Een zonderlinge moordenaar Ngo liet proces lei bende Oonno! NIEUWSBERICHTEN DE KAPITEIN - I - 'ïij rond* alleen liet leven houdende met «enige zeldzame dieren welke zij onder schot ®regen. Ineen oogenblilc van waanzin, veroor zaakt door den honger, had de gids zijn gezel toij middel van messteken afgemaakt. Zich (Öan rekenschap gevende van wat hij gedaan had, groef de gids hij middel van zijn mos liet relaas van het drama in de deur, waarna hij vertrok. Men denkt dat de gids in de sneeuw moet omgekomen aijn. De moord op een priester te Milanen Hel assisenhof van Milanen moet een zon derlingen betichte vonnissen. Er is kwestie van den anarchist die, verleden zomer, eon priester vermoordde in de Victor Emmanuel- gaanderij to Milanen. en verscheidene per sonen dio zich op zijnen weg bevonden, 'kwetste. De moordenaar werd aangehouden en, niettegenstaande alle pogingen om zijn identiteit vast te stellen, kon men er onmoge lijk toe komen zijn naam te konnon. De ge heimzinnige belichte weigerde steeds te spre ken. Gedurende zijn verhoor de jury, zegde hij aan den voorzitter Ik lieet Passom en hij voegde erbij dat hij. geen hijzonderen 'haat koesterde tegen zij no slachtoffers. lie moest monschen dooden dien dag en betreur hot, dat ik maaralleen don priester vermoord de. Ik had zulke voornemens niet gemaakt, 'haddo ik werk gevonden Gedurende het proces noemt men hem N. N. 'lis het eerste geval in Italië van een proces tegen een waamloozen aanwezigen betichte. Rodriguez, een van de leden van de bende dor auto-bandieten die door het Hof van Assisen der Seine vrijgesproken is, moet nu terecht staan to Rijsel wegens het helen en verspreidon van valsclie munt. Hij heeft daaraan den onderzoeksrechter ook nog mededoelingen gedaan over den aanslag in de Ordcnerstraat op den bankloo- per Ca by gepleegd. Zoo heeft volgens zijne bewering, Garnior hem gezegd dat hij zelf, ■op Caby geschoten heeft. Dieudonné heeft uaiet geschoten maar hij heeft wol deel ge- /had aan den aanslag hij zat in den auto. Omtrent Gauzy heeft Rodriguez verklaard dat hij heel goed wist, dat hij aan iemand dan Bounot huisvesting verleend, maar dat Gauzy nooit had kunnen denken, dat Bon not in geval van aanhouding op de policie zou schieten éi) M. Jouin dooden. Tot hiertoe heloopen do kosten van net proces reeds tot do bagatel van 23000 frank Hierin zijn begrepen ziltingskoslen, gelui- gongeld, dagvaardingen enz. en vooral de onkosten van het .onderzoek. Maar het pro- .ccs zal nog meer kosten. De nasporingen der policie. het dynamiet, Waarmede men het huis van Bonnot te Clioi- py-le-Roi in den lucht hoeft laten vliegen de patronen dio de zouaven to Nogent ver schoten hebben, het acetyleen van de zoek lichten der brandweermannen, de kosten ,van do mobilisatie tegen de bandieten die do 'prefectuur van policie de verplaatsing naar 'Nogent genoemd Heeft, enz. Vrouw Scho'op die ook vrijgesproken ■werd is reeds ia België. Zij werd door den onderzoeksrechter van '.Cliarleroi roods ondervraagt), over twee 3>ahd ie tergen in don omtrek dezer stad ge pleegd. Naar liet schijnt zouden Bonnot, Carouv, cn Garnior in deze misdrijven betrokken ge weest zijn. MET DE (19e VERVOLG.) Goed gesproken, Roscoff, ik bemin u nog gelijk voorheen antwoordde zijne zuster mot nadruk. Geen nieuws uit de gevangenis, Anaïka? Do burggraaf zucht nog altijd in den Jcorker hij wordt cr echter met zekere on derscheiding behandeld. Ik wantrouw Brutus, sprak Roscoff, om meer dan eeno reden. Oogenechijnlijk doet hij zich voor als ccn onbaatzuchtig man, maar door zijn masker heen zie ik in hem niets dan 'Jage hebzucht... Daarom volg mijn raad, ver laat Bretanje voor eenigen tijd, want zij, dio ge met zooveel liefde verzorgt en herbergt, is daar niet meer veilig Noirot heeft sterke vermoedens omtrent haar opgevat en de sluwe oogen van den marskramer doen mij liet ergste voor haar vreezen. Ik zal uw raad volgen, hernam Anaïka, maar waarheen zal ik my begoven en hoe zult gij- my dan vinden Zoek eene grot in 't gebergte op en neem daar uw tijdelijk verblijf zijt ge hierin naar wensen gelukt, keer dan tot uw huis terug on schrijf op den rand der binnenzijde van het .dakvenstertje in welke grot go u bevindt, dan woet ik bij mijne terugkomst altijd waar go .zyt. 't Kan zijn dat 't later blijkt dat deze .maatregel niet noodigisgeweest, wamt ons lot berust geheel bij God, maar go moogt u toch niet roekeloos aan liet gevaar blootstellen. Lees op het sis*de der nieuwsbe richten Honderd pijnen door eene Ziekte Brussel. Bedrieger-r Een soldaat van het 9® linie, kwam Zaterdag morgend bij mad. wed. S.., wonende Handelstraat, 5. Hij verklaarde den soldaat B.. te zijn, vroeg om een velo te leenen voor eene halve uur en toon hem zulks toegestaan werd, reed hij er in volle vaart mee weg, zonder zelf eenig geld op rekening te storten. Daar hij rond 10 ure 's morgends nog niet teruggekeerd was, werd men ongerust en begaf zich naai de kazerne. Mad. S.. vernam er dat de sol daat B.. geheel onbekend was. Zij was beet genomen door een aftroggelaar in soldaten- ltleed eren. Werkongeval De werkman Ray mond De Boeck, van Baerdegem, werd op het terrein der werken der verbinding Noord Zuid ernstig gekwetst door steenen die van het waggonelja vielen dat voorbijreed. De gewonde werd overgebracht naar liet Sf-Piotersgasthuis. Aanhoudingen Krachtens een aan houdingsmandaat, afgeleverd door den heer onderzoeksrechter Babut du Marès h'eeft de policie Zaterdag morgend de genaamden Jan R... en Jozef V.. onderscheidelijk wonende O. L. V. van Vaakstraat en Abrikozenhoom- slraat aangehouden. Beide mannen worden van talrijke diefstal len beticht, en zijn achter slot en grendel ge zet. Dieven betrapt Zaterdag avond betrapte Mevr. Boekman, Kleine Veslingstr. twee kerels op de kamer van deechtgenooten Deprez die afwezig waren. De kwaaddoeners wierpen de vrouw met geweld omver en gelukten er in te vluchten. Omvergereden Vrijdag avond is de 58 jarige heer Radoux, wonende O. L. V. straat door een gespan aangereden en omver geworpen. De ongelukkige werd met ge broken dijbeen opgenomen en naar het St Jansgasthuis gevoerd. Wielrijder gekwetst. M- Richard R., do Ribuucourlslraat te Molenbeek wo- nbnde, reed Vrijdag avond per rijwiel dooi de Ravensleinstraat, toen hij op een paard holste, dat door iemand aan de hand geleid werd. De wielrijder sloeg met gewold legen de slraatsteenen en bleef bewusteloos liggen. M. R.., die onverwijld naar het gasthuis werd vervoerd, had zich ernstig aan het ge laat gekwetst en inwendig letsel bekomen. Elixir der Polders, monopool van het huisGebroedersDelhuizeen Gle De Leeuw 430 DiefstallenZaterdag hoeft een kerel uit de tooglade van de wed. Ryckaort, Blaesstraat, 179, eeno som gestolen van omstreeks 200 frank. Denzelfden dag werd ingebroken in de woning der echtgenooten Leeman, Titiaan- straat. Aldaar werden voor omstreeks 400 fr. aan kostbaarheden en zakuurwerken ont vreemd. De policieagont Casteels, van Etter heek, betrapte Zaterdag- avond, hoek der Nerviërslaan, twee dioven, die ongeveer 60 kilo lood en koper gestolen hadden in een in aanbouwzijnde Huis. De kerels die bekend zijn, namen de vlucht hun buit in de stook latende. De ongemengde koffie van Brazilië of elders, wordt bijzonderlijk, uitmuntend, wan neer men er voordohelft Chicoroo der Trap pisten Vincart bijvoegt. 1500D Vorst. Ontaarde moederOnze lezers zullen zich herinneren dat over ongeveer eeno maand, een kindje gevonden word in den hof van den doktoor Taminiaux, Kersbeeck- ldi. Na een neerstig onderzoek kon de moe der, een 20jarig meisje van Ruysbroeek, Roscoff ontstelde toen hij aan het gevaar dacht, waarin Yvonne de Kéroulas voortdu rend verkeerde, en hij vroeg zich angstig af wat er wel met-den burggraaf Ilector do Ké roulas zou worden, die geheel aan do wreede hebzuchten bloeddorst van Brutus was over gelaten. Wel had hij met grooto moeite op den dag van het aanvoerden van zijn ambt vergunning verkregen om don burggraaf in de gevangenis op te zoeken en had hij dezen vol hoop aan getroffen, maar toch was hij ongerust over het lot van den bloedverwant van zijn voor- maligen kapitein. Opnieuw gelastte de wachthebbende officier de omliggende schuitjes zich van de Themis te verwyderen en zette nu, door een begin van uitvoering to maken met zijne bedrei gingen, kracht aan bij zijne woorden. Dit had de gewenschte uitwerking, want spoedig werd de ruimte rondom het schip.grooter er werden nog slechts twee bootjes opge merkt, waarin in het eene Madeleine en moe der Lamproie en het andere Anaïka zich be vonden. Dezo vrouwen moesten zich geweid aan doen om van hare lievelingen to schei den. De kapitein herinnerde haar aan 't bevel van den officier en spoorde haar aan naar do kust terug te koeren. Zuster, sprak hij, maak u toch niet nut loos angstig, ge weet immers dat ik voor Guilanek zal zorgen of het mijn kind ware... Daar ben ik van overtuigd, broeder, ant woordde Anaïka snikkend, doch de gedachte, dat ik hem ih zoo'n langen tijd niet zien zal, doet mij tranon storten. Vergeef deze zwakheid aan het moeder hart.... Wie weet hoelang do/.e reis zal du- reu DE VOLKSSTEM ontdekt worden. Het kindje is thans in het --gasthuis van Vorst overleden. Elsene. Eerlijke dieven. Drie jaar geleden kwamen de echtgenooten Jamar, dio toen in do Sint Bonifaasstraat woonden, op een avond thuis en bevonden dat dieven bin nengebroken waren. Zeven loten van Brus- sol waren gestolen. De daders en do buit hie ven onvindbaar. Vrijdag ontvingen de bestolenen, per spoorweg een zorgvuldig loegebomlon en verzegeld pakje thuis het was uit Luik ver zonden. Het pakje bevatte de gestolen sladsloten. M. Jamar, die thans in do Kloosterstraat woont, heoft onmiddólijk de policie van dozo restitutie verwittigd. 0 Eene bende jonge dieven. Zaterdag hield do policie eeiie bende van een twaalftal jonge dieven aan van 10 tot 13 jaar oud, on loidde hen naar het k'ommissariaut op den Steenweg van Elsene. Dé kapitein dor bende weigerde te antwoorden op de vragen, welke hem werden gosleld. Allen eindigden echter met bekentenissen te doen. Zij drongen in de binnenplaatsen voor automobielen,in do barakken op do terreinen van werken, in magazjjnen, enz. en legden de hand op al wat hun aanstond. De kereltjes rukten het koperwerk van de deuren, stalen koopwaren op de voortuigen, enz. De buit werd verkocht aan een koopman in oud me taal, dien zij aanduidden^ Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Zonderlinge brand Zaterdag namiddag 1 uur zaten nog eenige per sonen in een koffiehuis op de Luxemburg- plaats. Eensklaps viel de hanglamp van do zoldering to midden van hen en ontplofte. Het ontvlamende vocht verspreidde zich in alle richtingen en er ontstond eone grooto opschudding." Het vuur werd spoedig door de pompiers gebiuscht. Op heeterdaad betrapt. Mevr. Wa- gemans, Koninklijke Prinsstraat, betrapte Zaterdag morgend in hare slaapkamer eeue vrouw, die bezig was hare kleerkast open te breken. Do inbreeksler werd uoor een agent aangehouden. St Gil lis. Gevaarlijk ritjeZaterdag morgend is in de Jan Vol dersstraat een lmur- aulomobiel, waarin twéé personen zaten, eensklaps in brand gescholen. De voerder en de reizigers hadden nauwelijks lijd uit don auto te springen, die op eén oogwenk in volle vlam stond. De pompiers snolden toe, doch hij hunne aankomst was dé auto bijna gunsch door liet vuur verteerd. Men denkt dat de naphteverguarbak ontplpft is. Etterbeek. Dramatische zelfmoord. Een 70-jarige rentenier, de h. Van Cost..., die met zijne vrouw en zijne dochter op de Jaclitlaan woont, was sintte lang lijdend aan eene hartziekte. Gister sloot hij zich op In zijne kamor en stolde met een revolverschot een einde aan zijn loven. De vrouw en do dochter snelden op het gerucht der losbranding- toe, doch do ongelukkige had reeds opgehouden lo leven. Diest. Doodelijke val. De jonge vrouw van don h. Yermeesen, wonende op het gehucht Engsbergs, hooi willende halen, is van don zolder gevallen en brak zich den schedel. Zij bleef dood op den slag. Do onge lukkige was slechts sedert 3dagen getrouwd. Anderlecht. Hevigéjbrand. Gevaarlijke redding. Zondagmorgend, rond 8 uur, brak een hevige brand uit in een gebouw met vijE Verdiepingen, gelegen op den hoek der Van Lint- en der Onderwijsstraten te Ander lecht. Het vuur nam dadelijk groote uitbreiding, daar het onslaan was in eeno kamer van het 3® verdiep, in gebruik dóór een handschoen maker. De bewoners van' do 4® en 5® ver diepingen konden langs 'de trappen niet meer vluchten en liepen luidkeels om hulp. Misschien wel eene eeuwigheid, hernam Roscoff glimlachend. Moeders en kinderen wierpen elkaar mot betraande oogen een lesten handkus toe, en de kapitein zelf had moeite zijn afscheids groet aan zijne zuster tóe te roepen. Vlug doorkliefden de roeiers met geoefende hand de spattende baren én bereikten weldra het strand. Guilanek nam zijn speeltuig ter hand en ontlokte er een zoetvloeiende treu rige melodie aan, die over de watervlakte heen tot do kust voortgleed en als een heil zame balsem verzachting uitgoot over do drio diepbedroefde moederharten. Do Tiiemis, nog slechts door oen anker ge houden, bewoog zich onrustig en wilde do ruime zoo in, toon men in de verte reeds den gelijkmatigon slag bemerkte van acht roei spanen, dio een rank Vaartuigje met den re- blikeinschen wimpel in top, met forsche hand naar 't oorlogsfregat voortsluwdon. Roscoff begaf zich aaüstonds uit zijn kajuit op hot dek, terwijl een onheilspellend voor gevoel in zijn geest oprees en brcedo rimpels zich op zyn voorhoofd samen trokken VII. DE VERLOVING. Willen wij een geregelden loop in ons ver haal hebben, dan mogen wij zeker do gewicb! tigo voorvallen niet onopgemerkt voorbij gaan, waaruit dit hoofdstuk grootendeels is samengesteld. Daarom noodigen wij den lezer uit met ons terug tokeerentot dien droévi- gen avond, waarin do dappero, maar diepbe- klagens woerd igo kapitein de Kéroulas, daags vóór zyn terpenirdmiinp. 1-^ rVr keiker v.n laatst ouderhoud, me (.zijne dochter en don weerdigen pastoor Cqlqmban. Toen Yvonne do Kéroulas, meer dood dan Verscheidene vrouwen waren op het punt door de vensters te springen, toen de pom piers, met den vciligheidslielm op het hoofd binnendrongen. De moedige redders -brachten derwijze verscheidene personen beneden te midden van rook en vlammen. Het mag een wonder heeten dat men geen ongelukken heeft te betreuren gehad, gezien de radeloosheid dei- vrouwen. Terwijl de redders hun werk verrichtten, wierpen andere pompiers stroomen water op 'liet brandend gebouw en na oen uur was men do vlammen meester. Gansch liet werkhuis, met alles wat het bevatte, is de prooi der vlammen geworden. De schade is aanzienlijk. Antwerpen Stoutmoedig en schurken streek. Zaterdag avond rond 7 uren 30, hebben onbekenden de spiegelruit gebroken van den juweelenwinkel Van Hemelryck, St. Calharinavost. Zij roofden eene hals snoer van 38,000 fr. waarde. Hot schijnt dat de schelmen'met drieën waren. M. Hemelryck kon ze ©enige minu ten achtervolgen, maar verloor bon weldra uit het gezicht. Verscheidene andere juwee- len werden beschadigd door de glasscherven Ter plaats vond.men eene kasseisteen, met een doek omwonden, en die gediend had om de ruil in te stampen. De policie der 3® wijk heeft onmiddelijk eon onderzoek ingesteld cn het parket ver wittigd. Verscheidene personen liebhcn den dief gezien. Een getuige verklaart dat de schelm reeds een paar urén op den hook dor Beggaordn- straal wandelde. Eon medeplichtige bevond zich aan de Banque Centrale. De persoonbèschrijving der twee dieVen is in alle richtingen gezonden. Noodlottige vergissing. Een schilder die.in eene diamantslijperij van den Borger- houtschen steenweg werkte, dronk Zaterdag van eene fiesch welke hij dacht hier lo be vatten. In de fieseh was een brandend vocht, waardoor do man erge inwendige brandwon den bekwam. Hot slachtoffer is op hevel van eenen geneesheer, naar het gasthuis der ge meente overgebracht. AanrandingZaterdag werd de herbergier P. Boulanger, bewusteloos in do Vrijheidstraat aangetroffen. Later vertélde do herbergier dat hij in gemelde straat door tweo onbekende schelmen aangerand en mishandeld werd. De gekwetste wordt in hot Elisahelhgasthuis verzorgd. Gent. Lijk opgetrokken. Zaterdag namiddag, pond 2 1/2 ure, heeft men uit het water, aan den Grooten Huidv.etlershoek, hel lijk opgetrokken eener onbekende vrouw, schijnende eendertigtal jaren oud, en dio eon viertal weken in hot water moot ver bleven hebben, zij was gekleed met zwarte kousen, zwarte rok, zwarte-groen keurslijf zwarten mantel, wille kol en voidable schoenen. De zakken van don rok waren ledig. Doodelijh uoerkongélukDe lood- gietersgasi, Gonnchayo, woonachtig Otter- gemsche» steenweg-, die Zaterdagmorgend op do werven der tentoonstelling van 20 meters hoogte stortte, is in liet hospitaal, waar hij overgebracht; werd, in den na-mid dag overleden. De ongelukkige laat eeno weduwe met verscheidene kinderen achter. Werkongeval. Vrijdag namiddag, om 5 ure, was Kloment Trinquet, 37 jaar, wo nende Sasschepoorlslraat, bezig aan liet los sen van oen wagon aan Port-Arlhureens klaps viel eeno kist en kwam terecht op zij nen rechtervoet, waardoor hij erg gekwetst word. Men bracht hem naar zijne woning over. Erembodegem. Nog de diefstal No pens de diofte, gepleegd op don Dosscheweg, vernemen wij nog, dat hot niet in de woning- levend, aan de hand van den geleider de ge vangenis verlaten had, wachtten Roscoff en Guilanek beiilo aan de poortzwijgende ging het viertal langs zijstraten de stad uit en den weg in naar do woning van Anaïka. Roscoff wilde zich nog van een duren plicht kwijten. Zijn bezoek bij zijn zuster was dus kort en zoo spoedig mogelijk keerde hij daar om met Guilanek naar Brest terug. Reeds vroeg vindon we hen aan de govan- genispoort om een groet van hun beminden kapitein te ontvangen, terwijl van do allengs toegestroomde menigte twee personen als hoer en boerin gekleed, zich ongemerkt bij hen aansluiten, Roscoff beefde over al zijne ledematen toen hij in den eene pastoor Colomhan en in het meisje Yvonne de Kéroulas herkende. God moge u genadig zijn, mompelde liij, terwijl hij on Guilanek zich zoo dicht mogelijk naast hen voegden en het geroffel der trom men hem verder spreken belette. De poorten der gevangenis werden geopend en do arme veroordeelden, omgeven door een sterke mi litaire macht, traden te voorschijn. Van het gelaat van don graaf de Kéroulas straalde een schitterende glans langzaam en .Matig was zyn trod en zijn geest scheen zich alleen met liet bovenaardse!)© bozig to hou den. Door eeno plotselinge beweging en 't ge drang van het volk, slaagden eenige toe schouwers er in tot bij de soldaten door to dringen, die zich vloekond tot do menigte keerden. Achteruit, burgers, riep er een mot don derende stem. Och, laat me als 'tu belieft toch eens zien, verzocht een zacht stemmetje, dat ziel) ,vlak bij do veroordeelden bevond. c' 11 MAART 1913 der echtgenooten "Verheslel was dat diovori binnendrongen, maar wel bij de echtgenoo ten Van de Maelo. De dieven braken er een koffer open, loebohoorende aan PotruS Ver bostel, die aldaar inwoont en stolen eene som van 85 fr. Tol hiertoe heoft men nog geen spoor van de daders. Si naai. lievig gevecht. Zondag avond, rond 9 ure, ontmoetten August No- hels en Pioter Lanckman zich op het gehucht Den Baas. Lanckman die vergezeld was van tweo vrienden, viel Nobels aan en mishan delde hem zoo erg, dat liet slachtoffer dooi een geneesheer moest verzorgd worden. De gekwetste is bedlegerig. Eene klacht ia neergelegd. Watteren.Belangrijke en stoutmoedige diepital in het klooster ter wijk Rwatrecht Zaterdag nacht zijn onbekende schurken in liet klooster ter wijk Kwatrecht, alhier godrongen en hebben na al de plaatsen van het gesticht, zoowel heneden als hoven door zocht te hebben,met eene overgroot© buit de vlucht genomen. De daders zijn onbekend, doch men heeft vermoedens. Be dieven moeten mot verschilligo ge weest zijn en wonder goed met de ligging van het klooster bekend zijn. Na vooreerst de grooto eniheiningsmuur yan 2 m.CO hoog ovérgeklommen te zijn hebben zij in hot ge sticht eene ruil aan stukken geslagen on zijn aldus het gebouw binnen gedrongen.De eeno plaats na de andere werd doorloopen e:i be zocht, deuren, kassen, lessenaars, in een woord,alles werd opengebroken en doorzoekt en al wat eenigzins stelonswaardig was werd beetgenomen. Na vooreerst al de benedenplaatsen to hebben doorzocht en doorsnuffeld zijn zij over den koer en los door den groenselhof in de kapel gedrongen, na een der gekleur de ruiten aan stukken te hebben geslagen. In de kapel werd huilen eenige kleinig heden niets gestolen^ nochtans vonden de schelmen liet goed aldaar alle baldadigheden uit lesteken, en hebben met hunne hemorde schoenen op de communiebank geloopon en meer andere beosligheden bedrevon. De bovenplaatsen van het groote klooster werden insgelijks door de dieven bezocht en rond middernacht zal de lieer Clement, be stuurd or van het geslicht dezelven waar schijnlijk geboord hebben, want rond dit uur schoot hij op zeker gerucht wakker en licht bemerkende op den corridor vroeg hij, ver- .meenendp het de meid was die opgestaan was:«Zijl gij het Marie?»Geen antwoord be komende werd hij in zijn gedacht gesterkt en Ideef rustig liggen. Had hij opgestaan hij ware onvermijdelijk op de dieven terecht gekomen en dan had men waarschijnlijk meer te betreuren g'eha'd. Do onbekende schelmen hebben in het klooster 12 groote tinnen kannen lo; waarde van 108 frank en 50 tinnen telloeren ter waarde van 240 frank gestolen. In verschilligo-plaatsen heeft men linnen, boven- en bnderklcederen en vier chales, benevens eenige kleine sommen meege nomen, wal doet veronderstellen dat de ge stolen buil eene waarde van ongeveer 500 fr, moet hohben. De dieven moeten met eene onnoembaro stoutmoedigheid te werk gegaan zijn en bij zonder wel do ligging van het geslicht ken nen, om aldus te werk to kunnen gaan. Het klooster bozit verschilligo grooto waakhonden en geen een dezer heeft eenig geblaf laten hooren. Men heeft dan ook ver moedens en alles laat geonon twijfel of do schelmen zullen weldra ontdekt zijn, De pöliciokommissaris dezer gemeente per telegram van deze stoutmoedigheid verwit tigd was onmiddellijk ter plaats en na de eerste bestatigingen gedaan to hebbon heeft- hij alvorens alle verdere onderzoek te doen, aan zijne collega's ambtelijke telegrammen rond gestuurd de opgave der gestolen voor werpen vermeldend. Ge verafschuwt dus de ellendelingen.... Komaan, ge zijt een lief kind en een goedo burgeres... Bezie ze maar eens goed. Ja.... ik zie hem.... kermde het anno meisje snikkende. Deze stem had werlclank gevonden in liet hart van den graaf de Kéroulas... men kon op zijne lippen oen gesmoorden angstkreet ont dekken. IIij bedwong zich echter want, liij bedacht dan 't leven van zijn kind er van af hing. Toen hij liet na eenige oogenblikken waagdo zijn.hoofd haar don kant te keeren, van waar dat bekende geluid was geluid was gekomen, viol zijn oog op het boeremeisje en deii hoer. Zijn voeten weigerde hem bijna te dragen en hij was op het punt in bezwijming te vallen. Achtto hij zich gelukkig nog eens zijn doch ter te zien, ofwel was zijn vaderhart niet be stand tegen den strijd, dien liij eensklaps in zijn binnenste voelde opwellen...? De soldaten, een oogenblilc door het ge weldig opdringen van 't volk in hun gang be lemmerd, hervatten hun droevigen tocht en bereikten weldra 't marktplein, waar eeno tierende dicht opeengehoopte menigte hen met ongeduld opwachtte. Van verre glinsterde liet met bloed go- verfde tuig don graaf al tegen, en onwille keurig ging'oen rilling door zijn iedon. Toen reeds menig slachtoffer gevallen en het de beurt was van den graaf, beklom hij mot vasten tred 't schavot, keerde zich tot 't volk en... tegelijkertijd komt een jongeling in aller ijl op 't marktplein aangereden, 't Onverwacht bloedige tafereel dat bier gaat afgespeeld wor den, vervult hem met diepen ween^oed en ten hoogste verontwaardigd, baant liij zich met geweld door de saamgepakte massa een weg tot aan den voet van 't schavot. (Vervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2