GEMEENTERAAD abdijsiroop Ammoniak AsilimalijJers. Borstlijders. 1& FEBRUARI 1013 ZITTING VAN DEN BER STAB AALST Aan ds landbouwers Geeft de Stikstof 0,40 ft-, pes» kalssgr. Gazgesticht van Aalst. Hebt gij benauwdheden, wordt gij gekweld door een rauwer» hardnekkiger» hoest, door hartkloppingen cf bcrstbeklemming? Ver geet dan nooit, dat een on feilbaar middel tegen asth ma, hoest, heeschheid, bronchiet, pleuris, influen za, kink- en slijmhoest en alle borst- en longaandoe ningen, is de Abdijsiroop. SIQÜSTER mm PA3LS Rechterlijke Kronljk Rechtbank van Gent ÜaamlcozB Maatsciiappi] van Crsdiet voor liet Bouwen vin Wertmensuningen SJisyesa. 3. Hl/S E. VAN NUFFEL-SCHEEBLINCK Kapellestraat, I en 3, AALST VOOR HET GROOT PiMjscourant 03s aanraas. 591 VERVOLG der ZITTING van 11 FEBRUARI M. MOYERSOEN, Schepene. Ik heb al de rekeningen persoonlijk nagezien en «oo gebeurt bet dat ik dien belreurenswaar- digon staat heb bemerkt, dien ik u hier rechtuit en rond doen kennen. Ik moet u doen opmerken dat die rekeningen hier to uwer inzage lagen gedurende drij a vier we ken. Iedereen kon dus komen zien. Niemand heeft het gedaan. De betalingen op die reke ningen vermeld, werden feitelijk gedaan doch hadden moeten verschijnen in vroegere dienstjaren. M. DAENS. Ik stel voor een© commis sie vdn onderzoek aan te stellen. M. MOYERSOEN, schepene. Ik her- haal dat niemand van u dó rekeningen is komen nazien. Beoordeel nu onze handelwij ze. Wij hadden dal feit misschien kunnen verzwijgen, maar wij willen u den toestand doen kennen lijk hij is en wij handelen rechtzinnig. M. DE WINDT,flib.) Mijnheoren, ik stel voor eene dagorde te stemmen dat de gemeenteraad do handelwijze der O odshuizen betreurt. Het is waarlijk eene spijtige zaak. Bijna al de posten van de begrooting sluiten met een boni, maar in werkelijkheid is dal een mali, zoo gaal het en was het met den post van bakkerij, ongeneesbaren, oudeman nenhuis, enz. Ik besluit. Mijnheoren, en hoop dat het schepencollege de minderheid zal vertegenwoordigen in dat bestuur en dat M. doBothune, die immer verdediger was van evenredige vertegenwoordiging en al gemeen stemrecht aan een lid dor minder heid zal middel geven van de commissie der Godshuizen deel temaken. M. BOSTEERS, (kath.) De onthullin gen die de lieer Schepene van financiën ons daareven gedaan heoft over de rekening dor Godshuizon, en de besprekingen die daarover ontstaan zijn, bewijzen ons ten eerslo dat het schepencollege zijno taak heeft vervuld met oppassendheid, bezorgdheid en zorgvul digheid. liet hoeft een zorgvuldig nazicht gehouden over het beheer der Godshuizen en verdient onzon lol' over die pliclitvcrvulling. Ilot. Scbencollego, en bijzonder de heer scbepone Moyersoon, verdienen een tweede maal de hulde van don Gemeenteraad om do oprechtheid en den moed die zij vertoond hebbon met dien toestand openhartig bekend te maken cn aan te klagen, Er is burgerlijke moed noodig om een onaangename waarheid to zeggen tegenover zijne eigene vrienden, on 't schepencollege heeft ons hier een lof felijk bewijs van dien burgerlijken moed gegeven. Voor wat aangaat de maatregelen dio TOnr- gesteld werden tegsjihet bestuur der Gods huizen wil ik ook antwoorden. De heer Daens stolt voor een commissie van onder zoek te benoemen om hot beheer der Gods huizen te onderzoeken, maar do heer Daons «telt dat voor zonder de zaak too to lichten, zondereen woord uitleg, zonderzeil da zen ding van dergelijke onderzoekscommissie to bepalen. Dat voorstel zegt dus niets. Ik verhaast mij te doen opmerken dat de reke ning en do documenten van het beheer der Godshuizen gedurende verscheidene dagen ter inzage en ter studio neergelegd geweest zijn voor de leden der minderheid, en geen enkele van hen is die stukken gaan onder zoeken. Integendeel het Schepencollege heeft zich zelf uitstekend en moedig met dat onderzoek gelast, en alles zegt ons dus dat het Schepencollege gansch en volkomen ons vertrouwen verdient, cn dal. het degi lijk onze belangen in handen heeft genomen. Wij moeten dus allen ons vertrouwen uit spreken in het Schepencollege, en hom onze hulde brengen. Wat aangaat het voorstel van den achtba ren hoer De Blieck een dagorde van laking te stemmen door den Gemeenteraad tegen het bestuur der Godshuizen, ik meen dat zulk voorstel huiten onze bevoegdheid valt Overigens de opmerkingen en beknibbelin gen die voorkomen in den brief door het «Schepencollege aan het Bestuur der Gods huizon gericht, zijn van aard om onze mee ding over dien toestand weer te geven, en ik meen dat het wel voldoende is voor don Ge meenteraad, zich aan te sluiten bij de be woordingen van den brief van het Schepen college. De ruchtbaarheid en de belangrijkheid de- ler besprekingen zelf, zullen trouwens hunne vruchten dragen, en zullen de zaken wel in le goede orde brengen. Ik stei dus voor ons in vertrouwen aan te fluiten bij do houding en do handelwijze van het Schepencollege. (Zeerwel M. DE BLIECK, (lib.) Ik beken dat het Schepencollege wol zijn plicht heeft ge- naan, maar ik zie niet in waar door het zul- ken moed betoond heeft zooals de heer Bosteels zegt, het heeft enkel zijn plicht ge daan. M. BOSTEELS, (kath.) Zijn plicht doen is veel, M. Do Blieck, en daarvoor mag hulde gebracht worden, maar zijn plicht kwijten jegens vriendon, is dikwijls pijnlijk •n daarvoor is er rechtzinnigheid en moed aoodig. M. DE BLIECK, (lib). Het Schepen college heeft zijne plicht gedaan, wij beken nen het rechtuit cn gaarne. Maar de com missie van de Hospicen heeft den hare niet gedaan, zij heeft het schepencollege en den gemeenteraad bedrogen. Men heeft op onze vragen niet eerlijk geantwoord. Op hen weegt dus de verantwoordelijkheid van den toestand. M. deBETHUNE (Kath).In antwoord >p eeno vraag gesteld door de heeren De Blieck en De Windt, moet ik hier verklaren dat ik immer partijganger van de evenredige 7?rtegenwoordiging was en blijf en dat zoo hot schepenc«?ikg9 acht dat het nuttig is de minderheid in den raad der hospicen lö ver tegenwoordigen, ik volgaarn mijn mandaat to harer beschikking houd. M. DE BURGEMEESTER. Do raad dor Hospicen bad geeite reden om dien toe stand te verduiken. Wanneer ik in het be stuur van de stad kwam hadden de hospicen 000 fr. meer inkomsten en 26,000 fr. minder uitgaven dan nu. Wij mogen dtis do hospicen dankweiten voor de diensten welke zij bewijzen met de betrekkelijk geringe middelen waarover zij beschikken. Maar de raad had ongelijk den toestand niet te laten kennen lijk hij was. M. DE BLIECK, (lib.) lk sluit mij aan bij hel voorstel van M. Moyersoen, het antwooord al' to wachten aan den brief door het schepencollege gestuurd en dan maatre gelen te nemen en de zaak aan do dagorde te brengun van de aanstaande zitting. Men mag uit onze aanmerkingen niet afleiden dat wij de uitgaven van de Hospicen zelf beknibbelen Niemand van ons beweert dat do llospicon le veel uitgeven. Maar wij betreuren do on regelmatigheid van lang verleden uitgaven in dezo rekeningen neer te schrijven. M. DE NAEYER (Kath). Ik stol aan den Voorzitter en aan den Gemeenteraad voor do zitting voor een kwaart uurs te heven. (Algemoene goedkeuring). M. DAENS. Ik zal dan in de aan staande zitting vragen welk nadeel of schade of stoornis ik aan do Godshuizen heb toe gebracht en waarom ik uit het hospitaal gesloten bon. M. do Bolhune die lid is van don raad der Hospicen en die ook den briof enderteekende, waardoor mij dat verbod werd bekend gemaakt, zal zoo good zijn mij daar ecnigen uitleg over te geven. (Do zitting wordt voor eon kwaart uurs geboven). (To 10 1/4 ure wordt zij terug geopend). M. VAN DEN BEROHE, (Lib), (ordemo- tin) Mijnheeren wij bemerken dat er veel volk is bij dezo zitting. Zulks toont dat bet volk veel belang stelt in do zaak din wij hier behandelen. Ongelukkiglijk do zaal is veol to klein. Zoo komt hot dat velo monschen in de zaal niet binnen kannen en daarom stel ik voor de toekomende zitting in eeno grootere zaal te houden. M. BOSTEELS, (Kath). Wij hebbon hier dezelfde bemerking gemaakt on treden volkomen dat gedacht bij. M. de BETHUNE, (kath). M. Daens heeft mij gevraagd hem in de aanstaande zitting uitleg te willen geven over den brief van de Hospicen. Ik zal niot wachten tot toekomende keer maar wil hem dat ant woord aanstonds geven. Ik moet hem noch tans doen opmerken dai M. Daens niet heel nieuwsgierig is, mits die brief al van over twee on halfjaar werd geschreven en hij nu enkel ons uitleg verzoekt. Ziehier do uitleg Die brief zegt niet dat gij in het hospitaal niet moogt gaan maar dal gij enkol op ze kere dagen niot zult ontvangen worden op andere dagen blijft gij gansch vrij de zieken van het hospitaal to gaan bezoeken. Dat eerste punt bebt gij nooit juist in uwe bladen weergegeven. Het is op klacht van de zusters dat dio brief werd gestuurd. Zij hebben ondervon den dat gij naar het hospitaal gingt met andere leden van uwe partij en dan deed ge de ronde der ziekenzalen en aan elk bed vroegt gij is dat een daensist, is dat een demokraat. Was het een daensist, dan kreeg hij van u 0,10 of 0,20 fr. de andere kregen niots. Daarom werd u die brief geschreven gij gingt daar politieke stoornis brengen bij menscfien die slechts rust en vrede verlan gen, bij zoo verre, dat na uw vertrok de zusters bijna met de zieken geenen weg konden. Dan op zekeron dag hebt gij lang op voor band aangekondigd, dat gij met uw muziek zoudt naartoe gaan, 't Is dom dat de zusters u hebben gevraagd u den ingang van liet hospitaal op do publieke dagen te verbieden. Gij zijt het ook M. Daens die klachten hebt uitgevonden, zonder ze te kunnen bewij zen aangaande hard brood, aangaande margarine, gij nog zegt het en uwe mannen die te Mijlbeek hebt rondgeloopen bij men- sclien dio vroeger in het hospitaal werden verzocht om hen te doen onderteekenen en te doen verklaren dat zij slecht werden ver zorgd. M, DAENS. Ut daag u uit te bewijzen dat ik ooit zou gesproken hebben van poli tiek, dat ik ooit zou stoornis veroorzaakt hebben, of dat ik oiit zou verschil gemaakt hebben tusschen zieken De zieken waren mij beleefd, Nooit werd mij de minste aanmerking gemaakt. Ik had geld ontvangen van iemand en gaf aan ieder een. Alles wat M. de Bethune daar zegt is valsch. Ik daag hem uit het te bewijzen. M. de BETHUNE, (Kath). Het te be wijzen Maar gij hebt het zelf bewezen door uwe houding in de Gemeenteraad, wanneer die zaak voor den eerste keer te berde kwam en door een artikel kortelings daarop ver schenen in den Werkman Gij hebt dan bekend dat gij dikwijls gingt geld uitdeelen, dat gij naar bet hospitaal gingt vergezeld van leden, dat gij voornemens waart er naar toe trekken met uw muziek, dat gij daar gingt politiek maken, dat werd verscheidene malen bevestigd door de zusters. M. DAENS, wil nog antwoorden. Maar de heer Burgemeester geeft het woord aan den heer Schepene Moyersoen om verslag te maken ovor 9: Rekening 1911 en begrooting 1913 van de Gemeente M. MOYERSOEN, Schepene maakt ver slag over de tekening van 1911. DE VOLKSSTEM In cone lange redevoering versierd met vele en lang «bjfers bewijst hij dat do flnan- cieele toestand van 't jaar 1911, op zijn eigen beschouwt, heel voldoende was. Nadien maakte hij verslag van do begroo ting 1913 waaraan nieuwe patentrechten worden voorzien voor hot Opbouwen van den nieuwen Schouwburg. Stemt do Gemeenteraad die groote nieuwe uitgaven dan moet de raad ons ook niouwe inkomsten bezorgen. Zulks werd in de twee voorgaande geheime zittingen reods behan deld. Wij hebben lang gezocht om te weton waar en hoe wij die nieuwe inkomsten zou den vinden. Nieuwe 'lasten leggen op do eigendommen daar valt er niet op te peinzen de eigendommen zijn in onzo stad al meer belast dan in vele andere steden. Maar do palenten zijn hier veel kleiner de stad ontvangt maar 8 opcentiemen op de patenten wijl men elders 30, 40 en 50 opcentiemen vraagt. Wij hebben dus gevraagd of men daar de bron niet kon vinden van de nieuwe inkom sten. Zal zulks niet ten laste zijn van de kleine burgerij, der kleine handelaars Neon, want wij vragen enkel de 8 opcen tiemen op de gowonepatenlen te brengen op 25 en daarenboven de patenten der naam- looze maatschappijen te brengen van 8 op 50 opcentiemen. De gewone gepat en teerden boloopsn ten getalle van 2612. Zij betalen aan denStaat eeno gezamentlijke hoofdsom van 3-1500 fr. en aan de Stadskas 8 0/0 of 2760 fr. Wij vragen aan die kleine patenten eene gezamentlijke vermeeruoring. van ongeveer 500 fr. maar aan de grooto naamloozo maat schappijen eene gezamentlijke vermeerdering van 15000 fr Dat maakt eene totaal van bij de 20,000 fr. som die zal noodig zijn om do kosten deraan te gaan leening voor do Schouwburg alsmede do onderhoudskosten te dekken. Er zijn in Aalat 400 patenten aan 1.70 het zijn kleine winkeliers de vermeerdering zal voor hon slechts 0,28 fr. bedragen. 812 patenten zijn van min dan 5 fr.; ver meerdering voor ben ten hoogste 0.85 fr. 975 bedragen van 5 tot 10 fr venneer- dering ten hoogste 1,70 fr. 415 van 10 lot 20 fr.vermeerdering ten hoogste 3,40 fr.; 141 van 20 tot 30 fr. vermeerdering ten hoogste 5,10 fr. Maar er dient opgemerkt te worden dat patenten van 30 fr. reeds den groeten handel of belangrijke nijverheden treffen en hoege naamd niet de middenstanden. Voor den groot on hoop der winkeliers zal zulks dus een nieuwe last zijn van0,28 fr. Er zijn maar een tiental hophandelaars die in-principaal een patent betalen van 30 ir. en die dus 2,40 ongeveer zullen meer le betalen hebben. Al de cijfers die ik daar aanhaalde heb ik zelf geput in hei Lslbncohier dnr ontvangers van belastingen. Hit mag daaruit besluiten dat de vermeerdering van lasten zal wegen op de groote nijverheid en niet hot minste op do kleine burgerij. Indien iedereen eensgezind is om ons die groote uitgave to vragen, dan moot ook ieder een eensgezind zijn Gin ons de noodige in komsten te bezorgen. Weigert men ons do inkomsten, dan moeten wij ook de uitgaven weigeren. Al de leden van den Gemeenteraad waren desaangaande eensgezind in de voorafgaande geheime zittingen. Nog eon woord, Mijnheeren, aangaande onze aankoopen van gronden. liet dool van hel «Schepencollege is do stad in de mogelijkhdid te stellen later wan neer zij eene merkelijke uitbreiding zal ge nomen hebben breode lanen aan te leggen en parken, die de stad moeten versieren enden gezondheidstoestand der stad verbeteren zonder dan overgroöte sommen voor aan koop van gronden te moeten doen. Onder dat oogpunt hebben wij tot hiertoe altijd voor oogen dat besturen vooruitzien Ik mag u ook verzekeren, Mijnheeren, dat de tot hiertoe aangekochte gronden voor de stad eene goede zaak zijn en zij aangeschaft wordon in zeer voordeelige voorwaarden. Moesten wij die nu verkoopen, wij zouden er eene aanzienlijke winst op verwezentlij ken. Ik heb nog voor den Gemeenteraad eene uiterst aangename tijding desaangaande mede le deelen,.dat is dat de Staat zal tus- schenkomen voor de helft in al de onkosten door aankoopen of aanleggen van die lanen gedaan. (De heer Schepene geeft lezing van den brief). Aangaande de cinema's waren al de leden van den gemeenteraad ook eensgezind, om te verklaren dat er moest eeno taks gehe ven wordqn van 20 fr. per vertooningdag. Wij zullen ons daarmede niet te vroden houden, maar een reglement doen opmaken niet alleenlijk om alle zedelooze voorstellin gen in de cinema's te beletten, maar ook om te beletten dat vertooningen gegeven wor den waar men allerhande wreedheden ten toon spreidt, zaken die zulken pijnlijken slechten invloed maken op de inbeelding on zer kinderen vooral. Nu nog een woord over de Onderlinge Bijstanden. Iedereen weet dat ik die instel lingen van vooruitzicht zeer genegen hen. Maar ik hen tevens ook schepene van finan ciën en als dusdanig moet ik u bekennen dat de financemiddelen der stad zuinig moeten behandeld worden en zij mij niet toelaten groote hulpgelden te verleensn. Wij zouden ons kunnen 't akkoord stellen met to bepa len dat de hulpgelden der stad minstens 0.25 i fr. per lid en per jaar zullen bereiken. Meer kan ik niet. M. DAENS. 't Is al ver in den nacht, Mijnheeren, 't beste ware morgen weer t.e keeren Nu is het te laat om eene grondige Jl<-spreking te beginnen, lijk in de Kamers, ja, in deKamers,artikel per artikel.(Verzet). Do Ziekenfondsen zijn alle onderstand van do stad waardig. Ik heb uitgerekend dat al de Onderlinge Bijstanden van do stad aan dezelfdo stad do som sparen van 38.000 fr. M. de schepene ik weet dat gij den Onder- lingen Bijstand zeer genegen zijt. Ehwel, gaat in uw gemoed heb eens eene goede beweging gij spreekt van 0,25 fr. geef or 0.50; doe een goed werk gij spreekt heel schoon en de raad zal dat gaarne aannemen. Wat de Schouwburg betreft, de wijkmees ters van onze partij en wij allen zijn samen gekomen en wij hebben die zaak besproken en onderzocht. Wij willen allemaal een schouwburg, groot en schoon. De schouw burg moet dienen tot verheffing van ons volk; bij zal zijn een tempel van de kunst. Maar «le 200.000 fr. waarvan gij spreekt is meer een last op het werkende volk. (Algemeene ver bazing). De schouwburg doet goed aan de bevol king der stad, maar niet langs den buiten kant. Daarom heft belastingen op de balkons, op de sulomobiels, op do cinema's, op 't mu ziek. Geeft ons de evenredige vertegenwoor diging en dan zullen wij u nog andere mid dels aanduiden. M. BOSTEELS. (kath.). Uw plicht is, die middels aanstonds aan te duiden. M. DAENS. Stelt belastingen op den on- bebouwden grond en op de bloote maren, dat zal tevens de bouwnijverheid in onze stad ondorstcunen. Nog andere middelen zijn er om u gelden te bezorgen, wij zullen daar later op weerkomen, lijk op de belasting op bet inkomen. Wij willen eenen grooten theater lijk in Amerika maar willen van uwe belastingen niet. Wij vragen andere middelen en w j stemmen liet voorstel 'van den theater met uwe belastingen niet onze partij heeft ons opgelegd er tegen te stemmen. Wij keuren ook de nijverheidschool goed. maar men zou er moeten Engelsch en Duitsch kunnen aanleoren. Ik begeer breedvoerig op al die punten to kunnen weerkeeren in eene andere zitting. Nu wordt het te laat. M. MOYERSOEN, schepen. Ik begeoi enkel dat de rekening van avond nog ge- aan nwe gronden terug onder vorm van voor groote hoeveelheid prijs volgens over eenkomst. Zich wende» 91 Lrrst de verklaring van den heer Ellenne Legrand, 2'2 Miintchstrnat te St. Gillis, Brussel. Deze schrijft: "Ik werd cekwtlit door pijnlijk horsicn, voelde mi) steedr afgemat en lud vooral 'savonds vrecselijke bmnuw.lhcden, welke aan asthma deden denken. Niets hielp mij. Op een goeden dag besloot ik de Abdijsiroop te gebruiken en 2 flacons Abdijsiroop hebben mij in korten tijd geheel co ol gencico. u w C^neeft eiken dag duizenden lydere aan aotlimi stemd worde, om ze tO kunnen overmaken j Influenza, pleuris, kinkhoest, borst- en long- aan do Iloogere Overheid. M. Daens heeft daar zeer lichtzinnig ge sproken en zonder de zaak te onderzoeken. Gij spreekt van lasten op hot werkende volk. Ik heb u bewezen dat de lasten op het werkende volk niet zullon wegen, mits die geen patent betalen bijnaniet op de burgerij maar in 't bijzonder op de groote nijverheid. In eene voorafgaande zitting hebt gij gezegd: Dat lacht mij nog al toe» cn nu wanneer gij mot uwo wijkmeesters daarover hebt gehan deld met menschen die dus heel zeker daar over met kenden oordeelen, dan veranderd gij plotselings van meening. Het schoonst© van al al3 wij de groote nijverheid slaan dan komt de Christen Demokraat af cn zegt ons Wij willen dat niot Wij vragen niets aan den werkman, niets aan den nijverheid zelve maar enkel aan de gedane wi:i3ten der nijve- raars en der groote fabrieken aan de coupons aan de gedane dividenden. Wist hij dat niet M. Daens Neon dat wist hij niet (Algem. verbazing). M. DAENS. Dat uw ontwerp mij nog al toelachte, dat heb ik gezegd. Maar daar zijn zoo nog al dingen die eerst toe lachen. (Wij hooren spreker iets zeggen van do jonge meisjes maar verstaan hem niet goed) de heer Burgemeester herhaalt onder het algemeen gelach scliocking- scbocking De hoven zijn goed en gezond voor de stad, maar de blinde muren zijn al de ontsie ring van de stad. M. B AU WENS, Schepene Ik ben ver wonderd van do handelwijze van M. Daens, Ik heb vaj*da3£ per toeval gesproken met een oude partijgenoot van de Demokraten, den beer Ghysselinkx. Deze bekende mij dot voorstel van het schepencollege gansch overeen kwam met lijn programma en hol programma der demokraten mits liet eeno belasting* ia op het inkomen. De handelwijze van M. Daens is dus tegenstrijdig met zijn program. M. DE WINDT, (Lib). Ik zou willen weten indien we nu de rekening stemmen dat we toch nog het recht behouden er in do volgende zitting aanmerkingen op te maken. M.MOYERSOEN Schepene Natuurlijk. M. DE BURGEMEESTER. Ik stel voor de zitting voort te zetten Donderdag avond te 7 3/4 ure. Aangenomen. De rekening wordt aangenomen raet alge meen stemmen der rechterzijde tegen do linkorzijde die zich onthoudt. MOORDPOGING OP DE SCHELDELAAN TE GENT Oskar Verberekmoes, oorspronkelijk van Welleren, wononde te Gent, thans aange houden, bevond zich op Zondag 12 Januari, om S 1/2 uro 's avonds in dronken toestand op do Scheldelaan te Gent. Eensklaps haalde hij eenen revolver uit den zak en vuurde driemaal acliloenvolgons het wapen af op den koetsier Annez, van St-Amandsberg, dio daar kwam aangereden. De koetsier werd niot getroffen, doch het paard werd door eon dor kogels gekwetst. De policieagent Van Lokeron die langs daar op dienst was, snelde toe en kon den gevaarlijken Welteraar ontwapenen cn naar net policiebureel brengen. Verbercknioes maakte terzelfder tijd nog opstand on bracht don agont smaadwoordon toe. Do revolvcrbeld wordt verwezen lot 9 maand gevang met onmiddolijke aanhouding. aandoeningen en bewaart hen voor tering. P'ü« o-r Bacoo van 230 gram Fr. 2.25. von 5C0 gran Ft. 4. eo v.ij 1000 gram Fr. 7. Eitchl ronden band red hand- tcrj-riiina L I. Akker. Rotterdam. Hoofd-depfii voor Bcigiël O. ds Beul, 57 Lange Nicuwtiraat, Ao'««crpen* q Verkrijgbaar 'n alle apotheken. MARKTPRIJZEN Aalst. 14 leb. Hopmarkt vaster, vor- koopers en koopers fr. 100. Andcrïecht.wekclijksche Marlet Kalveren 103:» prijs per kilo op voet fr. 1,10 a 1.45. Brussel.wekelijksche markt, kalveren 116, fr. 1.30 a 1,60. At-.iienaarde 13 leb. Aardapre'™ 5,50. boter 3.12 eieren 2,50. viggens 50. konijnen 3.12. Gent Veemarkt van vrijdag getut to koop gestolde dieren: Vette kooien 11; Melkkoeien 1; fïrooteossen 0; Jonge ossen 8; Vaarzen 9; Slieren 16. Varkens 449 Kalveren 117, Ma gere beesten 259; Schapen 24, Lamineren 0, Vjg- genen 427. M De goede stalbeesten golden van 1, <0 tot 1 .JU. De kalveren van fr. 2,20 tot 2,50 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,70 tot 1,90 per kilo, ge slacht vleesch. Do vai Uetis van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,1a tot Ir. 1,25, volgens kwaliteit. Gaenaarsdbergen 14 feb. Tarwe do 100 kilos 23,00; Mustoluin 19,00; haver 23.00; llogge 18 50; boenen 22.U0 Aardappelen r>,5u; hliizuHfl 35.00 koolzaad 00.00liofer de kilo 2.S5 a 3.00 eieren por 25. fr '2.50 ruw vlas 0 94. vau het arrondissement Aalst (Standreaclen. Bijzondere verzameling 1S93 n. 3MJ) MM. do aandeelhouders zijn verzocht de gewone algemeene vergadering hij to wonen welke zal plaats bobben, op Maandag 3 Maart 1913, om 10 uro voormiddag, in de zittingszaal van den gemeenteraad ten stad- buize van Aalst, gelijkvormig aan artikel 22 dor standregelon. .DAGORDE 1. Verslagen van den beheerraad en van den toezichtsraad 2. Goedkeuring van de balans en van de To kening van winsten en verlinzen 3. Benoeming van eenen beheerder. Art. 24 dor Standregelen. De aandeden op naam geven recht tot de algemeene ver gadering zonder eenige rechtspleging. Aalst, den 5 Februari 1913. Namens de Bestuurraad Le Beheerder-Bestuurderf 79 Auguste Moyersoen. VLEESGHWABEN PRIJSCOURANT vook het KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amérihaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandscliegek., uitgeb. Spek Vet Mager, gezouten gorookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukonvet) Keukenvet Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (peperstruc.) 4 5 1 52 1 30 0 60 4 00 1 52 1 40 0 1 52 1 40 1 20 2 60 3 3 2 GO

De Volksstem | 1913 | | pagina 3