KSEESE2EK&1 De Bende Bonnot en Qe voor het Assisenhof te Parijs lloemenfeest -te INTizza. DE OORLOG IN DE BALKANEN Een naklank van den FRANSCH=DUITSCHEN oorlog De overstroomingen te Parijs. ZONDAG 9 FEBRUARI 1913 WEEKKRONIJK De bende Bonnot en C° voor het assisenhof te Parijs. 2. Een naklank van den Fransch-Duitschen oorlog. —3. De overstroomin- gen te Parijs. 4. Bloemenfeest te Nizza. 5. Oorlog in de Balkanen. 6. Uit onze Kolonie. 7. Ons mengelwerk De Vergiffenis van den Monnik 8. De Rozenkrans van den Schildwacht. 9. In de Maasvallei. 10. Allerlei. Wij hebben heel de week reeds verslag gegeven over het verhoor van het Assisenhof. De zaak zal wellicht nog heel de maand duren Hierboven een zicht genomen tijdens de ondervragingen. Tengevolge der hevige regens is de Seine op heel haren loop sterk gezwollen. Te Parijs zelf klom het water zoo ras, dat men den tijd niet had de koopwaren welke op de kaai gestapeld lagen weg te brengen en talrijke balen werden door het woeste vuile water medegesleept of ver dwenen inde diepte. Zonder te kunnen vergeleken worden bij de uitzonderlijke overstrooming van eenige maanden geleden, welke onberekenbare schade had aangericht, is er thans ook reeds voor een aanzienlijk bedrag door het water verloren gegaan. Onze photo geeft een aardig zichtje weder. Een voerman was bezig zijn gespan te laden, doch hij werd door de overstrooming verrast en zijne kollegas moesten hem met hunne paarden ter hulp komen, om te beletten dat zijn paard met wagen en lading aan 't varen ging. Nizza de stad der bloemen - is het toevluchtsoord van alle lieden die eenen onaangenamen winter onder een hemelsch klimaat willen doorbrengen. Om oodig er hij te voegen dat slechts door de fortuin begunstigde lieden daar een verblijf vinden, 't Is ook in Nizza, de stad van de eeuwigdurende Lente, dat zieken en allerhande geknakte gesteltenissen hunnegezondheid komen herstellen. Heel de streek rond de stad gelegen lijkt aan eenen onmetelijken hof waarin enkel bloemen worden geteeld. Deze worden uit Nizza dagelijks heel Europa door rond gestuurd. In den bloemen kweek vindt de bevolking derstreek haar bestaan. In de schansen van Tchataldja. De Bulgaren versterken hunne positien Hetgeen wij dus verleden week voorspelden is geschied. De vijandelijkheden, tusschen de Turken eenerszijds, en de Bulgaren, Grieken, Montenegrijnen en Serviërs, anderszijds zijn reeds herbegonnen. De verbonden staten het wachten moede hebben de vredesonderhandelingen ge staakt en weinig uren later lieten kanonnen en geweren reeds weer hun akelig muziek hooren op den Turkschen bodem.Hebben de Turken den wipenstilstand te baat genomen,om versche troepen voorraad enz. op de bedreigde plaatsen te verzamelen, de verbonden staten zijn ook niet werke loos gebleven. Zoo hebben de Bulgaren rond Tchataldja hunne positien zeer versterkt,zoodat de Turken ze er moeilijk zullen kunnen uit verwijderen. Zij hebben zich nu ook dichter bij Andrinopel gevestigd en zijn daar maaronmiddelijk begon nen met het delven van loopgrachten en het oprichten van verschansingen. Zoo zitten zij daar ook goed verzekerd. De Grieken, Serviërs en Montenegrijnen blijven niet ten achteren en men mag terecht vreezen, dat de krijg nu nog met meer hardnekkigheid dan vooreerst zal doorgedre ven worden en nog tal miljoenen, menschenlevens, enz. zal eischen. Bij het uitbreken van den Fransch-Duitschen oorlog, namen de drie gebroeders Van de Vyver, van Brugge, dienst in hel Fra: sclie leger. De Regeering schonk hen ile herinnerings-medalie.

De Volksstem | 1913 | | pagina 1