m De dood van kapitein Sootl De H. Vader in rouw DE VOLKSSTEM Overlijden der zuster van Paus Pius X De oudste zustor van PausPiusX, Mej. Rosa Sar to, die sinds een drietal weken lij dend was, is Dinsdag rond den middag ovor- ledcn. Mej. Sarto woonde nabij hot Valikaan op de St-Pietersplaats, in gezelschap barer jon- *gero zuster en barer nicht. Haar toestand scliecn in de laatste dagen verbeterd, en do H.Vader, dio zijne zuster, -welke te Venetië bij bom woonde, eene bij - jzondere genegenheid toodroeg, liet dagelijks naar haren toestand vernemen en zond haar troostende woorden. Daar men vermoedde, dat eene plotselinge verergering der borstkwaal zou beletten baar do Laatste H. Sakramenten too te dienen had men haar op hare aanvraag berecht. Maandag nacht deed de gevreesde verer- goring zich voor. Dinsdag morgend moest men haar zuurstof laten inademen. Do Paus werd alsdan verwittigd, dat do toestand zijner zuster verslecht was, doch dat or geen onmiddelijk gevaar bestond. De toestand verslechtte echter gedurig en om 11 ure viel de zieke in doodstrijd. Eene uur later gaf zij den geest. Do II. Vader werd onmiddelijk op de hoogte gebracht van die droeve tijding, welke hem diep ontroerde. Allo verhooren zijn goschowt. De Osservatore Romano schrijft, dat Mej. Rosa Sarto, eene vrouw van voorbeeldige deugden was. Heel baar levon bracht zij door in de traditioneel* deugden barer familie: goed tegenover iedereen, liefdadig, zedig. Hare dood was, zoo godvruchtig als haar leven. te Vinden dezo van kapitein Scolt, doktor Wilson on luitenant Bowers. Nabij het lijk van kapitein Scolt vond men eenige bladen papier, waarop Scolt, toen hij zag dat er geen ontkomen meor mogelijk was, liet ver- lvaal van zijn lijdensweg had vermeld. Kapitein Scolt verhaalt eerst de dood van den matroos Evans, voorgevallen .op 17 Fe bruari 1912. De ongelukkige kreeg een bïoedopdrang aan den voet van don gletscher Bcardmoro en alle zorgen bleven vruchteloos. «liet tweede slachtoffer was kapitein Oates. Dezes bandon en voelen waren vervrozen, doch hij verdroeg de onuitstaanbare pijnen zonder eene klacht uit te spreken. Do onge lukkige» waren gedwongen in hunne tont to blijven. De ongelukkigen waren gedwongen in hunne tont te blijven, daar buiten een he vige sneeuwstorm woedde. «Op 16 Maart gevoeldo kapitein Oates dat alle hoop verloren was. Eensklaps stond hij on en ging buiten, zeggende dat hij daar beter zou zijn. Men beeft hem niet weder gezien. «Men heeft liem niet meer weder gezien. Wij wisten, zoo schreef Scolt, dat hij de dood te gemoet ging. Wij hadden al gedaan wat mogelijk was, om hem aangenaam te zijn en zijn lijden lo verzachten, doch hij wist, dat hij onmogelijk op eene slede kon plaats nomen en dat hij aldus onzen terugkeer moest vertragen. Hij verkoos zich te slacht offeren om te trachten ons te redden. Hij is gestorven als een held, loonende hoe oen Engelschman weet te sterven. «Nadat Oates bezweken was, zijn do drie overlevenden, Scott, Wilson on Brouwers in hunne slede naar het Noorden vertrokken, zoo snel zij maar konden, doch aan don 79eu graad zuiderbreedte moesten zij stoppen. De ben, om bun Vaderland te ecren,zou gezorgd worden. Lord Asquilb, die in do Kamer der gemeenten het overlijden van Scolt en don brief mededeelde, legde do plechtige verkla ring af, dal de bcdo van Scolt zou verhoord worden. Reeds is hot noouigó gedaan, om Mevr. Scolt, dio met bare twee jonge kinderen op Nieuw-Zeeland baren echtgenoot was gaan opwachten, naar Engeland lo doen terugkoe ren. Daar kapitein Scott in Engeland enkel vrienden loldo, zoowel in scheeps-als in de wetenschappelijke middens,wordt zijne dood als een nationale rouw betreurd. HET PROCES on waaraan meest do al bandieten zoo nauw verbonden waven, kondigde op 6 Februari oen artikel af getiteld De twaalf Polichi nellen. - In dat artikel viol do schrijvor in hovigo bewoordingen de juryleden, welke de ban dieten moeten oordnèlen aan, en gaf ter zolfdertijd hunne namen en adressen. Tevens riep de schrijver de wraak der kameraden op de juryloden. Het parket besloot vervolgingen in te spannen. 'Een aanhoudingsmandaat werd afgeleverd ,egon den bestuurder van L'Anarchie, zeke ren Renaat Foucado. Hij was echter spoor loos verdwenen, doch is thans toch gevon den. Hij verschool zich in een hol el der Horicartstraat to Parijs, onder den naam van Lebrun. Het verhoor van Dinsdag Het verhoor wordt om middag heropend Ten gevolge van den dichter! mist wolko over Parijs hangt-, zijn do oloktrieke lampen aangestoken. Daar er geone bijzondere geiuigen opge roepen zijn is er minder volk als naar ge woonte. De eerste getuige is een schriftkundige, M. Hughes, die bet reizigorsboek onder zocht van liet hotel van Don Haag, waar Gal lemin en De Boe afgestapt zijn. M. Ilughes beweert dat hut telegram op 26 Januari 1912 uit Nancy verzonden va de hand Gallemin is. Do postkaart uit Rot terdam aan Van den Berg gozonden den 12 Januari 1912 is van De Boe. Do expert vond op het reizigersboek do handteekons van Cullcnoin en De Boe. MM. Borraz en Boauvais, opzichters der voilighcidspolicie, beweren, dat Gallemin na De lijdensweg van vijf helden Wij 'nebben gisteren gemeld, dat kapitein JScolt, die op terugreis was van de Zuid- peel, in een sneeuwstorm omgekomen was. Thans hoeft men volledige inlichtingen hekomen, over de omstandigheden, waarin de ongelukkige ontdekkingreizigers aan hun einde kwamen. Deze inlichtingen werden aan een En- gelsch blad gestuurd door luitenant Evans van het Poolschip Tarra Novadat lhan3 te Nieuw Zeeland is aangekoinon. Do expeditie i Scolt was in drie afdeolingon gesplitst eene Noorder- eene Wester on eene Zuider afdee- ling. Kapitein Scoltr dokier Wilson, luite nant Bowers, do matroos Ewans, en kapi tein Oates vormden doze laatste afdeeling. 't Waren eigenlijk dezèn die den Zuidpool waar Amundsen bon reeds voorgegaan •was bereikten. De twee andere afdeolin gon waren slechts gelast met meetkundige waarnemingen, terwijl eene hulpwacht aan boord van de Terra Nova achterbleef. In de maand Maart 1912 waren de Noor der on Wosterafdeelingon reeds aan boord van de Terra Nova teruggekeerd en luite nant Acblinson, die het bevel had over het schip, daar luitenant Evans erg ziek was, besloot eene expeditie uit te zenden om do groep Scott te gemoet to gaan. De twee mannen dio uitgetrokken waren tor ontmoeting van Scolt, kwamen eenige dagen later onverrichter zako terug, daar hunne honden dreigden te bezwijken. Men wachtte dan eenige dagen, en toen in April nog geen nieuws over kapitein Scott ontvangen was, werd eeno andere opzoeking gedaan van verschoidono dagon. 't Was ook vruchteloos. Dan kwam het slechio soizoen en alle opzoekingen moes- ton gestaakt worden tot einde October. Op sneeuwstorm woedde met zulke hevigheid, zi]n"0°aail|,0'aai„g verklaarde, dat indien de dat alhoewel de reizigers zich nog slechts op J„sl dsl, orflonerstiaat genoeg had opge elf mijlen afstand bevonden van dun wacht post van One Ton hot onmogelijk was vei der op te rukken. «Do sneeuwstorm duurde negen volle dagen, en al onzen voorraad raakte op. Van dan af was onze dood beslisten kapitein Scolt begon zijn ijselijk verslag.... «De ramp is niet to wijten aan gebrekkige inrichting, doch aan al lo veel rampspoed welke ons op heel don tocht onophoudend bleef vervolgen. «Vooreerst de poneys, waarop er zooveol gerekend werd, ontbraken sinds Maart 1911. Diontengevolge konden wij slechts met veel vertraging vertrekken en den voorraad moest uit hoofde der geringe trekkrachten nood zakelijker wijze beperkt worden. «Hot weder was waarlijk doorslecht en zelfs do slechtste vooruitzichten zoudon, over troffen geweest zijn. Eerst werden öe reizi gers door een geweldig tempeest tegenge houden dan begon een sneeuwstorm wolko ook verscheidene dagen aanhield en al den voorraad deed ontbreken. Wij bobben den Pool bereikt, zoo ein digt Scolt, docli 't was slechts om er do droeve vaststelling te doon, dat Amundsen ons to voren was geweest. Evenwel zoudon wij toch in goede voor- waardon teruggekeerd zijn, indien do onge lukkige Evans was blijven leven. Zijne on dervinding, zijn grenzelooze toewijding en opoffering, zijn moed, bad ons allen kunnen reddon. Men zal zich eon gedacht vormen van hetgeen wij lo lijdon haddon, als won weot, dat bij dage do koude 20 tol 30 graden on der nul was en bij nachte minstens 47 gra den, en wij noch levensmiddelen, noch kolen hadden. Ik geloof dat nooit menschelijke wezens zooveel loden als wij.» Wij raken uitgeput, het wordt moeielijk 30 Oktober trok men af. - Men vond de I °m schrijven, doch wij betreuren lot niet, want zoo wij in onze poging met gelukt zijn, hebben wij toch getoond, tot wat Engel schcn in slaat zijn..» ■wachtpost van One Ton onaangeroerd, betgeen dus beleokende, dat Scolt en zijne gezellen niot tót daar teruggokeord waren. De opzoekingen werden verder doorge- drevön en op 12 November bemerkte mon eeno zwarte slip op de onmetelijke ijsvlakte. Het was eene tent. Zoo snel men kon liop dal hot Engelsch gouvernement voor de fa- men or heon, doch 't was om er drie lijkon miliën van dezen die hun levon gegeven heb- In de tent, naast het lijk van Scolt, lag 'ook een brief, gericht aan het Engolsclie gouvernement. In dat schrijven vraagt Scott, XXVI. 82® VERVOLG. - DE DAGERAAD VAN EEN NIEUW LEVEN. Vier dagon later waren Rosamond en Leo pard met oom Joseph opliet kerkhof van Porthgonna. De aarde, tot welke allen weorkecren, had zich boven haar gesloten: Sara Leeson had eindelijk de rust gevonden, die haar aan het eiudo van haro vermoeiende pelgrimreis wachtte. Het graf van don mijnwerker, waar van zy tweemaal heimelijk eenige grashalmp jes tot aandenken had geplukt, had haar in den dood de eigene woning gegeven, die zij bij haar leven nooit gekend had. Het laaien van'de branding was tot een zacht geruisch verflauwd, voor dat het deze rustplaats be reikte en de wind, dio vrij over de opene heide streek, sclieon te aarzelen als hij aan de oude booraen kwam, die do graven waak ten, én blief stêchts zacht door do mirtenhaag, die hen allen in haar gordel van glansrijk groen omvat hield. Eenige uren waren verloopen sedert de laatste woorden van den lijkdienst gelezen waren. De versrlio graszoden waren reeds op hot graf gehoopt, en de oude hoeksteen,*met bot grafschrift van den mijnwerker er op, bracht, mon nooit van de daders meer zou olioord hebben. Daarover ondervraagd,, bekent Gallemin zulks gezegd te hebben, doch voegt cr bij dat hij zulks zegde om te lachen. M. Malbec, n ij veraar to Boziörs, geeft in lichtingen over de diel'te van zijn automobiel, op 15 Februari 1912. M. Monot, hotelhouder te Arnay-lc-Duc, zegt dat Dicudonné ten zijnent te oten betaald heeft voor verscheidene gezellen» op 22 Fe bruari 1912. Verscheidene andere personen die do ke rels in bel hotol gezien te hebben, herken nen ook Dieudonnó j Gallemin wordt door hun niet herkend. Mev. Dicudonné, de vrouw van den be tichte, verklaart dat zij baren man verliet ommotLorrot te gaan leven. Later wilde zij zich met haren echtgenoot verzoenen. L do bureelen van L'Anarchie beeft zij ook Gamier, Callcmin, Do,Boe en zijne minnares, Carouy, vrouw BukuJL~uon Medgo gekend. Verscheidene dezer kerels woonden daar. Men sprak er over allerhande zaken. Paul Gharvct, tooneeikunstonaar, getuigo van dtfl> aanslag op dun policioagentGarnier, kan niet zoggen of men van binnen den auto ofwel van Luiten gescholen hcoft. Binnen in den auto zat een baardeloos persoon. Later zegt bij echter, dat het Bonnot is die geschoten hoeft mot de rechterhand, terwijl hij met de linkerhand bot stuurrad van don auto hield. Hij voegt er nog bij dat in don auto een persoop zat in babiet DE VOORZITTER (spottend). Do ge tuige inag zich verwijderen. Ik geloof dat hij in een schouwburg moot optreden... Vervolgens wordt overgegaan tot de ban- dioterij van Por.toyse. M. Tintant, notaris, lo Pontoise, verhaalt de bandietenj ten zijn ent gepleegd in den nacht van 28 lot 29 Fen uari 1912. Vervolgens hein is hot Gar- nier die naar hem schoot. Er waren nog twee of drie andere bandieten, doch deze kon hij ton gevolge der duisternis niet her kennen. Het verhoor wordt om 5 ure 15 geheven. Nog eene aanhouding Hot blad UAnarchie dat in do debatten van hot proces zou dikwijls vernoemd wordt Brussel. Diefstal van 5.000 Jr. inde Beurs. - Een bediende bij een wisselagent lo Gosselies, werd Maandag avond in de Beurs to Brussel aangesproken door een per soon, die hem den aankoop van twee aan- deelen Katanga van 2800 fr. beval. Terwijl de bediende liet bevel inschreef, viel zijn brievenatasch uit zijn zak. De klant nam zo op, gaf zo aan don bediende en ging henen..Deze laatste stelde nadien de ver dwijning vast van 5,520 frank. Do persoonsbeschrijving van den hehondi- gen schelm, die een valsch adres bad opge geven, word naar al do komrnissariaten in den Brussolschen omtrek gestuurd. Het par ket werd hiervan op de hoogte gesteld en" de mannen der opsporingsbrigade zoeken dén dader op. ÖSïBöïtt dw van Brussel. In bewaargevingen op zicht 3 °/0, op maanden 3 1/2 °/0, op een jaar 4 1/2 3'Oï» Aangerand. Mevr. S.., Bodegom- straat, werd Maandag öp de Zennelaa» aan gerand dooreen kerel, dio haar een geweldi gen stamp toebracht in den rug en haar de geldbeurs ontrukte, welke zij in de hand hield, inhoudend oen twintigtal frank. De bandiet ontrukte liaar ook hot pelswerk dat zij dro^g en nam de vlucht. Men kon den schelm niet inhalen. Ilij wordt icverig door de poiicie opgezocht. De handel in blanke slavinnen. Do genaamde Marie Van Parijs, wonende Voor- spoedstraat lo St-Jans-Moleubeek, dio een handelaar in blanke slavinnen, Alfoys Devil, gevolgd was, doch to Napels aangehouden werd, op het schip dat haar naar Australië moest overbrengen, is Maandag morgend te Brussel teruggekomen. Hare moeder, door den konsul van België lo Napels verwittigd was, wachtte haar af aan de Noordslalre. Zoodra de formalitei ten voor zijne uitlevering-in orde zullen zijn. zal Davil naar België overgebracht worden. Gauwdief aangehouden. Eon ban delsvertegenwoordigor uit Luik, word gister avond op do Rogierplaats. tusschen de menig te, ontlast van zijn gouden zakuurwerk met ketting. Do bestolene gaf het alarm en do dief werd aangehouden en naar het kommis- sariaat in de Kruisvaarteilstraat geleid. Het is een 25jarigen kerel van Laken. Het ge- stolone word op hom teruggevonden. Werkongeval. Maandagnamiddag arbeidden werklieden aan eeno afhankelijk heid der Koninklijk») museums uitgevend in de Ruysbroeckstraat. Zij trokken eene huis op, wegende 63 kilo's. Deze ontsnapte hen en viel op een leerjongen, Jozof Mortens, wonende Pachecostraat. liet slachtoffer werd met eon geplellerd been naar bel St-Pietorsgasthuis overgebracht. Automobielongeval. M. Jan Depauw handelsvertegenwoordiger, wonend to Zwe- liern, werd op do Anderlechliaan door eon auto-taxi omgeworpen. Hij bekwam kwetsuren aan de boenen en overgansch het lichaam. Men bracht hem over naar het St. Pietersgasthuis. Nog de brandkastdieven, Do rech terlijke poiicie hoeft Dinsdag eene vrouw aangehouden, die in kennis was met V... een dor loden van do bende kofterfortdlovon. Die was weer op zijne vroegere plaats gezet. Ro samond las haar echtgenoot hét opschrift zacht voor. Oom Joseph was een weinig ter zijde gegaan, terwijl zij aldus bezig waren en knielde alleen aan het andere einde van den grasheuvel neer. Teeder streek liy met de hand over de graszoden, die er zooeven op gelegd waren, evenals hijin de lang verle dens dagen barer jeugd. Sara's lokken had gladgestreken, evenals hij dikwijls in lator tijd hare hand had gestreeld, toen zij bedrukt van hart en grijs van haar was. Willen wij eenige nieuwe woorden bij de uitgesletene letters voegen zegde Rosa mond, toen zy het grafschrift ten einde had gelezen. Er is nog eene opene ruimte op don steen overgelaten. Willen wij die vullen met de Daamlettors mijner moeder, en den datum van haar overlijden Ik gevoel iets in myn hart, dat mij schijnt te zoggen dit te moeten doon en Diets meer. Zoo zij het, Rosamond, sprak haar echt genoot. Zulk een kort en eenvoudig opschrift is het best en meest gepaste. Terwijl hij dit antwoord gaf, zag zy naar het andere einde van hot graf, er. verliot hem een oogenblik om den ouden man te naderen. Neura mijne hand, oom Joseph, zogde zij, en tikte hem zacht op den schouder. Neeyi mijne hand, en faal ons te samen naar huis teruggaan. Hij stond op, on zag haar twijfelachtig aan. Do muziekdoos lag in haar lederen overtrek sel op het graf, bij de plaats waar bij geknield had. Rosamond nam (1e doos op, en hing ze den ouden man op zijde, zooals hij die altijd droeg wanneer hij van huis was. Ilij zuchtte even terwijl hij haar bedankte. Mozart kan niot meer zingen, zegdo hij. Ilij heeft nu voor de laat3to van hen gezongen Zeg nog niet voor do laatste, sprak Ro samond, zog niot voor de laatste, oom Joseph zoolang ik nog leef. Mozart zal immers wel voor mij zingen, ter willo mijner moeder Een flauwe glimlach, de eerste, dien zij sedert den tijd hunner droefheid van hem ge zien had, zweefde om zijne lippen. Daar ligt troost in, zegde hij er ligt voor oom Joseph troost in, dat te hooreft Neem mijne hand, herhaalde zij zacht ga met ons mede naar huis. Veelbeteekenend zag bij naar het graf. Ik zal u volgen, zegde hy, als gij mij wilt voorgaan tot buiten bot bek. Rosamond nam den arm van baar echtge noot en geleidde hem naar het pad, dat van het kerkhof afleidde. Toen zij uit het gezicht waren, knielde oom Joseph nog eens bij liet graf neer drukte zijne lippen op do verscke graszoden. Vaarwel, mijn kind, fluisterde hij on legde zijne wang een oogenblik togen het gras voordat hij weder opstond. Aan het hek wachtte Rosamond op hem. Hare rechterhand rustte op den arm haars echtgcnoots, hare linker strekte zy naar oom Joseph uit. Hoe frisch is de koeltezegdo Leonard, Hoe aangenaam ruischt do zee liet is voor zeker een heerlijke zomerdag, niet waar 1 Do schoonste en helderste van het jaar, antwoordde Rosamond. De eenige wolkjes die men aan den homel ziet, zijn blinkend wit, do oénigo schaduwon op do heide liggen als dons op de heesters. Do zon schijnt in al haren gouden luister, en de zee straalt dien luister uit haar blauwen schoot terug. O, Lenny, het is zulk een geheel andere dag dan van drukkende, nevelachtige hitte, toen wy den briefin de Mirtekamer vonden. Zelfs de donkere toren van ons huis verkrijgt eene nieuwe schoonheid in do heldere lucht, en schijnt zich in zijn helderst aanzien te vcr- toonen, om ons bij 't begin van een nieuw lo ven to ver welkommen. Ik zal 'teen gelukkig leven voor u maken, en voor oom Joseph ook, als ik kan, helder als de zonneschijn, waarin wij alle drie thans loopen. Het zal u nimmer berouwen. Lenny, voor zoo ver het van mij afhangt, dat gij met eene vrouw gehuwd zij t, die van zichzelve geeno aanspraak op de eer van een familienaam bezit. Mijn huwelijk kan nooit borouwen, Ro samond, omdat ik nooit do les vergeten kan, die mijne vrouw my geleerd heeft. Welke les, Lenny Eene oude les, mijne lieve, dio sommi- gon onzer niet te dikwijls leeren kunnen. De hoogste eer Rosamond, is die welke geen toe val ons kan ontnemen, de eer die in Liefde en Trouw bestaat. EINDE. 13 FEBRUARI 1913 vrouw had gepocht oenen hoed te bezit ton, versierd met struivogelspluimen en liebboiï- do eene weerde van 400 fr. Die pluimen komen echter voort van den diefstal, in Au- gusli laatsledon gepleegd in do modewinkel van M.Van den Borol,Kerstraat te Blanken- bergho. Dikwijls verbiedt de geneesheer da koffie. Nooit zal bij de chicoree der Trappis ten Vincart verbieden. 1500 R Anderlecht. Hoeve in brand.Maan dag avond, om 8 1/2ure, brak brand uit op de zolders der woning van de echlgenooten Van den Borre, landbouwers. Braekstraat le Anderlecht, die afwezig waren. Met duurde ruim anderhalf uur vooraleer de pompiers meester waren van het vuur. Het bovenste gedeelte der hofstede, do schuur en de stal werden vernield. Do schade is groot en men begrijpt niot boe de brand is ontstaan. Leuven. Dwaze daden. Maandag avond kreeg C. D...., Fonteinestraat, twist mei zijne verloofde, in eeno herberg dor Diolscheslraat. Op zeker oogenblik stak de jongeling iets in don mond en korts daarop lag bij stuiptrekkend ten gronde. Een poli cies gent ontbood aanstonds een geneesheer, dio vergiftiging vaststelde en een tegenvor- gift toediende. Na een k waart uurs werkens kwam do jongeling terug lot bezinning en werd naar zijne woning overgebracht. Maandag avond, rond 11 ure, ging een jongeling uit do Horenstraat, op zoek naar zijne verloofde, dio zich Zondag met een ander jongeling had gemaskerd. In do Half- straat ontmoette hij baar in gezelschap van den jongeling. Hij ioslle twee revolverscho ten op haar, doch zonder haar te treffen, en nam vervolgons de vlucht. Eene klacht werd ingediend. Aarschot. Onvoorzichtigheid gestraft. Wanneer Maandag namiddag de trein van 2 ure 52 uit de statie vertrok voor Leuven, kwam de genaamde Victor Verbinnen, mijn werker, wonende te Tostolt, do statie bin nen goloopen en sprong op don in gang zijn- den trein. Hij stond op do loopplank en trachtte to vergeefs do portel te openen. Zoo reed hij ongeveer 500 meters ver. tot aan de werkbuizen van den Slaat, daar viel bij van de plank. Verb in non bleef als levenloos ten gronde liggen en moest naar liet gasthuis overgebracht worden. Hij heeft verschei dene kneuzingen over panscli het lichaam be komen en klaagt van -inwondigo pijnen. De doktoor, die hem verzorgd heeft, vreest een noodlolligen afloop. Steken©. Messengevecht. Maandag avond ontstond ruzie in de Molenstraat. Weldra werden de twisters handgemeen. Do messen kwamen welhaast to voorschijn en een der vechters, de genaamde G. B..., be kwam een erge sleek in liet hoofd. Doktor Verschueron heeft de wonde toegeiiaaid. Zele. Brutale kerel Dinsdagnamid dag kwam de genaamde A. R..., van rU' wijk Dunne, in de herberg van Petrus Rose-n- booin. Hij greep er do doelitor bij de keel. De moeder wilde tusschen komen, doch kreeg een hevigen vuistslag in hot gelaat. Eene klacht is neergelegd. Wielsbske. Ongeluk. Een automo biel reed gisteren in dolle vaart op de baan van Oygom. Hol rijtuig botste al met cons op oen boom. Do geleider werd er uit geslin gerd on zoodanig gekwetst dat hij door twee geneesheoren inoost verzorgd worden. Een ander persoon weïd min gekwetst. Hot voer tuig was erg beschadigd. Gul legem. Brand. Verleden nacht heeft het vuur twee groote mijten verhield, die niet verre van de hoeve Hanssens ston den. Over twee jaren brandden op dezelfde plaats ook twee mijlen af. Mon denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. De gendarmerie heeft een onderzoek begonnen. Ledegem. Bloedig gevecht. Recht over eene h orb erg had eene bloedige vecht partij plaats. Do genaamde Verstraoto werd vreeselijk aan hst hoofd gewond bij middel van een snijdend werktuig, liij viel badend in zijn bloed. Aertrycke. Doodgereden. Marcel Pype, oud 20 jaar, reed gisteren met een kruiwagen over do spoorbaan, nadat hij den onbowaakten sluitboom geopend had. Toen koerde hij terug, om hem toe le schuiven. Hij werd bij 't overgaan door een trein vbr- rasl on in stukken gereden. Ten Bureelo dezer, gst0 Communie* IseeSdSeikessSjgedrukt in 'tgoud l,75£r. de 25. Nieuwe modellen, grooten keus. Petagem-Deinze. Kind verbrand. Hot zoontje Charlant, oud 2jaar, zat gisteren bij do stoof. Eon gloeiende kool viel hem op de kleederen en stak deze in brand. Hot kind stond weldra volop te branden. Do moeder kwam op hot geschreeuw toegeloopen, en doofdo de vlammen uit. Het wichtje was reeds zoodanig erg verbrand dat het in de schrikkelijksto pijnen overleed. Gheluws. Doodelijk ongeluk. Gisteren kwamen twee geladen wagens naar de plaats, na de lossing, zetten de voerlieden zich elk op hunnen wagen en vertrokken. Kort daarna vond een persoon op den weg een lijk liggen. Het was dit van den voer man Kamiol Bousry, oud 49 jaar, gehuwd en vador van 7 kinderen. Do ongelukkige was van zijn rijtuig gevallen en door de wielen dood gereden. Dottenys. Ondereen muur vetylettcrd. Bij den landbouwer Gam. Lecroart, was men bezig met eenen muur af le breken. Terwijl de werklieden bun ontbijt namen, arbeidde gezegde landbouwer alleen voort. Op eens hoorde men oeue instorting. Men liop zien de muur was ingevalion en de landbouwer lag er onder. Men begon spoe dig de reddingswerken en men haalde er weldra den man van onder. Hij leefde nog, idoch is kort nadien aan zijne wondon bezwo- kon. Het slachtoffer was 66 jaar oud.

De Volksstem | 1913 | | pagina 2