De zaak Wiimart NIEUWSBERICHTEN GeEeimzimiig drama te Antwerpen (eurSng van Springstieraa Koeien en Vaarzen Hst vressetijk ongeluk te Quatrecht BB? Jus. Nèrmans»»"?.. vV* De MISDAAD van UKKEL DE KAPITEIN PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Splegelfalirlelc A. L. MEYVAERT 2 HET ONDERZOEK. Tïonderdag is Nestor niet ondervraagd ge- Worden. Men mag hem toch niet al le veel fermoeien. Vrijdag namiddag werd hij naar het pa leis van Justicie gebracht en in het kabinet ïan den onderzoeksrechter gekonfronteerd |aet Henri Delhier, sekretaris van den go- Wezen bestuurder van La Chroniquedie lerscheidene malen voor Nestor valsche ti jels ging verhandelen. De konfrontatie duurde nog al lang, doch h was onmogelijk, le weet to komen, wat Ir uit te besluiten viel. Donderdag avond stapte in het Terminus hotel, te Antwerpen, een koppel af, dal zich liet inschrijven onder don naam van M. en Mov. Ellerdeng, komende van Berlijn. Na het avondmaal genomen to hebben, Vroegen zij eene kamer om er te vernachten. Vrijdag avond waren zij nog niet gezien geworden. Men ging aan de deur hunner ka mer kloppen, doch vruchteloos. Er kwam geen antwoord. Alsdan werd de policie ver wit ligd on de deur opengebroken. Een vree- selijk schouwspel bood zich voor de oogen der aanwezigen. De man lag dood to bed, hot hoofd door een revolverkogel doorboord. De vrouw was ook door twee rovolvei'kogels getroffen. Zij gaf nog teekon van lovon, doch haar loes'.and was zeer bedenkolijk. Het lijk van den mar. werd naar het doodenhuis overgebracht en de vrouw naar het gasthuis gevoerd. Een onderzoek is geopend. Do drijfveer van het drama is onbekend. Men vermoedt •Jat hot koppel zich onder een valschen naam hoeft laten inschrijven. Niomand in hot hotel heeft de revolver schoten gehoord. Alleen een bediende herin nerde zich Vrijdag morgënd iets gehoord te hebben als oen rijwielband welke sprong. Hij had or èchtor goene aandacht aan ver leend. Het onderzoek duurt voort. De vermoedelijke moordenaar aangekouden te Amsterdam Wij hebben gemeld, hoe bet parket er toe f;eraakt was, zijne vermoedens te laton val- en op zeken Jan Bestehroor, een kerel van ilullandscho afkomst, die daags der moord ®p Mev. Pelsef, spoorloos verdwenen was, terzolfdorlijd als zijne minares, Annie Prins. Do onderzoeksrechter had gegronde redenen le donken dat liet koppel in do moord mpost betrokken zijn en had dionsvojgens oen aan houdingsmandaat afgeleverd tegen Jan Bestehroer en zijne vriendin. Bestehroer was eenige dagen voor do moord te Ultkel, naar Gont getrokken, ter wijl hij aan ai wio hot hooren wilde ver klaard had, dat hij zich naar Parijs begaf. Ilij verbleef te Gent onder een valschen naam en oefende er den 3 en 4 Januari zijnen stiel uit. Voor die twee werkdagen trok hij 5 fr. 80 en kwanTmet dit geld naar Brussel. Het was den Zaterdag 4 Januari 's avor.ds. .Zijne gezellin, Annie Prins, verliet in stilte de kamer die zij bewoonde in bet huis der Passerstraat, insgelijks betrokken door den zoon en de achoondoclilor van mad. Clara Pelsef. Den Zondag, rond den avond, werd een kerel, wiens persoonsbeschrijving volkomon overeenstemde met die van Jan Bestobroer, in de Kiekskensslraat te Ukkel bemerkt, achter do woning der oude renteniersier. MET DE "ROODB HA1V3DE3V (30° VERVOLG.) Roscoff maakte ook hem met de geheime Drder van Brutus bekend, waarby hem elk gevecht met den vijand vóór den dertigston flag hunner afvaart ten strengste verboden was, zoodat hij ondanks zich zolven genood zaakt was geweest do Cyclope te ontvluchten en bracht vervolgens het gesprek op den pas sagier van de Themis. Waarlijk, een dapper joogmensch sprak Granier vurig, boe juist was bet kanon ge richt, toen hij de engelsche vlag van de Cy clope naar benoden deed tuimelen. Wanneer .men zóó do eer zijnor vlag weet te wreken, .dan is men oen weerdige zoon van bet volk Gij schat dus den voormaligen burggraaf «le Kéroulas boog 1 Ongetwijfeld, kapitein. Hij bezit een zachtzinnige inborst en zijn overleden oom, zij een edelman of niet, heeft een eervol zeemansleven nagelaten en al ben ik repu blikein, ik heb toch achting voor hen, die ge kocht zijn aan eene meening, welke zy als een beginsel beschouwen. Welnu, burger, als ge werkelijk waar heid spreekt en den jongen burggraaf hoog schat, geef mij dan eens raad... Ifc heb een door Brutus onderteekeud bevel, om mij te 4>ntdoen van den passagier dien hij my heeft toevertrouwd. Dit is afschuwelijk 1 riep Granier ver woed uit. Bestebroer en Annie Prins vertrokken dion Zondagavond nog naar Gent, waar men ver wonderd was zooveel geld in bun bezit lo zien. Jan Bestebroer, een gekende anarchist, gaf er allerlei uitleggingen over, die valsch bevonden werden. Korts daarna vordween het koppel spoorloos. Vrijdag namiddag kreeg M. Holvoet, pro- kureur dos konings een telegram uit Amster dam, hem meldende, dat Jan Bestebroer en Annie Prins aldaar aangehouden waren. Onmiddelijk is de onderzoeksrechter M. Delaruwière mot liet dossier der zaak naar Amsterdam vertrokken, ten einde het Hol- landsch gerecht op de hoogte te brengen van de vermoedens die op Bestobroer wegen. De aanhouding kon heel gemakkelijk ge daan worden, daar Bestehroer ook met het Hollandsch gerecht nog eene rekening to vereffonen heeft. Bostebroor heeft zich in zijn vaderland nog aan de soldateinvet niet onderworpen. Daar Bostebroer van Hollandsche nationa liteit is, zal bij niet uitgeleverd worden. Ziehier de lijst der keuringen van spring- stieren, kooien en vaarzen, in de provincie Oost-Vlaanderen in 1913, vastgesteld op de volgende plaatsen j Dinsdag 25 Maart: te Moorlzeeleom 9 ure; te Oosterzele, om 2 ure te Sleidinge, om 9 ure to Evergem, om 2 ure. Woensdag, 26 Maart t toHeriele, om 8 ure te Borsbeke, om 11 ure te Viane, om 9 uro te Overboelare, om 2 ure te Zele, om 9 uro te Berlare, om 2 ure. Zaterdag 29 Maart te Bottelare.om 9 u.; te Munte, orn 2 ure te Eticbove om 9 ure te Nukerke, om 2 ure te Ilamme om 9 ure te Thielrode, om 2 ure. Maandag 31 Maartte Oveymeiro om 9 u. (Nadere bijzonderheden) Hoo het ongeluk gebenrdo Nu de hevige ontroering en verslagenheid, door de vreeselijke ramp veroorzaakt, eenig- zins gestild zijn, kunnon do weinigo per sonen die ooggetuige waren van de ramp nadere inliohlingen verstrekken en zeggen hoe deze voorviel. Zeven baanwerkers waren van de eene spoorbaan gegaan om eeno marebandise te laten voorbijrijden en stonden in dichte groep op do tweede baan waarop den expresstrein voorbijsnelde. Door bet gerucht dat do marebandise maakten hoorden zij niet dat de expresstrein afkwam en het was maar toon de voerman eener voorbijrijdende brouwerskar dio het gevaar bemerkte, op hen riep dat ze don expresstrein zagen, toch toon was het at to laat en enkel twee der baan workers konden nog wegspringen en werden zelfs aan de kleederen geraakt door den trein; de andere vier werden door den trein gogrepon. Drie hunner kwamen terecht onder den trein on werden als gemalen. De vierde werd met gewold buiten de riggols geworpen en kwam te reeht op eenen staak die afbrak. Dit slachtoffer Abdon Vlieborgh, was niet ge kwetst doch insgelijks op den slag gedood. De spoorbaan geleek aan een echte slacht plaats en was rood van het bloed en de stuk ken lichaamsdeelon der slachtoffers. Het was waarlijk ijselijk om zion. Twee der slachtoffer* hadden zich op het uiterste oogenblik omarmd en werden aldus aan stukken gereden. De lijken der slachtoffers werden gisteren namiddag nog gekist en naar hot dooden- liuisjo van liet kerkhof van Kwatrechf over gebracht. Inderdaad, burger, wat raadt ge mij Niet te gehoorzamen Ik zal er een krijgsraad over beleggen, denk er daarom nog eens goed over na. Volstrekt overbodig, kapitein een ver oordeeling voor dergelijke feiten is iets schan delijks... en ik zie in dozo laaghartige daad alleen een persoonlijke wraakneming. Goed. geantwoord, burger, sprak Ros coff vorheugd. Ook burger Pierick deelt het zelfde gevoolen en weigert beslist elke mede werking tot den moord. Zooveel te beter, kapiteiD, dan behoudt de jongman het leven. Roscoff drukte de hand van den officier, en na hem verscheen de trouwe Candalo, in wien de krijgstucht zelve scheen te zijn overge gaan. Burger, zegde hem de kapitein droefgees tig, de kommissaris van Brost gelast ons een schanddaad to bedrijven, die wij Voor ons ge weten niet kunnen verantwoordon en die wij besloten hebben, ook niet ton uitvoer te brengen. Do tuchtmompelde Candale. Beveelt, om zonder tegenstreven de be velen van hooger band te volbrengen dat weet ik, burger, maar herinnor u, dat do menschlievendheid ook hare strenge eischen en rechten heeft, waarvoor allo valsche be schuldigingen, of onrechtveerdigo oordeel vellingen moeten zwichten. Weet dan, dat burger Hector door burger Brutus veroordeeld is, om op geheimzinnige wyze te verdwijnen. Do zee moet dus z'yn graf worden... doch wij weigeren doze oumenscheiijkp daad uit te voeren... Gij weigert Behoudens uwe toestemming, die gij des nuods voor u kunt bowaron. DE VOLKSSTEM De begravingen zullpn plaats grijpen op do woonplaats der slachtoffers op hot ver langen der familie, De ontpnapten De twee baanwerkors die het ongeluk kunnen ontspringen zpn en geraakt werden aan de kleederen zijp. zekeren Kregerman Jozef, van Wetteron on Frans De Windt van Sehellebollo. Do zevepdo zekere Van Impe van Gherskamp had enkele oogenblikke» tor voron de spoorbaan verlaten om een praatje te gaan doen mot een yoorbijgaandea vriend, wat hem liet leven redde. Deze laatste zag liqt ijselijk ongeluk voor zijne oogen gebeuren. Roerende tooneelen. Do statieoversten dór versohillige gemeen ten werden gelast hèt ijsolijko nieuws aan de beproefde familiëii te gaan melden, na tuurlijk mits in achtneming der noodige voorzorgen. De echtgonooto Alidon Fliebergh, in ue buurt wonende, viel bewusteloos neder, toen zij het lijk van harei)( echtgenoot bemerkte. De familiën der vqrongelukten zijn in het doodenhuis van Kwaireclit de lijken komen zien. Alleen aan do, kleedoren konden nog wat herkonningsteekans gevonden worden. Gansch don dag door, was het een buitengo- wouen toeloop vaip volk tor statie van Kwatrecht zoodat er een orde dienst moest 'ingor'icbt worden. Bisdóm Gent Zijne Hoogw. do Bisschop beeft benoemd: Onderpastoor t$ Hamme den E. H. Baert, Ph. Tb. D. en S. T. B. te Nevele, den E. H. Paeme leeraai^ to Ledeberg; te Destel- bnrgen, den E. H. Do Keyzer, id. te Oost- Eecloo. Brussel.Dief geknipt. Donderdag namiddag sloop een kerel, boel net opgezet, den gang binnen van een magazijn in de Nieuwslraat. Hij stajL er een gansch keuken- gerief, maar op 't .oogenblik dat bij met zijn buit wilde heentrekken betrapte hem een workman, die don dief vastgreep en hem in de banden van de policie overleverde. 214 Onrusticekkende verdwijningMen is uiterst ongerust over do verdwijning van de 15-jarige Blondine D..., wonende bij hare ouders n. 30 dor Bloomenstraat. Hel jong meisje, dal sedert Donderdag morgend verdwenen is, leed aan vallende zieltte. De familie vreest eene zelfmoord, h Bloedig gevecht,. Een half dozijn bohemers, wqneudq •Pierenalraat, Radij&' en Sistérvatgang, kregen Donderdag avond twist in eene herberg der Collebroedorsslraat. Twistend kwamen zij op het Vossopleinlje on he*, slagveld er 'uitgestrekt genoeg vin dend, werden zij handgemeen. liet gevecht, was verschrikkelijk?, want weldra traden de boksijzers in werking. Drie gekwetsten lagen spoedig badend iivbun bloed ten gronde. Zulks had voor gevolg dat de overgebleven vechters al hunnen strijdlust verloren en het op een loopon zetten. Do gewonden werden naar het gasthuis overgebracht. Goede vangstJ'Do policio beeft Don derdag avond aan do Naainscho poort een genaamden Ilondrik F... aatrgehouden, die vóór diefstal tot vijfjaar gevang veroordeeld was en lot tien jaiir bijzondere waakzaam heid dor policie. f Hij werd sedert Ringen tijd reeds vruchte loos opgezocht. Van een tram'gevallen. M. Tuy- pens, handclsvert'ègeuwoordiger, Simonis- Daar beslaag, sprak Candale plechtig, de republiek en de menschheid, bet gouver nement en de redende tucht en..., en plotse ling stolde hij den. kapitein de vraag, of hij den passagier veroordeelde Neen. burger it Ook ik. De discipline gebiedt mij de ber velen na te komen,f: doch de eerbied voor uw rang verplicht mij/mij aau uwe zij do te scha ren. Gered geréd juichte Roscoff. Arme jongman, dio zoozoer de belangloosheid van Brutus roemde. Kapitein, w^pt de passagier wplk ge vaar hem dreigt y Integendeel, hy denkt er niet eens aan... Ik dank u intusschep, burger, en nu ik van u alle drie ondervoeden heb, welke edelmoe dige liarten gij bezit, zal ik mij b'yzonder aan de bevordering uwer militaire loopbaan laton gelegen liggen. Thans bad ik gaarne eenige oogenblilcken voor mij, want ik moet een plan beramen, dat ik aan uw aller góedkeuring zal onderwer pen... Bovendien moetik burger Hector met den waren toestand der zaak bekend maken, doch dezen avond hoop ik, dat alles afgeloo- den zal zijn. Eenigon tijd daarna trad Roscoff op het dek en de eerste, dien hij ontmoette, was de burg graaf de Kéroulas, wiens golaat vroolijker was dan op andore dagen. Kapitein, sprak liij, weet gij wat een matroos zoo oven ^oroopen hoeft Neen, burger. o Een eiland ifyhet zicht. Een eiland, .antwoordde Roscoff ver baasd, een eiland.;.} Waarlijk, kapitein indien men het ten minste voor geen wolk heeft aangezien. straat, te Laken, stond gisteren op het plat form van een tram. Aan de Fontainasplaals, werd hij duizelig en viel op den grond. Ilij werd, zwaar gewond aan don schedel, in een naburig koffiehuis gedragen en door een dokter verzorgd. Erge val. Mev. R...., wonende do Ribeaucourtstraat, te Molenbeek, verliet Donderdag hot gerechtshof onderden Indruk eener hevige ontroering. Op de trappen van het gebouw, Poelaorlplaats. werd zij duize lig, viel tot beneden toe, brak zich een knie en werd zwaar gewond aan den schedel. Mov. R...., werd in een onrustwekkenden toestand naar bot St. Pietersgasthuis ver voerd. Rijioielen gestolen. H. D...., 15 jaar oud, tronende Van Artevoldestraat, zette gisteren zijn rijwiel tegen oen gevel van een magazijn op de Anspachlaan. Een kcrol reed er mede weg. Op de Wolvengraclit wierp een burger zijn wandelstok in liet voorste wiel. De dief viel op den grond en werd naar het kommissariaat in de de Ligne- straat geleid. Het is een werkman van Sint- Gillis, zekere Oscar P. Een magazijnier, A. Van den Eynde, wonende Edinond de Grimbergenstraat, te Molenbeek, bad zijn rijwiel alleen laten staan legen den gevel van een drankhuis in do Nieuwstraat. De dief poetste er de plaat mede. M. Vangysen, slotmaker, Sionsberg, 8, liet Donderdag namiddag, zijn rijwiel al leen staan, in den gang van het huis nr 3, der Groot-Eilandslraat, waar bij eenig werk moest vorrichlon op liet eerste vordiop. Toen zijn werk geëindigd was en hij wilde ver trokken. bestutigde hij dat zijn rijwiel gesto len was. De zuivere koffie doet velen kwaad. De chicoree Vincart doet allen goed. 1500q St. Jans-MolenbeekBrand Don derdag avond, is brand uitgeborsten op do slaapkamer der eebtgenooten Frey, dagloo ners steenweg op Ninove, te Molenbeek, dio aan den arbeid waren, liet alarm werd dooi de geburen gegeven. Na een halve uur wer- kens, waren de pompiors meesier van hot vuur. De meubelen on het beddegoed werden vernield. Men kent de oorzaak niet. St. GillisTeruggevonden. Wij mel den dat Mej. S. Joubert oud 18 j., van Parijs aldaar werd opgelicht. Haar oom kwam naar Brussel, om zijne nicht in de hoofdstad op te zoeken. Men beeft haar eindelijk ontdekt in een Hotel, Pruissenslraat te St. Gillis, waar zij door haar verleider werd verlaten, daar deze bel raadzaam vond de vlucht to nemen.Do juffer bezat nog slechts een frank. Zij werd bij hare ouders teruggebracht. Schaarbeek Ergs zaah. Het ge recht houdt zich met eene zeer geheimzinni ge zaak bezig. Het gelijkvloers vail een huis in een del- grootste straten vaii Schaar beek, is bewoond door de eclitgenöplen X.. oii liet eerste verdiep door de eebtgenooten Y. Ofschoon de mannen met elkaar in «ene dhderneming geassocieerd zijn, heersqlite er geene vrede tussclien de twee families. M,X en mad. Y.. hadden nog al dikwijls! ruzie, terwijl de vrouwen nogal goed overeenkwa men. Het kwam uit dat Mad. X... ook niet veol over had voor baren man en dat zij alle morgenden in zijnen koffie vergift zou men gen. Dit kwam den man ter oore, die op zekeren dag zijn koffie deed ontleden door eenen apotheker. .Deze bevond dat er vergif in gemengd was. De man woigerdo eene klacht neer te leggen doch diende eeno vraag lot echtscheiding in en alzoo kwam alles ter oore van liet gerecht, dat de zaak grondig onderzoekt. Doodelijh ongeluk. Do Haechtsche steenweg werd Vrijdag namiddag door een sclirikkelijkongelukin opschuddinggebracht. Een 7-jarig knaapje, de kleine Albert Awou ters, wonende bij zijne ouders, Haecbtschen steenweg, 720, liep achter een rijtuig. Nabij De kapitein riep den bootsman en vroeg hem wat hij er van dacht. Mijn oud zeemansoog heeft het eiland ge zien, was het antwoord. Zeer goed, Flambard dat is een goede tijding, di.e gij my brengt. Zoo meen ik het ook, voegde Hector er bij we zullen er wel niet dicht langs varen, maar toch zullen we de frissche landlucht mogen inademen... Misschien zet zich een vo gel op onze masten en hoewel de streek mij onbekend is, zal ik haar toch mot vreugde mijn welkomgroet toezenden. Roscoff wendde het gelaat van Hector af, want hij dacht aan hot. wreede lot, dat hem don zelfden nacht beschoren zou zyn. Opnieuw vroeg hij aan Flambard, wanneer ze zoo dicht bij het eiland zouden genaderd zijn, dat men con boot kon boreiken. Niet voor middernacht, kapitein. Dan zal do Themis het anker uitwer pen... Bij het avondeten ging het dien dag rustig aan de officierstafel toe. Niemand sprak en had de burggraaf niet nu en clan de stilte on derbroken, men zou gewaand hebben zich in gezelschap te bevinden van personen die het spraakvermogen verloren hadden. Toen do dischgenooten heengingen, riep Roscoff den burggraaf in zijne kabien. Mijnheer de burggraaf, weet ge waar heen go op weg zijt Naar het ballingschap, kapitein. Naar den dood antwoordde Roscoff kortaf. Heb ik dan de belofte niet van Brutus AI leugens en bedrog. Waarom my dan het verblijf op de The mis aangewezen? —Om des te beter zijn misdadig doel te treffen. 83 24 MAART 4913 het gasthuis wilde bij het gaanpad oploopen, doch hij werd verrast en omverreden doot eenen automobiel, dien hij niet bad zien na deren. De stoker stopte onmiddellijk, nam liet kind op en droeg het 't gasthuis binnen* waar do doktoors bestatigden dat het den scbedol gekloven was en zijn leven in go- vaar verkeerde. De policie opende een on derzoek, waaruit spoedig blhek dat do ver antwoordelijkheid van den stoker niet in 't spol is. Elsene. Een aftruggelaar aangehoit- den. Een persoon, zich uitgevend als ingenieur op de werken dor verbinding Noord-Zuid, beloofde winstgevende plaatsen en eischte slechts eene... kleine borgstelling van 50 tot 100 fr. Dan liet hij van zich niet meer hooren. Zijne slachtoffers zijn talrijk. Donderdag avoyd herbegon bij zijn bedrog in eon koffiehuis op de KastelijnpTaatg, te Elsene, doch een zijner oude kliënten kloeg hom aan bij de politie. De aftrugge laar, geboortig van Gent, werd aangehouden on tor beschikking van het parket 0 sleld. Spiegels KadersVitraux Baguetten Werf.3, Aalst. Sloom fabriek in Gent 382 67 Antwerpen. Doodeljk ongeluk aan de dokken. Donderdag greep aan de Lefèb- vredok. een schrikkelijk ongeval plaats. Daar lag de stoomboot President Bunge en uit bet nevensliggende rijn schip Kolm 47 werden opliaalbakken met sleonen, in lioogergemeld schip geladen. Bij bet opha len van eenen geladen bak steenen, sloeg de ophaalbak over de reeling en kwam op hot novensliggend schip terecht, mei het gevolg dat lueol de vracht viel op den dokwerker Piet Jonckers, oud 23 jaar, wonende Breda- straat, 545, te Merxem. De ongolukkige was op den slag gedood. Dokter Arendt, ter plaats gekomen, kon nog enkel de dood vaststellen. Het lijk werd naar liet doodenhuis der Korte Dijkslraat overge bracht. Bij dit vreeselijk ongeval werd de dokwer ker A. Slootmaeckers, oud 30 jaar, wor.end« Turnhoulsche Baan, 77, te Dourne, zoozeei ontroerd, dat bij bewusteloos aan dok vai gonoemd schip viel. Sloutmoedige diefstal. Een stout moedige diefstal werd in de Zuidstatie ge pleegd. Tijdons den nacht hebben dieven een spoorwagen opengebroken en daaruit twee kassen en drie reiszakken gestolen. De schel men droegen buit buit in de eetzaal van het spoorwegpersoneel en braken daar do kassen open. Een dezer bevatte 450 uurwerken de andere 75 kilos kostbare haarkammen. De drie reiszakken waren met juweelen gevuld. Do adjunkt-kommissaris Sagaert heeft met den kommissaris dor Zuidslatie reeds ver schillende huiszoekingen gedaan, maar nog geen spoor ontdekt. Door den rièin van' een jachtwiel gevat. ïn de zagerij der gebroeders "Storms, gélegeh in dó Genuastraac, had Woensdag een org ongeluk plaatff. Rond 6 uro 's avöhffa werd do Ajarige Jan Van Kampen, wonende te Merxem, Eeckerschen jsteenw.eg 3,tusscli.en den riem van een zaag- mpcliien geyat en verscheidene malen mede- gesleurd. Wanneer men de machien bad stil gelegd, was bet slaohtoffbr de beide schou ders gebroken on kleeg insgelijks over in wendige pijnen. Do gekwetste is naar liet gasthuis gebracht. De policioofficier Ridder- beock heol't een onderzoek ingesteld. Het slachtoflerwas met zijne vest tussclien den riem gevat. Piano afgetruggeld. Donderdag morgend werden eon Hollandsche leurder, 61 jaar, en een orgelmaker, naar het ge rechtshof opgebracht. Beiden zijn beschul digd eene piano van 1000 fr. te hebben afgetruggeld ten nadeele van N. Rossi, de Merodestraat, te Sint Gillis. Na ondervraagd to zijn, werden de twee mannen ter beschik king van don prokureur dos Konings in de gevangenis opgesloten. Ik kan niet gelooven dat... Lees dit dan, zegde de kapitein, Hector bet bevel van Brutus overgevende. Gods wil geschiede... 't Zij zoo... Ik ben beroid Waartoe zij t ge bereid Toch niet om te sterven Wat zal er van Jufvrouw Yvonne goworden Gij zult haar den bruidschat ter band stellen, hernam Hector, en haar zeggen... De stem bleef hem in de keel steken en zijn oogleden werden vochtig. Ik beminde haar ja, ïk bad baar innig lief...! God bescherme haar Hebt ge niet van een bruidschat gespro ken, mijnheer de burggraaf Hector boog het hoofd, ontgespte een lede ren riem, dien hij om zyn middel droeg en legde dezen op tafel. Ziedaar, zegde bijtoen ik gevangen ge- nomon werd- droeg ik de diamauten van de erfgename Yvonne de Kéroulas in myn klee- deren genaaid bij mij... Antoon raadde myn geheim en bood zich aan voorloopig den schat in bewaring to nemen, uit vrees dat Noirot on zijn trawanten zouden vermoeden,, welk oon aanzienlijke som ik bij mij bad. Gij weet, dat men in de gevangenis niot meer naar mij omzag... Behalve op don dag uwer inscheping op de Themis Volkomon waar. Toen de wachters mij uit do gevangenis naar het huis van BrutuS geleidden en van daar naar het schip zouden brengen, deed hy in myn tegenwoordigheid de diamanten, dio ik hem ter bewaring had gegeven, in don lederen gordol, welke daar op tafel ligt. (Vervolgt,

De Volksstem | 1913 | | pagina 2