der lende Bonna! Ci Oe Kapitein mei de Roede Handen ^I[g Bloedig drama te Merxplas Het C5-e>lx<ö±:o.'X De Kapitein mei de Roode Randen Een drama te Antwerpen rtjilden ongeveer 250 man aan het dorp Odi- ;na ontschepen. Het 10® balaillon Bulgaren, randde de Turken aan die op don loop geraak ten en op do schepen vluchtten, ongovoor 25 dooden en 16 gekwetsten achterlatende. Van Bulgaarsche zijdo waren er enkel 3 dooden en 18 gekwetsten. Rond 1 uur van den na middag verlieten do schepen de kust. De Turken zijn tevreden Sedert verleden Zaterdag wordt er geeno enkoio mededeeling meer gedaan aan de be volking. Do dagbladen zijn eensgezind om te beslatigen dat do toestand van bet leger gansch bevredigend is. Do Bulgaarsche vestingen van Silivri wor den door de Turken gebombardeerd, zulks met het gevolg dat de Bulgaren verder naar liet binnenland zijn moeten achteruitwijken. Hot pantserschip «Idjalie»heeft ook Baga- das beschoten. De reizigers te Constanlinopel toegeko men, uit de richting van Malteppe verhalen dat do gevechten van Gallipoli alleszins hardnekkig waren. ianina. Tjit Plillippiades seint men aan de dag- Lladon van Alhenen, dat Ali-Riza pacha, oud-bovelhebber van Monastir, die tot hiertoe zijn algemeen kwartier lo Zifla had, te jJanina is weergekeerd, aan 't hoofd van 2000 man. Men kondigt ook de aankomst te Janina aan van een regiment komende van Doura en vergezeld van belangrijko kudden hoornvee en aanzienlijke hoeveelheden mondvoorraad. JEr zouden ook eenige geschillen bestaan tus- schen Ali-Riza pacha en Essad pacha maar :men verzekert, dat de officiers loebehoofendo •aan do Jongo Turken en dio den weerstand tot hot uiterste prediken, in overgroot getal •zijn. Vedrines neemt dienst als luchtylieger in het Servisch leger. Jules Vedrines is te Belgrado toegekomen, 'tVooikeoronde van Nisch en van Uskub waar 'bij do militaire inrichting dor Scrvischo vliegtoestellen heeft bestudeerd. Eeno laatste poging van Turkyë. llakki pacha zal vandaag, Dijnsdag naar Weenon, Parijs, London en Borliin afvaren. De otficieële kringen erkennen dat hij met ueno gansch bijzondere zending is gelast, maar niet met hot hernemen der vredeson derhandelingen, Men verondeistelt dat hij zal pogingen aanwendon opdat do groole mogend lieden van Europa al do zakon, Tur kic betredende zouden oplossen, liet antwoord va» d&n Czar aan Frans-Jozef Men weet dat de prins van Hohenlolce plotselings ziek geworden is. Hot antwoord dal hij droog- voor den keizer van Oostenrijk, word aan Frans-Jozef besteld door tusschen- ïiomst van don minister van buitenlaudscho zaken. HEIT PROCES Hoe ver staan do zaken Dit do ondervraging der zwaarste beschul digden blijkt het helder als de dag, dat zij door hun houding en onbehendige antwoor den hun proces hebben verloren. Om zoo to zoggen is Gaiouy onder hen do eenige, dio een stond wat sympatie wist lo verwerven men denkt dat hij aan de doodstraf zal onl snappen, doch dal Gallomin, Snutly, Dieu donnó, Mrdge en Monnior ter dood zullon worden veroordeeld, indien do getuigen 'tzolfde verklaren als tijdens het onderzoek. Men is Van meening dut do beschuldigd van «lootreding tot eene misdadiger-sbendc» meest allen zal treflen en do andere beschul digden lot dwangarbeid zullon worden ver oordeeld. Wellicht een paar vrijspraken, dank zij do behendige pleidooien der advo- katon. Tot een advökaat zoi Carouy, dat do on beweeglijke gelaatsuitdrukking der gezwo renen niets goeus voorspelt. Zondag hebben de beschuldigden hot be- zoolc van bloedverwanten en vrienden mogen ontvangen. Zitting van Maandag 'Do toeloop bij dit geruchtmakend rechts- DE VOLKSSTEM 12 FEBRUARI 1913' geding is nCg allijd evon groot, en vooral zeer vele vrouwen zijn aanwezig. De gerechtszitting wordt geopend te 12 ure, 's middags, ter voortzetting van du ge tuigen verhooren. De heer Darlois, schrijnwerker te Nancy, patroon van Dieudonnó, roemt dezen als werkman. Volgens Darlois zou beklaagde niet links zijn. Daarna volgt do verklaring van M. Guó- rin, schrijnwerker en werkgezel van Dicu donnó. Hij weel dat deze laatste op een Za terdag vertrokken is met een persoon die hem op zijn werk was komen halen. Hij heeft Bonnot meonen te herkonnén. Men leest daarna de getuigenis eener da me Grillet, logisthoudsler te Long-la-Ville, die Bonnot en Dieudonnó in haar herberg heeft gezien, waar ze samen dronken. Vervolgons wordt gehoord Mevr. ROL LET, logisthoudster, daarna haar knecht, en men leest do getuigenverklaring voor van den lieer Rollet Uit een en ander blijkt dat Bonnol op logist is geweest bij den lir Rollet, ondejr den naam van Comtesse. Dieudonnó is eene kamer komen buren, zich aanbovolende uit naam van Bonnot en den vulschen naam aannemende van Aubertin. Behalve andere bezoeken ontving Dieu donnó ook het bezoek van De Boe. Verscheideno getuigen worden geboord, om bet alibi van Dieudonnó vast te stellen. Onder deze getuigen bovindt zich ook do moeder van den bandiet. Deze beweert, dat baar zoon bij haarbleof van 19 tot 25 Decem ber. Hij is slechts op Kerstdag 4911 ver- trokken. Volgens vrouw Dieudonnó is haar zoon onbekwaam tot het plegen eener euvel daad. Do volgende gotuige is Emiol Bill, van Nancy, de broeder van Charles Bill, die te Nancy den sciirijnwerkor Blanchot ver moordde. Emiol Bill vorklaart, dat Dieudonnó op IS December bij liem is geweest. Hij keerde anderendaags terug en ook op 21 Decem ber was hij bij hom. Op de vraag van den voorzitter of Hij niét wist wie Blanchot vermoord bad. antwoordt Eraiel Bill dat zijn broeder Karei Bill, de moordenaar was, doch, dat hij niet wist waarom de misdaad gepleegd werd. De Voorzitter doet hem dan opmerken, dat het was, omdat Blanchot weigerde deel te nemen aan een komplot dat eon alibi, aan Dieudonnó moest bezorgen. Verscheidene andere getuigen verklaren nog Dieudonnó te Nancy gezien te hebben op 21 December. Eene kofïiohuishoudster van Nancy be weert dat Blanchet haar had gezegd had dat mon bezig was een alibi to bezorgen aan Dieudonnó. DE VOORZITTER. Weet gij wel, dat hetgeen gij daar zegt zeer erg is GETUIGE. Ja ik weet het, doch het is de zuivere waarheid. De volgende getuige, Mej. Belot, ver klaart dat zij niotzal spreken, daar zij bang is voor de wraak der bandieten. Daar do voorzitter aandringt, eindigt zij met te vcrklaron, dat zij ook wist, dut er voor een lilibi voor Dieudonnó gezorgd werd. Zij voegt erbij, dat zij Gullemin, Garnier en Carouy bij do Roinerts gezien heeft on dat Mov. Reinorts haar verzocht had nooit te zeggen, dat zij deze bandieten ten harent ge zien had. Galleinin loochent bij Reinorts goweest te zijn. De schrijnwerker Humblot, van Nancy, die met Dieudonnó gewerkt heeft verklaart dat Dieudonnó niet links was. M. VignollcS, policieollicier te Parijs, is te Amsterdam een onderzoek gaan doon over do betrekkingen van De Boe, Callemin, Bon not en Gamier, met zekeren Van den Borg. Uit hut onderzoek is gebleken, dat de ban dieten op 23 December 1911, alsook van 3 tot 5® Februari 1912 te Amsterdam verbleven en van 5° tot 7e Februari 1912 le Den Haag waren. M. Vignollos beeft Van den Berg onder vraagd on deze in 't nauw gebracht, moest eindelijk wel bekennen. De verklaring van Van den Berg zal ten andore gelezen worden op het Hof. Do policieofficior M. Pator, van Amster dam, ondervraagd over Van den Berg, zegt dat deze zeer slecht geboekt staat. Hot verhoor wordt.pm 5 ure 15 geheven. loopt ten einde. Ouzo lezers welen nu waarin bestond en hot wedervaren der hoofdperso nen, Sara Loeson, Rosumondo en de blinde Lenny. Vrijdag begint De Volksstem een nieuw mengelwerk. Lang hebben wij gezocht en nu zijn wij er in gelukt een verhaal le vinden, dat onge twijfeld do bolangstelling onzor lezers, van af hot eerste vervolg, schier gedurig aal doen slijgon. De lotgevallen van gebourando tijdens de groole Fransche revo lutie van de jaren 1790 en later, zijn daar door alleen roeds hoogst bolangrijk. De fei ten vallen vóór in Bretangno en zijn in klare, duidelijke taal weergogeven volgens oor spronkelijke geschiedkundige stukken. Elk een zal met genoegen liet verhaal volgen*. Leest dus te beginnen tan Vrijdag in De Volksstem het mengelwerk j Het is waarlijk betreurenswaardig hoe heelo bendon jongelieden van beide geslach ten de stad doorkruison, terwijl zij liederen huilen,die alles behalve deftig zijn. Men weet ook niet wie meest meet be klaagd worden, of die onnoozele kindoron dio aan bun eigen zelve worden overgelaten, of aan do gevaren van do straten helaas, dien dag talrijker dan anders of de onge lukkige ouders dio zich met hot lot hunner kinderen niet meor bekommeren. Maar, om tot onze zaken weer te lceeren, eeno enkele zaak heeft mij getroffen dat do karnaval dit jaar zooveel bijval genoot als vroeger.® liet valt buiten twijfel dat hel meestal de rijken niet zijn dio zich verklee- den de Kleedij der gomaskerden en hunne spreekwijze bewijzen zulks gonoeg. Men kan ook niet zoggen dat do moeste liefhebbers van karnaval vooral aangetroffen worden onder de katholieken. Het besluit daarvan is dat de socialisten van Brussel nu zooveel hebben gefeest en ge vierd als andore jaren, en dat zij enkel de aigemeene werkstaking gemaakt hebben wanneer hot er op aankwam te... sparen De rechterzijde der Kamers komen vandaag hijeen. De nieuwe militaire wet zal natuur lijk aan de dagorde der beraadslagingen slaan. Tot hiertoe zijn or GO redenaars ingeschre ven om deel te nemen aan de bespreking. Ik vrees zelfs, ^indien men zoo begint, dat men op die wijze met de bespreking niet zal gedaan krijgen, noch togen Paschon, noch tegen Sinksen IIahold. Eene genaamde Maria De Caluwe, 28 jaar oud, wonende Kloosterstraat, le Antworpen, had verscheidene jaron »op zijn Bebelscli ge leefd met zekeren S...... 44 jaar oud, wo nende Nationalestraat. Vijf kinderen waren uit die verbintenis gesproten, waarvan thans nog drie in leven zijn. Zondag nacht kwam' de vrouw in gezel schap van een nieuwen vriend in eene her borg der Steenkappers vest, waar S...., zich bevond. Deze trok onmiddelijk een revolver en loste verscheideno schoten in de richting van hel koppel. Beiden werdey getroffen. De twee slachtoffers werden naar hot gast huis overgebracht. Swerd door oogge tuigen in bedwang gehouden, tot bij de aan komst der policie. Hij Werd dan in hot go- vang opgesloten. De moordenaar verklaarde uit jaloersch- heid gehandeld te hebben en den revolver op 4° Februari laatstleden in een magazijn der de Keyserloi gekocht to bobben. 81® VERVOLG.- Rosamond opende den brief. Op de eeno zijdo was een wissel, te haren kehoevo getrokken, voor het bedragvan veer tig duizend pond. Op do. andore zijde stonden dezo regels ter Opheldering Neem dit. Vooreerst omdat gij en uw ocht- genoot do eenigo menschen zijt, wolko ik ooit ontmoet heb, die waarschijnlijk niet slecht zullen worden doordat zij rijk zijn ge maakt. Ten tweede, omdat gij de waarheid gezegd hebt toen hot verlies van geld er mede gemoeid was met dio te uiten, en gij eeu vormogen hadt kunnen redden door zo te verzwijgen. Ten derde, omdat gij het kind van eene tooneelspeelster niet zijt. Ten vierde, omdat gij er niets tegen doen kunt, want ik zal het u bij mijn dood nalaten, als gij hot nu niet hebben wilt. Vaarwel kom mij niet be- zookon, schrijf mij geeno brieven van dank betuiging, noodig mij niet bij u, prijs mijne edelmoedigheid niet, en bovenal, laat u niet weder met Shrowl in Andreas TREVERTON. Het eersto wat Rosamond deed, toen zij en Laar echtgenoot een weinig van liuuno ver* Hoc men te Brussel spaart voor de aigemeene werkstaking. - Eene vergadering o'er Rechter zijde.-Het militair debat. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar.) Brussel, 11 2 13. 't V/as verleden Zondag ook karnaval te Brussel en aan den vastenavond kon men niet bemerken dal do wei lieden aan 't sparen waren tegen de algemCene werkstaking en togen den eindstrijd. In do straten evenveel volk als andere ja ren evenveel gemaskerden evenveel ver- raaakzucht in du menigte. Wel nog dat de stedelijke policie dezen nacht bijzonder toegevend was, anders liadde j men naar d«n amigo eene gedurige procassio zien optrekken van luidruchtige lieden. Wat wil men? Een aantal lieden die lastig en tegen wil en dank gebukt gaan onder du verplichtingen wolko de hedendaagsche be schaving ons oplegt, snakken naar de gele gen om, onder een masker aan de al die ver plichtingen eens lo kunnen ontsnappen en le kunnen zottigheden zeggen en zottigheden doen en oene handelwijze te houden welke hun. anders nooit mag worden ten laste ge logd. Vrouwen en jongo dochters zijn do laatste niet om mede lo doon, geloof mij. Een wachter doodt een ontsnapte 2ooals men weet winnen do personen dio voor een zekeren tijd in het Weldadigheids- geslicht van Merxplas verblijven eonig gelJ. Gewoonlijk zijn er eenige kolonisten, die slechts naar de betaling wachten, om te trachten te ontvluchten. Ook nemen meest al de vluchtelingen den zelfden weg eene dreef welke van het gesticht naar een groot bosch leidt eens in het hosch, hebben zij kans weg le geraken. Zaterdag was bet betaaldag gowoest, en en de wachter Max Van Bergen verborg zich in de dreef, om de vluchtelingen te verras san. Lang bevond hij zich nog niet in zijnen schuilhoek, toen hij een tiental vluchtelin gen zag voorbijloopen. Hij loste een rovol verschot in do lucht, hopende dat de ont vluchten zouden terugkeoren. Hij wilde no; schieten, doch zijn wapen ketste* Van Bel gen liet het wapen zakken en werkte er aan, om hot schot lo doon afgaan. Eensklaps sloeg do haan toe en een vluchteling, di»> juist voorbijliep kroeg den kogel in do borst. De ongelukkige, zekero Van Reolh, af komstig van St Nikolaas, werdt in bopeloo- sien toestand naar het gasthuis overgebracht. De mat) is do longoa doorboord. Het parket van Turnhout, vergezeld van een welsdoklor, is te Merxplas oen onder zoek komen doen. bazing bekomen waren, was ongehoorzaam te zijn aan Treverton's bevel, om hem geene brieven van dankbetuiging te schrijven. De bode, die met haar brief naar Bayswater ge zonden werd, kwam zonder antwoord terug en berichtte dat een onzichtbare man, met eene barsche stom, hem toegesnauwd had, den brief over don tuinmuur te werpen en dadelijk heen te gaan, als bij niet wildo dat hem do hersens ingeslagon werden. M. Nixon, wien Leonard onmiddelijk liot weten wat er gebeurd was, bood aan, nog dienzelfden avond naar Bayswater to gaan, on eene poging aan te wendon om M. Trever- ton, uit naam van M. en Mevr. Frankland, te spreken. Ilij vond Timon van Londen genaak baarder dan hy verwacht had. De mensclien- hater was voor eenmaal in zyn leven in eeno goede luim. Dczo buitengewone verandering was bij hem teweeg gebracht door een gevool van voldoening dat hij Shrowl zooeven uit zijn dienst had weggejaagd op grond dat zijn heer geen geschikt gezelschap meer voor hem was na zulk eene dwaze daad begaan te hebben van M. Frankland haar veertigduizend pond terug te geven. Ik zegde hem sprak Trever- ton, grinnikende bij herinnering van het afscheidstooncel tusschen zijn bi-diendo en hem, ik zegde hem dat ik me gecne mogelijk heid kon verwachten, na hetgeen ik godaan had, zijne goedkeuring langer to verdienen, en dat ik er niet aan denken kon, hem onder deze omstandigheden, in zij no betrekking te houden. Ik verzocht hem mijn gedrag mot zooveel toegevendheid te beschouwen als hij Icon, omdat do eerste aanleiding daartoe toch eigenlijk geweest was dat hij liet plan van Porthgenna Tower gekopieërd had, hetgeen Mevr. Frankland tot do ontdekking van de Mirte-kamer geleid had. Ik wenschte hem geluk met eene Leloouing van vijf pond ge kregen te hobben, omdat hij het middel was geweest om een vermogen van veertig dui zend pond terug te geven en ik liet hem uit, met oene beleefde nederigheid, die hem half razend maakte. Shrowl on ik hobben dikwyls getwisthij was tot lieden toe altijd tegen mij bestand geweest, maar hu heb ik hem einde lijk op zijn rug go worpen Hoowol Treverlon bereid was zoolang over de neerlaag en do wegjaging van Shrowl to spreken als de zaakwaarnemer hem wilde aanhooren, was hij gansch onhandelbaar ten aanzien van Mevr. Frankland, als Nixon be proefde het gesprek op dat punt to brengen. Hy wilde geen boodschappen aanhooren, hij wilde geene belofte van oenigerlei aard voor 't vervolg geven. Alles wat liij te bewegen was aangaande zich zrlven en zij no eigeno plannon te zeggen, was dat hij voornemens was liet hui3 to- Bayswater te verlcoopen, en Brussel. Gevecht tusschen gemasker- den.Eene bende geir.askerden met geweld do deur sluitend van eene melkorij in do Op voedingslraat, pletlerde den duiin van bet 13j*arig jongelje. Jozef V.*., wonend Gent .scben Steenweg, te Molenbeek. Desaangaaii- do onlstond oon twist tusschen de bendo en toeschouwers.. Een lievig govecht volgde. Policioagonterr snelden toe en twee dor vechters, een burger on oen gemaskerde, werden naar het kommissariaat der 3° afdee- ling geleid waar proces-verbaal ten hunnen laste werd opgesteld. Zij waren allebei erg bobloed on alles laai veronderstellen dat er zich nog meer in dien toestand zullen bevinden, doch do plaat poot sten. Agept door straalloopers aangerand Een 15 lal straatloopers der Marollei hebben verleden nacht op de Hoogstraat den agent Geldlief der 1° afdeeling, aangoval- weer te gaan reizen om do monschelijko na tuur in verschillende landen te bestudeeren volgens een plan, dat hij nog niet beproefd had, namelijk, om te trachten het gocdo, dat er zoowel in de menschen was als het kwade te ontdekken. Hij zegdo dat dit donkbeeld bij hem opgekomen was door zijn verlangen om zich tcovertuigen of M. en Mevr. Frankland volstrekte uitzonderingen onder de mensche- lyze wezens waren of niet. Voor bet tegenwoordige was hij gezind te denken dat zy liet wel waren, en dat zijne reizen waarschijnlijk tot geene voldoende uitkomst zouden leiden. M. Nixon drong te vergeefs op iets'in den vorm van eene vrien delijke boodschap, om tegelijk met het nieuws van zijn voorgenomon vertrek moe te bren gen. Dit verzoek bracht bij Timon van Lon den niets anders te weeg dat een spottend ge grinnik, gevolgd door deze afscheidswoorden, welke hij aan liet tuinhek tot den zaakwaar nemer rich Ito Zeg aan de twee verbazende menschen dat ik mijne reizon misschien met walgini opgeef wanneer zij het minst verwachten en dat ik hon mogelijk eens kom wederzien alleen om nog eeno aangename gewaarwor ding uit het erbarmelijk schouwspel van het meiiscbdom moo te dragon voor dat ik sterf. (Vervolgt.) Ion. De ordehandhaver trok do sabel on bli«9 alarm. Van alle kanten snelden agenten toe en twee belhamels konden aangehouden wor den. Zij waren beiden dronken en werden ter beschikking van het gerecht opgesloten. Gestolen goed aangeslagen. Ten gevolge van do talrijke diefstallen welke sedert eenigon lijd geploegd werden in iie bijzondersto magazijnen van het middon der slad, opende do policie een neerslig onder zoek. Zij vernam woldra dat do dieven hun- non buit aan eenen spotprijs verkoohton in winkels uit den omtrek der Blaesstraat. Maandag morgond stapte de policie daar af en ontdekte er eene groote hoeveelheid go- stolen goed. Al dezo voorwerpen, voor meer dan 4000 frank weerde, werden naar het policieburoel overgebracht. Droeve drank. Een werkman Pie- ter P..., wonende Abrikozeboomslraat had isler vele kroegen bezocht on en dronken thuis gekomen, wierp hij zich op zijne vrouw om haar lo mishandelen. Hij sloeg haar zoo lang tol dat de vrouw voor dood bleef iiggen. De geburen ontboden de politie die bet slachtoffer inoer dood dan levond naar bet hospitaal bracht. De buurvrouwen van bet Marollenkwar- tier hebben gezworen hem dit betaald te zei- len en bij de eerte de besle gelegenheid, hem van 't zelfde laken een broek te passen. Gemaskerde onder een taxi. Een troep vermomden danste Zondagavond 8 uur Óp de Luxemburgplaals wanneer een taxi kwam aangerold. Do jongeling Willcins kon zich niet in tijds lor zijde werpen en werd aangereden. De taxi reed hem over 't lijf en brak hem eenige ribben. Erg verbrand. Een 20jarig meisje, wonende Jozef De Keynstraat, stond Maan- dagmorgend to dicht bij de gloeiendo sloof in het werkbuis barer meesters. Eensklaps vatten hare kleederen vuur en zij werd door vlammen omringd. Andere arbeidsters doof den dezelve uit bij middel van dokens, doch reeds werd-bet slachtoffer erg verbrand aan de beenen, borst en den onderbuik. Na voorloopige verzorging door een doktor, werd hel meisje naar het gasthuis ovorgo- bracht. Haar toostand is zeer onrustwek kend. De zuFvere koffie doet velón kwaad. Do chieorée Vincart doet allon goed. 1500 Q. Schaarbeek. Brand. Zondag avond rond 7 uur 45, ontstond brand in hot maga zijn van eetwaren van M. Glorie, Vander- lindenslraat. Een gebuur gaf het alarm en de pompiers bevonden zich spoedig ter plaats. Na 20 minuten, was alle gevaar geweken. De schado is niettemin groot, want vele koopwaren werden duor het vuur vcrniold. Do oorzaak van den brand is niet gekend. Een icanhopige. Een handelsbe diende, oud 45 jaar, wonendo Filomor.aslr. te Schaarböok, aan eeno hartziokte lijdend, verliet Zaterdagavond zijne woning. Hq nam zijne revolver inedo en verwittigde schrifte lijk zijne familie dat hij zich zou zelfmoorden om een einde le stollen aan zijne smarten. Do politie van Schaarbeek heeft de persoons beschrijving van don wanhopige in alle rich tingen gestuurd. StJans-Molenbeek. Brand.Op de slaapkamer van den heer Debuylo, 27, Me- kaniekwerkersstraat, is Zondag avond brand uitgeborsten. Na 20 minuten werkens, wa ren do pompiers der gemeente meester van bet vuur. Al de meubelen werden door hot vuur vernield. De schado is nog al groot. Anderlacht. Moedige daad. Eon tramvoerder, in dienst derBrusselsche trams, Tbys genaamd, wonende Bergenschen steen weg, keerde Zondag nacht rond 1 1/2 ure huiswaarts, toen bij een losloopend peerd in volle vaart zag naderen. M. Tbys sprong naar den kop van hot dier, pakte de manen vast en werd een honderdtal meters ver mea ger,ikt eer bij erin gelukte het dier te doen stilhouden. M. Tbys was zoo erg gewond aan do beonen, dat do agenten, dieinlus- sclienlijd toegesneld waren, een rijtuig moesten bijhalen om hem huiswaarts te brengen. Hot peerd hoorde too aan M. Van Ueeson, huurhouder, Eloystraat, le Cure- gliem, en was uit don peerdslal ontsnapt. St-Joo-ten Noode. Vrouw levend ver brand. Zondag avond Had con erg onge luk plaats in de St. Jooslstraat. Eene lamme vrouw, Mme W® Van Bilst, 65 jaar oud, die alleen 't buis was, was lo dicht bij de stoof genaderd, toen hare kleederen opeens vuur vatton. Op het hulpgeroep van bet slachtof fer snelden goburen too, dio haar in dokens rolden en alzoo erin geluk ton de vlammen te overmeestoren. Mme \Ve Van Bilst, was niettemin reeds erg verbrand over gansch het lichaam. Men heeft haar naar hot gast huis overgebracht, waar haar toestand zeer erg beoordeeld werd. Een huisch aan de NoordstatieNu on dan doot do policie van Sint-Joost-ten- Noodo, een bezoek aan de verdachte kroe gen, en slaaphuizen, dio in den omtrok der Noordstalio nogal talrijk zijn. Zondag morgend, was dit weerom het ge val en twee govaarlijke apachen, met hunne bijzit, werden aangehouden en ingokerkerd. Wette ren. Het parket. Gisteren is het parket alhier afgestapt en heeft,vergezeld van den heer policiokornmissaris der ge meente een bezoek afgelegd in verschillige herbergen alhier, ten einde zeker kansspel in beslag to nemen Sedert eenigen tijd zag men bier in do drankhuizen een soort van biljart hangen, op dewelke de verbruikers konden spelen en bij winning een mplaal ontvangen (bon) voor 1 of 2 pin ton bior. Dezo machionen wordon aangeslagen,doch builen in eene herberg aan de Zandstraat alhier,waron do kansspelen in Wetteren alle maal verdwenen. Do zaak is in vorder onderzoek. Ongeval. Gisteren tegen den avond kwara brouwer X.., vergezeld van twoo

De Volksstem | 1913 | | pagina 2