Oorlog in de Balkanen NIEDWSBER1CHTEW DE KAPITEIN Nog een lesidee! De misdaad van Ukkel 2 De scheiding tuesolien het openhaar minis terie en den onderzoeksrechter, is noodzake lijk. Al de rechtsgeleerden zijn liet daarover eens en het openbaar ministerie hooft zich wel gewacht daarop te antwoorden. De besluitselsn der verdediging verworpen Het Hof Heerst ee;i besluit-waarin gezegd wordt dat do inmenging van den prokureur des konings, zich bepaalde bij hot ondorzoe- ken ter plaats en het hijwonen der ondervra ging in het kabinet van den onderzoeksrech ter, en aangezien de beschuldigden bij hunne ondervraging door don voorzitter van hot lssi§enhof, geen verzet hebben aangetoekend tegen hunne in beschuldigingstelling, wordon le besluilselen verworpen. De ondervraging der getuigen De eerste getuige is M. DURBET, expert- rekenplichtigo, die uitleggingen geeft over den finantieelen toestand dor Vergouts. Van 1 Oktober 1911, tot 30 September 1912, heeft Gaston Vergouts ongeveer 13.000 frank gewonnen. Een agentschap bracht hem 11.693 fr. op, en een katholiek dagblad der stad betaalde hom 75 fr. per maand als sportreporter. Dit jaar heeft Gas ton Vergouts een verteer gemaakt van 18.000 fr., zoodat hij een tekort had van 5.000 fr. Daarbij komt nog dat Gaston eene schuld had van ongeveer 6.000 fr. aan zijne schoonmoeder. In verschilligo keeren had M. Delhcz,houder van het Café des Sports» gold geleend aan Gaston Vergouts, en ten slotte word daarvoor tusscheii Gaston Ver gouts on Delhez eene schuldbekentenis go- toekond van 8.000 fr., maar M. Delhez be weert dat Gaston hem 9.000 fr. schuldig was. Dezo schuld moest betaald worden na den verkoop van het huis van Gaston en in derdaad hij betaalde toen 4.000 fr., zoodat hij nog 4 of 5.000 fr. schuldig was. Deze schulden waron nochtans niet van aard om hom veel onaangenaamheden te .voroorzaken, maar Gaston had ook juweelen gekocht te Brussel, en een automobiel van 15.000 fr. Daarvoor moest hij op 30 Septem ber oen wissol betalen van 4.000 fr. en eer. andero in de maand December van 4.900 fr. Een wissol van 1000 mark van een hnis van Hamburg verviel rond hetzelfde tijdstip. Dat alles bewijst dat de geldelijke toestand van Gaston Vergouts, op hetoogenblik zijner aanhouding, niet schitterend was. Hij moest zoo wat rond de 8.500 fr. be talen waarvan hij geen cent bezat. In denlaalslon lijd, voor zijne aanhouding was Gaston Vergouts in onderhandeling met do Alinerva motorfabriek, voor de levering van 300.000 liters benzine. Dat zou aan Gaston eene zuivero winst van 3000 fr. ge laten hebben. Daarna worden do weisdoktors gehoord. M. VAN BEVER legt uit in welker too- •tand hot lijk van M. Provo gevonden werd. Ilot slachtoffer werd gedood door een ge weerschot adder liet rechteroor. Advokaat VERSPEYEN Werd'hij door een enkel schot gedood 1 M. VAN BEVER^ Ja oen schot. Gaston VERGOUTS. Ik heb nochtans twee soholon gehoord. Advokaat BERNARD vraagt of Richard niet minder ontwikkeld is dan Gaston, en of bij dozes invloed oiiot kon ondergaan heb ben. Do heer VAN BEVER. Noch de een, noch de ander is krankzinnig of ziek beiden aijn verantwoordelijk on waren- het ook op bol oogeublilc dor misdaad. Het is mogelijk dat Richard den invloed van zijn broeder beeft ondergaan, maar bij bevond zich niet in een dusdanigen toestand dat het hem ón mogelijk was daaraan te weerstaan. Advokaat MULS. Hot is ook mogelijk dat Gaston de invloed van Richard heeft on dergaan A- Beiden wisten wat zij deden. Advokaat VERSPEYEN. Heeft de MET DE BOOD33 HA.3Vr>E]M" (33° VERVOLG.) Telkens zij op 't punt waren in te slapen, werden zo plotselings door angstige droomeo wakker geschrikt, en het geklots der golven was voor hen als do kreet om erbarmiug van den ongelukkigen burggraaf de Kéroulas. 'i Meest van alloiL werd kapitein Roscoff door allerlei akelige schrikbeeldon bevangen. Telkens, als hij beproeft de oogen te slui ten, ziet hij in zijne verbeelding jufvrouw Yvonno do Kéroulas voor zich, die van hem baren Hector, haren beschermer en verloofde ©ppisellt, en de herinnering aan 't geen hij hoeft gedaan, gunt hem goen ©ogenblik rust en pijnigt on foltert hem zoozeer, dat hij bet in zijne hangmat niet kan uithouden. 't Wordt hein daar te benauwd in de enge "kriben door wanhoop aangegrepen, springt 'hij er uit. Hij gevoelt al het verschrikkelijke van zij nen toestand en beseft mek welke minachting men hom voortaan zal aanzion. Er>hoewel slechts uitvoerder geweest zijnde van een hem opgedragen last, is hij zich echter ten volle bewust, dat do monschen. voor wio hü zich niot kan rechtvoerdigen, hem van nu af aan met verachting zullen aanzion. Ongetwijfeld een allerpijnlijksten toestand voor don kloeken kapitein, die hem als waan zinnig maakt. Nauwelijks was do zon aan do kimme vor- schenen of Roscoff bevond zich reeds op 't dek. weisgeneesheer geen inlichtingen genomen over '1 familieleven dor twee beschuldigden. De heer VAN BEVER. Ja, en wij heb ben vernomen dat Richard zeer goed voor zijne vrouw was, terwijl hot g§drag van Gaston, in dit opzicht te wenschen over liet. Op de kleederen van Richard Vergouts werden bloedvlekken aangetroffen. Dal was menschenbloed. M. VAN DEUREN, weisdoktor, heeft ook do kleederen der betichten en het lijk onderzocht. Hij herhaalt nagenoeg de verklaringen van AI. Van Bever en zegt ook bloedvlekken gevonden te hebben op de kleoderen van Gaston Vergouts. Gaston VERGOUTS. Ik bloed dik wijls uit den neus, nu zelfs nog in het ge vang. Dat komt daarvan voort. M. CLAUS, wetsdoktor, heeft beide be tichten onderzocht. Beiden zijn ten volle verantwoordelijk en 't dient niet aangeno men te worden, dat een der twee. de andere zou beïnvloed hebben. Evenwel was Richard ondergeschikt voor wat de wilskracht be treft. M. BEULENS, scheidkundige, geeft ook uitleg over de bloedvlekken op do kleedoron der betichten. Dat deze vlekken van men schenbloed voortkomeu, is onbetwistbaar. Volgens hom is het mogelijk dat do bloed vlekken op de vest van Gaston Vergouts, van neusbloeden voortkomen. Hot verhoor wordt om 1 uur geheven. Namiddagzitting. Om 2 u. 10 m. wordt de zitting heropend. M. BRAIBANDT, juwolier te Brussel, geeft uitleg over don juweolhandcl welke hij met Gaston Vergouts had aangegaan. Volgens M. Braibandt is Gaston hem lot nu toe nog ongeveer 3000 fr. schuldig. Getuige verklaart, dal Hij rond het tijdstip dor mis daad geeno grootcre som ontving dan vroeger. M. BOEN, schriftkundige, geeft uitleg over het telegram, geleekend Karowsky, dat te Brussel afgegeven werd en geheel in drukletters werd geschreven. Volgens getuige moet liet telegram mol zware hand geschreven zijn, 't is te zeggen, dat degene die het opstelde, hard moest drukken op pen of potlood. Het is het schrift van Gaston. Advokaat VERSPEYEN. Ja zoo gaat het. Zijneer letters die niet gelijken, dan is het opzettolijlc gedaan, en als zij gelijken dan is hot een bewijs tegen Gaston. Nooin hon derd verschillige schriften in drukletters, allen zullen aan elkander gelijken, vooral wanneer er enkel hoofdletters gebezigd zijn, zooals hier hot geval is. M. BOEN. Indien ik niet zeker was van hetgeen ik verklaar, zóu ik het niet zöggqn. Getuige doot opmerken dat de A, de B, de C, de E. do T, de H, de komma's, de I zonder puntje enz. in liet telegram voor-' komende, wél dezelfde zijn, als de/.ë welke Gaston op hevel van den onderzoeksrechter le schrijven kreeg. Hij beweert ook dat zoo-, wel voor liet schrijven in druklioofdlolters als voor het gewoon schrift, dezelfde ken- le,ekens steeds voorkomen. Gaston VERGOUTS. Getuige is een oude gebuur met wien ik in oneenigheid was., 't Is daarom dat hij mij hier wil in liet verderf storten. Ten andere, indien het tele gram door mij geschreven werd, wanneer zou ik hot verzonden hebfron M. Boon be wijst niets met heel zijno redevoering over do letters. Advokaat MULS klaagt dat do deuren van hol assisenhof gesloton zijn. Hij vraagt dat er aan Gaston Vergouts akte zou ver leend worden, dat de zaak niet publiek ver handeld wordt. HET OPENBAAR MINISTERIE bestrijdt die vraag. Advokatenen dagbladschrijvers Flambard was bezig mot groote zorg eou sloep af te wasschen en te reinigen. lip zag den kapitein naderen, doch veinsde hem door «le drukte van liet werk niet to zien. Prachtig weer, sprak Roscoff met ge maakte opgeruimdheid. Prachtig weer, herhaalde Flambard kort weg. Wat deert u, Flambard vroog Roscoff, nieuwsgierig naar de oorzaak va» ziju ach terhoudendheid. Mij hindert niets, kapitein... ja... toch... Maar och, ieder meiisch gevoelt wol eens on aangename gewaarwordingen, waarvan men zich altijd geen rekenschap kan geven... Ik heb myn werk verricht cn al bon ik neer slachtig, daarom heeft niemand het recht zich hierover te beklagen dan Moucheron, wicu ik van tijd tot tijd een oorveeg toedien... En ik dan... voegde Roscoff er droefgees tig hij. Ik vraag u wel verschooning, kapitein, men kan wel snelle vorderingen maken on der de republiek, doch do hiërarchie en de tucht, zooals burger Gandalo zegt, bestaan nog altijd. Trouwens wat bekommert ge u over de neerslachtigheid van ecnen matroos Wanneer deze van een vriend is Een vriend welnu, spreken we eens als vrienden men bemint elkander omdat men meent elkaar te keuiien, men geeft voor de taal van het hart te spreken... vervolgens wordt do bootsman kapitein en do scheep- meester blijft 't geen hij is, on do vriendschap. Flambard, bon ik dan sedert myne be- vordoring tot- (commandant trotschor gewor den Waarom ondervraagt ge me toch, kapi tein vroeg Flambard opgewonden, ik doe u immers geen v or wij ten DE VOLKSSTEM zijn toegelaten,ook het publiek voor zooveel plaatsen beschikbaar zijn. Bij arrest van het Hof wordt die vraag tot het verleenen van akte.niet toegestaan. Om 3 ure 1/2 ure wordt de zitting voor een kwart uurs geschorst. Bij de herneming wordt de heer onder zoeksrechler teruggeroepen ten einde uitleg le geven over eeno loiter van hot geschrift van Gaston. Nog incidenten. M. DHONDT, werktuigkundige, heeft het schrijfmachien van M. Flument nagezien en is tot de slotsom gekomen dat do kaart, ge vonden op Int lijk van' M. Provo-en geleo- kend Karowsky op ditmachieu worden geschreven. Al dezolfffe gebreken aan do letters komen or op voor. Dio kwestie hóeft dit'belang, dat den Zon dag voor de misdaad bij Flainent eene kaart geschreven werd door'Gaston. Hij beweert dat ze niet voor M. Provo bestemd was maar geeft geen naaul op van don bestem meling. Nogmaals ontstaat eene langdurige be twisting lusschon verdedigers en experten. De verdedigingheeft èp eigen verantwoor delijkheid eon desküh^ige aangesteld, den lioerVAN KESSEL, wel'kttiigkundigé. Deze getuige zegt juist het tegenovergestelde van zijn voorganger. Wanneer do letter vet of mager drukt komt dit niet bij het inaehien, maar het ligt aan den persoon die zo gebruikt, naarmate hij hard of stil-klopt. De zitting wordt om 5rure geheven. Heden, om 10 ure, zal het getuigenver hoor worden voortgezet! Andrinopel is gevallen Tchataldja zou pok in handen der Buigaren zijn De laatste telegram'n/en deden hot voor zien. Andrinopel is in dè' handen der Bulga ren. Deze zijn met liürthe troepen in de stad gedrongen, en Chrukri Paclia heeft zich to 2 ure van den namiddag aan generaal Ivanof ovorgegoven. Gelukwenschen aan generaal Savóf M. Guechof, voorzitter van den Bulgaar- sclien ministerraad,heeft aan generaal Savof een.telegram gestuurd om hom en zijn leger geluk to wenschen, om don schoonen uitslag door zijn leger te Andrinopel bekomen. Generaal Savof heeft daarop geantwoord, dat zoo er vordienslen zijn,dio door alle Bul garen gedeeld worden, van don eonvoudigen soldaat tot do generaals iedereen heeft zijn best gedaan om de taak te vervullen die hun door don koning en door het landsbestuur werd opgelegd. Zoo vervulde iedereen zijnen plicht'hot leger doofde wapens en het landsbestuur door do 'potfifielt. De begeestering in Rusland Woensdag namiddag) gaf men aan den voorzitter der Douma eon telegram, don val van Andrinopel aankondigende. Dat nieuws verspreidde zich zeer bliksem snel in do zaal én verwekte eene buitenge wone begeestering. Een redenaar eindigde aanstonds zijne redevoering. De algevaardig- digdo Krupenski beklop het spreekgestoelte on riep uit Andrinopel is gevallen. IJourra Daarop begon een eindelooze en donderen- do applaus. Volksvertegenwoordigers en toeschouwers jubeldeiijal te zamen. Tchataldja zou ook in handen der Bulgaren zijn Do dagbladen van Lénden zeggen dat hel Bnlgaarsch gezantschap van Londen oen telegram heeft onlvanffon, volgens hetwelk Roscoff trad bij dez^, woorden verbaasd en ontsteld achteruit cu verwijderde zich lang zaam. De officiers gingen naar 't achterdek, stap ten voorbij den kapitein en groetten hem stil zwijgend, als wilden étj een oerbiedigen af stand tusschcn hem ondbrhoudon. Plotseling riep de Waclit in don mastEen schip onder den wind.r Aan weikon kaiit vröog Roscoff haas tig. Aan bakboordzijde, werd er geantwoord. Eindelijk mompeldo Roscoff, zal ik eeïi der beschuldigingen kunnen afwerpen, welke men mij onrechtvaardig! aantijgt. De kapitein nam zijp scheepsroeper en met eene stom, die men zelfs boven den storm wind zou bobben gehoord, riep hij Alle zei len bij b' Zie, zegde een officier töt Granier, zou men vandaag plan hebben met de Engelschen handgemeen te wordep Dat dunkt mij ook, antwoordde deze. Mij goed, want ik wil wel eens zien uit welk hout do kapitein gesneden is. Iletbodoelde schip was een rank, snelzei lend Engelsch fregat, langs alle kanten van kanonnon voorzien. Het begreep do bedoeling van do Themis en scliëön boreid, den strijd to aanvaarden. Kanonniers, aan ,tle stukken 1 klonk liet andermaal. t, De oude matrozen, wrovet zich van vreugde de handen, de jonge officiers namen een krijgs- haftigo houding aaiieir in hunne verbeelding waren zij reeds in een bloedig govecht gewik keld. Roscoff goleok op 'teen ouden in zijn kooi getergde» leeuw, brandend van ongeduld om den eersten vijand den boste met zyn tanden na een hevig gevecht dat twoe dagen duurdo Tchataldja zich aan de Bulgaren heeft over gegeven. Door wiewordtde Hamidié bevoorradigd Te Athenen verklaart men ronduit dat het niet do Duitsche stoomer Eriningard is dio don Hamidié bevoorradigd, maar wel een Ooslenrijksch schip do bevoorrading zou gebeuren in volle zee. De val van Andrinopel en de dagbladpers van Weenen Do dagbladen brengen huldo aan de held haftige verdediging van de Turken en zijn van meening dat de val van Andrinopel den vrede zal verhaasten. Naar de Wiener Algemeine Zeilung, zou men te Weenen besloten hebben zoo het be- helog van Scutari niet gelieven wordt, aan stonds maatregelen te nemen om lot daar te komon. De vreugde te Sofia De inneming van Andrinopel werd te Sofia aangekondigd door 21 kanonschoten en door eene uitbundige algemeene vreuijdo. De stralen zijn vol van eene joelende menigte. De klokken der kerken luidon zonder op houden. Goneraal Ivanof heeft aan den op perbevelhebber Savof oen snelhericht ge stuurd, volgens hetwelk hij de overgave liad ontvangen van Gbukri. pyclia en van al zijne stefofficieren. Naar dat zelfde bericht had hij ook een bevelhebber der stad aange duid en deze zal alle noodige maatregelen nemen om de orde te handhaven. Genoraal Ivanof zal toekomenden Donderdag zijno intrede doen in An Irinopel. Vergadering der afgezanten te Londen Woensdagnamiddag kwam de vergadering der afgezanten samen te Londen. Do voor- stelleu van Oostenrijk, aangaande de grenzen van 't toekomstig Albanië werden door allo mogendheden aanvaard. De vertegenwoor digers der grooto Europeesche mogendheden te Belgrado en te Celtigne zullen nu hevel krijgen de landsbesturen van Servië cn van Montenegro aanstonds op de hoogte te bren gen van dat besluit. Do ondervraging van den vermoedelijlten moordenaar Beslebroer, de verdachte, ondervraagd over het geld dat hij in zijn bozit had, heeft verklaard dat hij het ontvangen had van eeuen vriend. En wie is die vriend vroeg de onder zoeksrechter. Zulks zult go nooit van mij vernemen, klonk hot antwoord. Toon men sprak over de verplaatsingen, die hij gedaan had, antwoordde hij den onderzoeksrechter dat hij" vrij was to -gaan waar hij wilde en daar niemand rekenschap moest van geven. Ik ben anarchist, vervolgde hij, doch ken u noch Iemand liet recht toe een onderzoek le doen over mijn privaat leven. Denk dan ook niet inlichtingen van mij to bekomen. Brussel.-— Moordpoging in de Zuidstatie. De schoenmaker Paul R. van Chatelet, had zich var. zijne vrouw gescheiden, ton ge volge vqn herhaalde twisten, en deze was te Vorst komen verblijven. Alle pogingen tot verzoening worden door haar afgewezen. Toen ze nu Dinsdag avond met bare dochter en dozos verloofde uit Chalelineau weer keerde te Brussel, in do Zuidslalie, zag zij daar plots haar man, dio een revolver op haar richtte. Do vont kon worden ontwapend, vóór hij den tijd had over le drukken. R... werd aan gehouden. Akelige ontdekking. De 50jarigo weduwe Tillomans, welke alleen op een zol- te verscheuren. Flambard drukte Faribole de hand en terwijl de trommelaar zich goreed hield tot het slaan van den aanval, speelde Guilanek een krijgslied op zijn fluit, begeleid door de opwekkende stem van Moucheron. De geheele manschap, in kleine groepen onder aanvoering van oen officier vmdeeld, ging zooveel mogelijk de bewegingen van het vijandelijk schip na. De kapitein ging langs de in gelid staande manschap met te vreden blik, toen een offi cier hem naderden» eorbiedig verzocht de zes matrozen nog in kluisters geslagen, vrij to laten, enkel om deel te kunnen nemen aan het govecht. Komaan, ontsla ze uit de boeien ant woordde Roscoff, want meent niet, dat ik uit persoonlijke wraak het vaderland van goede verdedigers zou willen berooven Eenige oogenblikken later verschenen de vrijgelatenon op het dek. Kapitein riepen ze eenparig, wij be danken u voor uw goedheid, we gaan. thans onze schuld met ons bloed uitwisschen Men zal zien, of gij meent wat ge zegt in elk geval vergrijpt u nooit meer aan do tucht indien ge goede republiekeineu wilt zijn. Andermaal klonk het bevel van Roscoff Men steke de Themis in vlaggenilos, do zwarte vlag met de Phrygisehe muts in den grootcn mast, do roode in den bazaan en do driekleurige in de ra Toen dezo orders waren uitgevoerd hernam Roscoff- Iedereen opzijn post. Er volgdo een geroffel der trom en officiers en matroozen begaven zicb onmidilelijk daar, waar hun plicht hen riep. Vlugge en onverschrokken kanonniers bc- «lienden de stukken, en terwijl matrozen eu 28 MAART 1913 mwa-b dorkamerkon van den Andorlechtschen steen weg woont.werd aldaar door haar zoon dood gevonden. Zij was reeds vijf dagen vroeger aan hartziekte gestorven. Meisje verdwenen. De policie van Brussel heeft in allo richtingen het signale ment gezondon van Albertine Bourot, sclio- liersier, oud 12 jaar, se'dert Zaterdag 11, spoorloos verdwenen uit de ouderlijke wo ning, Gietorstraat, 2. Doodelijkeval. De genaamde Willem Tondeur, Gierstraat, die Zondag avond ten zijnont van den trap viel en zich den schedel brak, ia Dinsdag morgend in het gasthuis overleden. Twee vrouwen getoond. Dinsdag avond vielen kisten van een verhuiswagen in de Lakenstraat. Tweo vrouwen, wonende in do Post- en Cyprcsboomstraat, werden er door getroffen cn erg gekwetst. Na verzor ging .door eon dokter, werden beiden naar hunne woning teruggebracht. De policie der 3° afdeoling hoeft een onderzoek ingesteld en proces-verbaal opgemaakt. Botsing. - Beokaert Raymond, woon achtig te Schaarbeek, Gaucherelstraat, 137, kwam met zijn rijwiel afgereden in de Leu- venscheslroat. Juist kwam er een automo biel op den hoek der Verkensmarkt in volle vaart en botsto op Beekaert. Zijn rijwiel werd gansch verbrijzold de autogeleider reed voort. Hel nummer is gekend. Brand.Inde borstelfabriek Huns- sens, Lange Molenstraat, ontstond brand. Do pompiers waren spoedig ter plaats. Na een halve uur werkons waren zij meester van den brand. Geplunderd. M. M.« vertrok voor 4 dagen naar Oostende om aldaar de Paasch- feesten door te brengen. Dinsdagavond keer de hij weor en stelde vast dat zijne kamers, St-Goriksplaats, werden bezocht door dieven, Juweelen, waarden, kleedingslulckon, linnen, enz., werden gestolen. De policie der nieuwe Graanmarkt onderzoekt de zaak. Tijdons hippie afwezigheid drongen dieven in de woning der eclitgenooten X..., Lakenstraat 107 en legden er de hand op eene verzameling juweelen. Zij namen ook twee olifantstanden mee die 600 fr. waarde hebben alsook een Kongoleesclien papegaai. De policie zoekt die stoutmoedige inbrekors op. Botsing tusschen auto en rijtuig. - Dinsdag avond, om 11 ure, had er op do Re- gontlaan, een botsing plaats, tusschen liet rijtuig gevoerd door den koetsier De Craond en een heeronauto. Het rijtuig werd omgeworpen en de koet sier De Craeno, zwaar gewond. Hij werd ter verpleging naar het St. Jansgaslliuis ge bracht. Thienen. De ontploffing. De toe stand van de gok.wetslen der ontploffing welke plaats had in do-« Ruffinerie Tirle- montoise, is zeer bevrodigeud en alle ge vaar is verdwenen. Om zich een denkbeeld te kunnen vormen van liet gé wol d dor ont ploffing,, is.het noodig te* weten dat honder den vierkaiito meters van hot dak werden vernield. De akool is do groote vijand van het volk do Chicoree dei* Trappisten Vincart i§ zijn groote vriend. 1500 St Jans-Molenbeek. Erg ongeluk. - Mevr. Pelgrims, wonend in de Harmonie- straat, ging Woensdag rnorgend over den Antwerpschen steenweg, een kindje van eenige maanden in hare armen dragend. Eensklaps werd zij verrast en omgeworpen door oen auio-taxi. Moeder on kind werden eenige meiers ver geworpen. Men nam hei don op, erg gekneusd op gansch het lichaam. De slachtoffers werden verzorgd in eene apotheek en vervolgens terug naar hunne geleid. De politie heeft een onderzoek inge steld om de verantwoordelijke personen van het ongeval to ontdekken. Doodelijh ongeluk. Een paehter van Ganshoren, Egide Van do Veide, 53 jaar soldaten nu in slagorde geschaard stonden^- wachtten zo vol ongeduld de bevelou van hu» officiers af. Deze hadden den degen inde hand en in den gordel om bun middel stak oen koppel geladen pistolen, Roscoff wandelde met vasten tred op het dek. nu eens met zfin verrokijker de bewe? gingen van 't vijandelijk schip nagaande, dan weêr mot zijn scheepsroeper een nieuw bevel gevende. Daar lost de Tiiemis het eerste kanonschot. Men beantwoordt hot terstond cn do weder- zijdsche be6ohioti»gneemt voorgoed een aan vang. Moucheron reikt aan do kanonniers de kar doezen en telkens laat hü een vreugdekreet hoor en, wanneer een kanonkogel doel treft. Roscoff bemerkt weldra dat, boe juist de ka nonnen ook gericht r.yn, de kogels weinig vernieling op de Jenny veroorzaken, doordion de draagkracht zyner vuurmonden niet ver genoeg reikt. Verduiveld riep hij opgewonden uit* zoo komt er een begin noch einde, en onze voorraad kruit is toch reeds gering genoegi Wy moeten zoo spoedig mogelijk effen reke ning maken mot die ellendige Engelschen. Derhalve gelastte hy om do Themis recht op de Jenny aan to houden. Ondër een voortdu rend vuren was men eindelijk zoo dicht mo gelijk 't vyandclijk vaartuig genaderd en wel dra verwarde de boegspriet in het touwwerk van den fokkenmast van do Jenny. Enteren, mannen, entoren riep Ros coff, volgt mij allen en in één sprong was hij aan boord van liet Engolsche schip. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2