r. Sinfe Oatharina-Lombeok. VERVALLEN GROOTHEID, Werkzaamheid SPORTNIEUWS Velodroom van Aalst Miten-San Kemo. FEEST® IJÜESRI Naar Affiigem Til. Stevens, off/cieeleTwo teering 30 EN 31 MAART 1913 .daü zij, dat zij ook meer kan winnan. Eïi I vermits zij meor wil winnen, zal zij op .andere weiden gaan grazen on zeer dikwijle (op Tergiftigdo. Zij zal veel kannen winnen ja, maar ten prijze ten eerste van bare rust, !ten tweede van bare godsvrucht, ten derde Tan de rechtvaardigheid en ten vieide van (hare eer Moedersmoeders wist gij hoe vele slachtoffers er alle jaren in de groote steden in den} kolk der oneerbaarheid, in den muil der liederlijkheid vallen, gij zoudt beven en schrikken. O, uwe dochter is te schoon, te aardig om op den boor te blijven 1 O, gij zijt gelukkig als gij ze tweemaal 's jaars, evenals een raaf met pauwveeren versierd op het dorp ziet terugkomen, en iedereens oogen uitsteken door baren opsmuk met klatergoud. Ja van buiten is zij schoon, nel opgepronkt; en van binnen O ik weet met waarom ik denk aan die gepleisterde graven, waar onze goddelijke Meester van fprak... Zijt gij volstrekt verplieht uwe dochters naar het Babylonie der groote steden te zenden, zorgt toch dat zij in goede handen vallen, zorgt dat zij van de eerste dagen deel maken van eene jonge dochters-congregatie. Dit, en dit alleen zal ik zeggen, vermag u «enige gerustheid voor de toekomst van uw kind te geven. Do persoon, die genoodzaakt is gedurig werkzaam te zijn om in zijne levensbehoef ten en het onderhoud zijner familie te voor zien weet niet om welk ongeluk hij verlangt wanneer hij naar rijkdom en ledigheid uit giet.. Altijd bezig zijn is waarlijk altijd ge- Üukkig zijn. Menschen die onverwachts rijk worden, hun bezigheden en werk laten varen om op hun gemak te gaan leven, kwijnen meestal weg en sterven na korten Md. Duizenden zouden een zegen geweest zijn voor de wereld en voor hunne medemen- schen een geluk, indien zij zich hadden Vei genoegd mot in hunnen nederigen kring te blijven, en iedere bete broods met werken hadden moeten verdienen. Menschen, die altijd bezig zijn, en stoeds blijmoedig hun werk heginnen en voortzetten, worden het minst gekweld door de wisselvalligheden der fortuin, en genieten do beste dag- en nachtrust. Ook mag men er bijvoegen dal luiken meestal in slaat van gratie leven 1 DE PAASCHMARKT Monschen Dien van Liedekerke heeft woord- gehouden. Maandag 24u 11. is hij wederom naar Lombeek afgezakt, en, God zij geloofd, 't wedor, dat den Maandag te voren zoo onbarmhartig boos was, was nu overheerlijk. Paaschweder 1 Een weder gelijk eene Hoogmis eene vroegmis had er Diet aan. De Hoogmis te Lombeek, met al die kinderstemmekens, was een schoono dienst, veel volk en groote godsvrucht. Ook Vele bedevaaaders voor do II. Galharina. En de Paaschmarkt op den Drie3 'tls kurieus, hoorde ik overal zeggen. En 't was zoo Nooit zagmon zooveel volk tezamen. En geen wonder. Niemand immers was belet, en ieder nog in zijn Paaschpak, wilde do markt zien en begunstigen. Goed® zaken wierden er gedaan. De eiers vindon er altijd voel,zeer voel afirek. Aan 'nen stuiver 't stuk kon men er niet genoeg leveren. De mar- chands van Brussel stroomen naar do markt Van Lomboek. De boter aan 3,00 tot 3,20 fr. Zondag-mengelwerk. 39* Vervolg. J Als ik weer eons dien weg uitkom,zegde fle baron bij het afscheid, dat wel tegen liet einde van den volgendou zomer kon gebeuren jflan hoop ik jufvrouw Amalia als bruid terug te vinden, zoo zij dan niet reeds lang het ouderlijk huis veriatan heeft. Men kan niet weton, hoe spoedig zulke dingen soms opko men. Nadat do baron zich eerst zoo ondubbelzin nig ton aanzien van Amalia gouithad, zoo- Eds do luitenant-kolonel ten minste dacht,— roeide dezo zioli door het tegenwoordige ge- 3reg van zijnen gast zoo bolocdigd, dat hy Irotsch en met afgemeten koelheid do vrion- ïelijko afscheidswoorden van den baron be lli twoordde. Toen het rütuig eindelijk wegreed, was do luitenant-kolonel meer ter neer geslagen dan )oit. Ilij had te vergeefs een kostbaar avond maal gegeven, uit zijne schraal voorziene provisiekamer en slechts half gevulde haver kist acht dagen lang do hecron met hunne kuechts on paardon gevoerd, en dat alles al leen om het zekere voor het onzekere te laten popen. En het ergste daarbij was, dat hij niet eens lijn gal tegen zijne vrouw, ten minste voor betoogonbllk niet kon laten luchten, en den troost moest derven van de géhoclo schuld der mislukte spoculalio op haar te werpen. Daartoe was hem alle grond bonomen, daar! tj hem niet alleen in den afkeer van den ka- kilQ. De tiggens van 85 tot 100 fr. het koppel. Maar de beestenmarkt spant nog maals de kroon. Er waren daar 50 stuks vee, die verkocht wierdon als volgtrunders aan 400 tot 500 fr.; knappers aan 200 tot 250lr. Wat een voorraad voor de vetweiden die thans moeten volzet worden Toe mannen 1 van Schepenijsel en van de Mc-erschstraat, gaat voort met do markt wel te voorzien terwijl gij uwe zaken bevordert, bewijst go waarlijkdienst aan uwe medemenschen, die nu, als aan hunne deur, schoone en goede stuks kunnen vinden. En wat een leven en verteer brengt die nieuwe markt niet mede voor do gemeente Ja, 't zou een schelmstuk zijn, jegens zijnen evenmenscli, de markt niet uit al zijne kracht te bevoor- deeligen. Gansch den omtrek kwam er zijnen penning jonnon en zeker is 't dat moest er iemand om nevenbedoelingen de markt van Lombeek te kort doen, dezo door den Dries, Schepenijsel, de Meerschstraat en door gansch Lombeek zou uitgefloten en te niet gedaan worden. Zoo meende het eenieder die ik aansprak over de bestendigheid der markt. 't Kan bijna niet zijn, zegden ze mij dat men maar eens probeere ons de boter vau ons brood to krabben dat men eens probeere ons door kuiperijen b^nijerij het brood uit den mond te sleuren 1 Of dio menschen gelijk heb ben Om te eindigen hernieuw ik dan den raad dien Be Volksstem van 16 Maart gaf Dat elk Lombeekenaar AL de voortbrengselen zijner stede aan zijne eigene markt blijve gunnen. Tot spijt van wie 't benijdtZoo wenscht het voor Lombeok's welvaart, een van Liedekerke. D ErrtV 0 LK S 3TEM 6 WIELRIJDEN Ben Aalsterschen Gouden Band. De eindstrijd dezer belangrijke koorson welke een-zoo onverhooplen bijval genieten, wordt dus Zor.dag gcredon. Ziehier de officieele rangschikking na de 2 eerste koersdagen 1. Do Smet, 8 punten 2.Van Wezemaele, 21 1/2 p. 3.Van den Bossche. 22 p. 4. De Winior Sylv., 23 1/2 p. 5. Verket, 24 p.; ö.Van de Volde Artli., 29 p. 7. De Schaecht 39 p.8. Droeshout, 39 1/2 p.9. Stevens, 40 p.; 10. Van'Brantcghem, 49 p.; 11. De Backer C., 53 p. 12. Gabriels, 55 p. 13. De Ro, 561/2 p. 14. Soetewijn, 57 J/2p. 15. Matlhys, 62 p. 16. Bocle, 67 p. 17. Arys, 68 p.; 18. De Smot, 71 p.; 19. Baet- selier, 72 1/2 p. 20. Van Cauwenbergh, 74 p. Deze rangschikking toont klaar dat er Zondag door die jeugdige schaar renners eon pracl.ligen sirijd zal geleverd worden on dat de koers-op piste onovertrefbaar zal zijn. Het bestuur van den velodroom heeft be sloten ter gelegenheid van Apollonia-Kor- mis en in afwachting der baatikoers eone koers op Amenkaanscho wijZo to doen loo- pen doorde voornaamste renners van het omliggende, waaronder Van der Syno, Erpo Van Ganeghem, BurstDo Stuuk Aalst Raes, VVottcren Smet, Sclielleheile, Do Corte, Hekelgcm Mailie, Appels en Copperis, Assche. Een bezoek naar den velodroom, ter gele genheid der kermis zal dus gelegenheid geven oen prachtig programma te genieten. Allen dus, Aalslenaars, naar don Velo droom. Na het Belgisch wiolersportseizoen, ge opend met do Ster van Charleroi, het Fransch, met Panjs-Roubaix, wordt nu Zondag 30 Maart ook hot Italiaansch seizoen geopend, met den beruchten koers Milan-San Rcmo. Dezo koers, welke vooral hij slecht weder merjonker niet had gesterkt, maar hem zelfs onder het oog had gebracht, dat hy aan do woorden des barons waarschijnlijk eene ver keerde uitlegging gaf. Eere zy der vrouwelijke voorzichtigheid Ditmaal had de verstandige, gelaten mevrouw von Dresssen zich voor eenon zondvloed van verwij tingen bewaard, en zij verheugde er zich in baar hart over. - De duivol hale ze allen tierde de luite nant-kolonel. Ik laat mij vierendeelen, zoo ik weer een vinger verroer om hot meisje ge trouwd te krijgen Nu mag zij voor zich zei ven zorgen doch hier, naar het afgelegen Tunofors, komt zoo spoedig geen nieuwe vrijer weer opdagen, ik ben er zeker van. En op een plan tot oono twoede badreis kunt gij lang wachten Do eerlijke Gosse had waarachtig verdiend an ders behandeld to worden Doch do zaak ligt er toe en zij mag nu als oudo vrijster sterven. Amalia deelde geenszins baars vaders mis moedigheid. Zij dachtEr zijn mannon genoeg in do wereld, en doet er zich geon op die mij bevalt, nu, dan zal ik er mij ook niet over dood trourèn. Er zijn eon aantal dingon, die oono oude vrijster bij do hand kan nemen, om in haar onderhoud to voorzien. Eeno kostschool in oono kleine stad, dat ware op don duur misschien nog al vervelend eene plaats als gouvernanto lo zonkendaartoe bezit ik te weinig talenten als jufvrouw van gezelschap, dan moest ik misschien het ge- heele huishouden besturen, cn behaajde nog ondank tot loon van m'ynhocr en movrouw beide als er iets haperde. Als eenvoudige huishoudster op hot eono af andere landgoed, dat zou voor mij te moeilijk zijn wellicht deed ik nog het best met ceno naaischool op een der gevaarlijkste en moeilijkste is, welke uitgeschreven zijn, werd voor de eerste maal betwist in 1907. Er waron 33 ingeschrevenen, ?en Petit Breton, die dan nog in zijne volle kracht was, won de koers. Hij legde de 290 kim. af in 11 uren 4 min. 15 sek. Voor de tweede maal betwist in 1908, was het ditmaal de Belgische kampioon, Cyriel Van Houwaert, die zegevierde in 11 uren 33 min. Er waren dan 48 rijders vertrokken. In 1909 waren er meer dan 100 inge schrevenen, docli velen vertrokken niot, de Italiaan Ganna won ditmaal in 9 ure 32 min. (rekord). Tijdens deze koers had Van Hou waert reeds een merkelijken voorsprong ge nomen, toen hij in het afdalen van den berg van Turchino, tengevolge van een sneeuw storm in eene bergkloof reed. Hij bezeerde zich slechts lichtelijk, doch zijn rijwiel was niet meer te herstellen en hij moest het op geven. In 1910 was het andermaal een beruchte koers. Van de 63 ingeschrevenen kwamen er slechts 6 aan. Al de anderen hadden liet tengevolge van de koude, den regen, den sneeuw moeten opgeven. Gerbi. alhoewel verscheidene minuten vooruit zijnde, moest het opgeven. Hij kon zijne handen schier van zijn guidon niet meer krijgen. Ghristophe won in 12 ure 26 min. In 1911 was het Garrigou die met den eersten prijs ging loopen in 9 ure 37 min. Er waren alsdan 70 deelnemers. In 1912 was het nogmaals een Fransche rijder die den koers won, namelijk Pelissier, in 7 uren 44 min. Thans zijn de volgende a-ijders ingeschreven I. Bordin Laurent, Rovigo 2 Bocohile- e-a Alvaro, Faenza; 3. Barlottini Assuérus, Imgagnano 4. Durando Charles, Turin 5, Beni Darius, Rome6. Gremo Angels, Turin 7. Santhia Joseph, Vavaglia Aimo Pierre, Turin Bonalanza Marius Oleggio 10. Belloni Hamlet, Milan II. Albini Pierre, Legnano; 12. Borgarel lo Vincent. Turin 13. Galetti Charles,Milan 14. Pavesi Eberardo, Milan 15.Bosco Noël Turin 16. Brambilla Joseph, Milan 17. Azzini Ernest, Milan 18. Azzini Joseph, Milan 19. Azzini Louis, Milan 20, Cocchi Joseph Milan. 21. Cortesia Ezio, Spezia 22. "Caneparl Clement, Pieve P. Morone 23. Santago- stino Marius, Milan; 24. Agostini Ugo, Lis- sone 25. Oriani Charles, Milan 26. Torri- celli Leopold, Turin 27. jAJirardengo Con stant. Novi 28. Garavaglia Gaëtan, Milan 59. Bolzoni Faccio, Pavie; 30. Contesini Louis, Breda-Cisone 31. Fassi Jean, Galiarate32. Vertua Charles, Milan 33. Marcl.öso Jean, Vero- lengo;34. Galoppioi Arnold, Cecina 35. Faticchi Sylvain, Ventirmglia 36 Corlaita Ezio. Bologne 37 Ver do'Henri, Fresonara 88. Bassi Jean,Milan 39. 'Galzolari Alphons Bologne 40 Chironi Ettiile, Milan. 41 Ganr.a Louis, Varose 42. Robotti Michel, Milan BertarelihCamilla, Milan !4. Danesi Baptisto, Milan 45. Roncon Jean, Padoue 46 Germiniani Jean, Lugo 47. Erba Angelo, Milan 4,8. Pi fieri Joseph, Rome 49. Quaglia Charles, Carmagnola 50. Zini Cësar, Verga lo. 51. Garrigou Gustave, darijs52. Defray© Odile, Iseghem 53. PGÜssier Henry, Parijs 54. Lombardi Josuó, Pons|icco 55. Spinelli Renaud, Livourne56. Cantoui Armand, Imola 57. Garda Emmanuel, Ivrea 58. Casetta JeanT Canale 59. D mali Aloxandro, Soresin 60. Lapize Octavo, Parijs. 61. Godivier Marcel, Versailles 62. Mo- lon Louis, Monselice 63. Ro33ino Marius, Codogno 64. Saccone Laurent, San Romo 65. Cittera Dominique, Legnano 66. Mori- ni Gelidonio, Geneve 67. Cometti Géo. Geneve 68. Rocchi Sante, Osena 69. Re Francesco Angèle, Messine 70 Georget Emile, Chatellerault. r t9 richten ja, dat Iaat zich hooren, al is het juist niet dol plezierig. Maar ach daar behoort ook al geld toe, en eer ik zooveel by- oen had, zou er een tamelijke tijd mede ge moeid zijn. Doch waarom zich het hoofd gebroken met dingen die nog geheel niet te pas komen? Het duurt nog lang eer ik eene oudo vrijster ben, en komen dio tydeü, dan komen ook die pla gen. Er zal zich dan wel iets voor mij opdoen. Tot zoo lang... hier zuchtto Amalia wel is waar, maar een oogonblik daarna glimlachte zij toch wedor vergenoegd. XI. DE LUITENANT ^KOLONEL BEGINT II ET LEVEN WED EU VAN EENE MEER HELDERE ZIJDE TE BESCHOUWEN De Ilorfst ging met trago schreden voorbij, daaj* voor al do ledon vap het gezin der fa milie von Dressen oeno soort van zonsverdui stering naar den geest had plaats gegrepen. De dagen werden gestadig korter en do we gen slechter, en geen bezoek schonk afwis seling van het eentoonige loven der bewoners van Tunefors. Zelfs degoedhartigo Mina liot zich niet meer zien, daar zij do handen vol had met toebereidselen voor haar huwelijk, dat met Nieuwjaar zou voltrokken wordon. Men zag dus geen vroolijken Kerstttijd to ge- moet, maar eindelijk was;hij toch daar. Wij haddon hot thans gansch anders kunnen hebben, sprak do luitenant-kolonel op eenon tamelijk zachten, ja half klagomlen toon, terwijl hij mot do pijp in don mond liet woonvertrek op en neder stapto. Docli allo hoop is nu vervlogenhad ik dio verwenschte badreis maar nipt gedaan Laai ons niet meer denken aan hetgeen nu eenmaal niets meer to veranderen is, hcr- 71. Duboc, Rouen 72. Brocco Maurice, Parijs 73. Parodi Jean-Charles. Gênes 74. Cervi Jean, Ferrara 75. Brizzi Louis, Rome 76. Bianco Eloi, Turin 77. Blaise Andre Soumagno 78 Motliat Louis, Bouf- fioulx 79. Masselis Jules. Ledeghem 80. Fasoli Pierre, Bergame. Sl.Alavoino Jean, Parijs; S2. Petit-Breton Lucien, Perigueux 83. Ileusghera Louis, Ransart. Zij het dus 83 ingeschrevenen waaronder verscheidene goed gekendo rijders. 't Zal nogmaals een Belgisch-Fransch- Italiaansch «drie» gevecht zijn. Alhoewel do Italianen natuurlijk veruit talrijkst zijn en onder hunne ingeschrevenen mannen tellen als Durando, Beni, Albini, Borgarello, Galetti, Pav» si, Azzini, Gocchi, Corlaita Ganna, enz. mogen de Franschen en de Belgen toch ook gerust zijn. De Franscho kleuren zullen verdedigd worden door Garrigou, Pelissier, Lapize, Godivier, Emiel Georget, Duboc, Brocco, Alavoine en Petit Breton. Drie dezer rij ders hebben reeds den beruchten koers Milan- San Remo gewonnen. Zij kennen dus de baan en weten waar en wanneer er te stam pen valt. De andere Fransche rijders hebben reeds lang getoond wat zij kunnen. Ook zij mogen dus volhoop den strijd aangaan. Wat de Belgen betreft, zij zullen minst vertegenwoordigd zijn, doch de ingeschre venen zijn ook de eorsten do geroedsten niet. Wij tr6flen inderdaad op de lijst slechts vijf Belgen aan, maar 't zijn er vijf goede, of lie ver van de beste Defraye, André Blaise, Mottiat, Masselis en Louis Heusghem. Met zulke mannen valt er af te rekenen en het zal zoo gemakkelijk niet gaan, om hen onderweg achter te laten. Het is zelfs te voorzien, dat er een tweetal Belgen heel vooraan zullen geklasseerd worden en. wïo weet, misschien wel hunnen naam op den eerelijst achter dezen van de overwinnaars •der vorige jaren zullen mogen schrijven. Aalst, (Grooten Bolleweg) Groote baankoers voor beginnelingen, op Zondag 6D April .gegeven door de maatschap pij De Snelrijders», gevestigd bij Henri De Slerck, Grooten Bolleweg. Afstand 45 kilo- molers. Wegwijzer Aalst, Assche (vliegende kon- trool) St-Gillis; Dendermonde (vaste kon.); Audgem Aalst,Groote Markt (Vlieg, kon.); Molenstraataankomst Bolleweg. Gewaarborgd, 25 fr. geldprijzen cn 5 fr. voloslukken. Do inleg is bepaald op 1 fr. voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 30 en 31 Maart, 0 en 7 April. Jube- feesten van O. L. Vrouw ten Dru- ven. Opvoering van De Hemelko ningin, Mj'steriespel in 5 deolon. 18 Mei. Kunstavond door de Koninklijke Harmonie. 6 en 13 Juli. Gelegenheids-cantate, ter gele genheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 7 Juli. Veldfecst door de Koninklijke Har monie. 20 Juli, om 10 uren, Pontificale Hoogmis in open lucht, ter gelegenheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 20 en 27 Juli. Groole Historische Stoet tei gelegenheid der Jubelfeesten vaz O. L. Vrouw ten Druiven. 31 Augusli. Jaarlijksch Feest van den Boni dor Gedokoreerde van Aalst. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Harmonie. IIOFSTADE 27 April. Groot Festival ter gelegenheid dor inhuldiging en wijding van het prachtig vaandel der fanfaar. VOORDE BIJ SANTBERGEN 27 April. Plechtige inhuldiging en wijding van het prachtig Vaandel van St. Marcellus-Bond. Verbroedering der Xaverianen van het omliggende. N. B. Be katholieke Maatschap-pijen van de Stad en hel Arrondissement worden beleefd verzocht tie datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. Dijnsdag aanstaande 1 April, is hot di groole dag voor de hoveniers van Aalsl Mijlbeke. Om negen ure, of na aankomst van don tram, zal do pontificale mis met allen luister gecelebreerd worden tor eere van don H. Benediclus, voor geestelijk en tijdolijk welzijn der deelnemers en om. den zegen van God over hunne huizen, akkers, lallen en zaken af te smeeken. Na de mis sermoen over Sint Benediclus. Door een klein misverstaan zijn reeds eenigo Benediclus' vereerders naar Affiigem geweest, verloden Dijnsdag, doch deze slui- ton zich als gewoonto aan, minstens in geest, bij de algemeen© bedovaa"t, zoodul de Abdijkerk gelijk allo jaren, zal te klein zijn om de menigte Aalslonaars te slikken. Een tweedo mis, voor do vruoh'en der aarde, van wege al do bedevaarders van Aalst-Mijlbeke, zal in Aflligem opgedragen worden, op Tweede Sinksendag, 12 Mei a.s. Men zegge het voort. lam mevrouw von Dressen half troostend, half schertsend, en laten wy ons veeleer ver heugen in hetgeen wij nog bezitten gezond heid en een lekker kopje thee. En oprechte thee! viel Amalia er lachend op in. Zij dacht aan het keurige brouwsel, dat zij op den avond van liet huif verongelukte avondmaal rondgediend had. Maar zonder eenen enkelen gast erbij, mompelde de luitenant-kolonel norsch. - Dan moeten wij zelve maar des te meer eten en drinken, papa lief Kom, zet u nu eens ernstig bij ons aan de theetafol. Gij zult moeten bekennen nooit van uw leven zulke lekkere theekoekjes geproefd te hebben, als die ik u heden zal voorzetten. Zeg lievo papa, smaakt hot niet overheerlijk Het smaakt niet kwaad, maar.... Ach, lieve papa, gij moet mij geloovon, heden avond noch van als noch van maar te spreken, on er u mot ons over te verheugen, dat ulies is zooals hot is. Er zijn zeker mil- Itoenen menschen, dio het niet half zoo goed hebben als wij. Amalia scheen hier nog veel te willon bij- voegon plotseling echter noopte zij 'hare ouders door eene haastige beweging mot de hand om haar voorbeold to volgen en to Klis teren. Ik hoor een rijtuig riep zij ik hoor waarlijk een rijtuig. De luitenanLkolonel trad naar het venster, en schoof do gordijn weg mevrouw von Dressen zette haar kopje nedergespannen verwachting drukte zich op altor golaat uit. Op mijne eor riep do luitenant-kolonel, is dat niot een heer in een tweespan-sledo De hemel geve dat het voorspan paarden zijn, want mijne b-^erkist heeft door hot verblijf WISSELAGENT, 16, Oniterwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostulooze uitbetaling van coupons eo nazien van trekkingen. BEURö VAN BRUS815L 28 MAART Leen van Staat, Prcviu., Sleden Belgische leeniug le r. 3 75.50 Belgische leeniiig 2* r. 3 75.50 76 Belgische leening 3* r. 3 75.50 Bclcisnhe leen-ing 2.5 63.70 63.75 Belgische schalkislbon 4 99.75 Kongo uiilreerbaar 4 92.60 Kongo (Loten) An nuiteitcn 3 7S.70 Gemeentekrediet 3 78.50 Gemeentekrediet 1SGS 3 100.— Buurtspoorw. Jan -Juli 3 7o.— Bunrisp. obl. Wci-Nov 3 75.25 Buurtspoorw. (loteu) 2,5 91. - Anderlecht 1907 3,5 86.05 Aalst 3 Antwerpen 1337 2.5 79.50 Antwerpen 1903 - 2 70.50 71.50 Brussel 1902 2.5 Brussel 1905 2 69.75 Brussel Zeehaven 2 Charleroi 1905 3 80 J0 Gent 1890 2 64.25 64.50 Elsene 1880 3 [ilsene 190R 3,5 haken 1902 3 Luik 1800 3 Luik 1897 2 6L50 65.— Lu i'k 1905 "2 69.25 Wccholcn 1385 3 75.25 75.30 Mochelen 1897 3 Joslende 1852 Joslende 1898 2 65^ 65.25 Sint-Gilhs 1904 3 76. St-Joos-'.en-Noodc 188] 3 ■ieliaarheelr (100 fr.) 2 66.— 66^50 S'-liaarheek (500 Ir.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviors 1873 3 100.— 100*25 Verviers 1893 3 dier twee vrijers een duchtigon klop gekre gen. - Maar wie mag het toch wezen riep mo vrouw von Dressen, en staarde beurtelings haren echtgenoot en hare dochter aan. Amalia was inmiddels ook aan hot venster .getreden maar hoe goed hare oogen ook waren, zoo was zij toch niet in staat in do duisternis te onderscheiden, wio do vreeindo heer was. Het zal zich spoedig genoeg oplossen, sprak de luitenant-kolonel, en plaatste zich tot eene plechtige ontvangst op de sofa. De lozer vormoedt misschien reeds dat hefe niemand anders dan onze. held was, dio thans den tijd gekomen aditton om eenen stap to doen nadat hij zich ton vollo overtuigd had, dat aan de vrijerij van den kamerjonker oen einde was gomaakt, en dat Amalia althans geen plan had, om eon huwelijk aan te gaan, enkel om verzorgd te zijn. Het ware hier misschien onze plicht de re denen nader te ontwikkelen, die Borgestjorna aanleiding gaven om dezen tocht to ondorne- mon maar het zou aan den andereu kant toch ook niet heel beleefd zijn, dit to doen juist op het oogenblik, dat mevrouw vou Drossen en Amalia den binnengetreden gast met eene vriendelijke neiging ontvangen. Buitendien zal hot wel ovorbodig zijn, breed uit te weiden over de beweeggronden eener handeling, waarbij de liefde in het spel komt. Dat Borgenstjerna zeer zeker niet zonder ryp on ernstig overleg tot eonen stap overging, dio voor hem in allo opzichten van het groot ste gowicht moost zijn, kan men licht opma ken uit do hoofdtrekken van zijn karakter, die ons reeds bekend zijn. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 6