HET CEHBII Oorlog in de Balkanen Go braMMMIsveii Schrikkelijke wraakneming fPOWSSEMCHTEM Vreeselijke misgreep. GEHEIMZINNIG DRAMA DE VOLKSSTEM 31 JANUARI 1913' Do vredesonderhandelingen zijn voor goed afgebroken Dg zaakgelastigde van Servië is aan het liOlel der Turkscho afgevaardigden te Lon den toegekomen, Woensdag laatst, te drij ure van den namiddag. Hij werd ontvangen door een secretaris en tot bij Recliid Pacha geleid,aan wien hij do nota der Balkanstaten heeft afgegeven. Aanstonds daarna hooft hij het hotel verlaten. Na do afbreking dor vredesonderhandelingen Men heeft algemeen opgemerkt dat er in do nota van de Balkanstaten geen woord werd gerept over hot afbreken van den wa penstilstand noch over het hernemen der vij andelijkheden. Men besluit daaruit dat alle hoop om nieuwe krijgsverrichtingen to vor- mrjuen misschien nog niet verloren i3. Do verschillende afgevaardigden zullen Zondag en ten laatste. Maandag toekomende, Londen verlaten hebben. Eenigen van hen zullen er nochtans nog eenigen tijd vertoeven om de gelegenheid te bobben de kunstschat ten van Londen van nabij eens te kunnen hezichligon. Donderdag wordt de wapenstilstand opgezegd Sofia. Woensdag avond. Tengevolge van oen besluit genomen door don ministerraad, zal het algemeen kwartier van hot leger vandaag Donderdag den wapenstilstand op- zoggon. Eene dagorde van den opperbevelhebber der Bulgaren aan zijne troepen Generaal Savof heeft aan zijne troepen de volgende dagorde gestuurd Do gang der vredesonderhandelingen doet klaarblijkelijk inzien, dat do vijand geenen duim gronds wil afstaan van al do landen door onze zegenvierendo legers ingenomen. Do helden van Selicau, van Kirk-kilissé, van Baunar Ilissar, van Luló-Bourgas en Tohataldja zullen zij dergelijk affront dulden? Maakt u dus gereed voor nieuwe overwin ningon en bewijst aan den vijand en aan de lieele wereld, dal bet Bulgaarsch vaderland meer eerbied verdient. De jonge Turken worden redelijker Telegram uit Londen. Men verzekert to Gonslanlinopel dal de houding der Jonge Turken gansch verandert naarmate zij in staat zijn don toestand in te zien, lijk hij werkelijk is. Zij heelden zich niet in dat Tur kij's toekomst er zoo duister uit zag._ Men gelooft zelTs dat zij nu in zake Andrinopcl niet onhandelbaar zullen zijni Hot antwoord van Tnrikijë word ook Woensdag in don ministerraad nagezien en definitief opgesteld. Do loon dier nota is bo- zadigden toegevend. Zij is tamelijk lang en doet belangrijke toegevingen aan de Balkan- stalen, maar van gansch andoren aard, dan do toegevingen tot hiertoe gedaan door de oudo Turken. Er dasgt hulp op voor Türkijë Turkijö hoeft een aanbod ontvangen van een groep vreorndo financiers, die er voor oen miliioon Turkscho pond schatbons willen overnemen. In gevolge haar voorkeurrecht liecft do Turkscho bank daarvan verwittigd geweest, en zal zij, aan gelijke voorwaarden de voorkeur krijgen. Italië bstaalt 50 millioen aan Turkij'ë Naar een telegram uit Rome, zou Italië het Turksch bestuur verwittigd bobben, dat de som van 50 millioen, welke Italië aan Turkije schuldig was om het aandeel van Tripolilanië in de oponbare schuld van nu af ter beschikking wordt gesteld van dat land. Duitsehland wil ook zijn deel hebben In Duitsehland weet men zeker niet wolke de inzichten mogen zijn van Rusland.Daarom ook hoort men ervan allo kanten wenschon opgaan van lieden, dio den raad on den wensch uitdrukken, dat Duitsehland eenige ronduilhreiding zou betrachten in Anatolie of in Klein Azië. t Is juist daarom ook, dat Duitsche linanciemannen al hun best doen om de alge meene gunst in te winnen ten voordeele van de Jonge Turken. Van den anderen kant verneemt men nu ook dat do afgezant van Duitsehland te Gonslanlinopel tijdens een feestmaal gegeven ter gelegenheid van de verjaring van keizer Willem do volgende woorden heeft uitgesproken«Vandaag nog minder dan ooit. mag of zal er iemand de hand leggen op Anatolie, waar wij zoo groolo belangen moeten verdedigen De krijgsverrichtitgen. Eene Grieksehe nederlaag Uuit Gonslanlinopel. Officieel. De troepen die onder het hevel stonden van Bekir- Ragha hebben, in de richting van Motsovo, Uveo Grieksehe bataillons totaal vernield. Zij verloren er 600 man. Een Italiaansch werkman, Conto Secon dino genaamd, to Josuf, nabij Molz werken de, had zijnen intrek genomen bij een zijner landgenoten, Amadeo Biazini, herbergier. Secondino knoopte weldra betrekkingen aan met vrouw Biazini, doch de herbergier gelukte er in, Secondino uit het land te doen drijven. Later pochte Biazini daar op on zulks kwam Secondino ter hoore. Hij besloot zich to wreken. Een zijner bloedverwanten berichtte hem dat Biazini voor zaken naar den Elzas moest komen en Secondino ging hem daar afwach ten. Ilij viel hem aan, gewapend niet een scheermes en sneed hem letterlijk het aan gezicht aan stukken. Ook sneed hij hem de heide oogen uit, on liet hem dan bewusteloos op den steenweg liggen. Het slachtoffer werd door voorbijgangers gevonden en naar het gasthuis overgebracht, doch hij bezweek er oen drietal dagen later. Do moordenaar was naar Italië gevlucht en bomt thans to Aquila in do Abruzzen aan gehouden te worden. Hij zal voor het Italiaansch assisenhof terechtstaan. 74* VERVOLG. Vindt gij dat beter vroeg oom Joseph, Heimelijk overtuigd dat zijn eigon inval on tegenzeggelijk do vorstandigste van de twee was. Goed, liet minsto woordje dat gij mij zegt, mevrouw, is eon bevel voor mij, dat ik van ganscher harte opvolg. Ilij haalde zijnen verfrommelden bood uit zij non zak te voor- .schijn en trad nader om afscheid to nemen, toon Frankland hom weer toesprak. Als gij uwe nicht welvarend en bereid willig om te reizen vindt, zegde Leonard, "neemt gij haar dadelijk naar Truro mede? En gij zult ons laten weten wanneer gij beiden wcor te liuis zijt Terstond, zegde oom Joseph. Op beido vragen antwoordterstond. Als er, van lieden af. eeno week verloo penis, ging Leonard voort, en wij niets van uhooren, moeton wij daaruit dus opmerken, dat, of eeu onvoorziene hinderpaal uw terug keer in den weg staat, af dat uwe bezorgd- lieid wegens uwe nicht maar al te gegrond was, on dat zij niet in staat is te reizen Ja, mijnheer, laat het zoo afgesproken zijn. Maar ik hoop dat gij van mij hooren zult voordat er eone weck om is. O, ik ook Recht hartelijk, recht vurig zegde Rosamond. Gij zult mijne boodschap onthouden Elk woord ervan heb ik hier bewaard, zegde oom Joseph, op zijn hart wijzendo. Ilij bracht de hand, welke Rosamond hom ge reikt had, aan zijne lippen. Ik zal trachten u beter te danken wanneer ik teruggekomen ben, sprak hij. God zegeno u voor uwe goed- Talrijke aanhoudingen te Brussel en Antwerpen. Men zal zich herinneren dat ingovolge de diefte gepleegd ten nadeelo van een notaris van Virion, twee aanhoudingen gedaan wer den to Brussel. De aangehoudenen waren tweo Hollanders, beiden te Antwerpen wo nende. Zij werden geknipt, toen zij to Brussel, bij wisselagonten gestolen titels wildon verhandelen. Het parket van Brussel vermoedde dat er te Antwerpen nog medeplichtigen moesten schuilen, zooveel te meer, daar er sinds de aanhouding der twee bandieten nog andere diefstallen gepleegd werden. In het geheim werd het onderzoek voort gezet en weldra kreeg men zekerheid, dat de heide Hollanders te Antwerpen on to Brussel in botrc-kking waren mot gevaarlijke oud veroordeelden. Dinsdag werd dan besloten heel de bende aan to houden. Denzelfden avond nog trok de officior der rechterlijke policie, M. An gerhauson, naar Antwerpen en stolde or zich aan het hoofd van eene sterke afdeeling policieagenleii. Woensdag morgond ging hij met zijne mannen op rondo en rond 3 ure telefoneerde hij aan don onderzoeksrechter M.' Do Heyn, dat hij een en twintig aanhoudingsmandaten had uitgevoerd en do aangehoudenen naar Brussel zou overbrengen om daar het ondor- zoek voort te zetten. Intusschen was do Brusselsche policie niet werkeloos gebleven. Reeds van 's morgends om 6 ure, was M. Ertel op ronde en om 2 ure, waren aanhou dingen gedaan, to Molenbeek, lo Laken en te Brussel. In do woning dezer kerels, werd een volledig inbrekersmateriaal en talrijke voorwerpen aangeslagen. Het was Woensdag avond, hij de aan komst van den trein van Antwerpen een zonderling schouwspel in do Noordstatio te Brussel. Daar stonden zesgrooto célrijtuigen, een luitenant dor gendarmerie, verscheidene gon- darmen te paard, dertig gendarmen lo voet en talrijke policioagenten, die de kaai, waar do trein uit Antwerpen moest stilhouden, gedeeltelijk afsloten. Hit den trein van Antwerpen stapten ze ventien kerels en vier vrouwen, die onder hot geleide der Antwcrpsche policieagenlen in do cel rij tuigen gestopt werden. Al de rei zigers die zich in do statie bevonden vorm den de haag om dien zonderlingen stoet te zien voorbijtrekken. Eonigo oogenblikken later roden d8 col- rijtuigen paar Vorst. Uit het onderzoek is gebleken, dat hol hoofd der bende zekeren Do M.., is, een Brusselaar, die thans achter do grondels zit en reeds dikwijls veroordeeld werd wegens openbreken van branukoffers. De M.., kwam veel naar Antwerpen, waar zijne minnares woont en waar hij ge regeld andere beruchte inbrekers ontmoette. Te Antwerpen werden in do woning dezer kerels talrijke toestellen aangeslagen, die nende om do brand koffers open te breken, de vaiios om deze toestellen te verdragen, eene groote hoeveelheid brio ven, enz. In liet bezit van den eersten aangehoudene vond men ook eene kaart met den omtrek van Virion. Het is dus zeker dat hel deze kerel is, die do inbraak to Virion aangewe zen heeft. liet onderzoek zou Donderdag voortgezet worden. Een zonderling ongeluk heeft te Pittsburg den dood van verscheidene personen ver oorzaakt. In een werkliedenlokaal had eene ver gadering plaats. Terwijl een redenaar aan liet woord was, sloeg eensklaps eeno groote vlam op, welke een ongeme&ien schrik in do zaal verspreidde. Het publiek wist niot, dat de vlam veroor zaakt werd door een photograaf, die wilde een lichtdruk nemen van do vèrgaderin^ daarom een mognesiümtoestel had doen ont ploffen. De werklieden dachten dat een vuurschot gelost werd, en onmiddelijk 'ontstond eene jgewoldige botsing lusschon do werklieden en do aanwezige policiemannen. Wanneer do worsteling reeds een heel tijdje geduurd had en er langs heide kanten vele slagen gevallen waren, werd hot. geval eindelijk uitgelegd 't Was dan echter te laat. Drie personen waren gedood, eon vijf tal anderen waron doodolijk gekwetst on talrijke gekwetsten moesion verzorgd wor den. Ook vorscbéideno policiemannen wer den in de woeling gekwetst. De photograaf was spoorloos verdwenen en liet niets meer van zich hooren. lieid jegens mij en mijne nicht, en doe het u welgaan totdat wij elkander weerzien. Met deze woorden spoedde Ilij zich naar de deur, wuifde vröolijk niet de hand, waarin hij don ouden verfrommelden hoed had, en verliet de kamer. Goede, eenvoudige, brave, oude man zegde Rosamond, toen hij de deur achter zich dicht gedaan had. Ik had hem alles willen zoggen, Lenny. Waarom hield gij mij tegen Mijne lieve, 't is juist die eenvoudigheid, die gij bewondert en die ik ook bewonder, wat mij omzichtig maakt. Op het eerste geluid zijner stem gevoelde ik mij even vertrouwc lijk jegens hom gezind als gij maar hoe meer ik hem hoorde spreken, dos te moer werd ik overtuigd dat het onvoorzichtig zijn zou hem dadelijk te vertrouwen uit vreeze dat hij uwe moeder te plotseling zou zeggen dat wij haar geheim welen. Onze kans, om haar vertrou wen en een onderhoud met haar te verkrij gen, hangt blijkbaar af van onzen eigenen takt, om liaar overdreven wantrouwen en hare zenuwachtige vrees te bekampen. Dio goede oudo man zou, mot do beste en wel willendste bedoelingen van do wereld, alles bederven. Ilij zal alles gedaan bobben wat wij slechts kunnen hopen, en alles wat wij kun nen verlangen, wanneer liet hem gelukt haar to Truro terug to brengen. Maar als het hem mislukt, als er iets ge beurt, als zij werkelijk ziek is? Laat ons wachten totdat do week om is. Rosamond. Dan zal het tijd genoeg zijn om te beslissen wat wij verder doon zullen. XXII. WACHTEN EN IIOPEN. Do week van verwachting verliep, en nog was er op Porthgennd Tower geeno tijding van oom Joseph gekomen. Op den achtsten dag zond Frankland een Do cchtgenooten Antoine-Depas. wonende to Milmart, komen sinds oenigon tijd niet good meerovereon, en de man had oen pro ces ingespannen om de echtscheiding to be komen. Sinds verscheidene weken reeds, nam de man zijne maaltijden in een koffiehuis, doch hij kwam geregeld naar huis vernachten en zijn houthandel besturen. Dinsdag kreeg do vrouw nog eeno dag vaarding, om vóór don vrederechter te ver schijnen, ten einde te hooren heslissen over den verkoop der gemeenschappelijke goede ren. Toen Anloine 's avonds, rond 10 ure, door do keuken kwam, waar zich zijne vrouw, zijn zoon on drie dochters bevonden, vroeg do vrouw of hot niet voordeeligcr ware, overeen to komen en do zaak in der minne te regelen. Voor alle antwoord wierp do man een steen naar het hoofd zijner vrouw. Doze, verschrikt, stortte buiten kennis ten gronde. Daarop sprong do zoon, 20 jaar oud, naar zijn vader, terwijl do dochters hunne moe der naar hare kamer brachten. Wat er dan tusschen vader oil 7.0011 go- heurd is weet men niot,doch eensklaps weor- klonkon verscheidene revolverschoten. Een gebuur snelde toe. In de keuken lag het lijk van den ouderling, do slaap door een kogel doorboord. De zoon zat op stoel to kermen, hij had een kogel in do bil gekregen, en aan don rechterarm was hij ook door een vuurschot gekwetst. Do zoon hoeft verklaard dat hij zijn vader had vastgegrepen om hom uit de keuken to verwijderen, doch dat hij een revolver had gelrokken en verscheidene schoten op hem had gelost. De zoon was dan uit do keuken gevlucht, en't is alsdan dat de vader zich zou moeion gozelfmoord hebben. Het parket van Luik is ter plaats een on derzoek gaan doen. bode naar Truro, gelast don kassen makers- winkel van Buschmann op te zoeken, en den persoon, wien het opzicht daarover was toe vertrouwd te vragen of hij eonlg bericht van zijnen patroon ontvangen had. De bode kwam in den namiddag terug, en bracht de tijding dat Buschmann sedert zijn vertrek een briefje aan zijn winkelbediende had geschreven, be behelzende dat hij des avonds veilig te Londen was aangekomen dat hij doorzijn landge noot, den Duitschen banketbakker, gastvrij verwelkomd was en dat hij het adres van zijne nicht ontdekt had, maar verhinderd was geworden liaar to zien door eön beletsel, dat, zoo hij hoopte, bij zijn volgend bezoek uit den weg geruimd zou zijn. Sedert do ontvangst van dat briefje, had de bediende niets meer van hem vernomen, en wist derhalve niets meer van don tijd waarop men hem kón verwachten. Dit onvoldoend boricht was geenszins geschikt om mov. Frankland op te bouren. Do terugkomst van den bode to Truro gaf daarenboven aanleiding tot een vraagpunt van nog meer gewicht. Na een dag langer dan de bepaalde weck gewacht te hebben, welken weg moesten M. en Mov. Frankland nu in slaan, bij gemis van alle boricht uit Londen of uit Truro om hunne verdere handelwijze naar te richten? Mot hare gewone waardigheid van besluit, wist Rosamond voor deze zwarigheid raad. Na do zwarigheden, die zich tegen hare rois schenen op te doen, uit den weg geruimd te hebben, kwam zij op do volstrekte noodzake lijkheid, die te ondernemen. Zij herinnerde Leonard hot ernstig belang dat zij er beiden bij hadden onmiddelijk do getuigenis van jufvrouw Jazeph, aangaande do echtheid van .den brief, dio in do Mirtokamcr gevonden was, te vorkrijgen, zoowel als om de bijzon Brussel. Diefstal met braak. Dins dag avond stelde de dienstmeid der cchtge nooten K..., Groote Zavel, vast, dat het slot barer kamerdeur werd verwrongon. Een kwaaddoener.bad haren koffer openge broken 011 hare juweelen on spaarpenningen gestolen. Hijstal bovendien al liet linnen, do schoenen en de kleederen van het meisje. Een klacht werd hij de policie dei' 1® afdee ling ingesteld. De drank. Do policie hield Woens dag nacht, rond 1 1/2 uro, op do Anspach- laan, eon dronken Italiaan aan, dio tweo herhorgmeiden, welke huiswaarts keerden, kweldo en een hunner mishandelde. Proces- verhaal werd ten laste van don brulalen dronkaard opgesteld on hij is zijn roes gaan uitslapen in het Hotel Pietinckx. Een oude kennis. Een policieagent der 5° afdeoling hield Dinsdag namiddag oj don Elterheekschen steenweg een kerel aan op het oogenblik dat hij van een kar eens kruideniers der Koninklijke Ste Mariastraat een korf stal, inhoudend voor 58 frank koopwaar. Het is eon oud-veroordeelde, zonder vaste wdonplaals. Do kwaaddoener werd opgesloten wegens landlooperij en diefstal. Brand. Woensdag namiddag rond 1 ure is brand ontslaan op het eerste verdiep van hbt huis n. 17 der Nieuwstraat. Een dikke rook steeg opuit liet dak. Do pompiers werden in allerhaast verwittigd en kwamen woldra ter plaats. Eene halvo uur later was alle gevaar geweken. Do zolder en het dak van hot huis zijn vernield. Diefstal. Mad. Kuyl, portiorsteb eener verkoopzaal der Karthuizersstraat, klom Dinsdag namiddag naar hare slaapka mer op het tweede verdiep en beslatigdo dat de deur opengebroken was. Zij trad binnen en vond er alles in do grootste wanorde. Een dief was binnengedrongen, had al da meubels onongobroken en don inhoud op don grond ^worpen. Eone som van rond do 50 fr. alsook oen aantal juweelen waron verdwenen. Mad. Kuyl had nog henzelf den dag eene som van verscheidene hondorden franken naar do spaarkas gedragen. Eindelijk gesnapt. De policie heeft Woensdag morgend in een logement.Schaar- beekslruat, 0011 gevaarlijk oud-veroordeelde aangohoudon, die over een jaar veroordeeld werd tot 18 maanden gevangenis wegens diefstal met bezwarende omstandigheden. Do kerel, die tot hiertoe aan al de opzoekingen der policie ontsnapte, werd naar de gevan genis overgebracht. Valsche geldstukken. Ondanks do aanhoudingen van valschmunters dor laatste dagen, worden nog immer valsche stukken van 2 frank in omloop gebracht, te Brussel en in den omtrok. Maandag avond, gaf men talrijke dergelijke stukken, zeer goed nage maakt, dragende do beeltenis van Leopold II en tiet jaartal 1909, in betaling in vorsqhii- ligo koffiehuizen en magazijnen aan do Luxemburgs talie. De Spaansche schat. De heer Alf. Grauweis. oud-gernoenteraadslid te Brussel, ontving van een Spaansch heerschap don alomberuchten brief, hom voorstellend-- de noodigo fondsen op te zonden om in eene Fransche spoovhalio een koffer af te halen, waarin SOÜ.OOO fr. geborgen zat en waarvan hij het derde deel zou ontvangen. De Spanjaards moeten waarlijk de Bolgen aanzien voor weinig snuggere lui. Hot zou intusschen wel blijken dat er tocli nu en dan een nuchter schaap wordt gevonden, om zich door dien grovcn list te laten verschalken, vermits liet verzenden van brieven om ver doken schatten te helpen ontdokkon, maar steeds wordt voortgezet. Een slachtoffer der ellende. Een man, in do uiterste ellende verkeerend, schoot zich Dinsdag morgend op zijne kamer in een logement, Hoogstraat, een revolver kogel in den slaap. Ilij bleef dood op den slag. Uit papieren op hem gevonden blijkt dat de ongelukkige geboortig was van Luik en 57 jaar oud. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Dramatische -poging tot zelfmoord. Een 35jarige vrouw, zeer wel gekleed, wandelde Woensdag morgend rond 10 1/2 ure op den boord van den vijver in liet Ter- Ka meronhoscli plots zagen wandelaas de jonge vrouw in het wator springen. Men snelde de drenkelinge ter hulp en na veol moeite kon zij op het droge worden ge bracht. De ongelukkigo lag in bezwijming, doch een geneesheer gelukte er in haar tot het bewustzijn terug te brengen. Ondervraagd, weigerde zij haren naam be kend te maken, noch de redenen to zeggen die haar tot dit wanhopig besluit dreven. De alkooi i3 de groote vijand van het volk do chicoroe der Trappisten Vincart is zijn groote vriend. 1500U Laken. -— Verdwijning. Victorina Van Heulen, vrouw Lcnsen, is sedert den 12 de zer maand verdwenen 30 jaar oud, gestalte lm55, kastanjebruin haar, laag voorhoofd, kastanjebruine wenkbrauwen, grijze oogen, gewone ooren, neus en kin, bleoko gelaats kleur, rond aangezicht. Vorst. Erg automobielongelukDins dag, kwam de auto wagen van V...., nij ve raar, Fontainelaan, te Vorst, op de Van Volxemlaan in botsing met eene kar, be spannen mot een 'paard. Op do kar zaten Pioter Vekemans, van derheden van bet zeldzaam bedrog, door Mev. Treverton omtrent baar echtgenoot gepleegd te weten te komen. Zij voerde ook haar eigen natuurlijk verlangen aan om alles wat in haar vermogen was aan te wenden tot vergoeding voor het leed dat zij, in ue slaapkamer te West Wiston, zonder het te weten, juist haar had aangedaan, wier tekortkomingen en smarten zij verplicht was meer dan die van eenig ander te eerbiedigen en 11a aldus de beweegredenen, die haar echtgenoot haar aanspoorden geen tijd to verliezen om jufvr. Jazeph to spreken, uiteongozet te hebben, trok zij er hot onvermijdelijk besluit uit dat zij, in de omstandigheden waarin zij zich be vonden, geen ander keus hadden dan terstond op reis naar Londen te gaan. Voordat do avond ten einde was, werden de dienstboden in Porthgenna Tower in ver bazing gebracht door liet bevel om de koffers tot do reis in te pakken, en voor don volgen den morgend vroegtijdig postpaarden te be stellen. Na don derden dag kwamen zij por spoor trein tusschen zes en zeven uro 's avonds, te Londen aan. In het hotel, waar zij hunnen intrek geno men hadden, schreef Rosamond, onder de lei ding van haar echtgenoot, twee brieven. De eerste was aan Buschman gericht, en gaf hem eenvoudig leennis van hunne aankomst, en Van hun ernstig verlangen om hem den volgenden morgend zoo vroeg mogelijk aan liet hotel te zien de brief werd besloten met hem te waarschuwen zyne nicht niet van hunno tegenwoordigheid te Londen to verwit tigen voordat liij hen gesproken had. De tweede brief was aan den zaakwaarne mer der familie, M. Nixon gericht, denzelf- don, die, nu langer dan een jaar geleden, op verzoek van mevr, Frankland den brief ge schreven had, welke Andreas Treverton ken nis gaf van hot overlijden zijns broeders, en van do omstandigheden onder wolke de kapi tein gestorven was. Alles wat Rosamond nu aan M. Nixon schreef was dat zij hem zoo wel uit naam van haar echtgenoot als van haar zelve, verzocht den volgenden morgend, als hij naar zijn kantoor ging,, bij lien in hun hotel aan te komen, ten einde zijn gevoelen te zeggen over eone geheime zaak van groot gewicht die lien verplicht had de reis van Porthgenna naar London te ondernemen. Deze brief, en de andere aan oom Jozef, wer den nog donzelfden avond waarop zij geschre ven waren ieder aan zyn adres bezorgd. De eerste bozookor die don volgenden mor gend kwam. was de zaakwaarnemer. Ilij kwam aan het hotel, in do stellige verwach ting geraadpleogd te zullen worden over eenigo moeilijkheden betrekkelijk do Porth genna bezitting, welke de plaatselijke agent niot wist op te lossen, en die misschien van een lo verwardon en ingewikkelden aard wa ren om schriftelijk te kennen gegeven te worden. Toen liij hoorde wat het geval was, en toen de brief, die in do Mirtekamer gevon den was, hem overhandigd werd., bleef hij eenige oogenblikken zonder een %woord uit te brengen. Toen M. Frankland liem zijn besluit mee deelde om den koopprijs van Porthgenna Tower terug te geven, indien do echtheid van den brief voldoende bewezen kon wórden, had de oude rechtsgeleerde terstond zijne tong weer tot zijn dienst, en protesteerde tegen het voornemen van zijn leliënt, met de op rechte warmte van iemand, die het recht van rijk te zijn volkomen besefte, 011 dio wist wat het zeggen wilde,.een vermogen van veertig duizend pond to winnen of te verliezen. ('t Vervolgt),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2