rr Hevigs brand te Antwerpen Belangrijks diefstal Is Ar, Priesterlijke fcasoGMiogea Oranje Bitter DE KAPITEIN OSa I Verscheidene aanzienlijke dagbladen uit -Duilschland voorzien inwikkelingen langs 'dien kant. Rusland tenen Oostenrijk In do officieele kringen van Duitschland houdt men staan, dat liet bezoek van den prins van Hohcnlohe goede govolgon zal hebben. Niettegenstaande dat, zijn er nog verschei dene Duitscho dagbladen die liet tegenover gestelde beweren. Een van bon beweert dat het misverstand aangaando Albanië volledig is. Da laatste briefwisseling tusschen do keizers heeft aan dien toestand niets veran derd. Men kan noch aan Oostenrijk noch aan Rusland vragon huu eigen zelfstandigheid te verloochenen. Naar een ander dagblad van Borlijn schijnt het zonder twijfel dat Rusland eene afdoen de weigering heeft gogeven aan do vraa^ van Oostenrijk. Bombardement van Andrinope! liet bombardement van Aiulrinopel gaat voort. In verscheidene kwartieren is het vuur uitgebarsten. Een detachement Turken is met wapens en al tot do Bulgaren overge gaan. Op al de andcro punten van den oorlogs- thcater was de dag van gisteren zeer rustig. HET PROCES Het vorhoor van Vrijdag Hel verhoor wordt om 12 ure geopend *t Is nog do moord on don policieolïicier Jouin, in hot huis van Gaury, welke aan de dagorde staat. M. Pubellier, oen slolmakor, verklaart d?l hij een derdon sleutel moeten maken hoeft voor oone kamor van hel huis van Gau zy. Hij weet ecliter niet voor welke kamer het was. M. Berton, advokaat van Gauzy, doet op merken, dat indien deze derde sleutel moest dienen voor cene kamer van liet eerste ver diep, het heel wel mogelijk was, datBonnot er kon binnendringen zonder door Gauzy ge- eion te zijn. M*v. Perrusson, eeno buurvrouw van Gau/.y, zegt, dat deze na het drama in een naburige» winkel tabak is gaan halen. Zij voegt er hijdat indien Gauzy had willen vluchten hij zulks gemakkelijk zou gokun- non hebben. Andero inwoners van Ivry komen nog verklaren dat zij steeds Gau/.y als een eer lijk handelaar aanzien hebben. Vervolgens komt Mev. Gauzy geluiden. Deze bevond zich lo Nimes,' toen de moord op M. Jouin plaats had. Later werd zij door M. Guichard onderhoord en deze gaf haar don raad. niet moor naar Ivry terug to keorep. Vrouw Gauzy eindigt bare verklaring met don oed «lat haarman onschuldig is. Dan worden de getuigen onderhoord wel ke op vraag van De Boe gedagvaard wer den. Mev. Haeck, van Belgische nationaliteit, ►verklaart in Decmhor 1911, de week voor Kerstdag, De Lo gezien te hebben to Brus sel. Ook een oom van De Boe beweert hom to Brussel gezien to bobben rond dut tijdstip. Hot Hof verwijdert zich dan, om te be raadslagen over de vraag van Gauzy. Kort nadien koert liet Hof terug met een advies, wa.arbij. do vraag om naar het buis van Gauzy te gaan zien, verworpen wordt, daar do plannen duidelijk genoeg opgemaakt zijn. Nu komt de dubbele misdaad van Thiais aan do beurt. Zooals men weet, werden een .ou'Jo r n'enier en zijne meid daar vermoord en slaan Carouy en Mcdgo daarvoor terecht. Eerst on Tooral ontslaat oen lange be twisting tusschen M. Zevaos verdediger van Carouy en don policiekommissaris van Thiais over do manier, op welke do photographiën dor bandieton aan do inwoners van Thiais getoond worden. Do twee dochters van den rentenier ver klaren, dat hun vader, buiten da fumilioleden niemand ontving en dat do misdaad onge twijfeld door bandieten moot gepleegd zijn. Er moet evenwel een medeplichtige ge weest zijn, die den slag aangowezon heeft. M. Louis Arfeux, zoon van de vermoordo meid verklaart, dat hij Carouy einde Sep tember in een koffiehuis te Thiais gezien hoeft. Hij herkent hem onmiddelijk tusschen do beschuldigden. Carouy bevond zich te Thiais in gezelschap van versoheidone kerels, waaronder ook Garnier. Mev. Dagron, geldinzamelaarsler van een handelshuis, herkent ten slolligslo Carouy en Medge ais zijnde de twee kerels, die haar op 2 Januari, op de baan van Thiais, vroe gen het huts van Moroau aan te duiden. Zij zijn het zonder don minste twijfel, ver klaart de getuige. (Langdurige beweging). Do twee betichten blijven onbeweeglijk. Medge doed opmerken dat de getuigo in het onderzoek verklaarde hem gezien to heb- bon zonder baard, daar bij nochtans don baard droeg. M. Bertillon dienstoversto, handelt een uur lang over de vingerindrukken. Hot is zoker dat hij or ontdokt heeft van Carouy en Medge in de zaak van Thiais. Kwart over vijf ure wordt de zitting heven. !=sa DE VOLKSSTEM 15 tot 20 fr. Elk uurwerk is genummerd, en is met do letter B. gemerkt. Do juwelier heeft Dinsdag een persoon opgemerkt, die lang* zijnen winkel beeft op- genomon. Do kwaaddoeners haddon een baksteen onderdo rolbeluiken gestoken, om dezo omhoog to houden. Op den venslerdor- P'-l lag een schild, waarop uurwerken hadden hangen. De policieofficier Arrions vond er vinger indrukken op, alsook een manchetknop in paarlemoer. Al deze voorwerpen werden op de griffie neergelegd. Do slag was zoo hevig, dal do zieken uit het Elisabolhgasthuis verschrikt uit hun bed sprongen, en aan do vensters dor Leopold- slraat naar do oorzaak van het gerucht gin gen zien. Vrijdag avond werd de havenwijk in op schudding gebracht door een hovigen brand. Het vuur was uitgeborsten op de scheeps werven Guthrie en Murdoch, Keulenslraat. Het werkvolk had roeds hot werk verlaten, toen het vuur ontstond op don zolder, waar de mouellon gemaakt werden. Daar cr op den zolder eeno grooto hoe veelheid houten modellen, planken, enz. voor handen was, nam liet vuur spoedig eene groote uitbreiding en weldra sloegen de vlammen door het dak. De pompiers snelden spoedig ter plaats en dank aan hun dapper optreden waren zij het vuur na eene halve uur werkens moester Heel de bovenverdieping was ecliter ver nield. De schade is zeer aanzienlijk, doch door verzekering gedekt. bisdom (Jent Zijne Hoogweerdigheid de bisschop heeft benoemd Pastoor-deken van Sl-Maria-IIoorebeke, den Z. E. II. De Windt, pastoor van St-De- nijs-Bouclo. De nieuwo dekenij van St-Maria-Hoore- boke zal ook de volgendo parochiën bevat ten Beirlegem, Sl-Blasi.us-Bouclé, St-Corne- lius-Hoorobeko. Sl-Denijs-Bouclc, Dikkelo, Eist, Nederzwalm, Ilundelgcm, Sl Maria- Hooivbeke, Sl-Maria-Laelhem. Meilegein, Michelbeke, Munckzwalm.Paulaathom.Roo- borst, Roosebeke, Sclioorisso, Segelsuin, en Welden. Pastoor to Erembodegem, den E. H. De Pillecyn. id. te Nederhassnlt, in vervanging van den E. II. Van Landuyt. dio om gezond heidsreden zijn eervol ontslag bekomt. D'Hoenen, Kalhutzerstraat, 6. Na al do meubels opengebroken to hebben hooft de dief eon aantal juweel en buit gemaakt, voor eene weerde van 1,S00 fr. - Door een kalven os gekwetst. J. V.. Mauwslraat, reed Donderdag namiddag met eene kar aan do Naamsche Poort, eensklaps viel het paard en de voerman werd van -zij nen bok geschokt. Een halve os viel op hom en ploltorde hem. liet slachtoffer werd opge nomen met erge wonden aan.de beencn, bei - de knieën on liet hoofd. Ilij klaagt bovendien aan inwendige pijnen. Kom foor ontploffing. Mevr. L... wonende op de Koninginnelaan, te Brussel, bevond zich gisteren morgend in het Volks huis, to Hooi, om er een nieuw merk van chokoladele beproovon alvorens 'tin den handel te brongen. Eensklaps ontplofte liet jielroolkomfoor waarvan zij zich bediende en de vlam tastte hare kloedoren aan. Do be heerder snelde loo op hot noodgeroep dei- vrouw rolde haar in dekens en gelukte br alzoo in liet vuur uit te dooven. Do arme vrouw was reeds vreesdijlc verbrand aan het hoofd, de borst en den rechterarm. De. onrustwekkende» toestand is zij naar het gasthuis overgebracht geworden. Eene gevaarlijke bende Onze lezers vullen zich de stoutmoedige diefïe herinneren te Aalst, ten nadeefo van M. Praet, Lange Zoulstraat, gepleegd en waarvan de daders lot hiertoe, Ondanks de opzoekingon, nog niét ontdekt werden. Weinigo dagen later werd eon soortgelijke diefstal gepleegd te Antwerpen. Daar haddon do dieven echter eerst do rolstors moeten opschuiven, vooraleer de vitneu to kunnen verbrijzelen. Deze week nu werdon do inwoners dor Leopoldslraat plots uit hunnen slaap gewekt door oen geweldigen slag. De dieven hadden het gemunt op don goudwinkel'van den lieer Bottelier, Leopoldslraat, 55, die in do Ge- zondslraat, 6, verblijft. Do vitrien werd stuk geslagen en uit de uitstalling do vol gende juweelen gestolen 15 zilveren damesuurwerken van 12 tot 20 fr.; 4 gouden mansuurwerken van 150 tot 250 fr.; 3 fantaisiewekk'us, van 14 fr elk 2 bolvormige bureeluurwerken (presso papier), 40 fr.; 1 penduul in "glazen kasje 00 fr. waarde; eenigo kettingen in zilver van MET DE (1* VERVOLG.) Och, Rost 'ff, ik weet wol dat gij een braaf man zijt... Gij hebt gelijk 1 Do zoon moet't beroep van zijn vader volgen ou onze Vnatrozon worden in den regel ook niet voor ,den landbouw opgeleid... Docil donkt, ter mijner verontschuldiging, dat ik al zooveel tranen gestort heb en eeno ongelukkige toe komst voor mij zio. Roscoff troostto zijne zuster op minzame wijze, want ook hij had Guilanek lief als zijn eigen kind Anaïka eindelijk gerust gesteld door de rondo en hartelijke taal van haren broeder ging 't huisvertrek weer binnen en vond haar zoon bezig, met regelmaat, knoo- pen to leggen in stukjes scheepstouw, welke bij hier en daar gevonden had. Troost u besto jongen zegdo Roscoff. binnen twee jaar gaat go mot mij meè. Guilanek drukto vol dankbaarheid do hand van zijnen oom. Toen hij zijne moeder zag staan zweeg hij, #mdat hij begreep dat hot haar te veel hart zeer zou veroorzaken, wanneer hij zijne blijd schap to kenuen gaf over iets dat liaar zoo grief do. Reeds kort daarop verliet Roscoff de hut zijner zuster hij begaf zich weer aan boord van do Sainte-Ane, terwijl by in 't hart dor arme weduwe eene nieuwo pijnlijke wonde bad geslagen en Guilanek vol blijde hoop ach terliet. Brussel.Sehriftoervajsching en aftrug- 'gelaiij. Een bediende, geboortig van Marcinelle en laatst gewoond hebbende te Etterbeek, zekere Alfred Ryez, thans voort vluchtig, wordt belicht, ten nadeelo van hel bestuur van 't spoorwezen, schriftverval selling en aflruggelarij gepleegd Ie hebben lot een beloop van 40,000 fr. Onderzoeks rechter Babut du MarcS heeft Donderdag zijne persoonbescbrijving in alle richtingen doen zenden. Csséd!H van Brussel In bewaargevingen op zicht 3 op 2 maanden 3 1/2 op een jaar 4 1/2 °/0. 303 Doodelijhe val. De werkman Au; Bellens, 34 jaar, wonende Domotstraat, le Etterbeek, boog zich Vrijdag to veel voor over uit een.venstor in een huis waar hij werkte. Bullens verloor het evenwicht en viel. Men nam hem op met gekloven sciie del en in stervensnood word bij naar 't gast huis gevoerd. Hondendief gesnapt. Sinds öenlgen lijd werdon talrijke honden van alle ras herkomst gestolen en bet regende klachten ij de politie. Do vermoedens violen op ze keren Piuler L.., wonende O. L. Vr. van Grif trost raat. Donderdag werd nog eon hond van waarde gepikt aan liet boscli. De politie bood zich bij L... aan en ontdekte er den hond dio:: mon bereid niaakto om naar Reu- baais tc zenden. Uit het Justitiepaleis ontsnapt. Een genaamde E. Pvan do Woldadiglie.ds- kolonió van St-Hubert, .moest Donderdag' morgend ais getuige in vorhoor verschijnen voor het beroepshof le Brussel. Men schonk hem zekere vrijheid. Hij maakte hiervan ge bruik om heimelijk do zaal te verlaten en do plaat te poetsen. Tot hiertoe werd hij nog niet teruggevonden. Stoutmoedige diefstal. Een onbe kende kwaaddoener is Donderdag namiddag in de. woning gedrongen van mad. wed. Roscoff had eene goede inborst en was edel moedig van karakter allen droeg hij een goed hart toe en was eenieder steeds ter wille en ofschoon moedig als een leeuw, was hij toch medelijdend voor de zwakke, droomdo hij van geluk en vrijheid. Ilij had de overtuiging dat hij slechts lang zaam zou opklimmen eu totgeene hooge ran gen in 't zeowezon bevorderd zou worden op dit puut schenen 'hem de regiementon op onreclitveerdige grondslagen to berusten en hij vroeg zich zeiven meermaals af, waarom liij wel nooit den rang van officier zou behalen Maar hij was ook slechts de zoon van ^31 matroos Eeu onvorkomelijk bezwaar dus Den naam van Roscoff verraadde to veel een naam uit de volksklas en bij wist maar al te goed, dat een adellijke naam onafscheidelijk ver bonden was aan 't verkrijgen van lioogero rangen. Nochtans deed dit alles zijn ieverzucht nog meer toenemen en hij stelde alle pogingen in 't werk, om het weinige, dat hem van do wetenschap bekend was, te vermeerdoren. Gaan wij hem eens na van zijno vroegste jeugd, dan zien wij den dapperon zoon van een even dapperen matroos in dienst bij de koopvaardijvloot en bevinden wij, dat hij in zijne kindsheid een weinig lozen lieeft ge loerd. Toen hij vijftien jaar telde was hij be schaamd over zijn onwetendheid,en wanneer hij bijwijle eenige weken op't land doorbracht of des morgens aan boord oeuigen vrijen iijd had, gebruikte hij dien om hot onbrekende van zijn onbeduidende wetenschappelijke op voeding aan te vullen. Eu wanneer hij dan hierin zoover gekomen was dat bij tamelijk kon lezen eu schrijven, Kasseit U itgevouden in 1874 214 De diefte in de Beurs. Wij meldden n diefstal van 4800 frank in de Beurs te Brussel, gepleegd ten nadeele van M. Marcel H..., van Gouy-bij-Piéton, gevolmachtigde van een wisselagent van Gosselies, thans op reis. De pliehtigeis gekend. Hij is geboorlii Waver en is te zijn on t niet meer weer gekeerd sedert den dag van don diefstal. Men denkt dat bij zich te Parijs bevindt. Een aanhoudingsmandaat werd to zijnon laste afgeleverd. Hut portret dat den dief over handigde aan den liéer Marcel H.., alsof het van hem was, is dat van een zijner nevon. Chicoree der Trappisten Vincart, Groot Merk. 1500 V Andorlecht. Nog de brandramp. De pompiers hebben Donderdag, den ganschen nacht, de puinen besproeid van de fabriek Damman en Washer, Schapenkopstraat. Daar mon tot nu toe de oorzaak van den brand nog niet heeft kunnen vaslslelleu,heeft het parket besloten een onderzoek te openen. De onderzoeksrechter M. DeLaruwière is er mede gelast, Opwyck. Doodelijh ongeluk. Hel zoontjo der ochtgeuootfai) De Rop, 15 maan deri oud liep nabij do ouderlijke woifing, te Opwyck-Ny verseel, over don steenweg. Hol kind sukkelde onder een gespan en werd overreden. Het word zoo erg gekwetst dat liet aan zijne wonden bezweken is. Leuven. De slachtoffers der pe Ir ooi. Donderdag avond wilde oone inwoonster der Naamschestraat hare stoof bij middel van petrool aanwakkeren. De kruik ontplofte en do kleederbn dor vitfiuw vatton vuur. Op een oogwonk stond zij in" laaie vlam. Zij word zoo erg verbrand, dat men haar naar hel gasthuis moest overbrengen. Marar.sart. Het vreesdijk ongeluk. Arog eendcode— De ongelukkige Josepi Beaucluir, een der slachtoffers van de vree- sclijko ontploffing in de fabriek van kunst matige zijde is Donderdag namiddag na eene jjselijken doodstrijd overleden. Het parket an Nijvcl is Donderdag namiddag om 2 ure er plaats geweest. De magistraten hebben verscheidene leden van liet persoonecl on orvrangd. doch tot hiertoe zijn zij er niet in gelukt do juisto oorzaak vast to stellen van de ontploffing. Men veronderstelt dat eone k in den nilrokatoon gevallen is en den brand veroorzaakt hoeft. Stal hi! le. Doodelijh verbrand. Do vrouw van P.Diets zetto gisteren een moorko kend water op don vloer. Het zoontje, 5.jaar oud.dat een oogonblikalleen was,nam de loot van den moor in don mond en dronk van hel dan wilde hij zich/elven ook de verklaring geven van de zaken dio hij rondom zich zag voorts legde hij zich eenigzins toe op de ken nis van algebra, sterrokunde. aardrijkskunde en geschiedenis, Do aldus verworven konnis stapelde zich echter zonder eenigen regel maat in 't hoofd van den jeugdigen Bietanjer op. Voornamelijk legde htj zich toe op die wetenschappen en dit gedeelto der geschie denis dat best in zijn smaak viel. Maar Roscoff pochte ook niet op zijne half- wetenschap tegenover zij no kameraden.Alleen noemde hij van tijd tot tijd den naam op van een vermaard kapitein of van een beroemde zeeman, ton einde don na-iever tusschen de matrozen op te wekken en dozen te onder houden en als hij veronderstelde dat do eeno of andere scheepsjongen hem niet goel be greep, nam hij hem terzij achter don scheeps mast of een rol kabeltouw eu onderrichtte hem op die manier, hem afwisselend eenige vriendschappelijke oorvegen toedienende. Nauwelijks to Bjest ontscheept, of ver heugd als hij was toen hij eenigo dagen verlof bekwam, spoeddo hij zich naar'zijne moeder, nam deel aan do vreugde van (Jpn huiselijke» heerd, gaf iedereen iets van zijn handgeld,zag wel eens wat to diep in 't glas, ter oorzalce van de vele toaston die hij genoodzaakt was te drinken, deed zijne zuster Anaïka van blijdschap dansen en verhaalde herhaaldelijk aan do buren, dat zijn eonig verlangen was eenmaal op do kruin eener"rots een hut te be- zitton, waarvan hij in de verte den Oceaan en de zeilende schepen kon gadeslaan. Maar, beste jongen "««do me moeder dan weieens tot hem, boe zult gij ooit in staat zijn een huis te koopen, als gij alles weggeeft wat gij bezit 16 EN 17 FEBRUARI 1913 kokend water. Het verbrandde zich zoo erg dat hot in de schiïkkclijkste pijnen bezweek. Nationale bond togen het Charlatanis ms. Do slachloffors die zonder het le we len uitgebuit zijn door onze hedendaagsche charlatans zijn ontelbaar. Daarom koopei verstandige menschen slechts goóuo voort brengsels. zooals do Chicoroi TALPE, wiei voortreffelijke hoedanigheden op afdoende wetenschappelijke manier bewezen zijn.1065 Vichte. Kinderlijk. Eergisteren kreeg hot parket van Kortrijk een naamloo- zon brief. Do gendarmen van Ansegem wer den ontboden en men trok naar eone wijk dor gemeente, waar delvingen gedaan werden. Weldra haalde men liet lijkje van een kind op, zijnde 4 maaden oud. Het werd naar do gendarmerie overgebracht. Do moordenaar of moordenares wordt op gezocht. Eyne. Dure kiekens.Verleden nacht drong een dief op het hoenderhok van M. Genlil Ceulerick. Hij iiad daartoe eone lad* Ier noodig. Hij wrong do kiekens den hals over on stak ze in eenen zak. Toen hij naar beneden kwam kantelde do ladder om en-do dief viel op een slijpsteen. Ilij brak.zich ver scheidene ribbon en kwetste zich erg aan het hoofd. Al bloedende en met don zak op don trachtte hij te vluchten. Aan den Steen- w gekomen, viol hij uitgeput neder en be gon om hulp te roepen.In den morgend wer-* den zijne jammerklachten gehoord, maar do toogeloopen personen lieten hem liggen,om dat zij zagen dat ze inel een dief lo doen had den. Om S ure 's morgepds, wanneer do ke rel liet bezoek van houd orden nieuwsgierigen gekregen luid, werd hij door de gendarmerie opgenomen. Het is een inwoner van Huysse, met na me D..,, oud 35 jaar. E®|©(öSaf5?s© 0©SS35TOMBli«. O ver groot e keus-van allo soorten Communie-arti kels, Kerkboeken in alle bandon. Ecrins mot Kerkboek, Porte-monnaie on Paternoster- y.akjo, Ecrins met Schrijf- of Nuaigeriof, Patornostors in alle prijzen, alle soorten van beeldekens,enz. enz.. JVan Nuffel-De (Jendt, Kerkstraat, 22, Aalst. Wielcbeke. Brand. Donderdag ont stond er brand in de woning van Gonst. De Vos, wijk Moisten. Het vuur nam eeno grooto uitbreiding en zette ook liet huis van Juli us Steen buyse in brand. Al do gebouwen stonden op een oogwenk volop in brand. Kleederen, meubelen, alam, geilen, konij nen, vlas, enz, bleven in den brand. De schade is groot. Cruyshautem. Brancl. Donderdag hoeft een geweldige brand de herberg van M. Nachtorgaole in asch gelegd. Do meube len, het herberggerief, het graan, alam, de oogst, enz: zijn erin gebleven. Do sclrado is groot, doch door verzekering gedekt. Velsicque. Ingestort. Gisteren 13 de schuur van den landbouwer Wiltebroodt, wo nende aan hot dorp, ingestort. Alles ligt overhoop de schade is groot. Audenaarde. Nog de zelfmoord. De eoitzelvigheid van do vrouw Donderdag door den trein in twee gereden, is nog niet ge kend. Er wordt gezegd dat m?n hier met een drama der waanzin te doen heoft. Woensdag sprong genoemde vrouw te Syiighein iii het water. Zij werd door een inwoner gered, die baar in zijn huis verzorg de. Zij verklaarde van Brussel te zijn en dat haar man koetsier is en op do:i Audcrgom- schen steenweg woont; meer inlichtingen af ze niet. Do inwoner van Synghem heeft bedoelde vrouw Donderdagavond, in hot doodenlruis herkend. Nabij don spoorweg waar het ongeluk gebeurde, ging da ^ouw in eene herberg een gl»3 bier bestellen. liet geld dat zij op een Lweefranksluk terugkreeg legde zij neder nevens de spoorbaan. Toen 1 11 ...irtim 011 -firtli nn J.P llfif Ach, gaf hij ton antwoord, ik verlang ook nog zoo spoedig niet te trouwen dat is tijd genoeg, wanneer Anaïka getrouwd zal zijn en ik met haar kinderen kan spelen... Ik ben al oud, lieve Peter, en, zooals gij weet maar alleen, 't Zal weldra twaalf jaar geleden zijn sedert uw vader gestorven is... en't verdriet doet in ij langzamerhand weg kwijnen* Kom, kom moedor maak u niet droef geestig uit liefde tot u zal ik spoediger ver trekken dan ik aanvankelijk van zin was. Och hartelijk daiik, Peter, gij zijt een echte Roscoff, een goede en bravo jongen. Zoo gebeurde het dan dat Peter vertrok, terugkwam en weer vertrok, en het was tij dens eene van zijn langdurige reizen, dat Anaïka verloofd was. -» Zoolang echter haar broeder afwezig was wilde zij hare toestemming tot een huwelijk niet geven en toen eindelijk dien dag was aangolcome», bad men den tros veelkleurige linten eens moeten zien, die de kloeren van den zeeman versierden, liet hemd keurig naar achter uitgestrelcon, gouden ringen in zijne ooron, den hoed op zij, geld in den zak, dit alles gaf don zeerob 't voorkomen vau een eclite jonker. Bovendien was hij met den man der keuze van zijno zuster zeer ingenomen? want Ser- van, zoo was zijn naam, was een fatsoenlijk menscli, wiens moed van algemeono bokond- heid was. Moeder zou dus niet meer allocn zijn en Peter Roscoff zou voortaan minder bekommerd over haar. behoeven te wezen. Het huwelijksfeest van Anaïka was inder daad "en w aar feesthet klokkenspel van Noméoè speelde de aangenaamste wijzen, meisjes van do kust trokken hunne beste kleeren aan en menige van dezo zag met de trein aankwam, wierp zij zich onder het slpomtuig. Zij werd letterlijk in twee gesne den. Hare yingers waren ook af. De over- ware sympathie naar de flinke matroos, die zijn bruiloft vergezelde. Wat Roscoff betreft hij wist heel handig, galant zelfs, met de Bretanjer meisjes om to gaan, maar zijn hart gevoelde zich niet tot eon barer aangetrokken. Daags na 't bruiloftfeest vertrok liij weer en de Sain te Anne kwam eerst na eene reis van 2 jaaï* terug. Men kan begrijpen hoezeer 't hart van Ros coff van blijdschap klopte,- toon hij de geboor tegrond weer betrad on het huis zijner moe der naderde. De nacht was nog niet ingevallen en toch zag hij den rook niet uit den schoorsteen op stijgen. Wel werd Roscoff toon wat benauwd aan 't hart maar stapto voort, klopte aan de deur, doch niemand gaf eenig antwoord. Maar ben ik dwaas, riep hij uit, mijne moe dor woont ongetwijfeld bij hare dochter en terecht... de eeno heeft bij de andere haar in trek genomen en-ze hebben goed gehandeld nu kan ik beiden tegelijk aan mijn hart druk ken. Roscoff richtto daarop zijne stippen naar de woning zijner zuster; maar 0 hemel! welk schouwspel vertoont zich daar voor zijne oogen De deur wagenwijd geopend, geheel 't huis- vertrok in wanorde, een brandende geele keers, op oenen kandelaar geplaatst, op tafel, eon palmtak, rustende in een wijwatersvat, eu 't kruisbeeld, dat zijne vaste plaats aai i den muur beeft, ligt thans op een met zwar I laken overdekt bed. Mijn God roept Roscoff vertwijfolem ft uit heeft de dood liier zoo verschrikkelyl i huisgehouden 1 Wordt voortgezet,

De Volksstem | 1913 | | pagina 2