der Bende Bonnet Cis ET GEHEIM Moordpoging te Leuven HlEüffSBERICHTEH IjffJos. Noieriiians'flr- Drama te Brussel 23 DE VOLKSSTEM 9 10 FEBRUARI 1913 IBro^c£? jgokomen zijnde herkende hij weldra, in do 'richting van Nagera, do Turksche oorlog schepen on smeet bommen in hunne richting. Nog andero boinmon werden op de forten geworpon. De luchtvliegers waren blootgesteld aan bet geschut der schepen on der Turksche in- fanlorielroepen. Na eono vlucht van 2 uren 20 minuten koordon zij naar Loinnós terug. Scutari zou op bet punt zijn zich over te geven Naar den «Mir» werd do bevelhebber van Scutari, Essar.d Pacha, gedood en zou zijn opvolger sedert Woensdag in onderhandelin gen getreden zijn, om de overgavo van Scu tari te bewerken, overgave welke men allo DOgenblikken te verwachten is. Logenstraffingen Mon logenstraft stellig uit Serviö eene hcele reeks tijdingon, het verlaten door do Servische troepen van do Adrialische kust bet oprukken van 30,000 Albanoezen naar XJskub. Een enkel foit wordt echt verklaard, namelijk dat een deol van het Servisch legor van Durazzo naar Scutari is gegaan, om do belogeraars dier stad eon hand too te steken. Nieuwe gevechten. Naar een telegram uit Constantinopel werden de Bulgaren verscheidene malen: aangevallen en telkens verslagen door do Turken. Da slag geleverd dicht hij Balaia zou zeer hevig geweest zijn. Do kanonneer boot^" Idjhalie nam er deel aan. Het bombardement gaat ook voort dag en nacht maar zonder aan de stad groote schade te berokkenen. De moed en de toestand der troopon zijn onverbeterlijk. Voorraad blijft er nog voor eonigo weken ten minste. De .bevolking heeft nog geen onkel paard noch hond moeten dooden. 1 HET PROCES Verhoor van Vrijdag. Het verhoor wordt om 12 uur 'a middags geopend. Aangaande de besluitselcn van den advo- kaat van Gauzy, er toestrekkend om rnet liet hof, de gezworenen en Gauzy zich naar Ivry to hegeven, in zij no woning waar Bon not, Jouin neerschoot, zoo is het hof van meening dat het heler is te wachten alvo rens daarover to beslissen, tot al de getui gen zijn ondevhoord geworden. Ds ondervraging van Crozat dö Flsury De ondervraging van Crozat de Fleury, welke voor 27.340 frank titels, to Tliiais gestolen, verkocht, wordt daarna voortge zet. llij verkocht dezo voor zekeren Miche- lot. De voorzitter merkt aan de juryleden aan dat Michelet niet bestaat. Vr. Gij bobt beweerd dat zekere Mi- chelin u 't bevel gegeven had do titels, te Tliiais gestolen, lo verkoopen. A. Volkomen waar. Vr. Hoekende u Michelet. A. Ik was bekend in do wereld der financiën ik heb veol aankondigingen gege ven en doen plaatsen. M. Michelet heeft mij vorschiliige zaken toevertrouwd on mij ten slotte belast titels lo verkoopen. Vr. Het is vreemd dat M. Michelet, van Rouaan, zich tot u wondde. Er zijn to Rouaan ook wisselagenten. A. Hij heeft ziel» tot mij gewend zoc- als hij het tot eenig ander zou hebben ge daan. Vr. Dio heer Micholet bestaat niet. Aan 't opgegoven adres bevindt zich een groot hotel waar hij onbokond is. A. Ik weet liet niet. In elk geval heb 80° VERVOLG. Welk werk liebt gij onder handen Mag ik het fens zien Hot gelaat der zieke verloor zijne afgematte on lijdende uitdrukking, en klaarde weder op. Er is geen werk in, zegde zy, met een glim lach. In dat doosje zijn al de schatten geslo ten, die ik in do wereld bezat, voor dat gij mij kwaamt bezoeken. Doe het open, en zie er in. Rosamond gohoorzaamde cn zette 't doosje op het bed, waar haro moeder het gemakke lijk zien kon. Ilot eersto voorwerp, dat zij er in ontdekte, was een boekske, in een donke ren, versleten band. liet was een oud exem plaar van* Wesley's Geestelijke Liederen. Eenige verdorde grashalmpjes lagou tusscheu do bladzijden, en op een van do schutbladen stond dit opschrift Aan Sara Leeson. Ge schenk van Hugh Polwhoal. Bezie dat, mijn lievo, zegdo hare moe der. Gy moet het kunnen herkennen. A!s mijn tijd. om u te verlaten gekomen is, Rosa mond, leg liet dan met uwe oigene handen, op mijne borst, cn eon vlok van uw haar er bij, en laat mij op het kerkhof van Porth- genna begraven, waar bij zooveel jaren op mij gewacht heelt. Do andero voorwerpen in de doos behooren u toe hot zijn kleine ge- stoleno gedachtenissen, dio mij, mijn kind plocliten te herinneren toen ik alleen in do wereld stond. Misschien zult gij vele jaren later, als uw bruin baar even grijs begint te worden als bot myne, dio beu/elingon aan u»vo kinderen laten zien wanneer gij over mij spreekt. Schroom niet hun to zeggen, Rosa- ik hem 27,340 fr. van den verkoop dier ron- letitols voortkomend ondorhandigd. Men ondervraagt daarna beschuldigde over do verhoeling van geslolon ivoren Ja- panneesche beeldjes. Ilij zegt onschuldig te zijn. Crozat do Floury legt uit dat do beeldjes hem weidon ter hand gosteld door Cardy als waarborg eonor looning van 500 fr. Op dit oogenblik bemerkt de voorzitter een fotograaf dio zijn toestel opstelt in do richting der boklaagdnn. Reeds vijf dagen doet men aldus. Allo bladen nemen portret ten op. Tot heden heeft do voorzitter niets gezogd. Hij maakt thans van dit voorval ge bruik om aan te kondigen, dat hij een aan vraag ontving van een kinema-onderneming, en dat hij bevolen gegoven hooft om to belet ten dat deze opnamen laat doen. Wij zijn hier niet bij oen tooneolver- tooning. Wij behandelen hier ernstige zaken, Na afloop dezer ondorbroking houdt Cro zat opnieuw zijn goede trouw staande en verzekert dat hij geen enkel zijnor medebe- klaagden kent. Hij vornoemt verscheidende malen don naam van Gauzy. Deze slaat recht on ver klaart, dat liij Crozat de Fleury slechts een paar malen ontmoet heeft. - Vervolgens wordt ondervraagd, Do Boe, boekdrukker, geboren in 1889 lo Anderlecbl. Hoofdzakelijk wordt bij beschuldigd van het verhandelen der titels, welke in de Ordener- straat gestolen werden. Do Boo bolcent to Parijs gekomen to zijn op uitnoodiging van Gallemin. Hij loochent echtor naar Amsterdam geweest te zijn om de titols te verhandelen welke den geldop- haler Caby ontroofd werden. Eveneens loochent hij deolgenomen to hebben aan de inbraak to Romainville. Ondervraagd over hot bezit der revolvers, op hem gevonden bij zijne aanhouding, be weert hijdat een dezer hem gogoven werd door een werkgezel aan wicn hij geld go- leend had. Do andere had hij te Brussel ge kocht, omdat do revolvers daar goedkooper zijn, dan te Parijs. Hij beweort, dat zoo hij zinnens geweest was de revolvers te gebruiken, hij dezo niet in eene lesch zou gesloten, doch bloot in den zak gestoken hebben. Antwoordende op do beschuldiging, deel gemaakt te hebben van eene jnisdadigers- bende. zegt hij, dat bij verscheidene belich ten leerde kennen op de schoolbanken. De zitting wordt om 2 uren opgeschorst. Daarna komt Bolonie aan do beurt. Doze bekent de vriend van Bonnot ge weest te zijn en te Amsterdam de titels te zijn gaan balon wolke ten nadoele van Gaby gestolen werden en niet kondon verhandeld worden. Hij koorde er mee naar Parijs terug en gaf ze aan Bonnot. Bulonie beweert niet geweten te hebben dat do titels gestolen wa ren. Hij loochent ook getracht to hebben de titels te verkoopen.Hij heoft alleenlijk op be vel van Bonnot de titels overhandigd aan een persoon, dien hij in het café do Marseille onlmooUo. De 500 fr. welke hij daarvoor kreeg, waren volgens hem commissieloon. Nu wordt Rodriguez ondervraagd. Deze is met veel zorg en smaak gekleed. Geboren te Parijs, heeft hij_roeds vorschoidene malen in Engeland on Belgie verhieven. Ilij oefen de hel bedrijf uit van valschmuntor en werd reeds 10maal veroordeeld. Ilij bekent anar chist te zijn en anarchistische propaganda gemaakt te hebben. Het is te London dat hij Belonio leerde kennen en deze bezorgde lïfem daar eono plaats. DE VOORZITTER. Blijft gij looche nen, geweten te hebben wat Belonio to Am sterdam ging doen RODRIGUEZ. Ik weet niet wat hij te Amsterdmn te verrichten had.Bolonie is goen prater. mond, hoo uwe moeder leed, gij kunt dan altijd die beuzelingen ten haren voordeele laten spreken. De geringste daarvan zal be wijzen hoezeer zij u altijd heeft liefgehad. Zij nam uit de doos een stuk net dichtge vouwen papier, opendo hot, en liet hare doch ter eenige verdorde lavendelhladen zien, die er in lagen. Die heb ik van uw bed genomen, toen ik te West-Winston als baker bij u kwam. Toen ik hoorde dat gij de damo waart die in hot logement haar intrek bad genomen was de verzoeking om al lék to wagon, ten einde u en mijn kleinkind te zien, te sterk voor mij. Ik traciitto eon lint uit uwkoffer te nemen, nadat ik de bloemen genomen bad, oen lint hetwelk ik wist dot gij om uw hals gedragen hadt. Maar do dokter kwam juist bij mij en verschrikte mij. Zij vouwde het papier weer op, legdo het op de tafol tor zijde en haalde vervolgens uit de doos eeu prentje te voorschijn, dat uit oen zakboek gescheurd was. Het stelde een klein meisje voor, met een ronden strooihoed op, dat aan den waterkant zat en een krans van madeliefjes vloeht. Als tcokening had het vol strekt gcene waarde, als prent had het zelfs niet do verdienste van een goeden afdruk te zij uFlauw w as er met potlood onder geschre ven Rosamond, zooals ik haar het laatst gezien heb. Het was nooit bevallig genoeg voor u, zegdo zij. Maar er was toch iets in, dat mij hielp herinneren hoe mijn eigen kind er als een klein meisje uitzag. Zij hield op, glimlachte droevig, stoot do oogen en gaf zich zwijgend aan do droomon over, dio haar geest nog J?e/ig hielden. Mse- nonde dat zij misschien weder zou insluime ren als zij niet gestoord werd, durfde Rosa mond niet sprekeu of zich bewegen. Na het DE VOORZITTER. Het is Belonio die u in betrekking bracht mot Bonnot. Rodriguez antwoordt niot op dozo vraag, doch verklaart dat hij niet gelet heeft op de samenspraak tusscken Belonie cn Bonnot. De betichte bewoert alleen te kunnen ver volgd worden voor hot vervaardigen van valsche munt, doch niet omdat hij in gezel schap van Belonie is gezien goweost. DE VOORZITTER. Waart gij een lid dor bende RODRIGUEZ. Zelfs indien er eene kende bestönd.kan men mij toch niet aanzien als een der leden, alleenlijk omdat ik Belo nie kende. Nooit heb ik den. voet gezet in L'Anarchie Gij ziet, hoeren gezwoornon, ik ben valschmuritor, doch goen misdadiger. Ponard, die vervolgens ondervraagd wordt, verklaart hardhoorig te zijn en vraagt om wat naóorbij te mogen komen. De presi dent zegt echter dat hij wat luid zal sproken en het das niet uoodig is, dat hij zijne bank verlaat. Penard schijnt zoer rechtzinnig in zijne antwoorden en is zeer beleefd. Ondervraagd over de revolvers in zijn bezit gevonden, zegt hij dat hij zo ontvangen heeft van een per soon dien hij niet kende... Hij loochent motPoyer samengewoond te bobben of deel te maken van eene misdadi- gersbende. Men kan legen hom alleen de beschuldiging aan het dragon van verboden wapens houden staan. Ilij beweert ook geen enkel zijner medebetichteii to kennen. Dan wordt Poyer ondorhoord. Dezo was do vriend van Penard. Door zijne antwoor den op do vragen van don voorzitter, doet hij herhaalde malen heel de zaal in een lach uitbarsten. Daar bij weet dat bij niet veol waagt, antwoordt bij lachend op do bom ge stelde vragen. Hij beweert dut bot Penard is die bom de gestolen revolvers heeft gegeven. De zitting wordt om 5 ure 15 geheven. Sinds eenigen lijd had een leerling van het Atheneum va:: Leuven, de 19 jarige Crubbé, van Hoverlè, kennis aangeknoopt met een 18 jarig meisje uit de Kardinaal- straat. De ouders van het meisjo verboden aan hunne dochter nog mot den jongeling te sproken. Donderdag avond, rond 8 1/2 nre, wan delde Grabbê in do Kardinaalstraat en toen het meisje eene boodschap wildo gaan doen, sprong bij schielijk op haar toe. Het inoisje vluchtte terug binnen, achtervolgd door Crubbé. Op den trap loste de jongeling een revol verschot in hare richting, zonder baar to treffen. Daarna nam liij.de vlucht. De policie werd verwittigd en toen zij ter plaats kwam was Crabbé nog in do Kardi naalstraat. De politie wilde hem aanhouden, doch hij vluchtte, keerde zich dan schielijk om en loste vier schoten op do agenten. Niemand werd echter getroffen. In do Vital De Gos- terslraat wierp hij zijn wapen ten gronde on liet zich aanhouden. Zaterdag morgend, rond 11/2 ure bevon den zich een twaalftal studenten in eon spijs huis dor FonsnyJaan to Brussel, toon een taxi voor hot huis stilhield on de chauffeur en verscheidene andere personen binnon- tradon. Do studenten, die zich aan 't vermaken waren,gekscheerden mot do automobielislen, waarop do chauffeur zich kwaad maakte,een revolver trok en verscheidene soholon loste op de studenten. Een d-'zer kreeg een kogel in den neus en eon in den arm een andere student werd aan het schouderblad gotroflon. kalm gelaat der zieke beschouwd te bobben, bespeurde zij dat het licht er al flauwer en flauwer op begon te schijnen. Toen zy tot die overtuiging kwam zag zij weer naar hot ven ster om. De westelijke wolken vertoondon reeds do stille kleuren, die de schemering verkondig den het einde vau den dag was gekomen. Laat mij licht halen, moeder Gij zoudt zeker gaarne licht liebbou Neen nu geen licht. Geef de duisternis tijd om zich daar in den lioek van de kamer to verzamelenRicht mij op, dicht tegen u aan, en laat mij llnisteron. Haar arm omklemde den hals haror doch ter vaster, terwijl doze haar- in hot bed op richtte. Het volle schijnsel van hot afnemend licht viel door het venster op haar gelaat, en werd flauw door hare wozeulooze oogen weor- kaatst. Ik wacht op iets, dat in het*schemeruur voordat do keersen aangestoken zijn, komt, fluisterde zij, op doffen, gejaagden toon. Daar DaarEn zij wees naar den vonster- hoek in de kamer bij de deur. Mooder Om Gods wil, wat deert u 1 Wat heeft u zoo veranderd Ja, dat is goed zeg moedor. Als zij komt kan zij niet blijven wanneer zij u mij a moeder hoort noemen, cn wanneer zy ons eindelijk te samen ziet, elkander kennende en liefhebbende in weerwil van haar. O, mijn lief, teedcr, meelijdend kind Als gij mij slechts van haar kunt verlossen, hoo lang zou ik nog kunnen leven hoe gelukkig zou den wij bei'Jen_nog kunnen zijn Spreek zoo nifttrZib zoo niet! zeg mij bedaard... lievo, lieve moeder, zeg mij be daard. Stfl f StilIk zal het u zeggen. Zij Onmiddolijk namen de automobilisten do vlucht. Een der sludonlen liep ook huiten en kon nog hot nummer dor auto opnemen. De policie werd verwittigd en terwijl oen geneesheer de slachtoffers verzorgde, ging mon op zook naar don auto. Deze werd rond 3 u. gevonden te Anderlecht,toon de chauf feur zinnens was zijn rijtuig in do garago te zeiten. Do chauffeur is aangehouden. Het onder zoek wordt voortgezet. Brussel. Gevaarlijke kwaaddoener aangehouden. Een agon't zag gisteren avond zekeren W. D..., sinds lang opgezocht door de politie, in eene drankslijtorij der Hoogstraat gaan. Ilij volgdo den kerel en wildo hem in hechtenis nemen, doch W. D... kwam in opstand cn zou don agent overmees terd hebben zonder do tusschenkomst van den herbergier, van zijnen knecht en van oenigo verbruikers. Gebonden en gekneveld word D. naar het politiebureol der Priem- straat gebracht en or tor beschikking van go- recht opgesloten. Kind overreden. Hot 4-jarig zoontje Edw. V..., Wagenstraat, werd Donderdag avond op do Nieuwe Graanmarkt door een automobiel omgeworpen en zwaar gekwetst aan liet hoofd. Na voorloonigo verzorging in het kommissariaat aldaar, werd hot kind naar het gasthuis vervoerd. 214 Brand op eene kamer. Donderdag avond, te 7 uur, brak brand uit in eene ka mer der eerste verdieping. Lange Wagen straat, 14. Pompiers van verschillendo pos ten snelden op het eerste alarm ter plaats en weerden alle gevaar af op korten tijd. Een gedeelte der meubelen werd vornield. Een belangrijke aanhoudingTwee agenten der opsporingsbrigade, Vincent en Dirikx, gisteren namiddag van dionst zijnde in do Nieuwstraat, zijn or in golukt, na grooto oplettendheid, een belangrijke aan houding to doen namelijk een koreltje van een olftal jaren oud, workendo onder toezicht en leiding van zijn vader. Op min dan twee minuten lijd was de kleine deugniet ei' in geslaagd aan bezoekers van een groot handelshuis vijf geldbeugels te ontfutselen. Aangebonden en naar het kommissariaat der Koolmarkt geleid, onder vonden dö politiemannen dat zij hier staan tegenover eono goed ingerichte dievenbende, die derwijze kinderen uilbuit, Dezo aanhouding is dan ook van bet grootste belang, dio wel zou kunnen leidon tot ontdekking van al do leden. Personen die dozer flagen werden ontlast van. hun goldbeugel of brieventasch, mogon zich wondom tot hoogergenoemd politiebu- reel. Onion dn Crédit van Brussel. In hewaargovingen op zicht 3 op 2 maanden 3 1/2 op een jaar 4 1/2 303 Saccharine aangeslagen. De polioie heeft Donderdag avond, in eene herborg der Zuidlaan, een Duitscher aangehouden dio in het bezit was van 6 kilos saccharine. Ilij be- weorl de koopwaar van een kerel, dien bij niot kent, te hebben ontvangen. Zelfmoordenaar. De persoon, dio zich over eenige dagen zolfmoordde in hot huis Nr. 120 der Zonnestraat, en wiens lijk naar het doodenhuis overgebracht werd, is erkend. liet is ëen genaamde Slefaan Thi- herville, geboren to Nantore (Frankrijk) in 1890. Jonge nietdeug.Do echtgenoten G... wonende Groot-Eilandstraat,bestatigdenDon- derdag morgend dat hun tienjarige zoon niet meer to bed lag. De vader bevond weldra dat zijn brieveutesch, 10 obligaliën dor stad dreigde mij op haar sterfbed, indien ik haar weerstreefde zij zegde dat zij mij uit de an dere wereld zon verschijnen, Rosamond ik heb weerstreefd, en zij heeft haro beloften gehouden, mijn loven lang heoft zij bare be lofte gehouden Zie daar daar Haar linkerarm was nog. om Rosamond's ha's geslagen. Don rechterarm strekte zy naar den verston liook der kamer uit, en schudde hare hand langzaam tegen de ledige lucht. Zie herhaalde zij. Daar is zij, zooals zij ,my altijd op het einde van don dag verschijnt, mot liet groote zwarte kleed aan, dat mijne schuldige handen vóórhaar gemaakt hebben, met den glimlach, dien zij op haar gelaat bad toon zij vroeg of zij er als eene dienstbode uit zag Moestores o, rust toen eindelijk Het gehoim is niot langer het onze Rust einde lijk, cn stel u niet meer tusschon ons beiden Zij zweeg, naar adem hijgende, en legde hare gloeiende wang tegen dio harer dochter. Noem mij nog eens moedei-, fluisterde zij. Zeg hot ff^arluid, on verdrijf haar voor altijd van mij - Rosamond overmeesterde den schrik, die haar over al haro leden deed beven, en sprak het woord uit. Hare moeder boog zich; een weinig voor over, nog altijd zwaar naar adem hijgende en staarde mot gèspannen blik in de stille duis ternis van de schemering aan liet beneden einde der kamer. Verdwenen riep zij eensklaps uit met een gil van blijdschap. Nauwelijks had zij deze woordon uitge galmd, of zij sprong op hare knieën in het bed overeind. Gedurende een ontzettend oogenblik, schitterden haro oogen in de grauwe schemering met eeu bovenaardschen Brussol bovaltoLd, alsook vijf bankbriefjes van 20 en 100 fr. uit don zak van zijnen frak verdwenen was. Do policie der derde afdee- ling ging onmiddolijk op zoek naar dou knaap, dio rond 8 uro 's morgends aange- houdon word. Hij bad reeds een der bank- brief jos gewisseld. Do andere weerden wer den in zijn bezit teruggevonden. De liefhebbers eenor fijne tas gebrui ken altijd do chicorée der Trappisten Vincart 1500o Koekei berg. Brand. Donderdag avond, rond 9 ure, ontstond er men weet niet hoo, brand op eeno zolderkamer der Korkstraat, bewoond door mad. Van Impe. Dank aan de spoedige tusschenkomst der pompiers, hij hot eers'.o noodsein toegesneld, was na eene halve uur werkons alle gevaar geweken. Al wat do zolderkamer bevatte is de prooi der vlammen gewordon. Schaarbeek.Doodclij kon geluk.Vrijdag »norgend had oen erg ongeluk plaats in de Metsyestraat. De kamion van eenon brouwer der gemeente kwam langs den Haechtsohcn steenweg goredon en wildo do Melsysslraat indraaien toen do teugels opeens braken en de paarden op hol gingen. Een werkman, Louis Doms genaamd, die naast den voerman zat, wipte van hot ge span en sprong naar don kop der dieren. Hij werd ongelukkiglijk door don dissel boom getroffen en viel achterover. Twee wielen Van den wagon.liepen hem ovor het lichaam. De ongelukkige werd opgenomen on naar hot gasthuis overgebracht, waar menbostatigde dat hij verscheidene ribben gebroken was, do schedel gekloven en de horst ingedrukt. Hij kloog ook van hevige inwendige pij nen. Zijn toestand is zeer erg. Diefstal. Toen M. Louis Boüffïaux, rontenier, wonende Gl»ai*bollei, Donderdag avond, rond 11 ure, voor zijne woning kwam en wilde binnengaan, vloog opeens de deur open. Tweo kerels stormden builen, wierpen den rentenier omver en liepen zoo snel zij maar konden weg. Eer M. Bouffiaux terug recht was, waren de twee mannon reeds ver weg. De rentenier trad binnen en vond zijne woning in de gi'oolste wanorde. Al de meu bels waren opengebroken on eene som van 750 frank, alsook verseheidene andere kleine voorwerpen waren verdwenen. Het zilver werk stond ingepakt, doch ten gevolge van de 't huiskomst van M. Bofliaux, hadden de dieven liet niet kunnen moonemen. Etterbeek. Brand. M. Estoppey, schilder, wonende Ma-Campagneslraat, liet Donderdag avond in zijn werkhuis, ingericht in een achtergebouw, was smelten, toen het opeens vuur vatte en ontplofte. Vlammen schoten hoog op. M. Estoppey had onkel den lijd lo vluchten. Het vuur, aangewakkerd door talrijke licht ontvlambare stoffen nam oeno bliksemsnelle uitbreiding en toon de pompiers ter plaats kwamen stond gansch liet achtergebouw in laaie vlam. Zij moesten er zich dan ook bij bepalen de bijzonder© wo ning van M. Esloppoy en de andere aanpa lende gebouwen te vrijwaren.Na drie kwaart uurs werkens was allo gevaar geweken. Gansch bet werkhuis is vernield. De schade is aanzienlijk. Leuven. Schielijke dood cener kloos terlinge. Donderdag avond, terwijl de Zusterkens der Armen, met hun karreken in de Minderbroedersstraat waren, voor het rondhalen van afval, stuikte een der zusters plat op den grond. Do zuster werd bij den portior van de brouwerijschool der Univer siteit'binnengedragen, waar men bestuligde dat zij dood was, Meardonk. B-rand. Vrijdag nacht is do hofstede van landbouwer Van Ileese door het vuur vernield. Een voorbijganger zag rook uil de slallon opstijgen gaf het alarm, doch het vuur had zich reeds aan do schuur medegedeeld. Al de beeston bleven in de vlammori. De oorzaak der ramp is onbekend en do schade is door verzekering gedekt. glans, terwijl zij ze, mot een uitdrukking van onbeschrijflijke teederheid, voor het laatst op het gelaat barer dochter gevestigd. O, mijn dierbaar kind fluisterde zij, o, hoe gelukkig zullen wij to samen zijn Dit zeggonde sloot zij Rosamond in hare armen, en drukte hare lippen in verrukking op die van haar kind. Dio kus werd aangehouden tot dat haar hoofd op Rosamond's boezem zonk, tot dat do tijd van Gods ontferming gekomen was on het vermoeide hart eindelijk rustto l XXV. VEERTIG DUIZEND POND. Toen de onuitsprekelijke schok van de plotselingeu dood harer moeder al do veer kracht van haar karakter verslapt had, was het niot het trage tijdverloop, dat haar weder oprichtte, maar de noodzakelijkheid, dio op geen tijd wilde wachten, do noodzakelijkheid, die haar deod bedenken wat haar plicht was jegens den echtgenoot, die met haar treurde, jegens het kind, welks jeugdig leven aan het hare verbonden was, en jegens don ouden man, wiens hulpeloozo droefheid geen ande ren troost vond dan dien zij hem kon geven. Reeds dadelijk rustte de verantwoordelijk heid van hem te ondersteunen op haar alleen. Voordat het eersto uur van den avond het einde van den dag vervangen had, werd zij van het bed afgerukt door do noodzakelijk heid om hem aan de deur te gemoet te gaan, en hom voor te bereiden de kamer des doods binnen te gaan. Het was niet do minste der beproevingen, dio zij nu to verduren had, den ouden man in den wczenloozon toestand te zien waarin hij onder het gewicht eenor droef heid, welke hij de. kracht niet had to dragen, gebracht wasr (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2