloten. IIij toont niet het minste berouw over zijne daden. Wijnghen©. Brand. Met don avond is een geweldige brand uitgeborsten in de herberg- van M. De Waalscho. Het vuur nam eeno groote uitbreiding en stak de herberg van M. Verhellen in brand. Do twee gebou wen vormden oon grooten vuurpoel waarte gen niets lo doen was. Omtrent alles werd de prooi der vlammen. De schade, door ver zekering gedekt is groot. waar ik een zondig mensch ben, dat is moer dan ik weet Gij behoeft om onzent wil niet zoover te gaan, zegde Rosamond, allo omzichtigheid en zelfbedwang vergetende, in haar verlangen om den ouden man zijno bedaardheid en zelf vertrouwen terug to geven. Doe, bid ik u maar geeno moeite om uwe uitleggingen to herhalen. Wij weten roeds... Wij willen veronderstellen, viel Leonard zijne vrouw in do rede, vöor dat zij er een woord meer kon by voegen, dat wij reeds alles weten wat gij ons betrekkelijk'bet geheim uwer nicht en uwe beweegreden on om het huis to willen zien, kunt wensclien lo zeggon. Gij wilt dat veronderstellen riep oom Joseph uit, mot een opgeklaard gozicht. Ila, ik dank u, mijnheer, en u, gocdo mevrouw, duizendmaal dat gij mij met «veronderstellen» uit mijn eigen gewaar hebt geholpen. Ik ben van kop tot teen in verwarring maar ik kan nu, geloof ik, voortgaan zonder weer aan het hvalen te geraken. Zoo zeggen wij dus: ik en Sara, mijne nicht zyn in het huis, dat is de eerste ^veronderstelling. Ik onSara, mijue nicht zijn uit het huis, dat is do tweede ver onderstelling. Goed nu gaan wij weer voort. Op mijn terugweg naar mijne woning to Truro, ben ik ongerust over Sara, omdat zij hier op den trap in flauwte govallen is, en omdat zij iets in do uitdrukking van haar ge zicht heeft, dat mijn hart bezwaard maakt. Ook ben ik bedroefd om harent wil, omdat zij niet godaan hooft wat zij liior kwam doen Daar mok ik'over, maar lk troost mij ook en mijn tróóst is dat [Sara in mijno woning te Truro bij mij zal blijven, en dat ik haar weer gelukkig en wel zal maken, zoodra wjj bij elkander wonen. Oordeel dus, mijnheer, hoo koel het mij op 't lijf viel toen ik hoorde, dat zij niot met mij wilde samen wonen. Oordeel, gij ook, mevrouw, hou verbaasd ik was toen ik baar naar do reden vroeg, en zij mij zegde dat zij oom Joseph verlaten moest, omdat zij bang was door u ontdekt to worden. Hij zweeg en Rosamond opmerkzaam aanziende bosneurdc hij dat zij het gelaat met eone treu- rigo uitdrukking van hem afwendde, nadat hij doze laatsto woorden gesprokon had. Hebt gij medelijden mot Sara, mijne nicht, me vrouw Beklaagt gij haar? vroeg hij eenig zins aarzelend cn mot eene bovendo stem. Ik beklaag haar van ganschcr liarto, zegdo Rosamond met vuur. En van gansclier harte dank ik u voor dat medelijden hernam oom Joseph. Ach, mevrouw, uwe vrjendolijkheid, geeft mij den moed om voort to gaan, en u te zeggen dat wij elkander, op den dag toen wij' te Truro ■terugkwamen, verlaten hebben. Toen zij mij ditmaal kwam bezoeken, was het jaron en jaren geleden dat wij elkander niet gezien hadden. Ik was bevreesd dat er weer veel zou- don verloopen, en ik zocht haar zoo lang mo gelijk bij mij te houden. Maar zij had" nog altijd denzelfden angst, dio haar voortdreef den angst van door u gevonden on ondor- vraagd te worden. Dus, met tranen in do oogen (en in de mijne ook) en droefheid in haar hart, (en in het mijne ook), ging zij heen om zich te verbergen in hot gewoel van de groote stad Londen, dio allo menschon cn alle dingen, die er in komen verzwelgt, en dio nu Sara, mijno nicht, mot de overigen ver zwolgen heeft. Mijn kind, zult gij oom Joseph somtijds schrijvon zegde ik, en zij antwoord de m'y ik zal u dikwijls schrijven. ft Vervolgt)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2