Oorlog !b Baikanan Ér Bands Bssiet Oil NIEUWSBERICHTEN HET KAMP VAN BEVERLOO DE KAPITEIN fövolg hebben eenor politieke partij, welke sedert jaren do rogeoring bekampte en wiens klimmende macht, aan do bestuurders van hot Duitsclie rijk, zekere onrust inboezemde. In do diplomatische kringen is men hot Bens om de {schranderheid van Willem II te prijzen, omdat bij, met in dit huwelijk too to stommen, eene gewichtige rol van bevredi ging beoft vervuld. Engelancl VroTTwenWesrecht. Een aantal Engel* Kfche parlementsleden hoeft besloten een nieuw wetsontwerp tot kiesrechthervorming in te dienon, waarbij het kiesrecht wordt loep-kond le aan vrouwen, gehuwd of on gehuwd, die huurders zijn van een huis of een deel van een huis; 2® aan vrouwen, wior echtgenooten huurders zijn van een huis of een deel van een huis. Het ontwerp heeft aTTecn betrekking op rrouwon van ten minste 25 jaar. Dokkers werkstaking. Uit Grimsby Twee duizend dokkers hebben het werk ge- Itaakt. Zij eischen loonsvorhooging. Verbe te rings werken Men is bezig op hot huidig oogenblik met belangrijke veranderingen en verbetorings- werkon uit to voeren in hot Kamp van Bo- verloo dat weldra oen der schoonst© lcgor- oefeningsplaalsen van Europa zal worden. Do uitvoering van gausch het ontworpen werk zal eene uitgaaf vergen van ruim tien miljoen. Do helft der werken zijn reeds aan besteed en zullen in September eerstkomen de voltrokken zijn. De Blokken (carrés) zullen voorzien wor den van drie hoogatnoodige instellingen, die or tot hiertoe ontbraken eeno goede ver lichting, eene waterleiding en oen riolenstel- sol. Weldra zullen do bij avond zoo droef- sombere lanen door electricitoit verlicht zijn. Boringen wordon gedaan om goed en drink baar water lo vimion en eons dat do riolen goed zullon ingericht zijn, zal ook hot be langrijke garnizoen dat er moet legeren, in het kamp volgens allo gezondheidsregelen, gehuisvest zijn. 22.000 man van alle regimenten zullen regelmatig gedurende verscheidene maanden dos jaars le Boverloo verblijven. Twee groolo veldlogerafdeelingen zullen er oefe ningen kunnen doen die den werkelijkon oor log zullon nabij komen. Buiten do krijgskundige school zal er nogoen onderrichtings ataljon zijn waar da jongelin gen zullen voorbereid worden tot de cxaams van kaporaal on onderofficier der reserve. Dezo belangrijke krijgsbevolking, die ten govolge dor nieuwe militaire wet te Boverloo moet verblijven heeft eene groote uitbreiding der lakken noodzakelijk gemaakt. Een eerste reeks van 96 carrés, in loten van 2-1 aanbesteed zijn in ophouw, en zullen, alien ee» millioon kosten. Zij zijn gelegen op eene lengte-van 1100 me tors langs den steenweg van Ilechlel. Heel hot werk moet den 15 September, voltrokken zijn. Men houwt bui- lendïon eene reeks van 4 uitgestrekte casino's voor de soldaten. Deze instellingen zullen ten gclallo van 8 lot 12 zijn, en ieder een half millioon ver gun. Ieder zal eene tooneelzaal bevatton voor 2 500 toeschouwers geschikt, en voorzien van al bouoodigheden voor koncortcn, voor drachten met lichtbeelden en cinematograaf. Deze zalen zullen ook tot eetplaatsen dienen. Op do verdieping zullen leeszalen, spelen, rookzalen en lmll'otten zijn waar hier en an- dero verfrisschende dranken zullen worden geschonken, tabak verkocht, enz. Voegen wij hierbij de inrichting van stort baden en kabinetten met verlakte steentjes aangebracht, engelsche gemakhuisjes, en nog andere instellingen van b ijzen deren aard. MET DE (-1° VERVOLG.) Ik vertrouw u mijn kind, mijn schat, mijn leven toe gij moet hem beschermen on lief hebben, gij brengt hem mij gezond terug, gij.. Moet het zijn, ik zal mijn loven voor hem geven, was het eenigo antwoord van Roscoff. Van dat oogenblik af maakte Anaïka ge bruik, om haar moederhart met volle teugen te doen genieten van do leste dagen, die Gui- l&nek nog bij haar toebracht. Zij dacht niet zoozeer aan do op handen zijnde scheiding, dan wel aan de vreugde. Niet dat men do afgestorvenen vergatinte gendeel, vcrsclie bloemen werden op de gra ven geplant(lo pastoor droeg do Mis open meer gehecht dan ooit hingen Anaïka en Pe ter Roscofl aan elkander, toen het oogenblik van scheiden daar was. Daag3 voor 't vertrek kwam Pel or zijne zuster niet opzoeken. Hij begreep dat het hom niet paste getuige te zijn van het leste afscheid. In dien tusschentijd kocht hU eenige voorwerpen, die Guilanek van dienst konden zijo, had eene vaderlijke zorg voor alles wat den toekomstig*'!) zeeman betrof, en toen hy meende dat allo benoo- digdheden aan boord van do Sainte-Anne ge bracht waren, begaf hij zich naar do hut der weduwe en vond daar Anaïka overstelpt van droefheid, terwijl zij Guilanek, dio evon luide weende als zijne moeder, aan liaar hart drukte. Roscoff moest zich geweld aandoen en toen Op den ijzerenweg Do Cauvillo, die van Leopoldsburg naar het kamp loopt, zal do stoomkracht toegepast worden, om de mate rialen rassor ter plaats le vervoeren. Do vloeren der carrés, nu in hout of stee- nen, zullen door ceramieko tichels op beton gelegd vervangen worden. De kamers zullen alle van verwarmings toestellen en behoorlijke meubelf voorzien worden, zoodat zij een aangenaam verblijf voor de officieren en onderofficieren zullon daarslclle». De getrouwde officieren zullen overigens achter de statie van Leopoldsburg eeno uifgosirekthoid grond van 22 hektaren ter huuner beschikking hebben, met park en lusthoven aangelegd en waar zij villa's zullen kunnen huren. Men kondigt aan dat de belangrijke oefe ningen dezen zomer in het kamp zullon plaats grijpen on dat de Koning er bezoeken zal afleggen. Zeggen wij nog terloops dat hol paviljoen des Konings weggebroken werd. De plans voor het nieuwo paleis zijn afge werkt, en men wacht nog onkel do Konink lijko goedkeuring om de handen aan hel werk le slaan. Ba toestand relgsiis de Turken. De nacht van Zondag lot Maandag is in kalmte doorgegaan te Andrinopel. In den dag hadden de Bulgaren 150 kanonschoten tegen do slad gelost.Rechtover Buulnïr blijft do toestand onveranderd. Eergisteren kwam eeno afdecling Bulgaren vooruit tegen Tcha- taldja, in do richting van Sofa. Die afdeoling opende het vuur tegen Ormanly. De Turken hebben aanstonds maatregelen genomen. Bombardement van Scutari. De Montenegrijnsohe schutterij van den generaal Martinovilch gaat voort mot de slad Scutari te bombardeoren; zij neemt nochtans voorzorgen om geene schade te berokkenen aan die gebouwon waar, hoven op, do wille vlag wappirt. Men verzekert dat Servische troepen in aantocht zijn. Al da Briefcsoha vuurbaken uitgedoofJ Al do vuurbaken van Griekenland, zoowel op de Ionische als op de Egeesche kust zul len tot nader hevel uitgedoofd blijven. Het zelfde zal gebeuren met al de vuurbaken op gericht op do Grieksclie eilanden. Zulks ge beurt heel waarschijnlijk om alle verrassing wegens don llamidié te vermijden. Ba Aibaneezsn varslagen Men bevestigt dat verleden Donderdag eene bende Alhanoezcn gezien werd in do richting van Uskub. De Serviërs hebben troepen en kanöns in hunne richting afge stuurd. Een bloedig gevocht greep plaats. De Al- baneczen werden uiteengedreven na vele manschappen verloren te heblion. Eon luclrfelisgor vsrnieUnt esse torpsdobsot Een matroos in Athoncn toegekomen, uil Cónslantinopol, verhaalt dat wanneer d>* luohtvlieger Moriloussis boven de Dardatiel- lon vloog, hij eene bom liet vallen op eene lorpedoboot, en dat dezo onmiddellijk zonk met heel hare bemanning, zijnde een veertig tal zeelieden. Vertrek «au den HAMIDIE Do kruiser llamidiéts Maandag morgend rond 1 ure uit Malta vertrokken. Alls Eiiddtien zijn gasd ia Turkija Het Staatsblad van Turkije kondigt eene wet af waardoor volmacht wordt gegeven aan de rogeoring om to voorzien in liet gebrek aan geld en do hand to leggen op al de gol den in bewaring gegeven in do Slaaissciiul- kislen en dio te gebruiken onder vorm van looning. Do wet voegt er hij dat, op do" eerste aanvraag van den geldleener die sum mon moeten worden teruggeven. hij do wanhoop zijner zuster en het gesnik van haar zoon zag, was by opliet punt uit te roepen Blijft by elkaar. Maar, (lacht hij bij zich zelf, zij zal mijn voorstel tóch van do hand wij/.en. Mot vasten slap trad hij do woning binnen en zaciitjcns (lo hand op haar schouder log gende, sprak hij tot haar Zuster, het uur is geslagen. Ach, Roscoff, dat ik hem nog eens aan mijn hart drukke en myn moederlijken zegen geef. Zij legde hare handen op liet hoofd van Guilanek en zegende hem en de jongen was zooaangeiiaan.dat hij (h n moed niet meer had om zich uit de armen zijner moeder los to maken, zoodat Anaïka, ondanks al haar droef heid, genoodzaakt was hem moed in te spre ken. Roscoff wachtte aan de deur. Hij sprak niet, maar mot zijn rechterhand wees hij naar het kerkhof en vervolgens naar don kernei. Tot wederzieus, sprak Anaïka mot ge broken stem. Oom cn neef verdwenen allengskens aan den gezichteinder, totdat zij geheel huilen 't gezicht waien. Hierop zonk de weduwe op hare knieën en riep kermend uit Verloren, helaas, voor altijd verloren Terwijl Anaïka naar hare woning terug keerde en den vrijen loop aan liaro tranen liet, beklom Guilanek touwladder, die aan de zijde van de Sain»e-Anne hing. H. AAN BOORD. Indien het aanleeren van de werkzaamhe den aan zijn nieuwen werkkring verbond"»* voor Guilanek mojeielykheden opleverden, DE VOLKSSTEM 55®=??=™?=?! Groote broeden fe Coastantinopel. Maandag rond 5 ure tan den namiddag brak een brand uit in do moskeo van den sultan Ahmed, te Stamhoul. Ilot vuur dreigt eor.e groote uitbreiding to nemen. Vertaling tusschen de Turken te TelHtaldJa. Do opgewondenheid lusschon de Turkscho officiers van Tchataldja is, groot. De alge- meene toezien or van do ruiterij. Izzot Puad pucha heoft zijn ontslag gegeven. Do andere .officiers weigeren volstrekt do bevelen van den groot vizier uit to voeren. Verscheidene officiers werden aangehouden. Rumenië en Bulgaria Naar don Mir van Sofia mag mon zich alle oogenblikken verwachten aan cone vol ledige ovoreenkomst of aan het afbreken der onderhandelingen. In alle geval de toestand is daar zeer gespannen. Naar onze laatste inlichtingen zou eeno vreemde mogendheid aan do Bulgaren den raad gegeven hebben nog toe te geven» Ce brand van Staaibasl De brand die verleden Maandag namiddag uitbrak te Stamhoul, beeft reeds meer dan honderd huizen en winkels vernietigd. De brand gaat voort. Do brand is losgeborsten niet ver van dat gedeelte der stad, waar verleden jaar een brand ontstond. Een lievige wind waaide, zoo dut de brand weldra eeno groote uitbrei ding nam. De buizen in Stamhoul zrjn meestal uit hout opgetimmerd en door Muzuhnaunon be woond. Do brand gaat voort. HET PROCES. Met verhoor van Zaterdag VERHOOR VAN MAANDAG. Maandag was liet de 13d® dag van bef proces dor autobandieten nog twee dagen zijn er noodig om al do getuigen te onder vragen. De toeloop van belangstellenden blijft even groot. Guvelier, beambte in do statie var. Alfort- ville, herkent Cnrouy en Ze-t dat deze met eon pistool don gendarm Steinbrucker be dreigde. Daarna wordon getuigen over do inbraken van Pavillon-sous-Bois, Clialon en Romuin- vïlle onderhoord. Do veroordeelde Cambourlin zet zijne ge tuigenis voort. Kibaltchicho wordt toegela ten zijne uitleggingen te vervolgen. Cambourlin zegt dat Qarouy de pakken gestolen voorwerpen in - l'Anarchie bracht. KIBALTCHICIIE. Welke waren onze betrekkingen niet Curouy A. Zeer koel. K1BALTCHICHE. \Vas Curouy voor u oen vriend en een medewerker A. Nóch 't een noch 't ander. Hij woonde slechls in doïokalon. KIBALTCHICHE. Curouy was inde VAnarchie van R<«mainv»lle gekomen ten lij do van Lorulot. Zooals getuige het n ge- '/.e::d hei ft, was Carouy onze vriend niet Do lokalen in bezit nemend, hebben wij eenvou dig oen toestand aanvaard, met het besluit i r oen einde aan te stellen, maar wij hebben verkozen van kameraden te scheiden die onze zienswijze niet (h-'-ldon. Daarom hebben wij Romainville verlaten om te Parijs te gaan verblijven. Van een anderen kant. daar getuige een zoo verdacht midden dis wij bezocht,waarom is hij zooals wij niet beschuldigd tol oeno miSiiadigersbonde to behoortjnf DE PROKUREUR-GENERAAL. Ik vraag niet belui'. dan wist de toegenegenheid van Roscoff deze zuoveel mogelijk voor hem to verzachten. Daarom ging de zoon van Anaïka, die bo vendien nog bijzonder aan Moucheron en Fa- ribole was aanbovolen, geene slechte behan deling t" geinoet. Mouclierun was de aangenomen zoon van de zee. in den persoon van meester Flambard, een wakkeren zooman, dio iedereen ten dien ste was. Flambard had achtereenvolgens gelieol zijn familie verloren zelfs zijn beste kameraad, die de helft zijner fortui» in zijn bezit had, was bij eene schipbreuk omgekomen. Als luj daaraan dacht dan ging m' uog eeno rilling door zijn leden. Gedurende twee jaren bleef hij geheel al leen in zich zeiven gekeerd cn zocht to ver geefs naar een vriendenhart. Toon hij op zekeren avpnd do straton van Brost doorkruiste, ter hoogte waar zich de herborg van moedor Lamproie bevindt, stiet hij met den voet tegen eempak lompen, waar uit in en scli el ijk gekerm oj steeg. De zeeman nam 't pak op, ging haastig naar de gelagkamer waar gedronken werd tot men elkander niet meer verstaan kon en waar gerookt werd dat do een don anderen niet meer zag, sprong over twe9 tafels,duwde tweo beschonken matrozen op zij en drong door tot do plaats waar moeder Lamproie als mees'ores ge/.nten was. Zij was eeno dikke vrouw met een frisch uit- rlijk, had eon gullen lach over zich, fou- kelendo oogen, was vriendelijk in haar om gang, maar eeu duivelin als mon liaar tegen had. Dio vrouw was thans voor de tweede maal weduwe zij tapte wel is waar in haar huis. maar nooit dulde zy eenigo slemperij of los- KIB ALTCHIC HE. Zonder twijfel werd hij niet beschuldigd om vrij tegen ons le kunnen getuigen. Men leest de getuigenis ven Rabasse, die deelnam aan de inbraak van Alfortville, met Cambourlin cn Carouy, wat hem 8 jaar dwangarbeid op den hals haalde. Rabasse verklaarde vrooger Carouy niet te kennen. M. SCHMIDT dio het bezoek van inbre kers ontving te Pavillon-suus-Bois verklaart dat men 2uü frank bij hem stal, zilverwerk en verschillende snuisterijen. Bij BarboLcclerch, do minnares van Melge heeft men gestolen oorknoppon teruggevon den. 'Do getuige is van meening dat dezo inbraak op aanstichting van Barbe Loclerch geschiedde, dio zijne gewoonten kende. M. BARBIER, koopman to Chaton, legt uit hoe men zijne woning plunderde, waar uit verdwenen twee schuldbrieven van het Giédit Foncier>», van dowolken er een word weergevonden bij Dettweiler, liern go- geven door Carouy als waarborg voor ge loond gold. Do moeste der te Chaton ontvreemde voor werpen werden bij Melge ontdekt. Do bewaarder van het huis waar deze laatste woonde, verklaart dutMetgo bij hem verbleef onder den naam van Colombo en dat hij regelmatig twee termijnen betaalde. Hij herkende Motge onder do beschul digden. M. MORET, postmeester to Romainvilïe, geeft eeno merkwaardige bijzonderheid. Melge droeg een bokkebaardje hetgeen Mej. Degrond vergat op le govon bij de per soonsbeschrijving van een der personen, door haar te Ghoisy-le-Roy herkend. Mevr. MORET, echtgenoot© van den vo- rigen getuige, geeft eenigo bijzonderheden over de inbraak ton postkan tore van Romain vilïe in 1911/ van welke inbraak Carouy en Motge ais de daders wordon beschouwd. Vervolgens werd er gehandeld over do inbraak van Ruoll, in Oktober 1911. Dan komen nog verscheidene getuigen verklaren, dat Gauzy eon zoor oorlijk koop man was. Een gemeenteraadslid verklaart,dat Gauzy niet in staat zou zijn te doen hetgeen hein ten laslo gelegd wordt. Hij leekeut verzet aan tegen do onmonschelijko wijze waarop Gauzy behandeld werd. Mev. Séverine, dugbladschrijfstor, is van oordeel dat Gauzy onplichlig is. Volgens haar duidt do ligging der plaat sen in liet huis van Gauzy ten volle aan, dat Gauzy niet kan medeplichtig* zijn aan du inoord op don onderoverste der veiligheids- pol icio, M. Jouin. Nu volgen verscheidene getuigen, die komen bevestigen, dat Reinerl r.ooit betrok- kingon gehad beeft met bandieten, maar wel met anarchisten. De moeder van Rcinert bezweert do jury, haar haren zoop terug lo schenken. 11 ij is geen anarchist.doch eerder een God-monsch. Hij is niet in slaat oeno booze daad le doen.» Wennend verlaat do arme vrouw de zaal. Hat verhoor wordt 0111 5 ure geheven. Brussel. Uitgeplunderd. Een per soon, van oen vriendenmaal terugkomend, zulte zich Maandagmorgeiid neer op don drempel van een huis in de Bevrediging- straat en viel in slaap IJ ij werd ontlast van zijn gouden chronometer m<*t dito ketting en vuil zijn geldbeurs inhoudend 60 fr. Rijtuigongeval. Maandagmorgcnd werd do loopjongen, Fr. J..., Sl-Kalhe- lijnoslraat.opde Anspachlaan dooreen rijtuig omgeworpen. Do wielen rolden over zijne borst. Het slachtoffer spuwt zeer veel bloed handigheid gebeurde het ooit dat hare be zoekers door het overvloedig gebruik de kracht van hare dranken niet kenden en do uitwerking er vau zich bij hen weldra open- baarde, dan wist zij altijd intijds te voorko men dat er ongeregeldheden bij baar voor vielen. Ach, moeder Lamproie, riep Flambard uit, terwijl hij zijn gevonden schat op den toog neerlegde, geof mij eens goeden raad. Hoer© God, een kindje. Ik had het bijna do hersens incretrapt. Maar, zog mij cons, meester i lambard, waar gij dien vond gedaan hebt Aan dcu hoek van deze straat, achter du studspomp. Het arme schepseltje is bewusteloos, hernam do weerdin, een teugje wijn zal het waarschijnlijk tot het leven terugroepen. Daar is het nog ver] te jong voor, zegde een matroos, dio bekend stond onder den naam van Jean l'Armstr. Eenige drinkebroers stonden op en omring den den toog. Maar, Flambard, wat zult ge nu met dat onnoozol wicht aanvangen hernam moedor Lamproie. Parbleu, dat is ook een vraagDo kleine verlangt sloclits te leven. Ongetwijfeld, maar daartoe zyn midde len noodig Vondelingen worden op kosten, van bet laud opgevoed, zegde een lialfbesclionkoue. 't ls waar, hernam Flambard op bitteren toon, do vondeling behoort in het vondelings- gestieht't huis Hij zal daar op koston der algomeeno v «ddndichold verpleegd on opge voed worden, eun»- v roemde nto dor zal daar de plaats innemen van zyue. eigen moeder.... maar wanneer de tijd zal zijn aangebroken, 19 FEBRUARI 1913 en bevindt zich in een zeer onrustwekkenden toestand. Diefstal bij een dokter. Tijdens zijno afwezigheid, zijn dieven Zondagavond go- komen bij middel van valsche sleutels, in de woning van Dr. Nissaut, Bulliardslraat, 51. Na vele meubelen openbroken te hebben op liet gelijkvloers, zijn do kwaaddoeners ge vlucht, veel zilverwerk meenemend. Do diefstal werd Maandagmorgeiid vast gesteld. De politie heeft een onderzoek go geopend. Een der genoegens van den haard is de fijne tas, gemaakt met do chicoree dor Trap pisten Vincart. 1500 G Ontsnapping van een zinneloose. De politie van Brussel werd Zondag verwit tigd, per telegraaf, van do ontsnapping van een kostganger, sedert driejaren verblijvend in het zinneloozengeslicht van St-Niklaas. Men denkt dat do man naar Brussel is vor- trokken. Automobiclongeval. Zondag namid dag. rond 4 uur, word do meubelmaker, Gustaaf Dekens, wonend in de Broederlijk- iu-idslraat, to Schaarbeek, door eene auto mobiel omgeworpen op de llallepoorllaan. Zwaargewond, werd hot slachtoffer naar het St-Pielorsgasthuis overgebracht. Doodelijh ongeluk. Zondag avond werd een onbekend manspersoon, als werk man gekleed, in do Vioieltenslraat te Brus sel, door eon rijtuig omgeworpen en ver pletterd. Do man werd- in höpeloozen toe stand naar het gasthuis gebracht en bezweek er bij zijne aankomst. Zijne identiteit kou nog niet vastgesteld wordon. Onder een auto. Mej. do barones Julio de Bonhomme, wonende Karei Martel- straat, word Zondag avond, rond 9 ure/ rechtover baro woning door een automobiel verrust. Zij werd den rechtervoet vermor zeld 011 erg gewond aan het hoofd. Voorbij gangers 1101110:1 haar op en droegen haar hare woning binnen, waar een in allerhaast ontboden geneesheer liaar kwam verzorgen. Brand. Zondag'namiddag, rond 4 ure, ontstond er brand op bot verdiep van bot buis n. 19 der Slaelithuisstraat, bewoond door do echtgenooten Maes. Ondanks do spoedige tussclienkomst d--r pompiers is hot linnen en oen deel der meubelen van do slachtoffers vernield. De policie, die een on derzoek geopend heeft 0111 de oorzaak van don brand vast lo stellen, denkt dat dezo veroorzaakt werd door den wind. Eeno bed sprei welke boven de sloof to droogen hing, moot erop gewaaid zijn en den brand ge slicht hebben. Oa Lseuwj Del'taize Brs C® Groote afslag op de Koffie. 3S5 Laken. Dief geknipt. Een kerel werd op hot kerkhof van Laken geknipt toen hij bezig was verscheidene grafsieraden af to rukken. 11 ij word naar liet policiehurcel overgebracht, waar hij volledige bekente nissen aflegde. Else na.Frg ongeluk. Mej. B..., oud 17 jaar, wonende in de Reniers Char- banstraat, werd Zondagmorgend op don Watcrlooschen steenweg, door een brou werswagen ongeworpon. Zij word vertrapt (brer de paarden en erg gekwetst aan het hoofd. Na voorloopige verzorging in lietkommis- sariaat van policie, werd het slachtoffer op haar verzonk, naar hare woning vervoord. Etterbeek. Uit een venster gevallen. Het Ojarig dochterken der echtgenooten Rey- tiaerf, Waverschen Steenweg, te Etterbeek, hooï zich Zondagavond te ver buiten een venster der eerste verdieping en viel naar heneden. Een schedelbreuk deed zich voor en mon vreest oen noodiotligen afloop. Leuven. Doodeljk tramongeluk. Zondag nicgond, rond 10 1/4 ure gebeurde in do Tliiensclio straat eon doodelijk ongeluk. Eenigo knapen waren aldaar aan 't spelen. Op bet oogenblik dut do elektrieko tram dat zijn versland zich éenigzins begint te ont wikkelen, zal het kind naar zijn vader cn moeder vragen... En wat zal men den armen knaap dan antwoorden Geen vader zal voor zijn onderhoud zorgen, geen moeder liefde zal zijne tranen afdroogon, geen vrien- nonhand zal de zijne drukken en op lateren leeftijd zal geen eerzame dochter liaar levens lot willen verbinden aan dat van een vonde- linb... Ik ben maar oen zeeman 011 bezit niets dan mijn daggeld maar toch als motder Lamproie dit wil aannemen voor de opvoe ding van het kind, dan schenk ik het haar gaarne, dan neem ik naderhand dei) jongen als mijn zoon aan en niemand, geloof ik, zal mij daarom eenig verwijt doen Neen, neen riep Jean l'Armar. En gij verricht er eeno scjioone daad door, zogdo weer een herbergklant. Daar, riep eeno derde, ik leg er het mijne aan toe, ziellier wat ik nog in mijn zak heb. E11 in een oog wenk was de toog van moeder Lamproie mot dn spaarpenningen der matrozen overdekt. Do brave vrouw ontdeed Moucheron van do ellendige lompen, die hij om het lichaam luid, spreidde haar breeden zakdoek uit, wikkelde hem daarin en vertoonde hem toen lachende aan do omstaanders. Nochtans een verzoek,moeder Lamproie, ge leert het kind geen wijn drinken, sprak Flambard glimlachend. Geef mij liet wicht, vroeg een zacht© stem. Flambard keerde zioli orn. Wilt gij inderdaad liet kind hebben, Madeleine Zeer zeker, meester Flambard, alleen om u mijue erkentelijkheid to betonnen Mou cheron zal op dun/elfden voet behandeld wor don als het broertje van 't kind van mijn Leonard.... {Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2