De misdaad der Stevinslraat Bnisselselie Kiekskens De zaak Wilmart EP. Geene verstaudlicuding noch spouta^ nileit. Een belachetjk man. Goede maatregel. Een drama te Laken DE KAPITEIN ml koning Joris. De Heilige Vader heeft aan de koningin-weduwe Olga een telegram ge- Jluurd, waarin bij haar zijne govoelens van Innige deelneming uitdrukt in den rouw, dio 3e vorstin, do koninklijke familie en hot jrieksche volk treft. Na de verheffing van Pius X op den Heili gen Stoel, bracht koning Joris den Paus te Rome een bezoek. Sprekende over het con claaf vroeg koning Joris of hij het voorgevoel bad dat hij zou tot Paus gekozen worden. Do Hoilige Vader nam uit een meubel een reis- kaartje heen en terug van Venetië naar Na hot vertrok van don Turkschen kruiser riep de havenkapitein de hulp in van den Skodra om de soldaten te redden, die i" het water gevallon waren. Maar zulks ook weigerde men. Dan werd de kapitein en de bemanningmet vuurwapens bedreigd en men verplichtte hen zich in allerhaast te ver wijderen. Schrik in Duitschland In Duitschland volgt men met schrik het geschil van Oostenrijk en Montenegro. Do Beilinor Tagesblatt zegtEone mi litaire botooging verandert gemakkelijk in J 1 n fin/vil /I n lUdll V JJvluUn II'q Y V. (f w Rome, dat hij genomen had om de vorgade- militairen aanval. Kan Montenegro er in ge ring der kardinalen te homen bewonen. Dit lakken 0ogtonri:k uit zijn0 onzijdigheid to -as liet boste bewijs dat Pius X dacht naar tred dan is %un doel bereikt, want ~'"1 ttnn* vmprr zaj lieej de giayiscbo wereld rechtsprin gen tegen Oostenrijk, Venetië weer te koeren. Koning Joris yroe, san den Paus dit reiskaartje als herinnering, waarin Zijne Heiligheid geerne toestemde. Koning Conslantyn Do Griekscho bladen melden, dat do nieuwo koning onder den naam van Constan ten XII zal uitgeroepen worden, daar do laatsto keizer van Byzanze Constant in XI was. Te Athenen TE BRUSSEL Onze lezers zullon zicli herinneren hoe op Nieuwjaaravond,eene 65jarigerenlenierster de weduwe Reynders, wonende Stévinslraat Koning Constanlyn is Donderdag morgondlte Brussnl, vermoord werd. De misdaad had por automobiel to Athenen aangekomen. Eene ontelbare menigte verdrong zich langs- hoon do Syngroslaan, tiaar de nieuwe vorst langs daar moest aankomen. De menigte ontblootte eerbiedig hot hoofd. DE VOLKSSTEM diefstal tot drijfveer en de moordenaar werd spoedig ontdekt. Het was zekere Rival Ranwez, een gewe zen policieagont, 25 jaar oud, die zich bij de weduwe Reynders als geheim policieman M do ministers waren den vorst tot Phalera had doen doorgaan en zoo to weet gekomen le gemoct gereisd. De Oostenrijksche vloot is weg Do correspondent van don - Temps te Ween en verklaard uit vaste bron to weten was, dat de weduwe Reynders eene belang rijke partij juweelen in huis had. Rival Ranwez bekende alles,doch loochen- da naar het huis der weduwe Reynders go- komen te zijn met het inzicht haar te ver moorden. Ware ik gekomen, zegde hij, om mad. Reynders le dooden en haar vervolgens te lange maanden op voorhand was aangekon digd, lijk hier het geval is. Een katholieke leider zegde mij dezen morgen Het wordt tijd dal m°n er mede gedaan make met die schim. Lu omwentc- laars moeten nog eens te meer ondervinden dat het land van hunne uitzinnigheden niet hooren moet. Ik betreur liet voor wat aan- aat de ongelukkigen die door dio beweging zullen te lijden hebben. De tijd ontbrak mij, gisteren om u to spre ken over het succes hetwelk M. Ozeray met zijne redevoering behaalde in de kamer. Zij vyas Op voorhand geschreven in oenen stijl van notarisklerk, misschion wol, maar 'l was toch stijl, en dan afgebriofd op hoogst plechligen loon. En het effekt Iedereen hièld zich den buik van lachen, uilgenomen M. Ozeray, na tuurlijk en uitgenomen nog M. Berloz, die jaloersch en nijdigs omdat die nieuwe redo- naar hom de lauweren van hot hoofd ging rukken. M. Berloz in zijne laatste redevoering sprak van do A. W.en vanden vooruit gang der eleclricileit. En zulks mot bevende slem en... dreigende1gebaren. Men gaat dus do cinemas bewaken. De eerlijke lieden zullen met vreugde ho- statigen dat de klachten der katholieke da; bladen aanhoord werden. Harold. aat do Ooslonrijksche vloot voltrokken is bestelen, dan zou ik kaar voorzeker in die 'achterplaats vermoord hebben. Aldus zou de misdaad niet zoo spoedig ontdekt zijn go- iveest door do geburen als nu, dat zij voor de straatdeur gepleegd werd. Hij bekende dat hij alleen gekomen was, om to stelen.daar hij zich in de diepste ellon- Ilij voegde erbij dat dit eskader uil tweo af- deelingen beslaat en Pola vorliet, to 1 uur van don namiddag in de richting van het Zuiden. Do vier dagbladen op dewelke men Don derdag beslag heeft gelegd zijn De Reichs- post do Deutsche* Yolhsblatt de Ostdeutsche de bevond. I Donderdag namiddag 6tapte bet parket in I het huis der misdaad af. Ook de moordenaar Rundschau. Dezelfde correspondent doet opmerken.-- dat het officieus dagblad do Fremdcnblatt werd er heen gebracht. Daar moest Ranwez UUl llöl U11IUJCU3 UUtjUIUU uu -> - - plotselings niet moor spreekt van do zaak uitlog geven over zijn verblijf in het huis Lnnn Ivi-i A a rriïsn:inn nl nen-flft Scutari en dat men dos aangaande in de po- litieko hoogo ophoven eene volledige stil zwijgendheid houdt. Oostenrijk vraagt de hulp van Italië Naar eene lijding die tot hiortoo nog niet werd bevestigd, zou Oostenrijk aan hot Ilaliannsche Staatsbestuur gevraagd bobben een eskader in do waters van Antivari te zen don om samen met do Oostenrijksche vloot eene militaire betooging tegen Montenegro le maken. Do markies van San Guilinno heeft ijog gCon antwoord gegeven maar schijnt eènö diplomatische handeling te kiezen. Oostenrijk maakt opmerkingeft aan Montenegro Do Fremdenblalt verzekert dat de zaakgelastigde van Oostenrijk- Hongariö te Cetiigne last kreeg aanmerkingen lo doen aan hol landsbestuur van Montenegro, gaande do gebeurtenissen van Diakova en St Jan do Medua, alsook aangaando do bom 'fcardeinenlen van Scutari. Het incident van den Skodra (Uit Oostenrijksche bron) Men verzekert uit Puimo dat do Skodra te St. Jan do Medua koopwaren wou ontsche pen, maar de kapitein der zeehaven verbood "hem zulks en ei6chte dat de voor hij de misdaad ploegde. De moordenaar, die zeer ontroerd was, werd dan wederom naar het gevang ge voerd. (Van onzen bij/.onderon briefwisselaar.) Brussel, 20 3-13. Het Congres mot gesloten deuren toe komenden Zondag, bewijst boe schoon de socialisten eensgezind zijn. Do siimstón ondervinden roods dat de werkstaking eene eenvoudige domme uit vinding is en daarom zijn zij er volstrekt aan" Igeeno liefhebbers van. Zij haddon liever die werkstaking voor goed van de hand gewezen, en daarom zullen zij Zondag eon eitje to pellen hebben met die onversaagde socialisten die vooral zoeken in troebel water le vissollen. Daarom moet dat Congres gobeuren met gesloten deuren en zal er geon enkele onbe- scheidene dagbladschrijver binnen mogen. Een Italiaan, wel op de boogie van al de Guslaaf Vanderpoorter, oud 19 jaar, kleermaker van beroep, huwde over onge veer 1 jaar met eene genaamde Marie Dedonder, een jaar ouder dan bijDe jonge gehuwden kwamen bij do ouders van liet meisje inwonen, in do Telefoonstraat, 9. Over eenige maanden word een kind geboren De jonge echtgenooten leefden niet lang ge lukkig!" De man wa's steer jalóersch en meer maals ontstond er twist tusschen beiden. Donderdag rond d;ön middag, bad eene nieuwe twist plaats, doch ditmaal heviger dan de vorige keeren, zoo lievig zolfs, dal vader Dedonder tusschon kwam en zijn schoonzoon bedreigde met een mes. Daarop haalde Vanderpoorter oen revolver to voor schijn,dien hij Woensdag avond gekocht had on loste twee schoten in de richting zijner vrouw, die golukkiglijk niet getroffen werd. Vader Dedonder, do bewegingen van zijn schoonzoon ziende, sprong naar dezen too, juist toen het tweede schot knalde. Hij werd aan de linker hand gewond. De dader werd ontwapend eii ih de bandon der nolicie geleverd. vV Skodra zon helpen aan hot ontschepen van Servische I openbare bewegingen door gansch Europa, troepen, en oorlogsmaterioel zich bevindende I zegde mij desaangaando aan boord van do Griekscho schepen. Oiidertusschon bad do - Hamidió vie Tan deze laatste vernietigd. MET DE ROOIDE HAÏVIDEIXr (29° VBRVOLG.) <i Opdat eene openbare beweging gelukke {moet zij spontaan zijn en onmiddellijk. In (geen enkel land lukte eene beweging dio looft, volbrengt ge, en wat ge lief hebt, be mint ge hartstochtelijk. Kapitein, ik begrijp niotgoed wat ge hiormeê bedoeltals soldaat volbreng ik een voudig mijnen plicht. Ik zegde 't u terecht, dat ge een mar. van groote geestkracht zy t, Daarom wil ik óok u liet eerste in kennis stellen met het bevel, dat ik een uur voor ons vertrek uit Brest van do» kommissaris ontvangen heb. Roscoff overhandigde Pierick den brief en In het gevang Zooals men weet," heeft de bestuurder van het gevang van Vorst geweigerd Nestor ielf zijn kost lo laten lcoopen. i Neatorken moet doen gelijk do andere ge vangenen en eten gelijk zij. Zoo beeft hij ïillo dagen *s morgends 60 grommen paardenbrood of liover roggebrood, met eene portie koffie en wal melk. Kwart na elf ure, na zijne wandeling, krijgt hij zijn - rata do soop, gekookt van koevleesch rijst,' groenton, aardappelen en brood, 'h Vrijdags is bet boonensoep, en 's Zondags eene soort van hutsepot. 's Avonds is hot allo dagen 'tzelfde: patalen met ajuinsaus en een glas water. Evenals de andere veroordeelden, mag Nestor echter naar de kan tien om wat spek of een drogon haring zenden. Nestor Leeft echter zijn beklag gedaan aan den genees heer, dat hij bot met zulk regiem niet hun uithouden en nu boeit de bestuurder toege- lalon hem eiken dag eene llesch Bordeaux te geven. :n r> Ja, ik had wel reden om Brutus te wan trouwen, en 't is van hem, dat dit- rampzalig bevel komt... Helaas wat vermag ik alleen deze las met gebroken stem om de uitvooring or van te voorkomen? Al Bijzonder verbod voorden kapitein, om joeg ik mij ook eonon kogel door het hoofd, I slag te leveren, zonder eerst kennis te hebben een ander zou mijne plaats innemen en zich genomen van dit briefje, waarvan hij don »«- misschien met de uitvoering gelasten. gol zal verbroken, op den dertigsten dag zij- Oolc mijne officiers weten op welken dag [nor reis ik bun geheime bevelen moet meêdeelen. Zij f - «Brest, 17 van Floréal, liet III0 jaar der •wachten, zij vragen elkaar reeds af, waaróm [republiek. ik bun nog niets heb gezegd. De vertegenwoordiger van liet souveroine Dat is echter onbillijk, en zij moeten, ge- (volk, lijk ik, in duze zaak hun reclitvaardigheidsge- BRUTUS. Kapitein, nu begrijp ik waarom ge den voel raadplegen, eor zij de hand leenen tot {strijd met de engêlsclie fregat niet hebt aan- zulke barbaarsche daad. Nadat Roscoff tot zijne gewono kalmte was teruggekeerd en andermaal zijne onbeweeg lijke houding, die zijne kracht uitmaakte, bad gegaan, sprak Pierick to vreden. Toch hebt ge mij in stilte beschuldigd of verdacht niet waar Om de waarheid te-zeggen, begrepen aangenomen, golastte bij Guilanek, burger wij uwe handelwijze niet. Pierick te verzoeken hij den kapitein te ko men. Beginnen we met den boosaardigste, iprak Roscoff bij zich zeiven, ik wil den stier bij de horens vatton, - Burger, zegde Roscoff, toon Pierick bin- Nu beschouwt ge mij toch wol voor eon getrouw aanhanger der republiek Ja, kapitein, ja Go hebt gelijk, Pierick, en ik geloof, dat ge in dienst der republiek,die ge herkend, be groet en toegejuicht hebt, foiten zoudt ver- Nestor in auto Nestor Wilmart had ook goreklameerd op het dieven karreken, waarmede men hem naar hot paleis van justicio voorde en nadien terug naar liet govang bracht. 't Schijnt dat de coll-n in dat karrokon zoo j smal zijn, dat Nestor or letterlijk in geprest I zat. Nestor vroeg om in taxi naar het verhoor gebracht te worden, doch... li ij had geon schijven en de onderzoeksrechter weigerde hem krediot te verleunen. Nu heeft M. Morïcliar, do advolcaat van Wilmart liet geld verschoten, en zoo kan Wilmart toch in taxi naar hot verhoor rijden. Nestor zou willen trouwen Zou het toch waar zijn, dat Nestor togen do eenzaamheid niet kan Men verzekert dat hij het inzicht heeft te kennen gegeven, in hot huwelijk te treden met oone vrouw, waarmede hij reeds lang Kennis heeft. Er wordt echter niet bijge voegd, -of het vóór of achter zijne veroor deeling zal zijn... Het onderzoek Naar het schijnt zou de onderzoeksrechter M. De Vos, kortelings de zaak zulkdanigo wending geven, dat zij eene groote opscDuddiiig zou verwekken. Tevens zouden talrijke per sonen er ferm mede in nesten zitten, terwijl anderen uit den grond des harten zouden willen, dat M. Do Vos het onderzoek spijts alles doordrijve. Gewoonlijk heeft een rechterlijk onderzoek in eene zaak als deze, voor gevolg, wat er van het akticf overblijft geheel to ver slinden. Hier is het echter het geval niet en M. De Vos schijnt geneigd te zijn, het onderzoek derwijze te doen, dat het waarlijk goede uit slagen oplevere. Ten einde vrel don toestand te doen ver staan, is het noodig, nog eens terug te ko men op eone der bijzonderste verhandelingen van Nestor Wilmart. Deze had ter zijner beschikking bijzondere agenten, gelast de wisselagenten of bankiers op te zoeken, die geld wilden leenen op 1000, 2000 of 3000 aandeelen van Gent Ter- neuzen. Wanneer er zoo een wisselagent of bankier ontdekt was, ging Wilmart or zelf heen, on vroeg bijvoorbeeld 200 fr, per ti tel. Op 2000 titels maakte dat 400.000 fr. Hij liet echter de firma waarmede hij han delde toe, zelf 300 fr. per li iel tor loon te vragen in andere huizen. Zoo kreeg de firma 200.000 fr. zuiver gold in handen, terwijl Nestor er 400.000 had. Daarbij gaf Nestor con intrest van 8 per cent op do 400.000 fr. terwijl do firma slecht8 5 percent moest geven op de 600 U00 fr. Zoo deed de firma nog eene winst van 2000 fr. Do onderzoeksrechter vindt, dat zulks eenvoud ig inedöpiichtighoid is, iu do bed i'io- gerijen van Nestor, daar de firma bij wfen Nestor geld ter leen vroeg.op de titels, toch wel kon begrijpen, dat er iets oneerlijks onder schuilde. Men mag er zich dus aan verwachten dat heel de reeks wisselagenten en,bankiers clie met Wilmart zulke zukon deden, zullen ver volgd worden en dat zij do onwettige win sten die zij trokken zullen mogen terug ge ven. 0*»k al degenen'die de handelingen van Wilmart vergemakkelijkten, zouden ver volgd worden. Indien de minister van Justicie er zich niet tegen verzot, zal M. De Vos do vervol gingen inspannen. Onnoodig le zeggen, dat zulks in de Bourswereld groote opschudding zal verwekken. Het zal eerstens eene goede zuivering zijn van oneerlijke financiers on tweedons zal de kolossaio bedriegerij van Nestor, dank aan de sommen welke nog zouden terugkeeren in het aktiof, slechts op weinig uilloopen. Wachten om te zien wat or zal van komen is dn boodschap. 22 MAART 1913 non trad, ik heb u voornamelijk ontboden om i richten zonder voorbeeld in 'Je geschiedenis, u eeno zaak van 't allorgrootste gewicht meê Men zou u bevelen, alleen tegen eon vijande- te deelon en uw oordeel daarover te Terne- lijk bataljon op te rukken, ge zoudt hot doen men. Personen gelijk g'd zijt, burger, treft ook al wist ge dat go den dood le gemoet men zelden aan gfj hebt een standvastigen Jgingt. wil en een heldhaftig karakter - wat ge be-j Kapitein, dat zou ik. En als men u zégde Ziehier een vyand van hot volk, een misdadiger, die de rechten van den mensch en de onschendbaarheid der vrijheid in twijfol trekt, zoudt ge hom veroor deel en Zonder twijfel f Wanneer do beulen ontbraken.... Zou ik, sprak Pierick met stuursch en somber gelaat, hun ambt waarnemen. Wolnu,, die gelegenheid biedt zich aan, hernam Roscoff. Wolke gelegenheid, kapitein Om in naam der republiok, als zoodanig op to treden. Kapitein, ik begrijp u niet goed. Luister dan... ér bevindt zich een passa gier aan boord, die tor dood is veroordeeld.... Wat... een passagier van de Themis Ja, burger. Maar ik herihüer mij niet, dat sedort den oproer aan booril iets bijzonders is voor gevallen. 't Doet er niets toe, en toch moet die persoon storven. Kapitein, wat heeft h(j dan misdreven 11c weet het niet, hij wordt nergens van beschuldigd, maar is toch veroordeeld. -- Onbegrijpelijk... roep den krijgsraad bij een, riep Pierick stampvoetend, want hier is geen sprake van een wettige strafuitvoering, maar van eenen moord terwijl hij een stralc- ken blik op Roscoff vestigde. Do kapitein was doodsbleek. Het bad hem de groote inspanning gekost om het gesprek langs allerlei omv\ egen op het bewuste punt te brengen. Kapitein, hernam Pierick, gij eisclit wel licht van mij de taak van beul en dat ik de zen ongelukkige het leven zal benemen, maar reken daar niet op... Ik beixeen zeeman cn Brussel. Overreden. M. Winckels, wonende Hoodsiraat, 37, te (iureghem, wilde Woensdag do Louizalei overstappen, tor hoogto der Stcphanieplaats, toon hij door oenen automobiel verast werd en ton gronde geslingerd. De ongolukkige werd erg ge wond aan het hoofd on aan dobeer.en. Botsing tusschen een auto cn een tram. Dcndordag morgend is de auto van M. Barbier, van Elseno, gevoerd door der. ge leider Van Dam, in de Wolstraat in boiping gokomon met een tram. De auto wopd op een wagen geslingerd waarvan het. paard zwaar gewond word. Er is enkel stoffelijke schade. Eiixir der Polders, te koop in alle bij huizen Gebroeders Delhaize en Cie De Leeuw 1430 De diefstallen. Dieven zijn verleden nacht met valsclie sloulels in hot werkhuis komen van M. Mahillon, Sionsberg. Zij stalen voor ruim 200 fr. en andoVe koop* waron. In een lodigslaaride huis van M. Le- clcrcq, Zes-Bundcrsstraut, werd al liet lood, zink en koper afgerukt en ontvreemd. Do hr. B,.., Gretrystraat, betrapte Woensdag avond op zijne kamer een kerel, die het slot dor deur'had opengebroken. 'Hij werd met geweld omgeworpen door den dief, welke van den trap liep en ontsnapte. Het rijwiel dat M. J. Broockx, Kraai- slraat, gisteren in de gang zijner woning had gezot, werd gestolen. Woonsdag nacht kwamen dieven in het magazijn van oliegoederen der echtgenooten Vanrothem, steenweg op Bergen. De kwaad doeners stalen voor meer dan 700 fr. koop waren, waaronder zes loten van vijf vrou wenhemden. Zonderlinge vondst. Eene kuisch- vrouw van liet justiciepaleis vond Woensdag avond, rond 5 1/2 ure, achter' een verwar mingstoestel, niet ver van do burgerlijke greffie, eon pak, waarin een half dozijn zil veren koeverten' staken, voortkomend van een holol der Louizalei. De vondst werd aan hot parket gegeven, dat de policie in allor- liaast golaslte een onderzook te openen. Hieruit bleek dat sedert eenigen tijd talrijke diefstallen gepleegd werden in het liolol. Onlangs nog verdween ook oen scliouw- garniluur. Do policie steldo zich op den loer in het justiciepaleis, doch de dief wachtte zich wel hot gestoleno te komen halen. Chicoree der Trappisten Vlncart maakt extra koffie. 1500 P Eisene Het drama der H. Kruisplaats Onze lezers zullen zich nog hot schrikke lijk drama herinneren dat over eenige dagen in eeno herborg der 11. Kruisplaats voorviel. Een autovoerder, door zijne verloofde, eene herbergmeid verlaten, veronderstelde dat do houders der herborg de echtgenoten Mo- reau er de oorzaak vun vyaren en loste ver scheiden schoten op hen. De toestand van Mad. Moreau verslecht'Van dag tot dag on de dokters dio haar verzorgen, hebben geene hoop, nieer.h,aar yog te zullen redden. Van liet oen oogèiibliic lot het ander verwacht men een noodlottigen afloop. Do toestand van M. Moreau betert langzaam, doch de ongelukkige zal gansch zijn levon gebrekke lijk blijven. Schaarbeek Eene helleveeg. De policie hield Donderdag morgend eeno vrouw aan, wonendein de Keizerlijkeslr. to Schaarbeek, die hare dochter, welke kinds i» overleverde aan ontucht. De moeder werd opgesloten en het meisje overgebracht naar oen geslicht. Molenbeek Zware brand Een brand die van 't begin eeno groote uitbreiding nam onstond Woensdag avond rond 11 ure in oen groot achtergebouw van 50 meters lengte, dat aan Callobaut handelaar in oude tonnen, op den Ninoofsehen steenweg 107, tot maga- geen beul. Belast dus een ander met dio schandelglcejaak Burger, herinner u, dat gij bij den staf behoort... -Dat is mij eervol, maar ik zal nooit beuls werk doen Do republiek beeft het recht niet mijn naam te schandvlekken. Gij vraagt niet eens den naam van den veroordeelde. Onnoodig, nu ik overtuigd ben dat hij onschuldig is. 't Gaat mij niet aan, zijn geslacht is toch schuldig. Zijn geslacht... z(jn geslacht, mompelde Pierick. Burger, gij hebt toch gezien, dat men den adel plichtig verklaarde alleen omdat hij een ceretitel droeg. Mijn meoning, kapitein, is altijd ge weest, en deze herhaal ik thans, dat ik om de republikoinsche instellingen te beschermen, de rechten van den mensch voor te staan, (le vrijboidsvlag te planten en de revolutie een nieuw schitterend tijdperk te doen intreden, voor niets in de wereld zou terugdeinzen Werd ik alleen tegenover éeii regiment ge steld, ik zou onbeschroomd do vijandelijke macht te gemoet gaan, en indien ik een sa menzwering tegen de republiek ontdekte, zonder verschooning zou ik de aanvoerders er van kastijden. Dus oolc my, dio men verdacht, niet waar Wel een weinig, kapitein. Hieruit ziet ge nu, burger, dat men nooit te lichtveordig moet oordoelen, noch al te luidruchtig zijn gevoelen uiton want ge zult ondervinden, dat gij terstond geheel van gevoelen verandert.... Do persoon, aan onze rechtveerdigheid toevertrouwd, voor wie eene vreeselijke straf is weggelegd, is een adel lijke. Is 't een samonzweerder Men heeft het mij niet gezegd. Zijn naam is De burggraaf de Kéroulas Ik héb geweigerd, kapitein, en ik wei ger nog, sprak Pierick beslist. Ilij mag edel man zijn, in elk geval is by get n samen zweerder tegen dé republiek, want hij heeft 't schitterend bewijs geleverd, dat hij Frank rijk lief heeft. Burger, lees dit eens, on Pierick las het bevel van Brutus aan den kapitein dat luidde In welke hemelstreek, of wolke omstan- dighedeu kapitein Roscoff zich op 17 Juni ook moge bevinden, hij zal zich op de zachtst mo gelijke manier van den passagier, voorheen genaamd burggraaf de Kéroulas, ontdoen. Voor de stipte ton uitvoorbrenging van dit bevel, blijft hij op zijn hoofd verantwoorde lijk. Kapitein het zij verre van mij dat ik tot zulke verfoeilijke daad zou meêwerken, en ik meen stellig, dat mijne vrienden er ook zoo over denken. Gij neemt do verantwoordelijkheid uwer weigoring op u Zeer zeker, antwoordde Pierick beslist. Dan is ons gesprek ten einde, hernam Roscoff; nu ia hot de beurt van do overige officiers. Pierick ging weg en Jules Granier ver scheen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2