lier Bende Bonnet Cie De .gruwelijke Misdaad M ÏEÜ WSBËBIGHTEH DE KAPITEIN Ejrggo "Êi.1 c3.ixa.g l 27 FEBRUARI 1013 Sa onderzoeksrechter, M. Fromès, heeft '|;ocde hoop, do zaak klaar to zullen krijgen. Nog twee aanhoudingen te Antwerpen Dinsdag morgend werden te Antwerpen twee kerels aangehouden, do gonaamden Armirotteau en Verveken, deze laatste bijge naamd Het Konijn. In de woning van Ar mirotteau werden twee vesten en oene klak, alles met bloed besmeurd, aangeslagen. Ar mirotteau was in hot gelaat gekwetst. Hij beweert dat hij Zaterdag Antwerpen niet verlaten heeft en dat hij gekwetst werd in een gevecht, dat in eene herberg plaats had. Zijn alibi zal onderzocht worden. Wat Vervokon betreft, deze verklaarde dat bij onmogelijk te Meysse kan geweest zijn, daar bij Zaterdag nacht, ten gevolge ■van eon govecht, aangehouden en in hol stadsgovang opgesloten werd. Dit alibi zal natuurlijk gemakkelijk om nazien zijn. Eer.o goede vangst liet is zeker dat van de vijf aanhoudingen te Erussel gedaan, er minstons twee, d<'Zo der gebroeders Beoraorls, als 00110 goedo vangst mogen beschouwd worden. Ecus der vrouwen, Mommens, heeft vol- Jcdigo bekentenissen afgelegd. Zij heeft verklaard dat het wel de gebroe ders Bccraerts zijn diode diefle pleegden in hot kasteel van M. Parniontier, te Meysse. Zij voogdo er zolfs bij, dat Ilcnri De Gorte ook geholpen had aan deze dief te. Henri De Corto word onmiddelijk met de vrouw gekonfronteerd en ziende dat looche nen niot meer kon helpen, bekende hij op zijne beurt. Eono huiszoeking werd bevolon on men vond in de woning der beide vrouwen, tal- rij !co gestolen voorwerpen. Do gebroeders Bccraerts blijven echter allo piichtigheid loochenen. Eg'to roerende konfrontatie. De onderzoeksrechter deed Dinsdag togen avond do goneesheeren, dio don wacht meester IJoidenberg verzorgen, ontbieden, ton einde lio:i te vragen, of het nint mogelijk zou geweest zijn de aangehoudenen te kon- fronteeren met liet slachtoffer. Daar deze konfrontatie niet te lang zon (luron, virleonden do goneeshoeron do toe- laling. Het slachtoffer was wel zwak, doch bolder van geest. Rond 0 ure kwam hetparkot in hetkrijgs- gasthui3 van Laken. Kort nadien werden dn drie nangehoudon mannon per taxi naar het gasthuis gebracht. Ten einde te beletten, dat de verdachten Biel elkander spraken, had hot parket be- ro] on, dal ieder der verdachten in gezelschap ran clrio policicmanncn afzonderlijk zou plaats nemen in eon auto. Achtereenvolgens werden de drie aange houdenen do gevonden jockoyklak-opgezet, en golast zoo voorbij liet bed van HeldeuL.org Ie slappen. Dó zo kon gooii der betichten herkennen. Uit deze korfontatie kon dus niets bepaalds onthouden worden, doch liet gerecht heeft genoeg andere bewijzen govonden, om de kerels cenigen tijd binnen to houden. Alen verwacht, dat do vrouwen nog zullen sproken, on men zoo heol do toedracht der aaak zal vernemen. De toestand van Heldenberg Dinsdag morgend was de toestand van Heldcberg voldoende. De ongelukkige, door een Browningkogol getroffen, beeft de inge landen op zes plaatsen doorboord. De ge- neesheeron, zonder allo hoop op te geven, dnrvon nog stoeds geen uilsprsak doei\ over don toestand van liet slachtoffer. Gewoonlijk krijgen do personen, dlo eeno heelkundige bewerking moeten ondergaan, na dezo bewerkingen liovige aanvallen van koorts. Bij Holdenberg is zul lts tot liierloo het geval nïot geweest en 't is juist wat den geneeshoeren onrust inboczomt. MET DE ROODE (lle VEllVOLO.) Wie wacht gij vroeg do jongen aan een omstaandor. Den kapitein van een schip dat gisteren is binnengeloopcn. Van de Sainte-Anne Wat praat gij nog van hoiligon, vlas baard, bulderde de man, torwijl bij een min achtenden blik op hem wierp. Gij begrijpt dus niet, dat liet schip onder een andoren naam weer in zee zal steken. Da man bracht do rechterhand onder de kin en wierp het hoofd in den nek. Dav moet ik zien riep Roscoff onver wacht uit, dat moet ik zien Op hotzelfde oogenblik ontsloot zich de poort der gevangenis en do kapitein met zijn officiers, begeleid door soldaten, traden te voorschijn. Do graaf de Kéroulas overzag met kalmen oogslag de menigte en mot luid gebrul werd de dappere kapitein begroet, want 't volk in ijjnewoelige opstanden is niet alleen wreed, maar ook dom. Zie, oom, zegde Guilanek, do kapitein schijnt mij bier nog jnoediger too dan onder 'I gevecht. Eu dit is toch ontzettend moeilijker, jon gen. Roscoff drong door de soldaten en ging in de houding van een slenteraar achter hen en hunne gevangenen. VAN IZEGEÏVI NADERE BIJZONDERHEDEN Van zoohaast de moord ontdekt werd ver spreidde hot schrikkelijk nieuws zicli blik semsnel in de stad, en eeno talrijke menigte verdrong zich welhaast voor do woying dor misdaad en dil tot laat in den avond. Hul parket is alhier Maandag namiddag afge stapt, om 4 ure 20 en heeft er de noodigc he- slaligingen gedaan en eenigo getuigen onder vraagd. De ontroering is zooveel te grooter daar do laffu misdaad moot gepleegd zijn in vollen dag en het huis gelegen is waar de drukste beweging is, naast do kerk van het II. Hart. Zware vermoedens wegon op zekeren II. L..., alhier wonende, wiens alibi onjuist bo- vonden werd. Deze persoon dio sedert drio maand werkeloos is, huwde de meid van JufvrouwAngilles over 8 maand. Zij wonen alhier in de Meeuwenstraat. Eon aanhou dingsbevel werd legen deze persoon afgele verd en hij werd in hechtenis genomen. Hef parket vond op den brandkofler, in het huis der misdaad lalrijko ■vingerindrukken. Deze zullen door M. Goddofroi, politieoflicior te Oostende onderzocht worden. Dinsdag is het parket opnieuw te Izegem afgestapt, om het onderzoek voort te zetten. -o Wij vernemen dat ten gevolge der menig vuldige plagerijen waarvan zij het slacht offer zijn de E. P. Jezuielen van Kisanlu in onderhandelingen zijn getreden mot Rome, om hunno missie af te slaan. Dergelijk besluit zou al degenen bedroeven dio hot schoone wolk der missionarissen kenden en bewonderden.Hot is ook eene stel lige logenstraffing van do bewering die in volle Kamer werd vooruitgezet en volgens dewelke do E. P. Jezuielen geen de minste klacht zouden to doen hebben. HET PROCES Het verboor van Dinsdag Het woord is aan M. Lebroton. Deze heeft drie belichten Ie verdedigen, namelijk Medge, Kiballclrichoen, Barbara Lccluch. Do advokaat pleit eerst voor Medge. Ik zal niot pogen, zegt bij, lo trachten mijn klient vrij lo pleiten. Hij is plichtig doch niet aan moord. Alleen aan dinfslal beeft iiij ziel» plichtig gemaakt. Te Rcuii en te Pavillon-sous Bois, hoeft hij diefstallen ge pleegd. Dezo laatste diefte pleegde hij om dat bij medelijden had mot zijne vriendin, Barbara Leclech. Deze was zeer ziek en thans is haar toe stand zeer bedenkelijk. Zij'heeft nu reeds genoeg geleden en moet vrijgesproken wor den. Wat de misdaad van Thiaïs betreft daar van zegt M. Lebroton, dat hij de getuigenis son van M. Borlillon er. Mod. Dragon niet kan aanvaarden. Beiden zijn niet stellig ge noeg en daar er eene beraamde moord ge pleegd werd, zoo kordon Garouy en Medge, die van deze misdaad beschuldigd worden daarvoor tot de doodstraf verwezen worden. Er is echlor te veel twijfel on do betichte Carouy en Medge mouten vrijgesproken worden voor die misdaad. Ook voor Kibaltchiehe vraagt M.Lebroton do vrijsprak. Tegen hem is er volstrekt niets bewezen. Hij beeft geon verheling gepleegd of geen deel gemaakt eencr bende misdadi- goi s,daar do bende zelfs niot Instond. Ton andere bet onderzoek heeft bewezen dat Kiballchicho slechts een of twoe der andere belichten kent. Hot verhoor wordt dan geschorst. Dó rechters waren al gezeten en begonnen den kapitein en zijne officiers te ondervragen. Tot 't oogenblik dat zij geweigerd hadden de roode vlag op do Sainte-Anne te hyscheu, konden zij hun niet3 ten laste leggen. Integendeel do heldenmoed van den kapi tein en zijne manschappen, herhaaldelijk bij do ontmoeting van een vijandelijk schip aan den dag gelegd, en 't engelse!)e" schip zelf, waarmede zij vijftig engelsche krijgsgevange nen bij hunno loste reis hadden bemachtigd, maakten zoovoel indruk op dezo onmcnschen, dat zij openlijk hunno huldebrachten voor zooveel betoonden moed en dapperheid. Twee van deze wocstaards trachtten zelfs op allo mogelijke wijze den graaf te bewegen op zijne woorden terug to komen, om zijn leven en dat zijner officii rs te redden. Te ver geefs. Zijn blik ovor de menigte werpende, zag hij den getrouwen Roscoff on opnieüw verklaardo hij mot hart en ziel den koning verkleefd te zijn. Het oog des vaders ondervroeg Roscoff en deze gaf te kennen dat hij hom goed begrepen had. De twee genoemde roehtors beproefden nog een lesto poging om don graaf tot andere ge dachten to brengen andermaal gebruikten zij al hun welsprekendheid, maar ook deze stootte af op de onverzettelijkheid en fierheid van 's graven inborst. Beken slechts dat gij ongelijk hadt, rie pen beidon eindelijk uit, cn uw leven en da( uwer manschappen blijft gespaard. Neun, nooitwas 't eeuparigo antwoord, wij hebben trouw gezworen aan den koning... liy lovo...! levo de koning Dan is 't morgen uw Ipste dag, antwoord den de rechters, wij hebben voor u gedaan, wat wij aan niemand zouden gedaan hebben. f?a de herneming vraagt de voorzitter aan de gezwoornon, zich derwijze te willen schikken dat do zaak Woensdag avond zou kunnon eindigen. De gezwoornen zien er vergenoegd uit, zulks te vernemen. Vefvolgens neemt M. de Moro-Giafferl het woord voor Dioudonné. Eerst spreekt hij over de dieffe van een rijwiel en eeno valios in de Noonlstalio te Parijs. Dieudonnó heeft deze dieften niet gepleegd. Men beticht hem thans, omdat hij den dader niot wil bekend maken. Do advokaat zegt dat het tolegrntn, aan Dioudonné door Mooier gezonden, niet bel minste betrek heeft met de zaak van Arnay- le-Duc. De vijf getuigen die vorklaarden dat het mogelijk is, dat zij Dieudonnó to Arnay- !e-Duc zagen, zijn reeds voldoende om er op te wijzen, dat niets zekers is in do zaak. Sprekende over de zaak der Ordenerstraat, zegt do advokaat, dat .getuige Guby, alhoe wel hij stollig is in zijno verklaringen, zich toch kan bedriegen. Ten andoro Dioudonné geleek goed op Gamier', en deze laatste was een linkscho terwijl Dieudonnó niet linksch is. T Moot dus ongetwijfeld Gari.ior zijn, di" in do Ordonorstraat op Gaby schoot. Op een gegeven oogenblik onderbreekt don prokureur genoiaiil den advokaat en zegt dat do advokaat van zulten spreekt welke bij niet kent. M. do Moro-Giafferi antwoordt wat bitsig, waagop in do zaal Bravo /- geroepen wordt. De voorzitter dreigt daarop do zaal te zul len doen ontruimen, indien zulks zich nog voordoet. Do verdediger zot zijne pleidooi voort, en in eene roerende slotrede, vraagt bij dat du gezwoorne» zich medelijdend zouden loonen voor Dieudonnó. Dan is hot de beurt aan M. Bouehcron advokaat van Gallemin. 11ij beweert, dat Galli'inin niot in do zaak der Ordenerstraat betrokken is. Op vraag van don •verdediger wordt do zaak tot Woensdag verdaagd. Lees G$3 foeS eittids der nieuws berichten Wat men van de zenuwen en hunne ziekten weien moétHot is een plicht de wonderbare genezingen kenbaar te maken, door den beroemden doktor E heard bekomen. Dezes geneesmiddel verlicht onmiddelijk al degenen die lijdon cn kost-hein niets er eeno proef mede to nomen. Do konsuilnlie cn liet voorgeschreven ge- necsmiddel zijn heel en al kosteloos. Erussel. Door een tram omg&corpen. Maandag namiddag ging. do TOjarige ouderling, do lieer Farnguclmont, wonende in de Lirinoeusslraat i). 45, te St-.Toost-len- Noode, op don schouder een rol tapijten dragend, over do 'Kruidiuinlaan. Hij werd omgeworpen door e'en- tram en viel mot het hoofd tegen den boord-van hot voetpad. Het 'slao!itoffer word naar bot St-Jaiisguslhuis gedragen, Ontrouwe kashovdster. Ec:i hotel houder in do wijk dor Noordstalie,nam vóór eenigo dagen eeno jon go juffer in zijnen dienst aan wie hij do sleutels der kas van zijn hotel toevertrouwde, haar tevens gelas tend n.et de bewaking van het personeel. Groot was do verbazing ven den hotelhouder als hij gisteren morgend vaststelde dat do juffer verdwonon was, eeno som van 1300 frank meenemend. Eene klacht werd ton laste van de on trouwe kashouJstor ingediend. Verstikt. Eon genaamde August Rovaux. 37 jaar oud, dio eeno gemeubelde kamer bewoonde in een huis der St-Michiol- slraat, was Dinsdag, "'rond den middag, in strijd met zijne gewoonten nog niot bonedon gekomen. Ongerust hierover ging do bijzon derste huurder op de deur der kamer klop- 't Zij zoo, hernam ile kapitein fier, maar staat ons ten minste eene gunst too. Komaan, spreek o,p. Geef mijn mannen do gelegenheid om hunne familiebetrekkingen bij zich in de ge vangenis te ontvangen. Do rechters raadpleegden met elkaar en gaven toestemming. En hebt gij dan niets te verzoeken vroeg een hunner doii graaf. Zeer zeker ik vorlang alleen een onder houd te hebben mot eeiï mijner matrozen en zijn neef, oen jongen, die mij innig liefhad. llier tegonwoordig, kapitein, en ziehier 't kind, sprak Roscoff. Ook over dit verzoek word beraadslaagd en 't werd ten slotte toegestaan. Hoeveel tijd geeft gij mij Nu con uur, en dezon avond een. De kapitein gaf Roscoff de hand en fluis terde hem toe Ik heb u begrepen, beste vriend, en dank u duizendmaal. De graaf do Kéroulas grootte kooltjes do rechters, keerde zich naar het volk, nam den hoed van 't hoofd cn riep tot driemaal toe met luider stemme Levo de koning Vervolgens geleidden do soldaten hem en zijne officiers naar do gevangenis terug. Roscoff volgdo den gr»yaf niot en bleef staan tot by van de rechters de schrikkelijke toe lating had gekregen om ,dcn kapitein iu den kerker to gaan opzoekep. Toen hij weer bui- ten Avas, nam hij Guilanek by no hand cn zegde hem Jongen, er is nu g< en oogenblik tijd te verliezen wij zullen dezen nacht oen gevaarlijk spel spelen, dhs leven is er mede gemoeid, niets miudor, maar daarom geon mood verloren... Ik wil den kapitein niet slechts zien en hem sproken, maar hij moet cok zijno dochter, pen, doch hij bekwam geon antwoord. De policie word dan verwittigd on do deur word ingebeukt. Een bovige gasluoht kwam de aanwezigen tn gemoet. Na een oogenblik trad men bin nen 'en vond August Rovaux dood le bed lig gen. Hot lijk werd naar bet doodeiihuis over gebracht. Een gazbelc, dio den gansciien nacht opengebleven was, had do dood ver oorzaakt. Oftiosi dsü Gs'édiS van Brussel. In bewaargevingen op zicht 3 °/0, op 2 maanden 3 1/2 °/0, op een jaar 4 1/2 303 Schaarbeek. Brand in eene drukkerij. Maandag avond, le 7 uur, ontstond brand in hot huis n. 32, Trooslstraat, to Schaar beek, in een achtergebouw dienend tot druk kerij. Het vuur breiddo zich spoedig uit. De pompiers kondon 't woonhuis en aanpalende huizon redden, doch van do drukkerij blijft niets ovor. Eene goedo meid zal altijd oene plaats vinden, indien zij baron koffie maakt met dn cliieoree dor Trappisten Viucart. 1500 Y St-Piet°rs-Jeite.«— Twee Frausche domen door gaz verstikt. Twoe Frausche damen afgestapt in een klooster to Jetle, werden dood gevonden, verstikt door liet gas. De eene, Leonio Dubat, woondo to Roubaix en de andere, hare zuster Marie, to To.erkonje. Hot waren twee weduwen. Zij kwamen naar !iier Maandag morgend, in 't klooster van het II. Hart, Statiestraat,om do aanvaarding bunnor nicht hij te wonen. Zij waren afge stapt in dn kostschool St-Carolus gele- unn in de Dupréstraat, 0, en gehouden door Frausche nonnen. Maandag morgend vond men hen op hunne kamer dood op hun bed liggen. Men werd oen sterken gasreuk gewaar. Pr Van den Briel kon slechts liet overlijden vaststellen. De tweo damen, zich ter ruste begevend zullen don gasbek niot goed toegedraaid hebben. liet parket stapte Maandag namiddag af lor plaats. Etterbeek. Zdfmoord. Eon inwoner dor Koltenstraat, 33 jaar oud, sodert 8 jaar getrouwd, was over eenigo dagen gestorvon. Zijne weduwe, 30 jaar oud werd Dinsdag morgend in hare kamer doodgevouden, met hol uiteinde der caoulchouchuis van het gas vuur in don mond; de ongelukkige had zich door degas laten verslikken. St. Joost-ten Ncode.Branden. Giste ren avond is brand uitgeborsten bij Mevr. Wed. Abbeloos, in de Postslraat door liet omslooleu eener brandende pelroollamp. D-' pompiers waren op een half uur meester van liet vuur. Eenigo meubelen werden vernield. Do sctiade beloopt ongeveer 1003 frank. Maandag namiddag is er brand uitge broken in de woning van eencn smid, in de Kolenbrandersslraat. Do pompiers werden in allerhaast verwit tigd en kwamen eVénsnel ter plaats. Na oenige minuten dapper workens hadden zij liet vuur overmeesterd; St. Pietsrs-Woluwe. Bloedig gevecht. Te Slockel onder St. Pieters-Woluwo, had Maandag morgend een bloedig govecht plaats. Twee vrouwen in oneonigheid levend geraakten aan 't vechten dicht bij eenen waterput. Zij riepen hunno mannen, dio Ier plaats snelden mol hunno familieleden. Nu was 'l er bov.euarms op. Wanneer de veld wachter Van der Eist ter plaats verscheen, waren de worstelaars allen bebloed. Eon dokter word ontboden om hen te ver plegen. Assc'ie. Een drama in den train. - Maandag morgend had oono groote opschud ding plaats iu een dor komparlimenlen van den buurltram. Een jongeling on een meisje kregen twist. Op zeker oogenblik baalde dn jongeling oen revolver le voorschijn en loste een schot op het meisjo. Do andere reizigers sprongen toe, ontwapenden don revolver- held en leverden hem in do handen der gen- jufvrouw Yvonne, kunnen omhelzen en zege nen Gij hebt mij beloofd als man te zullen han delen, welnu, beloof hot my, bij uws vaders aandenkon. Gij zult voor uwe moeller de waarheid moeten verzwijgen, want zij zou zich to veel ongerust over u maken en ons leven komt in geen vergelijking met de hei lige taak, die wij thans to vervullen hebben. Wij hebben nog drie uren tijd eer we in de herherg van moeder Lamproio moeton zijn. Blijf hier wandelen on slenteren doch zijt op uwe hoede en vergeet dit vooral nietbinnen twee uren moeten wij bij onzen beminden ka pitein zy'n. Rnsooff spoedde zich naar het huis zijner zuster cn vond Yvonne alleen 't huis. Jufvrouw, sprak de zeeman, terwijl hy haar ocnvoudjg groette, alles wat ik u be loofd heb, zal geschieden... Gij zult in staat gcstehl worden uw vader to omhelzen.... Het moedige kind voorzag 't gevaar wel, waaraan zij zich waagde, doch zij verzamelde al haar moed en vroeg stout weg Wanneer mout ik gereed zijn Maak u gereed, zoo spoedig mogelijk. Is er een priester in don omtrok to vin den Ja, de pastoor van ëen naburig dorp hij houdty.ich schuil iu eeno speionk aan de kust. Wio weet zjjne schuilplaats Ik onmiddelijk zal.... In 's hemels naam jufvrouw, haast u of wij komen to laat. Op dit oogenblik naderde Brio d'Avoine, een eenvoudige herdersjongen, met zijn geit aan ecu koord vastgebonden, de hut van Anaïka. Toen hij bij de hut was, zag hij Ros coff verwonderd aan. want hij kende den ma troos niot en ging recht op Yvonne toe, dio hij goed kunde en vroeg haar ecu stuk brood.' darmerïe. Het meisje was door den kogel ge troffen, doch haar toestand boezemt geeno onrust in. Leuven. Vreeselijk ongeluk. Dins dag middag is or in do werkhuizen van de Gorps-Creux een doodelijk ongeluk ge beurd. E«n der werklieden word door een transmissierioin gevat'en letterlijk het hoofd van do romp gesneden. Het lijk werd naar Iml doodonhuis van Kessel-Loo overgebracht. Do ongelukkige was weduwnaar en vader van vier minderjarige kinderen. Hij woonde te Blauwput. Esschen-Wildert. Twee schaatsers ver dronken. Twee jongelingen gingen Zon dag namiddag schaatsen rijden op de vijvers dor steenbakkerij van M. Kennis. Op zeker oogenblik brak bot ijs on een der onvoor zichtige schaatsenrijders, zekere Van Pelt, viel in 't water. Zijn gezel J. Broes kwam hom ter hulp gesneld doch op het oogenblik, dat hij erin gelukte den ongelukkige vast to grijpen, brak liet ijs, waar bij zich zelf op bevond en beiden zonken naar de diepte. Do ooggetuigen van liet ongeluk durfden do drenkelingen niot ter hulp snéllon. Rond 4 ure, toen men eindelijk bij middol var. een bootje een dor ongolukkigen kon ophalen had dezo reeds ongel.uudon te lovon. Het tweede slachtoffer is nog niet teruggevonden. ami ora?*© pes-3© Gonoveva van Brabant, prachtig boek met gravuren. Prijs 0,70 fr. Oesselgem. Misdadige brand. Ge durende den nacht is er brand uitgeborsten in twee groote vlasmijlen toébehoorende aan don handelaar, M. Gilbert. Men rekent dat er 10000 frank schade is. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Vlchte. Ongeluk. Gisteren was do workman Kam. Notobaort bezig met aan de spoorbaan te werken. Een wagentje sloeg opeens om en trof den arbeider aan bot been dat gebroken werd. Men moest hem naar huis dragen, waar hij door den geneesheer verpleegd werd. Mulste. Met een geweerMet don avond kwam in do hofstede van M. Jules Van Landegem oen zekoro Kamiel Claer- hout binnen, drager van oen geweer. Opeens ging het af en de zaadjes troffen in liet boen do genaamdo Maria Sleenlandt, oud 22 jaar. De veldwachter, dadelijk verwit tigd, trok naar de woning van Claorhout om hum lo ontwapenen. Toon deze den veld wachter zag, wilde hij zich met liet geweor zelfmoorden. De man dor wet kon zulks be letten. Claorhout werd aangehouden en in 't govang van Kortrijk opgesloten. Nederbrakel. Liberale helden. - Maandag avond, om 5 ure, ging de eerwaar de onderpastoor Wildeman, naar de wijk Haoyershoek. om eenen zieke te bezonken. Toen hij terugkeerde, kwamen er uit eene herborg eene boude dronken liberale rekels gesprongen. Zij wierpen met steeiien naar den priester en brachten hem ue walgelijkste en meeat èerroovende smaad woorden toe. De helden zijn gok en'd cn zullen met het gerucht af te rekenen hebben. OnÓQr do bende zijn er verscheidene dio veroordeeld wierden, voor de liberale wanorders in Nederbrakel. Poölplaag. Deze schrikkelijke ziekte is uitgeborsten in verscheidene stallen der wijken Hayershook en Molenhoek. Ook in de naburige gemeente Maria-Audenhovo is de ziekte verschonen. Maatregelen zijn ge nomen, om liet voortzetten tc beletten. Waregem Schrikkelijk ongeluk. Dinsdag avond zat eon workman, Pissaert gehoeten, oud 40 jaar, gehuwd, op eon elec- trischen paal, togen de statie. Ilij viol van eon hoogte van 12 meiers met iiot hoofd neerwaarts en was op den slag dood. Hét lijk werd naar hot doodonliuis gevoerd. Vloersberge. Eene dievenbende. Ge durende den nacht zijn schelmen, bij mid lol van braak binnen gedrongen bij M. Gurbus. Zij stolen eenigo voorwerpen en legden die achter bet buis op een mesthoop, waar de 't Moisje sneed hem een grooten boterham, dien hij met smaak verslond, waarna hij zich gereed maakte 0111 zijn weg te vorvolgon. Wacht even, sprak Roscoff, breng dit pak kleeron eens naar den man iu de grot en zeg hem ze spoedig aau te trekken on hier heen te komen. Op klaarlichten dag? vroeg de jongen verwonderd. Ja, het moet wel, antwoordde de zee man, het geldt thans een mensohenleven. Het kind deed wat hem bevolen was. Een uur later verlieten twee matrozen en eon scheepsjongen Anaika's woning en sloe gen don wog in naar de stad. De oudste dor twee matrozen miste don vluggen tred van zijn makker, torwijl do scheepsjongon eene bleeke gelaatskleur onder den breedgeranden hoed vertoonde, maar zy stapten daarom niot minder snel over don weg, want de avond begon reeds to vallen en bovendien hadden zy geon tijd to verliezen. IV. DE JACOBIJNEN TE BREST. Do herborg van moeder Lamproie had in den lesten tijd eeiio geheels verandering on- dorgaaü. Van eene fatsoenlijke herberg had do revolutie er een kroeg, een soort van club van gemaakt, waar men over brandstichting, plunderen en moorden sprak, als over de on schuldigste zaken der wereld. Moedor Lamproie was voortdurend slecht gezind, omdat zulke kerols haar huis bezoch ten, eu was voornemens hot te sluiten lio- ver at zij droog brood, dan de handlangers dor revolutie nog langer to bedienen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2