Oorlog in de Balkanen Brnsselsclio 'Kiekskens BtfJos. Notermans^ll?» Een incident DE KAPITEIN Veranderingen in hei Ministerie- Wisselvalligheden van 's aenschenleven OevoelGn van een koDlmijnbastuur- der nopens de werkstaking t MoedvleUken op iijr.o broek gevonden had. tijdens den nacht eegdo hij mij, dat hij gezien had hoe zijn broeder M. Provo ver moordde. Hij had zulk* nog aan den onder- joektrechter niot durven verklaren. HET OPENBAARMINISTERIE. Ehwel Richard, waarom hebt gij altijd beweerd, jat Provo dood was, loon gij hom zaagt RICHARD. Ik heb gezegd dat hij lt*rvend was. ADVOKAAT VERSPEYEN. Heeft Richard niet gezegd, dat Gaalon hem de nweelen gegeven had, te Bouchout, daags la de misdaad GETUIGE Ja. OPENBAAR MINISTERIE. Het is l»el op de plaats door Riohard op het plan langeduid, dat gij de juwcelen ontdekte!. GETUIGE. Ja zij zaten in eene kinder kous verborgen. Gaston VERGOUTS Ik moet do getui ge bedanken om zijne onpartijdigheid en zijn rechtzinnigheid. Zonder hem zou ik nog zoo zwaar verdacht worden als te voren. Een drietal autogolciders, die zaken deden met Gaston Vergouls geven daarover uitleg. M M. VAN RYSSEGHEM, ondernemer Frans VERLINDEN, kampioen-wielrijder en eenige andere personen getuigen, dat zij mot Gaston gaan jagen zijn don Donderdag na do misdaad, Gaston Vergouts schoen zeer aandachtig de hoersters te bezien. M.VAN OSTAYEN heeft vroeger Gaston Vorgouts gekend. Deze scheen hom een eer lijk jongeling. Advokaat VERSPEYEN Was het een verkwister GETUIGE Ik denk het niet. L»e volgende getuige is M. Ilomans, schoonbroeder van Gaston Vergouts. M.VEYSPEYEN vraagt dat deze getuige niet zou gehoord worden, daar de wet zulks niet toelaat. OPENBAAR MINISTERIE. Ik heb er geen belang bij deze getuige toh ooren. De voorzitter mag hem doen hooren als hij wil. Advokaat MULS. Volgens de "verkla ring van don onderzoeksrechter heeft hij tij dens hot onderzoek eene belangrijke rol ge speeld. Om den onderzoeksrechter dus niet te kwetsen, zou do getuige moeten gehoord worden. Advokaat BERNARD. Het is hier geen geluigo, maar iemand die tegen ons dezelfde rol speelde als het openbaar mi nisterie. M. DE VOORZITTER. M. Homans tal gehoord worden ten titel van inlichting. M. MULS. Hoeveel geld heeft Gaston aan zijne vrouw gestuurd na zijne aanhou ding. GETUIGE. 700 frank. M. MULS. Hoeft Gaston u gezegd waar de diamanten verborgen waren GETUIGE. Slechts voor een pakje. Richard had het hem daags te voron te Rrecht gezegd. Hij kon de juiste plaats niot aanduiden. OPENBAAR MINISTERIE. Heeft Gaston u gezegd de diamanten aan den on derzoeksrechter te geven GETUIGE. Neen. Ilij heeft alleen ge legd dat ik ze moest zenden. M. MULS. Heeft M. Homans niet ge zien dat er eene opening was in d© haag van den hof te Edegem. GETUIGE. Ja en deze opening was er Biet den dag der aanhouding. OPENBAAR MINISTERIE. Hebt] gij de zaken van Gaston overgenomen GETUIGE. Niot heel en al. Advokaat VERSPEYN Ik wil doen opmerken dat Homans verklaard heeft veel in den hof van Gaston te worken. MET DB- BOODE3 (35* VERVOLG.) De kapitein beval onmiddelijk alles door te hakken wat de tweo schepen vereenigde, waarna do Themis zich ijlings gereed maakte de Jenny te ontvluchtten, toon onder bet we derzijdse!) beschieten der oorlogsbodems de vlammen reeds de engelsche fregat likten. Zij beproefde alsdan, zich aan de Tiiemis vast te klampen en op haar het vuur over te brengen, maar de manschap verijdelde met 0o bijl in de liand daartoe elke poging. Men moest zich haasten zich zoo spoedig mogelijk te verwijderen, want weldra zouden le vlammen zich aan de poeierkamer mede leden en de Jenny met geweldigen slag uit elkaar doen springen, waardoor de Themis in Det grootste govaar kon verkeeren. Het brandend gevaarte leverde een grootsch sn schrikwekkend schouwspel op. Voor de dapperen evenwel, die het schip verdedigd hadden, was allo redding onmoge lijk. Zij schenen gelaten den dood af te wach ten, en toen de ontploffing volgde en de bran dende deelon van de fregat, vermengd met menschelijke ledematen in de lucht geslin gerd, ver over de zee neerstreken, zag mep menig fransch matroos een traan uit het oog rollon. Do bemanning van de Tiiemis, hoewel zege- Vierend, had zware verliezen geleden on hare eerste zorg, na de gelukwenschiug over de behaalde zege, tusschen oversten en onderge- GETUIGE Ht zal a zeggen waarom.... M. VERSPEYEN Ik vraag u geenen uitleg. Er wordt nog een getuige gehoord ton voordoele van Richard, waarna de zitting geheven wordt, daar er goene getuigen meer aanwezig zijn. Zie de morgendzitting van Zaterdag, op de 3e bladzijde De Koning der Bulgaren te Andrinopel Zoo haast do koning dor Bulgaren do lijding vernam vau de inneming van Andri nopel, naderde hij per trein de stad. Do Turkon hadden gepoogd do brug te doen springen langswaar de spoorbaan in do stad dringt. Zij gelukten er enkel gedeeltelijk in. Daarom werd koning Ferdinand nochtans verplicht langs de groole baan zijne intrede in de stad te doen. Hij trok door eene dubbele en eindelooze rij van krijgsgevangenen. De koning werd op geestdriftige wijze onthaald. Daarna trok hij naar den militairen club waar Chukri pacha met zijn staf gevangen zitten. Chukri pacha reikte aan koning Ferdinand zijnen degen over. Maar de koning schonk hem dien aanstonds terug en wenschte Chukri pacha geluk, om de heldhaftige verdediging van de stad. Verhaal van generaal Ivanoff M. Guechof, president van den Bulgaar- schen ministerraad heeft van generaal Ivanoff het volgend telegram ontvangen uit Andrinopel Andrinopel is gevallen nadat de Bulgaren groote vorliezen hadden ondergaan en zij den 26 Maart om 10 uren van den morgend meester waren van al de forten vau het Oosten. Op dat oogenblik bevonden zich de andere Bulgaren en de Serviërs nog zeor verre van de forten. Ten andere hunne krijgsverrichtingen hadden maar voör doel den vijand te verschalken. Na den val van den sektor van het Oosten gaf Chukri pacha bevel allen weerstand te slaken. Generaal Ivanoff heeft van wege generaal Stepanorilch volgend telegram ontvangen Met al do vurigheid on de broederlijk heid van het Servisch leger wensch ik u geluk, u en uwo troepen, omdat gij den ijzeren tegenstand hebt gebroken van het Turksche monster. Eere aan u en aan hen Men zal aanmerken dat die tolegram cn dit verhaal nogal merkelijk verschillen van de zienswijze die wij gisteron avond in onzo Laatste Berichten» mededeelden. He toestand was nog verre van hopeloos De toestand der stad was bij lange nog zoo hopeloos niet, dan men wel hem af schilderde. De ontberingen zullen niet zoo groot goweest zijn. De Turken hebben ook eene voorraadschuur in brand gestoken, waar zich eene groole hoeveelheid graan bevond. Do Turken vooraleer zich over te geven verbrijzelden hunne geworen en de den do paarden door den kop schieten, om te beletten dat zij in handen violen der Bul garen. Bulgaren en Serviërs zijn in de stad gelo geerd. Hun geestestoestand is opperbest. Do militaire overheid heeft al hare voor zorgen genomon om do orde op volmaakte wijze to handhaven. De consuls hebben daar omtrent hunne volle tevredenheid uitgo- drukt. Drij zwarte wolken. Zal de Montenegro do wensch en van Eu ropa aangaande Scutari inwilligen? Wat gaat er gebeuren moest Montenegro het beleg voortzotten er zich meester maken van de plaats, hetgene toch ook niet onmo gelijk is Zulks zou heol zeker do Europee- schikten gewisseld, was de gewonden te ver plegen en de doodeu te tellen. Terwijl men de gewonden in de groote ka juit bracht, wandelde Roscoff op het dek en waschte zich het mot bloed en kruitdamp be smeurde gelaat en de handen. Om zijn eigen wonden bekommerde hy zich niet en spoedde zich Daar de plaats, waar hij Guilanek had neergelegd en zag hem met diep© droefheid aan. Arm, dierbaar kind zuchtte hij, ik had u beloofd... en tegelijk wierp liij zich op do knieën en legde de rechterhand op zijn hart. Goddank, het klopt nog riep hij ver heugd uit, het klopt nog Terstond maakte hij de klederen van den knaap los, onderzocht de wonden en kon or helaas vijf vinden, die door kogels waren veroorzaakt. Met do rechterhand hield Guilanek de en gelsche vlag nog altijd aan zijn hart gedrukt. Roscoff waschte de slapen van zijnen neef met koud w ater, ontdeed hem van zijn boven kleed on beproefde zijn hemd los to maken, doch te vergeefs. Guilanek hiold het kramp achtig tegen zijn boezem vast. Zorgvuldig sneed Roscoff toen met zijn zak mes hot hemd los cn het bloedend doorschoten bovenlijf vertoonde zich geheel. Behoedzaam waschte hij do wonden uit en legde er een voorloopig verhand op. De frischheid van het water en de pijn, ver oorzaakt door de ondergane behandeling, wekten de levensgeesten van den jongen weer op. Hy opende langzaam do oogou en zag Roscoff voor zich. Gij inoet u niot bedroefd maken, oom, stamelde Guilaneli, ik was immers maar «en jongen, on do goede God laat my don dood vau een matroos sterven..* Aau moeder zult DE VOLKSSTEM sche mogendheden in <j,enen moeilijken toe stand plaatsen. Tweede vraagpunt. Men is in de ofïicieele kringen heel ifïit ongerust aangaande de mogelijke inzichten der Bulgaren Zijn zij voornemens naar Constantiuopel vooruit te dringen en daar hunne vredesvoorwaarden aan de Turkon op te leggen Derde onweerswolk Albanië blijft altijd een groot vraagpunt omdat de zuidergren zen verre van bepaald zijn. Griekenland vraagt een grooter doe), vele mogendheden steunen het land daarin. Van den anderen kant zoekt men nog altijd naar eene schade loosstelling aan Montenegro aan te bieden, in ruiling van Scutari. Een buit van 7,000,000 pond sterling Een telegram uit Bèlgrado meldt dat de oorlogsbuit van Andrinopel eeiie waarde heeft van ongeveer 7,000.000 pond sterling of 175 miilioen fr. De moeite waard De buit zal verdeeld worden tusschen Balgarië en Servië. De bemiddeling der mogendheden Naar inlichtingen aan de dagbladen van Londen medegedeeld, jvorz^kert men dal Bulgarië liet voorstel jran bemiddeling der Europe^scho mogendheden aanvaardt, uit genomen wat aangaat de schadeloosstelling en degrenlijn. Aanvaarden de mogendheden het princiep der schadeloosstelling, dan zal Bulgarië hen vrij laten het bedrag dier schadeloosstelling to bepalen. Van den anderen kant Bulgarië wil ook de verbintenis aangaan, geenen voet te zetten op de zee van Marmar^ indien do mogend heden de grenslijn Midia-Saros aanvaardon. Daar Turkijë schijnb.uiot te willen geloo- ven, dat het verslagen werd, zal Bulgarië misschien wel gedwongen zijn door de lijnen van Tchataldja te breken. Zulks zal weldra geTuren, indien de Tur ken de vredevoorwaa$len niet aanvaarden. no Brussel 28-3-13. Wij slaan voor een© verandoring iu het Ministerie. x.. M. de Broqueville za^het ministerie van Oorlog verlaten en het besluur in handen nemen van Buitenlandsche zaken, waar nu M. Davignon zetelt die sedert lang de be geerte heeft te kennen gegeven aan de ande ren die taak over te laten en zelf een weinig le mogen ruslen. Ik heb u roeds verwittigd dat de koning voornemens was aan M. de Broqueville een ministerie toe te vertroeven dat hem meer tijd >.ou hebben overgelaten lijk het past aan een Kabinotshoofd. Zoo doende zou ook dè wer.sch van den koning volbracht zijn. 1 De nieuwe titularis van het oorlogsmini sterie zou een generaal zijn. Ten andere men heeft altijd beweerd dat M. do Bro queville dat ministorio slcchis heeft in ban don genomon om de nieuwe legerhorvorming le doon stommen. Dat doze nieuwe wet zal gestemd worden zulks lijdt nu geen lwijlui meer en van dat oohonblik af blijkt do tegenwoordigheid van M. de Broqueville aan. het ministerie van Oorlog zoo noodig niet meer. Men verzekert mij daj die verandering in het Ministerie zal plaats hebben vóór de heropening der Kamers,, Ik bracht de Paaschdpgen aan de kust van de zee door. Ik heb zo doorkruist van Weslend© tot Zeehrug^V en niettegenstaaiw ge zeggen, dat ik mijn plicht gedaan heb... en aan de regeering, dat ik de vijandelijke vlag heb weggenomen... Zoodra men de kerken weor opbouwt, oom lief; hang dan het vaan del als een cx-voto in hert huis Gods op... Hier is een gouden ring, afkömstig van den burg graaf de Kéroujas, wélken hij my opdien avond gegeven heeft... toon... ik de aria van Jufvr. Yvonne voor hom gespeeld heb... draag hem altijd... En mijne fiiiit zult gij aan mijne diurbare moeder teruggeven, opdat zij telkens als zij ze ziet, aan haar Guilanek denke... Neen, riep RoscotTuit, neeo, brave jon gen, gij zult nog niet stepven Ja wel, oom... ik gevoel het al te goed... ik ga sterven... bid met mij... want ik ben toch altijd oen goed kristen goweest... God moge mij genadig wezen... De bleeko lippon van Guilanek prevelden het Wees-gegroet. Roscoff antwoordde: Nu en in het uur Van onzen dood... her haalde de stervonde, ön met gebroken stem vervolgde hij Hoero Jezus, mijn Verlosser... help mij... II. Maagd Maria, Ster der zee... Deur des hemels... kom my ter hulp... Och oom... 't is met mij gedaan... Maar nog... een woord van u... Zeg mijü.. bij uwen patroon... den II. Petrus... of gij... Ik beloof u plechtig de waarheid te zeg gen, hernam RoscotT met betraande oogen en uw lesten wil te volbrengen. Zeg mij dan... of... en plotseling hield do stervendo op wat hij wilde zeggen scheen niet over zijne blauwe lippen heen te kunnen, zonder hem een Diouwe maar alterpijnlyksto wond te slaan. Spreok, mijn jongen* zegdo Roscoff, spreek vrij... Oom, hebt gij den burggraaf de Kóroulas niet.,, vermoord I' de het onzeker weder was or daar reeds veel volk. Ik drukte daarom mijne verwonde ring uil. Maar een oude inwoner van Oostende antwoordde mij. Zulks moet u niot verwonderen. Immers mei Kerstmis waren er al schrikkelijk veel vreemdelingen. Ten andere iedereen weet toch ook wel door ondervinding dat het aan do kusten der zee allijd zachter en aange namer is dan in het binnenland. De thermo meter wijst hier altijd eon of tweo graden meer aan Twee aardige ontmoetingen heb ik gedaan. Weet go wat een der grootste hotelhou ders van Oostende vroeger jaren was Dierentemmer; en zijne vrouw dierentem- sler. Ik heb de bewijzen in mijno handen ge had van hetgeen ik u daar zeg. Daarbij noch Mijnheer noch Madame schamen zich om het luidop te bekennen. Tweede ontmoeting «en inwoner van Marseille die hier nu zijn kost verdient met vischlijnen te verhuren en krabnclten. Voor twintig jaar was hij herder in de Zuider Alpen. Tijdens de groote werken aan de zeehaven, was hij naar hier overgeko men en hij is er gebleven. Hij bekende overigens zeer gelukkig te zijn -d'être trés contong de song sorte» -dat hij niomamls lot benijdde en aan de kusten van ons land zou willen sterven hebben, HAROLD. Os vrouwen der mijnwerkers tegen de staking. Het eenige wat de leiders der werksta king zullen bekomen wordt op de volgende "wijze in de liberale Gazelle, uiteengezot door M. Barbaix, koolmijnbestuurder in den bassijn van Charleroi. Deze werkstaking zal spijtige gevolgen hebben. E*ne werkstaking beteekent voor ons, de beschadiging der worven. De gale rijen lijden er door, het is schade langs alle kanten. En er is niets aan to doen. Wij zouden mogen beloven wat wij willen, het zou nutteloos zijn, want deze die op den bodem der mijn werken willen de werksta king, en willen ze ten allen prijze.Do lootten zijn nochtans nooit zoo goed geweost als nu. Zij boloopen gewoonlijk tot zes, zeven frank en meer. In de laatste veertien dagen waren er die tien frank per dag ontvingen, voor eene aan wezigheid van 9 uren en 7 uren werk. De loonen zijn veel meer verhoogd dan de prijs der kolen en bereiken tot 70 0/0 van de uilbatingskosten der mijnen. Dit wil zeggen dat zij eene buitengewone belangrijkheid hebben,.eenen invloed veel grooter dan in de andere nijverheden. Verders vrees ik dat deze werkstaking niot vreedzaam zal zijn. Ik geloof niot dat, do werklieden er ernstig zijn op voorbereid. Volo handelaars klagon dat zij nu nog niet betaald worden zij zullen hunne winkels en magazijnen sluiten en dan zal 't er op zijn. Een oneindig getal werklieden zullon sta ken logen hunne goesting er zullon aansla gen zijn op de vrijheid van den arbeid on de revolvers zullen voor den dag komen, want elk is er van voorzien... en dan zal men do onlusten moeton beteugelon. Hetzelfde blad vermeldt dat een andere koolmijnbssluurder zegde De vrouwen zijn togen de werkstaking. Zij zeggen dat hun man toch eene slem heeft, zelfs twee en somtijds drie stemmen, en vin don dat hot in zulUo omstandigheden eene dwaasheid is daarom honger en ontberingen te lijden. Zelfs in den gewonen lijd, ondanks de hooge dagloonen moeton er vele hun best doen om toe te komon, want er wordt veel in drank verkwist. Ontsteld bij deze woorden, overtoog een bleeke kleur Roscoffs gelaathij herstelde zich nochtans spoedig, boog aan bet oor van het kind en fluisterde hem eenige woorden toe. Guilanek sloeg voor het lest eon blijden blik hemelwaarts en stamelde O dank, oom... heb dank... Vaarwel... lieve moeder... Heilige moeder Gods... Mor genster... help... uw kind... Hij boog het hoofd en... was niet meer. Roscoff stortte heeto tranen, drukte een vurigen kus op liet klamme voorhoofd van Guilanek, sloot oogleden, nam den gouden ring van den vinger en haalde een mantel iu zijn kabieu, waarin hy het ontzielde lichaam wikkelde. Toon do gewonden verpleegd en de dooden getold waren, riep Roscoff de manschap bij een, deed een algomeen gebed voor de ge sneuvelden, waaraan allen eerbiedig deelna men en werden de lijken ïn den onmetelijken oceaan begraven. Dat men op (le Themis de overwinning voor een hoogen prijs gekocht had, heeft de lezer reeds kunnen opmerken, want behalve vele matrozen en soldaten, hadeen ook drie dap pere officiers Jules Grenier, Candalo en Pie- rick het leven in bet gevecht verloren. Flambard, de kloeke kwartiermeester, was wel is waar nog in leven, maar had niot min der dan vijf wonden bekomen, die hom voor eerst beletten zijn diensten waar te nemen. De geneesheor kon slechts met moeite tot de hut vau dep kapitein doordringen, want deze wees elke hulp van de hand. Op hor- haald vorzoek liet hij eindelijk zijn wonden verbinden. Zijn oogen vestigden zich strak op do met het bloed van Guilanek gedrenkte vlag, ge- 30 EN 31 MAART 1913 Loes op de 3° bladz. De man met 365 kwalen. Brussel. Arme vrouw. Eene in woonster der Bronstraat, 64 jaar oud, die over eenigen tijd haren man verloren had, ia Vrijdag morgend plotselings zinneloos ge worden. De arme ongelukkige vrouw die blootshoofd en metpantoeiïels aan de voelen over straat liep en zich aan allerlei buiten sporigheden overleverde, werd door een polioieagent naar bet policiebureel geleid. 214 Doodelijh automobielongeluk Mad. Theresia Cortyns, wonende Lesbroussart- slraat 85, te Elsene, kwam Donderdag avond langs de Wetstraat. Ter hoogte van do Nijverheidstraat werd zij omvergeworpen door een heerenauto. De arme vrouw werd beide beenen gebroken en den schedel ge kloven. Zij werd naar het hospitaal overgebracht waar zij twee uren later overleed. ELIXIR DER POLDERS verkrijgbaar in alle suUkursalen, Delhaize, Broeders Cie Uithangbord De Leeuw 430 Ukkel. Nog de moord op Mev. Pelsef. Do vingerafdrukken van Jan te Amsterdam aangehouden, werden vergele ken met deze nagelaten in het huis der Lan- gestatieslraat, te Ukkel, en die men denkt deze van den misdadiger te zijn. Dr Do Rech ter die de vergelijking doed, verklaart dat er geen overeenstemming van afdrukken to vinden is. Toch zijn het gerecht en de poli-* cie overtuigd dat dit niot genoog is om te doen besluiten dat de Holiandsche anarchist vreemd zou zijn aan den moord op mevr Pel sef. De moordenaars kunnen met twee ziju geweest en de aangehoudene zou inlichtingen aan don andoren liebbon gegeven. Te Amsterdam bewoonden B...., en zijne vriendin 't zelfde huis niet. De jonge vrouw zeide aan eene gebuurvrouw die haar meldde dat eon policieagent inlichtingen over haar was komen inwinnen, dat ze wel wist dat ze werden opgezocht, maar dat zij er zich niet om bekreunden daar ze niets hadden mis daan. Do heer Angergausen, rechterlijk officier te Brussel, is naar Amsterdam weergekeerd, om de Holiandsche justicie in haar onder zoek bij Je staan. Chicoree der Trappisten Vincart, Groot Merk. 1500 V Elsene. Een ellendeling.Donderdag namiddag pleegde een kerel een eerloozen aanslag op het 13jarig dochtorken eener weduwe, Zwaanstraat. Do moeder was afwezig. De plichtige werd aangehouden, in tegenwoordigheid van zijn slachtoffer ge bracht en opgesloten in de gevangenis van Vorst. Anderlecht. Erg ongeluk.In de nieu we brouwerij SJ-Guidon te Anderlecht, wa ren Vrijdag avond werklieden bozig eenen nieuwen iiangaar van 75 meiers lang op 10 broed te bouwen. Hel ijzeren geraamte was bijna voltooid, toen oensklaps het metselwerk, waarop het groolo gevaarte moest rusten, instortte. Hel ijzoron geraamte, wegende meer dan honderd (luizend kilogrammen, kwam op een twintigtal workliedon noor, en allen werden onder do puinen bedolven. Andere werklieden die waron-kunnen ont snappen, vingen oniniddolijk do reddings werken aan. Do geneesheeren Limbourg en Rioz, die spoedig tor plaats waren, verzorg den de gekwetsten. Vijf vooral waren erg gesteld het zijn.J, Deslagmulder, te S Jans- Molenbeek Emiol Vandeveldo, te St-Gillis; Jozef Boksteyns, van Kampenhout Jozef Matlhys. wonende Heijva'-rtStraat en Isi- door Dedoncker, Olletslraat ie Anderlecht. liefkoosde maar treurigo buit, die hem aan het wezen herinnerde, dat hij zou innig had lief gehad. Zoodra de geneesheer was vertrokken, melddo Mouchoron zich bij Roscoff aan en trad onbeschroomd op hem toe. Kapitein, vroeg hij, kan ik u van dienst zijn, beschik dan vrij over mijn persoon. Neen, antwoordde Roscoff kortaf. Staat ge mij dan toe, aan de dour van uw hut de wacht te houden Waarom, Moucheron Omdat ik Guilanek zoo beminde en ik behoefte heb eens den vrijen loop aan mijue tranen te kunnen geven. Roscoff trok den jongen naar zich toe en beiden, de oude zeerob en de aangenomen zoon van moeder Lamproio, stortten over vloedige tranen. Van dit oogenblik af, was Moucheron schier altijd by den kapitein te vinden. Nie mand verwonderde zich daarover de jongen had immers als een held gehandeld, toen hy de Jenny in brand stak, on daarom was het niet meer dan billijk, dat hij beloond werd. Roscoff ondorvond nochtans maar al te spoe dig, dat hij ondanks zijn betoonden helden moed in het gevecht en zijn buitengewone zorg voor de gewonden, in de oogen der be manning hot voorwerp bleef van haat on verdenking. Een geest waarde or op do Themis rond; hot was die van den burggraaf de Kóroulas onophoudelijk hoort men een angstkreet gil len 't was die, uitgestooten door den passa gier, welken den kapitein met zijn drio mede plichtigen in dien pikdonkeren nacht met zich in de hloep had gonomen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2