Veel gerucht voor een nlomcndaüa Eons aanvaiing in [fe Woortlzoe Het Èrama der Jamarlaan NIEUWSBERICHTEN ONZE KOLONIE Se gasak Hestor Wilaart zou terngkeeren tegen do verschansing van Cliiroka.De Mon- tenegors scholen dapper op hen hij middel van milraillcuzen en hebben aan do' Turken groote verliezen doen ondergaan. Zij hebben zich ook meesier gemaakt van eene belang rijke slratcgische standplaats. Men seint ook uit Scutari,dat do bevelheb ber der stad, aan de ingezetenen do toelating weigert de stad te verlaten. Het antwoord van Turkij'é aan do Mogendheden Een telegram uit Conslanlinopol seint, dat het nieuw ministerie do nota aan de mogend heden over te maken heeft opgemaakt. Daar in verklaart Turkije dat het onmogelijk is nog meer toe to gevon, namelijk Andrinopel of de eilanden van den Archipel af to slaan. Antwoord dar Baikaanstaten Na liet feestmaal door do afgezanten van Sorriö aangeboden aan hunne collega's van de andere Balkaanstaten, hebben al de af gevaardigden verleden Dijnsdag eeno verga dering gohouden, die meor dan drij uren hoeft geduurd. Daar hebben zij bepaald al do uitdrukkingen van de nota die zij dan onder- teekond hebben om aan Turkije ovor to ma ken. Men hoopt nog eene overeenkomst Nieltegenslaando die lijdingen hoopt men nog eeno overeenkomst, omdat de Bulgaren er op uit zijn binnen do drij eerstkomende weken naar bun land te kunnon weerkeeren en hunne akkers bezaaien daarbij Andri- nopol schijnt nu nog genoeg voorraad to 'bobben om hot ten minste nog drij volle wo ken uit to houden. Daarom zou Bulgarie eene overeenkomst wenscben. Dc Balkanstalen geven humio nota af Dijnsdag avond was die nota opgesteld dan werd zij bowaard door M. Novakovitcb, ouderdomsdeken van do afgevaardigden, dio ze zal afgoven op hot oogenblik en aan dio personen dio hem bet best gepast schijnen. De tekst van die nota werd ook overhan digd aan Sir Edward Grey, aan wien de af gevaardigden van do Balkanslaton bunnen dank betuigen voor zijne gulhartige ont vangst. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar). Brussnl, 28-1-1913. Waarlijk, alles gaat riiot opperbest aan do linkerzijde Do interpellatie Dovèze aangaande bet op pensioen stellen van generaal de Neuter en andere vernoutolingen van bet leger, ging hcol de rechterzijde eens overhoop smijten. Dovèze goot zijn zak uit, verleden Dijns dag, to midden van eene ulgoinoene onvor- ■cliilligheid. Do rechterzijde wist immers waaraan zich te houdon, en dan, men hecht ook niet vool belang aan declamatie van den pasgeboren volksvertegenwoordiger. Aan de linkerzijde is men op hom een weinig verbitterd, omdat bij den zetel heeft geeskamotoerd van P. E. Janson. In do uiterste linkerzijde hechtte men maar weinig belang aan dio bespreking waar cr enkol spraak was van de bevordering dor officiers. Mijnheer Devèze kan de aanhoorders niet begeesteren. Hij zegde dus zijn lesje van Luiten en dan ging bij terug zitloi;... gansch verwonderd van.niemand ontroerd te hebben zelf nog M. Ozcray niet, zijn schoonvader De zaak scheen gansch begraven, wanneer gisteren een confrater, doorgaans wel op do ïiooglo der zaken gansch plechtig het nieuws aanbracht dat de gevolgen van do inlerpel- latio Dovèze heel groot zoudon wezen dat M. do Broquoville zijn nieuw reglement liet ■varen alsook zijnen kabinetsoversle. llolaas De Patriot© altijd dezelfde 73® VERVOLG. Drie weken zijn sedert dien verloopen, en hier, op mijne knie, zijn vier brieven, dio zij mij geschreven hoeft. Ik zal u verguuning verzoeken om ze open voor u to loggen, om dat zij mij zullen helpen om verder to komen met hetgeen ik to zeggon heb, en omdat ik op uw gelaat lees, movrouw, dat gij workelyk, uit den grond van uw hart, medelijden met Sara, mijne nicht hebt. Hij maakte hot pak brieven los, opende ze, kuste ze een voor een, en legde zo op eeno rij op do tafel neer, terwijl hij zo zorgvuldig mot zijnohand gladstreek, en groote moeite deed om zo in'eene rechte lijn uit te spreiden. Eon blik op den eerste van de kleine reeks overtuigde Rosamond dat het schrift van de zelfde hand was, als de brief dien zij in de Mirtekamer gevonden had. Er is niet veel aan te lezen, zegde oom ïoseph. Maar als gij ze evon wilt doorloopon, aiovrouw, kau ik u later al de redenen zeg gen, die ik heb om zo u te laten zien. De oude man had gelijk. Er was zeer wei nig aan do brieven te lezen, en zy werden al korter naarmate zij van jonger dagteekening waren. Allo vier waren geschreven in den vormelijken, konventioneel nauwkeurigen etijl van iemand, die do pen opneemt met eenon zekeren angst om fouten in taal 011 spelling te makeD, en goen van allen bevatten cenige persoonlijke bijzonderheden betrekke lijk do schrijfsterin alle vior verzocht zij oom Joseph dringend, niet ongerust te zijn, vroog naar zijne gezondheid, en betuigde bare dankbaarheid en liefde met ^zooveel jwarmte doofde die leugon uit en Lcwees dat het al loutere uitvindsels waren. En ook gisteren sprak M. de Broqu8villo don lof uit van zijnen kabinetsoversle en deed hooren dat bij meor dan ooit er aan hield do nicuwo regels aangaande de bevor dering der officiers te zien toepassen. De minister word dapper toegejuicht aan de rechterzijde do linkorzijde had een emmer koud water in den bals. M. Dovèze, de gowezon prefekt van de Congregatie van O. L. Vrouw in liet St-Lo- dewijksgesticht to Brussel, moest zich toch kras houden daarom legde bij dan ook nog eene dagorde neer maar liet lot van dio dagorde lijdt gcenen twijfel. Much a do about nothing zal Celestfn- Macbeth gezegd liobbon, denkende op eene comedie van Shakespeare...... verschooning, van Rutland. Harold. Nadere bijzonderheden Maandag is M. Segers, minister van ma- rino, vergezeld van M. Piorraerd, algemeo- no bestuurder, te Oostende een onderzoek gaan doen, over liet ongeluk, Vrijdag laatst met do Prinses Clementina voorgevallen. Volgens bot officieel verslag, bad luite nant Larock verscheidene lichten van visch- sloopon gezien, waardoor hij in dwaling ge bracht werd en met de Noorsche drie mas- lerbark in aanvaring kwam. De Prinses Clementina word zoor erg beschadigd en de herstellingswerken zullen meer dan drie maand duren. Hooveel zij zullen kosten, kan nog niet met zekerheid gezegd worden. Hot ongeluk zal don staat duur te kost komen, daar er belangrijke schadevergoedingen zullen te betalen zijn. Er wordt langs den havenkant druk op ge sproken, dat do bevelhebbers dor poslbooten niet gedwongen zijn, zich op do kommando- brug te bevinden, tijdons de overvaart. Hij lioeft aanzienlijko waarden in hand, zoo aan monscbonlevens als aan lading en do over vaart duurt slechts ongeveer 4 uren. Nu zijn liet meestal do luitenanten die werkelijk bevel voeren over de postbooten. Den dag der aanvaring was bet zeer hel dor wedor en do bevelhebber van do postboot liaddo door zijne ondervinding voorzeker de ramp voorkomen, indien bij op do komman- dobrug goweest waro. Naar het schijnt was de bevelhebber ech ter niot verplicht op do brug te zijn... 3>TCZ3oaa^o Op 8 Februari zullen uit Antwerpen naar Congo vertrekken en dit met de Elisabeth- ville Maandag te Antwerpen toegekomen Voor bet mlnistorie van kolonio MM. Lemaire, klork-oversle, 3° vertrék Dovos en Roupeinsky, workluigkundigen-siokors, oerslo vertrek Bell, postoverslo 1® klas, 3® vertrek Vorstraelen, klerk 1® khs, 2® v.; Dr Monard, geneesheer, 2e klas, 2° verirek Mat, paswerkor-monleerder, le vertrok Mortens en Brónzo, klerken 1® klus, 2®v. Vormeerbargon, agent van beheer, 2® klas, 4® verirek Bloinpvist, wc-rktuigkundigo 3® klas, i® vertrek Cornet, postovorste 2® ld.. 2° vertrek, vcrgozeld van zijne vrouw Pinle luitenant bij do openb. macht, 5® v. Ma- lagne. sectoroversle 1° klas, 2° vertrek Sandberg, eerste onderofficier, 2® vertrok luitenant Lambotto van 'l regiment jagers te voet, kapitein commandant bij de openb. macht, 2® vertrek Clarembaux, baanlegger; L. Robert, policiekommissaris, 1® vertrok; Demoulir, seclieovorsle 2° klas, 2° vertrok Poils, bestuurder, 6® vertrek C. Dumont, soclieoversle 2° klas 4® vertrek; Gillemot, aardowerker, 3° vertrek Albreclils, baan legger, 1® vertrek Cappello, klerk i® klas, als een onbeschroomde, beperkte stijl ver gunde alle vier behelsden deze twee vragen betreffende Rosamond of mov, Frankland •reeds op Porthgonna Tower was aangekomen? zoo ja, of oom Joseph iets van haar geboord bad En eindelijk gaven alle vior dezelfde aanwijzingen betreffende het zonden van eon antwoord schrijf mij onder de letters S. J. poste rostanto, te Londen, gevolgd door do- zelfde verontschuldiging Verschoon mij dat ik mijn adres niet opgeefwant zelfs in Lon den ben ik bevreesd opgespoord on ontdekt te worden. Ik zend eiken morgend om brie- von dus bon ik zoker uw antwoord te krij gen. Ikhobu gezegd, mevrouw, hernam de man, toen Rosamond haar gelaat van de brie ven ophief, dat ik ongerust en bedroefd we gens Sara was, toon zij mij verliet. Zie nu cous als 't u belieft, waarom ik nog ongeruster en bedroefder ben, nu ik allo vior do brioven hob, dio zij mij geschreven beeft. Zij beginnen hier mot den eersten, aan mijne linkerhand en zy wordeD al korter en korter, naar mijne rechter hand toe, totdat de laatsto slechts acht regeltjes bovat. Zie nu nog eens, als 't u belieft. Het schrift van den eersten briof, bier. aan mijne linkerband, is heel schoon, ik wil zeggen, voor mij is het heol schoon, omdat ik Sara lief heb, en omdat ik zelf boel slecht schrijf, maar in den tweeden is hot zoo goed nietbet is een weinig gevlekt, het slingert een weinig in de laatste rogels. In den derdon is het nog slechter, nog onvaster, nog meer gevlekt, nog meor slingerond. In den vierden waarjn het minst staat, is bot nog onvaster, nog meer gevlekt, en nog meer slingerend dan in alle drie do andere. Dat merk ik opik herinner mij dat zij zwak, en afgemat, en uit- goput was toen zij mij verliet, cn ik zeg lot DE VOLKSSTEM 2e verirek Guslin, leider van werken, le vertrek Graonls, klerk le klas, 2® verirek Voor de soc. des Pêóheriea du Congo M. Wagonaar, bestuurder in Afrika. Voor de Coloniale beige M. Ign. Fla- ment, gerant. Het vertrok van M. Dowalines, dio reeds gedurende een zevontal jaren do belangrijko post van Lubulu waarnam, wordt aange kondigd. Hij zal vergezeld zijn van zijno echtgonoote, die cok tijdens zijn vorig ver blijf in bot zwarte land, aamzijne zijde stond. Lomst -V7-£t3jl c5L© Maandag namiddag, is do Congoboot Elisabolhvillé to Antwerpen toegekomen. Aan boord waren 84 passagiers, waarvan 44 in eerste en 40 in tweedo klas. Do overtocht is betrekkelijk gunstig ge weest, verklaren de de passagiers. In bet Kanaal heeft men nogal wrakken gezien, voortkomende van schepen die door bel stormweder van don Iaaislen lijd zijn ge teisterd. Als nieuws uit do kolonie, berichten zij dat do mijnuitbatingen van Katanga goed vooruitgaan, en veol voor do toekomst laten hopen. Eene talrijke menigte was bij de aankomst van do boot aanwezig. te De moordenaar is een genaamde Lambert Van Daolen, 27 jaar oud, geboren te Wege ren. Zijn slachtoffer is do 27 jarige Emina De Muynck, van Knesselaro. Zij kenden zich reeds sinds ongeveer een jaar, doch ton gevolge van liet jaloersch karakter van Van Daolèn had de jonge vrouw spoedig met bom afgebroken. Sinds dan had de koffiohuisbcdieiuie dikwijls zijne gewezen vriendin bedreigd cn zelfs geslagen. Maandag morgend nog, was bij daarvoor door do Boetstraffelijke Rechtbank van Brus sel, lot eene lichte gevangzitling veroordeold geworden. Alsdan besloot Van Daolen zich to wieken. Hij viel 's avonds in bet koffiehuis der Jamarlaan,waar EtnmaDo Muynck in dienst was, binnen, toen do eigenares in gezelschap dor (wee diensters oone tas vlocsclmat na men vooraleer zich ter ruste to bogevon. Zonder een woord le*sproken, sprong Van Daelen naar Emma De Muynck en loste drie scholen op baar. Do vrouw, door twee kogels in bet hoofd .getroffen, stortte als neergebliksemd ton gronde. Zij was op den slag gedood geworden. Do moordenaar nam.de vlucht, doch werd eenigo minuten later op; de Zennelaan door oen policièagcnt aangehouden. Na onder vraging werd hij ii: lieJfc gevang val) Vorst opgesloten. Het lijk van hei slachtoffer is naar het doodenhuis overgebracht. Een Brusselsch blad meldde Woensdag morgond, dat Nostor Wilmart binnen kort zich te Brussel zou konïen gevangen geven. Volgens dal blad zpu Nestor, bij zijno overhaaste vlucht uit R'joriahné slechts eene goede duizend frank medegenomen hebben. Het is echter bewezen, dat bij integendeel vele duizenden franken hoeft medegenomen. Het nu toch mogelijk,dat Nestor inziet dal hij liet niet "lang meer kan trekkenenden moed niet heeft te wachten, tol or twintig faar voorbij zijn, om van de wettige verjaring logenioten. Wat or nu ook van' zij, bij het gerecht weet men van niets. mij zolven Zij is ziele, hoewel zij het mij niet zeggen wil, want haar schrift verraadt haar Rosamond zag weer op de brieven neer, en volgdo de veolbeteekendo onguhstigo vor- anderingen in het schrift, regel voor regel, zooals de oudo man ze hiid aangewezen. Dat zeg ik tot mijzeftven, ging hij voort, ik wacht en denk een weing na en ik hoor mijn eigou hart mij toefluisterenGa naar Londen, oom Joseph, ep breng baar terug om in uw eigen huis genezen, en getroost cn ge lukkig gemaakt to worden Daarna wacht ik en denk nog eon weinig na niet over het verlaten van mijne zaken die zou ik liever voor altijd verlaten dan dat Sara iets kwaads gebeurde maar wat ik doen moot om haar terug te krijgen!? Dit denkbeeld doet mij weer naar de brieven zien in die brioven vind ik altijd dezclfdo vragen aangaande mevrouw Frankland, die baar zoo bevreesd maken, als of elke daarvan haar den dood zou kunnen aandoen. Dat zie ik mijne pijp gaat er van uit; het jaagt mij van mijn stoel pp hot doet mij mijn hoed opzetten het brengt mij hier, waar ik reeds eenmaal binnengedrongen bon, cn waar ik geen recht hob weer binnen te dringen, dat weet ik, het doet mij nu van uw medelij- don met mijne nicht, en Van uwe vriendelijk heid jegens mij, bidden on sméeken, my de middelen niet te weigeren om Sara terug te brengen. Als ik baar slechts zeggon mag Ik .heb movrouw Frankland gesproken, en zij heeft mij met haro eigene lippen gezegd dat zy geenc van dio vragen'zal doen, waardoor gij zoo bevreesd zijt, als ik haar dat slechts zeggen mag, zal Sara met mij terugkomen en zal ik u eiken dag van mijn leven danken dat gij mij tot oen gelukkig man liebt gemaakt! Do eenvoudige welsprekendheid jziju^r Brussel. Door een omnibus aange reden. De daglooner M..., wonende Steenweg van Jotte, reed por velo Maandag- morgond, langs do Zuidlaan, toen liij eens klaps door eon omnibus aangeredou en om geworpen werd. Met een ernstige hoofdwonde werd do wielrijder opgenomen. Hij is in het Sl-Pio- lersgasthuis verbonden, waarna bij naar zijno woning vervoerd is kunnon wordon. Verschillende diefstallen. Een han delaar uit de Mun(holstraat kwam Maandag morgend lot de onaar.genamo ontdekking- dat zijn loonknecht verdwenen was niet con pak pelterijen, ter waarde van omstreeks duizend frank. Inbrekers hebben zakuurwerken, ket tingen en een spaarboekje gestolen ten na- doele van do hr. V.., juwelier, Viaduclstraat to Elsene. Een gast van den kleermaker G..., uit de Opklimmingstraat, is Maandag verdwenon met diens spaarspeuningon, alsook met kleedingslukken on een aantal gereedschap pen, zijn meester toebehoorendo. Verschillende huiszoekingen. Naar aanleiding van onthullingen betreffende den moord le Ukkol en don diefstal bij den juwelier van liet Vloesch- en Broodstraalje, hebben de rechterlijke officieren Gluossens en Angerhausen, van hunne agenten verge zeld, Maandagmorgend bij verscheidene per sonen huiszoekingen gedaan. Al deze per sonen konden evenwel bun alibi be wijzen. Brand. Maandagavond ontstond er brand op den zolder van een achterbuis der eebtgenooton B.'.., Korkevoldeslraat. Toen de pompiers toekwamen, stond hot boven gedeelte reeds-iu lichte laaio. Na een half uur waren zij liet vuur meester. Meubeltm en verscheidene andere voorwerpen zijn vernield geworden. Oneerlijke bediende. Over eenigo dagen werden talrijke onregelmatigheden bestaligd in de boeken der werkhuizen van spoorwegrijtuigen van den den Staat, in liet Leopoldskwartier. Een meestergast, R... genaamd, 32 jaar oud, wonende to Elter- beok, verdween den dag na de opening van oen onderzoek. Dit onderzoek bracht zoor erge luiten aan bot licht ten laste van don meestergast. Het parket werd verwittigd on leverde een aanhoudingsmandaat tegen hem af. Volgens do bestatigingen tot hioTloo go- daan, zou R... meer dan 50.000 fr. ont vreemd hebben. Daar bij bot bestuur van den dienst had, dood bij de bostellingen dor bo- noodigheden. Ilij maakte valsche bcslellings bullotijns op,zotte er de valsche liamlteekons op van den leverancier, van den bediende mot de ontvangst golast en van den dionst- oversle. Daarna trok bij bet bedrag ervan op. Het schijnt dat bij zulks sedert een tien tal jaren deod. Ook is men overtuigd dat hot bedrag der ontvreemdingen meer dan 50.000 fr. beloopt. Verzekerde voorzegging voor Februari Onze huishoudsters zullen veel koffie drin ken, gomaakt mei de Giiicoreo der Trappis ten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 St-Joost ten Noode. Bierdief. Maan dag morgend bad een landbouwer van Beer- sel, J. Dumanct,oeno mand met 1000 eieren, in bewaring gegeven ineen buis der Hou- wacrtplaais. Toon bij 's namiddags terug kwam, vernam bij dat eon keerel. dio zegde door hem gezonden lo zijn, do mand met den inhoud had afgehaald. De bedrieger wordt opgezocht. Anderlecht. Kassier op de vlucht. Do policie hoeft in allo richtingen de por- soonsheschrijviifg gestuurd van eonen her bergier van Cureghem. gelast oeno spaar kas to houdon. Do schatbewaarder der maat schappij begaf zich Zaterdag morgend nucir woorden, de onschuldige ernst van zyn toon, troffen Rosamond's hart. Ik wil alles doen, ik wil alles beloven, antwoordde zij mot vuur, om u te helpen haar terug te brengen Als gij mij slechts toelaat haar te zien, beloof ik geen woord to zullen zeggen dat zij niet geern hooren wilik beloof gccne enkoio vraag te doen, neen, geene onkelo dio haar smartelijk valt te beantwoorden. O, welk eene troost rijke boodschap kan ik liaar bovendien zen den Wat kan ik niot zeggen Zij zweeg ver legen, daar zy den voet van baar echtge noot weer den bare voelde aanraken. O, zeg niets meer zeg niets meer riep oom Joseph, zijn pakje bijeenbindendo, ter wijl zijne oogen schitterden en zijn blozend gelaat gloeide, 't Is genoeg om Sara terug te brengen, genoeg om mij voor mijn geheel jeven dankbaar te maken O, ik ben zoo vor- beugd, zoo verheugd, ik zou wel uit mijn vel willen springen Ilij wierp liet pak brievön omhoog, ving het op, kuste het, en stak het weer in zijn vilt, alles in den tijd vau een oogenblik. Gij gaat immers nog nietüheen? zegde Rosamond. Gij vertrekt toch niet reeds Ik moet mij getroosten heon te gaan, omdat ik dan des te spoediger bij Sara ben, antwoorddo oom Joseph. Alleen om die reden vraag ik u verscliooning- dat ik u, met een hart vol dankbaarheid, verlaat en weer naar huis ga. Wanneer zijt gij voornemens naar Lon den te gaan, M. Buschman? vroeg Leonard. Morgen vroeg, mijnheer, antwoordde oom Joseph. Ik zal hot werk, dat ik nog te doen heb, liedén avond afmaken, en het ove rige aan mijn goeden vriend Samuel, die mijn winkelbediende is, overlaton en dan mot den eersten postwagen naar Sara g&aJT 30 JANUARI 1S13 de post en trok er de sommen op m iöf2 ge stort. Ilij gaf den horbergier die gelast was mot do vordcoling, bot gold in handen. Voor don avond nog was deze reeds gevlucht. Allo opsporingon om hem terug te vinden zijn vruchteloos gebleven. Elseno. Weeral eene grondinzakking. Maandag namiddag- bad op do Lograndlei een ongeluk plaats, dat zeer orge gevolgen had kunnon hebben. Eeno kar met meubels geladen on voortgetrokken door twee peer don, kwain langs gemelde lei gereden, toen opeens, ter hoogte van n. 72, een inzakking plaats bad. Het gespan vordween gedeelte lijk in do opening. To midden dezer bemerk lo men eenen put, 30 meters diep, die sedert 50 jaar niet meer gebruikt was en gedokt -word bij bot aanleggen der straat. Do peer den en liet gespan werden met veol moeite opgehaald. Oniniddelijk worden er veilig heidsmaatregelen genomen. Loth. Onderzoek. liet parket van Brussel, vergezeld van den rechterlijken officier M. Angerhausen en van tweo pliolo- grafen, is Maandag namiddag in de gemeente afgestapt om hot onderzoek voort te zetten over do plundering van liet kasteel van M. Van dor Eist, ondergouverneur dor Natio- nalo Bank. Do drie vermoedelijke daders werden per colrijluig naar Loth overgebracht. Zij slapten af aan de sluis der vaart en logden liet overi ge van den wog te voet af. Op de plaats waar do revolverschoten gelost werden, werden do boticlilon in tegenwoordigheid gesteld van de eebtgenooton Apper, de bewakers van don eigendom van M. Van der Eist. De echt- genooten Apper waron niet fel bevestigend, doch zij meenden niettemin tweo der aange houdenen to herkennen. Do belichten gingen voort mot loochenen, doch de magistraten zijn ditmaal overtuigd, de daders in handen to hebben. Thollembeek. Laffe aanranding. Een hovenier van Viano-Moerbeke, Louis Van Doren, 45 jaar oud, bad zich Maandag naar Tliollemboek begeven,om de serren van Dr R... in orde te brengen, 's Avonds begaf hij zich naar do statie om huiswaarts te kce- ren. Op eenon eenzamen weg werd bij aan gevallen door drie kerels, waarvan er een hem een messteek toebracht in den rug. Het slachtoffer viel bowustcloos ten gronde, ter wijl de aanranders weg vluchtten.Eenige ston den later ontdekten voorbijgangers den ge kwetste. Zij droegen hem naar do statie waar Dr R... hom kwam verzorgen. Do ho venier, wiens toestand erg is, kende niemand in do streek. Er moet eeno vergissing in 't spel zijn. Gent. TVerkongcluh. De dokwerker Emiel Morlaen, woonachtig Londenslraat, 6, Maandag namiddag werkzaam zijnde aan liet lossen van den stoomer Mud ir,» "viel in 't ruim van.'t schip on werd mot gebroken voet opgenomen. Na verzorgd lo zijn werd do gekwolsle naar eene kliniek overge bracht. Verdwenen. De 15 jarige Edouard D'havé, woonachtig Prooststraat 17, beeft Zaterdag laalsleden de ouderlijke woning verlaten. Hij draagt donkerkleurige broek, blauwe vest, grijs-bruin sjerp en heeft klom pen aan do voelen. Schellebello. fNaarBrugge. Een meisje dat uit liet ouderlijk buis ontvlucht was, en te Dondormonde aangehouden werd, werd aldaar door den vrederechter tot drie jaar opsluiting in het toevluchtshuis van Brugge vorwozen. Harnmo. Brand. Dinsdag avond is brand ontstaan in ue stallen van Alfons Van Uytvang. Op weinige oogenblikken tijds waren stallen en schuren ten gronde ver nield. Het woonhuis kon gespaard blijven. Eene koe, tweo varkens en eene geit kwa men in (Jo vlammen om. Er is verzekering. Mon vermoedt kwaadwilligheid. Het Parket. Dinsdag namiddag is bet parket van Dendermonde een onderzoek Mag ik het adres van uwe niclit te Lon don vragen, in geval wij haar wensclien to schrijven Zy beeft mij geen ander adres opgege ven. mijnbeer, dan het postkantoor; want zelfs op zulk een verren afstand als Londen, is de vrees dio baar den gelieelen dag weg over van bier kwelde, haar nog bijgebleven. Maar hier is het huis waar ik mijn kwartier zal opslaan, ging do oudo man voort, een adreskaartje to voorschijn halende. Het is do woning van een landman van mij, een bau- ketbaklccr, mijnbeer, oen braaf man. Hebt gij reeds iets bedacht om te weten waar uwe'Dicht woont vroeg Rosamond, ter wijl zij het adres, dat op het kaartje stond, opschreef. O, ja, want ik ben altijd vlug in het ma ken van mijne plannen, zegde oom Joseph. Ilc zal my voor den postflirekteur vortoonen en hem dit, en niets meor zeggen Goeden mor gend, mijnheer Ik bon do man, die de brie ven aan S'. J. schrijft. Zij is mijne nicht, met uw welnemen en al wat ik verlang te weten is, waar zij woont? Ziedaar, dat heeft toch zoo iets van een plan, zou ik meenen Aha Hij spreidde beide handen vragend uit en zag mov. Frankland met een glimlach van zelf voldoening aan. Ik vrees, zegde Rosamond, die gedeelte lijk door zijno eenvoudigheid getroffen wa» en gedeeltelijk er om lachen moest, dat men aan het postkantoor het adres niet weten zaj. Mij dunkt dat gij beter zoudt doen een brief aan S. J. geadresseerd, moe te nemen, dien des morgends, wanneer de brieven van buiten afgehaald worden, te bezorgen, aan de deur wachten, en dan den persoon, die door uwe nicht gezonden wordt, zooals zij zelve zegt om naar brieven van S. J. te vragen, te volgen. ('t Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2