De talis Bennet voer bet Assisenbsf m Parijs Gshelmziiinlg drama ie Thonembeek BrusselscSis Iirlülwisseling NIEUWSBERICHTEN Geheimzinnig drama nabij Namen dat de nota van Turkyë tot basis dienen kan van do nieuwe ondorliandelingon. De mo gendheden dringen er op aan dat die onder handelingen zouden voortgaan, zelfs moesten tde vijandelijkheden hernemen, opdat men [penen goeden uitslag bolcome, alvorons een 1 groote slag geleverd worde. Eene toegeving der Bulgaren Men meldt uit goede bron dat do Bulgaren gereed zijn, op voorstel van de groote mo gendheden,om toe te staan dat een afgevaar digde van den Kalif benoemd on aangeduid woze to Andrinopol, wanneer men de stad aan de bondgenoten zou hebben overgegeven Oe Bulgaren hebben het nu op Constantinope! gemunt. De dagbladen van Weenen van Maandag avond verwachten zich allen aan het herne men der vijandelijkheden. Volgens de «Wie ner Algemoino Zeitung» zou Bulgarië om do zokerhoid van Andrinopel te bezitten alleen den oorlog niet herbeginnen. Zijn doel is nu Constantinopel. Bulg'ariÖ zou immers ver trouwelijke verslagon hebben volgens de welke de inneming van Gonstantinopel zoo mooilijk niet is, dan men het zich wellicht inbeeldt.De handelwijze van Bulgaritr kon men anderszins niet uitleggen. Een eigenhandige brief van Frans-Jozef aan den Czar van Rusland. Keizer Fians Jozeph komt eenen eigenban- digen brief te sturen aan den Gzaar van Rus land. 'lis de prins Godofriod van Hohenlohe die gelast is hem te overhandigen. Die rechlstreoksche mededeeling bevestigt vriendschappelijke belrokkingon lussehon Rusland en Oostenrijk. In allo govul dat nieuws bewijst dat de toostand eenigszins is verbeterd. Hot inlrfven van Bosnië bij Oostenrijk bad eene crisis veroorzaakt, on oprecht koude betrekkingen, lusschen de twee vorsten dommen. Wanneer do Czaar van Rusland naarlta. lië moest, danmaakle hij eenon grooten om weg om op den Ooslcnrijkschen bodem gee- nen voet te moeten zetten. Voor drij jaar, bij liet jubelfeest van den keizer, moest een groot hertog den Czaar van Rusland vertegenwoordigen. Op hel laatste oogonblik wierd zijn bezoek uitgesteld onder voorwendsel dat hij ziek was. De inhoud van den brief is nog *niot ge kend, bij moest nochtans heel belangrijk zijn mits hij werd overgeseind aan al do gezant- schappen van Oostenrijk-Hongarië in den vreemde. Uitwijking der Muzulmans. De uitwijking der Muzulmans gaat immer voort. Zij verlaten alles, goed, eigendommen en begeven zich rechlstroeks naar Salonika, om van daar naar Anatolië to worden over- evoerd. Voor don oogonblik nog zijn er 7000 Mu zulmans to Salonika, dio naar Klein-Azië uitwijken willen. Oproep in Turkij'é. De Cheik UI Islam heeft aan de overheden eenen brief gezonden om de bevolking aan te zotten, door vrijwillige giften do verdediging van het Vaderland te willen helpen verze keren, Dat comitoit, gevestigd te Smyrna, heeft reeds vijf bataljons bijeen geraapt. Talrijke vrijwilligers laten zich inscbrij ven. Damen van de Turken doen groote gif ten en geven zich aan als ziekenverpleeg sters. DE VOLKSSTEM Maandag zijn de bandieten van de beruchte bende Bonnot gezamenlijk voor het Assisen hof van Parijs verschenen.Zij zijn ten getalle van twintig. De beschuldigingen, die door het open haar ministerie staande gehouden worden, zijnmoordon, moordpogingen, geweldda den met deu dood voor gevolg, diefstallen met bezwarende omstandigheden, pogingen tot diefstal met bezwarende omstandigheden, drageiT van verboden wapens vereeniging van kwaaddoeners, moorden en diefstallen vergemakkelijkt te hebben met wapens en gerief te levoren, verheling en herberging van kwaaddoeners. Men voorziet dat het proces veertien zit- tingon zal duren vier voor do ondervra gingen zes voor het getuigenverhoor, (er zijn 150 getuigen ten laste en 150 ten ont laste), eene voor het rekwisrtorium, drie voor do pleidooien en eene voor de beraad slagingen van den jury en do uitspraak. De jury zal op 5G7 vragen te antwoorden heb ben. Ziehier eenige uittreksels uit de beschul- digingakto over het ontstaan der bende en de misdaden door haar gepleegd Het was gedurende den Herfst van het jaar 1910. In het huis der Bagnolotstraat to Ro- mainville, bekend onder den naam van De Anarchie had do eerste kennismaking plaat van Bonnot met Garnier alsook met alle de andere leden der beruchte bonde.In het begin van 1911 hielden de leden, volgens de lie kentenis van Garnier zich onledig met het vervaardigen van valsche geldstukken. Reeds had de bende eenige huizen geplun derd en zelfs een postbureel dat aan elk eene aom van 700 frank opbracht, doch men moest grootere ondernemingen beproeven, zooals Garnier het zelf verklaarde. Bonnot was automobielvoerder van beroep. Men machtigen. Het was al het begin der maand December 1911 dat zij te Bologne eenen automobiel ontroofden aan den heer Nor mand. Den 14 December moest er eene groote onderneming verricht worden, *loch een bij zonder voorval kwam hun plan verijdelen. In afwachting werd de automobiel geplaatst bij den werktuigmaker Detlweiier, te Bobigny, met denwelken zij in hetrek waren. Eene nieuwe raadzitting heeft plaats en men beslist dat de aanslag zal gepleegd worden op den kassier van do Ordenorstraal te Parijs,welke eiken morgen do noodige gelden voor de beursverrichtingen van den dag naar hol hulphuis der bank brengt. De aanslag werd vastgesteld op 21 Decem ber. 's Morgens werd de automobiel in orde gebracht. Do bende nam er plaats in. Bonnot bestuurde en bleef op 200 meters afstand van het hulphuis. De bankbodionde Gaby, dra gende eene geldtesch, inhoudende eene som van 350.000 frank en vergezeld van eenen anderen bediende, stapten van den tram om zich naar het hulphuis te begeven. Onmerkzaam glsed de automobiel traag zaam vooruit. In de nabijheid van Caby ge komen wipten twee bandieten uit den auto mobiel. De eene schoot Caby neder, de andere ontrukte hem de geldtesch. Voorbij gangers sprongen toe, doch de andere ban dieten schoten met hunne revolvers op al deze die hunne vlucht wilden beletten. De twee eerste sprongen ijlings in liet voertuig en de automobiel rolde met do som in volle vaart de straat uit. 's Anderendaags heeft men den automobiel gevonden te Dieppe, op eeno eenzame plaats alwaar de schurken aan zijn bezit verzaakt hadden. De 350,000 Frank bestonden in titels die niet gemakkelijk konden uitgewisseld wor den. Twee bandieten vertrokken naar Hol land oin ze uit tf wisselen bij den bankier moest kost wat kost eenen automobiel be- Van deu Berge te Amsterdam. De onderhan handelingen met den bankier duurden nog in Maart 1912. Een deel der som 5.500 fr. werd hen uitbetaald, doch na verdeeling van dit geld welhaast verteerd. Er moesten nieuwe aanslageu gepleegd worden. Men brak in bij tweo wapenmakers van Parijs alwaar men zich meester maakte van eene groote hoeveelheid wapens. Garnier en Bonnot begeven zich naar Gent. Zij breken in, in eenen hangaar om een automobiel te stelen. De chauffeur ver rast hen. Bonnot doodt den auto voerder. Beiden nemen de vlucht, achtervolgd door een policieagent. Bonnot kwetste erg dezen ambtenaar bij middel van een revolverschot De bende vergadert opnieuw te Parijs. Er heerschte geldgebrek. Men steelt een auto te Béziérs. Te Arnay-le Due worden zij ach terhaald en moeten don auto in brand laten. Andere automobielen werden geroofd. In de rue de Havre heeft er eene botsing plaats lusschen den automobiel door Bonnot ge leid en eenen autobus. Een agent wil proces verbaal opmaken Bonnot wil voortrijden. De policieagent springt op de voetrede. Van uit het binnenste van den automobiel knollen drij revolverschoten. De agent valt dood ten gronde. De auto ijlt vlug voort. Eene nieuwe onderneming werd op louw gezet. De plundering der Bank van (Chantil- ly De 25 Maart rolt de auto in volle vlucht naar Chantilly en houdt voorde bank stil. De bandieten de revolver in de band dringen binnen en nemen eene som van 50.000 frank Dit was de laatstê aanslag door hen ge pleegd. Alsdan begonnen de aanhoudingen. Bonnot werd te Sory op 26 April door de policie verrast. Hij <Joodde den hulpkommis- saris der openbare veiligheid en kwetste de heer Colmar hoofdopzichter van policie. Hij gelukte nogmaals te ontsnappen doch viel onder de bollen der gerechtsdienaars te Ghoisy-l^-Roi. Eenige dagen later had de belegering plaats van Nogent. De zitting van Maandag werd gansch in genomen door het lezen van beschuldigings akten de ondervraging der betichten. Deze ondervraging moet nog duren tot Donderdag De verklaringen dezer zijn slechts de be vestiging der feilen aan de bandieten ten laste gelegd en brengen tot hiertoe geene nieuwe bijzonderheden aan den dag. 77e VERVOLG. Boven allen twijfel waar, zegde Leonard, Do sterkste gehechtheid bestaat veelal tus- schen menscben van geheel verschillende ka. raktors. Dus begon het leven, dat zij in dat oude huis van Porthgenna leidde, gelukkig voor hen allen, ging de oude man yoort. Het hart van Mevr. Treverton was zoo vol van do liefde, wolke zij haar echtgenoot toedroeg,dat liet overvloeide van goedheid jegens ieder,dio om haar hoen was, en jegens Sara, hare ka menier: boven alle andoren. Zij wilde niet dat iemand anders dan Sara haar voorlas, voor haai' werkte, haar 's morgends on 's avonds kleedde, en haar 's nachts bij het uitklèeden behulpzaam was. Zij was gemeenzaam met Sara als zij met eene zuster geweest zou zijn wanneer zij op lange regenachtige dagen to samen alleon waren. Het was de tijdkorting harer ledige uren, de grap dio haar het best beviel, het armo landmeisje, dat nooit gezien had hoe een schouwburg er van binnen uitzag, te verbazen door zieh iu fraaie kleederon te dossen,haar gelaat te beschilderen, en te spre ken en te doen zooals zij, in do dagen voor haar huwelijk,op het tooneel gedaan had. Hoe meer zij Sara met deze grappen en maskara- dekuren vorbaasde, des te meor was zij li haar schik. Een jaar lang hield dit gemaklce lijk, gelukkig leven aan, gelukkig voor al de do dienstboden, nog gelukkiger voor den meester en de meesteres, indiener niet eon ding ontbroken had om hun geluk te volma ken,een kleine ze^en.waarop gedurig gehoopt werd, en maar niet kwam. Nadat er een jaar verloopon is. bespeurt Sara eene verandering in hare meesteres. De goede zeekapitein is eon man die veel van kinderen houdt, zijne vrouw,die ook hunne beste vriendin had moe ten zijn, ziet toe en zegt niets nu eons wordt zij rood, dan weer bleek gaat naar hare ka mer-, waar Sara voor haar aan 't werk is,loopt er rond en spreekt op alles en op zekeren dag geeft zij haar wrevel lucht, en zegt Waarom heb ik geen kind. dat mijn man kan liefhebben Waarom moet hij altijd de kindoren van andere vrouwen liefkozen Zij trekken zijne liefde af tot iets dat niet van mij is. Ik haat die kinderen en hunne moedors ook Het was haar drift, die toen sprak, rnaar niettemin kwam het do waarheid toch nabij. Zij wil met geen dier moeders vriend schap aanknoopen de dames met wie zij op eenen vertrouwelijken voet is, zijn dio welke geene kiDderen hebben, of wier kindoron al Ie volwassen zijn. Viudt gij dat verkeerd van Mevr. Treverton Hij richtte deze vraag tot Rosamond. Ik vind dat Mevr. Treverton zeer to be klagen was, antwoordde zij. Zoo donk ik er ook over, zegde oom Jo zef. Te beklagen ja Des te meer to beklagen daar de goede zeekapitein, eenige maanden later, terwijl er nog geen kind was, op zeke ren dag zegt Ik droog hier uit, ik wordt oud van het ledig loopon, en moet weer naar zeo. Ik zal om een schip vragen. En hij vraagt om een schip, en men geeft het hem, en bij gaat op oen kruistocht uit, maar met dat al gaat hij toch. En toen hij weg is, komt Mevr. Trevor- ton weer de kamer binnen, waar Sara voor haar een schoon nieuw kleed werkt en rukt haar dit af, en smijt hot op den vloer, en werpt al haro juweelen op do tafol neer, on Worklieden, dio zich Maandag morgend rond 4 uro, langs den steemvog van Gal maarde naar hun werk begaven, vonden na bij de barreel van den ijzeronweg, op onge veer 500 meters van de statie van Thollem beek, eenon man, dio op den grond uitge- strokt lag. Denkende met eoncn dronkaard te doen te hebben, die in het slijk lag, traden zij naderbij. Doch groot was hunne verwon dering toen zij, na don man vruchteloos ge schud te hebben, hoslaligdon dat bij opge houden had te leven. Zij doden eenige solfor- lekjes in brand on stolden vast dat de onge lukkige eene ijselijko wonde (boeg in den rug en dat zijne kleedoren met bloed bedekt waren. Do gendarmerie werd vorwittïgd en stelden spoedig do persoonlijkheid van hot slachtofler vast. Het was een genaamde Nestor De Hand schutter, 25 jaar oud.Een geneesheer onder zocht liet lijk. en beslaligde dat het door een schot getroffen was. .Noch de barreelwach ter, noch iemand in do buurt had iets ge hoord. Uit een eerste onderzoek bleek weldra dat Nestor Do Handéchulter Zondag avond de herborgen-afgoloopen had in gezelschap van verscheidene personen. Rond 2 uro /norgonds had hij dezen verlaten. Hel slachtofler had met niemand getwist en had voor zooveel men weët, geen vijanden. Ook kent men de drijfveer niet dier geheimzin nige moord. Hot parket -van Brussel i Maandag namiddag tor plaats geweest, ver gezeld van wotsdokters, die de lijkschouwing deden. stamp voet en roept; mot do haar eigene hartstochtelijkheid uitr Ik zou or al die schoo- ne dingen voor geven en mijn leven lang met vodden willen loopon als ik maar een kind had. Wat Sara ook iegt, niets kan haar tot andere gedachten brengen, en de maanden verloopenr en de zeekapitein komt terug, en nog altijd knaagt hetzelfde geheime verdriet aan het hart zyner vrouw, en neemt al meer en meer toe. tot dat hot nu het derde jaar is na hun huwelijk en weerom verveelt de zee kapitein zich op het land, en gaat weer op zijne kruistochten uitj ditmaal lango kruis tochten ver, heel ver, naar het andere einde van de wereld. llier zwoeg oom Jozef een oogonblik, blijk baar een weinig aarzelende hoe hij met zij verhaal zoo voortgaan. Ilij scheen echter spoedig van zijne twijfelingen ontheven te zijn, maar zijn gelaat betrok, cn zijn toon was lager toen hij Rosamond weer toesprak, Ik moet nu, met uw welnemen, van de meesteres afstappen, zogdo hij, en tot Sara mijne nicht, terugkeeren en ook een woordje zeggen van zekeren mijnwerker, met deu Cornwalischen naam van Polwheal. Dit was een jongeling, dio goed werkte, on een goed loon had, on ter goeder naam en faam be kend stond. Hij woonde met ztjno moedermin liet dorp nabij het oude huis, en daar hij Sara van tijd tot tijd zag, vatte hij voel genegenheid voor haar op, en zij voor hem. Eindelijk kwam het tot een huwelijk lusschen hen juist omstreeks den tijd toen do zee-kapitein van zij non eerston kruistocht terug was, on er aan dacht weer op zeotr» man. 's Avonds was n o beurt om in de Porthgennamijn te gaap, on daar na do uren van den dag te werken. Met eon luchtig hart gaat gij do diepe duisternis in. Toen hij weer iiSSBc EN 5 FEBRUARI 1913 Politieke toestand. - Het gedaeht van M. Woeste. Eene wandeling ten voor- deele van liet A. S. Vastenavond. M. Vanderveldc zwijgt. (Van onzen hijzonderen briefwisselaar). Brussel, 4-2-1913. Gisteren avond werd ik door M. Woeste onlrangen. Ik zegde hem «Ik kom den overwinnaar van den dag groeten. De Etoilc Beigemoot onwillekeu rig uwe taktiek bewonderen en de Soir ver neemt dat hot ministerie de gevoelens van M. Woeste doelt. 't Is voorwaar eeno schoone overwinning. Oh antwoordde de Staatsminister, die voortging met zijne dossiers te doorsnuffelen izulks laat mij gansch onverschillig. Mag ik u vragen wat gij meent van idan toestand, M. do Minister? Hij schijnt mij heel goed. M. Vanderveldo heeft van op het spreekgestoelte beroep gemaakt op de tus- schenkomst van den koning. Deelt zijne Z. M. de Koning gansch de zienswijze van M. de Broquoville. Gij stelt mij daar eone vraag, waarop gij eet liet, ik niet antwoorden zal. Ik herhaal enkel dat do toestand goed is, zeer goed. Gelooft gij aan de algemeene werksta king Ik geloof niet dat de werkstaking, in dien ze uitbreekt, zoo algemeen zal wezen, dal zo onrustwekkend worden zou. De socia listen scharen onder hunne vlag onkel één vierde van do werkersbevolking. En een groot aantal van hunne aanklevcrs kwamen in hunne rangen, enkel met de hoop daar door hunnen stoffelijken toestand te verbe teren. Do roode leiders zijn zoer genepen. Zij gingen te ver om nog te kunnen achteruil- gaan. Maar geven zij het leekon van de al gemeene werkstaking, en wordt er dan naar hun bevel niet geluisterd, welke aanslag op hunne uitmuntendheid, welke vernedering, welke val, welke w elsprekende getuigenis van liunne onmacht. Het Capitolium staat dicht bij de Tar- peischo rots. Gij verstaat wel dat ze er tweemaal zullen op nadenken, alvorens die algemgeno werkstaking te doen losbreken. Zij wenschen nu maar enkel eene enkele zaak dat wij bun do redplank tooreiken, om ze uit dien toestand te halen. Het schijnt dat de socialisten gaan ge bruik maken van den verlofdag nan karna val. om rond te wandelen langs het park en rond het Natiepalois. Ik hoop wel dat M. Max zal maatrege len nemen, om allobetreureuswaardige feilen le vermijden. Ware het niet eenvoudiger geweest, den zitdag van Dijnsdag op le zeggen Het besluit van Dijnsdag niet te zetelen moest verleden week door liet Parlement zelf genomen worden. Do voorzitter heeft de macht niet do Kamer verlof te geven. Vroeger zeleldo do Kamer nooit den Dijns dag van karnaval. Ten andere, in mijno jeugd vierde iedereen die dagen do eenen op do straat, do ern- stigolieden in huis. Maar ook die gewoonte, lijk zooveel andore, gaat verloren. Wanneer volgens gewoonte de Staatsmi nister mij heenbracht, bemerkte ik met vol doening dat hij gemakkelijker gaan kon, ei minder op zijn slok steunen moest. Ik zegde hem Ik .bemerkt mol vreugde dat Gij min der lijdt. Ja, antwoordde de Staatsman, ik kan reeds beter gaan. Maar de spieren veroor-1 zaken mij nog hevige pijn en zonder stok zoa* ik niet durven gaan. Denzelfden dag had ik aan M. Vander veldo zijn gedacht gevraagd aangaande den politieleen toestand. Ik mag u niets zeggen antwoordde do roode leider. Woensdag houden wij eene al gemeene vergadering. Dan zult gij ons bo- sluit kennen. Maar, M. Vandervelde, ik zou een gansch persoonlijk gedacht willen kennen, uw gevoelen dat geenszins eene verbintenis daarslelt voor uwe partij Ik mag u niets zeggen, en ik hoop dat gij hot mij niet zuil euvel aanduiden voegde glimlachend do hoofdman der uiterste linker zijde er bij. Harold. Zondag morgend. rond G 1/2 ure, kwam M. Adhemar Simon, bediende in do statie van Namëche naar huis terug, toen hij lusschen Stründ en Bonneville, langsheen de baan het lijk vond liggen van een jongeling. De ongelukkige was de horst doorschoten ge worden. Een geweer lag naast het lijk. Men kon er spoedig in gelukken de iden titeit van den vorslagene vast te stellen. Het was de 21jarige Adolf Eurot, zoon van den hoefsmid van Brumagne. Spoedig was de gendarmerie ter plaats, welke een eerste onderzoek deed. Daaruit bleek dat Euret soms wel eens ging pensjagen. Men veronderstelde dan, dat zijn geweer afgegaan was, toen hij ovor eene gracht sprong on de ongelukkige daar door gedood werd, doch hij onderzoek blo6k dat zijn goweer niet afgeschoten werd. De jongeling moet dus dooreen ander ge troffen zijn. Talrijke porsonon zijn reeds onderhoord geworden,doch goen hunnor wist eenige inlichting te geven. Men denkt dat Euret' ofwel door een jachtwachter, ofwol dooreen anderen wild- strooper, die horn voor oen jachtwachter aanzag, moet gedood zijn. Brussel. Door een tram overreden. Zondag morgend, te 9 ure, werd de 70jarigo weduwe Allard, wonende Valkstraat, 27, op do Balspelplaals door een tram omgeworpen. Het armo slachtoffer werd verscheideno me ters ver meegesleurd. Badende in haar bloed cm met ernstige wonden en knoüzingen op het lichaam word de oude vrouw opgenomen en naar hot St-Pielersgastliuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. Diefstal. Zaterdag morgend stolde men in de statie van Brussel-Noord, in een wagon gevoegd aan een reizigerstrein ko mend van Parijs-Batignolles, de verdwijning vast van een postpaket, inhoudend voorwor pen ter waarde van 2000 frank en bestemd voor een huis van Brussol. Een onderzoek werd ingesteld. Deserteur aangehouden. Acht jaren geleden deserteerde een soldaat van het eerste gidsen. Hij ging naar Parijs werken. Maanden 'later besloot hij de reis om do wereld te ondernemen. Hij doortrok heel Europa, bezocht Amerika waar hij Cowboy werd in China ging het later moeilijker. Eindelijk keerde hij nu uit Japan in België terug. Ilij hoopte in zijn vaderland in vrede te kunnen leven doch de politie kwam dra op de hoogte van de zaak en hoeft hem nu in do Beonhouwersstraat aangehouden. in het licht kwam, was het zijn verminkt lijk dat uit de mijn opgehaald werd, een rotsval had plotseling eon einde aan zijn leven ge maakt. Het nieuws verspreidt zich; en zonder eenige voorbereiding zonder dat er eenige troost na bij is, komt bet eensklaps tot Sara, mijno nicht. Toen zij dien avond haar vaarwel zeg de, was zij eene bevallige jonge vrouw toen zij zes weken later, van hot ziekbed wahrop do schok haar geworpen had, opstond, was al haro jeugd verdwenen, waren al hare brui ne lokkeu grijs geworden en vertoonden haro oogen dien angstig starenden blik,,dion haar niot meer verlaten heeft. Deze eenvoudige woorden beschreef den dood van don mijnwerker en alles wat er op gevolgd was' met eene ontzettende duidelijk lieid met eene vroeselijkheid. Rosamond huiverde, en zag haar echtgenoot aan. - O, Lenny fluisterde zij, de eerste tijding van uwe blindheid was eene zware beproe ving voor mij, maar wat was het bij dit Beklaag haar zegde do oudo man, be klaag baar om hetgeen zij geleden heeftBe klaag haar om hetgeen haar volgde en wat nog erger was, nog vijf, zes, zoven wekon gaan na don dood van den mijnwerker voorbij en Sara lijdt naar het lichaam minder, maar naar de ziel meer. Hare meesteres, dio zoo good en vriendelijk jegens haar is als eone zuster slechts zou kun nen zijn, ontdekt, van lieverlcdo, iets in haar gelaat, dat niet de uitdrukking van smart, of do uitdrukking van angst, of do uitdrukking van droefheid kon wezen. Zij ziet on peinst, totdat een twijfel haar drijft, haar de oogen vorschend op Sara doet vestigen, alsof zij tot in liet diopst harer ziel wilen dringen. Ik hen meer eene vriendiu dan eeno meesteres voor u, zegde Mevr. Treverton, als uwe vriendin vraag ik u nu, zeg my de geheele waarheid Ileb geheimen voor de wereld, Sara, heb er geene voor mij. Zeg mij op dit oogenb'.ik de waarheid. Sara smeekte om te mogen heengaan. Dat was als het antwoord dat zij gaf: Hot was ge noeg om toen de waarheid to "weten hot is genoeg om ook nu do waarheid te weten. Hy zuchtte diep, en hield eenige oogenblik- ken mot spreken op. Dat was al het antwoord, hcrhaaldo do oude man, en hare meesteres, dio het hoorde, zegt gedurende eene poos niets, tot zij opeens ontstelt,-en eon blos haar eensklaps in ge* laat schiet. Neen, zogt zij, fluisterende on naar de deur ziende, eenmaal uv/o vriendin. Blijf in dit huis, boud u stil, doe wat ilc u be veel, en laat alles aan mij over. Hiermede keert zij zicli snel om, en loopt de kamers op en neer. Of bot twee of drie maanden was nadat Mad. Treverton die lautsto woorden tot Sara gezegd had, weet ik niet maar na verloop van don oenen of anderen tijd, laat zij hot rij tuig voorkomen en vertrekt alleen naar Truro. Dos 's avonds komt zij terug met twee groote platre mandon. Op het deksel van do eeno is oen kaartje, met de lotters «S. L.» or op geschreven. Op het deksel van de andere is een kaartje met do letters R. T.» er op. De maanden worden naar de kamer van Mevr Treverton gebrachtSara wordt goroepen, «n hare meesteres zegt tot haar Maak de mand met «S. L." erop open; want dat z'yn uwe naamletters, en het goed er in, is van u. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1913 | | pagina 2