FOEiTfQEI Eene kmöermeord te Elsene Vreoselljk ongeluk is FarcSsnnes DE KAPITEIN Hst loon dsr warklieden in d3 Tentoonstelling Tegen de werkstaking Familiedrama te Lobbes Voor 6G00 franken 2 - Nieuwe verdeeling in Zuid-Oost Europa De «Den» kondigt Óen artikel af waarin 3e tijding wordt stellig vooruitgezet, volgens dewelke generaal Dimilrief en M. Danef uit Bulgarié naar St-Petersbug zullen worden afgestuurd ooi te bekomen datdeBalkaansche bondgenooten zouden deel maken van het drievoudig verbond van Rusland, Frankrijk en Duischland zulks zou ten andere geene verandoring in den statu quo van Europa veroorzaken, aangezien Turkye waarschijn lijk zal deel maken van het ander groot drie- verbond Italië, Oostenrijk en Duilschland. Reeds worden door de bondgenoten voet stappen aangewend in Rusland om daar eene groote leening aan te gaan, welke hun zou toolalen in al hunne militaire onkosten te voorzion. Nieuw gevecht Verleden Zondag is hot gevecht herbegon nen in de richting van de Buyuk-Tchokmedje. Eene officieële mededeeling aangaande den toestand. "Uit Conslantinopel Zaterdag laatst was alles kalm en rustig to Boulaïr. Nadion werd een hevig gevecht gele verd ton Westen van Bejak-Tcliekmedje; dat gevecht eindigde met de nederlaag van de Bulgaren deze hebben ongeveer 1000 doo- dou op het slagveld gelaten. Do Turken hebben zich meestor gemaakt van eene groote hoeveelheid geweren, spa den, zakken en oorlogsvoorraad. De vergadering der afgezanten. De afgezanten hielden Zondag namiddag te Conslantinopel eene vergadering. Daar werd geredekaveld over de mededeeling aan Turkyë te doen aangaande de vredesvoor waarden. Naar bijzondere inlichtingen is de grens door Bulgarië gevraagd, niet do lijn Saros- Midia, rnaar do lijn Bnos Saros-Midia. Financieële hulp aan Turkyë. Een Fransch vennootschap zal voor 25 jaar de vuurbakens mogen uitbaten dat zelfde vennootschap zal aan Turkyë eene leoning doen van 500 duizend pond. Lastig vraags'uk. De afgezanten der mogendhedon hadden aan het landsbestuur van Monténogro gevraagd of zij de toelating kregen een cijfertelegram van Constantinopel aan Essad pacha medo te deelèn. Die aanvaaag verwekt groote verwondering to Cettigne. Men is algemeen van gevoelen dat het niet mogelijk is voor Montenegro, toe to laten dat een cijfertele gram aan eene mot hem in oorlog zijnde natie, langs Montenegro aan dat vijandelijk logor worde overgebracht. Een dcode en twee dcodelijk gekwetsten Zaterdag nacht is de schouw der mijn van Mussos-Suint-bVan<;uis te Furciennes, met vreesoüjk gedruisch ©mgovailen. Het gevaarte, dat 42 motors hoog was, viel op deomliggenüo gehouwen. Dulampiste- nj werd meest getroffen en stortte op hare beurt in. Onmiddelijk werd bet alarm gegeven. In do buurt was liet gerucht der instorting ge hoord geworden en eene aanzienlijke menigte Vnclde spoedig tor plaats. Op het oogenblik der instorting bevonden zich verscheiden© werklieden op den koer on in do lampisterij. Twee werklieden waren nog uit do lampisterij kunnen vluchten. Het bestuur deed de naamafroeping, om te zien of er werklieden ontbraken. Drie mannen beantwoordden hunnen naam niet. Men besloot dan onmiddolijk de puinon te doorzoeken. Zulks ging echter niet gemak kelijk, daar de puinhoop overgroot was. liet MET DE ROODE (36* VEItVOLO.) ftoscoff gevoelde het, dat men hem van moord verdacht en dozo ontocrcnde ge dachte deed hem meer zieleleed dan de zwaar- Bto wonde vaii bajonuet- of degensteek hem pijn had kunuen veroorzaken. Slechts één wezen was er op hot goheele Bchip, dat hem niet wantrouwde, niet ver vloekte Moucheron. Dczo had deu kapitein bitter zien weenon bij den dood van Guilanek on was stellig ovor- tuigd, dat moordenaars te hardvochtig zijn om tranen te kunnen storten. XIII. NIEUWE TELEURSTELLING. Het orkaan woedde uit alle zijne krachten, ie wind loeide onheilspellend door do lucht, üe zee hief bergen van water op, die zich met donderend geraas tegen do kust te pletten •tootten en uiteenspatten. In weerwil van den schrik wekken don dui steren nacht en do gure weergesteldheid, vor- Brong zich aan het strand een angstige, on- Itelde menigte. De moedigste mannen hadden wel twintigmaal beproefd een boot in zeo te brengen om liet gestrande schip, dat -herhaal- flolijk noodsftnen gaf, ter hulp te komen, om dat mon elk oogenblik liet ergsto vreesde. Ilonlek, de beste zwemmer der kust, had «en touw om zyo lijf gebonden en wilde de schipbreukelingen den reddiugskabol over- was slechts na twee uren werken, dat de redders een dor werklieden terugvonden. Het was do genaamdo Louis Golot, 48 jaar oud,wonende te Furciennes. De man was den rechterarm gebrokon en zwaar gewond aan bet hoofd. Zijn toestand was hoogst be denkelijk. Kort nadien werd een tweedo slachtoffer gevonden, Armand Dirickx, 60 jaar oud, van Pironcbamps. Dozo was ook levensge vaarlijk aan bet hoofd gewond. Deze twee slachtoffers hadden slechts een deel der puinen op zich gekregen. Slechter was het echter gesteld met hunnen gezel, Edward Ledoux, 3S jaar oud, van Pont de Loup. Deze bevond zich in de lampisterij en lag onder de puinon van het ingestorte gebouw, 't Was slechts vier uren na het ongeluk, dat men hem ontdekte. Da man had reeds opge houden te leven. De ongelukkige was de ruggraat gebroken en moet op den slag gedood geweest zijn. Het slachtoffer was gehuwd en vader van familie. Het parket van Charleroi is ter plaats een onderzoek komen doen. De ramp heeft in de streek groote opschudding verwekt. Uitdrukkelijk op de orde van den socialistische senator Coppieters 't Is de schuld vnn Anseele dat de werMie- lieden der bouwnijverheid Men schoon loon zullen verliezen. Deze werklieden hebben een kontrakt met hunne bazen die hun loonvermeordering toe kent volgens barema door heide partijen goedgekeurd en loopende zonder onderbre king tot in 't jaar 1915. Moest er staking ontstaan gedurende dit tijdstip, dan zijn de bazen ontslagen van hunne verbintenissen. Wij dagen Anseele uit hot tegenovergestelde te Low eren in Vooruit. Dus, met de A. W. te stommen berooft bij die arbeiders van bun loon, indien zij zich laten op touw nemen door de roode leiders Het mcorendeel der werklieden, werkzaam in de Tentoonstelling, winnen een groot loon. Er zijn staffwerkers,inzonderheid dies-enen welke de versieringen voltooien, dio 1.50 tot 1,75 frank per uur verdienen en 12 uren per dag werken. Onder deze werklieden komen vele Ita- liaansche en Fransche beeldhouwors voor «n ook Belgische. De schilders hebben eén normaal loon van öO'cer.tienièi) per u,u.r. Maar er is eoio nei ging om niet meer van die wijze van betaling te willen, en van de werkgevers don afstand vanliet work bij onderneming to eischen. Mëri haalt het gevnlvyu een groep van vier werklieden, die in tien dagen de som van S25 frank zullen winnen. Het algemeen komiteit der Gentsclie er kende vakvoreenigingen hoeft aan den heer Burgemeester Braun eenen brief gezonden, waarin hel komiteit, in naam dor 5u00 leden der vereenigingen zich vijandig verklaart uan de politieke werkstaking, en het verlan gen uitdrukt voort to werken. Een brief in denzolfden zin opgevat word aan al do nij- veilieidslioofden gezonden. Dientengevolge vraagt het komiteit dat de Burgemeester al de noodige maatregelen zou nomen om de vrijhoid van het werk te waarborgen en alle aanslagen op die vrijheid te beletten. brengen, maar de verbolgen zee sloeg met zooveel onstuimigheid tegen het strand, dat de kloeke vissclior telkens door den voortrol- lenden stroom naar de kust werd terugge worpen, zoodat menschebjke hulp thans on mogelijk was. Een groep weenende vrouwen knielden op den grond on baden vurig tot den Beheer- sclier dor zeeën en winden. Zij wisten den naam van liet schip niet, of welke vlag het voerde doch zij hoopten door haar eenparig gebed den storm te bezweren en liet loven van zoovele ongelukkige», misschien wel familie leden of allernaaste bloedverwanten, to red den. Met koortsachtig ongeduld wacht men het aanbreken van den dag af. Onder de vrouwen, die een levendig aan deel aan dit vreeselijk schouwspel namen, bevond zich Anaika, voor wie de zee een ver klaarde en steeds dreigende vijand washaar echtgenoot Servan had zij verzwolgen en Ros- coff en Guilanek herbergde zij nog altijd. Bij haar was een jeugdig meisje met bleeke gelaatstrekken, wier ledematen onder den zwarten mantel en rouwkleederen van koude en angst rilden, die haar troostvolle woorden toesprak. Gij kunt zeggen wat ge wilt mejufvrouw, maar ik heb een voorgevoel, dat ons een on geluk dreigt, antwoordde Anaika aan haar geleidster. Anaika, allo ongelukkon kunnon u toch niet troffen, want God beproeft niemand bo ven zy'n krachten. Heeft iemand ooit don dood meer nabij in het aangezicht gezien dan ik? Toen Noirot mijno schuilplaats ontdekt had en soldaten en liedon, bloeddorstiger dan tijgers, mij van u vvogvoorden, waandet gij m\j verloren eu inderdaad, ook ik dacht, dat DB VOLKSSTEM Een genaamdo Neyns André, wonondo to Brussol, was eenige dagen bij zijnen zoon Alfred komon doorbrengen, wononde op bot gohucht Pavé». Noynskwam niet overeen met zijne schoondochter on na een twist loste bij een revolverschot op baar. Do kogel drong achter hel rechter oor en kwam onder het linkor oog terug uit. De jonge vrouw viel badend in haar bloetl ten gronde, terwijl de dader naar den vijver van Mouligneaux liep on erin sprong. Hij kon echter spoedig opgevischt worden door don maalder Lecul. N«*yiis wierp dan zijn revolver in liet goed van M. Leo» Gervais én'liep naar de Sainber. Hij sprong erin en weigerde ceno roddings- boei te grijpen. Twee mannen sprongen dan in een bootje en konden hom redden, liet slachtoffer verkeert in levensgevaar. M. Anseele, als Schepene van de stad Gent, beeft onder zijn bobeer do openbare uitbuitingen door de stacj van de waterlei dingen, de gaz en de electricileit. Men heeft hem dikwijls gevraagd of hij. M. deschepone, aan zijp werkvolk zou toe laten te staken en zoo de stad zonder water en zonder licht te zetten. Nooit kreeg men een klaar antwoord. Dezen avond, zoo vernemen wij uit Gent, zal men in den gemeenteraad terug de vraag stellen. Zoo men geen stellige belofte van hem verkrijgt wil men hem ook verzoeken zijnen zetel van schepene der stad te verla ten. De ondervraging zal gebeuren door M. De Weerdt, liberale schepene. Hij zal, zoo 't schijnt, zijno aanspreak vol gender wijze sluiten. Wij liberalen, hebben M. Anseele sche- pen genoemd. «Wij liberalen, hebben hem blindelings toegelaten de worklifeden van die open- bare diensten op te hilsèn en 't werk te doen staken. Wij liberalen, hebben er voor gezorgd dat hij jaarlijks 6000 frs. opstrijke, om aan de stad Gent den groeten dienst te be- wijzen van baar op een gegeven oogenblik. zonder water, zonder licht en zonder vuur te zetten. Wij hebben dal gedaan, enkel en alleen, uit baat tegen de katholieken. Een drietal dagen geleden, was de ge naamde Margarelha N. 24 ja# oud. dienst meid in een handelshuis van den Wavor- schen steenweg, heimelijk van non kindje bevallen. Onmiddelijk verwurgde zij bet wichtje, en eenige uroil later doed zij baai- Werk voort alsof er iiröls"gebeurd as. De helleveeg had lietdijkje in haren koffer gesloten. 1 Mogelijk ware de misdaad derellendelrnge nooit ontdekt geworden, zonder liet toeval. Zondag inorgend moest do tweede meid van den huizo een voorwerp halen op hare ka- mor. Daar zij het niet vond, wilde zij het gerief van Murgar«tlia N. bezigen. Zij zocht in baren koffer en vond er liet kinderlijkje. Onmiddelijk verwiltigöo zij hare meesters, die op hare bourt bef gerecht inlichtten. De policieoflicier Verhofc'ven kwam ter plaalB in gezelschap van een wolsdoktor. Deze stelde vast, dat het kindje verwurgd was geworden. Margarelha N., ondervraagd, deed vol ledige bekentenissen, gezien baren toestand is zij naar het gaslhuis^overgebracht, waar zij bewaakt wordt. Het lijkje wi-rd naar het doodenliuis gevoerd, oin or geschouwd te worden. ik een zekeren dood tegemoot ging, zooals zooveel dui/.enden onschuldige», tiio door de revolutie waren ter dood gebracht... De zoogenaamde rechtbank, dia mij in de gevangenis wierp, had) een barbaarsch vve- zon, een monster, tot voorzitter... Brutus, dio jaren lang ons brood geëten had, be dreigde mij eerst met den dood en daarna stelde hij mij den losprijs om het leven te behouden... «Ja! Anaika, ik zóu niet slechts blijven loven, ik kon zolfs Hector, mijn verloofde, den lesten mannelijkeu afstammeling der Ké- roulas, van den dood redden, op voorwaarde dat ik voor het altaar der Rede my met Bru tus in don echt vereenigde. Ik weigerde natuurlijk en wierp met ver achting zulk een voorstel verre van mij. Hij hiold aan en onr mijn tegenstand te overwinnen gebruikte hij allerlei midnelen... Zelfs toonde hij zich, zooveel het z'yn mon sterachtig karakter toeKofc, edelmoedig... Hij bad en smeekte, om mij tot andere gedachten te brengen. Hij beloofde mij on middelijk allo moordenarijeu te staken en de gevangenissen te openéto... Ik vroeg van hem als eene gunst, dat hy mij zou laten guillotiiieeren, doch telkens stolde hij uit. Eindelijk door wanhoop en ra zernij vervoord, wilde lly geweld gobruiken, maar God heeft aan iëderon mensch een schutsengel gegeven en verlaat lion niet, die op Hem vertrouwen. 's Anderdaags zou ik het schavot beklim men... Ik govoolde mij kalm en gelaten. De deur mijner cel u^erd geopend en men wees wij den weg naar het voorplein, waar ik een gvoot getal medeveroordeelden in do uitbun digste vreugde aantrof. Men dankte God, men omhelsde elkander Brussel. Lijk opgehaald. Zondag morgend, om 2 ure, viol een man in het Verbindingsdok en verdronk, ondanks de hulp welke de schippers hem boden. Een uur later werd bet lijk opgevischt. Het werd naar bet lijkhuisin do St-Andreasstraat ver voerd. Doodelijk ongeval in de Zuidstatic. Zaterdag avond word D. Slerckx, oud 42 jaar, ongehuwd, Sl-Marlinusslraut, to Molen beek, door eene rij waggons verrast on omgeworpen, in do Zuidstalie. Zijn schedel werd gebroken en zijne borst ingedrukt. Do ongelukkige stierf in hel gasthuis. Rijwieldiefstallen. Zatordag zijn er twee rijwielen gestolen, oen ten nadeele van den heer Mooroinans, Kastéeltjeslraat, 21, en bot andere toobohoorondo aan den bo- diondo, Debacker genaamd, wonende Vaii- denbrandenstraat, die zijn rijwiel een oogen blik onbeheerd gelaton had tegen den gevel van een buis, Borgval. Door een taxi omgewoypen.Zaterdag morgend, rond 10 ure, is de beer August Meulebroeck, wonende Poststraat, 100, bij liet oversteken van de Koningstraat door »-en taxi aangereden en tegen de straat ge slingerd. Het slachtoffer werd opgenomen met verwondingen aan de boenon, armen en rechterschouder. Stoutmoedige bandiet. Bij Mevr. Decock, verfster. Van Arleveldeslraat, 116, kwam een kwaaddoener binnen en wilde in de kamer dringen palend aan het magazijn. Zij sneed hem moedig deu weg af, doch de indringer groep haar vast en bracht haar vuistslagen too in het gelaat. De vrouw half bedwelmd, moest den bandiet loslaten, die de vlucht nam. Op straat riep het slachtoffer om hulp. Geburen en voorbijgangers achter volgden den kerel, die in do Kaaksbeenstraat in dë armen liep van den agent Van der poort der 3® afdeeling. Ilij wilde weerstand bieden doch de agent haalde zijn rovolver te voor schijn en gobood hem zich over te geven. De bandiet, arbeider zonder werk, wonend in de Abrikozeboomstraat, werd naar hel kommissariaat op de Nieuwe Graanmarkt geleid, waar een streng onderzoek te zijnen laste werd ingesteld. Oneerlijke voerman. De voerman eonerbelangrijkohrouwerij, verdween spoor loos nadat hij voor rekening derzelve belang rijke sommen bad ontvangen.De politie beeft zijne persoonsbeschrijving in alle richtingen rond gezonden. Moedige daad. Een paard voor een kamion gespannen, ging op hol in de Ko ningstraat en liep.in de richting der Scliaar- beoksche poort. Érge botsingen en ongeluk ken schenen onvermijdelijk, wanneor M. Van Moorsol, meestergast van werken-, wonend te, Genval, hot paard bemeesterde jiadat bij meer dan 50 meters ver werd voortgesleept. VerdwijningSedert, Vrijdag is uit hare woning, Huisl'.oudensstr^al, 49, spóor- iloos verdwenen de 74jarige weduwe Joris- éona, Do familie vreest dat lmur een ongeluk overkomen is. Huis leeggeplunderd. Sedert ver scheidene dagen waren M. Labarro en diens schoonbroeder, M. Lepage,renteniers, Beau- .Séjourlaan, 52, naar buiten vorlrokken. Zaterdag morgend van bun uitstapje thuis komende, stelden ze vast dat er inbrekors in de woning aan het werk geweest waren. Alle meubelen in do verschillige vertrokken waren opengebroken on geledigd. De schur ken hebben zich meester gemaakt van allo voorwerpen van waarde, zooals schilder stukken, zilverwerk, kunstvoorwerpen, enz. Uit een onderzoek is gebleken dat de inbrekers, beladen met hun buit, per automo biel verdwenen zijn. Een oplichter opgezocht. Er is een en naar de rede vragende van dit buitenge woon vertoon, antwoordde men mij, dat zij vrij waren' en het schrikbewind ten einde was. Brutus ontving het loon van zijn afschu welijke daden en werd geguillotineerd en hot schavot onmiddelijk verbrand. Terstond kwam ik bij u terug en hieruit ziet ge, Anaika, dat God goed is en de mensch nooit moet wanhopon. Anaika had met aandacht geluisterd en zag angstig naar de woeste zee. De nacht ging traagzaam voorbij en met liet aanbreken van 't morgenlicht scheen do storm tot bedaren te komen. De golfslagen waren minder hevig, de wind ging liggen en zoodra men met het bloote oog het schip tegen de zee kou zien worstelen, ontwaakte bij allen weer do hoop, van ten minste de bemanning te kunnen redden. Te oordeelen naar de grootte van het schip moest het een oorlogsbodem zijn. Een boot werd in zee gebracht en pastoor Colomban en do loods Meriadec, twee oude bekennen, vergezeld door drie bekwame vis- schers, zetten koers naar de fregat. Pastoor Colomban was inderdaad een edel mensch. Wanneer er gevaar dreigde, onver schillig waar of wanneer, altijd was hij een dor eersten op do plaats des onheils. Zijn zacht en innemend gelaat word levendig, de oogen straalden van geestdrift en zyne ge spierde gestalte nam de houding aan van den strijdenden engel, die met Jacob worstelde. Do zachtzinnige, nederige man, die het verborgen leven zocht, trotseerde met onver schrokkenheid do grootste gevaren. Bij bran den had men hem geheelo huishoudens uit de vlammen zien halen elf schipbreukelin gen waren hem het leven verschuldigd en bij 1 APRÏL 1913 aanhoudingsmandaat afgeleverd ten jaste van Jakob D.., goboren te Vèrviors in 1871, laatst gewoond hebbende te Brussel en thans zonder bokeude verblijfplaats. D... wordt beschuldigd zijn voormaligcn patroon Frodorik B. St. Lazarusstraat lo St. Joost-ton-Noodo, opgolicht te hebben voor een bedrag van omstreeks 700 franks. Men vermoedt dat de oplichter met zijn vriendin eenige dagen geleden naar liet Noordon van Frankrijk gevlucht is. In de hooge wereld drinkt men altijd de koffie chic...oree der Trappisten Vincart. 1500 W Schaarbeek. Een razende hond. Zaterdag morgend, rond 5 1/2 ure, zwiorf een razende bond in de gemeente. In de Van Lorberghestraat beet het woedend dier een gazelverkoopstor, wed. Wally. Wat verder, in de Melsijsstraat, werden twee voorbij gangers door den hond aangevallen. Eon klein hondje, op zijn weg ontmoet werd doodgebeten. Twee agenten en eenige bur gers maakte jacht op liet dolle beest. Een agent kon het eindelijk met een revolver schot afmaken. De gebeten personen hebben zich in het geslicht Pasteur doen verzorgon. Botsing. Tusschen eene automobiel en een geladen kar met duiven door eene maatschappij van Eppeghom naar de Zuid statie verzonden, had Zondag morgend, le 2 ure, eene hotsing plaats op de Schaar- heeklaan. De kar, gevoerd door K., van Vilvoorden, werd gedeeltelijk vernield. K. word op don grond geworpen, gewond aan het hoofd en do boenen. De autogeleidor en vier personen in het rijtuig gezeten bekwa men geen letsel, doch de auto wérd bescha digd. Do politie van Schaarbeek heeft con onderzoek geopend. Drama in de vaart. Zaterdagnacht spartelde een man te middqn dor vaart aan do Werkhuizenkaai, zonk in de diopte en verdronk. Een uur later, word zijn lijk op gevischt. De-persoonsbeschrijving van den man, oud een 40tal jaren, werd door de politie in alle richtingen gestuurd. Men weet niet of hot hier een* ongeval of zelfmoord geldt. Ste Agatha-Berchem. Hevige brand Zondag morgend rond 3 ure, ontstond brand in de drukkerij dor echtgonooten Wollens, Groot-Bijgaerdenslraat te Borchem Ste-" Agatha. Het gelijkvloers van het woonhuis werd ook spoedig door het vuur aangetast Van alle kanten snelde men toe ter hulp. De kinderen Wollens moesten met leeron langs do vensters gered worden. Er was ge brek aan water. De drukkerij en het woon huis werden vernield met gansch den inhoud De oorzaak van den brand is ongekend. Audenaarde. Vechtpartij opeen schip. Zaterdag kwam aan 'de kaai van Paemele een sleeper aangevaren, trekkende drie schepen': Zij waren met kolen geladen eii moesten naar Parijs. Een twist ontstond tus schen «en vader en zijn schoonzoon^ twee Duilschers uit den Elzas. De schoonvader kroeg etgë slagen met allerlei werktuigen, die groote woiideii laan het hoofd veroor- zaakion. De schoonzoo» werd ook geliwelst, doch iii minderma:te. De gendarmerie1 kwam spoedig ter plaats en scheidde,de vechters, dio alle twee erg gesteld waren. Wanneor de schepen aan de Meerschpoort kwamen, weigerden, de loodsen nog vorder mede le gaan. Proces-verbaal word ten laste der vechters opgemaakt. Berchem-Audenaarde. Brand. Zon dag brak een geweldige brand uit in de woning en afhankelijkheden van M. Evarist Verschelden, velomakeren werktuigkundige op de wijk Meersclie. Al de gebouwen brandden tot op den grond af. Het was on mogelijk iets te blusschon. De beesten, eene groote hoeveelheid rijwielbenoodigheden, pik- maai- naai- en snijmacbienen, ontroo- mers, de kleederen, meubelen, enz., zijn de prooi dor vlammen gowordon. De schade, gedeeltelijk door verzekering gedekt, wordt het instorten van eene mijn, haalde hij met levensgevaar drie personen onder den inge vallen grond uit. De schipbreukelingen hebben de boot op gemerkt en slaken een vreugdekreet, die tot do toeschouwers van het strand dringt. Het ontredderde schip, dat ondanks de pogingen van de manschap, allengs meer water maakt©, Icon het onmogetijk uithouden. De pastoor en zijn medelielpors zijn ton leste het zinkend wrak genaderd, en een jubelkreet stijgt op uit do ongelukltigeu, dio zich reeds tot ster ven hadden voorbereid. Een man met ernstig gelaat en strakken blik en bekleed inet do ondérscheidingsteeke- nen van zyn rang, stond op liet achterdek. Toen de sloep dicht genoeg bij het schip lag, regeldo hij zelf de inscheping zijner manschappen. Toen het bij een derden tocht, ook de beurt was van de officiers, voor wien juist nog plaats beschikbaar was, zegde do kapitein Ik dank u, een persoon meer zou voor allen wol eens gevaarlijk kunnen worden, vertrekt dus Kapitein, merkte een matroos op, het schip zinkt steeds dioper weg, ga met ons Spoed u naar het strand beval de for- sche stem van den kapitein. Do boot bracht haastig haren last naar het strand en keerde terstopd naar het oorlogs schip terug. Intusschen maakte do kapitein een tame lijk groot paliwaaraan hij groote weerdo scheen te hechten on berekende in hoeveel minuten men met de boot terug kon zijü. .^Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2