11 BEHE1M Hoy Spaansofie sofist tlIEPWSBERICHTEN Als in een roman.., Eene bewogene reis Og handel in blanke slavinnen boy aan Iiun IioofJ, on niet door do oponbare mecning do openbare mooning is overigens eene gansch onbekende zaak in oen land lijk Tnrkyo. Om meester te worden van Andrinopel Naar verklaringen gedaan door bovclheb- bers dor Balkaansohe troepen, schijnt liet bijna zeker dat, zoo de vijandelijkheden lier- nomen worden,de Balkanstalen hunne eerste pogingen zullon aanwendon,om zich van An drinopol meester te maken. Wcinigo dagen na liet sluiten van den wapenstilstand hebben de Bulgaren hunne vestingen, aan de oevors van den Kara Son, rechtover de versterkingen vart Tchataldja, achteruit getrokken. Zulks om de eenvoudige reden, dat zoo lang Andrinopol in hunne handen niet geval len is, zij hunne voslingskanons niet kunnen overbrengen, zonder dewelke cone poging tegenover dezo laatste versterkingen heel zeker hun heel veel levens zou koslon. Met hunne lijnon achteruit te trekken,ver plichten zij do Turken, indien zij willen aan vallen, hunne versterkingen te verlaten.Men heeft algemeen den indruk dat do Turken geduchte vijanden zijn, wanneer zij achter versterkingen schuil zitten, zij zijn echter niet to vrcezon, wanneer zij iu open veld strijden moeten. Wat Andrinopol botreft, daar bevinden zich voor den oogenblik 65.000 Serviërs, die Ce stad lanrs oenen kant zullon aanvallen, liet zullen dus ook do Serviërs zijn die de grootste en gevaarlijkste poging zullen moe- ton wagon om do stad in te nomen. Do toegevingen derTurkon zijn onvoldoende De nota van Turkijë werd Donderdag over handigd aan don markies Pallaviccini, mi nister van Oostenrijk te Conslantinopol, tjuderdomsdeken van do vreemde afgezanten, Do Turk gelast mei de nota over te brengen was Said Aliin. Wanneer deze rond 11 ure per automobiel aan het hotel van Pallavicini lookwam vond hij daar con adjudant van Mahmoud Chefket Pacha aan de poort, die naar hem stond to wachten. Zornlor zelfs don automobiel te verlaten roden heide Turken terug naar het ministerie, waar de nota waarschijnlijk nog oenigo wijziging onder- Corging. To 2 1/4 ure werd zij dciinilief overhandigd. Do afgevaardigden dor Balkanstalon te Londen, waren gisteren avond roods op de hoogte van don inhoud dier nota. Zij vinden Cat do toegevingen van Turkijë ontoereikend v.ijn en dal zij in allo geval niet kur.non die nen tot basis van nicuwo onderhandelingen. Om hot herbeginnen van de vijandelijkhe den onmogelijk to maken is liet volslrokt noodzakelijk afstand te doen van Andrinopel on van de eilanden van den Archipel, en dan nog moeion die voorwaarden aanvaard wor den voor hot eindo van don wapenstilstand. Deze werd opgezegd Donderdag avond te 7 urn en zal dus eindigen Maandag avond ins gelijks lo 7 ure. Zal de.corlcg herbeginnen Men seint ons Sofia, dat do vijandelijk heden waarschijnlijk zullen herbeginnen toe komenden Maandag avond to 7 uro. Hot za"l aan de dagbladschrijvers totaal verboden zijn aan de krijgsverrichtingen deel to nemen. Wat men in Servië denkt To Bolgrado was men niet verwonderd maar ook niet onverschillig oui liet herne men der vijandelijkheden. Sedert lang verwachtte men zich aan der- gelijken uilslag. Men betreurt nochtans dat Co oorlog moet worden voortgezet zonder oenig tastbaar nut voor Servië. Van don anderon kant noemt mon die plichten aan jegens bondgenoten te vervul len en schijnt men besloten nu eens kort en goed spel met do Turken te maken. 75# VERVOLG. Loonard luisterde mot gcduldigo oplettend heid. Na de tegenwerpingen van den rechtsge leerde aanhoord te hebben,horkendo Leonard dat zij'vernufiig uitgedacht waren, maar hij verklaarde tevoijs flat zij geene verandering hadden te weeg gebracht in den indruk, dien do brief op hem gemaakt had, of in zijne overtuiging ten aanzien van do gedragslijn, welke hij zich verplichtte te volgen. Hij wilde 'op de getuigenis van jufvr. Jazeph wachten, zegde hij, alvorens beslissend to handeion maar als die getuigenis van zulk een aard was, en op zulk eon wijze werd afgelegd, dat hij zich overtuigd hield dat zijne vrouw zede* lijk geen recht had op het vermogen, 't wolk zij bezat, hij hot terstond aan don rechtheb bende, M. Andreas Treverton zou terug- goven. Bespeurende dat geene verdcro yortoogen Frankland's besluit aan het wankelen konden .Drongen, stemde M. Nixon eindelijk, onder protest toe ztjn leliënt allo hulp to verleenen, welke hij noodig had, in geval het noodig ware Andreas Treverton in do zaak te mengen. Bijna con uur verstreek na het vertrek van Cen zaakwaarnemer, voordat er een tweede bezoeker word aangediend. Na verloop van dien tijd hoorde mon het welkom geluid van voetstappen do deur naderen en trad oom Joseph do kamer iu. Rosamond's opmerkzamo blik, door be zorgdheid gescherpt, ontdekte terstond eene verandering in zijn voorkomen. Wij weten dat gij thaar adres ontdekt Eens moeder vindt haren zoon weder na hem 39 jaar beweend te hebben. Een buitengewoon voorval is thans te Vico Fantasia, in Italië, hoi voorwierp aller gesprokken. Eene vrouw der stad, Tommas- sina Vincenzi heeft haren zoon, die zij reeds 39 jaar dood waande, teruggevonden. Vrouw Vincenzi, verloor haar man to Palermo on daar zij tG Napels eene betrek king kon krijgen, vertrouwde zij haar kind aan eene voedster toe. Deze had ook con kind. Zokeron dag stierf hot kind dor voedster, doch zij gaf op, dat liet het kind van vrouw Vincenzi was, dat overleden was. Lange jaren beweende vrouw Vincenzi haar eenig kind. Do voedster van haren kant beminde den kleinen Vincenzi alsof het haar eigen kind ware. Toen do kleine Vincenzi echter 25 jaar oud.geworden was, besloot do voedster hem alios te zeggen. Sinds dan had do jongeling geen rust meer, vooraleer hij zijne ware moeder teruggevon den had. Doch deze was nu spoorloos ver dwenen. Veertien jaar lang zocht hij ze, en dozer dagen, ontdekte hij zo nu toevallig te Vico Fantasia. Men oordoolo over de ontroering dor arme ouderling©, toen zij haar zoon, dien zij 39 jaar beweend had, terug zag. De ontroering was zelfs zoo sterk, dat do vrouw het bewustzijn verloor en door een geneesheer moest verzorgd worden. Zelden had men eeno ontdekkingsreis, zoo woolig, als deze van Gordon Campboll, van Glasgow, en Robort Taile, samen oen jaar geleden vertrokken, om Afrika van 't Oosten naar 't Weston te doortrekken. Zij hadden Victoria, Nyanza en Congo als weg geko zen. Nabij do watorvallen van Stanley na men zij met hun manschappen en reisgoede ren op een vlot plaats, ten einde de rivier af te varen. Halfweg Leopoldstad werd liet vlot door oen nijlpaard omgeworpen on de reizigers vielen met hunne gezellen in 't water. Twee inboorlingen werden door krokodillen ver slonden en do anderen opvarenden, min drie welke verdronken, kondon den oever al zwemmend bereiken. Pas aan dit gevaar ontkomen, werden de roizigers door menscheneters aangevallen. Tijdens hot gevecht tegen dezon werd een dor inlanders gedood. Den volgenden dag werd een drager kwasdzot, zoodat men hom moest dooden. Nog een neger bleef over 011 dezo werd door een groolo gorilla aango- gropen en medegenomen. Van gidsen en bedienden beroofd, werden beide roizigers te midden der oerwouden door Belgen die al daar caoutchouc kwamen oogsten aangetrof fen on gered. Het onderzoek te Antwerpen. Thans wordt gemold, hoe de zaak aan het licht gekomen is. M. De Cosier, ambtenaar van don uilwij- kingsdionst had vernomon, dat een 15jarig meisje, dat op 22 December laatstleden lo Francfort was opgelicht, langs Antwerpen naar Buonos-Ayres gezonden was. Hij deed cen onderzoek,en dientengevolge werd zekeren D..., aangehouden te Frank fort. Deze bekende dat zekereSimon B..., een Routuaan thans overleden, gewoonlijk gelast werd de meisjes naar Zuid-Amorika tc leiden. Men gelukte er in een brief te onderschep pen door do houdster van een ontuchlhuis uit Buenos-Ayrcs aan B..., gezondon, en dien ten gevolgo werd nog eene vrouw aangehou- hobt, zegde zij, maar meer weten wij niet. Is zij zooals gij vreesdet haar te vindon Is zij ziek? De oude man schudde droevig hot hoofd. Wat heb ik u gezegd, sprak hij, toen ik u haar brief liet zien Zij is zoo ziek, me vrouw, dat zelfs do boodschap, die gij zoo vriendelijk waart mij haar te geven, haar geen goed zal doen. Dezo weinige woorden vervulden Rosa mond's hart met angst. Oom Joseph nam plaats, en deelde alles mee wat hij te zeggen had. Hij had den raad, dien Rosamand hem te Porthgonna gegeven had, gevolgd, door een brief aan S. J. geadresseerd, te Londen, naar het postkantoor mee te nemen. Eene dienstmeid was komen vragen, zooals men verwacht had, en had het postkantoor verlaten met zijnen brief iu de hand. Hij had haar gevolgd naar eon gering logement in eene naburige straat, cn haar daar zien bin nengaan vervolgens had hij geklopt en werd hij terstond naar do kamer, dié zijne nicht betrokken had, geleid. Hij was onbeschrijfelijk ontsteld, toen hij haar zag. door de hevige zenuwachtige ont roering, die z|j aan den dag legde toen hij haar bed naderde. Maar hij gaf de hoop en don moed niet op, voor dat hij haar do bood schap van Mev. Frankland overgebracht, en bevonden had dat die ten lieelemale de gerust stellende uitwerking op haar gemoed miste, welke hij er van verwacht had. De doktor, die haar onder behandeling had, was binnen gekomen, voegde de oude man er bij terwijl hij voor het bed zijner nicht zat, en nog vruchteloos trachtto hij haar to bewe gen do vriendelijke en geruststellende taal van mov. Frankland's boodschap aan to dq- DE VOLKSSTEM don te Francfort. Hol is slechts na doze aan houding, dal mon ontdekte, dat de echtgeno ten V..., wonendo Sl-Jacobsmarkt, mot deze ellendelingen in hoirekking on zelfs mede plichtig waren. Zij hadden ook roeds op do Meir en in de Provinciostraat gewoond. Vooraleer zich to Antwerpen to vestigen, haddon zij geruimen lijd in Duitschland on- dor eenon valschen naam geloofd. De winkel op de St-Jacobsmarkt is zeer dikwijls gesloten, en aan do zorg van hunne dochter, een 16 jarig meisje, overgelaten. Men vroeg zich af van waar iiet gold kwam, om zich eene huishuur van 200 frank en an- doro buitengewone uitgaven to gelrooslon. Soms gebeurde het dat zij telegrammen ontvingen uit Argentina, die 1000 tot 1500 frank hadden gekost. Uit do inlichtingen blijkt liet, dat do man V..., geheel onder den invlood zijnor vrouw staatdaarover had do persoon uit de Löosstraat, waar mon liuiszooking had gedaan, klachten van V...., ontvangen. Het onderzoek wordt door den lieer Do Coster ieverig voortgezet. Wij meldden gistoréiv rceds.dat de ridders van den beruclilcn Spaanschei) schat nu in den omtrek van Brussel aan't werk waren. Wij vernemen daarover nog liet volgendo: Drio weken geledon ontving een persoon uit do Kollogostraat te Êlsene, oon der brio- ven, waardoor de zoogezegde Spaanscho ge vangene hem 400.000 fr, beloofde zoo hij to Madrid 8.000 fr. bracht om toe te la'en een reiskoffer weg te nemen uit eene statie van Frankrijk,reiskoffer waarin zich 800.000 fr., aan een failliet ontsnapt, bevonden. X... door dit aanbod verlekkerd, raapte bijeen al 't geld dat hij bezat,en vertrok naar Madrid met do gevraagdo som. Aan doslatio dior stad wachtte eon dor spitsboeven hein af on hij gaf dezen de 8 000 frank. Toen hij verder geen nieuws vernam,kreeg hij kwade vermoedens. Woensdag bood hij zich in 't hoofdkom- missariaat van Elsono aan, en verleide zijn wedervaren. Tegelijk er lijd liet eon landbouwer van den Boendaolschen steonweg zich op dozelfdo wijze bijna voor 5000 frank beetnemen. Do man liep hij schoonzoon én dochter, huisbe waarders le Brussel, on toonde hen den brief. Hij doeldo hun mede dat hij zijn vee en hofstedeke wou verkoopen en naar Ma drid vertrekken. Slechts na een uur wijze raadgevingen, liera door een policie-oihcior gegeven, liot liet boerken zich overtuigen -en verzaakte aan zijn ontwerp, Brussel. Aangevallen in Ter Kameren bosch. Twee kerols sprongen op Mevr. Beeckaert, van Eisene, j wandelend in Ter Kamerenboscl!, toe en ontrukten haar liet handtaschje dat aan haren arm hing. Dan gingen zij op do vlucht. Eon ruiter had alles gozien en zette een der vluchtelingen na die gesnapt word door den bewaker van het hoschM. Do Vuyst. ifot is een 30jarige kerel der Marollon, roiidleurder, oud-ver- oordeeldo. Hij weigerde zijn modoplichligo le doen konnon. Vroüio omgeworpen. Movr. Bruy- ninckx, 69 jaar H. Geeststraat, werd Woensdagnamiddag in de Hoogstraat dom- eene kar omgeworpen. De vrouw werd zwaar gewond aan wenkbrauwboog en bil Men voordo haar naar het St-Pietersgast- huis. Jonge dievenbendeWoensdagavond* werden vier knapen op hpeterdaad van dief- men als een voldoende antwoord opvragen, waarop hij niet rechtstreoks eu bovrodigend antwoorden kon. Daarop was hij nog eene poos bij zijne uiclit blijven zitten, en had hij besloten nog dien- zelfden avond aan Mevrouw Frankland tc schrijven. Naar do vergelijking des datums te oordee- len, moest deze bl ief Onderweg naar Porth- genna zijn go woest, toen M. en Mev. Frank land onderweg naar Londen waren. Hiermee was het eenvoudig eif treurig ver haal van don ouden man ten einde. Na nog een weinig gewacht te hebben, om hare zolf- beheersching terug to krijgen en met be daardheid te kunnen spréken, raakte Rosa mand haar echtgenoot aan om zijne aandacht tot zich te trekken, en fluisterde hem too Mag ik nu alles zeggen wat ik te Porth- genna zeggon wilde Alles, antwoordde hij. Als gij u zelve genoeg vertrouwen kunt, Rosamond, is 't het bost dat hij het uit uw mond verneemt. Donk eens na over hetgeen de doktor u gezegd heeft, sprak Leonard. De plotselinge verrassing, die u zoo gelukkig gemaakt heeft, zou voor uwo nicht misschien noodlottig zijn. Voordat wij de verantwoordelijkheid op ons nemon haar over een onderwerp to spreken, dat haar zeker lievig zal ontroeren, hoe be dachtzaam wij het ook aanlegen, geloof ik dat wij, voorzichtighoidEitu» - u.m doktor be lmoren to raadplegen. Rosamond ondersteunde met warmte, het gevoelen van haar echtgenoot, en met haar kenmerkend ongeduld sloeg zij voor, don doktor op te zoeken. De woning van den doktor was op eenigen afstand, maar M. on Movr. Frankland kwa men aldaar voor een uur oaD, cn vonden hem Ifc,.ff'.rjagj il betrapt in een magazijn der Kernerbrug- *aat.' Ecu hunner werd aangoh..udo:i. In het kommissariaat bckondo dezo ceno lange reeks diefstallen in bazars on magazijnen go- ploogd to hebben on noomdo zijne motie- plichligon, dio govlucht waren. Allo vior zullon voor do rechtbank der kinderen ver schijnen. Rj tuig ongeluk. V/oensdag namid- eag had oen gowoldige hotsing plaats op den hoek der Kunstlaan en der Jozef II straat, lüsschon een auto-taxi en oon kamion. De kamionvoerder werd van zijn hok geschokt en zwaargewond aan don schedel. Do schade aan boido voertuigen ia belangrijke. Erge botsingEen auto-taxi werd Woensdag avond, rond 7 ure, in do Koning straat, rcchlovor het Park, gevat door twee trams, diointegenovergesteldorichting reden. Do auto is geheel builen gebruik gestold. M. Ilenri Do B.., nijveraar to Court-St-Eiienno, dio zichin den auto bevond, werd gowond aan de linkerheup. Alvorens huiswaarts lo koeren heeft hij zich in hot gasthuis doen verzorgen. Rijwiel gestolen. Een loopjongen, Simon genaamd, in dienst in een huis der Sleutelslraat, was Woensdag namiddag ge last koopwaren naar liet huis nr. 20, der Nieuwhrugslraat, le dragen. Hij liet er zijn rijwiel eonfgo oogenhlikkon in den gang- slaan. Een kwaaddoener maakte er gebruik van om met het rijwiel weg te rijden. Begin van brand. Een politieagent kwam Donderdag morgend,rond 4 ure,langs de Bulforlstraat, teen hij door de luiken van een nieuw opgebouwd en nog onbowoond huis, toehooronde aan M. Vosch, bouwmees ter, Nololaarslraat 74, rook zag naar buiten slaan. Do pompiers weiden verwittigd en kwamen spoedig ter plaats. Do vloer ecner kamer van liet golijkvioers stónd in laaie vlam. Hout dat op het verwarmingstoestel droogen lag, had het vuur meegedeeld aan den vloer. Na eene halve uur werkens was allo gevaar geweken. De schade is aanzien lijk. Chicoree der Trappisten Vi.ucart, Groot Merk. 1500 V Anderlc-cht. - Erge brand. Donder dag morgendis brand onstaan in de stallen van pachter Steens, wonende Noerpodo- slraat 286. De pompiers werden in allerliaast ontboden en kwamen spoedig ter plaats met twee autospuilen. Daar in dio straat geene waterleiding golegd is warer. de pompiers verplicht zich water to nemen in eeno na burige l eek. Na drie uron werkens was niet temin alle gevaar geweken: De schuur is mot gansch den inboedel in asch gelegd. De woning en do peerdcnslallon konden gevrij waard worden. Gasontploffing. Donderdag mor- gend omstond er ten govolge eener gasont ploffing. brand in do keuken der echlgenoo- ton Martin; Vlagstraat, 25. De dochter poogde de vlammen te hlussclicn en werd hierdoor nog al erg verbrand aan do handen. Schaarbeek."Diefstal. M. J. Van Hoorn, handelaar, Koninginnelaan, Schaar beek, legde Woensdag een bundel aandeulen in oen meubol van het gelijkvloers. IIij stelde eenigen tijd nadien vast dat zij ver dwenen wai*6n. De dief had insgelijks uit de overjas van dén Jioer Van Hoorn "een lijst, vermeldend de nummers dor aandeelen, meegenomen. Dezo overjas hing aan oen kapstok, in hetzelfde vertrok. Ongeval de statie. Een werkman van dó statie. Pioter Van Coillie, wonend to Evere, werd Woensdagavond door een wa gon omgeworpen op liet oogenblik dat hij «tien g'iug haken aan een koopwarentrein. Zijn rechter arm werd geplelterd. H»t slachtoffer werd overgebracht naar liet gast huis van Schaarbeek. St Joost-tcn Noode.Een deserteur.Do policie is er in gelukt den dief te herkennen (lio-heweord had Albert M... lo boeten, ge boren le Antwerpen. In werkelijkheid heet to huis. Hij was cen jong man, met een zacht moedig, ernstig gelaat, en stille manieren. Zorgvuldig alle kunsttermen vermijdende, zegde hij hun dat zijne patient ongetwijfeld aan eene hartkwaal leod. Rondborstig be kende hij dal do juiste aard van die kwaal een punt van twijfel was, hetwelk vele ge- noesheeren op verschillende wijzen zouden beslissen. Volgens hot gevoelen, dat hg zelf uit do verschijnselen gevormd had, hield lig het er voor, dat de ziekte van zijn patient veroorzaakt was door een lievigen zielsscliok. gevolgd door een langdurigeu verterenden kommeren dat zij ornstig verergerd was door de vermoeienissen van eono reis naar Londen, die zij bekende ondernemen te heb ben op oen tijd, toen zware zenuwachtige uit putting haar ten eenemalo ongeschikt tot reizen maakte. Uit dit gezichtspunt spreken de, was liet derhalve zijn smartelijkon plicht, hare vrienden te zeggen dat elke hevige aan doening ontegensprekelijk haar leven in go- vaar zou brengen. Tegelijk was er editor re den om to hopen indien zij slechts bevrijd waro van de gemoedsonrust, waaraan zij nu leed, en een stil on gemakkelijk leven op het land kon leiden, onder menschen, die gesta dig zorgden haar bedaard te honden, en het haar aan niets lieten ontbreken, dat de voort- gang der kwaal dan gestuit on haar leven nog eonige jaren gespaard zou kunnen wordon. Rosamond's hart sprong op bij het tafereel van de toekomst, dat haro verbeelding uit de wonken, die in des doktors laatste woorden verborgen waren, opmaakte. Zij heeft elk voorrecht, dat gij daar genoemd hebt, totliare beschikking, o, zegde zij, als rust onder har telijke vriouden, alles is wat haar vormoeid hart behoeft, dio kunnen wij haar, Goddank, geven 1 FEBRUARI 1913 hij Achillo V... on indien hij er aanTncTd on bekend lo blijven, dan was zulks omdat hij opgezocht was als wcgloopor van liet 12ö linie. Achille V... is ter beschikking gesteld, van hot krijgsparkot van Luik. Rjxoielgepikt. M. Ilonorö Vander Gum,winkelier, O. L.Vrouw van Vaakslraat, 58, had Woensdag namiddag zijn rijwiel oonige oogonhliUken allocn gelaten in den gang van een huis der Plantcnstraat. Toen hij eonige minuton later den volo wilde terugnemen, boslaligde hij dat deze vordvve- noii was. Arme ynan. Do policio vond Woens dag nacht,op don dorpel eener woning,eonen ouderling, half versloven van de koude. Naar het policiebureol gebracht en goed ver zorgd, verklaarde do ongelukkige Jozef Van Goothem to lieolon, geboren te Leuven,doch men kon onmogelijk te woten komen waar hij woonde, llij verklaart liet zich niet meoi te herinneren. Do anno ouderling werd naai liet gasthuis govoerl. Linkebeek. Werkongeval. liet be stuur van hot spoor laat op dit oogenblik aardewerken uitvoeren, tusschen CaldVoet en Linkeheek, voor hot verleggen der lijn Brüssel-Cliarleroi.Woensdag morgond,gleed eon workman, Jan Moens, van Londerzeel over liet spoor uit en viel ondor een trein wagon. Do ongelukkige word met gopletlerden voet naar liet gasthuis gebracht. Gont. Gauiodieverij. Donderdag avond, omstreeks zes ure, was liet eon echten volkstoaloop ornlront liet Paleis van Juslicie, om den uitslag van liet proces der gebroeders Do Boil, van Maria-korlto af to wachten In dien ongewonen volkstoeloop, word eeno vrouw, zekere Louise Vanden Broecke, van haren geldbeugol ontlast door eenon on gehouden gauwdief. Gelukkig behelsde do geldbeugol slechts eene som var. ruim 2 fr. Loupegem. Ongeluk. Donderdag was M. Golpaert, oud 70 jaar, wonendo te Audenaerdo, bezig met kolen Uffossen. Een rijtuig kwam afgereden onColparet werd ge vat lusschen.de twee rijtuigen. Hij werd erg gekwetst aan het hoofd on verscheidono rib ben gebroken. Puisten, dauwwormen, eczama's,rood heden, jeukten, komen voor, wanneer hot bloed bevuild is door slijmen, 't Is daarom dat zij altijd zoo spoedig genezen zijn door do slijmworende Wallhérypil. 511A Snellegem. Dieftc. Verlodon nacht zijn stoutmoedige dieven in don verkenslal gedrongen van den landbouwer Monloyno, en hebben er twee jongo zwijnen gestolen. Dobcestjc9 waren wel 150 frank waard. Wacken. Doodgevonde.n. Zekere Paul De Jonghe, weduwnaar, oud 50 jaar, ging eergisteren met eene vogelmuit rond, om zo in de oeno of do andere herberg si to loten. Gisteren morgend vond men op een dertigtal meiers afstand van zijne woning het lijk liggen van Paul Do Jonglie. Hot parket werd daarovoi' verwittigd. Deerlijk. Dieoen. - Onbekende schur ken zijn 's nachts in de stallingen van Reno Iluysonlruydt gedrongon en hebben er 15 schooue konijnen gestolen. Wevelgem. Verdronken. Do slach ter Nestor Vliegho, oud 45 jaar, gehuwd en vader van 4 minderjarige kinderen, trok om 5 ure 's morgens op weg, om zich naar Macrcko te begeven. Do ongelukkige word verdronken gevonden in do gracht eener overstroomde weide. Men denkt dat de on gelukkige er in gevallen is, dcor de duislor- nis misleid. Velsique. Dieven. Gedurende den nacht zijn onbekondo schurken in do stallin gen van do weduwe Morchiers, wijk Knut- segcm, gedrongen en hebben al do kiekens gestolen. Mot den buit trokken zij naar do hoove van M. Wiltohroodt. Do honden be gonnen to blaffen en de lafaards sloegen op Die kunnen wij geven, zegde Leonard, den volzin voor zijne vrouw voleindigende, indien do doktor liet goedkeurt dat wij zijne patient eene meodeeling doen, die van een aard is omjiaar van alle bokommering te ont heffen, maar, dit moot ik er noodzakolijk bij voegen, waarop zij, voor hot tegenwoordige, tocnemaal onvoorbereid is. Mag ik vragen, sprak de doktor, wie het is die de verantwoordelijkheid op zich geno men heelt haar de meedeeling, waarvan gij spreekt, tc doen Er is oen persoon wien men die taak zou kunnen toevertrouwen, antwoordde Leonard. Het is de oudo man. dien gij aan liet bed van uw patient gezien hebt. Het onderhoud liep af, en Rosamond on haar echtgenoot spoedden zich naar het liotol terug, om oom Joseph zijne voorschriften te geven. Rosamand onderrichtte den ouden man hoe hij, op de omzichtigste wijze, zijne nicht met de ontdekking van het geheim bekend moest maken. Oom Joseph luisterde mot onverdeelde aan dacht totdat Rosamond uitgesproken had. Hij pLiatsto zich voor Rosamond, terwijl deze en haar echtgenoot te zgmen over de beste en veiligste maatregelen raadpleegden, om de bekentenis dat het goheim ontdekt, ge volgd te doon gaan van do aankondiging dat zij te Londen waren. Na eenig beraad verzocht Loonard zijne vrouw een stuk, dat de zaakwaarnemer dien morgend had opgesteld, voor den dag te ha len, en eenige regels, dio hij haar zou voor zeggen, op de blanke zijde van het papier te schrijven, om jufvrouw Jazeph te verzoeken den inhoud der verklaring te lezen en het ge schrift te ondertecken, indien zij gevoelde dat het, in elke bijzonderheid, niets van haar vorderde dan de juiste waarheid te bevestigen, (,'t Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2