dëTkaMek I Laatst© Berichten Huis PEUT -v Stadsnieuws MINISTERRAAD Rechterlijke Kronijk Assisenhof yaa Oost-VIaanfleren Hüis E.VAH NUFFEL-SGHEERLIHGK 32 (jucn« Weerkundige waarnemingen 1 FEBRUARI 1013 DE VOLKSSTEM de vlucht. In hunne haast lieten zij do kie kens bij mevr. Merchicrs gestolen, liggen. Men heeft zo 's morgends gevonden. De gendarmerie doel oen naarstig onderzoek. Wichelen. Bijna een erg ongeluk. Donderdag namiddag warén twee jongelin gen van Schoonaarde en een Uilbergonaar, alhier een schip arduin aan 't lossen, toen de loopgang doorbrak en alle drio in do Schel de vielen. Twee hunnor konden zich zwom- mend redden, doch do dorde had een steen op het been gekregen en moest door toege snelde personen op liet drogo gebracht wor den. De gekwetste \7érd met het gespan van Jan Dliolln' r naar Uitbergen gevoerd, alwaar hij u^or een goneoslicer verzorgd worden. Lede. Erge toestand in de streek. Ten govolgo der aanhoudende rogens is de wijk lusschen Lede en Wanzole voor de derde maal dezen winter onder water gezet. Op den Ileiplasch is hot hol-zolfde. Do stoen- weg staat er 200 meters ver onder water en het verkeer is underbroken. Do kolders van René De Cremeren Frans Rasschaert slaan onder water. Bij dezen laatston staan de beesten tot halven do poolen in 't water. Talrijke velden slaan ook onder water. Te Impe is het al zoo erg gestold. Schoonaarde. Aan de Brug. Sinds een tweetal dagen is men aan hot herstellen dor brug begonnen. Dientongevolgo is het verkeer voor voertuigon er onderbroken. Zöndor onvoorziene voorvallen hoopt men biunon weinige dagen gedaan te hebben. keus van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed en goed koop, in den pagjsepSaairacSeB fóyFFEL-SEG£HS3Tf Kerk straat, 229 AaSsf, Antwerpen. Stoutmoedige diefstal. "Woensdag nacht, rond half 5, bemorkto de nachtwaker der Kammenstraat, dut or glas- scborvon op straat lagen, voor het buis 79, do juwoelenwinkel van M. Govaerls. Alhoe wel de rolblindon waron afgwold, vermoedde de waker dal er iels niet in den haak was. Hij wekte de bewoners en er werd besta- ligd dal onbekende schelmen, do rolblaaikes naar omboog hadden geduwd, daarop heb ben ze mot eenon steen een gat geslagen in de spiegelruit, waardoor bet bun gemakke lijk viol, al do gouden juweelen, ringen, uurwerken, enz., die onder bun bereik wa xen, te stelen. Na hnn misdrijf gepleegd te hebben, lieten 6o schelmen do luik weer zakken, en ziji met hunnen buit er van door getrokken. Gestolen goed ontdekt. Ten gevol g3 van een naamloos schrijven deed gisteren de policieoflicier M. De Cauwcr een paar huiszoekingen, en ontdekte er eenige koo pons zijde. Men vermoedde dat die koepons voorts- kwamen van eenen onlangs gepleegden diefstal in de enclos van de Ilarwiclibópten op do Herbouvillekaai, maar het onuorzoëk iiecfl uitgebracht dat bet van eenen anderen diofstal schijnt voorts te komen. WcrltongcLukken. Woensdag, rond den middag, is de 2° stuurman van de Duit- scho stoomboot Mox liggonde op num mer 7 der Willemdok, zokere Willy Boger, oud 22 jaar bij toeval in hot ruim gevallen en werd mot inwendige kwetsuren naar bo ven gehaald. Na eeno eerste verzorging in het verbandhuis Noord,werd de ongelukkige waar het St-Camillusgesticht overgebracht. Aan boord van de stoomboot Aldorny liggende op nummer 03, dor Lefebvredok, brak Fr. Van Buel, oud 42 jaar, wonende te Begijnendijk, zich den rocbterknoosel, tengevolge van eenen val. De man is lei- verzorging in het St-Camillusgesliolit opge nomen. Woensdag avond is do 19-jarige Edw. Van Houtto, wonende Geinbentestraal. te Mer- xem, toevallig van hot dak van do Palalinat, Garnolslaat, gevallen, waardoor hij inwen dige kwetsuren bekwam: Do jongen werd voor verzorging naar bot Sinl-Walburgis- gaskbuis gevoerd. Do gonaömde L. Malhyssnns, oud 18 jaar, wonende Kaltendijkdok, Weslkaai, werd aan boord van do stoomboot Clan Macueil liggende op nummer 54 dor Amerikadok, do rechtervoet gekwetst., door den val van oenen ijzeren ophaalbak. De ongelukkige wordt in bet verbandhuis der Iiipdorpvesl verzorgd. Arme vrouw. Donderdag namiddag is ©ene inwoonster van denOuden Donderinond- sclien Steenweg, schielijk zinneloos gewor den. De vrouw verbrijzelde in bare woning al do ruiten. Een policieagent had de groot ste moeite om baar op baar bod te binden. Dc ongelukkige vrouw is later naar een ge sticht overgebracht. Knaap verdwenen. De eclilgenooten Van Sande, wonende Doolhofstraat 39, ver keerd) in de grootste onrust ton gevolge dei- verdwijning van hunnen 14-jarigeu zoon Philemon. Deze had Zaterdag avond, rond 6 ure, zijn werk verlaten in een slelskonfabriek uit den omtrek van het Burgemeeslerploin. Hij bad or zijnen boek govraagd, en daar de gaston er 's Vrijdags betaald waren had hij dus maar 1 frank te ontvangen. De knaap kwam 's avonds niet te huis en ook den Zondag en don Maandag vernamen zijne ouders niets van hom. Dinsdag1 kreeg vrouw Van do Sando een brief van bare zuster, te Ukkol-bij-Brussnl wonende, waar in dezo liet welen, dat Philemon Zondag morgend, rond 9 ure bij haar gekomen was en haar gezegd bad, dat bij le Brussel werkte, doen den Zaterdag- avond den laat ste)) trein gemist bad om naar Aalst zijn koe- pon to laten vernieuwen. Hij beweerde in do Noordslalie te Brussol- geslapen te heb ben. De knaap blocf tot rond 3 ure bij zijne tante en deze gaf hem dan nog 1,50 fr. om bom toe to laten naar Aalst om een anderen koepon to gaap. Do knaap vertrok on werd sinds dan niet moer weergezien. Op het oogenblik dat hij zijn werk verliet droeg bij oono muls,zwarte vost,'grijze gilet, eeno zwarte vloeren broek, grijze kousen en blokken. Zijne lanto heeft hem nog eeno bruine vost, eeno bruine gilet oneen paar blauwen kousen gegeven. IIij beeft dezo kleederon boven do andere aangetrokken. Philemon Van de Sande is nog al groot voor zijne jaren, heeft blond baar, blauw grijze oogen. Op bet voorhoofd draagt hij eon lidleekon, ongeveer een vinger broed. Daar de knaap aan een werkgezel ver klaard bad, naar Charleroi lo willen gaan werken, denkt men dut hij daarhoen gelrok ken is. Rijwlelongeluk. Vrijdag namiddag, kwam do genaamde Jozef Beeckman wonen do Gentscho Steenweg, per rijwiel door do Nieuwslraat gereden, toen schielijk de four che van zijn volo brak, en den man mot ge weld ten gronde geslingerd word. Hot slacht offer werd erg gewond aan hot hoofd en moest in een naburig huis verzorgd wórden. vV4 Donderdag avond word een ministerraad gehouden onder voorzitterschap van M. De Broquevillo. Eenparig werd door de ministers besloten de gedragslijn van M. Woeste to volg8ii on geeno commissie _le bonoemen ge last met liet onderzoeken van hot voorstel der grondwelherziening. Zitting van 31 Januari De sitting icordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Schollaert. De Grondwetherz'ening. M. MASSON- zet zijne redevoering voort. Hij verklaart zich partijganger van het voorstel Melot. Mon zou kunnen beginnen met bet onderzoek van een deel of van het geheel dor kieswetten. De kommissie zou het verslag aannemen of verwerpen, dus zij zou in vollo vrijheid handelen. Het gouvernement, na het voorstel der so cialisten verworpen lo bobben, zou dus boel gemakkelijk liet voorstel kunnen aannemon, eener partij welke niet in don strijd gemengd was. In alle geval, bot staat vast, dat M. Melot voorstellen gedaan heeft. M. MELOT. In persoonlijken naam M. MASSON. liet is tocli zeker dat M. Melot gevraagd heelt om over de zaak te spreken M. MELOT. Ik zal straks zeggen of uw antwoord mij voldoet. Ik hoop nog, dat bet gouvernement vrede lievend zal zijn. (Toej. links.) M. DE BROQUEYTLLE. Mon heoftde rede en bot hart aangeroepen. Ik heb de zaak rijpelijk overwogen, en indien ik bet niet uit ganscher harte moènda, dan zou ik niet gesproken hebben zooals ik sprak. Doch, is liet met liet hart dat men zich tot ons richtte? Was bet niet mot gram schap en bedreigingen En ondanks uwe bedreigingen, beeft hot gouvernement toch niet geantwoord NOOIT. Het gouvernement heeft beloofd -goeden wil te botoonen,- aan degenon, die zouden willen do zaak bespreken. In zake grondwolherzieningon, komt men zoo niot maar onverwachts met eene oplos sing af. Wij toonden ons niet onwrikbaar. Wij zijn bereid, liet meervoudig slemreelft op te offeren,iiidion men ons een boter stelsel aanbiedt.Wij willen ons land in geen gevaar lijke avonturen brengen. M. Van der Velde beeft de zaken klaar ingezien docli gij moogt zijne dauen naar zijne woorden niot nieten. Hij is zeer behen dig en heeft begrepen,dat indien wij de kom missie aanvaarden, er een grootere slap zou gedaan zijn, dan indien wijde inaanmerking- neming stemden. (Zeer wel rechts). Wat wij thans verdedigen, is bet grond boginsel zelf van de evenredige vertegen woordiging. M. Ilymans beeft gevraagd, of wij niet voelden, dat liet volk do gelijkheid in poli tieke zaken wilt. Wat zou hij ons antwoor den, indien wij hom zegden, dat het volk ook'de gelijkheid der fortuinen wil? (Verzet links). Dut men mij bier toolate cono persoon lijkezaak loverhalen. Mijn grootvador, oem maand voor zijno dood, gaf M. Becrnaart voor raad, de grondwet lo herzien. Indien bij nu nog loefdo, zou bij mij aanraden,voort te doen zotfals ik begonnen ben, omdat bet welzijn van bet kind ermede bemoeid is. (Zeer wol rechts). Het gouvernemont vraagt niets beters dan zich te kunnen lalon overreden, dat wij on gelijk hebben, doch wij kunnen ons door do werkstakingsbedreigingen niet laten beïn vloeden. M. Hymans, die een staatsman is, zal verstaan, dat ik hol land niet naar onlust en woeling leiden wil. - Ik vrees de democratie niet, omdat ik weet dal do werklieden mijne woorden ver slaan. (Toej. rechts). Het gouvernement werkt voor het vrede lievend beslaan van hot land. Tusschen do handolwijzo dor linkerzijde on do onze is het verschil overgroot. Men kan niot aannemen, dat de minderheid hier do les zou komen spellen aan de meerderheid en dat wij slechts een strooien gouvernemont zijn. (.Zeer wel reghts.) Hot was niet noodig, aan de grondwet to raken, om de gemeente-en provinciale kies wetten lo wijzigen. PER TELEFOON ESe WagjerasfciSsiassd» SOFIA, 31. Ziehior do tekst van den telegram afge stuurd door generral Savof, opperbevelhebber der Bulgaren aan Mahmoud Chefkei Pacha minister van oorlog van Turkije Ik hoh de eer.uwo Excellentie lo vorwilligen, dat de ondorhandelingen om den vrede afgebroken zijn on dat dus ook ingevolge artikel 4 van don protokool van don wapcnstil- stand, deze zal ophouden don vierden dag na dozen brief, zijnde dus toekomenden Maan- n dag le 7 ure van den avond. Mahmoud Chofkel Pacha heeft reeds ontvangst gemeld van bet bericht - van generaal Savof. TGestasfsS BELGRADO, 31. Rond de stad Andrinopel bevinden zich 105,000 belegeraars, waaronder 30,000 Serviërs. De Bulgaren zijn mot eene sterko artillerie gewapend. Tol hiertoe, zolfs voor het teekenen van don wapenstilstand maakten zij van hun grof geschut schier geen gebruik. Zij zijn ovortuigd dat een ©rustige aanval zal voldoende zijn om do stad aanstonds in hunne handen to doen vallen. Evloffird ©sp eenesï B&aiüschera cangessSfSsss* fce SaSomka.— BERLIJN 31. Een Duitsch ingenieur, gelast met hot aanloggen van wogen word vermoord en go- plundord tijdens eene jachtpartij, in de omstreken van Salonika. He4ges©foS0 SansseSiesa gSsslgarië e=ra Rustt&nië. SOFIA, 31. De onderhandelingen^ nu op louw gozot tusschen Rumenië en Bulgarië, zullen voortgezet wordon aanstonds na den terugkeer van M. Danef. Men weet nog niot, waar die onder handelingen zullorj'voorlgaaii, ofwel to Sofia, ofwel te Bucharest. Een proces£egen woikswertegeeawooedsger Rleysmans. Do afdeelingen der Kamers hebben, op aanvraag van M. Moysmans, socialistische!) volks vertegenwoordiger. do vervolging tegen hem toegelaten, om hem do gelegenheid te geven de valschheid van. de le zijnen laste gelegde feilen te bewijzen. Waarom hebt gij het niet voorgesteld? Gij weet nochtans wel, dat het gouverne ment in onderhandeling zou getreden zijn, daar wij zelf zinnens waren dat voorstel te deen. Gij hebt beweerd, in en door den vrede de toekomst van hot- land te willen vrijwaren. Mol uw Algemeen Stemrecht zoudt gij de toekomst des lands omverwerpen. (Langdu rige toej. rechts). M. THEODOR-verklaart 'zich 'takkoord mot het gouvernemont, niot onder dwang of bedreigingen lo willen beraadslagen. Spre ker zegt dal bij partijganger is van de instel ling eener kommissie, daar zulks den vrede in liet land zou terugbrengen. M, VAN DER VÉLDE. Er zijn vele le den der rechterzijde die donken zooals gij, maar bot niet durven zeggen. M. TERWAGNE. Dat is ook lafheid. (Gemor rechts.) Indien men bier mocht zeg gen wat men in de gangen hoort M. THEODOR.- Het meervoudig stem recht heeft zijnen tijd gehad, liet algemeen stemrecht zal niets aan de verhouding der partijen veranderen. Spreker eindigt, met het gouvernement aan te zclton da herziening lo aanvaarden, ten einde voldoening te geven aan de linker zijde, die ook roods dikwijls hare hulp bracht aan het gouvernement. Thans nog is do li' - kerzijde bereid, bare-hulp te brengen voor d militaire kwestie cu voor de schoolkwestie (Toej. links). M. DE BUNNB spreekt ten voordeele van de herziening, lletiis doeerslo maal niot dat een gouvernement tegenover bedreigingen toegeeft. Spreker 'roept hot medelijden der rechterzijde in voor do fa milieu der werk lieden, die door de algemeene staking zouden lijden. M. GIELEN is van oordeel, dat bet gou vernement aan bedreigingen niet mag toege ven. (Op dit oogenblik heerscht in de zaal een oorverüoovend gerucht. M. Gielen spreekt maar voort, doch wordt niot vor- slaan.) M. DONNAY, breekt nog een lans ten voordeele der inaaninerkingnomiiig. De zitting word oin 4 ure 50 m. goheven De moerden van Mariakerke en Drongen Do zaak is Donderdag avond afgoloopen. In de inorgend/nlting had bet openbaar ministerie zijn rekwisitorium uitgesproken. Dit was voor do belde betichten oprecht ver pletterend, zoo klaar, duidelijk, logisch en onomstootbaar opgemaakt. 't Was dan ook vruchteloos, dal de advo- katen poogden verzachtende omstandigheden in te roepen, of trachtten de verantwoorde lijkheid dor moordenaars in twijfel te trek ken. Voor de namiddagzilting was de toeloop van volk zoo groot, dat de policie en do gen darmen gedwongen waren met den blooten sabel de menigte op afstand te drijven. Om 3 1/2 ure, wordt do zitting hernomen en de volgende vragen worden aan do go- zwoornen gesteld. 1. Is op 2 December 1911 te Mariakerko een doodslag geplengd op Isidoor Donys 2. Is Guslaaf De Roil plichlig die doodslag te bobben gepleegd, vrijwillig of mot bet in zicht van ter dood lo brengen, als dader of mededader 3. Zelfde vraag voor Ernest De Beil. 4. Werd op 2 December 1911 ten nadcole van Denys eene som van 20 frank bedrieglijk ontvreemd 5. Werd die ontvreemd met gewelddaden? 6. Werd de diefto met gewelddaden be gaan om de straffeloosheid te bolcoinen 7. Is Guslaaf Do Boil plichlig die ont- vreomding gepleegd le bobben als dader of mededader 8. Was Do Beil min dan 18 jaar 9. Zolfde vraag als nummer 7 voor Ernest. 10. Zelfde vraag als nummer 8 voor Er- nest. 11. Is Guslaaf De Beil plichlig op 14 Juli 1912, een doodslag, vrijwillig en met liet in zicht van te dooden begaau te hebben op Elo- dio De Scliultor, echtgenoole Vander Steden te Drongen. 12. Is die doodslag gopleogd met voorbe dachten raad. 13. Is Gustaaf De Beil plichlig eene moordpoging to hobben begaan op Maurils Van der Steden 14. Zelfdo vraag voor moordpoging op Adolf Vander Stcdon. De gezwoornen gaan in boraadslaging, terwijl onder bot publiok druk do uitslag betwist wordt. Algemeen voorziet men een uiterst strong vonnis. De jury blijft slechts 25 minuten in be raadslaging en komt terug met een bevesti gend antwoord op al de vragen. liet openbaar ministerie 'bepaalt er zich toe, do toepassing der wel te vragon, terwijl de advokaat van Gustaaf De Beil nog eens trachtte verzachtende omstandigheden te vorkrijgen en vooral wees op don nog jeug digen ouderdom der beide belichten. Beide betichten weenen overvloedig. Op do vraag van don Voorzitter aan do betichten, of zij nog iels te zeggen bobben, antwoordt Gustaaf Do Beil snikkend Ik vraag vergiftenis over mijne misdaden Ernest bleef weenen. Hot bof gaat daarop in beraadslaging en komt woldra mot liet vonnis. Gustaaf Do Boil wordt tec* d!©Ot3 ver wezen en zijn brooder Eviiesl ee&a- Hot vonnis werd door het publiek, meest inwoners van Mariakerke on Drongon, op toejuichingen onthaald. MEDEDEELINGEN LEDE Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluit- breiding. De Kinder sterf ten I Vlaamsche Volk wat zijt gij nog verachterd tegen andere volkeren in zake van kinderopvoeding AJwe kloekgeborane kinderen sterven in 't groot getal vooraleer zij een jaar oud zijn I I Dat was de kreet waarmee H. Uil. Gravez Zondag laatst zijne voordracht begon. Door cijfers staafde hij zijn gezegde, zoodat niemand twijfelde aan de echtheid dezer ontstel lende werkelijkheid. Beurtelings somde hij de ziektens op aan welke onze kleine bezwijken meestal die kwalen kunnen vermeden worden de onwetendheid speelt bier de grootste rol. en de onvoorzichtigheid der ouders die met altijd naar goeden raad luisteren, maar liever naar oudewijfjespraat of naar kwakzalvers. Ook nog de kwaal van drankmisbruik bij de ouders, hekelde de spreker, als eene veelvoor komende oorzaak van aangeboren zwakheid voor de kinderen, lichaams en gcestesmisvormingeu welke de akeligste gevolgeu meeslepen. Meer onderwijs moet er komen Vlaamsch onderwijs van hoog tot laag I verzaken aan 't ge bruik van sterko dranken, aan misbruik van bier en wijn. Reinheid in het huishouden, regel matigheid in de voeding, en bijzonder de voeding van het kind door de moederborst. Daarin ligt do redding van veel kinderen I Sproker oogst veel bijval in, en de toebehoorders waren hem dankbaar, zoo de waarheid eens in al hare naaktheid te hebben bloot gelegd, en de middels tegen de kwaal te hebben aangetoond. Aalstersche Velodroom De gouden Aalsterschen band. Groote Velokoers voor beginnelingen, 400 franken prijzen. Dezen koers ingericht door don Velodroom van Aalst, ondor de reglementen van don B.W. B. zal plaats liebben op 1 en 2 Paasch- dag, en volgende Zondag 30 Maart. De beginnoliiigen die zich van bot begin van bet sportsoisocn willen doen onderschei den zullen voorzeker aan dezen belangrijken koers willen deelnemen. Voor allo inlichtingen zich te wenden aan M. J, Cocsens, schrijver van den Aalster schen Velodroom. De inschrijvingen vastgc^Jold op één frank zullen van beden af ontvangen worden. De reglementen en wegwijzer zullen bin nen kort verschijnen. Kerkstraat, 10 Te vorkrijgen schoone mimosa, violetton en 01) Yes voor carnaval, wijnbeziën, champions, appels van Canada, enz., appel sienen van Califcrniö, en andere, allerbeste mandarienen, alle soorten van schoono le- gumen, als kropsalade, franscho andy f, frisé, witte stoofsolder,witloof on alle soorten van conserven, 57 VERMAKELIJKHEDEN Gemeente VVi6ze. Wilt go lachen Wilt ge U vermaken Wilt go iets wonder zion Gaat dan naar Wieze op vastonavond Dinsdag 4 Februari aanstaande, naar do alomvermaarde kalvalvade. Usstereasronci- Gedurendo de Vas- tenavonddagon is do ingang verboden voor gemaskerdo personen, in het Hotel-Gafé do Flande, Stalieplaals. 54 Met Vastenavond worden geeno gemasr- kordon toegelaton in de holberg Sint Anto» jlius bij A. De Bruyn, Molenstraat, Aalst. 56 MARKTPRIJZEN Aaist. —31 jan. Hopmarkt kalm, koopers en verkoopers 100 fr. Anderieehfi.wekelijksche Markt Kalverca 1114, prijs per kilo op voet fr. 1,10 a 1,45. Brussel.wekelijksche markt, kalveren ISO, fr. 1,30 a 1,60. fltadonaards 30 jan. Aardappelen 5,50. boter 3,26. eieren 3,07. viggens 60. konijnen 3,12. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette koeien IS; Melkkoeien 2; Groote ossen 0; Jonge ossen 9; Vaarzen 11; Stieren 8. Varkens 322 Kalveren 136; Ma gere beesten 170; Schapen 25, Lammeren 0, Vig- genen 416. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,85. Do kalveren van fr. 2,20 tot 2,40 per kilo, ge slacht vleesch. 1 De schapen van fr. 1,70 tot 1,90 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,30, volgens kwaliteit. Geeraarstlteergen 31 jan. Tarwe de 100 kilos 22,50 Masteluin 19,00; haver 22,50; Rogge IS 50; boonen 22,00 Aardappelen 6,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,20 a 3,30 eieron per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.94. Kapellestraat, I en 3, AALST •VLEESGKfWAÏÏlEIV PRIJSCOURANT vooh het KLEIN p. kilo Tongen gerookt l gekookt Hespen Amerikaansche gerookt Ardcensehc gerookt okookt, uitgebeend Inlandscke, gek., uitgeb. Spek Vet Mager, gezouten gorookt Vet (Smout) zuivere reuzel Licbig (Keukenvct) Keukenvet Motwerst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) VOOR IIET GROOT op aanvraag. 591 4 5 1 52 1 2 61) 4 00 1 52 1 40 2 1 52 1 40 1 20 2 60* 3 3 2 60 yt>.> Ifè V«n*«c tan M. Casniel Praat, opticien-specialiste Aalst, Lango Zoutstraat, 0 51 januari. 15 uro: Barometer 752°5 Wind: noord-west Thermometer 6" Vooruitx.regenachtig

De Volksstem | 1913 | | pagina 3