Oorlog in de Balkanen Brusseisclie Kiekskens IpüWSBEBICBTEM DE KAPITEIN Nog eens belangrijks aanhouding Rechterlijke Kronijk RecMbanfe van BendermomJe De opschudding Dinsdag, rond don middag, toen do aan houding te Brussel gekend was, weigerde men eerst le gclooven, dat zulks waar was. Vele personen waren van oordeel, dat hek volstrekt onmogelijk was, Wilmart aan le houden, daar zij hem als onvindbaar en in lolkomene veiligheid waanden. Ook op de Beurs, waar Wilmart zeer goed rokend was, weigerde men de tijding te ge- fooven. Het is maar nadat do policie zelf bok nieuws bevestigd had, dat men het ge loofde. Önr.oodig ta zeggen, dat er nadien van liets anders meer gesproken werd. Het zal migotwijfeld ook de laatste maal niet zijn, iat do dagbladen er zullen over schrijven. Indien Nestor nu aan 't klappen wil gaan, tullen er voorzekers nog aardige dingen uit- lomon en wie weet wat er nog kan gobeu- icn De voorwaarden van de bemiddeling Naar geruchten die in omloop zijn, zouden le bondgenoten in hun antwoord aan de mo gendheden eon /.oker getal voorwaarden ilellon, alvorens de bemiddeling dor mogend- Beden te aanvaardon. De Bulgaren blijven llcllig houden aan de grens Rodosto-Midia. tij cischen ook de betaling van eeno schade loosstelling en de ontruiming van Andrino- pol- Hot Grieksch staatsbestuur eischt ook ilen afstand van de eilanden in den Archipel rclegen zoo ook wordt de afstand van Scutari gevraagd door de Montonegers. De Bondgenoten bevestigen ook dat lijdons de vredesonderhandelingen do vijandelijkheden lullen voortgezet worden. Volgens den Mik van Sofia bobben do bondgenoten besloten do vraag tot bemidde ling in te willigen op dezelfde basis als te Londen, daarbij voegende eeno vraag tot schadeloosstelling, vraag welke te Londen niet word gostcld. Zij maken ook hun voor behoud voor niouwo bij te voegen eischen, om reden dat nieuwe opoftoringe» ook nieuwe vergoedingen moeien eischon. Geschil tusschan Bulgaria en Rumeni'é M. Sasonof en de afgezanten te St. Petors- .fcurg hebben van wego Rumoniöen Bulgarië een memorandum ontvangen, waarin hunne moening wordt uitgedrukt aangaande de ge schilion tusschen do twee mogendheden. Dc afgezanten te Londen zullen Donder dag vergaderen zij koesteren de Hoop dat legen dion dag het antwoord der mogend- hedon aan hot voorstel van bemiddeling zal aanvaard zijn. Gevecht tusschen Bulgaren en Grieken Men meldt uit Salonika aan den Times dat do Grieken aan do Bulgaren den ingang ^helot hadden van Nigrita, loealitéit dicht bij Gorres gelegen. Daarop begonnen do Bulga ren do stad te bombardeeren. De Grieken hadden goene kanonnen en antwoordden met eon hevig geweervuur. De strijd duurde voort den 6e" en don 7e" Maart. Andere tijding Uo Londen ontving de Bulganrscbe gezant eon lang cijfertelegram allorhando inlichtin gen gevoudo aangaando het incident tusschen Grieken en Bulgaren. Maar uil dat telegram 4)1 ij kt ook dut oono gemengde commissie Werd aangesteld, deels uit Bulgaren, deels Grieken, om oen onderzoek Le doei) aangaan do die zaak en hot zou dus schadolijh zijn op ditoogenblik van hooger lelogram konnis to geven. De Grieken vragen aan da Bulgaren uit Salonika te vertrekken. Men meldt uit Salonika dat de prins Ni- kolans/gouverneur van Salonika, aan den bevelhebber der Bulgaarsche troepen ge- MET DE roode (21® VERVOLG.) Gesproten uit een edol geslacht en begaafd met grootheid van karakter, gevoelde hij dat hij zijno familie niet mocht schandvlekken of zijn naam bezoedelen door een schandelijke levenswijze, en hij droeg do overtuiging bij licli dat het gedrag der jeugd den weg aan wees voor laturen leeftijd. Hij bad zich voorgenomen zijne deugd en lijn naam ongeschonden te bewaren. Had hij eenmaal dei^leefl(jd bereikt, waarop hij naareene levensgezellin zou uitzien, dan 'wilde li ij eerst zijn moeder daarover raadple gen want hij verlangde dat zijne toekom- itigo echtgenooto ook de hoedanigheden in zich zou vercenigen van dochter zijner moe der. Dat was het plan van den braven jonge ling, toen onverwachts zijne moeder uit het leven werd weggerukt. In een vorig hoofdstuk hebben we gezien welken hopeloozon strijd hij tegen het mon ster, dat ook dorstig was naar zijn bloed, voerde, on toen zijn leven in do hoofdstad steeds meer bedreigd werd, was hij gevlucht en had de wijk genomen naar Bretanje, waar we hem voor het eerst op den weg van Brest «aar hot verwoeste kasteel de Kéroulas heb ben ontmoet. Thans treffen we den cdolen jongeliug bij zijn ongelukkige nicht iu de woning van Anaïka aan* vraagd beeft binnen do acht dagen de stad te ontruimen. Zulks om reden dat de aan slaande aankomst van cio troepen uit Epiro het aan do Grieken zal onmogelijk maken, nog langer huisvosling to gevon aan de Bul garen. De oneenigheid tusschen Turksche mi nisters. - De minister van Binnenlandsche Zaken Hadjd Adil Bey, is sedert twee dagen niet meer le hooren noch to vinden. Het gerucht is in omloop dat er onecnigheid beslaat tus- schon hem en don groot-vizier. Men verzekert ook dat de groot-vizier be sloten heeft den vrede te sluiten niettegen staande den tegenstand van de Jonge Tur ken. i Do goneraal Izzet Pacha is naar Gullipoli vertrokken. Vergadering der rechterzijde. Gerucht makende tijding. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar). Brussel, 11 Maart 1913. De vorgadoring van de rechterzijden wan Kamer en Senaat, vergadering waarvan er vroeger spraak was reeds, Zaterdag en Zon dag, maar die dan toch niet beslolon word, zal plaats hebben Woensdag. Zulks na voet stappen aangewend door M. Schollaerfr, ver leden Zondag bij M. de Droqueville. Natuurlijk zal die vergadering voor doel hebben eeno beslissing te nemen aangaande de te nomen houding, nu dat de algemeene werkstaking in duigon ligt. Een liberaal dagblad beweort dat M. Van- dorvelde aan hot stakings comileit zou ver klaard hebben dat M.de Broqueville beloofd had aan M. Max de zaak der herziening to doon onderzoeken, zoo gauw do bedreiging der herziening verdween. Dat nieuws wordt aan de rechterzijde door niemand beloofd. Hot is ton andero ook gansch tegenstrijdig met hetgeen mij Vrijdag laalst een minister verklaarde in eone inter- vicuw die ik u aanstonds heb overgebriefd. Gisteren avond nog zegde mij een ander minister dat liet Gouvernement niets belo ven zou. Een der invloedrijkste volksvertegenwoor digers zegde mij daar straks. Het is onmogelijk dat M. do Broque ville aan M. Max die belofte doet zonder de rechterzijde te raadplegen. Do premier kan enkel zijne vorige verklaringen bekrachtigd bobben. Maar heeft de vergadering der rechter zijde juist niet voor doel do goedkeuring van cene gedane belofte uit lo lokken Meer dan ccn beweren hot Do initiatief van die vergadering werd genomen door M. Schollaert en niet door het Staatsbestuur. Zij beeft vooral voordooi aan liet kabinolslioofd uitleg to vragen aangaande do inzichten van het staatsbestuur. Zoo zal hol landsbestuur verklaringen moeten doen aangaande de samenkomst waarvan het ge heim zoo goed gehoudon werd. Gelooft gij aan do mogelijkheid van eene belofte van de- reclitorzijde aangaando do herziening Ik geloof eerder dat men eensgezind is om volstrekt niets le beloven. M. do Broqueville heeft in 't openbaar aangaande de herziening voldoenden uitleg gegeven. Het land heeft desuungaande ook zijn gedacht gezegd don 2 Juni laalst. En t is niet, omdat do socialisten hunne bedrei ging mot werkstaking intrekken dat men oeiie and-re beleokems geven moot aan de groole verpordeeling doar het volk uitge sproken. Ton uiterste genomen kan M. do Bropue- ville enkel belovon de hervorming van de Yvonne de Kéroulas, door do iiofderijke woorden van Hector opgewekt, slaat verwil derd de oogon open bleek als een lijk wijst zij mot bevende hand haar neef zich tegen over haar neer te zetten. Ze staat van haar rustbank op, gaat met onzekeréu stap naai den muur, neemt het houten kruisbeeld er af, plaats liet midden op tafel tusschen haar en Hector, liaalt twee brieven te voorschijn en legt beider, voor zich. Hare stem verheffend, zegtzjj Wat deze brieven bevatten weet ik niet; mijn vader heeft ze mij op den avond voor zijnen dood gegevon.... Vorloortgij in den strijd togen de rovolutie het leven, zoo mocht ik dezen volgens het adres aan mij gericht, igelijk ge ziet niet ©penen dan een jaar na uwen dood.... De goede God heeft u echter het leven gespaard en nu go hierbij m(j zijt, zullen we boidon van den inhoud kennis ne men, en tegelijk overhandigde zij den ando ren brief aan Hector, zooals het opschrift er van aanduidde. Terwijl beiden ontroerd deze dierbaro brie ven aan hunne lippen bracliton, wisselden zij onderling een beteekenisvollon blilc. Yvonne verbrak hot zegel van haren brief, die het volgende inhield DIT IS MIJN TESTAMENT. Aan mijn dierdaar kind Y vonne de Ké roulas. r> Getrouw aan mijn God, getrouw aan mijn koning tot aan mijn lesten ademtocht, zal ik morgen sterven. Van het aardsche heb ik mij losgescheurd ilc denk nog slechts aan mijno dochter, dio ik' altijd zoo teeder heb bemind. Hoe gerust zou ik de wereld verlaton wan neer ik do zekerheid had. dat ik u in dezon rampzaligen tijd een beschermer, een vriend en echtgenoot kon ualalon. ^^^5-DE VOLKSSTEM provinciale en gemoenlekicswollen le doon instudeeren. Maar ik moet u dan nog doon opmerken dat de meerderheid volstrekt niet eensgezind is nopens do huidigo noodwen- kiglieid van die hervorming. Daarbij ik vind dut iets belovon in do huidige omstandigheden eeno gansch onbe hendige takliek zou Wezen. Onze vijanden zouden mot haast en spoed overal gaan rond bazuinen Ziet j^e, de bedreiging met Alg. Work. heeft indruk gemaakt. M. Kartel beeft waarlijk geen kans. Op hot oogenblilc dat lirj Pr zoo frisch en kloek uitzagen zooveel vanihem doet spreken, zie daar komt weer M. Nestor, om hem to doon beschamen. En nu gaat iederoen woer al praten van Wilmart en al hut Overige zal in don zak blijven, tot zelfs M. Kartel. Te Brussel hoor de men dozen avond nirels anders meer. Aan te morken: Nestor vluchtte den 11 October, hij werd aangclnpdeiriden 11 Maart, juist vijf maand lang is hij iweg geweest. Zwanzers beweren rèeds dat de magere Nestor fel bedroefd ia, omdat al zijn wijn vorkochl is voor zijne terugkomst. Harold. in FVank-rijli. Dinsdag namiddag, om 3 ure, is op de Foore van La Viletlè te Parijs, do onvind bare Lacombo aangehbuden, op hot oogon- blik dat hij ziel) naar eene barak begaf. Hij werd in 'l bozit gevonden van twee geladen brownings en van twep dynamiotkardoezon. De schurk is beschuldigd van moord op eeno hovemr.eid en op eene andere vrouw te Villefranche-do-Rouergue op 6 Februari 1912 van don conlroleerdor Tliary gedood te hebben op 14 September 1912 in de statio van Aubrais. nabij Orleans, en eindelijk, in December 1912, op don boulevard do Clichy, te Parijs, vermoord Lojiobben, den anarchist Ducrel. Nog andere misdaden, maar van minder belang, wordon hom ten laste gelegd. Door den lieer onderzoeksrechter onder vraagd logde hij bekentenissen af. Ilij zegde: u Ik lie!) goone redens, do waarheid te ver duiken. Ik hob gedood. Indien men mij wil doodon, dat men hot. doe Eone huiszoeking, tef zijnent gedaan, deed veel gevaarlijke voorwerpen ontdekken. De aanhouding"zelf gebeurde zoo doodeen voudig dat do policie er van verstomd stond. Lacombe was door de'agenlen Leroyer en Caret, die in burgkleedij op zoek waren naar gauwdieven, herkend.' Caret liep naar eon naburig policiobureol om hulp on keerde woldra met zes agenten,ook in burgerkleeilij terug. Lacombe word schielijk langs achter vast grepen en spoedig zoo fijn gebonden, dat hij geen vinger meer bewegen kon. Alsdan werd hij naai' bet policiebureel gevoerd, waar men h«?m geheel ontkleedde, on hein dan een andor pak aantrok, om te beletten dat hij ook vergif bij zich zou hou den. Toen bij nadien naar liet gevang overge bracht werd, was eenp grooto menigte voor liet po.liciebureol samengeschoold. Er werd geroepen Tor dood Tor dood Lacombe scheen er zich weinig om te bék ommeren. Do govroesde bandiet is onder goede be waking opgosloton. Brussel. Goedei vangst. Te Loth werd een ondorzook ingesteld over een stout moedige bandiulemlaaj, inaandon geleden geploegd. Op 19 October 1912 werd do fruitkoop man E. Van dor Gracht, dia in do gemeente mot twee onbekenden nogal eem'g herber- Hij, dien ik hiervoor zoo gaarne aanwys, is de burggraaf Heelor de Kéroulas, onze verre bloedverwant, dien ik verzocht heb voortdurend een waakzaam oog over u to houden. n Pastoor Colomban jool. naar ik vast ver trouw, u beiden eenmaal in den echt voreeni- gon. Op voorhand schenk ik derhalve mijn vaderlijken zegeh aan'uw huwelijk, welken ik hoop dat de goede God zal bekrachtigen. Ik wil u gelukkig zien. en daarom raad ik u aan zoolang uw huwelijk uit te stellen totdat orde en gcrccl)tighoid ;iii Frankrijk weerge keerd en troon en altaar in cero weer hor- slohl zullen zijn. 2 En nu, mijn dierbaar kind, druk ik u in don geest voor het iesjb in deze wereld aan mijn vaderhart en stel uw verder levenslot onder 's iiemelsbesclierming. r Graaf Raoul de Kéroulas. Zoodra Yvonne den lirlcf had gelezen, over handigde ze dezen ah» Hector, terwijl haar gelaat in plaats van té kleuren, nog bleeker werd dan te voren. Welnu Yvonne, sprak llector, na cenige oogonblikken stilzwijgen, hoe denkt gij over liet voorstel van uw vader zaliger Het ontstelde meisje zweeg, bedekte haar aangezicht met do handen en weende.... Treurigo vorlovingsdag voor ons, lieve Yvonne... In naam van mijn overleden vader, den burggraaf de Kéroulas, schenk ik u miju eerewoord en mijn hart.... In naam van cjen graaf Raoul de Ké roulas, miju overleden vader, antwoordde Yvonne, beloof ik u, niemand anders tot echt genoot in deze wereld; to nemen dan u. gen had afgeloopon, door dozen in de rich ting van Ruysbroock medogonomen, neerge worpen cn goplundord. Na een langdurig moeilijk onderzoek, door den bevolhebber der gendarmerie van Loth geluid, zijn nude daders gekond en weiden zij, twee gevaarvolle misdadigers, aangehouden. Een hunner woont lo Ru,ys- broeck, de andere te Vorst. Zij werden op gesloten. In een put gevallen. Op do kruising der Koning- en Fonsnvlaan, viel Maandag namiddag oen voertuig om in een put door werklieden van do tram gegraven bij bot horstellen der sporen. Men had gecne onge vallen aan personen te betreuren, doch meer dan duizend govulde cn ledige flesschen la gen gebroken op den grond verspreid. Jonge wanho}hgc. Een jong meisje wierp zich gisteren in do vaart van Charle roi, te Molenheek. Twee voorbijgangors die zulks hadden bomerkt, snelden haar ter hulp en konden haar op liet droge brengen. Hel meisje, do 17jarige Johanna V...., wonende Moiilserratslraat, werd door de policie naar huis gebracht. Door ccn liamion-automobiel geplet- terd. Do werkman J.-B. Mees, 59 jaar, wonende Vlierboomgang, word Maandag namiddag in de Lakenstraat, verrast en ge- pletterd door een kamion-autoinobiel va:i een nijveraar le Haren. Na voorloopige ver zorging in do apotheek van den heer Goret, werd het slachtoffer overgebracht naar het Sl. Jansgaslhuis. Do policie der 3,l,ï afdee- ling- heeft een onderzoek ingesteld. Een schoon huwelijk is dat van de koffie met de chicoree dor Trappisten Vincart. 1500 M. Laken. Doodelijk ongeluk. Maan dag namiddag,had op do Emul Bockstaellaan, to Laken, een botsing plaats tusschen do stoolkar van oen vischverkooper on een an der voertuig. Do vischverkooper, Jan Dau- dovis, ongehuwd, wonend in do Vior-Win- denslraat, te Molenbeek, werd onder do wielen van do zware kar geworpen en be wusteloos opgenomen. Men droeg hém in een naburig huis waar Lij dra stierf. St-Gillis. Een magazijn geplunderd. Vurledon nacht zijn kwaaddoeners bij middel van valsche sleutels gekomen in bol magazijn van kolonialo oelwaron gehouden poor de echtgenóote Minne, Guslaaf Defuet- slraat, 30, St-Gillis. De dieven hebben al do meubelen opongebroken en eer. groote hoeveelheid koopwaron meegenomen. Tweebeek. Nog de ontploffing. Twco der slachtoffers Marguerito Masceaux en Jozef Lequinne zijn naar ©one kliniek ovor- gehracht. I)o toestand van den laatste is uitermate onrustwekkend. IIij werd zwaar gewond aan liet hoofd en zijn ruggograat is gebroken. Hot boon en een arm van Marguerite Mas ceaux weldon gebroken en zij werd gowond aan het gelaat. Dinsdag morgend was haar toestand «enigszins verbeterd. De toestand van al do andere gekwetsten is zoo bevredi gend mogelijk. Komen. Eene honfrontatie op de grens. Verleden Zomer werd een jachtwachter ta Bouduus door twee wildstroopers, rond den avond, aangevallen. Een der slroopers loste oen geweerschol dat den jachtwachter doodelijk trof, en alvorens le storvon duidde hel slachtoffer een bi*lg als dader aan. Dezo laaiste vluchlto naar België en zijn giM«ff word gevangen genomen. Vermoedens rustten op zekeren Karei De Crooto. van Komen, Ten Brieion, gekend als wilds!roe per. Do Grooto. naar 't verhoor in Frankrijk geroepen, weigerdo er te gaan. Dinsdag na middag, rond 3 ure, zijn de parketten van Rijsel en Yperen-op do brug lo Komen, die als grensscheiding diént, bijeengeroepen ten einde er Do Groote le onderliooren. Herzele. Tramongeluk. Woensdag morgend werd do hoer burgemeester van Erembodegem, te Herzelo door den tram Bekrachtig uwe belofte sprak Hector en tegelijk nam hij het kruisbeeld van de tafel on gaf het zijne verloofde. Yvonne drukte het verlossingsteeken eerbiedig tegen hare lippen en na haar do jongeling. Yvonne, vroeg llector, zijt ge ook niet nieuwsgierig naar don inhoud van mijnou brief Zoo er u het stilzwijgen in is opgelegd, dan niet. Betrekkelijk, dat is, slechts voor eeni- gen tijd. Do jeugdige gravin verzocht hare gast vrouw binnen te komen. Anaïka, sprak hot moisje bewogen, gij weet dat ik u liefheb als een tweede moeder, want gij hebt mij met zooveel weldaden over laden, als slechts eon moeder haar kind kan bewijzen.... verneem daarom het eerst een familiegeheim van hot allergrootste gowiclit. De leste wil van mijn vador zaliger bevat mi jne verloving met don burggraaf Hector de Kéroulas.... Evenals gij, jufvoouw, is uw verloofde een telg van een edel geslacht, en hij zal zich uwor weerdig toonon cn daarom bid ik 's he mels zogen over uwe toekomstige echtver bintenis af. Zij maakte een eerbiedige buiging, drukte beiden de hand en nam op een afstand bij haar spinnewiel plaats. Yvonne en llector spraken overdon vader van Hector, gevallen als slachtoffer dor revo lutie op denzelfden dag, waarop de ongeluk kige prinses de Lamballe zoo schandelijk was vermoord over do burggravin Blanca de Ké roulas, die acht dagen na haar echtgenoot van droefheid stierf. (Vervolgt 13 MAART 1913 verrast en omvergoworpon. Do man rolde gelukkiglijk builen de sporon, zoodat hij het met eeno lichte hoofdwonde ontkwam. Lebbeke. Smartelijk ongeluk. Do lCjarigo Camiel Uyttersprot, wonende op het Klein Gent, is in oen zwingelmolen ge raakt en vier vingers verpletterd. Zeis. Brand. Verleden nacht is brand ontstaan bij Victor Vermeulen, kleer maker en herbergier, Plozantstraat. Het vuur brak uit in de werkpluals. De inwoners werden gewekt door den rook, die in do ka mer drong. Zij konden zich golukkiglijk redden. Dunk aan de hulp dor goburen, kon hot vuur spoedig uitgedoofd worden. De schade bedraagt 6 lot 700 fr. Alles is ver zekerd. Watteren. Erge zaak. Naar bet schijnt zou op de wijk Ton Eedo, eene erg© zaak aan liet licht gekomen zijn. liet geldt slechte en wreedaardige behandoling van con knaapje van 4jaron door zijne ontaarde moeder. Do feiten dio men verb a alt "zijn echt ijzingwokkend en zouden aan't lichtgokomen zijn doordat eone gebuurvrouw, die liet kind op hot onverwachts verzorgde, bcmerkto dat lietzelvoovcr gansch het lichaam kneuzingen en blauwe plekken droeg. Reeds werd door do plaatselijke openbare macht een eerste onderzoek gedaan en de lieeren dokters Ver- straeten on De Bruyckcr deden het eerste geneeskundig onderzoek. Hel kind zou thans Lij zijno grootouders overgebracht zijn. Wij dcelon dit feit mede natuurlijk ondor alle voorbehoud. In de fabriek Beernaerts. Hol Be stuur dor fabriek Beernaerts dezer gemeente beeft besloten, ton einde aan hunne worklie- don zoo weinig mogelijk do gevolgen to doen gevoelen der breuk, voor gekomen over en kele weken aan het stoommachion, door ver mindering en verandering der werkuren, dagelijks zooveel werklieden mogelijk aan hot werk te houden. Naar wij uit goode bron vernemen is sedert oonige dagen een locomobiel aangebracht, welke sodort Vrijdag morgend in werking is ge'ze't cn de drijfkracht aan de bloekerij en do beertels aanbrengt. Hierdoor merkelijk ontlast, zal nu zoo mo gelijk, de grooto machien in gang gezet worden voorloopig niet een kleinere poulio en eonen riem van één meter breedte,lot dat de nieuwe poulio en riem gereed zijn, en zoo verhoopt men toekomende week.roods aan het allergrootste gedeelte dor werklieden regelmatig werk te kunnen vorschaffen. Naar hot schijnt zouden Maandag laatst al de werkers en werksters onder de lOjaron moeten t'huis blijven tot wanneer de ganscho herstelling gedaan is,doch wekelijks 3 frank schadevergoeding ontvangen. Do overige werklioden zouden thans regel matig mogen arbeiden. Het parket. Dinsdag is het parkot van Dendermondo alhier afgestapt en hoeft vergezeld van do openbare macht, in de ge meente verschilligè huiszoekingen gedaan waarvan don uitslag geheim gehouden wordt. Naar het schijnt zou zulks betrok hebben op don diefstal van hot klooster van Kwatrecht alhier. Ninove. Lage schurk. Een kerel op logement hij Ivo Watripont, in den Nedor- wijk, werd Dinsdag avond verrast, toon hij hot zesjarig dochtertje van den huize wilde mishandelen. De lage schurk word aange houden en naar hut policieburuel overge bracht. Woensdag morgend werd hij in het gevang van Audenaarde opgesloten. IV1EDEDEELINGEN AALST Katholieke Vlaamscho Hoogeschooluit- breiding. Vrijdag aanstaande, 14 Maart, te 8 uro 's avonds, in 't Belfort, geeft do K. V. JI. U. hare laatste voordracht. Zij heeft eraan gehouden aan hare oppas sende toehoorders haren wclgemeensten dank to betuigen met een spreker te laten optre den die door zijn machtig woord hut prachtig werk van 't vorloopen winterseizoen bekro nen, en de aanmoedigers ervan voreeren cn loven zal. Voorstellen is hier overbodig. Iemand die zich Vlaming noemt kent wel Lodcicijk Dos/el, den welsprekende» advo- kaat van Den derm oude, den wijzen raads man dor studentengilde, den Hinken dichter die zijn talent verbergt achter den schuil naam Godfried Hermans. Welnu, Lod. Dosfel zal handelen over Volksontwikkeling Volksontwikkeling waaraan Iloogescliool- uitbreiders meedoen en waarvan dit jaar tal rijke personon hebben genoten. JEi* wordt dus een onderwerp besproken dat ons allen zeer ter harte ligt. Dat gevoegd bij de waarde van den spre ker is hot le verhopen dat een talrijk publiok den heer Dosfol zal gaan toejuichen. N. B. Men neme wel in acht dat dooï onvoorziene omstandigheden de dag nog maals is veranderd. Men lette dus wol op de voordracht is Vrijdag14 Maart en niet Donderdag. REVOLVERHELDEN Domien Bland werk er te Aalst, beticli verschillige schoton gelost te hebben naa Coleslina De Bock en andere personen, krijg bij verslok eeno maand gevang en 30 ff boot. Voor liet dragen van eon rovolyor e bedreigingen krijgt Frans V..., van Aals 2 maai 30 fr. Loet voorwaardelijk.

De Volksstem | 1913 | | pagina 2