DE KAMER Laatste Berichten 03 handlslenstreek in dsn goudwisikel van II, 0. Prael Weerkundigs waarnemingen Stadsnieuws Afdeelingen in de Kamers v Rechterlijke Kronijk KlliS E. VAN NUFFEL-SÖHEERLSNGK 8 FEBRUARI 1913 Paard cp hol. Een los paard liep Woensdag weg in de Duitschlandstraaf, to Ouregem in de richting der Zuidlaan. Ergo ongevallen schenen onvermijdelijk doch do löjarige zoon der echtgenoolen Degroef, Zonnestraal, 2, sprong moedig voor het dier, greep hol vast en bemeesterde het nadat hij ongeveer 250 meters ver werd voortge sleept. Den jongeling logde eene groote koelbloedigheid aan den dag en mag van ge luk spreken hot dier te hebben overmand. Etterbeek. Brand. Woensdagavond rond 7 ure, ontstond er brand op de kamers tier jufvrouwen Vermoiren, Audorgnemlaan te Etterbeek. Het vuur ontstond in een bed. Na twintig minuten^ aren de pompiers mees ter van het vemk^fnd element. De meube len zijn opgebrand. Si Gillis. Erge val. De weduwe Franciska Oaulhier, 87 jaar, Spanjeslraat, wildo Woensdag avond op don hoek der Muntholel- en Romostraat, eene automobiel vermijden, doch viel achterover. Zij werd zwaar gewond aan het hoofd en oen barer toeencn gebroken. Na voorloopigo verzor ging, werd de gekwetste overgebracht naar hot gasthuis. Gezien haar gevorderden leef- tijdt is haar toestand onrustwekkend. Koekei berg. Uit het venster gespron gen.Donderdag morgend om k waart voor negon, werd de Herkolierslraat in rep en roer gebracht door een drama, waarvan do omstandigheden allerzonderlingst Aioeschij- nen. Op de tweede verdieping, boven eene her berg, hielden een paar geliefden verbij f* De minnaar had do jonge vrouw in de kamer opgesloten. Doze trok met groot misbaar het vensier open en sprong, toen haar minnaar benedon verscheen, uit het venslor de slraat op. Zij viel oorst op liet glazen voordak boven do dour der herberg en daarna op do straatsleenon. Met gebroken ledematen word zij opgenomen on naar het gasthuis vervoerd. Haar toesland is zorgwekkend. Diest. Het gevaar der sektetsteltjes. De echigcnoolb Somcrs, had Dinsdag haar 4 jarigen jongen met zijn zustertje alleen ge laten. Al 'spelend met solferstekjes stak bet kind de gordijnen en zijn kleedjes in brand. Geburen, op ue kreten vjn den jongen toege sneld, starnplon de deur in en vonden 't kind verschrikkelijk verbrand. Dezes toesland is hopeloos. UkkeJ. Diefstal. Toen Mad. wed. Joinery, wonende Luslhuizenloi, 125, Woensdag avond thuiskwam, bestatigdo zij dat tijdens bare afwezigheid kwaaddoeners in Iku'o woning waren godrongon en deze goplunderd hadden. Al de meubels waren «ipengebrokeu en al wat maar eenig weerde had was vordwenon. Uit het onderzoek, door do politie geopend, is gebleken dat do dieven eerst over don hofmuur geklauterd waren en vervolgens do achterdeur hadden opengebroken. Zij zijn langs denzelfden weg vertrokken. St-Pieters-Jette» Brand. "Woensdag avond, ontstond er brand op liet verdiep van het huis nr. 3 dor Thomasstraat, bewoond door de echtgenoten Joseph Dewit. Deze laalsten waren afwezig. Do geburen gaven hot noodsein en weldra snelden de pompiers too. Na cone halve uur werkens was alle gevaar geweken. De schade is groot. De oor zaak van den brand is onbekend. Evere. Sautmoedige diefstal. Onze lezers zullen zich herinnoren dat over een tiental dagen kwaaddoeners hij middel van beklimming en braak in de St-Josephskerk drongen. Zij brakon de offerblokken open en stolen ook eene hooveelheid andere voor werpen. Een nieuwe stoutmoedige diefstal is thans in de gemeente gepleegd on ditmaal ton nadeelo van den E. H. pastoor. Woens dag morgend rond 6 1/2 ure, verliet de E.II. pastoor zijne woning, op een honderdtal me iers1 van do kerk gelegen, om zijne mis te gaan lezen, welke bijgewoond werd door zij »e meid. Toon deze laatsto rond 71/2 ure thuis kwam, bestatigdo zij dat tijdens hare afwe zigheid dieven bij middel var. valsche sleutels in do pastorij waren gedrongen. Zij liep on middel ijk don pastoor verwittigen, die wel dra bestatigdo dat eene kas zijner slaapka mer opengebroken en eene som van 700 fr. er uit verdwenen was. Uit het onderzoek door de policie geopond, is gebleken dat de diefstal moet geplengd zijn door landloöpers die sedert eenigon lijd in de streek krioelen. Lede. Erg geheten. Donderdag na middag, speelde het kind van Daniël Gulle, van do wijk Rosseslraat, op do haan, toen liet door -den hond van een gebuur aange vallen en erg aan het aangezicht en de keel geheten word. Geburon kondon het arme kind verlossen. Eon geneesheer heeft hot slaefc toffer verzorgd. Vrouxoengevecht. Vrijdag morgend is op do wijk Vijver, een hevig gevecht ont staan tusscheu eonige Evasdochlers. De kloefen doden goed hun werk en een der vechtstors kreeg zulken geweldigen slag op het hoofddat zij bewusteloos ten gronde stortte. Do policie moest do strijdlustige vrouwen scheiden en proces-verbaal opma ken. Arme man. Een persoon die aan val lende ziekte lijdt, kreeg Donderdag namid dag zij no plaag en kwam in eene gebroken ffescli terecht. De arme man bekwam eene gapende wonde aan liet hoofd. Schoonaarde. De moordpoging. De toestand van liet slachtoffer, Albion Bau- wens, is thans reeds veel vei'belerd, zoodat de man huiten gevaar geacht wordt. Naar het schijnt heeft hij zijn aanvaller herkend en wordt deze door de policie opgezocht. Bijna levend verbrand. De ge naamde Maria Van don Nest, wonendo Langestraat, was Donderdag namiddag, be zig hare brandende stoof te kuisschen, toon hare kleedoren schielijk in brand schoten. Haar echtgenoot kon geluklciglijk spoedig de vlammen uitdoovcn, zoodat de vrouw hel met eenige lichte brandwonden ontkwam. Brug hersteld. De brug is thans hersteld en de schoepvaart hernomen. Naar boweord wordt, zou er nu spraak zijn eene nieuwe brug lo leggen. Ronse. De dievenbende. Do gendar merie heeft een tweeden kerel aangehouden, dien men vermoedt van do bende dool te ma ken. Reeds tweo kerels zitten achter do gren dels. Men vermoedt dat zij bij de inbrekers waren die het Lrandkoffer van M. Yckman- Dubois openbraken en er eene som van 7 lot 8000 frank uit roofden. Do gendarmen gingen eenen derden kerel aanhoudon daze nam do vlucht.Hot onder zoek wordt ieverig voortgezet. Olsene. Doodebjhe val. De vrouw van August Savyn kwam gistoren van den zoldertrap. Zij verloor het evenwicht en viel met het hoofd op de sleenen en brak zich den schedel. Mon vreest voor een noodlot tige» alioop. Ruddervoorde. Brand. Gisteren avond ontstond brand in do hoeve van do weduwe Verstraelo». Ilot huis, de schuur,de stallingen stonden weldra volop in brand. Blusschen was onmogelijk. Do paarden, koeien, zwijn, landbouwalin, oogst, enz. zijn de prooi der vlammen geworden. Desciiado, door verzekering gedekt, is aanzienlijk. Ansegem. Verdronken. Langs de Scbaagslraat, vonden voorbijgangers giste ren in eene gracht verstikt liggen, den ge naamde Kaniiel De Vos,58 jaar oud, gehuwd en vader van vcrscheidone kinderen. Do ge neesheer, haastig hijgeroepen kon enkel den dood vaststellen. Het lijk bad eene wonde aan liet aangezicht. De toelating tot begravon word geweigerd tot de aankomst van hot parket. PSechi'Srje Over groot e keus van allo soorlon Commutiie-arli- kels, Kerkboekon in allo banden. Ecrins met Kerkboek; Porle-monnaie on Paternoster- zakje, Ecrins met Schrijf- of Naaigeriof, Paternosters in alle prijzen, alle soorten van beeldekens,enz. enz.. J. VanNuffel-DeOendt Kerkstraat, 22, Aalst. Rumbeke. Een lijk.Woensdag heeft men uil hot water der Mandel het lijk opge haald van zekeren De Coninck, een werk man, oud 70 jaar. Men denkt dat hij, niet 's avonds naar huis to gaan, bij ongeluk in het water gesukkeld is. Gent. Aangehoud middag, rond 1 ure, zijn door do politio uit een ledig slaande huis aan do Steendambru, tweo kerël3 gehaald von rond de 18 jaar, die zich aan erge zedenzaken schijnen plicliti: gemaakt to hebben. Men had veel moeite om ze op te leiden. Botsing. Donderdag namiddag, rond 3 ure, had op den Kouter, lang6 den kant dor Beurs eoue botsing plaats lusschen eene automobiel en eon wielrijder. Deze laatste vloog ton gronde, do^h bekwam geen Iels. Wetteren. Ondersoek. Gisteren na middag is het parket van Dendermonde al hier afgestapt en heeft zich na een plaatse lijk onderzoek gedaan le hebben ter baskruit- fahriek, nopens de gebeurde ontploffing, ten huize der.heide gekwetsten begeven ten einde lien te ondervragen. Beiden kondon niet de minste inlichting verschaffen en kun nen daarenboven de oorzaak der ontploffing niet gissen, aangezion niets bijzondeis in hun doen en laten was geschied. Daarmede is deze zaak gesloten. Naar liet schijnt js de huisvrouw van de gekwetsten Van do Sompel bedlegerig, ten gevolge van den doorstaanen schrik. De toe sland der heide gekwetsten is anders goed. Do geleden schade aan het meestendeels der gebouwen is thans om zoo te zeggen her steid. Gisteren en eorgisteren hebben eene gansclie ploeg metsers on schrijnwerkers op last der koninklijke busk rui tfabriek iinks en rechts in vollo werking geweest en lieden zou men niet meer bemerkon dat er eene ont ploffing heeft plaats gehad. De schade in den omtrek der fabriek wordt in der minne ge regeld. Lokeren. Het Krijgsparket. Donder dog namiddag is liet krijgsparket van Gent alhier afgestagt, om een onderzoek to doen nopens erge feilen, waaraan zich eon soldaat zou pKchlig gemaakt hebbon. De soldaat zal vervolgd worden. Erge zaak. Woensdag namiddag, met den trein van 4 ure 48, kwam het 15- jarig dochterken van M. A. C. torug van Zelo. Zij bevond zich alleen in een rijtuig van derde klas met een werkman. Nauwelijks had de trein do stalio van Zole verlaten, of do werkman viel liet moisjo aan en mishandelde haar op afschuwelijke wijze. De hulpkreton van het meisje werden niet gehoord. Eeno klacht is neergelegd. Naar het schijnt is de plichtigo een per soon die dagelijks de reis doet. Donderdag namiddag ging de politiekom- missaïia met het slachtoffer naar de statie en toen dezelfde trein toekwam, werden al de rijtuigen doorzocht. De laffe schurk werd er aangetroffen en onmiddellijk herkend. Hij werd aangehoudon. Vrijdag morgond werd hij naar het ge vang van Dendermonde overgebracht. Het is zekere Hclluort, spoorwogwerknian, ge huwd en wonende te ExaarJe. PetPSODïeffB die eeno plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizon of ka mers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze «Kleine Aankondigin gen»» den besten uitslag bekomen. Kerk der EE. PP. Jezuieten. De Vasten zal gopredikt worden 's Zondags door den E. 11. BAU WENS. Hot Lof to 6 uur, daarna bet sermoon. Wij vernemen, dat hol de lieer onderzoek - rechter Pardoen is, die hot ondorzook voort zet. Gisteren namiddag, na door liet parket ondervraagd te zijn, werd de verklikker van Eremhodegein in vrijheid gelalen, niettegen staande hij, zoo mon' zegt, zijne beschuldi- agon voordo Magistraten slaando hield. Hel schijnt, dat men weinig belang hecht aan zij no verklaringen. Maar bijaldien het bewezen wordt, dal hij hot Gerecht op een dwaalspoor hoeft willen brengen, mot on- plichligen to beschuldigen, zou hem dit duur komen le slaan... Inderdaad, hij hoeft aan M. Praot zeil' de namen van personen ge noemd, en daarvoor eene belooning geëischt en gekregen. Zulks is geldafperserij of af- truggolarij. En dan, zijne formecle betich ting tegenover personen, die zouden onschul dig bevonden worden Bowijzen we echter aan het Gerecht don yerschuldigdön eerbied en loopen we liet on derzoek niet vooruit. Immers, de taak der Magistraten is niet gemakkelijk, daar het hier waarschijnlijk eene wclingerichlo bendo van profossioneolen geldt, die. zooals we gisteren meldden, op dezelfde wijze le Ant werpen en elders hun oneerlijk stieltje uii- oofencn. Zittinê van 7 Februari De zitting tcordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van AI. Schollaert. De grondwetherziening M. PEP1N beknibbelt het meervoudig kiesrecht, en bezweert de Kamer toch de iu- aanmorkingneming to willen stemmen. M. LORAND. Spreekt (en voordeele van hel referendum en het algemeen slem- recht. Gij zult wel verplicht zijn hot algemeen stemrecht te aanvaarden, want er moet kost wat kost politieke gelijkheid komen. Hevig incident. M. FONTEYNE. Terwijl ik gisteren sprak heeft oen lid der rechterzijde geroe pen dat ik mijn dagelijks brood te danken heb aan M. Marqqet, Ik had zulks niet ge hoord, doch heb Jiet dezen morgend gelezen in het Beknopt verslag. Hot zou M. Goethals zijn die m.ij zulks toegesnauwd hoeft. Ik ge loof dat M. Goethals een brouwer is.... M. GOETHALS. Gij liebt het zelf ge zegd, on uwe vriendon zeggon het ook. Ik houd dus slaan wal ik gezegd heb. M. FONTEYNE (maakt oen hoop drei gende gobaren in de lichting der rechterzijde. Ik eet het broo,cl dat ik verdien. Ik weet niet welk brood gij eet. (Verzet rechts). Ik vraag aan -niemanp iets en mag elkeen reoht in d'oogen zien.(Spotgelach rechts). Gij licb.t M. Maijquet genoog door de mod der gesleurd, 't 1$ nochtans dank aan hem, dat de arme lieden van Brugge iels te eten hebben. Ga le Brugge eens vragen, wal zij v,an M. Marquet denken. Gij stelt u altijd met 50 of zeventig-tegen één. Ik noem zulks eene lafheid. Gij M. Goethals, zoudt buiten de Kamer niet durven herhalen wat gij hier zegt. Gij zijt een lafaard. Ja een lafaard. (M. Fon- teyne klopt zich op de horst). Dit is ten min ste eeno eerlijke Jjorst. Ik ken u allot). Ilc ken u allen. Ik veracht u. (Hevig verzet rechts). M. MAENIIAUT zegt eenige woordon tot M. Fonteyne, maUr krijgt onmiddelijk een stortvloed van scheldwoorden naar 't hoofd, doch het is ©on algemeen rumoer in de Ka mer on niemand verstaat er iels van. Ik bon fier op mijn soutaan, zegt M. Fon leyn», omdat zij Voor de rechtvaardigheid spreekt. M. DE VOORZITTER. Stilte. M. FONTEYNE tot de rechterzijde) Ik ken die gasten, slechterik ken. Denkt gij mis schien dat ik hang ben. Ik hen vrij, ik. (uitr. rechts.) Do linkerzijde,;die zich eorst good ver maakt had doorliet uitschieten van M. Fon teyne, ziet nu, dat deze wat le ver gaat allen zwijgen.) M. DAENS te midden der protestaliën der rechterzijde valt M. Woeste aan. (Niemand verslaat wat M. Daens zegt.) M. MOYERSOEN.— Ik vraag het woord. M. DE VOORZATTER. Stilte. Laat ons do bespreking voortzetten. M. DEMBLON. rWij hebben niols ge- zegd. if. M. DE VOORZITTER. Het incident is gesloten. Herneming der bespreking. M. COLAERT spreekt ten voordeole van het vrouwenstomreciit. De tijd is nu nog niet gekomen om deze liervorming in te voeron. doch men mag aan de vrouwen niet weige ren, wat men den mannen toestaat. M. TERWAGNE. Overtuig daarvan uwe vrienden. M. COLAERT. Ik bob reeds hot noo- dige gedaan. M. G. HUYSMANS, Persoonlijk vrees ik het vrouwtmslemrecht niet, omdat het vrouwenstemrecht, indien hot u nog eenigen lijd aan het bewind houdt, noodzakelijker wijze den'godsdienst ipoet tegenwerkem Uw voorstel is enkel een takliek-bereke- ning, want voor uvy voorstel hebt gij zolfs geone moerderheid. (Zeer wol links.) Spreker beweert, dat M. Mélot de socia listen voor het standje gehouihni heeft. Hij zou moeten spreken hoblwn zooals M. Theo- dor. De redevoering van M. Mélot heb ik op een medelijdend schouderophalen onthaald. De redevoering van M. Goblet was dezo van PER TELEFOON SociaEe «set^evingi» Deafdeeling der Kamers gelast met het onderzoelc der verzekering van ziekte, vroeglijdigo werkonbekwaamheid en ouderdom, is vergaderd heden namiddag. M. Cooreman werd als voorzitter aangeduid. Dan heeft de afdeeling de orde barer werkzaamheden aangeduid. Nadien'werd door de vergadering besloten een aantal vragen aan het Staatsbestuur te stollen, aangaande de lo verzekeren risico's. Goedkoo»se womêngesi- De middenseclio gelast met het onderzoek van het wetsontwerp aangaande do goedkoope woningen, hield vandaag hare vergadering, onder voorzitterschap van Mijnheer Harmignie. M. Tihbaut verdedigde zijne amendementen aan die wet, ten voordeele van de land- bouwdistrikton. M. Dovèzo, in naam der minderheid drukte zijn spijt uit, omdat doze nieuwe wet aan de regcering een nieuw middel tot groote drukking in do handen ging sloppen, en zij van dio drukking ten haren voordeele zou gebruik gomaakt hebben. M. Do Meestor vestigde de aandacht der vergadering op de mooilijkhedon die dienen opgelost te worden om aan do kieino burgerij van do steden toe te laten ook van de wet te genieten. Eeno nieuwe ver gadering zal binnen veertien dagen gehouden worden. op de werzekeFSngsstiaaSsckaptjijen. De bij zondere commissie der Kamers gelust met het onderzoek van het wetsvoorstel van M. Hoyois, strekkondnom al do geschillen te dóen oplossen niet door hot tribunaal van den zolol der maatschappij, maar door hot tribunaal van de woonst van den verzekordo, werd ook vandaag samengeroepen. Het wetsvoorstel van M. Iloyois word met eenparige slem- men aangenomen en M. de Liedekerko als verslaggever aangeduid. Os re3a83£aii3*e Tot op den dag van vandaag zijn reeds 59 ledon der Kamer ingeschreven, om deel te nemen aan de hesp reking der wet. Vergaderaeug des* BS&ea'aSa gssakei'zijde. Vandaag hield de liberale linkerzijde eene vergadering onder voorzitterschap van M. Van Marcko. Zij besloot dat lie1 niet noodig was voor de liberalen eene nieuwe deklamatie te doen,' maar zich le bopaleu bij do redevoering van M. Hyman, die in ue twee talen zal worden overgedrukt. een verstrooid man, dio bewees dat li ij bitter weinig kende van aardrijkskunde en ge schiedenis. Gelijkheid van laten en politieke gelijkheid moeten er komen. Dat zit in onzejongore rangen en kan er niet uit verdreven worden, doch gelijkheid van talen kan er slechts ko men, door politieke gelijkheid. Ongelukkig zijt gij, katholieken, indien Vlaanderen door uwe koppigheid, do taaigelijkheid niet kon verkrijgen. De socialisten hebben het mogelijke ge daan, om eene verzoening te bewerken. Men wif ons tot de werkstaking dwingen, om on ze bewegingin het bloed te smooren. De redevoering van M. Woeste was halo lijk en thans, evenals in 1893 on 1902 zegt hij: Neen, geen gelijkheid, blijf mot gebogen hoofd liggen. Ik zeg thans: Neen wij zullen het hoofd verheffen, uwe vesting is aan 't wankelen en wij hebben vrienden binnen de plaats. Wij hebben vertrouwen den einduitslag. Gij wilt den strijd. Gij-zult hem hebben. (Tooj. links). M. DENIS, spreekt eene lange redevoe ring uil, doch al wat hij zegt blijft in... zij nen baard hangen. Niemand verslaat iols. M. deBETIIUNE.Ik bob mij verschei dene malen voerstaander vorklaard van hot zuiver algemeen stemrecht, en ik blijf ge trouw aan mijne gevoelens. Maar indien het stemrecht een natuurlijk recht is dan hebben de vrouwen daar ook recht op. In mijn geest zijn die tweo hervormingen onafscheid baar. M. VANDER VELDE. Leest van op hot spreekgestoelte eene proclamatie naam der socialistische linkerzijde. Wij vragen aan^de werkende klas hot or dewoord af le wachten van hunne verant woordelijke hoofdmannen en de algemeen© bewoging niet te doen mislukken door ge welddaden of gedeeltelijke staking. De herziening zal verworpen wordon maar naderhand zal liet vraagstuk weer oprijzen. M. MABILLE. Ik blijf immer voor- staander van het eenvoudig en zuiver stem recht. maar in de huidige omstandigheden moot ik er legen stemmen. Mon gaat over tot de stemming Het voorstel wordt verworpen door 99 stemmen tegen «S3 en twee onthoudingen. (M. Golfs en M. Tihbaut die gepaireerd hadden met M. Janson en M. Delvaux.) De socialisten roepen Leve hel A. S. De zitting wordt goheven te 5 ure. Dijnsdag zitting to 2 ure. MARKTPRIJZEN Aatat. 7 leb. Hopmarkt kalmer, ver- kobpers 97.50 fr. en koopers 95. Andeplecfct.wekelijksche Markt Kalveren 968. prijs per kilo op voet fr. 1,10 a 1,45. Brussel.wekelijksche markt, kalveren 115, fr. 1,3U a 1,60. Auclenaarde 6 feb. Aardappelen 5,0(1. boter 3,20. eieren 3,22. viggens 60. konijnen 3,12. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren:' Vette koeien 8; Melkkoeien 1; Groote ossen 0; Jonge ossen 6; Vaarzen 8; Stieren 9. Varkens 334 Kalveren 122; Ma gere beesten 120; Schapen 24, Lammeren 0, Vig- genen +16. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,2o tot 2,50 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,70 tot 1,90 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,25, volgens kwaliteit. Geeraarsdfoergen 7 feb. Tarwe de 100 kilos 22,50 Mastoluin 19,00; haver 22,50; Rogge 18 00; boonen 23.00Aavdappelen 5,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00 00 boter de kilo 3,00 a 3,20 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. To huren Een goede en schoonemoersch don Osbrook, genaamd De Lelie Erembodegemschestraal groot ongeveer 4 heet. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij don heer Stadsontvanger, te Aalst, 80 Beroepshof van Oent. POGING TOT DIEFSTAL MET GEWELD TE HAMME. De landbouwer Constant De Vreeze. was dikwijls het slachtoffer van nachtelijke dief stallen, zonder dat ooit den dader word ont dekt. Eeno bijzondero waakzaamheid werd ingorichtin do maand Juni 1912. was men wederom ingebroken, doch den landbouwer had den diof gezien, die, op heeterdaad be trapt zijnde, de vlucht nam en al vluchtende doodsbedreigingen uitte tegen zijnen ver volger. De Vreeze gelukte er nochtans in don da der aan le houden en stelde vast dat het oen gowezon knecht was, zekere Alfons De Fer- rere, die reeds 27 maal verwezen word en verscheidene malen voor diefstal met braak. Door do boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde werd DeFerrere verwezen tot 5 jaar gevang, 5 jaar waakzaamheid der policie en 5 jaar bernoving zijner burger rechten. Do belichte had beroep ingeslagen. Het Hof heoft do straf gebracht op 3 jaar en het overige bekrachtigd. DIEFSTAL TE OVERMEÏRE. Fredèrik Pcrsyn, van Overmeire, aange houden, die ten nadeole van M. Opdebeeck, nijveraar, eene ijzeren rol en louw had ge stolen ter waarde van 300 frank, word door do boetstraffelijke rechtbank verwezen lot 7 maanden gevang en 100 frank boot. De betichte die beroep had ingeslagen, hoort zijno straf bekrachtigen. Kapellestraat, I en 3, AALST "V I_-2B ESC J&3C ~W~ A. n 3E3 PRIJSCOURANT voou het KLEIN p. kilo Tongen gerookt J gekookt Hespen Amerihaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandsche, gek., uitgob. Spek Vot Mager, gezouten gorookt Vet (Smout) zuiverp reuzel Liebig (Keukonvel) Keukenvet Metworst (specialitoil) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucis6on Farmers, (pepersauc.) VOOR HET GROOT iPrijscouranï op aanvraag. 591 4 5 •1 52 1 30 o GO 4 00 1 52 1 40 2 1 52 1 40 1 20 2 60 3 3 2 GO van M. Camïel Praet, opticion-spocialista Aalst, I unfio Zoutstraut, 9 1 februari. 15 ure: Barometer TGó-ö Thermometer 9°5 Wind: zuid-west Voorui'»x.regenachtig

De Volksstem | 1913 | | pagina 3