M, Valenlijn Brlfauf te Aalst Stadsnieuws CSU UNIEKANTEN SPORTNIEUWS Werden gevraagd Weerkundigs waarnemingen 8 MAART 1913 Ganshoren. Lijk herkend. Het lijk ran deif w erkman, die nabij de statie van Ganshoren, door een trein werd vermorzeld, is Donderdag morgond herkend. ITet is Aug. Van Capellen, oud 55 jaar, ongehuwd, wo nende te Merchtem. Men veronderstelt dat de man naar buis ging langs de spoorbaan en hij door oen sneltrein verrast en geplellerd werd. Een familielid is het lichaam komen herkennen in het lijkhuis van Ganshoren. Lede. Laffe daad. Donderdag mor- gend, toen Edward De Smet, wonende nabij deStalie, zijne varkens ging eten geven, vond hij drie der dieron, samen eone waarde hebbende van 500 fr. dood liggen. Een veearts werd er bij geroepen en stolde niet liet minste spoor van ziekte vast. Mon ver moedt dus dut do dieren vergiftigd werden. 's Avonds, rond 8 1/2 ure, brak er brand uit in den stal van De Smet. Gelukkig werd het vuur spoedig bemerkt en konden de an dere varkens er nóg uilgehaald worden. Vrouw Do Smet bekwam daarbij orgo brand wonden. Daar er hier ongetwijfeld kwaadwillig heid in 't spol is werd het parket verwittigd. Dendermondé. Doodclijk ongeluk. Donderdag avond, rond 7 ure, is in de-slat ie van Dendermonde, eon pijnlijk ongélnk ge beurd. De lampist Vercauteren, is bij bet overgaan der sporen door t en koopwaren- trein, die aan 't manoeuvreoren was gevat en overreden. De ongelukkige werd- afgrij selijk gekwetst. Ganseh zijn lichaam is nog slechts cëne wonde. Het slachtoffer is naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Do ongelukkige is gehuwd en va der van een talrijk huisgezin. Lokeren. Ondersoek. liet parket van Dondermondc, is Donderdag avond al hier afgestapt, om een onderzoek te doen nopens do vollendieftcn, in de firma Dhaens: Do vier verdachten, din nog in hot policie- gevang opgesloten waren, werden langdu rig ondervraagd, liet is bewezen dat zij Dinsdag avond smoordronken waren. Daar or geen bewijzen waren om zo voor de (lief ten hij Dhaens aan te houden, werden tweo hunner in vrijheid gelaten. De twee anderen bleven binnen. St. Nikolaas. Aangehouden. Don derdag avond, is de genaamde II...., land bouwer, CO jaar oud, aangehouden en naar Dendermonde overgebracht, wegens zeer orge feilen. Stekene. Dood-gevonden. Woensdag is Juffer Angelika De Vogelaere, alhier dood- gevonden in haar bod. Zij was aan eene be roerte bezweken. PSecsrósge Ccmsnuniio. Over- groole keus van allo soorten Communie-arti kels;, Kerkboeken in allo banden. Ecrins met Kerkboek, Porlo-monnaie en Paternoster- zakje, Ecrins mei Schrijf- of Naaigcrief, Paternosters in alle prijzen, alle soorten van ljeeldekens,enz.enz.. J. Van Ntiffel-Dé'Gendt, Kerkstraat,-22, Aalst, --- Gent. Tramongeluk. Gisteravond, tun halfzeven ure. is een tramrijluig, .tenge volge van het niet werken der froi», op den hoek der Lammer- on Bagaltonstraat uil de riggcls gesprongen. Do schok was zoo geweldig dat de tram half overgeheld lag op de baan. Eert kolonvoerder van Vooruit, die daar juist voorbijging, werd aan het heen nogal erg gekwetst on bij een apotheker binnen gedaan. Nog drie andere personen werden min of meer gekwetst, zond ex- erge gevolgen. Erg ongeval. Donderdag namiddag, rond 2 ure, kwam Honoré Keppens per rijwiel uit de Van Eyckslraat naar do Keizer Karolslraal gereden. Op hetzelfde oogonblik draaide een huurrijtuig den boek om en bad er eene botsing plaats. De wielrijder werd met geweld ten gronde geslingerd, mot hel ©ngelukkiggévolg dat hij aan de linkerwang gekwetst word. Voorbijgangers brachten tieppens iii eene naburigo apotheek, waar hrj verzorgd werd. Aanhouding. Een aanhoudingsman daat wegens valschmunlerij was uitgevaar digd legen oen Italiaan, wonendo Korlrijk- sciien steenweg, die in de Tentoonstelling als slaffeur werkzaam is. Toon de policio zich in »te woning van den ilaiiaan -aanbood, vluchtte «loze over den afsluitingsmuur dwars door de vehloi). De lieer poliliekommissaris zette Jiom mot jgenlen in burgerkleodiog achterna en ge lukte erin hem nabij hol Plein van St-Denijs aan lo houden. Dieven. Woensdag nacht is eene poging lot diefle bedreven hij middel van braak, hij den juwelier Do Maore, Korlrijk- scheslraat. Men trachtte een gat te maken Ier grootte van een stuk van 2 frank, doch een stuk plaatijzer vernietigde hunne pogin gen. De dieven schijnen denzolfden to zijn ifn? trachten op do Heuvelstraat bij een juwe lier in tö hrekon. Rousselaere. Schielijke dood. M. Delplaco, 65 jaar, smid, wonende nabij de kerk toThourout, stapte Woensdag namid dag van den trein te Rousselaere waar hij eenigo betalingen kwam doen. In do Oost- straal werd hij eensklaps onpasselijk men droeg hem binnen in do herberg Do Koorn- bloem waar hij welhaast den geest gaf. Zijn lijk werd door do zorgen der policio naar liet hospitaal overgebracht. Mt Del- plaoo was ongehuwd. Waarschoot. Schielijk gestorven Donderdag middag toen de dochter van A. Van DoWaclo, van do fabriek to huis kwam. vond zij haren vader nevens do stoof ten gronde liggen. Dadelijk snelden gehuren toe on men bestaligdo dat de ongelukkige een lijk was. Een gebuur had Alois Van Do Waelo, 69 jaar oud, om 11 ure nog aan de leur gezien. Personen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers buren, voorwerpen verloren hebben., enz., zullen door onze Kleine Aankondigingen den besten uilslag bekomen. Oude Geschiedenis. Zal weldra, op last van het Staatsbestuur hot licht zien De oude graf zerken der St-Martensherh van Aalstdoor Petrus Van 'Nuffel. Deze belangrijke verzameling, bevattende oen groot aantal familiën, die hunne grafsleenen in do collegiale hadden, zal kosteloos gezon den worden aan al dezen die vóór 1 April hunne aanvraag zullen sturen aan den schrijver. Gemeenteraad. Openbare vergadering, op Maandag 10 Maart aanstaande, om 5 1/2 ure 's avonds, in do gewone zittingzaal, ton stadhuizo. 'DAGORDE 1. Gemeentebelastingen. Bijvoeglijke Cen tiemen op het patentrecht. 2. Wegenis. Aankoop voor de openbare plaats Vrijheidstraat, voor de rechllrek- king dor Binnenstraat, en voor de ver breeding dor Windmolonstraat. 3. Burgerlijke Godshuizon.Grondverkoopin- gen. Reglement in het Meisjesweezcunuis. -4. Spaarkas. Rekening 1912.Begrooting 1914 5. Kerkhof. Grohdafstand. 6. Kerkfabrieken. Rekeningen 1912. 7. Kantsckool. Begrooting 1913. 8. JPoIiciereglement op do Cinemazalen. 9. Gasverlichting. Vergeot niot U bij M. BLONDIAU, 47 Lange Zoutstraat, Aelst, te begeven eonig huis waar gij een prachtig ingelijst portret geheel kosteloos zult ontvangen. 137 MEDEDEEL1NGEN Eene openbaring Voel werd er tot biertoe "'-«bv over de vrijmetselarij. Meer wanneer onze wakkere konl'rn'' triole do aandacht trok op die l*" ike ►sekte boorden wij zeggen Jgd thema Dat gevaar beslaat maar m zijne inbeelding. Maar sedert weinige weken waren meni ger oogen open gegaan, dank aan de ont hullingen aangaande de plannen der loge in ons leger, in onze Congo en... in Portugal Ieders nieuwsgierigheid was groot om den lieer Brifaut te Jiooren en hem te hooron bewijzen Waarom zijn alarmkreet gegrond is. Wat wo daar zogen en hoorden gaat alle inbeelding te boven. Do wondere voordracht gever had niet veol moeite om te doen in zien hóe dwaas hot is lo willen doen geloo ven yen dat Z. II. Pius IX ook lid zou ge- wqest zijn van de loge. Maar veel belangrijker was bot nog wan neer de gevierde redenaar eone eindelooze reeks bewijzen deed vooruitkomen waaruit blijkt dat men zich in do loges enkel en uil- sluitslijk bezig houdt met politiek en met de schoolkwestie dat de laffe-aanval tegen de geliefde missionarissen in Congo sleehls de uitvoering was van een hevel in do loges gegeven dat de vrijmet selaars do onwontelingen van 1789 en van 4848 hadden op touw gezet, lijk z:j die van Portugal hadden verwektdat de loge- broeders ook hand in hand samenwerken en samen spannen mot al de anarchistische kringen (hoe erg dezo laatste stelling op hot eerste zicht ook schijne, zij word door onwcderlegbare bewijzen geslaafd) dat de huidige logés alle voor doel hebben de vernieling van don invloed van den Paus, van bet Vaderland en van het leger. Dat bel de plaats van onze officiers in dergelijke instellingen niet kan wezen, was ieders overtuiging. Ook begroetto een don derend or. onophoudend handgeklap de beel tenis van den moedigen minister, die-korten goed verbod gaf aan zijn ondorhoorigen daar nog deel van to maken. En onwillekeurig dachten we dan aan den anderen kruisvaarder, Mer Roelens die mot al zijne missionarissen ook hot alarm heeft geklopt, omdat datzelfde gevaar der vrij metselarij den Congo bedreigt, lijk het ons zelf togen grimde. En we dachten dat indien logemannen een gevaar zijn voor de bescha ving in ons land, zij een nog veel grooter gevaar zijn voor de beschaving in liet zwarte werelddeel. Vrij aan hun in hunno donkere holon al lerhande samenzweringen te smoden. Maar zij dienen verwijderd te 1)1 ij ven uit nlte open bare besturen zoowel in Congo als bier. En wanneer dat verbod zal gegoven wor den en toegepast dan zal cr uit duizenden monden waarna enkel droefheid en spijt en mislevredenlieid aan ontsnapt, een kreet op stijgen van zalige vreugde eu dankbaarheid. lieer Baron L. do Bélhune was do tolk van heel de vergadoring wanneer hij aan graaf do Renesso en aan den heer Brifaut de dank baarheid verzekerde van do talrijke toehoor ders en tevens milde ondersteuning in hun nen reuzenstrijd. - In ons geïllustreerd nummer van Zondag geven wij liet portret van M. Brifaut weder. Vidi. DE VOLKSSTEM PER TELEFOON Do BESI-Ijeïïjsestes-S ??ij Essï KaSbisseSsljeofii. De Burgomeestors dor Belgische hoofdsteden, bij uitzondering van die van Brugge en Hasselt, zijn dezen morgond te 11 ure ontvangen geweest door M. de Broquoville in het ministerie van Oorlog. Hot onderhoud was tamelijk lang en duurde lot 12 1/2. Na dat onderhoud heeft M- Max aan de pers do volgende mededeeling gegoven. Do Burgemeesters hebben aan het kabi- nelshoofd de bevestiging gebracht van do besluiten genomen door do aanloiders van de soeialistischo partijv Zij hebben de aandacht gelrokken op de belangrijkheid van die dagorde en hebben Jiem gevraagd de vreJegevoelens to willen slaven en de studie van de herziening der kieswetten te willen beginnen. M. do Broquoville l\eeft hulde gebracht aan de Burgemeesters die veol bijgebracht heb- bo» om dien uitslag te bekomen. Maar aangezien do tijd waarop die beslissing werd ge nomen deed hij opmerken dat hot hem lot hiertoe onmogelijk was geweest de andere leden van het ministerie (e raadplegen. Ilij kan dus dos aangaande voor het oogenblik geene beslissing nomen voöraloer hij die raadpleging heeft gedaan. Derc3©"35£2satiG 5tn Ocslerr, WEENEN, 7. Do Neue Freie Presse verzekert dal het hevel van demobilisatie deze week waarschijnlijk zal gegeven worden. Om bijzondere omstandigheden nochtans is het mogelijk, dat hot bevel niet voor den 15ou Maart wordt afgekondigd. Do minister van Hongariö heeft aan zijn collega van Oostenrijk de demobilisatie gevraagd aan de grenzon vaUjGallicië en Oostenrijk. Men verzekert ook dat reeds eene gedeeltelijke demobilisatie in Gallicië word aangovangen. Er zou nu nog moeten gezorgd worden voor hot terugzenden vau ongeveor 30,000 reservisten. tls overgave var Jaratfta- ROME, 7. Een telegram uit Constantinopnl meldt dat zoo de stad Janina zich heeft overgegeven, zulks le danken is aan het totaal gebrek aan oorlogsvoorraad. SchrikkeSajfc te Qrusse!. In een in ophouw zijnde huis van Sl-Giliis waren de rwerklieden bezig mei eene stolling afle breken wanneer een zwaar stuk hout op het hoofd van eeueu werkjongen terecht kwam. De schedel is gebroken en de loo- stand hoogst gevaarlijk. WETTE REN Door de zorgen der beste le.len van bot Land van Riem. lo Aalst, wordt Zondag a. s. leG ure in 't Werkmansbuis een allerschoonst concert gegoven, ton voordooio dor volksont- wikkeliitgsa vonden. Prijzen dor plaatsen familiokaart 2 fr. 1° plaats 1 fr. j 2° plaats 0.50 fr. Zitting van 6 Maart De zitting wordt geopend om 2 ure, onder voorzitterschap van M.Schollaert, voorzitter Da militaire wet M. HENDPJCIlX zet zijne redevoering voort.Hij beweert dat erin de nieuwe leger- wet twee leemten zijn: eerslens worden er goene maatregelen voorzien voor de eerbie diging dor zedelijkheid en godsdienstige overtuiging der sqldaten; tweedons, er wor den geene maatregelen genomon, om de rechten der Vlamingen te eerbiedigen. Er is wel een ander wetsontwerp neerge legd, dat in dit laatste zal voorzien, doch alhoewel dat goed inzicht moet geprezen worden, zal liet weinig haten. Er moeten kost wat kost Vlaam'sche regimenten zijn. Ik zal do wet niq( stemmen, daar ik er in princiep legen ben. In 1909 zegde men ons dat de militaire kwestie bepaald opgelost was. Na drie jaar vraagt men nieuwe ver zwaringen, zoo iirthannen als in geld. Het is dos verstaanbaar dat onze polilieko groepen gevraagd hebben, de wet niet tw stemmen, zoolang-de noodzakelijkheid niet ten vollo bewezen was. Al wat mon tot bier toe beweerd heeft,.heeft ons niet overtuigd-, uat bet noodig is nu de wel te voranderen. liet is waar. de porlog is altijd mogelijk, evenals hongersnood en sinetziekten, doch de gedurige bowappi.ingon onzer greote na- huren, verbieden zulks. Ten andere, indien hel lot een hotsing komt. zal deze ongetwij feld in België plaats hebben. Men wil van België eone kleine grooto mogendheid maken. Die politiek is verdedig baar, doch de onze is het niet minder een grooter België, vredelievend, werkzaam, voorspoedig, wiens onafhankelijkheid go- vrijwaard wordt, door den naijver tnsschen do groote naburen. Ik denk niet hier jnijne slem aan het ont werp to kunnen geven, zonder er eerst liet kiezerskorps over te raadplegen. Ik betreur liet, mij te moeten scheiden van do vrienden van het gouvernement, dat nochtans, in andere omstandigheden steeds op mij mag rekenen. M. FRANCK, is van oordeel dat liet hui dige wetsontwerp, èvenals de voorgaande, ook een onvoldoende effeklief zal goven. Het wetsontwerp zal slechts zijne vruchten dra gen in 1916 en dat is le belroureir. Spreker beweert ook, dat de schikkingen voor de talrijke fumijiön niet goed genomen zijn. Do Waalsehe provinciën zullen er door lijdon, terwijl de Vlamingen er bij zullen bevoordoeligd zijn. Inderdaad, cr zijn in dn^nrovincio Namen, slechts zos per honderd familiën welke meer dan zes kinderen hebben, terwijl in Vlaan deren die verhouding stijgt tot 17 por hon derd en in Limburg zelfs lot 20 per honderd. Wij willen ook niot dat er voor de rijken hetero maatregelen zijn. (Zoor wel bij de socialisten.) In bol legor moeten allen gelijk behan deld worden. De diensttijd zou echter op één jaar moe ten bepaald worden. Mon zou aldus do las ten van eenieder verminderen en zo heler verdoelen (Daar spreker niet'voel aanhoord wordt, begeeft hij zich op de tribuun.) Ik zal i u over do taalkwestie niet uitwij den, daar er een Wetsontwerp diensaan- gaando neergelegd is. Ik bob echter mot verschoideno Waalsehe officieren gesproken, on allen hebben mij gezegd, dat zij volgaarne VInamsch zullen loeren, ton einde tol'de Vluamsclie soldalen enne betere taal lo kun nen spreken dan do ellendige brabbeltaal welke zij nu moeten uitkramen. In Oostenrijk moeten do officioren drio ta len kennen. Ik ben verzekerd -Jat do Belgi sche officieren zooveel Vaderlandsliefde zul len betoenen als do Ooslcnrijksche. Ik ben er niet togen, dat men de geloovigo soldalen toelale hunne godsdienstigo plich ten le kwijton, doch, mon zou dezelfde vrij heid moeten toestaan aan de soldaten-vrij denkers. Ik zal ook een amendement neerleggen, waarbij ik het gouvernement zou verzoeken, eone bijzondere kommissie samen lo stellen, welke zich met, allee zou gelasten, dat betrek heeft op do vóór-rogimentaire voorbereidin Ik durf toch verliopen, - dat indien er gevaar is, er noch socialisten, noch libera len,noch katholieken zullen zijn, maar enkel Belgen, die bereid zijn hun bloed te vol gieten, voor het heilig vaderland. (Toej.) Cs begroeting van 's lands middelen en wegen M. LEVÏE legt op het bureel dor Kamer do begrootiug van 's lands middelen en wegen neder. De dagorde M. do BROQUEVILLE stolt voor Woens dag aanslaande de vaststelling van hot kon- tigent te bespreken. (Bijlrcding). Herneming der bespreking M.VAN CAUWELAERT. Wij bobben tegen het wetsontwerp goene enkele voorbe dachtheid. (Daar vele loden onder elkander spreken beklimt M. Van Cauwolaert ook de tribuun.) M. VANDHRVELDE. Dat is goed. liet zou zeer goed zijn, indien al de spiekers de gewoonte wilden aannemen, van op de tri buun bet woord to voeren, M. DESTREE. Voor eenmaal dal M Van Cauwolaert Franseh spreekt, laat ons naar hem luisteren. M.VAN CAUWELAERT.Ik bedank u. M. Destrée voor uwe inschikkelijkheid. Moesten wij naar onze voorkeur luisteren dar. blijven wij voorstaanders van hel volon- lariaat. Maar wij huigen onder de noodwendig heid. Wanneer wij don hovigslen antimili tarist, M. Woeste, do gevraagde lasten zien goedkeuren dan zijn wij overtuigd dat hol noodig is. Maar mon moot ook bekennen dal de militairen altijd liet Gouvernement én hel land bedrogen hebben. Verwachten wij ons nog .aan geeno verrassingen Waarom vraagt men -19 °/0 van do inge schreven manschappen Het ware veel eenvoudiger alle jaren' do lichting te steunen lijk men vroeger deed. Wij kunnen do wet niet stemmen, indien men aan dn rechtmatige eischcn der ouders ir. zake zedelijke waarborgen goene vol doening geeft. (De zitting gaal voort.) WIELRIJDEN De ster van Charleroi. Zondag aan slaande wordt reeds het wiolrijdersseizoen geopend, door een belangrijken koers voor beroepsrenners, namelijk do ster van Char leroi'. De wegwijzer gaat over La Louvière Chimay en Couvln. Vertrek en aankomst to Charleroi. Afstand ongeveer 250 kim. De rijders zullen om 7 ure 's morgends vertrek ken. Donderdag midda», dus 36 uren vóór het sluiten der inschrij vingslijst waren de vol- gonde rijders ingeschreven. Men zal bemer ken. dat er verscheidene goedo kennissen onder zijn. 1. Rosai t Nestor, Saint-Marlin-Balalro 2. Barendso John, Antwerpen 3. Dethier Camillo, Jomeppe-sur Meuse 4. Goupy Camillo vader, Engis 5. D'Haon Frans Leuven 6. Dubois Frans, Romsée7. Domun Paul, Reckom 8. Van Daelo Jozef Mocskroen 9. Kranskcna Adrion, Brussel 10. Charlier Lnc. Cousolro 11. Dorzée Vit. Marchienne-au Pont 12. Mnsson, Bier set 13. Gautby Dioudonnó, Pepinsler 14. Vorbraeken Louis, Gent 15. Rossius Jean, Cerexhe16. Boone Emile, Lessen 17. Dierickx Augusto, Eecloo 18. Persyn Al. Nazareth 19. Vanderstuyfl Leon, Oosten- do 20. Mécbant Isidoor, St-Niklaas 21. bebaoro, St-Niklaas 22. Simon, Ransart 23. Delporte, La Louvière 24. Lambot Firmin, Marcinelle 25. Salmon Folicicn, Rouillon 26. Lélurgie Maurice, Rouhaais 27. Cruppolandt Charles, Rouhaais 28. Go- divier Marcel, Versailles 29. Berthet Mai*- cel. Parijs 30. Goomans Jaak, Magnée 31. Mcnseur Georges, Couillet32. Buysse Marcel, Looteniiulle 33. Van Leerberghe Hdnri. Lichtcrveldo 34. Moltiat Louis, Bouffipulx 35. Scièur Loon, Fiorennes 36. Bonoit August, Chatelet37. Debaels Mi chel, Korlrijk 38. Depauw Achille, Lop- bem 40. Dupont Albert, Estaiinpuis 41. Hanlet Henri, Olne 42. Lamon Roliert, Rousselare 43. Lauwers Alpbonse, Leu ven 44. Plateau Eugeer\, Meenen 45. Van do Velde Pierre, Lovendegem 46. Maertens Arthur, Zwevezeele 47. Brutin Alfons, Boernem. Erps, Dorpsstraat Groote velokoers voor beginnelingen op Zondag 9 Maart 1913, bij Georges Van de Sype, velomaker. Vooruit 10 fr. gewaar borgd. Wegwijzer Erpe, Qualrechl, Ooiu- bergen, Erpe, 30 kilometers. Men kan zich van beden af laten inschrij ven aan 1 fr. Vertrek om 2 ure stipt. Alle onvoorziene gevallen zijn Ion laslu van den rijder. KAATSSPEL Kerkxken-Dorp Op Maandag 24 Maart, groote jaarlijk- sche kampstrijd mot den dikken bal,tusscheu Walen en Vlamingen.150 frank prijzen. Het spol zal aanvangen om 2 uren stipt. VERMAKELIJKHEDEN Schouwbupgsit. ^r*aissel ZATERDAG 8 MEERT Koninkl.VI. Schouwburg;. Geene vert. Muntschouwburg. Orphée. Konjnkl. Cirkus.Onderwrjsstr.(BestuurSchu mann). 8 1/4 u. Groote voorstelling. Pó!e Nord (Grélryslraat.) Schaatsenrij den op echt ijs, van 10 u. 's m. tot 11 1/2 ure 's av. Royal Nord Cinéma (Theatre Gaumont), Noordlaan, 98 tot 104. Toegang van 2 1/2 tot 11 ure. Palais de Glacé, Warmoesberg. Schaat senrijden op echt ijs. Drie zittingen per dag. WinterPalace, Noordlaan, 118. Verschei denheden. Dag-en avondvertooningen» MARKTPRIJZEN Aalst.— 7 maart Hopmarkt,kalm.prijzen fr.9ö—100. AndeW©cht«—werttelijksche Markt Kalveren 1059. p^ijs per kilo o,p voet fr. 1,10 a 1,45. ESruose?.—wekclijksclie markt, kalveren 114, fr. l,30al,óü. AusSsnaarda 0 maart Aardappelen 5,50. boter 3,09. eieren 2,09. viggens 55. konijnen 3,27. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 10; Melkkoeien 8; Orootc ossen 0; Jonge ossen 7; Vaarzen 9; Stieren 13. Varkens 427 Kalveren 151; Ma gere beesten 280; Schapen 12, Lamineren 0, Vig- genen 420. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,3ü tot 2,60 per kilo, ge slacht vleesclL De schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vleeseh. De varkens van 70 tot 100 kilos cn daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,22, volgens kwaliteit. Goeraarstlbergen 7 maart Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteluin 19,00; haver 23,00; Rogge 13 00; boonen 22,00Aardappelen 5,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,00 a 3,10 eieren por 25, fr. 2.36 ruw vlas 0.93. BEKWAME BREIDSTOS voor alle werk. Koog loon. Verzeksni werk ganseh het jaar. Zich aan te bieden 25 Vrijheid straat of ter fabriek Labor Bergen- meerschens'.raat. 124 Tc lmren terstond, eone wel gekalandeer- do HERBERG, zijndo den Pring Rudolf, St Jorisstraat, n. 3. Zich lo bevragen hij M. Rochus De Ghcost, brouwer, Keizerlijk" plaats. '13 Uit ter hand le koop 6 zware VAARZEN vol kalf, tijd uit binnen de maand Maart, bij Benoit Linthoudt, Esschene. 138 vuu M. Camiel Pract, opticion-spocialiste Aalst, Lungo Zoutstraat, 9 7 maart, 15 urn: liaromotcr 761° Wind: west Thermometer 10°5 Vooruit*, regend 1

De Volksstem | 1913 | | pagina 3