SCOTF DE KAMER Laatste Berichten MÜLSION De Vriendin der Kinderen Stadsnieuws Oo jjsndigtenslregk in don yottd- winkol van I. Gamie! Prssf Overwinning der Bulgaren Rechterlijke Kronijk Naamlooze Maatschappij tan Crediet «oor liet Bouwen van Werkmanswoningen Eigen ïaiÊi.Êa.ïrö. 7-FEBRUARI 1013 DE VOLKSSTEM St-GIIIIs.Brand. Dinsdag avond, rond 11 ure, ontstond er brand bij de eclit- genooten Van Truyen, won on do op hel tweede verdiep van hot huis n. 56 der Theo- door Vcrhaegenstraat. Eene petroollamp, door de kat omgeworpen, denkt men, had bet vuur meegedeeld aan de slaapkamer. De echtgenoolen Van Truyen waren afwezig en het waren de gebaren, die het noodsein ga ren. Depompiors sneldon too en na twintig minuten worken was alle gevaar geweken. Al wat de kamer bevatte is vernield. Schaarbeek. Dieften. Stoutmoedige dieven hebben Dinsdag een bezoek gebracht in de woning van M. Desmet, Koninklijke Sl° Mariastraat en hebben er, na al do meu bels opengebroken te hebben, eene som van 150 fr. buit gemaakt. Onbekende kwaaddoeners zijn Dinsdag in pensionnaat der Zusiers van O.L.Vrouw ge drongen, Ilaechlsohen steenweg, 160, en hebben de overjassen gestolen van werklie den,die er aan den arbeid zijn en dio ze neer gelegd hadden in eene plaats van liet gelijk vloers. St-Joost-ten-Noode. Valsche stukken van 5 frank. De policie van St-Joöst-ten- Noode heeft Dinsdagnamiddag valsche stuk ken van 5 frank i;i beslag genomen, dragend de beeltenis van Leopold II en bet jaartal 1870. Deze valsclio munt werd in omloop gebracht in koffiehuizen, gelegen in de wijk der Noordslatie. Thollembeek.Be geheimzinnige moord. Do moord Zondag nacht gepleegd op Nes tor Do Handschutter, blijft nog altijd zeer geheimzinnig. Het onderzoek van de rijks wacht gaat met folie moeielijkheden gepaard ter oorzako van do zonderlinge houding van vele personen, die misschien zeer nuttige in lichtingen zouden kunnen verslrokkon, doch verkiezen te zwijgen, deels uit vrees voor wraaknemingen, en ook deels omdat het hen in de natuur zit. ©veB^gEPGOts keus van kerkboeken, paternosters, enz., schoon, goed en goed koop, in den VA53 KüFFEL-OEGEKDTsKerk 3$a*3245 22, AaSst, St. Jans-Molenbeek. Kind gepletlerd onder eene autoDinsdag namiddag, had op den Genlschen steenweg, een erg onge val plaats. Het 8jarig knaapje, Lucien Was- seel, Meenenslraat, wilde gemolden steen weg-oversteken doch werd verrast en om geworpen door eene automobiel. Ilot jeugdig slachtoffor werd bowustoloos en gansch be bloed opgenomen. Het jongentje werd vree- selijk gewond aan het iioofd en over gansch het lichaam. Men bracht don armen kleine, in ergen toestand, naar liet gasthuis van Molenbeek over. Do policio opende oen on derzo ok. Hevige brand. In een achtergeboiv palende aan de magazijnen, van den brouwer, Mooroman, uit de Launoystraat, ontstond er Dinsdag avond, rond 10 ure, een lieyige brand. Dit gebouw diende tot werlüiuis van M. Morren, maalder cn pleiter van eetwa ren. In eenige oogenblikken stond geheol het -gebouw in brand beneden, eerste en tweede verdieping. De toegesnelde pompiers moesten zich enkol bepalen tot liet bescher men der aanpalende woningen. Ds werkhui zen van Morren werden vernield. De schade bedraagt ongeveer 30,000 frs. Snellegem, Schrikkelijk ongeluk. Om 9 ure 's avonds,nam de genaa-mde Troch oud 20 jaar den tram om naar huis to koeren öp het grondgebied van Snellegem gekomen, •wachtte do onvoorzichtige niet naar den tramstilstand, maar hij sprong van bet rij- tuig. Hij viol zoo ongelukkig dat bij onder do wieion terecht kwam. Het eene been werd afgereden, bot andere verpletterd. Niemand had liet ongeluk zien of hooron gebeuren. Na een uur in de koude, in een grooten plas bloed gelegon te hebben, werd de ongeluk kige door een voorbijganger gevonden. Hij werd naar zijne woning gedragen, waar hij gisteren overleden is. Lauwe. Diefstal. Gedurendo den nacht zijn dieven in het bureel gedrongen van M. Van Ems,pannenbakker. Do brandkofter. 700 kilos zwaar, droegen zij huilen en trok ken er mede 200 meters verder, tot aan den Kleiput, waar zij hem wilden openwringen. 's Morgens heeft men de koffer, nog altijd gesloten govonden, zoodat men denkt dal do dieven in hun werk verontrust geweest zijn. Ronse. De dievenbende. Na de dief- *.e van Zaterdag heeft do policiekommissaris jen verdachten kerel aangehouden. Het par tei van Audenaerde, onmiddclijk vorwittigd deed in zijn huis ceno opzoeking. Op den zol der vond men twee pauwen, die hij gekocht had, zegde hij. Mannen der bende braken in eene garage binnen en waren teweeg met eon auto to vertrekken, doch zij werden verrast en-na men do vlucht. Uit een ander huis haalden zij eene brandkist en trachton die op do koer to openen zij werden verjaagd. De kangehoudeno is opgesloten. Men denkt geheel de bondo te kunnen knippen. Gent. Doodelijk icerkongcluk.Giste ren morgend, kwaart over 10 ure, is in de maatschappij Do Phenix, Plrenixstraat, een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Do gonaamde Hippoliet van Loocke, oud 52 jaar, woonachtig lo Ledcberg, Lachard- straat, 3. die bezig was eenen ketel met pot aarde te beslrijkon, kroeg een zwaar stuk -ijzer op het hoofd, waardoor bij op den slag gedood werd. Het lijk van den ongelukkigen werkman, die gehuwd on vader van drie kinderen was, werd naar het doodenhuis de Bijloke over gebracht. Schielijke dood.Zokere Sylvain Schol- slraelo, rond de 35 jaar oud, wonende in Wasslraat, reeds sedert eonigen tijd zieke-- lijk is Woensdag namiddag om half 4 ure, op hot gaanpad aan zijne woning eensklaps ineengezakt, een stroom bloed uit zijnen mond werpende. Hij werd in zijne woning binnengebracht en doktor Vercautoren werd verwittigd, die onmiddolijk ter plaatse kwam doch enkel hot ovorlijdcn kon vaststellen. St Nikolaas. Stoutmoedige schurk. Maandag kwam in de herberg der wed. B..., een manspersoon en vroeg aan de vrouw of ze geene tweefrankstukken bad met de beel tenis van Napoleon op ieder dier stukken zou hij 0,10 fr. winst geven. De vrouw ging naar boven en kwam met eene hoeveelheid geldstukken terug. De man begon te zoeken en zond de vrouw dan om een glas bier. Ter wijl dezo in den kelder was nam do onbokon- do persoon de vlucht met al bet geld. De policie onderzoekt. Temsclie. Moordpoging. Do ge broeders Groket, Frans en Karei, kwamen met eenen roeiboot, geladen met ajuin, be stemd voor Boom,van Boculem (Mans), nabij do Durm alhier. Eenen motorboot kwam uit do Durm cn zij vroegen om meegesleept lo worden tot aan den Rupel, doch den kapi tein weigerde. Wanneer zij reeds een vijftiental meters van elkander verwijderd waren loste de ka pitein van don iïïbtorboot een geweerschot in de richting dor jongelingen, dewelke heiden in volle horst getroffen werden. Gansch bebloed kwamen zij lo Temsclie aan wal. Zij ontvingen de eerste zorgen van een geneesheer. Hun toestand is niet gevaarlijk, noch tans zullen zij eonigen tijd werkeloos zijn. Men heeft oon snelbericbt naar do policie van Antwerpen gezonden om den dader aan te houden en het geweer aan te slagen. De oorzaak van die moordpoging is tot lieden niet gekend en de gebroeders Crokot beweren er geen aanloiding toe gegeven te hebben. Thielt. Schrikkelijk ongeluk. In het huis van Julius Soelo, smid, wonende langs den wog van Thiolt, nevens de her berg Het Wit Huis,'is gisteren een groot on geluk gebeurd. Het zoontje Michel, oud 4 jaar, speelde met stokjes, terwijl de moeder cenig werk was gaan verrichten. Het knaapjo stuk zijne kleederon in brand. Tot overmaat van ongeluk, had hij den grendsl der deur toegeschovon, zoodat noch vader, noch moeder binnen kondon. Toen zij einde lijk in buis geraakten, was liet huis reeds vol rook. Hot slachtoffer branddo als eono toorts, met groole moeite konden zo de vlammen uildooven, doch hot jongo kind was reeds zoo schrikkelijk verbrand dat allo zorgen van den geneesheer nutteloos warnn, Het kind is in 't hospitaal in de afgrijselijk ste pijnen bezweken. Watteren. Baldadigheden. Gisteren werd do politie ontboden in den Cité Dauwe, aan don Vennemansdriesch alhier, alwaar zekeren B.,. jonge kerel van 20 jaren, bot wat al to bont maakt. Na vooreerst al do iiuismeubelen aan stukken geslagen te bob ben van zijne cuders, die afwezig waren, vond hij niets beter dan tegen de geburon ruzie te maken. Ü9 jonge baldadigaard had onder tusschen tijd eon overgrooto scherp geslepen zeis on der zijne vest verborgen waarmede hij een ieder bedreigde. De politieagent G. Ingel binck ging onmiddellijk ter plaats en gelukte erin, doch niet zonder moeite, zich van don jongen dronkaard meester te maken en hom in hot gemeentegevang op te sluilon, alwaar hij zijne roes kon uitslapen. Proces-verbaal is ten zijnen laste opgemaakt. Pamel. Schielijke dood. Dinsdag avond, rond 6 ure, ging de 22-jarige Em. Cornelis naar boven, ten cindode bedden op lo maken, toen zij door een bloedopdrang getroffen werd. Haar broevler snelde haar ter hulp, doch hot arme meisje had opgehouden to leven. Per'SöSteGU die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizon of ka mors huren, voorwerpen verloren hebben enz., zullen door onze «Kleine Aankondigin gen» den besten uilslag bekomen. liet rechterlijk onderzoek, geleid door den politieofficier Petrus Van Nuffel en hetwelk door de veelvuldige legonsprekelijke getui genissen, met ongelooflijke moeilijkheden gepaard gaat, schijnt mot don besten uitslag bekroond lo worden. Tijdens oone langdurige ondervraging, Woensdag avond, beeft zekeren landbou wersknecht van Erembodegem thans aan gehouden en opgesloten de daders van do stoutmoedige diefle bij naam en woonplaats aangeduid. Do verrader die zoo goed op do hoogte is van alle bijzonderheden en zegt do gouden kollingen gezien te hebben in het bezit der daders, slaat echter ook in geen geur van heiligheid bij Moeder Justilia. 't Kan wel zijn dat men een medeplichtige in het net heeft, dio waarschijnlijk niet genoeg van dei: buit voor zijn paart meekreeg.... Do aangeduide plichligen zijn van Dendennonde en Erembodegem. De Mélropole deelt mede, dat te Antwer pen, Dijnsdag laatst, in eenon goudwinkel eon diefstal met braak gepleegd werd, gansch in dezelfde omstandigheden als hier to Aalst. Geen twijfol of men heeft te doen met eene bende specialisten. Donderdag namiddag namiddag is het par ket van Dendcrmonde to Aalst afgoslapt en heeft den aangehoudene ondervraagd. De kerel hield zijne bevestigingen staan. De kerels, door den aangehoudene aange duid", worden opgezocht. 'Vervalscht water. Donderdag morg9nd werden de melkboeren en boerinnen, die ge woonlijk 's morgends hunne ronde doen, ver zocht op den koervan 't landhuis eens hunne waar te laten nazion. Tegen negon hunner, die wat te weinig melk hij hun water gedaan hadden, werd proces-verbaal opgemaakt. Wilt gij een verzorgd werk hekomen wend u voor het verven of kuischen van alle kloedingstukken tot de ververij en nieuw- wassehorij Karei Alt. Géranto Celine Van Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. Let wel op het adres en nummer van de straat.) 771 Zitting van 6 Februari De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap vaii M. Schollaert. De grondwetherziening. M. DESTREE zot zijne redevoering van Woensdag voort. Spreker verklaart niet aan do mogelijk heid eener kalme werkstaking te kunnen ge- looven, daar de katholieken gedurig de wer kende klas beschimpen en uitdagen. Ilij vraagt aan M. do Broqueville of hij de verantwoordelijkheid durft nemen van die hatelijke artikelen. M. de BROQUEVILLE. Ik hen ver antwoordelijk voor' hotgeen ik doe en zeg. De socialistische dagbladen zijn dagelijks vol uildagingen en bedreigingen. M. VAN DER VELDE. Soml die be dreigingen eens op. Wij zuilen de eersten zijn om zo te verloochenen. M. DESTREE. Het antwoord van M. de Broqueville voldoet ons slechts ton halve. Ik stel vast, dat gij niet heel en al 't akkoord zijt, doch die artikelen niet afkeurt. Waarom werd,liet voorstel Molot niet aangenomen? Wij bobben tot hiertoe alles voor de wer kende klas geofferd. Doch nu is de maat vol. Het woord is aan het volk. Als er strijd is, dan zult gij liet gewild hebben. (Toej. links). De Kamer beslist Vrijdag, 7£,on dezer, de bespreking te sluiten on de spreekbeurt der nog ingeschrevene leden op eene halve uur te bopalou, M. MELOT. Ik ben zeer verwonderd, over hol belang, dat gij aan mijne tusschen- komst hecht. M. Vandervelde heeft er derwijze op geantwoord, dal M. Woeste on mid dei ijk moest, tusschcnkomen. M. Van dervelde heeft wol eene behendige takliek gevolgd, doch doze voldoet ons niet. M. Anseele lieert eene hatelijke redevoe ring uitgesproken. Indien do bedreiging dor algemeene werkstaking ingetrokken werd, zou ik geneigd zijn eeno kommissie voor to .staan, waarin mannen aller partijen, hooge ambtenaars on haogleeraars zouden beboe ren. Hel is aan liet gouvernement, te ver klaren, wanneer zijne waardigheid hem zal toelaten, in onderhandeling te treden. In afwachting verzeilen wij ons tegon do in aanraerkingneming van de herziening. M. FONTEVNE in 'tFranscli) spreekt ten voordeele van liet algemeen stemrecht. Hij beweert dat de katholieken de werklie den tot de algetaeene werkstaking willen dwingen. M. GOBLET. De Kalholiekon willen noch van do inaanmerkingneming, noch van het voorstel Hyinans. Wij vorwerpen de herziening, omdat gij zelf het vraagstuk gesteld hebt, voor do laat ste kiozing en het lanil ze verworpen heeft. (Links.Dat is niet waar.) De socialisten hebben dien tengevolge ver loren en nu zeggen zij dat er herziening moet komen. Dat is onze eerlijkheid beleedigen. (Hevig verzet links. Toej. rechts.) Vóór de bedreiging met algemeene werk staking had het gouvernement getoond dat het geneigd was in onderhandeling te tre den, om eene nieuwe kiesformuul te vinden. Reeds had M. Hymans gezinspeeld op hot oogenblik dat het gouvernement zich buiten allen dwang ir.el het kiesvraagsluk zou kun nen bezig houden. Dan heeft hij echter schielijk rechtsomkeer gemaakt en M. Van der Velde hoeft hem de hand gereikt en gesproken van eene kommis- sio, die het voorstel zou onderzoekon. Maar gij weel locli wol, dat gij mot aan vaarden van deze kommissie veel moor zoudt bekomen hebben, dan mot het stemmen der inaanmerkingneming. (Rumoer links). Wij willen niet van een voorstel, dat ons langs een omweg zóu willen doon aanvaar den wat wij rechtslreeksch weigeren. Men beeft geroepen dat bet Meervoudig Stemrecht zijnen tijd gehad heeft. Waar beeft men dat nu uitgehaald? (Rumoer links). M. FURNEMONT. Gij verbaast ons M. GOBLET. Volgons de socialisten berust de politieke gelijkheid inliet Alge meen stoinrecht. En in Frankrijk en Daitsch- land In Frankrijk heeft het algemeen stem recht bet getal kiezers met een derde verminderd. Het veroorzaakte er de aan komst eener Republiek... M. GIELEN. Welke verrot is. (Hevig verzet links. Al de socialisten staan recht en huilen om ter meest). Tot de orde. M. FURNEMONT vraagt dat M. Giolen, die do Fransclio republiek belcedigde, tot de ordo zou goroopon worden. M. GIELEN. Ik heb Frankrijk niet willon beleedigen, doch enkel willen zeggen, dat het Fransclre kiesstelsel verrot is. MM. VANDERVELDE, FURNEMONT on LORAND. Lovo Frankrijk 1 PER TELEFOON FHaranen dei* 1 aarkess. CONSTANTINOPEL, Enver boy aan 't hoofd van 20,000 man wacht op de Aziatische kust om zijn leger in te schepen en over te bren gen teil Westen van Tchataldja, waarschijnlijk naar Radoslo. De bevelhebber van do Turken te Gallipoli heeft 60,000 man onder zijq bevel. De Bul garen zijn zeer wel versterkt ten Noorden van Gallipoli. SOFIA, 6. Het Turksch leger van Gallipoli werd gisforen verslagen'en trok in wan* orde achteruit in de richting van Baulaië. Zij werden in hunnen aftocht achtervolgd door de Bulgaren. Ton gevolge van die overwinning zijn de Bulgaren meester van heel de kust .der zoe van Marmara. öe toestand fte SALONIKA, 6. Drij nolabiliteiten der Turken gelukten er in te Janina te ontsnappen en door de rangen dor Grieken te dringen. Naar hunne getuigenis zijn er in Janiua ongeveer 10.000 gekwetsten. De weerstand door de Turken geboden, is alleen te danken aan d.e ophitsingen van den consul van Oostenrijk. De stad hooft nog lovensvoovraad voor oen tiental dagen. Ocob* de ROME, 6. Op verzoek van Italië hebben twee Italiaansche pantserschepen de toelating bekomen door de Dardanellen te varen. Zij znllen te Conatantinopel post vallen, om, in geval van nood, do belangen dor Italianen te verde digen. Ts TchaSaGdjja. CONSTANTINOPEL, 6. Volgens de militaire kringen van Constantinopel zullen er heel in 't kort waarschijnlijk geene krijgsverrichtingen to Tchataldja plaats grijpen. Aan de frontlinie strekt zich eone groole moeras uit. Daarbij de landengte is zoo nauw, dat do Bulgaren langs daar geenen aanval zullen wagen. Aasïslay ©|3 den Uo©ö*zï'ïtö5* des* RegsiaBsSiek wan St-SaBwa» djqs1^ Maandag avond werd M. Arauje, voorzitter van San-Salvador gekwetst. Zijne wonden zijn niet erg. Talrijke samenzweorders werden aangehouden. Een inboorling van Guatemala Lekende dat het komplot in dat land werd gesmeed. Ele rijkska«seB5ea* wan Enyeiand gekwetst- LONDEN, 6. Dezen namiddag viel Sir Floyd George3, op eene wandoling en brak zich den duim. M.DE VOORZITTER. Met heel de ver gadering stel ik vast, dat er geene beleedi- ging uitgebracht is aan 't adres eener nalio welke wij allen beminnen. M. Gielen had bot woord rot niet moeten gebruiken, doch dat woord had enkel betrek op eon kiesstelsol. Van dan af. is mijne tusschenkomst niet noodig. M. DESTREE. Laat gij Frankrijk door eon Vlaming beloedigon M. DE VOORZITTER. M. Gielen hoeft Frankrijk niet willen beleedigen en ik noodig heol de Kamer uit mot mij te roepen Leve Frankrijk (Zeer wel op alle banken. M. db BROQUEVILLE. Alhoewel de heer Voorzitter, de zaak reeds tot een goed einde gebracht heeft, noodig ik toch M. Gielen uit, dat ongelukkig woord in te trek ken. M. GIELEN. Ih horhaal, dat ik alleen het Fransche kiesstelsel wilde bedoelen. M. DE VOORZITTER. Het incident is gesloten. Herneming der bespreking M. GOBLET. Ook in Duilschland waar het algemeen stemrecht bestaat, lieerscht er geene politieke gelijkheid. Do zitting wordt om 4 ure 45 geheven. Assisenhof van Antwerpen. ZAAK VERGOUTS De heer Joly, raadsheer bij het Beroeps hof van Brussel, en voorzitter der Assisen, is met de verdedigers der gebroeders Vergouls overeengekomon, om de oproeping van de zaak der moord van Brecht vast te stollen op Woensdag 26 Maart, dus in de week na Paschen. VERMAKELIJKHEDEN Koninklijke Vlaamscha Schouwburg, Brus sel, Bestuurder Edmond IIendrikx. Zon dag ter gelogonheid ran Karnaval in dag ver looning aan verminderde prijzen Ito bert en Bertp.and, het keddig kluchtspel dat steeds volle zallen lokt, 's avonds, Maandag, Woensdag on Donderdag, den overgroolen bijval Onze Don Juans blij spel inet zang in 4 bedrijven door Treplow, op uitstekende wijze door het gezelschap op gevoerd. MARKTPRIJZEN Aa'&S. G feb. Hopmarkt kalin, koopers en verkoopers 100 fr. BRUSSEL, 5 feb. Graanmarkt. Inland- sche tarwe 21 1/2 a 00 0/0 Amerikaansche Win tertarwe 21 1/2roode Kurracliée 21 3/4 inland- selie Rogge 17 0/0 a CO 0/0 Gerst Douau on Odessa IS a IS 1/2 jinlandsclie Gerst 19 0/0 a 00 Haver van Oourlande 20 a 20 1/4 Gerst der Bol ders 24.00 a 00 0/0 inlandsclie Haver 21 0/0 a 00 0/0 Amerikaansche Mai's 15 1/4 a 00 id. van Odessa IS 0/0 Graan van den Donau 21 a 22 1/4; id. Rio dela Plata 181/2 a 21 Handelsbloei)) 25 3/4 Bakkersbloem 26 3/4 Zemelen 14 0/0 a 00 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 70; in provincie 68 Lijnolie te Brussel 61 in provin cie 59 inlandscli Koolzaad 33 0/0 -■ Boter 3,14 a 3,63. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 602: Vette koeien 114; melkkoeien 00; groote ossen 9; jonge ossen 174 vaarzen 179; stieren 186varkens 835; kalveren magere beesten schapen l'Jctteren, 6 fob. Boter 2,60 eieren 2,91 a 3,0"; viggciis25 ti 30 kiekens stuk 3,00 aard appelen roode 5.00 h6; id. witte 5 h konijnen 1,50 jonge duiven 1,40. Lokei*en wekelijksche markt Boter 2,72 a 3,08, eieren 2,36 a 2,54, aardappelen 5,50 a 0,00, raapkoek 13,00, lijnkoek 22,00, Ternaih. Wekelijksche markt. Boter per kilo, 3,00 a 3.25 fr. j Eieren per 25. 2.75 a 3.00 fr. Kiekens, 2 50 a 3.00 fr. Konijnen, 3.00 a 4.00 fr. Duiven per koppel, 1.50 a 1.75 fr. Viggens per stuk, 40.00 a 45.00 fr.Aardappelen, 5.00 a 6.00 fr. Rogge, 19.00 a 20.00 fr. Haver, 18.00 a 18.50 fr.Tarwe, 20.00 a 21.00 fr. Te huren Een goede en schoone meersch in don Osbroek, genaamd «De Lelie», Erembodogcmscheslraat groot ongeveer 4 heet. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij don lieer Stadsontvanger, to Aalst. 80 van het arrondissement Aalst (Standrcgelen. Bijzondere verzameling 18ü$ n. 338i) MM. de aandeelhouders zijn verzocht de gewone algemeene vergadering bij to wonen welke zal plaats hebben, op Maandag 3 Maart 1913, om 10 ure voormiddag, in da zittingszaal van den gemeenteraad ten stad- hui7,e van Aalst, gelijkvormig aan artikel 22 dor standregelen. DAGORDE 1. Verslagen van den beheerraad én van den toozichlsraad 2. Goedkeuring van de balans en van do re kening van winsten on verliozen j 3. Benoeming van oenen beheerder. Art. 24 der Slandregolen. De aandoelen op naam geven recht lol de algerneeno ver gadering zonder eenige rechtspleging, Aalst, den 5 Februari 1913. Namens de Bestuurraad DeBeheer der-Bestuurder 79 Augustk Moyersoen. DE KINDEREN SCHREEUWEN Of.f ZE TE HEBBEN EN BEVINDEN Elf ZICH WONDERWEL MEDE. Evenals het jong boompje zon en water behoeft, zoo heeft het kind voedsel noodig. Om stevige vliezen en sterke beenderen te bekomen, om vorm en groei te verzekeren, is niet een voedsel zoo heilzaam als de Emul sion Scott. Tijdens het tanden- scbieten, als het kind zv/ak en zie kelijk is, wanneer de eetlust hem ontbreekt, dan vooral heeft het ze noodig. De Emulsion Scott is Zuiver en Aangenaam, sn zijne uitslagen zijn verzekerd. Alle geneesheeren van alle landen bevelen ze aan voor zwakheid,En- jgelsche ziekte ca Kliergezwellen. Voor Bloedarmoede en voor alle ontsteking van keel en borst, zcoals Bronchicten en Kinkhoest. Daarom is het noo dig do echte Emulsion Scott te eischen deze welke de "Visrcher" als merk op elk omhulsel draagt. De Emulsion Scott is zonder weerga wegens hare zuiverheid, hoedanigheid en genezende kracht. Zij wordt gebruikt in het Toevlucht»» huis der Kleine Kribben voor blocdarme kinderen te Brussel-Boondael. Prijs 2,25 fr. eu 4,50 fr. bij alle apothekers. Sfaal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobbenhagen. 39. Zuid straat. Brussel. BEMICMT Alle Donderdagen en Vrijdagen gezondere groote keus van vele sooiten verschen ZEEVISCII aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huizo gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen dio van leveranciers veranderen. Zeer voordcolige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVEKDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jartn in do Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherlj LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST Leveraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON N' 44. 879

De Volksstem | 1913 | | pagina 3