GEMEENTERAAD SCOTT DE KAIVIER Aan iedere Moedefj die hare kinde ren bemint! LAATSTE BERICHTEN MULSION ZITTING VAN DEN DER STAD AALST •sjjssa S l Februari Morgen vervolg en slot der Zitting vsn DIN SOA O 11 FEB. Orde motie De geheime zitting MARKTPRIJZEN 14 FEBRUARI ÏJ13 KB VOLKSSTEM De zitting wordt geopend om 7 3/4 ure mder voorzitterschap van den heer Gheer- terdts, burgemeester. De heer sekretaris geeft lezing van het 'erslag der voorgaande zitting. M. DE NAEYER, (kath.)Inde geheime ïitting van 14 Januari, is er spraak geweest ran't vervangen van een lid van ons stedelijk urmbureel, daar dit lid vervallen is van recht «regens zijne wettige woonplaats. Ik bid den heer voorzitter lezing te doen geven van het proces-verbaal dionsaangaande en te willen uitleggen boe het komt dat die kwestie op •et dagorde van heden niet te vindon is. DE HEER SECRETARIS geeft lezing ate volgt M. de Burgemeester zegt dat tengevolge van zijne benoeming in. eene andere gemeen- re, tei lid van het Bureel van Weldadigheid zijne wettige woonst in deze gemeente heeft overgebracht en aldus ophoudt deel te ma ken van het Bureel. Er zal in eene volgende zitting moeten overgegaan worden tot de Vervanging van dit lid, nadat hot Bureel van Weldadigheid zijne voorstellen van candidaton zal hebben ingediend. De Raad neemt aöte van deze mcdeeling, M. DE BURGEMEESTER. Er bestaat een gesclnl tusschen liet armbureel en het vcheponcollegie. Wij denken dat een lid die geene wettige woonplaats heeft in de stad -/an rechtswege ophoudt deel te maken van het armbureel dit bureel integendeel is van uaeening dat hel liu in kwestie zijn mandaat mag eindigen. In alle geval wij hobben tot tweemaal toe liet bureel uitgenoodigd, zijn vereisclile kandidatenlijst in te dienen en het bureel ons geen schriftelijk antwoord ge vende zoo hebben wij de zaak onderworpen aan don heer gouverneur. M. DE NAEYER, (katli.) Er is dus in uns Armbureel een lid dat naar de moening van hetSchepencollegie geen wettig mandaat meer bezit. Dit standpunt van 't collegie werd eerst betwist door den belanghebbende, Maar ik moet doen bijzonderlijk opmerken dat ik beioijzen kan dal op een zeker oogen- blik de discussie tusschen college en biweel was geslotendaar het lid zich had t'ak- koord verklaard met het schepencollege en zijn mondelings ontslag namom alle ver- dere moeilijkheden aan het schepencollege te sparen. Van dit oogenblik af zag men uit naar een opvolger, doch opeens weigerde het armbu reel zijn door de wet vereischte kandidaten voor te stellen en dit gebeurde nadat het bureel kennis had gekregen van mijne kan didatuur, voorgesteld door het schepencol- legie. Daar nu de zaak onderworpen is aan de hoog ere overheid, zal ik voor het oogenblik in don grond van het geschil niet treden. Ik bestatig dat het schepencollegio gansch zijnen plicht heeft gedaan. Maar men bemerkt hier iets buitenge woons liet bureel van weldadigheid laat zich trekken op eene zonderlinge en anor- male wijze. Wij staan hier niet voor eenen gewoonlijken gang der zaken. Welke kunnen do inzichten zijn van die aardige handelwijze Waarom wil het arm bureel geen kandidatenlijst aanbieden Wil het armbureel eene betooging doen tegen het schepencollegie Het schepen collegie heeft aan het armbu reel een kandidaat voorgesteld. Is dio kandi daat van het schepencollegio niet naar den smaak van het armbureel Alhoewel ik ten volle op do hoogte ben van den toestand der zaken zal ik nochtans voor hot oogenblik in geene bijzonderheden treden, noch een oordeel vellen. Ik behoud mij voor de kwestie breedvoerig te behande len in de toekomende gomeenteraadszitting, indien zulks noodig ia. De volledige bespreking van dit konflikt kan voor mij van persoonlijk belang zijn, aang< ?in het schepencollegie mij oen kandi datuur voor het armbureel opdraagt. Intusschentijd bedank ik het schepencolle gie voor het vertrouwen dal het in mij stelt en ik schat dit vertrouwen zooveel le hooger omdat die opdracht mij gedaan werd zonder de minste aanvraag van mijnentwege ik heb nooit aan een mandaat bij het bureel van wel dadigheid gedacht; ik heb het nooit verlangd en 't is door liet gansch bijzonder aandringen van bot schepencollegie dat ik dio kandida tuur heb aanvaard. Ik ken al de moeilijkheden welke het schepencollegio met mijne kandidatuur op- geloopon is, en mijne erkentenis is zooveel te inniger dat mijne vrienden van het sche pencollegie, mij niettegenstaande alles, on wrikbaar getrouw blijven. Voor wat do rechten van den gemoente- foad aangaat, die door do handelwijze van het bureel van weldadigheid belemmerd wor den, behoud ik mij insgelijks voor, op die kwestie in de naaste zitting, terug te komen, indien zulks noodig is. M. DE BLIECK, (lib.) Men wil u niet in het arijhureel, omdat gij geenen ja knik kerzijt M. DE WINDT, (lib.) Het armbureel heeft zelfs het recht niet te beletten dat de ge meenteraad een opvolger noeme in de plaats van een lid dat geen wettige woonplaats meer "heeft in de stad. Indien de gemeente raad dadelijk overging tot die benoeming ben ik overtuigd alles zou wettig gaan en wij de goedkeuring van het hooger bestuur zouden verkrijgen. M. DE BLIECK, (lib.) Wij riskeeren er niet aan wat te wachten't zij in 't kort of in 't lang, het arjnbureel zal toch zijne pijn aioeten dragen. 1Gemeentekas. t/azichf. Aangenomen. 2. IVegenis. Aankoop van grond voor de opening der Gcpuc'ienenlaan. M. DE WOLF, Schepene, stelfc voor de volgende aankoopen van grond goed te keu- ron a) 7 aren 61 centiaren aan de Gonlsche Steenweg tegen den prijs van 2785 frs. b) aan lieer Ph. Remory aan den prijs van 162,50 fr. per aar en eene schadevergoe ding van 5000 frs. voor de steenbakkerij door denzelfden heer uitgevoerd. a) aan M.M. Podevyn en P. Wanlers tegen 243,75 fr. de aar. d) aan M,n0 W° Schoon, aan den prijs van 250 frs. de aar. Al die gronden moeten dienen om het vol trekken van de Gapucienenlaan. Aangenomen. 3. Aankoop grond Keizerlijke Plaats. De heer Schepene vraagt ook de toelating aan den Gemeenteraad de bestemming te mogen veranderen van twee huizen aange kocht op de Keizerlijke Plaats aan de somme van 14020 fr. Die huizen werden eerst aan gekocht om den uitgang le worden van de Arbeidstraat, op de Keizerlijke Plaats. Ten gevolge van groote moeilijkheden met de eigenaars der aan te koopen gronden en ook nog om bijzondere administratieve redenen moeten wij voor dit oogenblik aan dat plan verzaken. Wij vragen dus de toelating om van die twee gebouwen te mogen beschikken om daar voorloopig de bibliotheek der stad in le richten. Aangenomen. Wordt ook goedgekeurd de aanbesteding der overweldingswerken van den ouden Dender door de lirma Grondel Gebroeders van Gent, voor de som van 175.500 frs. 4. Kerkfabriek St. Marien. Stichting Hussenot. M. DE IIERDT, Sehepene. De lioogere overheid vraagt dat de stichting Hussenot, die van hand tot hand gedaan werd, door eene notarieele akte zou worden aangeno men. Goedgekeurd. 5. Kerkfabriek St. Joseph. Aflossing grondrente. M. DE HERT, Schepene. Ook admini stratieve wijzigingen worden ons van hoo- gerwege voorgesteld tot do aüossing van die rente. Goedgekeurd. 6. Werkbeurs. De heer Secretaris gaeft lezing van de rekening der Werkbeurs. M. BLANCKAERT, (daensist.) Verle den jaar heb ik aan die Werkbeurs verbcto- ring gevraagd. Tot hiertoe werd er geen de minste verbetering aan toegebracht. Dat is eene Werkbenrs voor do parade. Zij heeft voor ons werkvolk geen nut en zij maken er ook geen gebruik van. M. DE BURGEMEESTER. Dat zijn al woorden, maaar geene bewijzen. M. MOYERSOEN, Schepene. —In het ge zegde van den achtbaren hoer is een deel waarheid. Weinige werklieden maken van do Werkbeurs gebruik weinige bazen ook. Zulks komt, omdat werklieden en bazen hier de gewoonto hebben rechtstreeks te onder handelen met elkaar, zonder tusschenkomst van een8 Werkbeurs, of met de tusschen komst van een persoon die eene aanbeveling v^ee BLANCKAERT, Die Werkbeurs zou moeten aangesloten zijn bij de Werkbeurzen van groote steden. M. MOYERSOEN, Schepene. Zij aangesloten. M. DE BLIECK, (lib.) Welke som kost ons die Werkbeurs en waaraan wordt dat geld besteed M. MOYERSOEN Schepene. De uit gaven van de Werkbeurs beloopen tot de som van 2000 fr. die besteed wordt als ver goeding van don beambte uitgaven van drukwerk en alle uilgaven de Werkbeurs behelzende. M. BOSTEELS, (kalh.) Mag ik vra gen aan den heer Blanckaert maatregelen te willen aanduiden om den dienst der Werk beurs te verbeteren. M. BLANCKAERT, (daensist.) Verte genwoordigt de minderheid in het bestuur en dan zullen wij u middelenaanduiden. M. BOSTEELS, (kath.) Uw plicht als gemeenteraadslid is alle middelen aan te dui den die een inrichting kunnen verbeteren*. Die plicht weegt zoowel op degenen die van het bestuurder Werkbeurs geon deel maken als op de"ander8. Ik vraag u dus nogmaals die middelen te doen kennen M. BLANCKAERT, (daensist.) Daar voor ben ik nu niet geschikt. De rekening wordt aangenomen. 7. Bureel van Weldadigheid. M. DE NAEYER, (kalh J maakt verslag over do rekening van 1911 en merkt ter loops aan dat gedurende do laatste jaren de toelagen der stad verminderden. Vele ver beteringen werden in dien dienst reeds aan gebracht. Nochtans nog niet alles is nu in voldoenden toestand. Zoo s het voor den oogenblik heel moeilijk oen ernstig nazicht der bewerkingen temaken. Nieuwe boeken zijn in druk derwijze dat dit kontrool zal gemakkelijker worden. M. VERHAEGEN, (daensist.) Wat be grijpt men in de koston van apotheek Is de jaarwedde van den apotheker daarin begre pen M, DE BLIECK, (lib.) Geschiedt de aankoop dor medikamenter. door aanbeste ding of gebeurt die altijd bij dezelfdo perso nen M. DE NAEYER. (kath.) De koston van apotheek aangeduid in do rekeningen bovatlen alles uitgenomen breukbanden Voor bet overige de aankoop van medica- menton gebeurt overal on bij een groot aan tal apothekers en droguisten (Het lid geeft- lezing van een lange lijst namen). M. DE WINDT, (lib.) Men voorziet altijd een boni en m en sluit altijd met een mali. De hoeren van het Weldadigheidsbureel hebben het altijd heel goed op wanneer zij hunne begrootingen opmaken. Maar do we zenlijkheid beantwoordt niet altijd aan hunne vooruitzichten. Wij vragen daar kontrool te kunnen uitoefenen en daarom vragen wij in dat bestuur de vertegenwoordiging der minderheid. M. DAENS. Ik Iieb de rekeningen na gezien. Mij dunkt alles is in orde. Maar een enkel teezien kan alles niet oplichten. Daarom vraag ik samenwerking lijk in do Rubenscantate, tijk in den Bloemenstoet. Waarom ïoult gij dat weigeren? Waarom weigeren Ge zoudt moeten toegeven. Men klaagt ook dat het altijd dezelfde leveranciers zijn, altijd dezelfde. Er moet vrede in de slad-komen, in vriend- chap en samenwerking. Ge ziet wel er zijn iu minder legaten dan vroeger, minder Mijnheeren Met dat evenredig stelsel krijgen wij eenen geest van eendracht en samenwerking. Vroe ger zijn wij hier wel soms wat hevig ge weest en ruzie gemaakt, maar nu gaat liet alles in vrede. En hoe gaat het mot den rijken-arme of don scbamelen arms In dezelfde zaal zegde vroeger M. Liénart; de roem van Aalst is to vroeg gestorven, ja, te vroeg gestorven, ehwel, M. Liónart die vroeg bier ook wat wij u vragen. M. DE BURGEMEESTER. Dan was het bestuur katholiek, M. Daens. M. EEMAN, (kath.) Dan was M. Daens ook katholiek, zelfs bokkenrijder. M. DE WINDT, (lib.) werpt hier naar het hoofd van M. Daens oen woord dat wij liefst verzwijgen. M. DAENS. Neen, bokkenrijder niet, maar katholiek wel en dat ben ik nog. Ik maak dus een oproep tot de samenwerking. M. DE NAEYER, (kath.) M. De Windt heeft doen aaTimerken dat er in de rokening een tekort is wijl men een boni had voorzien. Iedereen zal bekennen dat men om eene begrooting op te maken niet. de juistheidba lans van eenen apotheker kan gebruiken. Als een budget van 70.000 fr. sluit met een verschil van 1.000 fr. dat maakt dan eon verschil van 1 op 70 en dat is waarlijk nietig. Wo zouden dat kunnen vermijden me minder nilgavn ie doen in het Weldadig heid-bureel. Maar wc.t zouat ge dan ze?gen moesten we do arme menschcn laten lijden in plaats van ze te ondersteunen Wat de kwestie der schamele armen aan- aangaat, de uitgaven beloopen tot de som van40 fr. Dst cijfer zegt ge.ioeg. De evenredige Vertegenwoordiging wordt bier fel aangeprezen in de besturen. Zij vindt hier vele voorstaanders. Maar het is toch ook aardig dat juist diegenen die de evenre dige vertegenwoordiging hier zoo zeer aan prediken de eersten zijn om ze elders niet t09 te passen, zoo lang zij hun door de wet niet is opgedrongen. Overigens ben ik overtuigd voorstanden van V. maar wel te verslaan als zo door de wet overal toegepast wordt. Vrijwillige evenredige vertegenwoordiging is maar al te dikwijls fopperij voor de gewil lige toegevers. M. DAENS. Doet het dan uit liefde. M. BOSTEELS, (kalh). Bekeert eerst uw9 vrienden uit Ninove. M. DE WINDT, (lib.)' Heeft M. De Naever daar niet gezegd dat men in het Weldadigheidsbureel moet zaaien naar den zak. M. DE NAEYER, (kath.) Mon moet altijd zorgen over die sommen te beschikken die noodig zijn om de noodwendigheden te helpen, waarin toch moet verholpen wor den. Vervolgens maakt de spreker verslag over do begrooting van dezelfdo inrichting en maakt ter loops don lof van den Ondor- üngen Bijstand die'in ruime mate do heel kundige en artsenijkundige onkosten komen verminderen. M. DAENS. Ik ben volkomen van het gedacht van M. De Naeyer. De Onderlinge Bijstanden bloeiönln onze stad en'sparen veel uitgaven aan het Weldadigheidsbureel. Maar de st?d geeft hun maar een hulpgeld van 1000 frs. per jaar. I)at is te weinig. Ik maak aanspraak op het goed hart van M. Moyersoen, die den Onderlinge Bijstand zeer genogen is, om meerdere toelagen aan die zoo nuttige instellingen te verleenen. Rekening en begrooting worden aangeno men door de rechterzijde tegen do algemeene onthouding der linkortijde. Q. Rekening en bsgreoting der Godshuizen M. MOYERSOEN, Schepene, maakt ver slag. Voor twee jaar heb ik bier openbaar ver klaard dat er in de rekening der godshuizen geene achterstellen meer zouden voorkomen. Ik deed zulks op de plechtige verzekering van do leden van dat Bureel. Nu komen er in de rekening voor i ongeveer tien duizend frank rekeningen van vroegere jaren. Wan neer wij dat l)9treurenswaardig feit bemerkt hadden, hebben wij aanstonds aan den raad der Godshuizen den volgenden brief gericht. Mijnheeren, Ons college heeft reeds verscheidene uilnoodi- gingen gedaan opdat de rekeningen van uwe gestichten zoo rechtzinnig megeiijk zouden op gesteld worden. Meermaals is ons de verzekering gegeven dat alle achterstellen vereffend waren en dat geene schulden van vroege jeostjaren zouden moeten opgenomen worden, in do reke ningen der volgende jiiren. Het nazicht van de rekening over het jaar 1911 heeft ons doen bestatigen dat onder de gewone pitgaven, meer dan zestig facturen van leverin gen woïJO'I begrepen die tot dit dienstjaar niet behooieu 150.69 fr. van 1907 1621.67 fr. van 1903 cn 1C0? 9530.14 fr. van 1910 te zamen 11.302.50 fr. dewelke voorzeker de plaats innemen van misschien oen bedrag van 8 tot lO.OOii fr. uitgaven te verrichten op de gewone begrooting van 1911 cn die aldus op een volgend dienstjaar worden verworpen. Wij kunnen aannemen dat, door eene bijzon dere omstandigheid, eene factuur te laat inge diend op een volgend dienstjaaravorde betaald maar dit is hier niet het geval. Wij vragen ons af welke redenen uw bestuur mogen aanzetten, tegen ons herhaald aandrin gen, dezen onregelmatigen toestand te behouden. Was, bij het sluiten der rekening van 1910, ons bekend gemaakt, zooals het is gevraagd geweest, dat de hierbovengezegde schulden nog achter wege bleven, ons College liad de noodige maat regelen tijdig kunnen aanwenden om in den toe stand te verhelpen. Wij bidden Ued. den heer, hiermede gelast met uwe toetreding, kortelings in staat te stellen de boeken op te maken die een nazicht van de rekenschap kunnen mogelijk maken. Wij vragen insgelijks dat in den opstel van de rekening van 1912 do bestuurlijke onderrichtin gen en dc schikkingen van dc gemeentewet zou den gevolgd worden, eenerzijds wat betreft de volledige opnemingen van al de achterstallige rekeningen cn schulden, en anderzijds wat aan gaat de inzending ten gepastcn tijde van de reke ning en de begrooting. Aanvaardt, Mijnheeren de verzekering onzer ware achting. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M. L. Giiekraerdts Oscar RisYNTEbs. Aan do Hoeren Voorzitter en Leden van de Besturende Commissie der Burgerlijke Gods huizen. TjS. Daarop trok M.IIubin zijne beleediging in# M. be BROQUEVILLE stoml dan recht, en zegde, dat hij gezien de omstandigheden niels zou gezegd hebben. M. FURNEMONT.Indien gij bier niet spreekt, zuil gij in do Kamer ook niet spro ken. M..HYMANS. Na het geweld is hot nu de onvoorzichtigheid. M. BIIUNET. Nu dat de kweslio van de geheimhouding afgeteekend is, kan M. de Minister spreken. M. do BROQUEVILLE. Ik zal niet spreken. M. BRUNET. Uwo geheimen zijn ge heimen van polichinellen. Daarop werd de geheime zitting onder het grootste gewoel geheven en de openbare zit ting hernomen. In ons Zonrfag bijvoegsel zulien wij een volledig verslag mededeelen der Zit ting van DONDERDAG 13 FEBRUARI welke handelt over de begrooting der stad. Zitting van 13 Februari De zitting icordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van-Af. Schollaert. De legeraanwerving M. DE VOORZITTER. Ik heb van den heer kabinelsov.erste eon schrijven ont vangen, waarin hij vraagt eerst aan de Kamer, in goheim koniiteit vergaderd, eene verklaring te mogen doen, vooraleer de al gemeene bespreking van hot wetsontwerp betrekkelijk de legeraanwerving aan te van- gen. (Beweging). Er zou geen proces-verbaal van de zitting gemaakt worden. (Bijtrading). Do Kamer vergadert om 2 ure 5 in ge heime zitting. Om 3 ure 45 wordt de openbare zitting heropend. M. ROYER. Ik denk dat het noodig is, in openbare zitting uit te leggen, wat in de gehoime zitting voorviel. M. de Minister had gevraagd dal wij over zijne verklaring het grootste geheim zouden bewaren. M. Demblon heeft daarop geantwoord dal een ieder in geweten de zaak zou onder zoeken en dan oordeelen, of het noodig was hot land in te lichten, ja of noen. M. de minister heeft daarop geantwoord dat hij niels zou zeggen. Ik bon partijganger eoner eerlijke politiek en verafschuw de diplomatieke leugentaal. Wij moeten kunnen zeggen waarom wij do legerhervorming niet willen. Wij willen niet dat men ons 'ot zwijgen verplichte. Het is omdat do minister niefs wildez^ggen, dnt Brunetgeroepen heeft Uwe geheimen zijn geheimen van polichinellen. Hot gouvernomont toont dat het zinnens is het land 'a bedriegen. M. GOBLET. 't Is wat schoons. M. DE VOORZITTER. Hot incident is gesloten. Do zitting wordt om 4 ure 30 gelieven. Ziehier eenige inlichtingen over hetgeen in geheime zitting is voorgevallen. M. DE BROQUEVILLE vroeg dat al do leden zijne verklaringen zouden geheim hou den. M. DEMBLON twijfelde aan de moge lijkheid van die geheimhouding. M. IIUBIN verklaarde, dat ieder in gee welen zou overleggen of hot best was t zwijgen. Indien de zaak enkel de nationale verdediging en de zokerheid van onze onaf hankelijkheid betrof, ware zulks mogelijk, doch indien de binnenlandsche politiek er mede bemoeid werd, dan zou eikoen het recht hebben do zaak aan de openbare mee ning le onderwerpen. M. HYMANS trad die zienswijze bij. De Kamer scheen daar min of meer mede 't akkoord, toen M. WOESTE verklaarde, dat er geene voldoende waarborgen voor de geheimhou ding waren. M. HUBIN vroeg aan M. Woosle, of hij aan zijn gegeven woord twijfolde, ou toen M. Wocsto niet onmiddelijk antwoordde, snauwde M. Ilubin liera toe Krap...l Ge spuis M. VANDERVELDE vorzookt M. Ilubin dio beleedigingen in le trekken. M. WOESTE vorklaarde dat bij geen en kel lid der Kamer bad willen bcleedigon door zijne woorden. Eüededeelissg des* SuDgas»sn. SOFIA, 13. Mon logenstraft stellig al do zoogezegde overwinningen der Bulgaren. De Turken worden don 8U verslagen to Gallipoli. Het ontschepen der Turken werd onmogelijk gemaakt. liet achter uittrekken der .Bulgaarsche voorposten to Tchataldja was al lang voorzien vóór den aanval dea Turken. liet bombardement van Andrinopol gaat met goed gevolg voor uit. De Bulgaren vragen nog 24.000 man aan de Serviërs deze zullen hun gegeven worden. Een Eiewïg gewesHt te Sou- Ba"a>. Een nieuw gevecht is begonnen te Bouluir. Men kent er den uitslag nog niet van. Nieuwe noïa vanTupkiJe.- C O N STA NTIN O PEL 13.— Turkije .heeft aan de Icanserijen eene nieuwe nota gestuurd om hun to doen verstaan dat de laatste nota als grond der vredesonderhandelingen kon dienen. braad te Curegesn, Do werkhuizen van de tinna Dammun- Waschor, naamloozo maatschappij te Cure- goin zijn dezen nacht vernield. Zij besloegen 150.000 viork. niet. en 250 werklieden zijn zonder werk. Do schade beloopt tot onge veer 1.000.000 fr. De teïnjlerzïeklen kunnen enkel genezen worden, indien het kindl gezond en kloek is. Daartoe heeft eik kind de Emulsion Scott noodig, ten einde zijne leden te verster ken, aan de spieren kracht bij te zetten en hen de luchtpijpen gezond te maken evenals ook in gevallen van Kinkhoest, Bron- chieten, Bloedarmoede,Engelsche ziekte en allerhande zwakheid. ?n alle landen der wereld bevelen de geneesheeren de can. Er sijn ta! van namaak sels der Emulsion Scott maar niet eene evenaart ze. Aanvaardt dus enkel de echte Emulsion Scott, gebruikt in het Toevluchtshuis der Kleir.e Kribben voor bloedarme kin deren, te Brussel-BocndaeL Priis 2,25 fr. en 4.50 fr. bii alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels,gestuurd aan M. G. Cobbenhagen, 39, Zuidstraat. Brussel. Aalat. 13feb. Hopmarkt vaster, ver- koopers en ltoopers fr. 100. BRUSSEL, 12 fel). Graanmarkt. Inland- schc tarwe 18 0/0 a 20 0/0 Amerikaansche Win tertarwe 21 1/2; roode Kurrachée21 3/4 inland- sclie Rogge 17 0/0 a 00 0/0 Gerst Donau en Odessa 18 a 18 1/2 inlandsche Gerst 19 0/0 a 00 Haver van Courlando 20 a 21 3,4 Gerst der Pol ders 24.00 a 00 0/0; inlandsche Haver 19 3/4 a 20 3/4 Amerikaansche Maïs 14 1/2 a 00 id. van Odessa IS 0/0 Graan van den Donau 21 a 22 1 /4; id. Rio dc la Plata IS 1/2 a 21Handelsbloem 25 3/4 Bakkersbloem 26 3/4 Zemelen 13 1/4 a 13 1/2. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel JO in provincie 68 Lijnolie te Brussel 63 j in provin cie 61 inlandsch Koolzaad 32 0/0 Boter 3,19 a 3,63. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 710: Vette koeien 132; melkkoeien 00; groote ossen 10jonge ossen 176 vaarzen 185 stieren 207 varkens 9oS; kalveren magere beesten schapen Wetteren, 13 1'ob. Boter 3,09 eieren z.42 a 2,52; viggeus 30 a 35 kiekens stuk 3,00 aard appelen roode 7,00 a id. witte 6 konijnen 1,50 jonge duiven 1,00. Lokeren wekelijksche markt Boter 2.80 a 2,99, eieren 2,26 a 2,45, aardappelen 4,50 a 5,50, raapkoek 13,00, lijnkoek 22,00, Yernath. Wekelijksche markt. Boter per kilo, 3,00 a 3.25 fr. Eieren per 25, 2.50 a 2.75 fr. Kiekens, 3.CO a 4.00 fr. Konijnen, 3.00 a 3.50 fr. Duiven per koppel, 1.50 a 1.60 fr. Viggens per stuk, 50.00 a 55.00 fr.Aardappelen, 4.50 a 5.GO fr. Rogge, 19.00 a 00.00 fr. Haver, 18.00 a ÖO.OO fr.Tarwe, 21.00 a 21.50 fr.

De Volksstem | 1913 | | pagina 3