L Zie: Drama te Brussel Briefwisseling Men heeft gesproken van het ontschepen (tan een Turksch legor te Rodoslo, om de 'Bulgaren langs hunne frontlinie te kunnen aanvallen. Maar-zulks bleek aanstonds als 'ganseh onmogelijk, de Turken immers zou den aanstonds van honger vergaan, moesten zij do kust verlaten. Te Tchaialdja is het weder bijzonder guur, het is er schrikkelijk koud sedert twee da gen valt er de sneeuw zonder ophouden. De soldaten zijn slecht gevoed. De Cholera woe kert er niet meer, maar nu zijn liet de pok ken, de buikonlsteking en do longteringen. 30,000 Albar.eezen tegrn de Serviërs Men seint uit Coiistanlinppol dat 30.000 Albancezen in optocht zijn naar Uskub. Moeielijkheden tusschen Grieken en Bulgaren in Macedonië Een telegram uit Salonika meldt dat de Bulgaren gewapenderhand in verscheidene dorpen wilden binnendringen, reeds door de Grieken bezet, namelijk' to Negrita, in bet gewest van Sérés. De Grieken vorzotteden zich daartegen met de wapons.en zoo gebeur de hot dat le Negrita, een tiental Bulgaren In dio botsingen liet leven verloren. Gebrek aan geld te Constantinopel Vrijdag zal men te Constantinopel do eers te uitgave doen van do schalbons voor vijf millioen pond. Hot Staatsbestuur hoopt wel oer. millioen pond le kunnen plaatsen bij do Muzulmans der Indien, en het ovcrigo in het binnenland van Turkije. Men hoopt nog altijd hét hernemen der onderhandelingen Uit Constantinopel seint men nog aan de New York Herald in dato Woensdag laatst, «latmon in offlcieol kringen overtuigd is, dat binnen tweo drij dagen de onderhandelingen voor don vrede zullen herbeginnen waar schijnlijk te Sofiia Schrik te Berlijn Een merkelijk deel van de Duilsche dag bladpers is grootelijks verontrust door de militaire gebeurtenissen in liet schiereiland G.illipoli en vraagt zich af of een gezament- lijk optreden van de Grieken en de Bulgaren san de Dardanellen, d eGrieken te water en óo Bulgaron te lande goene grooto Euro- peesclie gevolgen zou kunnen hebben. Eene aanhouding cp de daken Eenige personen, waaronder Maria Meyer, vrouw Van der Steen, wonendo Monlsorat- slraat, zalon Woensdag rond middernacht in oeno herberg der Hoogstraat, te Brussel. De werktuigmaker X., uil do Spiegelstraat trad binnen en dra was hij in hevigen twist met vrouw Van der Steen. Inziende dat de kalan ton aan deze laatste gelijk gaven, trok hij oen mes en doorstak er don linkerarm d vrouw mede, waarna hij in do gang lion, do trap opstormde en zich op het dak van bet huis verschool. De politio werd verwittigd. Do onderkom- missaris Van Ilerck, vergezold van twee Bgonten waagden zich eveneens op hot dak en oischten dat de man zich zou overgeven. Middelerwijl stonden bondorden nieuwsgio- rigon op de straat en slaakten doodsbedrei gingen logen don dader van don messteek, welke door hot woedende volk bijna uit de handen dor politie word gehaald. Agentan moesten met don sabel le work gaan om do menigte op afstand te houden. Het slacht offer word in Sl-Pietersgasthuis verpleegd. DE VOLKSSTEM Gent, C Februari 1913. Gcaclite lieer Uitgever van De Volksstem le Aalst. In uw nummer van 28 Januari 1913, cweedo bladzijde, 2®on 3®kolom, onder titel, Ziekte, Invaliditeit en Ouden Dag «schrijft gij aan do ziekenbours Broederliefde van Gent. eone stemming toe welke zij nooit beeft uitgebracht. Als Voorzitter van Broeder liefde acht ik het mijn recht en mijn plicht zulks terecht te wijzen. Ued.- beweert dat Broederliefde wen- schen uitte zelfs tegen de algemeene ver zekering van den ouderdom. Onwaar. We vroegen eene pensioenwet le stommen welke in den zin eene gematigde vor- plichling aan de rechtmacliligo volksver- langens voldoening schenkt. Van den anderon kant verklaarde Broederliefde zich tegen de verplichtende verzekering van ziekto en invaliditeit, doch drong aan op meerdere aanmoediging. Volgens uw schrijven zou do algemeene verplichtondo verzekering sinds jaren en door iedereen gevraagd worden. Dat is al zoo overdreven als uw schermen met dit en gindsch congres, 'k Heb or een drietal bijge woond en bij de mensclien die staan in de praktijk dor werken van vooruitzicht, eene lieel andere gesteltenis bemerkt. Ge schijnt ook boog op le loopen met de instemming tot de algehëele verplichting der onzijdigen. Voor ons christon werkmenschen, is zulks ecno zeer gegronde reden nog mistrouwige)* le worden, want bij ondervinding weten we dat, waar de onzijdigheid triomfantelijk den kop verheft, de zuivere katholioko princiopen een knak hobben gekregen. Bij 't slot van het artikeltje wordt van uit de hoogte, half spottend, half medelijdend op de gentsche christon werklieden neêrge- zion, ze brave zielen noeinond en van kwade trouw verdenkende. Die doening tegenover geloofsgenoten, al zijn het ook maar werkmenschen, laten wij voor de diep ontwikkelde rekening van den schrijver. Daar tegenover zullen wij uwe geëerde lozors 't volgende tor overweging voorleggon Dwang is onnoodig want reeds een half- millioen mensclien, meest huisvadors, traden vrijwilig eene ziekonbeurs too de verplich ting zou meest slaan op ongeschiklen, op jongens, meisjes en vrouwen wat zeer érnsti ge moeilijkbeden moet uitlokken ongeluk- kigen en slechtlovers samonbrongen Ui ge- westelijko raden (strafbataillons) is een ondenkbaar iets een legertje van beambten zou vorenaf de vetste oogen van do soepe scheppen de pensioenkwostie krijgt geen redelijke oplossing want, buiten eukelo uit zonderingen, zou het nog 52 jaar aanloopen eer 't pensioen van 1 frank daags bijna bo- reiktis, en nochtans oon redelijk pensioentjo dat vragen de werkmenschen eerst en boven al lasten van 15 tot 24 frank per kop in eens op 't werkvolk te loggen, zijn veel te zwaar do ziokenbeurzen worden overge leverd aan de willekeurige eischen der ge- neesheeren veel dwang zulien de werk gevers op bun werkvolk kunnen uitoefenen voor wat de keuze der maatschappij betreft, of hoeft het werkvolk nog niet genoeg leden onder fabrlkan tend wang In groote steden on drukke nijverheids centrums worden duizenden meisjes en jon gens bij do socialisten gedreven en aldus van jongs af onder bun totalen invloed geplaatst. Is 'l misschien daarom dat do onpartijdigen zoo blijde zijn Daarbij, algeheele verplich ting is eon drijven naar staalsslavernij draagt in zich de kiem der vernietiging onzor zoo schoone vrije instellingen van ouderlin gen bijstand. 'k Moet te gauw eindigen, maar 't is toch reeds voldoende om te voelen dat rodoneeren heel wat kloeker staat dan honend spotten. Krijg ik soms de gelegenheid nog.iets meer le zeggen Alhoewol maar workman, lioel er. gansch ter uwer beschikking.' Gelieve dit mijn recht tot antwoord in uw eerstkomend nununor to drukken en ontvang de groeten van 3000 christen werkmenschen vrijelijk tot Broederhoi'do behoorende. G. Gabriel. 79® VERVOLG. Na bet onderhoud tusschen baar en baar echtgenoot, dat op do ontdekking van het ge heim uitliep, beschreven te hebben, bracht zij het gesprok op do toekomstop den tijd wanneer hare moeder weer in staat zou zijn te reizen op hot genoegen van gezamenlijk raar Cornwallis terug te keeren op het kleine feest, dat zij zouden vieron, wanneer zij in do woning van oom Joseph Truro aan kwamen, en op den tijd daarna, wanneer zij naar Porthgcnna doorreisden, of misschien «aar eene andere plaats, waar nieuwe too- neolen en nieuwe gezichten hen zouden hol- pon om alle trourige herinneringen, waaraan het beter was niet meer te denken, te ver drijven. Rosamond sprak nog hierover hare moe der luisterde nog mèt toenemende belangstel ling naar elk woord, dat zij zegde, toen oom Joseph terug kwam. Hij bracht een mandje met bloemen en een mandje met fruit mede, die bij beiden zegevierend boven het voet eindo van bet bed zijner nicht hield. Ik heb in den heldoren zonneschijn rond- gowandeld, mijn kind, zegde hij en gewacht, ten einde u ruimte van tijd to geven om mij hij mijne terugkomst een zoo opgeruimd ge laat te vertoonen als ik in 't vervolg altijd van u wensch to zien. Meteen vroolijkon blik op Rosamond, en met boide banden vol bloemen, wendde bij zich van zyno nicht af, om een begin te ma ken met dc kamer to versieren Behalve dat zij den ouden man bedankte voor de geschen- icon, die hij haar gebracht had, was hare op- Het verhoor van Donderdag Weeral veel volk. Óok talrijke getuigen zijn opgekomen, doch, daar liet onderhoor dor belichten nog niet geëindigd is, verzoekt do voorzitter van het hof deze geluigen to willen vertrekken en slechts Za'erdag terug tokoeren. Daarna wordt overgegaan tot do onder vraging van Medge. Marius Motlge is 22 jaar oud. Hij deed zijn dienstplicht niet en i3 kok van beroep. Ge boortig van Ardècho wordt hij door zijn grootmoeder opgeleid en na een kort verblijf lo Parijs, ging hij naar Engeland. Van daar trok hij naar Parijs, waar hij in het redak- lieburcel van L'Anaj'chie de vriend werd van Valot en Carouy. Mot Valet woonde hij to Garchos toon do tweevoudige moord van Thiais word ge pleegd. Hij verliet die plaats, eenige dagon na de misdaad, en zoo snol ddt bij al zijn meubelen achterliet, revolvers en eor.o kara bijn, alle geladen, en enkel een reiszak mode- nam. Zekeren dag, wetend dat men hem op 't spoor was, gaf hij aan zijne vriendin Bar bara Lcclercq i.300 fr. Van waar kwam dit geld Zijn antwoord is.dit van de andere mede beschuldigden Een kameraad had me dit toevertrouwd DE VOORZITTER. Wie is die kame raad MEDGE. Ik heb het niet willen zoggen en wil bot nog niet zeggen. Dan spreekt do voorzitter over demisdaad van Thiais, waarvan Medge met Carouy wordt beschuldigd. MEDGE. Ik ben onschuldig, zegt bij, heel onverschillig. Nieltomin werd hij door een getuige van Choisy-le-Roy herkend. MEDGE. Die getuige bedriegt zich. DE VOORZITTER. Maar M. Berlillon heeft den indruk van uw linkerhandpalm op oen schrijflessenaar aangetroffen. MEDGE. M. Bcrtillon ia niet onfeilbaar on bedroog 2ich reeds dikwijls. Medge loochent eveneens alle andere mis daden welke hem ten laste gelegd worden. Van zijne- verschillende inbraken in liet postkantoor te Romainville, Rueil, Chaton, Pavillon-sous-Bois, kei'keht luj alleen de laatste. De andere zijn bedreven door Vallet, en wanneer men bij hom gëstolon voorworpen vond heeft Valet deze er achtergelaten. MEDGE. Behalve deze zaak, welke ik beken, heb ik niets gecjaan. Van 28 tot 30 December 1911 herbergde ik Carouy,vóór de misdaad van Thiais. Carouy werd alsdan op gezocht wegens do misdaad der Ordener- slraat, waaraan hij oóschuldig is. Wat do misdaad van Thiais aangaat, dit is eeno af schuwelijke daad, ongetwijfeld verricht door een zeer opvliegend mail, »i Geheel mijn loven is daar om om aan t.o toonon dat ik onbekwaam hen voor eone daad van brutaliteit. Ik ben onschuldig. Alvorens to gaan zitten verklaart Medge dat zijne gezellin onplichlig is. Zij wist do misdadige herkomst niet van hetgeen bij haar gaf. Gsidervraging van Barbo Leclercq Alsdan wordt door don voorzitter onder vraagd Barbe Leclercq, afkomstig uit Bre- tagne, oud 21 jaar, do eenige die voorloop! op vrijo voelen gelaten is. Zij wordt slechts vervolgd voor het helen van een regen scherm, en een paar oorknoppen, ontvrepmd to Pavilion-sous Bois. Gij hadt moeten bemerken dat dio re- S FEBRUARI 1913 merkzaamheid geen oogenblik van het gelaat haror dochter afgetrokken geweest, en hare OM'sto woorden toon bij weer zweeg, waren tot Rosamond alleen gericht. Terwijl ik met mijn kind alleen gelukkig b9n, zegde zij, houd ik u van het uwe af. Ik moostvan alle mensclien, de laatsto zijn om lang van elkander te scheiden. Ga nu, mijne lieve, naar uw echtgenoot en uw kind terug, en laat mij aan mijne d-ankbare gedachten en mijne droomen van hetero tijden over. Zeg daarop,als 't u belieft, ja.om den wil van uwe moeder, sprak oom Joseph, voordat Rosamond kon antwoorden. De dokter zegt dat zij zoowel overdag als des nachts rust moet nemen. En hoe zal ik haar cr toe krij gen, hare oogon dicht te doen, zoolang zij de verzoeking heeft omzegeopendop u geves tigd to houden Rosamond gevoelde de waarheid dezer laat ste woorden, en bewilligde er in, voor oenige uren naar hot hotel terug to gaan, op voor waarde dat zij des avonds liaro plaats aan hot bed weer zou nemen. Na deze beschikking gemaakt to hebben, wachtten zij zoolang tot dat het maal, waarvan oom Joseph gesproken had, boven gebracht was, en hiolp don ouden man hare moeder aanmoedigen om het te.ge- bruikon. Toen de schotel weggenomen was, en zij de kussens van het bed met hare eigon handen terecht had gelegd, kon zij het einde lijk over zich krijgen afscheid te nemen. Drio uren verliepen. De laatste luister der zon begeleidde den langon zomerdag aan den westelijken hemel terruste, toen Rosamond aan het bed harer moeder terugkwam. Zacht tifcul zij do kamor binnen. Het eone venster zag op 't westen uit, en aan die zijde van hot bed was do stoel geplaats.t, waarop oom Joseph zat toen zij hem verliet on waarop gonscherm geslolcn was Er staan loltors op. Ik kan niet lozen, antwoordt Barbo Le clercq bevend. En do oorknoppen werden u geschon ken mot hot-doel die te dragen Welnu dal hebt ge niet gedaan. Ik draag geon juweolon, en ik heb geen gaatjes in mijne ooren. Barbara Leclercq herkent verder 1,300 fr. van haar lief te hebben ontvangen, maarzij verklaart dat zij er do herkomst niet van wist. Na do misdaad van Thiais zei Medgo baar dat men moest vertrekken. Zij meende dat was omdat bij in opstand was tegen de krijgswet. Vervolgens is bet do beurt aan Gauzy, do bandelaar van Ivry. in wiens woning do poli- cieolhcier Jouin door Bonnot vermoord werd. Vooraleer de ondervraging te beginnen, breng' 1 voorzitter van hetllof eene rooren- do hun..; aan de nagedachtonis van M. Jouin. Hij wenscht ook de andore policiemaiinen geluk, die niet aarzelden zich aan de revol- verkogols bloot te stollen, om le trachten Bonnot aan to houden. Gauzy wordt alleen beticht, M. Jouin, laf- felijk ter dood geleid le hebben. Dat schijnt echter aan 't openhaar ministerie voldoende om legen hem de doodstraf le vragen. Gauzy bekent anarchist to zijn. Hij gaf vervolgens eene hoolo redevoering ten beste, waarin bij in bovigo bewoordingen de pa troons aanvalt. Hij loochent niet Monnier gehuisvest lo hebben, doch beweert dezen onkel onder den naam van Elie Elionne gekend te hebben. Dezo bad eenig geld en Gauzy wilde hem zijn bedrijf leeren. DE VOORZITTER.Wanneer bij vol trok ken is, kondigdo hij u iiiet aan, dut gij liet bezoek zoudt krijgen van een zijner gezellen. GAUZY. Ja. Toen dezo kwam. zegd-a bij een Russisch revolutionnair te zijn, die opgezocht werd door de politio. DE VOORZITTER. Dat was Bonnot. Heeft hij u van Rusland gesproken. GAUZY. Ik heb hem eenige vragen gestold, doch, daar hij niet antwoordde heli ik gedacht dat zulks hem ergerde en niet langer aangedrongen. DE VOORZITTER. En gij hebt dion onbekende zoo maar goedwillig gehuisvest GAUZY. Hij was mij door Elie Etienno aanbevolen en ik had beloofd Jiem te zullen huisvesten, 's Anderendaags, zegde ik hem dat ik hem eene kamer zou gaan huren. Hij bedankte mij en vertrok. DE VOORZITTER. Hij is niet ver trokken en gij wist zulks wel, vermits gij hem in eone kamer opgesloten hebt. Het is in die omstandigheden dat toon M. Jouin met de andere póliciemanneiï eeno huiszoeking kwam doèn, gij M. Jouin schie lijk in de kamer gebracht hebt, waar Bon not verborgen zat en dezo uit de duisternis op de policio kon vuren. GAUZY. Tk kon er niets aan verhol pen. De politiemannen hadden mij vast ik kon zolls goon beweging maken om het schieten te voorkomen of de agenten to ver wittigen. Ten andere aan de ligging der plaatsen in mijne woning, kan inon genoeg zien, dat ik onmogelijk Bonnot kon inlichten. De advokaat van Gauzy vraagt daarop, dat men ter plaats zou gaan en daar oen plan opmaken om te zien hoe alles gegaan is. Hot Hof zal Vrijdag daarover uitspraak doen. Vervolgens komt Detweiller aan de lmur Deze wordt alleen beticht Bonnot gehuisvest te hebben te Bobigny en de automobiel welke in do Ordenerslraat diende, hersteld to hebben. Hij bekent. Zijne ondervraging duurt dus niet lang. Dc ondervraging van vrouw Schoofs is ook spoedig ten einde. Deze bekent mot Garnier geleefd te hebben, doch beweert niet'gewolcn le hobben dat liet een bandiet was. Na vrouw Schoofs is Crozat de Fleury aan do beurt. Deze is enkel belicht van eene dieflo en ook zij no ondervraging loopt spoe dig ten einde. Dg zitting wordt dan om 5 ure geheven. Van de 20 beschuldigden zijn er 13 on- derhoord. In dio omstandigheden denkt men wel Zaterdag met hot verhoor der getuigen le kunnen beginneft. zij hem bij hare terugkomst nog vond zitton. Hij bracht zijn vinger aan zijne lippen, wierp oen blik naar het bed, toen zij de deur opende. Hare moeder sliep, mot hare hand in dio van den ouden man. Toon Rosamond stil naderde, bespeurde zij dat oom Joseph er afgemat uitzag. De dwongene houding, wóarin hij gezeten had, en die hot hem onmogelijk had gemaakt zich te bewegen, zonder gevaar to loopen zijne nicht wakker te maken, scheen hem to ver moeien. Rosamond ontdeed zich van hoed en sjal, en gaf hem een teéken om op te staan en haar zijne plaats te laten innemen. Heeft zij lang geslapen vroeg Rosa mond. Bijna twee uren, antwoordde oom Jo seph. Maar het is nipt die goede slaap ge weest, dien ik voor haar gewenscht had zij droomt en spreekt in baar slaap. Eerst sedert tien minuten is zij zoo rustig goweest als gij haar nu ziet. Gij hebt toch niette veel licht binnen gelalen fluisterde Rosamond, naar liet ven ster ziende, waardoor de gloed van do avond hemel warm de kamor binnendrong. Neen, neen, antwoordde bij haastig. Slapende of wakker, altijd wil zij licht heb ben. Do zon zonk juist achter do huizen het einde van den dag was niet meer ver af. Toen zij het gelaat weer naar liet bod wendde, overviel haar eone oogenblikkeljjke huivering. Zij beefde een weinig-, gedeeltelijk door de aandoening zelve, gedeeltelijk bij de daardoor gewekte herinnering van die an dere huivering, welke haar in do eenzaam heid van de Mirtekamer overvallen had. Door do geheimzinnige sympathie der aan raking bewoog do hand harer moeder zich op dit oogenblik in de hare, en over bet wee moedig kalm gelaat der zieke zweefde eens klaps eene onrustige uitdrukking de vluchtige schaduw van een droom. Do bleeko lippen openden zich, sloten zich weder, tril den, en openden zich andermaal het hoofd schoof op het kussen heen en weer de oog leden werden half opgeslagen een zacht, flauw, kermend geluid veranderde allengs in verstaanbare taal. Zweer dat gij dit papier niet vernietigen zult! Zweer dat gij dit papier niet zult mee nemen wanneer gij dit huis verlaat. De verdere woorden werden zoo snel ge fluisterd, dat Rosamond's oor ze niet kon op vangen. Daarop volgde een kort slilzwijgén. Eensklaps sprak do droomende stem weer, en nu luider Waar, waar, waar zegde zij. In de boe kenkast In de lade van de tafel Wacht, wachtIn het portret van den geest. De laatsto woorden vielen Rosamond ijs koud op het hart. Met eeno beweging van schrik deinsde zij terug, bedwong zich ter stond weer en boog zicli over 't kussen heen. Maar het was telaat, zij had hare hand plotse ling bewogen toen zij terugdeinsde, en hare Moeder ontwaakte met eon fiauwen kreet van schrik, met angstig starende oogen, ter wijl het zweet ophaar voorhoofd perelde. Moederriep Rosamond, haar op het kussen oprichtende. Ik ben teruggekomen. Kent gij mij niet Moeder, herhaalde zij, op treurige», vra- genden toon. Moeder Bij de tweede herha ling van dat woord overtoog een blos van verrassing en vreugde haar gelaat, en sloeg zij beide armen om den bals harer dochter. Mijne Rosamond? zegde zij. Indien ik altijd gewoon ware goweest bij mijn ontwa- Brussel. Verminkt lijk gevonden. A...J de Brusselscho pólicie is kennis gegeven dal bet verminkte lijk van een omstreeks -15 of oOjarigen onbekenden werkman gevonden is op do spoorbaan tusschen Ollignies en Profondsart. De doode was gekleed in een versleten zwart kostuum en zijn hoed droeg liet merk van een Brussclschen fabrikant. Deserteur aangehouden. Woensdag nacht hield de policie van St-Joost-ten-Noode op de Noordlaan een soldaat der gidsen aan, die sedert 14 dagen do kazerne had verlaton. Men vond een grooton dolk in zijn bezit. De soldaat werd ter beschikking van dokrijgs- overheid gesteld. Werkongeval. Donderdag morgend, rond 7 ure, werd de werkman, Frans Stockaert, geboren to Opwyclc, op de wer ven van den lieer Blatot), aan de Schuit en Willebroeckkaai, tusschen twee grondpalen geplettcrd. Ilij werd in zeer bedenkelijke!) toestand naar het St-Jansgaslhuis overge bracht. Een wielrijder onder eene auto. M. G.., teekenaar Tulpstraat, teElseno, dio por rijwiel door do Dublynslraat reed, werd door oen automobiel omgeworpen. Het rijwiel werd verwrongen en hij zelf zeer ernstig gekwetst. De policie opende een onderzoek. Union du Ga*éc5st van Brussel. In bewaargevingen op zicht 3 °/0, op 2 maanden 3 1/2 op een jaar 4 1/2 °/0. 303 Voerman zwaar gewond. Do kamioti van don voerman J. D.., Nieuwlandslraat-, werd Woensdag in deFonteinslraat door een tram aangereden, omgeworpon en vernield. De voerman werd ten grondegeworpen en erg gekwetst aan de boenen. De policio opende op middel ijk een onderzoek. Jonge nieldeuge Een lOjqrig doch- terkon der Monlseratblraat, Marrolenwijk, verleide Woensdagmiddag aan bare ouders, dat zij, tbnis alleen zijnde, door tweo ban dieten werd aangerand en bijna verwurgd. Eone buurvrouw was binnengekomen en do mannen vluchtten. Do vader verwittigde de policie, welke zich ter plaats spoedd». De gehuurvrouw werd ondervraagd en ver klaarde hoegenaamd van niets te weten. Dóór vragen gekweld, eindigdo het meisje met le bekennen dal zij die historie had uit gevonden. Brand in eene bakkerij. Woensdag namiddag ontstond brand in eene bakkerij der Pletinckxslraat. Pompiers van verschil lende posten snelden spoedig ter plaats, doch reeds konden geburon het vuur beper ken. Een gloeiende kool was uit den oven gevallen on had den brand veroorzaakt. De schade is nogal groot. Diefstal in een hotel. De echtgenoo- len Jonaux, van Franschen oorsprong, stap ten Maandag laatst alhier af in een huis dor Nieuwbrugstraat. Terugkeerend van eone boodschap, stelden zij Woensdag vast dut eeno onbekende op hunne kamor was geko men en de hand had gelegd op oene som van 200 frank in bankbriefjes, op eene beurs inhoudende een tiental frank en op juwee- len. De policie der 3C,° afdeeling hoeft oon onderzoek ingesteld. ken u aan mijn bed te zien, zou ik u spoedi- diger herkend hebben, in weerwil van mijn droom! Hebt gij mij wakker gemaakt of lieb ik mij zelve wakker .gemaakt 1 Ik vrees dat ik u wakker heb gemaakt moeder. Zeg niet, «ik vrees..Ik zou uit den zoetsten slaap, die ooit eene vrouw gehad heeft, willet) ontwaken,om uw gelaat te zien, en u moeder tot mij te hooreu zeggen Gij hebt mij van de verschrikking van een mijner akelige droomen verlost. O Rosamond, ik geloof dat ik door uwe liefde volkomon gelukkig zou zijn, als ik Portligenna Tower slechts uit mijn gedachten kon verbannen, als ik slechts de slaapkamer waar mijne meesteres stierf, en de kamer waar ik den brief verborgen heb, kon vergeten Wij zullen trachten nu niet meer over Portligenna Tower te denken, zegde Rosa mond. Willen wij over andere plaatsen waar ik gewoond heb, en die gij nooit gezien hebt, spreken? Of wil ik u voorlezen, moeder? Hebt gij hier een boek waarvan gij veel houdt Zij zag naar de tafel. Daar was niets op to zien dan eenige fleschjos met medicijnen, en eenige van de bloemen die oom Joseph had meegebracht, in 0011 glas water, en een ovaal werkdoosje. Zij zag om naar de tafel achter haar daar lagen geene boeken op. Alvorens zij zich weer naar het bed wendde, zwierf haar blik ter zijde naar het venstor. De zon was achter de huizen verdwenen, het einde van den dag was nabij, Zijt gij wel genoeg, moeder, om u met eenig handwerk bezig te houden vroeg Ro samond, terwijl zij op het ovale doosje op do tafel weos. (Vervolgt),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2