Nog de bende Bonnet Vergadering van dan Bont! der Katnelieke Kringen NIEUWSBERICHTEN- In de Maatschappij Genl-Terneuzen DE KAPITEIN ONZE KOLONIE Een vreeselijk cngcluk Een oproer v Nog da zelfmoord van Laoomöo TE RO NSE Een komplot tegen I. Woeste Nog eene andere waterhistorie. Eon onzer menden reisgenooten, had uit Brussel ecne lesch fijn likeur medegenomen voor onder leg. Dit is soms goed als men^wat onpasse tijk zou zijn. In alle geval wij hadden met tms klieksken, 't ding leeggefoutseld en dat tonder veel tegenstribbelen. Op de terugreis ging do llesch mee weer, loch met water der grot gevuld en goed diep n de valies gestoken. Daar zou 't ding zich welvoegen. Ja. maar, tegen avond werd de reiszak eens voor de pinne gehaald en daar jag de llesch zoo leeg ze kon en de valies Iwom van 't water. Alles wa3 doornat, zélfs tet portret der beevaart en waar anders zoo- reel zorg voor gedragen was. Rap de kan ten uit de mouwen en gered wat te redden Viel. 't Zicht was leelijker als de daad. Het water werd algauw 't straat opgegoten, alles ifgodroogd en 't voorval was hersteld, doch lad veel doen lachen, al was het maar een ileinigheid, een niets beduidend iets. Luc. Woemrgen Do dramatische zelfmoord van Lacomlm heeft hel bestuur van hel gevang aangezet bijzondere maatregelen le nemen, om te be letten dat Dieudonné, Callemin. Soudy en Idonnier ook zouden zelfmoord plegen. Men heeft deze vier ter dood veroordeel den liet dwangkleed aangetrokke 1. Dieudonné heeft aan zijn Acriodiger een blief gestuurd, waarin hij rklaart zich le tulion luien verhongore», indi m men hem liet van het dwangkleed ve lost. Hij heeft '■ndordaad allo voedsel geweigerd, sinds hij 'n do bocior. zit. Vragen tot herziening Men weel dat hel Verbrekingshof do voor ziening in verbreking, door uo veroordeelde autobandieten ingediend, heeft verworpen, doch geen rokening had to houden met dn onthullingen van Callemin over de onschuld van Dieudonné. Dezes advokaat, Mr Mora Grafferi, gaat nu eene aanvraag tot her ziening van dit proces indienen. Deze aanvraag zal zijn gesteund op de ont hullingen, door Callemin na de uitspraak der jury gedaan en welke thans een uitzon derlijk karakter verkrijgen, daar Raymond La Science geweigerd heeft een genade- vraag aan den voorzitter der Republiek te ouderleekenen. Callemin beeft er toe besloten zonder eenigo zwakheid het schavot te belredon. Hij zal niets doen, om zich aan zijn lot tc onttrokken. Ilij heeft er dus geen belang bij Dieudonné als onschuldig te doen doorgaan. Men weet dat beidon nooit goede vrienden waren. Daarbij, eon getuige der Orijener- Blraat beeft in de wandelgangen der verhoor- zaal van liet assisenhof aan derde personen zonderlinge dingen verteld, dio do zaak in een ander daglicht stellen. Thans begint men •veral lo vertellen dat Dieudonné zonder uitdrukkelijke bewijzen is veroordeeld ge worden. Ook Móhier beeft eene aanvraag tot her ziening ingediend. Voor de Koophandelsrochlbank van Gent werd Zaterdag morgond do zaak opgeroe pen ingospannon door den Belgischen Staal le-.e> de Naamloozo Maatschappij van den Spoorweg Gont-Teriieuzon. Ten gevolge van de algemeene vergade ring der aandeelhouders, op 1 April laatst gehouden, heelt de Belgische Staat, scliuld- eischer lot eon beloop van 300,000 frank van do Maatschappij Gent-Torneuzen, eene vraag lot in faling verklaring derzelfde Maatschappij ingediend. Bij gemeen overleg lasschen eiccher en verweerder, werd do zaak lot binnen vier weken verschoven, om gepleit le worden. MET DE |?ïOODE TTiAIV33El]M (42® VRUVor/ï.) Deze loste woorden stelden 't meisje eenig: zins gerust, en de zwerveling hield woord. Gedurende verscheidene weken doorliep by de goheelestreek en ver daarbuiten, en hoe wel niot meer inetliet kraam,dat hij had afge legd,-had li ij altijd geld genoeg bij zich en onthaalde eenieder in do herbergen. Marianic maakto zich hierover ongerust en zij vennoeddo niet ten onrochtto dat haar broeder mcéwerkte lot bevordering van een ilecbt werk. Toon Antoon zegde dat hy naar Parijs te rugkeerde, verzocht zijne zuster hem drin gend van zijn reisplan af to zien, maar hij aJeef onverzettelijk, en zijn eonig antwoord >as dut zyno terugkomst van de omstandig heden zou afhangen. Een jaar ging voorby, maar welk een jaar Droevige gobeurtenis- leu, ontzettende feiten wisselden elkander af on vervulden do bevolking mot angst en ichrik. Do koning en zijne familio werden govan- gen genomen en in de gevangenis opgesloten, Ie maro verspreidde zich dat de dienst van ftct Opperwezen was afgeschaft, do kerken rerwoest, de zondag niet gevierd on de rust ingen voortaan door 't gouvernement zouden worden voorgcsclirovon on vastgesteld. Do revolutie tc Parijs begonnen, bracht haar werk van vernieling on moorden naar da pro vinciën over, on de eenvoudige landslieden iroegon zich angstig af.ofdo antichrist werke- Een vroosolijk ongeluk is aan de spoor- woglijn der groolo Meren voorgevallen. Aan kilometer 56 is eene brug, welke over do Luéki gelegd was, bij het overrijdon van een koopwaren trein ingestort. Eene halve uur vroeger, was oon reizigers trein.u aarin verscheidene Europeanen plaats genomen haddon, zonder ongevallen over da brug gereden. Ongetwijfeld luidde men ceno nog vreeselijker ramp te betreuren geluid, indion do brug bij hot overrijden van den reizigerstrein ingestort waro. Do machinist en do stoker zijn op den slag gedood gowordon. Waarschijnlijk zal men nooit welen hoeveel doodon er nu. zijn, aangezien de negers voor gewoonte hebben op de met koopwaren geladen waggons to kruipen en zoo do reis mede lo maken. Do oorzaak van het ongeluk is nog niet gekend. De zware balken waarop do brug rustte, zijn 'naast den kant doorgebroken, aldus geheel do trein in het water slingerende. Ds.schade 'is zeer groot. Een Araabsche stam, onder bet opper hoofd Busiiieri, heeft hot gevang van Slan- le3'ville aangevallen en gepoogd de opge slotene i te verlossen. De Inlegering duurde verscheidene uren. Dank aan hot kracht dadig optreden van bevelhebber Renard en den rechter Delry, kondon de muileis over meesterd worden. Meer dan 150 muiters werden in de boeien geslagen. Wij meldden in ons nummer van Zondag reeds, dat de beruchte handiet Lacoinbe, zich in hel gevang van La Santé, te Parijs, gezel finoord had. - Ziehier nog eenigo bijzonderheden over deze dramatische zelfmoord. Toen de bewakers Lacombe gingen halen, ,011) hem op den koer zijne dagclijksche wan deling le laten doen, maakte hij van een oogenblik onoplettendheid der bewakors ge bruik, om te vluchten. Vooraleer de bowa ker* zich konden vorgowissen van hetgeen ■r gebeurde, zat Lacombe reeds op het ijzeren hekkon, dat 4 meters hoog is; van daar klom hij op eoii muur, dan op een dak i*n dan wederom op een anderen muur, waar iiij zich schrijlings neerzette, daar hij zag dat hij niet weg kon. Hot alarm was spoedig gegeven. Talrijke bewakers warén ter plaats gesneld, on Lacombe rukte do dakpannen af en slingerde ze hen naar hel hoofd. In de magazijnen van het gevang ging mon al de matrassen halen en deze werden op den koer gelegd, opdat Lacombe zich bij een mogelijken val niet zou bezoeren 1 Do prokureur de republiek kwam ter plaats en samen met den bestuurder van hel gevang trachtte hij Lacombe to overhalen zich over te geven, doch de bandiet weigerde. Wanneer het uurwerk 11 1/2 ure zal slaan, zal ik hier afspringen - zegde hij. Lacombe begon dan te klagen, dat hij nu roods 25 dagen opgesloten zit, en nog riet eens ondervraagd werd. De onderzoeksrech ter verontschuldigd zich, zeggende, dat de medeplichtigen van Lacobe eerst moesten aangekomen zijn, en beloofde hem reeds Zaterdag namiddag te zullen ondervragen. Lacombe wilde niet wachten. Hij ver klaarde de hij de moordenaar was van M. Tharry, le Anbrais en van Ducivt, te Parijs. Hij loochende echter voor iels in do misdaden van Decazeville en Bizons betrokken to zijn. De bestuurder van l.el gevang kroeg dan ook zijn deel, daar Lacombe beweerde, dat bij bijna geen eten kreeg en do bestuurder ook beloofde hom hot beste eten naar keus, lijk geboren en 't einde der wereld nabij was. Onder dergelijke omstandigheden keerde de broeder van Marianic in Brctanje terug, doch wel verre van zich naar zijn geboorte plaats to begeven, bleef hij to Brest, als afge- voerdigdevan het Parijsche volk en vertegen woordiger van het schrikbewind. Zijn naam was veranderd in dien van bur ger Brutus, en nauwelijks had hij zich aan het hoofd gesteld van oon bestuur, samenge steld uit bedorven wezens zooals hij, öf al de ouhoilenen jammeren van het monster derre- vululie stortten zich over het schoone gewest uit. Tot medehelper in het uitvoeren tan zyn oninenschelyko daden had hij den landloojier Noirot, een laag menscb, onze lezers reeds bekend. Deze leverde geregeld gevangenen aan de gevangenis en onschuldige slachtof fers aan de guillotine. Laf, gelijk de meeste bedorven menschen, vertoonde Noirot zich zelden alleen in het oponbaar, maar wist met den Judaslach op do lippen, des te zekerder in 't geheim zijnen slag to slaan. Hij was ook de aanvoerder geweest van de bende, die het kastoel van den graaf do Ké roulas geplunderd on verbrand had. Na eiken strooptocht verborg hij do geroofde schatten in oon hoek van een ondcraardschcn kelderen ondanks den allengs verworven rijkdon), bezat hy zelfbehecrscliing genoeg om in uiterlykeu schijn van armoede to blyven voortleven. Brutus haatte hem uit al zijne krachten, omdat hij hom to veel spioneorde on al zijne handelingen gadesloeg, doch kon zich niet 'van hem ontslaan, tot hij eindelijk een mid Jel had gevonden, waardoor zijn vijand binnen weinige dagen door sluipmoord zou omgo- DE VOLKSSTEM doch Lacombe wilde van niets welen.Alleen lijk vroeg hij om een afscheid te mogen ne men van zijn advokaat. M. Boucheron. Deze kwam ter plaats, klom op eene lad der en ging op den muur bij Lacamho zitten. Gediycndo bijna eono halve uur praatten zij samon. M. Boucheron plaatste ook een woordje om Lacombe naar zijne col lo doen terugkeeron, doch alles bleef vruchteloos. Op dat oogonblik sloog het uurwerk elf ure en half. Lacombe stelde zich recht op den muur en duikelde op de plavoin van don koer. o Men nam nog slechts een lijk op. De lijkschouwing Doktor Paul deed in hot doodenhuïs do lijkschouwing. Daaruit bleek, dat den sche del van Lacombe letterlijk geplot lord was. Hij was recht op hot hoofd gevallen. Ook zijne twee polsen waren gebroken, waaruit opgemaakt wordt, dat hij met do bandon eerst de stoenen raakte. Eerste zitdag Ter gelegenheid van liet 50 jarig jubol- foest van den Katholiekëii Kring van R'ónsé hield do Bond van Katholieke Kringen zijn jaarlijksch Congres in deze stad. De lieve stad was in feestgewaad gehuld. Te 3 1/2 ure wanneer M? Woeste toekwarn- slonden er een duizendtal, personen aan do statie. De socialisten hadden immers het ge rucht rondgespeeld dat eene vijandelijke bo- looging zou plaats grijpen; gendarmen wa ren bijgeroepen om denree te handhaven geen enkoio kreet wei d waargenomen, Maar M. Woeste werd warm toegejuicht door de menigte en begeleid do.br'de plaatselijke overheid begaf hij zich 'aanstonds naar den Katholieken Kring waar de owstealgemeene zitting moest plaats "grijpen te 4 ure. De algameene vergadering Men bemerkte aan het bureel henevens den staatsminister, die do vergadering voor zal: M.M. Raepsaet, ienator, Behaegel en dn Belhune, volksvertegenwoordigers, dw Malander,gemeenteraadslid, de Z.H.Pastoor Deken van Ronse. M. M. Deghust, burge meester, Gamauer en Duplat secretarissen van het Verhond. Redevoering van M. Woeste M. Woeste brengt hulde aan de inwoners van Ronse en omliggende dio d© eendracht in hunno rangen hebben gewerkt en zoo dap per in do laatste kiezingen hebben gestreden Hij trekt or de aandacht op dat eenige ge meenten nochtans nog onder een liberaal bestuur liggen en dat zulks gansch tegen strijdig is met de godsdienstige gevoelens van die bovolkingen. Hij drukt er ook op'dsrf het land voor do oplossing slaat van zéér moeilijke vraag stukken en dat men hier afstand moet doen van alle persoonlijke belangen, om slechts hel algemeen nut of wolzijn voor oogen te houden. Daaróm, zegt hij, zal hol 44° Congres goede vruchten afwerpen en verklaar ik dit Congres geopend. M. Camauer, secretaris, leest oen Tele gram van onderwerping, dankbaarheid en eeibied, aan Z. H. den Paus te sturen. Dat telegram wordt algemeen toegejuicht. Hulde aan M. Woeste M. do Burgemeester groei al de Congres leden en verhaalt hot Voiledon tier katho lieke partij te R mso en al de moeilijkheden welke de katholieken! te Ronse hebben moeion overwinnen, om gedurende 41 jaar aan 't bestuur te blijven Hij zegt onder an dere u Tegenover het kartel is de katholieko bracht worden maar het onverwacht einde van het schrikbewind veroorzaakte juist hot tegonovorgestelde Robespierre viel onder de guillotine on zyn trawanten met hem. Zoodra men te Brest? den dood van Robes pierre vernam, kwam hot onderdrukte en verbitterde,volk in verzpt tegen zijn godde- looze bloeddorstige bewindslieden, stormde gewapenderhand de gerechtszaal binnen, viel Brutus to Jijf, nam bloedige weerwraak op lien), en met volo messteken doorboord zeeg de volksmoordenaar dood neder. Noirot bracht Brutus een lesten steek toe, ten einde daardoor eiken schijn van verstand houding van zich af te werpen. liet doodo lichaam was lmm echter niet on verschillig. Herhaaldelijk had hij naar de re den gezocht, waarom Brutus den burggraaf als gewoon passagier aan 'kapitein Roscoff had toevertrouwd. Hij wist, dat Hector bij zijn gevangenneming, don rijken bruidschat van jufvrouw Yvonne bij zich droeg cn toch was hem-Jater gebleken, dat do burggraaf dien niet moer had. Brutus alben kon er zich dus van hebben meestergemaakt... In do hoop op het lijk den sleutel van het geheim en belangwekkende papieren te vin den, wachtte hij don duisteren nacht af, cn toen er zich niemand meer op straat bevond, doorzocht hij do zakken van den doode en haaldo er een brievontesch uit. Bij het voortgezet onderzoek tastte hij op oen hard voorwerp eh zag dat liet een ge vulde lederen gordel was... Een duivclscho grijnslach overtoog hét bandietengezicht, en den riem met zijn dolkmes los to snijden en zich met don rijken buit te verwijderen, was het work van epnigo oogenblikkon. Waarlijk rt was ook een rijke buit, want partij de eenige dio het bestuur hoeft in handen le houden. Die partij, geleid door mannen als MM. Woeste en do Broque- vil le mag nog alles hopen van do toe- komst. Ik druk den wensch uit dat God nog lang» jaren aan 't hoofd van ons Verbond don doorluchtige!) Staatsminister beware Zulks zal eon geluk zijn voor ons Vader- n land on een element van overwinning voor onze princiepen. (Langdurige toejuichin- gen.) M. Woeste bedankt de talrijke vergade ring. M. Camauer maakt verslag over de werk zaamheden van hot Verhond gedurende het vorloopon jaar. Hij sluit ook zijn verslag met hulde te brengen aan den eerbiedwaardigen en on abel wisten» hoofdman van de katholieko t partij. (Toejuichingen Godsdienstonderwijs in de lagere scholen. M. Duplat plaalsvervaugeud volksverte genwoordiger van Brussel, maakt verslag over het.onderwijs van den godsdienst in dc lagere scholon en toont hoe do gemeente- ovorheid in Brussel en in talrijke andero geiru eaten er in gelukt is de wet legen te werken en don godsdienst te laten onderwij len in twee of hoogstens drie klassen van eene school, hij uitsluiting van al de andere. Do wenschen van M. Duplat werden aan genomen, en de bespreking dor andero ver slagen op Zondag vastges'eld. Te 8 ure greep in don Katholieken Kring een tooneelkuu- dig avondfeest plaats, waarmede de eerste Kuugresdag gesloten werd. Tweede Dag Bespreking van het verslag van E. II. C. Peereboom, over vakonderwijs, van den heer'Theran, van Bergen, over propaganda van den heer Van dor. Bossche, leoraar Ier Gentsche hoogeschool. over schoolkleeding en sclioolsoep van M, J. Leclef, over liet kazerneleven. Te Deum. De Stoet Te 11 1/2 ure word een Te Deum ge zongen in de kollegiale kerk van Ronse. Een machtige stoet leidde de Congresleden er naar toe. Met weder was niet zeer gunstig en toch nam heel Rons© aan die betooging doel. Overal op don doortocht werd M. Woeste door de menigte met eerbied en vriendschap bejegend. Zulks dient aangestipt te worden, zooveel te meer dal Rouso een centrum is van groolo nijverheid en dat de socialisten daags te voren nog slrooibrieven hadden rondgedragen, waarop M. Woeste als de onverzoenbare vijand van den werkman werd uitgemaakt. Feestmaal, Betooging de Malander Nauwelijks was hot feestmaal aangevan gen of bloemengarven kwamen toe met hoelo ka r ro vrachten ter eere van M. de Malander, don held van hot feest,aan wieh Ronsozijnen kalholickoirkriirg, zijn college, zijne katho- Jieke scholon én <ie schoone eendracht onder de katholieken te dank©» heeft. Men bood aan don held zijn bronzen borst beeld aan, gebeiteld door J. Jourdai». Slotredevosring van M. Woests Na eenigo woorden van inhigon dank, nam M. Woeste nog het woord om het Kon gros te sluiten. Zijn© redevoering werd herhaalde mal«n door langdurige toejuichingen onder broken, Hij sloot volgenderwjjze Dat niemand op rusten denke, do rust is weggelegd voor een andere wereld en moet ons enkel daarboven toebehooren. Een woord is dikwijls genoeg om ©en man - tot het goede te brongen dat woord zult gij spreken telkens gij er toe gelegenheid vindt. u Do laatste strijdon van mijn loven wor- n den aangewend door een diep Geloof en ik men herinnert zich dat de bruidschat van Yvonne de Kéroulas een waarde aan edelge steenten vertegenwoordigde van achtmaal honderdduizend pond. Dit was Brutus bekend en hij wist ook dat het niet lot de hoedanigheden van een goed burger behoorde, weelderige uitgaven te doen. Hij oordeelde het daarom beter mot het voeren eener meer weelderige levenswijze te wachten, totdat de revolutie door 't gewicht barer eigene misdaden zou te gronde gaan, en orde cn rust liare maatschappelijke rechten zouden hebben gekregen. Voor een koppel ossen was Brutus eigenaar geworden van de bezittingen der familio de Kéroulas en doze koopakte vond Noirot in de brieve: itesch. Noirot's plan was daarmeê later zijn voor deel te doen, om op zijnebeurt in het bezit te geraken van de uitgestrekte goederen. In den tijd, dat de rampen dor revolutie over Brctanje losbarstten, meende Marianic dat haar beetje verstand met de vluchtelingen was heengegaan. Do schrik overweldigde het arme meisje en verbrijzelde haar hart van droefheid. Toen het kruis van den kerktoren naar beneden gerukt, het beeld der Heilige Maagd en die der andere Heiligen van hun voetstuk ken geworpen en het groote kruisbeeld in de kerk mot do voeten gotreden werd, scheen zij van droefheid te zullen sterven en door haar overvloedig schreieif en openlijken afkeer voor do heiligschenners, zou zij stellig aan do treden van het altaar vermoord zijn gowor don, ware liet niet dat oen krachtvol persoon haar met geweld togen do woestaards iu bo- schormlng had genomen. Brutus vernam het gevaar waaraan Maria nic was blootgesteld geweest cn do monschen- 8 APRIL 1913 sluit met den beker te ledigen ter eere van het arrondissement Audenaarde en ter eero van het arrondissement 'Aalst; ik wensch dat zij beid© dank aan het onverpoosd werken hunner kiezers toekomend jaar- eene nieuwe overwinning mogen behalen n die zal dagteokenen in de annalen van da - Katholieke partij en bijbrengen,tot het ge it luk van ons geliefd Vaderland (Onoplioudendo toejuichingen,) Tijdens de zitting van dit Kongres werd M. Woeste gedurig door do policio bewaakt Nacht er. dag staat zijne woonst te Brus- sol onderdo waakzaamheid der policie. Het parket van Brussel had kennis gekre gen van booze on lafl'o inzichten van zekere lieden en deed aanstonds maatregelen nemen Twee agenten van dn g heime policio volg den M. Woeste tol Ronse, zonder dat deze or iets van vermoedde. Het parket van Gont, dat van Audenaerdc on de Burgemeester van Ronse waren insge lijks verwittigd. 1 Die overheden waren verwittigd, zoo ver- verneeint do Patrioio dat eene vrouw zich gelast had met eenen aanslag op -M. Woeste te plegen. De aanslag moest plaats hebben lusschen 11 1/2 ure en middag, op don doortocht van hot College naar de Hoofdkerk, waar de Te-Deum moest gezon gen worden. M. Woeste legde den weg af in een rijtuig en in eon automobiel. In do 'spoorhallen van Ronse en van Audenaarde werd bij gedurig door policicagenten bewaakt. Zondag avond werd te Brussel het ge rucht verspreid dat M. Woeste te Ronse hot slachtoffer geworden was van een aanval; gelukkig]ijk werd die tijding gelogenstraft. Brussel. De drnnk. Een scheeps losser, wonpndu Kasleolljesstraat, kwam Zaterdag avond dronken 'l huis hij sloeg nis naar gewoonte alles stuk. Zijne vrouw nam de vlucht. Wanneer een uur later de vrouw weerkeerde, vond ze don dronkaard opgeknoopt. Zij sneed het strop ovor en de wanhopigo kon tot het leven toruggebracht worden. Eons op zijnen pas geraakt, verliet bij het huis zeggend dut hij zich ging ver drinken. Mm» vreest dat hij zijne bedreiging heeft ton uitvoer gebracht. Aanhouding. Zaterdag morgend in de vroegte werd in een logement der Groot» Markt, door de policie de 28jarige V aangehouden die onlangs bij verstek tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld werd wegens diefstal. V..*., is achlor slot ea grendel gezet. Wielrijder in de vaart. Vrijdag avond, keerde Vauderheyden, van Grimber gen, perrijwiol huiswaarts, toen hij op don steenweg van Vilvoorde door oen automo biel aangereden werd. Do wielrijder viel met zijn velo in do vaart. Gelukkig slaagde hij er in ongedoerd uit hot water te geraken, doch zijn rijwiel was geheel vernield. Een straatroover. Toen Mev. M..., wonende Nieuwsiraat, over de Rogierplaats ging, liep eensklaps een persoon tegen haar aan, die zich daarna ijlings uit de voeten maakte. Thuis gekomen, ontdekte Mevr. Mdat ze haar borstspeld van 1000 frs. kwijt was. Eene vrouw door gas verstikt. Vrij dag namiddag begaf Mevr. Frangois,'wo nende Paul do Jaerstraat, to St Gillis, zich teükkel naar haar villa der Maarschalk- dreof. Toen zij om 9 ure 's avonds nog niet terug was, ging haar man zo in de villa op zoeken en vond de ongelukkige dood liggen in de keuken. Wellicht door duizeligheid arngegropen, moet zij zich aan 't gastoestei hebben vastgeklampt en bet kraantje der- beul gevoelde zich een oógenblik mcêlijdenrl gestemd voor do ongelukkige. Ilij zocht zijn zuster op en vond haar ter aarde liggend in het kille veld, dat met ijzel overdekt was. Met gevouwen handen bad zij den Heer luide om erbarming voor de heiligschennissen en gepleegde gruwelen. Brutus tikte haar op de schouders zij zag op en beefde. Marianic! sprak de beeldstormer, sta op! Werktuigelijk gehoorzaamde het meisje, richtte zich langzaam op en staarde haar broeder in het aangezicht. Zuster, hervatte Brutus, wilt gij geluk kig zyn en gold van mij hebben Zwijg riep de Onnoozele, zwijg, ramp zalige en tegelijk stak zij hem de been de rig© vingeren toe. Judas, wat spreekt gij van go- luk Biedt gij mij geld aan vervolgde zij vorontweerdigd... Ik heb u den Verlosser op nieuw zien kruisigen, de II. Vaten zien ont- eeren... In uwe banden heb ik de brandfak kel gezien, waarmeö gy kasteelon en buizen verbranddet... stroomen bloeds liebt gij ver goten... en om u voor de wraak des Hemels te behoeden on uw onsterfelijke ziel te red den, kastijd ik mijn lichaam eiken dag, dion God geeft... Zijt ge nu nog onbeschaamd genoeg, mij in dien toestand to bezoeken en zulk afschu welijk aanbod te doen Ga weg van mij want ik vrees, dat vador en moeder uit hunne graven zullen opstaan om u te vervloeken...! Hare r.ollendo oogon trachtten tot het hart van Brutus door to dringen en deze stond verslagen on zag beschaamd voor zich. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2