Het Militair Schandaal ff Laatste Berichten DE KAMER WA Weerkundige waarnemingen FEEST$8?SJZEf3 15 MAART 1913 Ter Hulpen. Het geheimzinnig drama. Er komt geen liclit in deze duistere zaak. Ondanks al do opzoekingen door do rijks wacht gedaan, is men er niet in gelukt hot spoor van Mevr. Gauthier le ontdekken. Woensdag namiddag vond een knaapje in een struik, nabij de statie van Ter Hulpen, Ben pak, natte kleodingslukken inhoudend. Het bleek nadien dat deze kleederen aan Mov. Gauthier toebehoorden. He rijkswacht ttoot thans opzoekingen om te weten in welk huis do vordwenene van kleederen heeft ver wisseld. Tweebeek. De ramp in de Zij defabric k. Donderdag morgond, om 10 ure, had de lijkkplechligheid plaats van den werkman Emiol Henderdaal, te Lombeek bij Hal, waar het lijk word overgebracht. Op hetzelfde uur, had le Hal, de begrafenis plaats van Mej. Joanna Vorcammen. Een talrijke af 'vaardiging van het personeel der fabriek werd gezonden om deze lijkplcchligbeden bi le wonen. JDe toestand der twee slachtoffers, de werkman Lcquiine en Gharlolto Mascaux, die verzorgd worden in het S1® Elizatolligast- Luis to Ukkol, is merkelijk verbeterd. De dokters hopen beiden to redden. Laken. Nog de handielerij. Uit het «nderzook is gebleken, dat er niet eene, toaar wel tweo dievenbenden te Laken on omstreken werkten. De oorste stond onder bet bevel van Bussing, die niettemin voort durend protesteert legen al wat men hem ton laslo heeft gelegd, do tweede bende had als aanvoerder Jef Beeraerls,demoordenaar der wachtmeesters Van do Wouwor en Helden- berg. Doch dezo twee hendon verslonden malkandor goed en werkten dikwijls samen Onder hot bevel van hunnen generaal Jef Boeraerts. De vorbelers der bende Bussing waren Do •leek, van St Gillis en de juwelier Collard, uit do Huiden vel lersslraatde verlielers dor bende Boeraerts waren de gebroeders Wil lem on Cornells Kerremans, uit de Biljard- slraat. Doch dikwijls ook werd do buit der bende Bussing hij Jef Boeraerts gebracht, die koopors wist voor alles. Nog verscheidene aanhoudingen zijn ge- daanen anderen worden verwacht. Tol hiertoe zijn reeds zeven dieften ten laste der twoe henden gepleegd. Deze worden geploegd te Brussel, bij M. Veillot to Ukkel, bij M. Do Coux te St. Jans Molen beek, bij Mej. Van Lancker te Sl. Gillis, bij Mad. Berry te Brussel, bij M. Schecrs en in de gemeenteschool van Anderlecht-Scheut. Onvoorzichtig spel. liet 6-jarig knaapje, Georges Van Oosterwyck, Masui- fetraat, wilde Woensdag namiddag op don Anlworpschen steenweg op oen kamion springen, geladen met vaten vet. Het knaapje viel onder do wielen van den wagen en word ©pgonomon met een geplolterd beep, hot linkeroor afgerukt en erge inwendige kneu zingen. Na verzorging door een dokter in het kommissariaot dor Masuistraat, werd hel jeugdig slachtoffer naar het gasthuis ver voerd. Ziju toostand is gevaarlijk. Leuven.De diefstallen in hel slacht huis.Sinds geruimon tijd werden er in het stedelijk slachthuis diefstallen geploegd. Er word besloten eene bijzondere waak zaamheid in te richten. Woensdag namiddag word eene vrouw betrapt, terwijl zij een 20ral kilos vet wilde builendrage». Door den bestuurder ondervraagd, bekende zij liet vel ontvangen to hebben van oenen slachter, den geftaainden S... Deze werd op slaanden voet aan do deur gezet. Een onderzoek is inge steld. •*- Botsing. Woensdag namiddag kwam de koetsier Vandencouler, met zijn rijtuig, mei twee peorden hespannen, naar de slatio gereden. Een automobiel kwam met grooto Snelheid do Vanderkolenslraat uilgereden en bolste op de peerden, die ten gronde gewor pen en erg gekwolst worden. Do koetsier bekwam eono wonde aan hot hoofd en liet rijtuig werd evenoens erg beschadigd. Gent. Schielijk overiij'den. Donder dag mórgend liad op de Nieuwe Beesten markt, de jaarlijksche prijskamp voor best fevoi md slachtvee plaats. De prijskamp was uitengowoon wel gelukt. Gedurende don prijskamp deed zich oen droevig voorval voor. Een der juryleden, M. Z waonepoel, van Oostende, zakte plotse lings ten grondo en was korts nadien een lijk. Do ongolukkige was door een bloedop- drang getroffen. Het lijk werd naar hot doo- il en huis overgebracht en do familie vorwil- ligd. Val. De kleine Leopold Wissart, tud 8 jaar, woonachtig Kerkstraat, viel Woensdag namiddag dichtbij de ouderlijke woningen word den linker arm gebroken. Na verzorging werd het kind naar hel gast huis overgebracht. Gebeten. In den cirjc Hagenbeek is Woensdagavond een bediende door een wil len boer gebeten geworden. Do man word naar hol hospitaal overgebracht. Ophasselt. Dieften. Er moot hier en in 'l omliggende ceno dievenbende bo elaan. Op eon nacht stal men op verscheidene plaalson. Bij den hoer Burgemeeeler vorschillige terse 1. gebakken brood met de plalinnen erbij. Bij M. E. Do Boo, hel voilurgerief, waar onder tweo kostelijke lanleerns. Bij don kleermaker 't wascbgocd. Insgelijk bij De Backer en bij Herpolinckx het waschgood dal buiion hing. Op Tripe ontvreemde men eene hondenkar. Wetteren. Brand. Vrijdag morgend, rond 1 ure, ontsond een geweldigen brand bij den genaamdon Eduard De Groevo, landbou- wor, wonende ter wijk Kwatrecht, alhier. De brand nam op korte stonden dusdanige •ilbreiding, dat do inwoners slechte den lijd vonden om in nachtgewaad do vlucht to ne llen Bijna alles is do prooi de vlammen ge- DË VOLKSSTEM worden er. eene schoono kooi is insgelijks in den brand gebleven. Do schade is groot, doch door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. De inwoners zijn door het geknetter der vlammen en den geweldigen rook wak ker geschoten en dank aan de krachtdadige hulp der toegesnelde geburen kon men nog een dool der gebouwen van don brand vrij waren. MEN VRAAGT een goedo gazetverkoo- pcr voor de stad Gecraardsbergon. Oostende. Vischsloep vergaan. Donderdagmorgend keerde in de haven terug de visscherssloep nummer 0167, patroon Troslsaort, hebbende aan boord de beman ning, beslaande uit 4 man, der sloep Léon nummer 0149 en wier patroon, Leopold Do- prinne, verklaarde dat zijne sloop in den nacht van Dinsdag op Woensdag gezonken is in do streek van den Noordhinde Meerdonck. Moordpoging. Donder dag namiddag, rond 2 ure, is do gemeente Meerdonck in opschudding gebracht doos eene moordpoging. Florence Melz, van Meerdonck, is gehuwd met Pieter Keppons van Willebroock. De vrouw is kleermaakster van boroep; de man werkte destijds op het papierfabriek van Willebroeck. Na bun huwelijk verbleven de echtgenoolen Keppens te Bornhem. Zij kwamen niet overeen en over een vijf-' tal jaren gingen de echlgcnootcn Keppens van elkaar. Do drie kindoron gingen mode met de moedor naar Meerdonck, terwijl Kepoens op logement bleef lo Willebroeck. Sinds dien lijd sluurde hij om de veertien dagen geld af voor do opvoeding zijner kin deren. Meermalen deed Keppens pogingen om terug het gemeenschappelijk leven mot zijne vrouw to hernemen,doch do familie dor vrouw kwam er tegen, zoodat zij nu nog geschei den leven. Met Nieuwjaar laatst zond Kep pons zijne vrouw nog do somme vau 350 franken. To Galais werd over eenïgen tijd een groot en prachtig papierfabriek geslicht. Een der Jioofdon dezer nieuwe liriua, wetende dat Keppens een bekwame meestergast was, bad hem weten te overhalen en voor een maan delijkse!) loon van 250 franken zou hij naar Frankrijk gaan werken. Te Galais echter zal hij zonder papieren, en hij had nog enkel vijf dagon tijd om zich in regel te stellen te genover den Franschon burgerstand. Zoo kwam bij Donderdag te Meerdonck aan, ton einde ervan zijne vrouw liet trouw boekje te bekomen en andere officioeïe stuk ken te krijgen Het was juist eerste commu niedag on zijne woltige vrouw bevond zich op de straat met haar oudste kind,toen Kep pens er rond twee ure aan. Toen do vrouw haar man zoo onvorwachls zag, zegde zij tot haar kind Ga mijn broe ders roepen. Hij is zat. Keppens die dezo woorden geboord bad, ontschoot opeens .in woede. IIij haalde een revolver to voorschijn en vuurde op zijne vrouw. Doze werd niot getroffen en nam do vlucht. Haar man achtervolgde haar en- wilde nog een tweede schot losset). Gelukkig ging liet wapen niet af. Daarop wierp Keppens zijn wapen weg en ging zich aan den veldwachtor Ivens gevan gen geven. De gendarmen van SL Gillis werden on- middelijk ter plaats goroepen. Keppens vertelde hun al weenende dat hij het goed meende met zijn vrouw en kinderen en hij hun elke maand uit Galais 50 franken zou gezonden .hebben. Toen do gendarmen hom Vrijdag naar Den- dormondo overbrachten, weende hij over vloedig. De revolver is aangeslagen. Lokeren. De onvindbare bokskens. Nu heeft men het spoor der Boksken vorlo- ren.Zij werden voor het laatst gezien. Dijns- dag morgend op de wijk Pul tenen. Uit het onderzoek blijkt dat zij aldaar den tram ge nomen hebben en over Saffelaere naar Gent zijn gereden. Woensdag avond moeten zij uit Gent terug gekeerd zijn, want geloofbare personen heb ben ze gezien op den Genlschen steenweg. Sedert Woensdag beeft men er nu niets meer van vernomen. De Lokeischo policie doet een oproep lol alle personen van goeden wil om de minsto inlichtingen nopens deze gevaarlijke kerels le willen kenbaar maken. WijJicbbon gisteren gesproken ovornaam- looze dreigkaarien die aan inwoners der stad gezonden werden. Deze kaarten zijn van dezelfde hand geschreven. Moedige daad.Toen do school Don derdag namiddag ton einde was en de kinde ren over do brug op do markt gingen, kwam een paard in volle vaart uit de Statiestraat geloopon. Er gingen onvermijdelijk onge lukken gebeuren, zonder do moedige tus- schcnkomst van August Do Vylder, brug- draaior, die bot dier lo gemoed liep en op gevaar van zijn leven erin gelukte, hot dier tot slaan te brengen. Deze moedige daad werd door eenieder geprezen. Destal bergen. Erg ongeval. Op de wijk Haenhout, ontstond in eono herberg tijdens bet bolspel, eene woordenwisseling lusschon don lTjarigen Karei-Louis Malthys, werkman te Loochrisly en zekeren T... Karei Malthys was zeer woedend cn wilde zijnen tegenstrever to Jijvo. Doze laatste weerde hem van hem af, waardoor Malthys achterover sloeg en met iiel hoofd op do steenon terecht kwam. De ongelukkigo word erg gewond oog getuigen braehtten Matlbysbij den landbou wer Griel, waar dokier Vermeulen bom de noodige zorgon toediende, en eene schedel breuk vaslslelde Malthys werd vervolgens naar het gasthuis van Gentbrugge ovorgo- bracht, Donderdag avond was zijn toestand nog oven bedenkelijk niettemin hoont men hem le redden. PER TELEFOON 'M. de Broquoville hooft een inkwest gedaan waarvan do uilslagen de volgende zijn Zij bewijzen op afdoende en droeve wijze dat officiers en ambtenaars gelast met uankoo- pen en ontvangen van oorlogsmaterieel en oorlogsvoorraad hunnen plicht niet hebben gedaan. Er was van hunnentwege erge onvoorzichtigheid en plichtige zorgeloosheid. Kanonnen die in 1908 gekomandoerd werden om de Schelde lo verdedigen werden in 1910 als goed aanvaard en betaald. De kanonnen zijn nog niet Ier plaatse Zulks om de eenvoudige reden dat zij niet kunnen geplaatst worden in de vestingen voor dewelke zij bestemd zijn. Zoo zijn er voor meer dan vijf millioen De oorlogsvoorraaJ of munitie is van zulke hoedanigheid dat men hem onmogelijk kan bezigen. Do aanbestedingen werden aan iiooge prijzen gedaan aan Belgische firma's, om do nationale nijverheid te bevoordeeligen. Do firma's hebben zich dan aan lage prijzen op den vreemde voorzien. Mon zal voor verscheidene milliocnen nieuwen oorlogsvoorraad moeien vragen. De kommissie met het onderzoek gelastbesluit tot gcene rechterlijke vervolgingen EasieSe van aSëtt OOB*Eo?J. SOFIA 14. Aanslonds na hot antwoord der bond genoten zullen' do vredesonderhandelingen aanvangen on ditmaal ongetwijfeld mot goed gevolg. Do Bulgareirvoorzien geono krijgsverrichtingen meer. Generaal Dimitrief en minister Danef vertrekken naar St-Polersburg om bet geschil van Rumeniö en BulgariaJe behandelen. te CctKS'iairfc'&srgopeS. CONSTANTINOPEL 14. Men vreest dat do vijanden der Jong#» Turken eene nieuwe onwenteling zullen doen losbreken, de vreem de oorlogschepen bondon hunne manschappen gereed om allen oproer te dompen. 105® ScPviëiPa 5sa &IS3Q3ÏÊG» AVEENEN. 14. M. Pacliitch beeft verklaard dat do tegenwoordigheid dor Serviërs to Scutari enkel voor doel heeft do Monkenegers te helpen en geenszins gericht is tegen Oostenrijk. Servië was daartoe verplicht ten gevolge van de nauwe verbintenissen door al de bondgenoten aangegaan. Ds oiïwwerctétareg in SVSexcxo. LOSNOGALES, 14. De opstandelingen hebben eene greote Overwinning behaald. Na eonon langen en bioedigen strijd bobben do federale troepen zich moeten overgoven. De sysofeaBasatse in hei Ooslen* Weenen, 14. De nota toSt-Pelersburg afgekondigd aangaande de demobilisatie van Oostenrijk on Rusland misnoegt hier iedereen. 'O- Zitting ven 14 Maart De zitting wordt geopend om 2 ureonder voorzitterschap van M. Schollaert. Het Kontimjent voor 1913 M. MEGHELYNGK.vraagt dat elk Kon- tingent op 4G.000-»)an zou bepaald worden. M. de BROQUEVILLE.Zulks is niet onmogelijk, want -binnen eenige maanden zouden wij 75.000 bnan onder de wapens hebben. Wij hebhoiv-daarvoor geene kazer nen genoeg en daarbij, die soldaten moeten dan nog gekleed, gewapend en gevoed wor den. Zulks zou overdk-even ziju. Ten andere is er vborzien, dat zoo wij er toe verplicht waren, 'toij de klas van 1914 cenige maanden vroeger kunnen binnenroe pen. Wij moeien aaif liet land geene nulte- looze opofferingen Vragen. Het gouverne ment vraogtslochls eene redelijke inspanning en onmiddelijk vraagt de oppositie veel meer. Dat do Kamer er zich niet late door misleiden. M. A. DELPORTE vraagt dat de minis ter van Oorlog do ldab van 1911 zou naar huis zenden. M. FLECHET. Tiet is noodig, dat do minister uilleggo, waarom do klas van 1911 nog onder de wapens gehouden wordt. M. de BRÖQUEVJLLE. Ik zou niet heler verlangen, dan déze klas nu reeds naar huis to zenden, doch ik kan zelfs nög niet bepalen wanneer ik ze zal kunnen ontslaan. M. Dclpoï'l-e beeft beweerd dal bet vol doende is de klas van 1911 naar huis te zenden om plaats te maken voor de nieuwe iidrting, doch dat gaat niet. Zelfs indion do klas van 1911 bare 20 maanden uitdeed, zou zij nog weg zijn,verscheidene maandon voor aleer do klas van 1913 binnen komt. M. BUYL. De wet laat u niot toe aldus te handelen. M. DE BROQUEVILLE. Gij zijt mis. Er is in de wot van. 1909 een artikel dat zulks vsorziet. Dat artikel zegt namelijk dat do diensttijd mag verjf.ort worden met eene maand, voor iedere duizend soldaten boven het vredeseffekliof. dus boven de 42.800 man. M. FLEGHET. Maar gij liebt ons ge zegd dat er 49000 man onder de wapens zijn. M. de BROQUEVILLE. Wat botee- kent d:rt? Gij schijnt weinig van de zaak te verstaan. Wij hebben reeds 55.000 man on der do wapens gehad en op andere oogenblik- ken hadden wij er sloehts 35.000. Do wet gever heeft gewilddat er een middelmatig effektief van 42.800 tin an was. Dat cijfer werd niet bereikt. M. A. DELPORTEtBewijs zulks. M. de BROQUEVILLE. 't Is niet aan mij zulks te bewijzen, doch gij zoudt moeten bewijzen, dat ik deklas van 1911 moet naar buis zenden. Het is altijd gewaagd, openbaar lijk internationale kwesliën te bespreken, 'doch ik wil u wel zoggpn, dat wij geene vol- doondo waarborgon bezitten, om nu reeds de klas van 1911 te onlbindon. Zoodra wij ge rust mogen zijn, zal ik ze naar huis zenden. M. A. DELPORTE jiewoert nog, dat de klas van 1911 naar huis kan gezonden worden. M. BUYL vraagt dat men de grootte van den soldaat op lm54 zou bepalen. M.BERRYER bevestigt de beweegredens opgegeven door M. do Broqueville. M. BORBOUX logt oen amendement neder, Vragende dat do vrijstellingen waar tegen geen beroep ingeslagen werd, niot zouden weggelaten worden. M. DE VOORZITTER.— Het is dringend noodig, vandaag het kontingent te stemmen. Ik verzoek dós de loden, geone nieuwe amendementen meer neer te leggen. (Bijlro- ding). M. WOESTE. Het is onwaardig van M. Borboux, door zij po uitzinnige amende menten eone wet te dwarsboomen, welker noodzakelijkheid doorlederen herkend werd. In naam der vaderlandslievende noodzake lijkheid vraag ik hem dus zijne amendemen ten in le trekken. M. BORBOUX. Ik heb mijne amende menten neergelegd, omdat ik zo als gewet tigd aanschouwde. Noch M. Berrycr, noch M. Woeste hebben er afdoende op geant woord. Indien mijp amendement M. de minister zonuwachlig maakte, dal hij zich kalmeere. Ik had gedacht dat het gouvernement mijne vraag zou aanvaard hebben. Ik betreur bel dat bet zoo niet is. Verworpen door het gou vernement en beknibbeld door M. Woeste heeft het dus geene kans aangenomen lo worden. Ik trek liet dus met spijt in. De Stemming. Artikel I, met het amendement van M. Rynadrl wordt aangenomen. Artikel II. aangenomen. Artikel 111, met hul amendement van M. Van Cleempulto, aangenomen. Do algehoelo wet wordt aangenomen met 91 stemmen tegen 12 en 20 onthoudingen. De Kamer beslist vervolgons Dinsdag aan staande om 1 uur de bespreking to beginnen van de wol op de hypotheken, wet door den Senaat gestemd. Nadien herneemt men de besproking van de militaire wet. M. DE VOORZITTER vraagt dat men Woensdag de algemeone bespreking sluite. Daar zijn nog 36 ingeschrevene». ("Uilroe- pingen.) Het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen. M. BERLOZ hervat al de overwegingen van do eerste redenaars. VERMAKELIJKHEDEN Schosiwhurgen. Brussel ZATERDAG 15 MAART Muntschouwburg. Hansel cn Gretcl en Kaatje. Parkschouwburg. Le Double Madrigal en La Converversion d'Alccste. Koninkl. Cirkus,Onderwijsstr.(Bestuur Schu mann). 8 1/4 u. Groote voorstelling. Pole Nord (Grétryslraat.) Schaatsenrij den op echt ijs, van 10 u. 's m. tot 11 1/2 ure 's av. Royal Nord Cinéma (Theatre Gaumont), Noordlaan, 98 lot 101. Toegang van 2 1/2 tot 11 ure. Palais do Giaco, Warmoesborg. Schaat senrijden op echt Drie zittingen por dag. Winter Palace,Noordlaan, 118. Verschei denheden. Dag- cn avondverlooningcn, voor de Stad en het Arrondissftftierft Aalst AALST 24, 30 en 31 Maart, 6 ♦n 7 April. Jubo- feesten van O. L. Vrouw ten Dru- ven. Opvool'ing van De Hemelko ningin, Mysteriespel in 5 deolen. 18 Mei. Kunstavond door de Koninklijke Harmonie. Oen 13 Juli. Gelegenheids cantate, ter gele genheid der Jubel feesten van O. L. Vrouw ton Druiven. 7 Juli. Veld feest door dé Koninklijke Har monie. 20 Juli, om 10 uren. Pontificale Hoogmis in open lucht, ter gelegenheid der Jiibclfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 20 en 27 Juli. Groole Historische Sloel ter gelegenheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 31 Auguali. Jaarlijkse]) Feest van den Bond der Gedekoreerde van Aalst. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Harmonie. HOFSTADE 27 April. Groot Festival ter gelegenheid der inhuldiging cn wijding van hot prachtig vaandel der fanfaar. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. MARKTPRIJZEN Aalst.14 maart Hopmarkt,kalm, prijzen fr. 95—100. Andeplecht.wekefijksche Markt Kalveren 1199, prijs per kilo op voet fr. 1,19* 1,45. Brussel.wekeüjksche markt, kalveren 140, fr. 1,30 a 1,60. Audenaardc 13 maart -fAavdappelen 5,50. boter 3,09. eieren 2,09. viggens 55. konijnen 3,27. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette loeien 20: Melkkoeien 6; Groote ossen 0;'Jonge ossen 10; Vaarzen 13; Stieren 31. Varkens 34? Kalvert») 123; Ma gere beesten 310; Schapen 13, Lammeren 0, Vig- genen 386. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,30 tot 2,60 per kilo, ge slacht vlcesch. De schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, gelden van fr. 1,20 tot fr. 1,27, volgens kwaliteit. Geeraaredbergen 14 maart Tarwe de 100 kilos 23,00 Mastcluin 19,00; haver 23,00; Rogge 18 50; boonon 22,00.; Aardappelen 5,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter dbkilo 3,00 a 3,20 eieren per 25, fr. 2.12 ruw vlas 0.93. EtrSon vraagt eone meid om in huishouden to helpen,zeer proper, geene keuken, 18, Niouwstraat, Aalst. 154 Siijna van M. CaoiiieS Praol, opticien-apocialiflto Aalst, I ange Zoutatruat, 0 14 maart, 15 «tos Barometer 7C2® Thermometer il°5 Wind: west Vooruil*. regenachtig

De Volksstem | 1913 | | pagina 3