NIEUWSBERICHTEN Erge tr@!rsi3©isisigi ie HASSELT Talrijke gekwetsten DE KAPITEIN gebruiken aan eon lichamelijk bezoek onder worpen, alhoewel hij zulks reeds te Reims ftad ondergaan. Wil mart werd vervolgens door het parket Ïndorvraagd, over do betrekkingen welko ij te Reims en to Laon had. Hij had echter geeno lust tot antwoorden, en zegde enkel Ik ben zeer vermoeid van do reis en bijzonderlijk teneergeslagon, door de laatste rebeurtenissen. Laat mij eenige dogen rusten. Ik ben toch op geheim gezet. Het tal ten indere in 't belang van 't onderzoek zijn, jvant ik zal aldus uitleg kunnen gevon over Se stukken, dokumenten en papieren welke gij aangeslagen hebt. - Ik verzeker het u, dat nu ik toch aange houden hen, ik u alles zal zeggen. Om juist te kunnen vaststellen, in hoeverre ik verant woordelijk ben, is het echter noodig dat ik Benige stukken voor oogen hebbe.... Nestor bekende nog,dat hij bij zijne vlucht geholpen was geworden door eenige perso den, die hem erkentelijkheid schuldig waren 8 medelijden met hem hadden. Hij heeft echter geweigerd die personen ^an te duiden. Nestor slaapt niet gerust De eerste nacht van Nestor Wilmart in bet gevang van Vorst is zeer woelig- geweest Hij kon tussohen die vier kale muren zijner tel niet slapen en was zeer beangstigd. Ook ,was hij niet weinig te vreden,toen hij einde lijk bemerkte dat het dag werd. Zondag werd Wilmart niet ondervraagd. Nog de laatste reis van Nestor Wanneer Nestor Wilmart aan de grens floor de Fransche policiemannen aan de Bel gische overgeleverd werd, teekende hij met raste hand het pr<*.es verbaal waarin hij verklaarde aan do uilleveriugsformaliteiten le verzaken. Hij verliet zijn kwaparkiment niet aan de )ren», daar de douaniers Iietn en zijn bagage aiet rust lieten. Smokkelen kon hij toch diet. Wanneer do Fransche agenten afscheid namen van Nestor, bedankte hij hen, omdat zij zich voor hem zoo dienstvaardig getoond hadden. Toen de trein Brussel naderde, scheen Nestor niet moer op zijn gemak. Ongetwij feld was hij ongerust, over hot onthaal dat hem zou te beurt vallen. Hij vreesde misschien, dat heel het leger personen doorhem bedrogen,hem in.do Midi aou te lijve gevallen zijn. De agenten verze kerden hem echter, dat allo voorzorgen ge nomen waren, om hem zoo verdoken moge lijk naar het govang to brengen. Toen do trein te Ruysbroeck stil hield en Nestor verzocht word uit te stappen, drukte hij herhaaldolijk zijne tevredenheid uit. De straf van Wilmart Wilmart kan enkel vervólgd worden voor öe feiten sedert ticir jaar gepleegd, vöor de ovorigo is er prescriptie. Het assisenhof zul mogelijks Wilmart tót de grootste straf ver-' cordeelen, misschien tol 15 of 20 jaar. Doch gezien de nog bestaande wot op de vermin dering dor straffen, worden dezo van 15 of J20 jaar, op 9 gebracht. En daar volgons de wot Lejeune, dezo negen jaar nog kunnen verminderd worden door de voorwaardelijke invrijheidstelling zou de aflroggolaar slechts «trio jaar uitdoen. Drie jaar voor 50 miljoen, U is licht gewonnen. Zaterdag avond had in den omtrek van Hasselt cene ergo spoorwegramp plaats. De trein op Hasselt, dio Luik om 4 ure 55 te namiddags verlaat, om te Hasselt om 6 *iro 43 toe te komen was Godsheid voorbij MET DE ROODE MAIVTIDEISr (£5C VERVOLG.) loon de edele jongeling mij dit alles gis- jeren avond vertelde, sidderde ik ondanks mij iel ven, onnlat ik het ergste voor hem vrees bh ik schrik, dat een ons nog onbekend ge vaar hem boven bot hoofd hangt. Brutus Keende echter niet, dat ik mg tot een onedele laad jegens den neef van onzen diepbetreur- ïcn kapitein zal leenen. Neon duizendmaal leen het hart van Roscoff moet, tot de leste ftonde, fier in den boezem blijven kloppen Bravo, Roscoff!. ik vermeen evenwel, 3at ge uwo vrees overdrijft, hernam Flam- lard. Dat zou ik wenschen in elk geval wilde fc u eeno zaak aanbevelen de burggraaf de -ftéroulas is voor ons niemand anders, dan durger Hector.... en geen onzer zal hem ooit 5jj een anderon naam noemen. 't Is goed, antwoordde Flambard, uw wil Joscbiefle. Jlebt ge me allen begrepen vroeg Ros- 'ioff. zich tot de jongens koerende. Ja, kapitein, was't eenparige antwoord. Er hoerschto een oögènblik stilte onder de Jfienden de kapitein gaf een teeken met do fcjmd en de jongens verwijderden zich. Ah welk eon verrukkelijk flinke bries de zeilen sprak Flambard verheugd, gave lo Voorzienigheid, onder ons mogen we lien heiligen naam vrij uitspreken, niet waar gereden en op hef pnnt de barreel van den steenweg op Luik te bereiken, toen de ma chinist op hetzelfde spoor een koopwaren- trein zag aanstooineti. Deze laatste was een troinUie van Antwerpen op Welkenraedt rijdt en sinds eenige weken do oude lijn van den Grand-Conlral neomt, in plaats van over Mechelen-Leuven en Luik te rijden. Ecne hotsing had plaats. Do schok was geweldig en maakte een oorverdoovend ge- druisch. Dadelijk hoorde men hartverscheu rende kreten uit den reizigerstrein opgaan personen vluchtten radeloos, terwijl do eerste hulp aan slachtoffers werd verleend. Een 20-tal gekwetsten werden uit den eer sten wagon gehaald, in auto of op den rug van andere personen naar hot gasthuis van Haaselt overgebracht een tiental andere werden langs het spoor gelegd. De geneesheeren Sarolea en Roelanls waren dadelijk ter plaats en begonnen de ge wonden te verplegen, waarna deze werden weggebracht. Vooral hoofd- en beenwonden werden vastgesteld. Enkele gewonden be-' vinden zich in gevaarlijken toestand. De machinisten werden niet gekwetst, doch dezo van den koopwaren trein schijnt zinneloos te zijn. Zijn stoker ontkwam het echter veel slechter. Do ongelukkige moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge voerd worden. Meest al de slachtoffers zijn mijnwerkers van Aarschoot, Diest, Scheffen, Paal, Zeel- sem, Montaigu óf Gênck. Eenige konden na verzorging naar huis gevoerd worden. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De koopwarentrein vooral had veel scnade geleden een waggon was in een lager lig gende weide gestort en op het spoor lag heel de lading appelen een twoede wagon be vond zich op het spoor, vernield, het ijzer werk verwrongen een gesloten wagon was op een derde geschoven en had dezen ver brijzeld. In vergelijking met den koopwarentrein was aan den reizigerstrein minder schade. De beide lokomolievon van don koopwaren trein hadden het stoomtuig van don anderon trein half vernield de eerste wagon van derde klasse lag verbrijzeld. De tijding der ramp werd Zondag veel overdreven. Op sommige plaatsen sprak men van meer dan honderd dooden. 't Is geluk- kiglijk zoo erg niet. Brussel. Teruggevonden. Op 29 Januari laatst leden, stal men in do statie van Turn-en-Taxis zes balen weefsels, ver zonden te Kortrijk in bestemming van Schaarbeek. Men kon de dieven niet ontdek ken. Onlang? vernam do policio dat een ge- ffj&elfe der gestolen Voorwerpen zich bevon den in de'Blaasslraat, een ander gedeelte te Molenbeek eT> het overige op de Zuidlaan. Men deed huiszoeking in de aangeduide lokalen en món vond de 6 balén. De plichligen zijn gekend. Automobielongeval. M. Henri Van Keer, Visschersstraat, te Boschvoorde, be gaf zich Zaterdag namiddag naar de koersen van Stockel. Op de Tervurenlaan werd hij verrast en omgeworpen door do automobiel van een bowoner dor Loulzalaan. Hij word zwaargewond en naar het hospitaal overge bracht met-bedoelde automobiel. De toestand van den gekwolste is wanho pig. Zijne twee beenen werden gepletterd, vorschoidene zijner ribben ingedrukt en had tevens eone breuk aan den rechterarm. Hot slachtoffer werd bovendien vreeselijk gewond aan het hoofd on inwendig erg ge kneusd. Een geneesheer in cene hinderlaag gelokt Aanhoudingen. Zaterdag werd Dokter X. aan do NoorJstatie lo Brussel, Roscoffdat we een vijandelijk schip in het •gezicht kregen. Eene rilling liep Roscoff over de leden en hij bewaarde een diep stilzwijgen. Het geluid der scheepsklok riep do matro zen tot het ontbijt. Na afloop begonnen de gewone werkzaam- den op do Tiiemis. Het dek en de verschansin gen, werden afgeschrobt, de koperen dekpla ten helder geschuurd en alle hoeken en kan ten nauwkeurig gevoegd en gezuiverd, terwijl de jongens, zoo rap als eekhorens in do mas ten klommen en over de ra's liepen, en schit terende zonnestralen de gansche bedrijvigheid beschenen. Debuhggraaf verscheen op het dek, en toen hij den kapitein in 't midden zijner officiers op merkte, wierp hij hem een korten groet toe en zag aan aller blikken, dat het gesprek over hem liep. Toen allon bij 't ontbijt aan tafel waron ge- zeton, stolde Roscoff hem aan zijue officiers voor, en alhoewel slechts koele wellevend- heidstermen gewisseld werden en enkel de naam van Hector genoemd was, waren de officiersin tegenwoordigheid van den jeugdi gen edelman toch niet op hun gemak. Al droog hg een eenvoudig gewaad, zgn manieren verraadden z$n adelgke afkomst. De eerste officier Jules Grenier en do tweede Pieriek Leveneu gevoeldeD, dat zij ver bene den hem waren. Hector sprak niet veel, maar zijne woorden hadden iets eigenaardigs en ontzagwekkends over zich. Men had geen roden om hem te ba- Ton, doch men vermeed natuurlijk zijne te genwoordigheid. Zoo gebeurde 't meer dan eens, dat de offi ciers na het eten, hetzij uit eigen genoegen, hctz'y uit zucht tot nicuwsgierighoid om llec- DE VOLKSSTEM aangesproken door eep jongen die een al- moos vroeg. Naar zijn zeggen was zijne moeder ziek, en had 'hij geen werk. Do ge neesheer vroeg het adres der zioko, beloven de na zijn werk was afgedaan haar lo gaan opzoeken. Een weinig nadien begaf hij zich naar het opgegeven adres in de Kanaalstraat. Do jongen wachtte hem af en geleidde hem naar een slordig kamertje, waar de genees heer echter niemand pantrof. Doktor X.., keerde op zijne slapeen terug, doch ont moette op (La trap twee mannen, die met messon gewapend hom wildon dwingen zijne geldbeurs en portefeuille af te gevon. Een der twee bandieten wilde den doktor dwingen hem eenon ring te overhandigen dien hij aan den vinger droeg, dreigende zooniet don vinger af ie snijden. De genees heer echter een man van ongewone kracht ovormeesterdo. weldra zijn© aanvallers en geraakte uit hunne handen. De policio werd onverwijld verwittigd on welhaast zat hot driolal achter de grendels. Eon der schelmen is con gevaarlijke mis dadiger reeds meermalen veroordeeld we gens diefte gewapenderhand gepleegd. De Uvee bandieten werden in het gevang te Vorst opgesloten en de kleine deugniet zal voor don kinderrechter verschijnen. Wat vraagt het Volk De chicoree der Trappiston welke het mark Vincart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dat hot de goede is. 1500 Anderlecht. Liefstal. Dieven zijn 's nachts in hot linnenmagazijn gekomen van de echtgenooten Van! Coppenolle, steenweg van Bergen, 42. De deur van het magazijn werd opengebroken en voor verscheidene honderden frank koopwaren gestolen. Hevige brand. In don schoenwinkel van M. Jozef Van Obergen, Steenweg van Bergen, is rond 11 pre 's avonds een hevige brand uitgebroken^De echtgenooten Van Obergon en de huiifdfirs lagen te bed, toen de schoenhandolaur btfandreuk gewaar werd. opstond en vaslstelde'jlat het vuur beneden woedde, in de werkhttizen. Dadelijk gaf hij het alarm, maar het vuur woedde aan den jlrap zoo geweldig, dat do bovenbewoners, dio niet beneden konden, aan do ramen om hulp begonnen te roepen en door middelerwijl lopgesm-lde pompiers moesten wordon gereij. Om 12 ure was men het vuur moester. De (Werkhuizen zijn leeg- gobrand. De schade bedraagt ongeveer 25.000 fr. Schaarbeek Dooreen trein vermorzeld In de statie alhier ia Vrijdag namiddag een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Do machinist L. Question te voet van Brussel-Noord, komende werd aan den jn- !gang der statie door eoif goederentrein .ver rast en vermorzeld. De arme man bleof; Op do plaats dood; het verminkte lijk word naar het doodenhuis der gemeente gobraebt. i Een bandietenitrceh. Een! jonge man van Molonheelc. de 18 jarige Lijssens kwain Zaterdagavond rond 11 ure van de kermis van Schaarbeek naar Brussel terug wanneer hij in de Poststraat, lusschen de Paleizen- on DupontsU'aten. pluis door drio jonge kerels word .aangegrepen, op den grond geslingerd en peper in de oogen ge worpen. j Terwijl een dop bandieten hem gowoldig op hel hoofd sloeg ledigde de andere de zak ken van het slachtoffer on roofde zijnen geldbeugel met 48 fr.t Op 't hulpgeroep van den jongeling sneldo oen wielrijder toe, di^ het slachtoffer in oen apotheek luidde, waa? men hem verzorgde. Daarna ging hij eeneklacht neerleggen in liet policiekantoor dcjfJCollignonplaals. Lijssens kent de aanranders niet en kon van deze geene persÓónbeschrijving geven. A 1 tor beter te leeren kennen, het gesprek op de republikeinsche regeqrlog overbrachten. Jules Grenier was een hartstochtelijke ver eerder van de republiek. Hij zag hare misslaan niet in on beschouw de ze alleen als gevolgpn van den tegenstand, dien men haar aanb.oqiJ. Hij spotte mot 't geen velen als eerbiedweerdig en heilig boschou wen en noemde lit öVergebleven herinnerin gen der kindsheid',- haalde bij elk feit het het voorbeeld aan dér holden uit den ouden tijd, stelde do republiek volstrekt niet aan sprakelijk voor 't onschuldig vergoten bloed der tallooze slachtoffers, roemde do schitte rende vrijheid, die z'g Aanbracht en waardoor zij de beheerscheres' der wereld was gewor den. Illj had de verderfelijke werken en vlug schriften gelezen vari'Jean Jacques Rousseau en Voltaire wat daaraan ontbrak, vulde zijn jeugdige verbeeldingaan, en hij had zich vast voorgenomen alles, z(jn leven des noods, op te offeren voor do heilaanbrengende repu bliek. Pieriek, de twoede officier, bezat een ge heel ander karakter. Vreemd aan allon geestdrift, omdat de be hendigste personen jüist niet altijd degelijke en goede oogmerken nastreven, zag hij in den republikeinschen regeeringsvorm de geschik- gte gelegenheid om vooruit te komen, terwijl do berooving van den adel, diens vernietiging bijna de triomf dor nietsdoeners en de schie lijke opkomst Van groote fortuinen voor hem niet onopgemerkt bléven. Met zijne evon plotselinge, als onverwachte bevordering van oeiWbudig matroos tot twee den officier, was hij geenszins to vreden, en hij benijdde Roscoff den rang van kapitein. Pieriek was in s(aat, z\jno beginselen tot St. Joost-ten-Noode Een.jonge dief. Voor 4 dagen werd te Mechelon een rijwiel gestolen.Zaterdag morgond gaf con loopjon gen, oud 15 jaar en half,wonende te Meclie- lon, zich gevangen in het komissariaat der Kruisvaarlenslraat. Hij verklaarde dat hij bodocld rijwiel had ontvreemd en verkocht voor 2 frank Dan was hij naar Brussel ge komen. Ronddwalend zonder hulpmiddelen, had hij verkozen zijn misdrijf te bekennen. Ukkel. Vreeselijk ongeluk. Een ho telhouder, woonachtig in do Koningstraat, te Brussel, doet alhier aan de Brugmanlaan, oene woning houwen. Men was reeds aan de tweede verdieping gekomen, toen Zaterdag avond, rond 5 ure, een dool der muren in stortte. Van allo kanten snelde dien tar hulp en welhaast baalde men twee der werklieden van onder de puinen op. Het zijn Arthur Dubloos, oud 39 jaar, wonende te Water maal, en Pieter Raeten, oud 2S jaar, ge huisvest Schildknaapstraat, te Elsone. Bei-' den waren zwaar gewond en werden naar hot St. Pietersgasthuis overgebracht, na voorloopige verzorging ter plaats door twee dokters. Een dorde slachtoffer, Frans Do Winter, werd insgelijks verlosthij werd slechts lichtelijk gekneusd on kon te voet naar zijno woning woèrkeeren. Twee andere ongelukkigen, Lofèbre, va- dor en zoon, heiden wonende to Lillois, wer den slechts opgehaald na drie kwartiers ongehoorde pogingen. Zij werden levensge vaarlijk gekwetst. Vader Lefèbre, is Zoddag morgend, aan de bokomone wonden bezweken. Zinnelooze ontsnapt. Zaterdag mor gond, rond 4 ure, slelderaen vast. dat Mevr. Delain, oud 55 jaar, uit hot zotbuis van bet Fort Jaco, te Ukkel, was ontsnapt. Allo op zoekingen bloven vruchteloos. Do zinnolooze moet door een venster gesprongen s|jjn, uit gevend op don bof en over een haag ge klommen. Dan volgde zij denzelfden weg welke de Hollandsche barones Cohen nam. De persoonsbeschrijving der ontsnapte werd in alle richtingen gestuurd. Zondag keerde zij terug. Do ongelukkige had heel don nacht rondgedwaald. Waver. Erg auto-ongeval. Op het gehucht Rys, te Waver, waren vier mannen on oen vrouw in auto uit Brussel toegekomen, bezochten er vele herbergen en waren 's avonds half dronken. Op den terugkeev naar Brussel, reed de auto aan hot kasteel La Bouvotte tegen een boom aan. De auto voerder, Johan D..., werd ten "gronde go- worpen. Zekere B..dio nadien leidde en niet zeker van zijn stuk was, reed aan togen een tweede boom en toen kantelde het voertuig om. Dezen die erin zaten, bekwamen slechts lichte kneuzingen, doch D.is aan het hoofd zoo org gewond gewor- don; dat men hein naar een gasthuismoost brengen. Hij vorkoort in stervensgevaar; Za terdag- namiddag is het parket van Nijvel te Waver goweost, ont een onderzoek in te stellen, naar aanleiding van het vreesolijk automobielongeluk dat den avond te voren daar, voorviel. Uit het onderzoek is goblelcen, dat de per soon dio de auto besluurdo, verantwoordelijk voor het ongeluk moet worden gesteld. Do gekwetste is nog altijd bewusteloos on men heeft hem dus nog niet kunnen ondervragen. De zwaar beschadigde auto is naar Brussel teruggebracht. Wa'aagt aan onze pea*S s Genoveva van Brabant, prachtig 'boek met gravuren. Prijs 0,10 fr. Denderleeuw. Brand. Zondag avond, rond 5 1/2 ure is brand ontslaan in do woning van landbouwer Dofrey, nabij de kerk. Hot vuur nam spoedig eone groote uit breiding en na korten tijd stond heel bet gebouw in laaie vlam, slechts eenige meube len konden gered worden. Alles is verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. het uiterste door te drijven, maar de onbera denheid waarmede hij dikwijls te werk ging, bedierf veel, wat hem anders ton goede had kunnen komen. Kortom,de hartstocht, welke hem het meest beheersclite, was do haat tegen den adel en zijn spijt over 't gevoel van mach teloosheid waarin bij verkeerde omtrent dezo verdachte klasse zijner medeburgers. De derde officier, Candale genaamd, was een dapper zeeman, die slechts twee zaken kende zijnen plicht en de tucht. Hij eerbiedigde Roscoff, omdat deze zijn ka pitein was met zijns gelgken ging hij op ge- meenzamen voet om, doch voor zijn onderge schikten was hij streDg. De gevestigde maatschappelijke orde be schouwde hij als eene soort eeredienst, zoodat do omverwerping er van door de revolutie hem als een donderslag trof. Zgr.e verbazing was dan ook grooter dan zijn droefheid. Toen hg eenigszins van dezen geweldigen schok bekomen was, had de omwenteling een geheel anderen toestand in het leven geroe pen en waren troon en altaar verdwenen. Als gehoorzame dienaar der wet,herkende hij ook even bereidwillig den nieuwen stand van za ken, zoodra dozo als zoodanig was afgekon digd. Men bad slechts te bevelen en hij ge hoorzaamde. Toen kapitein Roscoff aan Candale zegde Burger, ge zult me verplichten, burger Hec tor, mij door den volksvertegenwoordiger Brutus bijzonder aanbevolen, met onderschei ding to behandelen, gaf hij ten antwoord kapitein, ik zal mij gelukkig achten, iets voor burger Hector te doen. Hoezeer de hooghartige Jules Grenier zich ook beneden den burggraaf de Kóroulus gevoelde eu zich daardoor in zijn trots gekrenkt achtte, toch beantwoordde hij diens vragen met bescheidenheid. 18 MAART 1015 Weüoren. Ongeluk door onuoorzichftg heid. Zekeren Louis Aupuslyn, wever, 30 jaar oud. verblijvende te Brussel. Steen weg van Borgen, 3G3, was naar Weiteren overgekomen om peter te zijn van het kind zijns broeders, 's Namiddags bevond hij zich ten huize van Gustaaf Moreels, herbergier aan do collegobaan alliior en liet er een re- volvcr, stolsel Browning, dio hij te Brussel op crediet voor 49,50 fr. gekocht had, aan eenieder zien. Niet wetende dat bet wapen geladen was, logde hij er het mekaniek van uit, toen er eensklaps oen schot afging en de onvoorzich tige don kogel in het linker oor kreeg zoodat hij ten gronde stuikte. Dokter Verstraeten, in allerhaaet ontboden, diende don gekwolsto de oerste zorgen toe. Zijn toestand is voor het oogenblik niet onrustwekkend, niettegenstaande den kogel uit bot hoofd nog niet is kunnen gebaald worden. Lembeke. Gevaar der vuur wapens. Zaterdag namiddag, rond 4 1/4 ure, nam de zoon van Bernard Van de Velde, viggen- koopman, wonende in de Genistraat, een geladen geweer om eenen haan mede to schieten. Eensklaps men weet niet donr welke oor zaak ging een schot ai' en do 16 jarige broe- der Ronó die toevallig voorbijkwam, kreeg de lading in de bil. Een bijgeroepen geneesheer diende do on gelukkige de eerste zorgen toe en oordeelde zijnen toesland zoo erg, dat men besloot het slachtoffer per auto naar het verpleeghuis van Gentbrugge over te brengen. Ondervvege, vooraleer men Waarschoot voorbij was, had de ongelukkige René reeds opgehouden te leven. Dokter Van Hoclce, van Waarschoot sloldeden dood vast, waar na het lijk lerug huiswaarts werd gebracht. De droefheid in het huisgezin Van do Velde was hartverscheurend. Audenaarde. Schip gezonken. Zon dag kwam aan de Meerschpoort, tegen de plaats genoemd Tonkin, een groot schip ge- varon, gepiloteerd door Polrus Guuns. Het vaartuig, door den groolen stroom gedreven, vaarde nnar den kant en hotste op een groo- ten arduinsteen. Het kroeg oen lek on het water stroomde geweldig door do opening-. De schippers konden zich in allorhaast met hunno meubelen - redden. Woldr'a was het vaartuig met zijno lading kolen in de diepte gezonken. De schade wordt op 30.000 fr. geschat. I)o scheepvaart is gelukkiglijk niet be lemmerd. Het is het derde schip dat hier jsinkt op korten tijd. Verdronken. Aan de Meerschpoort, lag Zaterdag liet schip van den schipper Ju- liaan Van Assche, gemeerd. De moeder ging met den avond uit on do kleine Frans, oud 8 jaar, geboren to Mariakerke, wilde mede gaan. Opeens,, zonder dat de ouders hel be merkt hadden, was de kleine verdwenen. Aan een ongeluk denkende, deed men peilin gen in het water, eu weldra haalde men den knaap uit do Schelde. Dr Ley man paste een uur lang de kunstmatige ademhaling toe, doch vruchteloos hel kind was reeds oen lijk. Haastig overlijden. Camiel Ver- meersch, is op de koer eener fabriek ineen gezakt. Dr Van Ongoval, kon enkel den dood vaststellen, toe te schrijven aan eeue hart- aderbreuk. Berchem-Audenaarde. Verdronken Do genaamde Remi Vorscbelden, dio niet meer in 't volle bezit van al zijne verstands vermogens was, verdween over eenige da gen. Men heeft nu zijn lijk uit de Schelde getrokken. Er schijnt zelfmoord in 't spel te zijn. De man was te Ronse geboren. Baeiegem. Brand. Zaterdagavond, brak er brand uit in do groote hofstede van M. Do Mulder, wijk Berg. Het huis. de stal- Pieriek evenwel trachtte zoo weinig moge lijk met liérn in aanraking te komen, terwijl Bandale meende, dat het in strijd was met de discipline, indien hg met Ilector een gesprek aanknoopte. Na afloop van het ontbijt verwijderden zich de officiers en begaf Hector zich op het dek. In zijne hut bevond hij zich alleen, in het bijzijn der officiers gevoelde hg zi<?h door een vijandelijke gezindheid omgeven, en daarom vertoefde hij bij voorkeur op het dek, waar zijn blik op de onmetelijke zee rondwaarde en de herinneringen uit zijne jonge jaren voor zgn geest opkwamen. Tegen den avond werd de lucht, die andere den ganschen dag zoo helder mogelijk was geweest, eenigzins betrokken, en Flambard vorschte herhaaldelijk onrustig den gezicht einder. Op het oogenblik echtor, dat hij zijn blik strak op eon punt vestigde, kwam er een voor hem betere afleiding. Van den bazaanmast riep Faribole In het noordwesten een scbip in het zicht Roscoff ontstelde, greep zijnen verrekijker en zag indordaad in de verte een schip, en wel - een Engelsche korvet. Ha sprak Flambard, 't zal er eindelijk toch eens lustig toegaan, de kanonnen zouden onderhol water verroesten, en nu zal het vuur ze eens wat oppoetsen Do kapitein riep door den scheepsroeper Fluks do kruis- en nevenzeilcn aangehaald en de reven der voormarszeilen uitgestoken Met den meesten spoed werdon deze orders ten uitvoer gebracht, torwij] men met het bloote oog in de verte de Engelsche vlag al zag, (Vervolg).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2