Be aanhouding van Nestor Wilmart Bmsselsclie Klekskens Os aanhouding van Lsosmhd NIEUWSBERICHTEN Groot Riiiilair schandaal DE KAPITEIN Dg toestand. Eens overwinning veer de Vlamingen.—Sociale verze keringen. Ds wet op het notariaat Rechterlijke Inrichting. Ge bruik der taien ln hst leger- - 2 Wat Wilmart bezat bij zijne vlucht ffenri Wilmart, de broeder van Nestor, die ook eenigen tijd onder verdenking van 'medeplichtigheid aangehouden bleef, heeft aan een dagbladschrijver volgende verkla ring gedaan Is mijn broeder vertrokken met 25 cen tiemen of met verscheidene miljoenen Wij ■weten het niet en wellicht zal men hol nooit weten. Al wat wij kunnen zoggen, is, dat zijne aanhouding ons Dinsdag zeer verbaas de. Wij waren er ver af, hem zoo dicht bij ons te denken. Van al wat men ovor onzen broeder schreef, zal men slechts weten wat er waar is, als hij wil spreken. Voor mij, ik heb hem sinds do maand Oktober niet meer gezien of gesproken..,. Was Nestor ook van de br.\ Te Laon. in do koffiehuizen waar Nestor gewoonlijk zat, beweert men dat Nestor ook van do logie deelmaakto. Zelfs zou hij eens gezegd hebben dat zijn titel van venerabelen tr hem eens een onderhoud metM. Cham- lerlain deed toeslaan. Wilmart voor de assisen Een Parijzor blad, meldt, da* er spraak is, Nestor Wilmart tegen borgstelling in vrij heid to laten. Onnoodig to zeggen dat daar niol8 van is. Wilmart zal voor bet Assisen hof van Brabant verschijnen, waarschijnlijk in do maand November, 011 terechtstaan wegens bedrieglijk bankroet, scbriflver- ralsching, gebruik van valsche «tukken en bedriegorïj. In de Handelsrechtbank te Gent Do algomeene vergadering der aandeel houders van do naamlooze vennootschap der 'spoorwegen Gent-Torneuzen is gesteld op ln April a.s. Tegen dien datum zal Wil mart roods monige ondervraging hebben ondergaan en zullen de aandeelhouders stellig wat nieuws hebben vernomen. Zal Nestor spreken Nestor wordt in hot g-övang ran Reims lehorp bewaakt, uit vrees da_t hij zich zou kunnen zelfmoorden. Do eerste uren der ge vangenschap, was hij nog tamelijk opge wekt later heeft bij herhaalde malen ge weend. Hij zogl zich to zullen rechtvaardigen en dat, zoo men bom wil vervolgen, men tege lijkertijd talrijke bekende Bolgischo perso nen, in do zaak betrokken, zal treilen. 11 ij zal tlio lieden desnoods aanduiden. Wilmart had geld te kort Betaalde Wilmart zijn hotelhouder ge regeld alle acht dagen, zoo hield dit op in "Februari laatstleden, en had hij geld te kort, aoodat bij uitstel moest vragen, wat hem ge willig werd toegestaan. Waaraan die geld nood too lo schrijven is, weet men nog niet. Sinds verleden week was hij minder spraak zaam gewordenEnkel tol de kashoudsler bad li ij gezegd Och, na het tijdstip der magere koeien, dit der vetto. Nog zes of zeven maand en dan zal ik gerust zijn. Toon men liom uitleggingen vroeg over don zin dier woorden, antwoordde hij .niet, maar lachte. Nog t!s kwestie der premie Bolgie is misschien wel hot eenig land waar er niot gewoonlijk eeno. premie uitge loofd wordt voor liet aanhouden van dieven «n misdadigers, ln Frankrijk, Engeland, Duilschland, enz. wordt dat stelsel meest altijd riiet bijval aangewend. Onlangs nog had oen Antwerpse!) ambte naar do aanhouding veroorzaakt van een Duitschen postbediende, die e3n belangrijk to kort in zijne kas had gelalen. Tot zijne groole verwondering, kreeg do ambtenaar MET DE XF*003D3S BLAKTIDEKr (23* VERVOLG.) Ondanks dc vaste hand waarmeê de matro nen het werktuig hanteerden, vorderden zo echter weinig. Do zeemeeuw begeleidde met naar scherp gefluit hun zwaren arboid, en de matrozen zei ven zongen eon van die vreemde liederen, (lie do vermoeienis verdrijven en de regelmatigheid van 't werk bovordoren. In veroeniging met do soldaten wendden zo alle krachtinspanning aan om de ijzeren stangen rond to draaien en het zweet droj»pcido van hun voorhoofd. Tevergeefs liet sclieeu, alsof het anker aan den bodem fler zee was vastgeklonken, zoodat men al lengs aan 't welslagen begon te wanhopen. Moed gehouden, mannen sprak Fari- Solo overluid, zullen we oris door een plomp £uk ijzer laten overwinnen Als loon wacht ons de CHARIVARI. Hoera voor don bootsman riepen do vermoeide manschappen. De lezer verstaat vermoedelijk de beteoke- 0is van het woord charivari niet en daarom foveir we er hier eene nadere omschrijving ran. De charivari was eon oud zeemansgebruik •n bestaat uit zekere reehterlijko uitspraak jran liet scheepsvolk, 't Was als 't waro het soek, het vlugschrift, het rekwisitorium voor flen zeeman. Zij is eene waarschuwing voor al to strenge officiers en de bemanning maakt er een gretig gebruik van om hare oversten weinige dagen later eono belooning van 500 mark. In België, bui ton do premiön uitgeloofd voor de aanhouding der moordenaars van Joanneken Van Calcic en Anna Bollot, neemt mon slechts zeer zelden zijn toevlucht tot do premie. Ongeveer dertig jaar geleden, werd in de zaak Peltzor eone premie uitgeloofd van 25.000 frank. De bediende van het koffiehuis der statio van Keulen won deze premie. Da uitlevering Alle noodige maatregelen zijn genomen voor de uitlevering van Nestor Wilmart. Deze zal waarschijnlijk Zaterdag, 15 Maart plaats hebben. Alleen op do toelating van den zegelbewaarder wordt nog gewacht. De politieofficier Claessens en de bijzondere agent Sonval zullon Nestor aan de grens gaan afhalen. Da gewezen kastcelhoer van Morialmé, die nog slechts 300 fr. bezat hij zijne aan houding, heeft zich toch nog vrijgevig willen loonen en aan de agenten, die hem naar de Belgische grens zullen brengen, gevraagd, de reis op zijne kosten in tweode klas te doen. Hoe Wilmart er in gelukte aan do opzoekingen te ontsnappen Het schijnt dat Nestor nooit getracht heeft zich te verbergen. Daardoor trok hij ook de vermoedens niet op zich. Alleenlijk had hij zich don knevel doen afscheren en het hoofdhaar anders laten snijden. Mon weet dut hij den dag zijner ver dwijning een koepon had genomen tot Anor, van waar hij Soissoirs bereikte. Van Soissons trachtte hij per automobiel naar Lach) to reizen, doch hij gelukte er niet in en moest met don trein naar Laón. Aan den proku- rour dor republiek bekende hij, dat hij al do steden dor streek doorloopon had, om er eene verblijfplaats te zoeken, doch alleen Laón hem beviel en het daarom was, dat hij er zich vestigde. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar.) Brussel13 3-13. Gisteren sprak mon van het ontslag van M. de Broquoville. Vandaag andere lijding M.M. Bonkin en Ilellepulte wachten maar eeno gunstige ge- legenlieid af om hot kjibinetshoofd over boord te worpen. Morgen zal men het gerucht misschien rondstrooien dat Koning Alherll. die eeuwige politiek moede, zijn ontslag geeft van Ko ning der Belgen op Keizer gaat worden in den... Congo. Dat alles bewijst maar eene enkele zaak dal do karlolmannéti schrikkelijk veel ver driet en razernij voelen. Men spreekt ook van eene nieuwe hijoen- komst dor burgemeesters. Dat kan wel zijn maar waartoe zou zulks dienen Hot comileit van do werkstaking zal ook vergaderen, zoo beweert men. Zaterdag aanstaande, om den toestand te onderzoeken. Ik wed. honderd legen éón dat dit comileit aan.liet aanstaande congres do zorg zal over laten eono beslissing te nemen. Van nu tot dan zullen do opgeliitsto heet hoofden den tijd hebben wat lo verkoelen en de woorden ie overwogen die M. Vander Velde eergisteren uitsprak, wanneer hij zegde Ik heb volle vertrouwen in het ver stand en de gematigdheid van do arbei dende klas Een lievige socialist vertrouwde mij daar zoo even dal hij grotelijks vreesde dat de hun feilen onder de oogen lo brengen, want elk zeeman staat hot vrij zijn gevoelen hier omtrent uit te spreken. In geval echter dat de charivari een onge grond oordeel zou vellen, dat zij eene valsche beschuldiging bevatte, dan verzette zich do rondo taal van den matroos mot allo kracht on welsprekendheid tegen zulk oen uitspraak. Bevonden er zich soms onder do officiers, die zich lafhartig, wreed, of hebzuchtig te genover den vijand hadden gedragen, dan werd hun dit in ronde woorden, ten aanhoore; van allen, gezegd en hun do belofte van be terschap afgedwongen. Zoo gobeurdo het mocrmaals, dat oen officier, die zicli in dit opzicht meermalen te buiten ging, door do uitspraak van de charivari een edel en recht schapen overste was geworden. Bij het scheepsvolk was zij een geliefkoosd spel, waaraan hel zeer gehecht was. De woorden van Faribolo werden dan ook mot een luid hoera begroet, en er werden toe bereidselen gemaakt tot het samonstellen van de zoogezegde rechtbank. De charivari mocht slechts zoo lang duren als men met het ophalen van het anker bezig was. Nog altijd hield het anker vast in den grond. Onder het zingen van oen zeemanslied be proefden de matrozen het te lichten, doch het zware ijzer had zich te diep in den harden bodem der zee geslagen en spotte mot al hunne krachtinspanning. Guilanek nam zijn fluit en speelde er een vaderlandschlied op, dat hij de bemanning de herinnering aan hun afscheidsgroet van hun familiebetrekkingen opwekte, en toen zy de zootklinkende toonen van bellied boor den, deden zij eene gezamenlijke poging zóó DE VOLKSSTEM. socialistische volksvertegenwoordigers e» niet zouden in lukken do omwenteling te dempen dio bij dó mijnwerkers vooral zou uilbrekon Neóif, zegde hij, dat zullen zij niet kunnen maar zij loopen zelf groot ge vaar door dien stormwind to worden wegge vaagd Dio vrees is misschien overdreven. In bet hekken van Charleroi nochtans is eene be weging onvermijdelijk. Verscheidene liberale parlementsleden drukten mij hun spijl uit over do wijze waar op M. Huymans handelde. Dio wijze stak fel op tegen de manier van handelen van M. Vandervelde, tiie sprak lijk een waro partijleider en niet lijk een menner aan de welke do gramschap on dö verbittering allo govoel van beleefdheid doen verliezen, als ook liet ware besef der wezentlijkheid. f Schoone overwinning voor do Vlamingen. De 4C afdeeling w^s bijeengeroepen om het wetsvoorstel Buyl te onderzoeken, door het welk do gemeenten! volle macht krijgen in tijden van onlustep allen verkoop van bran dewijn te verbieden. Do Vlamingen alleen waren aanwezig. 1 M. Nobels zat de vergadering voor en M. Van Gauwclaert was verslaggever. Do de batten gebeurden iq 't Vlaamse!) en do ver slaggever werd uitgonoodigd zijn verslag in 't Vlaamsch in toedienen, iJot zal de eerste maal zijn dat men in het Parlement een Vlaamsch verslag zal indienen. Gisteren morgein* vergaderde onder voor zitterschap van M. Schollaert de midden af deeling gelast met? het onderzoek van hot wetsvoorstel aangaande het gebruik der talen in hel leger. 1 Deze afdeeling heeft aan den minister uit leg gevraagd aairgiiando sommige punten van die wet. Zij heeft in het verslag doon aanteekenen welke beteekonis zij hecht aan de verschil lende artikels, zulks om alle vertraging te vormijden. Mits nqg eenige kleine verbete ringen en bijvoegingen werd het voorstel mei algemeene stemmen aangenomen. In de vergadering der XV, heeft M. Po cher opwerpingen gemaakt logen het wets voorstel aangaande de socialo verzekerin gen hij herkende nochtans dat liet noodig was do mutuaiis'isohe inrichtingen lo bewa ren. Hij gaf ook zijn inzicht Ie kennen wol dra een ontwerp "peer te leggen dat zijne gedachten zou wecij^oven. M. Versteylen heeft zijne eersto opwer- pingen weerlegd 1 $1 zal in de aanstaande zitting voortgaan.-, vJ In de commissie gelast met do nóUrioëlo hervorming heeft, de Minister van Juslicio verklaard, dat hot gouvernement er ■rich le gen zou vorzetlen,- moest men de bevoegd heid der notarissen uitbreiden lot heel het rechterlijk arrondissement. De minister wil desaangSande den statu quo maar mils de rechten van die notarissen te beperken dioiiiide hoofdplaats van het kanton wonen, in 't-vervolg nog verknopin gen lo doe» huilen llun kanion. Die verklaring wprd lang besproken door MM. Van Cauwenborgh, Meulieiynck, Pon- celol en Van Marcke. Mijnheer Poncel^t was van gevoelen dal het holer waro geveest allo notarissen op denzGlfden voet te .stelle». MM. Van Cau- woiibergh on Van Marcke integendeel ver kiezen het kantonaal stelsel mits zekere wijzigingen. m De commissie gelast met het onderzoek van do wet, wijziging brengende aan de ar tikels 35, 30 en 50 van de rechterlijke in richting vergaderde gisteren namiddag. Het princiep van het wetsvoorstel werd aange nomen. M. Wauwermans werd met hot ver slag gelast. 1 Harold. krachtig, dat 't anker losschoot en do Themis zich ruimer begon to bewegen. Kapitein, het anker Iaat los riep de tweede stuurman. Roscoff riep door den scheepsroeper het roer recht0 Zoodra de wind iii de zeilen speelde, dreef do Themis als een aangeschoten vogel op de zoe. Haalt de zeilen bij, vervolgde de kapi tein. t De zeilen werden losgemaakt en het schip was wéér in evenwicht. Terstond 't ailker opgehaald beval Flambard. Terwijl men hierinêe bezig was, hoorde men een kreet van <le kust opstijgen, 't was liet leste vaarwel, 'dat men don afvarenden van het strand toeriep, met zakdoek en hoed wuivende. De wind dreef het schip vooruit dat nu.mot meer dan gewone snelheid uit do haven de vollo zee instevendo. Thans kon de kapitein do verdere zorg voor de Themis aan den don eersten stuurman overlaten, en op wegnaar zijn kajuit viel zijn oog in de verte op den passagier. Dezo stond nog steeds op hot achterdek, het gelaat ge keerd naar do kust, terwijl or nu en dan een traan over zijne wangen rolde. Roscoff had dit opgemerkt, en hoezeer hij ook naar een onderhoud met den vreemdeling verlangde, hij was verplicht eerst het avond maal met zijne officiers te gebruiken. Na afloop hiervan en toen 't nachtelijk uur voor het scheepsvolk daar was, golastto hij Guilanek, den passagier te verzoeken in do hut van den kapitein to komen. Guilanek volbracht den hem opgedragon last, wees den vreemdeling den weg naar de .id? Eon Brusselsehe konfrater sprak voor eenige dagen in bedekte woorden van een groot militair schandaal dat ging uitbreken. Tot biertoe gaf hij geoncn verderen uitleg. Ziehier desaangaando eono inlichting uit Brussel gestuurd naar do Brcmer Nachrick- ten Voor eenige weken bekende het Kabinets- hoofd die terzelfder Lijd minister ven oorlog is, dat er in de rangen van hot leger eenige verloren schapen waren binnengedrongen en dat hij desaangaando verderen uillog zou geven. Na een gegrond onderzoek is het kabinets- hoofil er in golukt vast te stellen dat een groot aantal hoogero officiers eine ganze Anzahl en lusschen ben oen persoonlijke vriend van Leopold II zeer ergo fouten had den begaan. Er zou hier spraak zijn van een militair schandaal, zoo groot, dat men nooit iels dergelijks hoorde. Wachten wij, voor aleer nadere bijzonderheden to geven, dat het onderzoek voltrokken wezo. De Bremer Na clinch ten zijn in alle geval een dagblad dat als ernstig wordt aan schouwd. Wij zijn fel benieuwd om den uil- leg van dit ihkwest te kennen. Lacombe is tevreden Hoeft Lacombe bekentenissen afgelegd over de misdaden die hem betreffen, zoo heeft hij daartegenover geweigerd te zeggen welke zijne medeplichtigen zijn geweest. Hij hoeft ook goweigerd de verschillende plaat- son aan lo duiden waar hij verbleef, sinds men hem opzocht. De handiet is 28-jaar oud. In een latere ondervraging heeft hij nogmaals bekend sinds drie maand een helsch hostaan to heb ben gesleten. Hij heeft reeds vele grijze haren in zijn dichten zwarten haarbos. Toen men hem vroeg welke zijne betrek kingen waren geweest met do bende Bonnot- Garnior, zei hij Niet noodig mij daarover te ondervra gen. Ik heb besloten niets lo zeggen. Ik wil enkel over mij zelf spreken. Toon hij naar liet gevang werd overge bracht, vorklaarde hij Misschien zal ik dozen nacht gerust kunnen slapen. Eigenlijk bon ik tocht geen bloedorslig man. Laoombo voegde er nog bij. dat hij zeer tevreden was aangehouden te zijn, omdat zijn leven in den laatsteo tijd al te ellendig was. De hommen van Lacombe Woensdag namiddag heeft de bestuurder van hot scheikundig laboratorium, te Parijs, de bommen welke in het bezit van Lacombe gevonden werden, onderzocht. Hij heeft be vonden dat die on'.plófliugstuigei) zeer moord dadig waren zij waren dór wijze gemaakt, dat het voldoende was een eindje tont met eone brandends sigaret, aan «e raken om ze doon springen. De krach' der hommen is zoo verschrikkelijk, dat al de personen, die hij de ontploffing op tien meters rond La combe zouden gestaan hebben, aan stukken zouden gehakt geweest zijn. Brussel. Zelfmoordenaar herkend. Een tiental dagen geleden, staple con per soon in een logement der Zwaardstraal af en vroeg er eeno kamer. Eone uur later vond menden ouderling verhangen. Daar hij geene papieren op zich had, werd zijne persounsho- pbhrijving aan de degbladon medegedeeld. Eene vrouw van Bergen, Mad. Courtois, las die persoonsbeschrijving en vond dat deze hut van de kapitein, tikte zachtjes op de deur en deed ze voor hom open. De passagier trad recht op Roscoff toe, wierp zijn mantel van de schouders, zetto den ingedrukte») heed van liet hoofd en vroeg hem of hij wist wio voor hem stond. Gerechte hemel antwoordde de kapi- toin verbaasd, zijt gij het, mijnheer de burg graaf de Kërouias Zooals ge ziet, Roscoff, en de roden, dat ik mij niet onmiddelyk bij mijne aankomst, bekend heb gemaakt, is, dat men my had .doen beloven u niet aan te spreken, dan na dat de Themis in'volle zee zou zijn. Maar, mynheer de burggraaf, vertel mij toch door welke wonderbare beschikking ge op dit schip zijt gekomen Vraagt go dat nog, nadat ge reeds zoo veel goed aan mijne familie hebt bewezen Met uw verlof, mynheer de burggraaf, ik bob niets meer gedaan, dan gelijk in deze omstandigheden de plicht was van een kris ten mensch. Luistor dan, An toon is hang voor u. Welken Antoon bedoelt gij, heer graaf Den zoon van den ouden pachter mijns vaders... Wat zegt go.... zyn burger Brutus en hij dezelfde persoon...? Ja, Roscoff... Antoon bezit het vertrou wen van 't gouvernement, en hij gebruikt zyn invloed, om onschuldige slachtoffers der republiek 't leven te redden. Zoo'n edelmoedige handelwijze komt mij van dio zyde verdacht voor, mompelde Ros coff. Go twijfelt dus aan do oprechtheid zijner meening Ronduit gesproken, ja... Ik zie niets in dien man dan list, sluwheid en bedrog.... 15 MAART 1913 zoor wol paslo hij die van horen broeder; sinds een achttal dagen verdwenen. Donderdag kwam zij naar het doodenhuif van Brussel en herkende er het lijk. Lijk opgehaald. Eone dagbladleur* ster, Adolphine Vandcr Auxvera', woonachtig Warmoesberg, was scdort hot begin de» maand Februari verdwenen. Woensdag na* middag heeft men haar lijk opgehaald uit hal Schippersdok. Diefstal. Toen Moj. Vanlaet, w<* nende Lebeaustraat, 79, Woensdag namid- dag terug op hare kamer kwam bcstatigde zij dat tijdons hare afwezigheid, dieven ei eon bózock hadden gebracht en al wat eenige weordo bezat, hadden buitgemaakt. De per soonsbeschrijving van don vermoedelijke!» dader is in alle richtingen rondgestuurd. Dubbele aanhoudingEon meisje en haar minnaar werden Donderdagmorgend te 1 uur, door de politie aangehouden in de Laddorstraat wegens don diefstal van koop waren Woensdag gepleegd ten nadeole van Mcv. C... modemaakster, Mecbolsche straat. Ofschoon het meisje beweerde dat twee kerels haar de koopwaren hebben ontrukt, werd hot koppel ter beschikking van het par ket gesteld. Nog een slachtoffer van Bonnot. i Een boodschapper, dio 't hoofd op hol werd gebracht door de lezing der heldendaden on der debatten van de bende Bonnot, werd Donderdag plots kwaadzot. Hij vorliot zijne kamer in de St-Pieterslraat en stormde het poliliebureel der Nieuwe Graanmarkt bin* non. roepend Bonnot Bonnol en bewe rend door de bandieten achtervolgd te zijn. Do officior van dienst deed hem onderzoeken door eenen geneesheer, die besloot tot zijne opsluiting. VerdwijningDe 14 jarige Augusf Renson is sinds don 3 dezer maand verdwe nen middelmatige gestalte, blond van haar en wenkbrauwen, blauwe oogen, middelma tige neus en mond, hoog voorhoofd, eirond aangezicht, rondo kin. Geknipt. Donderdag namiddag Lo- morklo oen schrijn workersgast in do An noes- sonsslraat, dat drie verdaohto kerels voor het huis van een gebtiur, M. Salmon, ronto- nier een aanslag schonen te beramen. Do schrijnwerker hield hen in 't oog en weldra zag hij een der kerels bij middel van oen val- schen sleutel binnendringen. Hij werd door don schrijnwerker opgevolgd, doch toen hij dezen bemerkte, nam hij do vlucht in gezel schap zijnor twee medeplichtigen. Spoedig werd do policie verwittigd en do kerel werd achtervolgd en aangehouden. Het is een gevaarlijke oud-veroordeelde, Frans II.., genaamd. Hij weigerde zijne medeplichligon te noemen. Opgepast, Madame,gij zult extra koffie drinken, iirdien gij altijd den naam Vincart Fi!s, op uwe pakken Chicoree der Trappisten eischt. 1500 Schaarbeek Valsche munt. -> Yajscho stukken van 2 frank met de beeltenja van Leopofd II. jaartal onleesbaar,Worden thans op hot foorplein van Schaarbeek on in do herbergen der stad in omloop gebracht. Vele van dio stukken, slecht nagemaakt, werden aan do policie overhandigd. Een streng on derzoek word ingesteld. El6ene. Toging lol zelfmoord. Eene damo van den steenweg van Tervuren, te Etterbeek, werd liet moede in oneenigheid te leven met eone buurvrouw, die zij aanzag als hare mededingster hij kaar man. Woens dag namiddag sprong zij in een dor vijvers van Elsene. Voorbijgangers trokken haar uil het water. De vrouw had het bewustzijn reeds verloren en werd in het naburig poli- liekommissariaat verzorgd. Zij word vervol gens naar hare woning overgebracht. Haar lo.esland is onrustwekkend. Uiraagt aan orsze verieoo- peiPS Genoveva van Brabant, prachtig hoek met gravuren. Prijs 0,70 fr. Anaika heeft mij medegedeeld, dat hij de eigenaar is van de bezittingen uwer familie... Is dit werkelijk zoo Dat weet ik, en hij beschouwt ei zich alleen als den rentmeester van want bij geeft mij verklaard ze allen terug te zullen geven, zoodra Frankrijk weer in vrede zal leven en ik zal zijn wedergekeerd. Mijnheer de burggraaf, ik zou u en uwe familie niets liever toewenschen, maar ik vrees voorliet tegendeel; ik heb oen afschuw van dien kerel. Doch hoor ik u niot zoggen, dat ge wilt omigreeren 't Moet wel, Roscoff... Verraden en ver kocht door den landlooper Noirot, liep ik groote gevaren... mijn ouders en schier ge heel mijne familie zijn, gelijk ge weet, dood, en zonder aarzelen zou ik 't schavot beklom men hebben, waarop men den graaf de Ké- roulas vermoord heeft, waro het niet, dat ik nog een grootsche taak te vervullen had, mij gebiedend door den lesten wil van mynen oom opgelegd... 't Is waar ook, mompelde de kapitein, jufvrouw Yvonne bleef als wees achter. Ze had niemand meer dan mij, en do uiterste wilsbeschikking van haar vader heeft ons verloofd en daarom hen ik verplicht voor haar te leven. Ge hebt gelijk, mijnheer de burggraaf, do nauwkeurige volbrenging van eenen plicht is voel édeler, dan een vry willigen dood to ondergaan. Nochtans blijven mij eenige feiten in uw verhaal duister... Go hebt namelijk de gevangenis verlaten, waar men u veinsde to vergeten om op de Tiiemis te komen. Juist zoo Roscoff (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2