tor lende Bsnno! 6» klaarziende blinden TentasteHiïig-Gont 1813 bon woo fle Grieken op liet slagveld minstens 600 lijken van Turken hebben gevonden bij Koselio. Het dagblad voegt er bij, dat al 'die lijken begraven werden dank aan de Grieken, maar dat niettegenstaande dat het veld nog bedekt was met lijkon. Een aanval van de Turken De Turken hebben do Bulga.nn aange vallen dicht bij Boulair.üe aanval duurde lol 3 ure van den namiddag. Do Bulgaren boden ccncn hardnekkigen wederstand, ge lukten er in hen achteruit te dringen en achtervolgden hen lot onder de forten van Boulair. Een groot aantal doodon en go- kwetston bleven op het slagveld liggen. Turkyë geeft bevel alle betalingen voorloopig te staken Hot staatslbesiuur van Turkyë beeft* ho vel gegeven aan de agenten van de openbare schatkist alle betalingen voorloopig te sla ken, uitgi-iomen wat betreft de rechterlijke zaken on op voorwaarde dat dio betalingen do som van 100Bpiasters niet te boven gaan. Grcote brand van Constantinopsl Een groole brand was Zaterdag avond uitgeborsten in Tophané, kwartier van Conslanlinopel. Do brand kon enkel gebluscht worden Zondag rond 2 uren van den morgend. Het aantal vernielde huizen bereikt 150, Dio huizen waren al bewoond door Muzul mannen. De bemanning van de oorlogschepen die in do haven liggon heeft aan de reddingswer ken modegeholpen. Een andore brand is ook losgoborsten in hot kwartier van Beghahechen-Tophane. dicht bij Pera. Hot Italiaansch hospitaal is van vlammen omringd, maar dank aan de tusschonkomst van de bemanning dor vreem de oorlogsschepen is liet buiten govaar. Een dertigtal houten huizon werden in dat kwar tier vernield. Bamotbrace richt zich cok tot de mogendheden Dagbladen uit Athenon geven don oproep weer door do inwoners van het eiland Samol- hrace gericht lot de Europeesche mogend heden. De bevolking van dat eiland vraagt bare vereeniging mot Griekonland on blijft vijandig zoowel aan hare onafhankelijkheid tb aan hare vereeniging met Turkyo. Zij herinnert ook aan do mogendheden dat er redurende do omwenteling van 1821 op tb- £1000 inwoners van het eiland, enkel 200 tan den dood ontsnapten. Dc prins van Hchenlohe gelukt in zijne zending Do Reich vernoemt uit heel vaste bron, dat do zending van den prins van ïlohonlohe geheel on ganSch gelukte. Al de punten in den eigenhandige» brief van keizer Frans-Jozef opgoworpen, worden onderzocht door den Czaar, minister Sazo nof en de afgezant van Oostenrijk-Hongarië. Dat onderzoek bewees dat he< misver stand tusschen Oostenrijk en Rusland niet van zulken aard is, dat liet allo vriendschap pelijke betrekkingen zou onmogelijk maken Aanhoudingen en verbanningen De policio hoeft negen Bulgaren uit Con- stanlinopel verdreven, Twee hond andere Bulgaren van Macedonië werden daarbij nog aangehoudon on veertig van li werden in ballingschap naar Anatolia g sluurd. Do krijgsverrichtingen van Zondag Zondag heeft een regiment Turken van Andrinopel een uitval gewaagd, maar zij werden vers)agon. Do Bulgaren houden op do stad lebomhar- tleeren. To Tchataldja zoo schijnt het hebb de Bulgareu eenige kanonnen in do handen gelaten dor Turken maar ze dan toch eorst nog buiten gebruik gestold. Volgons een telegram uit Constantinopi VERVOLG. Hij zag er uit als oen man, wiens geestver- -mogens boven alle herstel verdoofd waren Uren Jang kon hij met do musiekdoos naast zich zitten,-tikte or van tijd tot tijd afgetrok ken.op, en fluisterde bij zich zolvon;" terwijl hij er naar zag maar zonder eono pogii doen om haar te laten spelëli. 't Was het oenig gedenkstuk, dat hem van het liof en leed, do eenvoudige familiebelangen en tce doro banden van zijn vroeger leven was over gebleven. 'tToen Rosamond bot eerst naast hem zat, en zijne hand vatte om hem te troos ten, zag hij mot een wanhopigen blik, van haar modelijdend gelaat naar de muziekdoos, on herhaalde gedurig bij zich zeiven Zij zijn allen weg, mijn broeder Max, zijne vrouw mijn kleiuo Joseph, mijne zuster Agatha en mijne nicht Sara Ik en mijn muziekdoosje zijn alleen op do wereld overgebleven. Mo zart kaii niet meer zingen. Hij heeft nu voor do laatste van hen gezongen Den tweeden dag was er geen veranderin, in hom. Op den derden legde Rosamond liet boek mot geestelijke liederen, bonevens een vlok van haar eigen haar, eerbiedig op de borst barer moeder, en kuste liet weemoedi kalm gelaat voor het laatst. De oude mau w by dat stille afscheid bij haar en volgdo haar toen het afgcloopen was. Naast de lijkkist, ei naderhand toen zij roet hem bij liaar echtge noot teruggekomen was, bleef hij nog altijd In dezelfde doffe treurigheid, die hom dadelijk overstelpt had, verzonken. Maar toon men begon tc spreken van hot stoffelijk overschot «Ion volgenden dog naar het kerkhof van zouden de Turken een detachement Bulga- en van 80 man den kolonel inbegrepen, rijgsge vangen en genomen hebben. Volgens een ander telegram van een don- zelfden oorsprong gaat de slag van Boulaë oortlot hiertoe is het gevecht nog niet beslissond maar de Turken bevinden zich op een voordeolige strijdplaats. De Turksclie vrouwen ton gelallo van 4000 hebben eene vergadering gehouden aarin hunne bewondering werd lucht gege ven voor do opofferingen dor soldalen ten vobrdeele van liet vaderland en hunne af- euring aan do wreedheden in Rutnelië door de bondgenoten geploegd. Zij hebben er waarschijnlijk niet bïj- lievoogd dat do ongehoorde wreedheden der urken jegens de Balkanstalon een der roole oorzaken is van den huidigen oorlog. Xnternationa.1© Officiëele zichtkaarten der Gentsche Wereldtentoonstelling Nieuwe zichtkaarten zijn verschenen, zichten weêrgevond van de Gentsche Wereld tentoonstelling. Dio kaarten hebben uilslui tend Fransche opschriften en dragen do ermelding dat zij officieel zijn. Uit dat dubbel feit kon men opmaken, dat hot bestuur der Ten toonstelling'te kort was ebleven aan zijne overeenkomst met het Vlaamsch Komiteit. Ten einde allo verwarring en verkeerde uitleggingen te voorkomen en voornamelijk om de waarheid te kennen, hebben personen die belang stellen in do zaak, inlichtingen enoroen bij do bevoegde overheidspersonen der Tentoonstelling, en ziehier wat or hun geantwoord is geworden Die kaarten zijn niet officieel, aangezien ij niet uitgegeven worden door het bestuur der Tentoonstelling. De uitgifte dier kaarten is eene privaat zaak. Alwie zichtkaarten wil uitgeven mag zulks doeiv niils de som te betalen, welko door het bestuur der Tentoonstelling gecischt wordt voor bol nomen der zichten en voor liet recht zichtkaarten der Tentoonstelling uit te geven en te vc-rkoopen. Maar die toelating is geen monopoo! en geeft nog veel min aan don uitgever liet recht aan zijne produkten do benaming te geven van Officiëele Kaarten Hot bestuur dor Tentoonstelling heeft dus niets te zien in do uitgifte der zichtkaar ten, voor zooveel natuurlijk de uitgever zich edrage aan de voorwaarden, volgens wolke ij liet recht bekomen heeft zichtkaarten uil te geven, en hij, voor zijne voortbrengselen, zichgeene titels of hoedanigheden aajinialige, waarop hij geen recht heeft. DE VOLKSSTEM 1 11 FEBRUARI 1013 vijwiaM £---^3 Hot wetsontwerp op verplichte verzeke ring van ziekte, invaliditeit on ouderdom is een onnoembaar iets omdat hot zou toe laten aan een logorlje van beambten voron- al" do volle oogen van do soep te scheppen Die dutbewoert doet do oogen niet open en weot niet wat er staat in do toelichting, bladz. 2, boven aan, eerste paragraaf. Daaruit blijkt het dat geen enkel ambte naar hoeft aangesteld lo worden voor de leden der beslaande mutualiteiten. Voor de leden der gewestelijke raden zal er ook geene ambtelijke tusschenkomst le vroezc» zijn, dank aan de modehulp van de afgevaar digden van den Ouderlingen Bijstand. Hot wetsontwerp geeft ook geene rede lijke oplossing aan de peusroeiikwestie Antwoord Do vergoeding van alle werk onbekwame» zal een frank daags bereiken, onmiddolijkjtot 65 jaarjdie hebben het meest noodig. Na 65 jaar zullen de noodlijdende mulu- alisten onmiddelijk bekómen. 1. In plaats van 65 frank, 120 fr. van den Staat. 2. Do rente verworven doop hunne stor tingen in de lijfrenlkas en de premieën. 3. Do rente verzekerd door de onderlinge fondsen van hunne bonden, verhoogd met bijzondero toelagen tegenwoordig betaalt men zoo alreeds, zonder toelagen van 10 tol 30 fr. per maand. Aldus zullen de oude mulualiston meestal den frank per dag onmiddelijk genieten en dikwijls meer. Verdienen zij niet moer dan do luiaards en dronkaards en de onvoorzie- nigen De Bien Public van 2 Januari bewijst dat het onmiddelijk pensioen hooger bij ons zal zijn voor al do ouderlingen dan in Fran krijk en dit gedurende 30 jaar. In Duitsch land en Engeland wordt bet pensioen slechts bp 70 jaar gegeven de oudjes krijgen er dikwijls minder dan bij ons. In geen enkel land werd aan de vroegtij dige werkonbokwainen zooveel gegeven als hier u De lasten van 15 tot 24 fr. per kop op 't volk te leggen zijn veel te zwaar.» Hior hebben de blinden die zulks beweren weeral iels vergeten bij te voegen dat heel don zin vorandort. Maar-vergeten is roen- schelijk en zulks gebeurde dan bier ook zonder de minste kwade trouw, wij zijn er totaal van overtuigd. Die lasten wegen niet totaal op do wer kende klas por kop maar alleen op degenen dio aan de verplichting- onderworpen zijn. (Zie art. 1.) Door den band op één kop dus van één arbeidersgezin... Die lasten zullen moestal verre onder de 24 fr. slaan. Enkel voor bet pensioen is de bijdrage minstens 3 fr. Voegt daarbij do bij drage voor ziokto en herverzekering of 0.15 0.05 0,20 fr. per week 10.40 fr. por jaar in plaats van 24 fr. Men mag immers niet vrijwillig verzwijgen dat aide bestaande inrichtingen geëerbiedigd worden in hunne reglemonlen en dat daar geen nota wordt aan veranderd. Even verblind zijn diegenen die houden staan dat het wotsvoorstel do ziekenbeurzon overlevert - aan de willekeurige eischen der geneesheeren. Dat is ook onwaar. Het tegendeel staat in de wet en in do toelichting door liet Ministe rie uitgegeven. Deze toelichting zegt uit drukkelijk dat de wet de ziekonbeurze» vol strekt vrij laat aangaande de inrichting van dezen dienst. Het is voldoende dat er geene vergoedin n in geld uitbetaald worden zonder ge neeskundig getuigschrift. Aldus zal geen muluadist verplicht worden oenen vreemden dokter aan lo nemen de vrouwen namelijk, gelijk de mannen, zul len hunnen gewonen dokier hehouden J Voel dwang zeggen anderen nog zullen de werkgevers op iiun werkvolk kun nen uitoefenen. Het is nochtans niet moeilijk te zien en tc verslaani da' met het iij voege brengen van do nieuwe wel hel bestaan van dc'patroon of fabriekkassèïr totaal oumogolijk wordt dat de wet zoo doende uit do handen der bazen dat wapen rukt waarvan tot hiertoe meest misbruik wordt gemaakt, dat zij er meer dan eens zullen op nadbhkon vooraleer zich bloot te stellen aan veroordeelingen gaande van 26 tot 200 fr. voor élk geval van druk king aangaande hot lidmaatschap. En dan indien dio \yet gemaakt werd ten voordode van bazen, hoe kan men dan uit- leggon dut het Burooi van het Algemeen Christen Vakverbond, in zil'.ing van 17u Januari te Brussel eenpprig was van oordeel, dat het vraagstuk der ziekte, invaliditeit en ouderdomsverzekerlng ineens moet opgelost worden en dit onkel mogelijk is door do ver plichtende verzekering Hoe nu die wet duizenden meisjes en jongens bij do socialisten zou drijven dat heeft ons lot hiertoe nog niemand gezegd. Zijn het werkjongens en werkmeisjes, dpn zijn zij vatbaar voor do wot en zullen zij er grout belang in vindon zich lo laten inlijven in 't zij welke mutualiteit. Maar dan nog is hot onze plecht dergelijke propagandamidde len aan lo wenden om onze voorzienig!) oids- instellingen aan de andere te doen verkiezon en aan dien plicht zullen wij ten minste niet to koit blijven. De andere blijven buiten do wet maar kun nen van de wet genieten, indien zij liet goed vinden. Dut de wol dus een middel zal zijn, om het logor der socialiston to versterken, dal gelooven wij niet. Ook nog om do roden dat C. Iluysmans, een socialist voorwaar van eerste gehalte, dat wetsvoorstel betiteld eeft het ergste oorlogstuig dat het kleri kalisme ooit uitgevonden heeft togen zijne vijanden. Maar toch, het oordoel van andersdenken den is van geonen telwij hadden zulks ver geten. Eindelijk wanneer men ons toeroept dat «dat algehoele verplichting eon drijven is naar slavernij dan kunnen wij antwoorden dat er geene verplichting zal bestaan voor do vrije mulualiston dat dozer hun getal mer kelijk zal aangroeien dat slechts luiaards dronkaards on slcchtlevers huiten de mutua liteiten zullen blijven dat dezo alleen dus zullen gedwongon worden misschien -i te gen wil on dank eenigo voorzorgen to nemen om aan hunne huisgenoion do ellende, den kommer en het verdriet te sparen dat zij hun nu veroorzaken. Om al dio reden en ora talrijke andere nog roepen al diegenen die niet doof zijn noch blind, dank aan het ministerie, dat volgens getuigenis Aan M. Poincarré en M. van Ryckovorsel, het schoonste sociaal ge wrocht op touw heeft gezet, dut wij ooit mochten begroeten. Een werkman. HET PROCES Verhoor van Zaterdag. lieden is 't einde der ondervragingen en het begin van het geluigenvei-hoor. Onder dezen bevindt zich Caliy. do geldophaler der Soclóté Générale op wion geschoten on die werd beroofd. Vele vrouwen zijn.aan wezig, daar Caliy mot Dieudonnó en Calle- ïnin zal worden gekonfronleerd. De voorzitter ondervraagt Bernard en Poyer, de twee jongens die gister 't einde van 'l verhoor opvroolijkten en dio otor hun aansluiting hij eon misdadigersbende nie' werdgn ondervraagd. Bernard, die doof is, protesteert hevi, tegen doze beschuldiging. Daarna wordt do werkman C. Reinert van Nancy, ondervraagd. Dezo werd aangebou- n om wetens en willens do daders van mis-, drijven lo bobben begunstigd en om in Fe bruaW If 112 aan Callemin en Carouy huis vesting fe"hebben, verleend. De voorzitter doel Reinert opmerken dat niojufffouw Ballot verklaart Dicudonué Carooy to Nancy hij Reinert te hebben ge zien. Reinert verzocht alstoen getuige nie mand te herkennen indien men haar fotogra fie» toonde. Reinert verklaart dat juffrouw Bellot ge logen heeft. De ondervraging van Jourdan De voorzitter stelt vast dat Jourdan een revolver en een rijwiel heeft willen koopen Porthgenna to vervoeren, merkte Rosamond op, dat zijne oogen plotseling ophelderden en dat hij aandachtig naar elk woord, dut men zegde, luisterde. Hij luisterde onderworpen terwijl Rosa mond sprak, maar hij herhaalde sb cht^het- zelfdo verzoek toon zij ophield. Het e.onigo donkbeeld, dat nu zijne ziel vervulde, was naar Cernwallis terug te koeren mot alles wat hem van het kind zijner zustor op aarde overgebleven was. Leonard on Rosamond be speurden beiden dat het nutteloos was, zich or langer tegen te verzetten beiden gevoel den dat liet wreedheid zijn zou, bom bij zich te houden, en goedheid hem te laten gaan. Nu don bediende heimelijk last gegeven te hebben, hom alle moeite en verdriet te spa ren, alle wenschen, die hij mocht te kennen geveii, in te willigen, en hein alle bescher ming en liulp te verleenen, zonder eene van beide aan hem op to dringen, lieten zij hem vrijheid om do inspraak van zijn hart te vol gen. Ik zal u later beter danken,1 zegde hij bij het afscheid nemen, dat gij mij uit het gewoel van London liebt laten gaan met alles wat mij van Sara, mijne nicht, is overgebleven. Ik zal mijne tranen droogen zoo goed ik kan en trachten meer goed te hebben als wij elkau- kandor woder ontmoeten. Den volgenden dag, toon zij alleen waren, zochten Rosamond en haar echtgenoot aflei ding door met elkander over do toekomst te spreken oil over den invloed dien do verande ring in hun lot op hunne verdere plannen njoest uitoefenen. Na dit onderwerp uitgeput le hebben, kwam het gesprek op hunne vrienden en de eorste naam, die hun op de lippen kwam, toen zij dat punt overwogen, was de naam van dok ter Chcnncry en Rosamond, die vreesde dat, het eene nadeelige uitwerking op hare ge moedsgesteldheid zou hebben, indien zij haar geest niet bezig hield, bood aan terstond aan don dokter te schrijven, om hem kortoüjk kennis te geven van hetgeen er gebeurd was, sedort zij liet laatst briefwisseling mot hem gehouden hadden, en om liem te vragen dit jaar eene belofte, welko hij haar echtgenoot on baar reeds voor lang gedaan had, te ver vullen door zijne herfstvacantie op Porth genna Tower te komen doorbrengen. Rosamond's hart reikhalsde om baar ouden vriend weer to zien. Het schrijven van dezen brief wekte herinneringen, die lmn een an deren vriend in de gedachten riepen. Dezo vriend was dokter Orridge van West-Win ston, die toevallig het middol geweest om Rosamond's moeder aaii baarbed te brengen. Aan lieui schroef zij nu, en berichtte hem dat het was uitgeloopon pp do ontdekking van huiselijken aard, (lie du tot het vorledene be hoorden. Rosamond had het adres op dezen tweeden brief geschreven, en trok in verstrooiing, met hare pen, strepen op het vloeipapier, toen zy eensklaps toornige stemmen in den gang hoorde. Bijna voor dat zij tijd had om gissingen te maken wat dat gorucht betee- konde, werd (le deur met geweld opengestoo- ten, en trad eon lang, slecht gekleed, bejaard man, meteen norscli vermagerd gelaat, en een verwarden grijzen baard, do kamer bin nen, gevolgd door den verontwaardigden eer ster WAITER. Ik heb dien persoon reeds driemaal ge zegd begon de waiter met nadruk op hot woord persoon, da^ M. en Mov. Frank- land.... Niot 't huis watten, viel de slecht ge- ldeede man hierop ii\, don volzin voor hem voor Callomin. Beklaagde antwoordt dat hij niet wist dat Callemin zulk een groot bandiet was als men zegt, anders hadde hij zeer zeker niets voor dezen gekocht. De verhoo- ron zijn afgeloopen en do zitting wordt ge schorst. Het getuigenverhoor Na heropening der zitting vangen de go- luigenvcrhooren aan. Men weet dat er niot minder dan 156 ge tuigen ten laste zijn, en dat do verdediging er meer dan een honderdtal heeft doen dag vaarden. Do eerste getuigenverklaringen levéren niet veel belang op. MEV. DETWILLER, de vrouw van een der beklaagden, loochent dat haar echtge noot had verklaard, dat de automobiel hij hen geborgen, van Garouy afkomstig was. DE MINNARES VAN CAROUY, dio den dag van de aankomst der auto ten huize van Delwillcr sliep, verklaart niets te hebben gehoord. Zij sliep te vast, en daar de voor zitter zich over zulk een diepen slaap ver wondert. zegt Carouy Sedert veertien dagen hadden wo niot op een bed geslapen ziedaar waarom zij zoo vast sliep. (Beweging.) Thans geeft den voorzitter don deurwaar- dor hevel de getuigen indezaak der Ordoner- Straat to doen binnentreden. (Teelten van groole belangstelling.) DE I1EER RITRUY, onder-bestuurder van de Spciélé getuigt. Ilij zegt dat er den inkasseerder Gaby 340.000 fr. ontstolen orden. Dr PAUL, diode wondon van Galiy onder zocht, legt alsnu zijne verklaring af. De 'onden waren zoo ernstig, dat de onge- chiktheïd om te werken 5 tot C maanden ge duurd heeft. Geroepen om het lilteoken le onderzoeken dat Soudy aan het voorhoofd had, verklaart Dr Paul dat dit dagteekent van ten hoogste 8 dagen en te wijten is aan eene al te sterke alkoholinwrijving. De voorzitter doet den gotuigc Galiy bin nenleiden. (Teeltenen van groote nieuws gierigheid in do zaal). Be inkasseerder Gaby als getuige Ernest Galiy is 33 jaar oud.Met vluggen trod begeeft hij zich naar do balie, en op flinke» toon g-eeft hij zijn naam en beroep. Daarna doet hij, op uitnoodiging van den voorzitter, hel verhaal van den aanslag van welken hij in do Ordencrslraat liet slachtoffer is ge weest. GABY. Op 21 December trad een man op mij toe met een revolver in de vuist en schiet op mij. Ik stortte neer. Ilij loste een tweede kogel en ik zag hem in een auto springen, die onmiddelijk verdween. Toen men mij de fotografie van mijn aarander liet en, heb ik dezen aan zijne oogen herkond. DE VOÖRZ. Toon, hom ons. Kijk naai de bank dor beschuldigden. GABY, zijn blik op Dieudonnó vestigende on mot zijn vinger naar deze wijzende, Fpept plotseling Die is het. Ik zweer het. (Op schudding). I)E VOORZ. Zijt gij er wel zoker van? GABY. Gansch mijn leven zal ik zijn blik voor oogen hebben. D1EUDONNÉ. Ik zweer u, M. Gaby, dal ik u geen haat toedraag-, en nochtans t go mij in den dood zenden, maar ik verzeker u dat ik uwe aanrander niet hen geweest. Ik zweer hel op de graven van mijn vrouw en kind. Wolke ook do-gevolgen van uw getuigenis zijn mogen, ik draag u geen haat toe, dit herhaal ik. Handhaaf uw getuigenis. Ik, ik handhaaf mijne verklaring. Ik ben 'uw aanrander niot. DE VOORZ. TOT GABY. Zijt ge wel zeker dat li ij liet is GABY. Ik zweer het. Ja hij is hot zeker. DIEUDONNÉ. Ik zweer dat ik on schuldig ben. Ik ben niet boos op u, maar k ben onschuldig. eindigende. Ja, dat hebt gij mij gezegd en ik zegde u ilat do spraak don mensch alleen ge geven was om leugens tezeggei), en dat ik u dus niet geloofde. Gij hebt een leugen ge zegd. M. en Mev. Frankland zijn beiden te huis. Ik kom voor zaken, en ik wit vijf minu ten met hen spreken, ik neem ongenoodigd plaats, en ik meld mij zeiven aan als Andreas Treverton. Met deze woorden zette hij zich bedaard op eon stoel neor. Leonard werd rood van toorn, maar Rosamond kwam tusschen beide voor (lat liaar echtgenoot iets kon zeggen Waartoe u toornig to maken, fluisterde zij. 't ls maar hot best tegenover zoo iemand bedaard te zijn Zij gaf den waiter door een toeken vergunning om de kamer te verlaten en wende zicli vervolgens tot M. Treverton Gij hobtuwo tegenwoordigheid aan ons opge drongen. mynheer, zegde zij bedaard, op een tfld dat eene treffende ramp ons ongeschikt maakt tot botsingen van eenigcr aard. Wij willen meer inschikkelijkheid voor uw leef tijd betoonen dan gij voor onze droefheid be toond hebt. Als gij mijn echtgenoot iets te zeg gen hebt, is liij bereid zich te bedwingen en u, om mijnentwil met bedaardheid aan tehooren En ik zal, om mynentwil, met hem en met u kort zijn, antwoordde Treverton. Geeno vrouw heeft nog ooit gelegenheid gehad, lang hare tong op mij te scherpen, en dat zal zij ook nimmer hebben. Ik bon hier gekomen om u drie dingen to zeggen. Vooreerst hooft uw zaakwaarnemer mij alles aangaande do ont dekking in do Mirtekamer meegedeeld, en hoo gij dio ontdekking gedaan hebt. Ten tweede heb ik uw geld. Ten derde bon ilc voornemens het te bohonden. Hoo vindt gij dat? Ik vind dat gij u do moeite niet behoeft te geven langer in de kamer te blijven, als gij hier alleen komt om ons te zeggen wat wij reeds weten, sprak Leonard. Wij weten dat gij het geld hebtwij hebben er geen oogen- blik aan getwijfeld dat gij voornemens waart bet te behouden. - Gij zijt daar volkomen zeker van, veron derstel ik hernam Treverton. Volkomen ze- kor dat u geeno hoop overblijft om in 't ver volg door verdraaiingen en verwringingen der wot het geld weer uit mijn zak in den uwe to doen overgaan - En nogmaals zeg ik u, sprak Leonard, dat wij geen lust hebben, to hooren wat wij reeds woton. Hot is eene verlichting voor mij en mij no vrouw, een vermogen te hebben af gestaan dat wij geen recht had te bezitten. Dat is uw gevoelon Voorzekor, antwoordde zij. Nooit bon ik het meor van harte met hem eons geweest dan nu. Eizegde Treverton. Dan schijnt het wel dat gij niet meer om dat guld geeft dan hy Hij heeft u reods gezegd, antwoordde Rosamond, dat het eene even groote verlich ting voor mij als voor hem is, er afstand van te doen. Hij stond op, zette zijn hoed op, nam zijn dikken stok onder den arm, en naderde Rosa mond eon paar sehreden. Ik ga nu heen, zegde hij Ilebt gij lust mij de hand te drukken. Rosamond koorde hem den rug toe. Treverton stapte den gang in. Tien minuten later bracht do waiter een verzegelden brief, aan Mevr. Frankland go- richt. Dio brief was, zooals hij zegde in de koffiekamer van het hotel geschreven door don persoon dio in do tegenwoordigheid van mijnbeer en mevr. Frankland was ge drongen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2