Oorlog in (!e Balkanen Brosselsche Kiekskess NIEUWSBERICHTEN DE KAPITEIN De bende Bonnet Eene oude misdaad Valsc'ia gerseMea. SesssïiUIiGialdassen blBnengaröepen üesa uitstel Yoar de, zitting der Earners Iets vaar da visselaers 2 Maatregelen worden genomen om do Krbeiders te beschermen die aan het werk blijven. De krachtdadige handelwijze Tan de werkbaien heeft het aantal stakers vermin- lerd met óngeveor 60 0/0. Aan d§ oude werkhuizen va» den Grand Central, nu door den staat geexploileerd, freest men niet de minste staking. Meetingen in open lucht gogoven door de Socialisten hadden niet den minsten bijval. Men wacht hier de A. W. af zonder den Kunsten schrik. De christene Takvereenigingen vergader- flen dringend en namen daar hetzelfde be- lluit dat le Aelst werd genomen en dat wij in ons dagblad van gisteroi: afkondigden. Te VJjlSebrseek Willebrocck is bij uilstok ren nijverheids- cenlrum. Men telt daar omtrent 4000 fa briekwerkers on daarbij nog een aantal lie den die dagelijks naar de fabrieken van tlcmixom of Hoboken gaan arbeiden. Naar van kartolorgaan verzekert, zouden deze iaalslcn den arbeid staken; wat do anderen Kangaat men denkt dat zij aan den arbeid tuilen blijven. Aniwrerpesi Dagelijks houden de socialisten meelingen tan de. poorten van de grooto werkhuizen t» fabrieken, om de werklieden tot staken san Ie zotten. Groote scheopsreeders hebben reeds hunne schepen naar Amsterdam en Rotlordam gestuurd om daar te lossen en ";.e laden, 't Is al winst voor do stad. 72 Gent Do brigade gendarmen van de stad Gent lol nu omtrent 400 man tellen. Dertig daar van zullen le Genlbrugge gelegerd blijven hel gebied van deze gemeente is immers zeer nitgehreid on daar treft men ook een aantal nijverheidsgesliclilcn aan. Men voorziet dat do staking in do bouw nijverheid van geenen lol zal wezen immers de Wereldtentoonstelling is onzijdig torrein verklaard en al de ondernemers, verwers. inoisers. schrijnwerkers, sloenbouwers enz. sij» op de tentoonstelling aan den arbeid. Te ESrussei Donderdag avond hielden de letterzetters van Brussel en omliggende eene nieuwe ver gadering of poll aangaande de A. \V. Namen •aan den poll deel 1613 man daarvan heb ben er 550 ja geantwoord en 932 neen. Er waren ook 72 nietige brieven. Er bestaat ius eene meerderheid van 423 man legen de k. W. IN 'T WALENLAND CSiarlerai en esmlig^ende Belangrijke voorzorgen worden genomen le La Louvière en omliggende gemeenten, »m de vrijheid van het werk.te verzekeren. Zaterdag zal een linieregiment hier toeko men, waarvan -compagnies zullen gelegerd «tijn Io La Louvière, te Houdeng, le llaii.e- St Pierre, le Leval-Trahegnies, te Rossaix, le Forcliios-la-Marche, le Manage, te Ecaus- shiHS en lo 's Grayenbrakei om den tnnnel te bewaken. Hel 4' regiment lansiers dat-te Brugge ge legen I is, zal ook naar bier afgestuurd wor den. Te Doornik ligt oen tweede regiment voetvolk gereed om in geval van "nood ook waar bet Gentrum te komen. De scholon zijn gesloten al hunne gehouwen zijn met troe pen bezet do pensionaten hebben de ouders Ier leerlingen verwittigd dat noodzakelijker wijze de vakantie verlengd wordt, tot op hel •inde van de werkstaking. Dé werklieden en bedienden van de buurt- poonvegon hielden gisteren avond eene /roole vorgadering waarin besloten werd lal al de bedienden en werklieden van de le elektrische trams toekomenden Dijnsdag mnne staking zouden beginnen. MET DE r?OODE (46* VERVOLG.) Wel is waar waren de goederen gedeelte lijk door bósscben en hoogstammige hoornen •uitgeven, zoodal het onmogelijk was van den publieke» weg hier hi door-to dringen. Maar de borders vertelden, dat Noirot, de nieuwe meester van bot kasteel, dikwijls inden om trek xwerfdo en omdat hij hun om moer dan èeno roden verdacht toescheen, beschuldigde men hom bovendien van toovorij, en doland- li'odcn vérmeden allengs gohool 't bezoek op Kéroulas, doordien con troep landloopers or eiken naclit hunne tenten opsloeg. Do plaats van do eenzame werklieden der voormalige grafelijke familie de Kéroulas was ingenomen door zwervelingen, lieden, die met wantrouwen worden gadeslngon cn on der hen werden vele bekende brandstichters en dieven van vroegere dagen aangetróffon. Alvorens de oogst gerijpt was, maakte Noi- rot oeno reis vau tweo maanden. Bij zijn terugkeer bracht bij verscheidene timmerlieden cn metselaars met hunne vrou wen mcê. Daarover maakten do landlieden zich ongerust en zij vroegen zich af, wat dit alios to beduiden had. De vrouwen maakten allerlei gissingen alleen Marianic nietzij was gerust, glim lachte en zng haar gegeven woord vervuld worden en 't arme schepsel meende stellig, Alat Noirot do muren uitsluitend opbouwde 'om er naderhand Ce leste erfgouamo van do 3R Te GiBly Hier is de toestand gansch vijandig aan de A. W. Men beeft bier schier nitsluilelijk motaal- nijverheid en de daghuren zijn te groot. Do socialiston hadden voor tweo, drij dagen een hetooging op touw gezet, En wat zag men Eene roode vod gevolgd door 300 kinderen Te EÜ3o8ïï(§339j? s/Sambre ie 2a998i5k ie "3 Gratfen&raSisB lil dio drij localiteilon is het stellig dat de overgroole meerderheid van de A. \V. niet moet hebben. Nochtans de wijze en brave werklieden hebben altoos schrik van de jon ge heethoofden zoo zou bol kunnen dat liet klein, zeer klein getal, do wet spelt aan do anderen. Flesssi SBer-gsen Van nu af zijn de soldaten van alle verlof beroofd. De werklieden zijn verbitterd om dat do socialistische coöperatieven on syn- dikalen geen don minsten onderstand willen verleen en. Tc Cü-asssée^LsaSk Verscheideuo fabrieken van de gemeente en van liet omliggende koopon groote hoe veelheden mondvoorraad op, dio naar Je fabrieken wordt overgebracht en daar zal ter beschikking gehouden worden van de werklieden dio aan den arbeid blijven, Te Werwieira Men vreest hier dat do gemeenleoverheid slechts zal maatregelen nemen wanneer het te laat fs. Talrijke gendarmen zijn toege komen. De meest waanzinnige en tegenstrij dige berichten loopen rond ouder de bevol king. Men spreekt hier kortaf van onwen- teling. Andere beweren dat aan do Duilsche grens eene groote massa troepen gereed ligt om in België te dringen en bezit to nemen van ons land. Te Aes^elaïs Wolk verschil op 8 dagen lijd De werklieden van de glasblazerijen van Auvelais willen van de A. \V. niet hooren zoo ook niet die van do koolmijnen van St- Rochus. Deze hebben eene afvaardiging naar den bestuurder der koolmijn gezond on met de volgende modedeeling gelast Wij hebben allen onzen opzeg gedaan maar 90 0/0 van ons doden zulks tegen wil en dank. Wij winnen eeneschoono daghuur cn zijn voornemens niet te staken. Verleen ons oene kleine loonverliooging en wij blijven aan den arbeid. De bestuurder beloofde een gunstig ant woord, maar moest eerst de vraag aan de goedkeuring van den beheerraad onder werpen. De ontknooping.-. Uit Parijs wordt gemeld, dat do oniknoo- ping van do zaak Bofinot nakend is. Weldra zouden dö tor dood veroordeelden, Callomin, Sóudy en Monier kennis maken met beul Deiblcr. Hel proces van Diendonné zou niet hor- zioii worden, doch, hij zou genade krijgen. Zijn advokaat, M. do Moro-Giafleri heeft daar evenwel geen vrede mede on zet zijne werkzaamheden voort, om hel vonnis voor Dieudoime to doen verbreken. Rodriguez in het gevang Zooals men woet, werd Rodriguez in de zaak Bonnol vrijgesproken, doch in het gevang van Rijsel opgesloten, daar hij voor het assisenhof van het Noorden te verant woorden heeft vrogens .maken en uitgeven van valsche munt. Rodriguez had gehoopt, dat men ten ge- 'volge der zaak Bonnot de beschuldiging van Kéroulas des te luisterijker te kunnen ont vangen. Intnsschcn gingen do werken op Kéroulas goed vooruit, en toen do maron eono hoogte hadden bereikt, dat 't dak zou worden gelegd zag iedereen reeds dat het een veol fraaier aanzien zou hebben dan vroeger. Een persoon, dion niemand kende, op 't ka steel woonde en in 't dorpslogement zijn mid dagmaal gebruikte, zonder ooit met iemand een woord te spreken, nam op verzoek van Noirot do leiding van do loèto werkzaamhe den op zich. Dat de kostbare meubels verbrijzeld, de antieke tapijten in flarden gescheurd en het fijne kristal gebroken was, was zeker een groot verliesmaar 't kasteel werd mot prach tig huisraad gemeubloerd, dat schatten gelds kostte. Do wijze, waarop do opzichter liet inwen dige weer in orde bracht, zooveel mogelijk in doi:zolfdon trant van vroeger, getuigde "Van zijn smaak, terwijl in den linkervleugel eene kamer voor Noirot op gohocl bijzondere wijze werd ingericht. Ook do kapel werd weer opgebouwd, en do ramon mot tweo schilderijen en andcro kerk sieraden worden van Parijs aangebracht. Slechts het grafelijk wapenbord, eerbied waardig om zijn lioogeu ouderdom en ge plaatst boven den ingang der groote poort, bleof verbrijzeld, gebroken cn onkenbaar. Men durfde Noirot hierover niet aanspreken, te meer, omdat men wist, dat hij ziel) steeds op een afstand hield. De algemcono roep, neg bevestigd door do beweringen van Marianic- en hare antwoor den aan de kinderen was, dat Noirot 't ver- trouwou genoot van de hooge erfgenamen, cn op hun bevel 't kasteel iu een toestand DE VOLKSSTEM valschmunierij zou laten vallen bobben en hem vrijlaten. Do man is grootelijks teleurgesteld. Ook is hij thans schier razend van woede. Aan den prokureur der Republiek schreef hij reeds talrijke brieven, waarin hij verklaart dat hij liever zou sterven, dan nog langer opgesloten te blijven. Hij voegde or bij, dat men hem toch nooit op het assisonliof zal zien en hij zich wel zal weten to zelfmoorden. Onnoodig te zoggen, dat hij van nabij be waakt wordt. Eenige -dagen geleden viel Rodriguez gewapend niet con stoofhaak do bewakers aan. 's Anderendaags slingerde Jiij zijne kloefen naar het hoofd van een bewaker. De blokkade van den Montenegro Men meldt uit Cettigne dat de Engelscbe admiraal aan don prefekt van Antivari heeft medegedeeld dat do mogendheden de blok kade besloten hebben, vanaf de kusten van Antivari tot aan den stroom Drin. Uit Soulomore bericht men aan de «Nieu we Vrije Pers van Weenen dat Donderdag om S ure 's morgens de blokkade toegepast is; Alle oorlogschepen, tor uitzondering van het Oostsnrijksch schip Franz Ferdinand en de Engelscbe Darmoulii zijn om 10 ure 's morgens in de richting van Dulciguo afgevaren. Scutari aan de Mogendheden Do Tempi kondigt een telegram af van zijnen briefwisselaar in Weenen volgens hetwelk, na lange beraadslagingen in do diplomatische kl ingen er eene schikking zou genomen worden óm Scutari in handen dor mogendheden le geven. Men hoopt alzcto_.de Servische troepenbe weging voor Scutari op te lieven. De Serviërs zien van het beleg van Scutari af Te Belgrado wordt bevestigd dat de militaire operatie's rond Scutari feitelijk go- staakt zijn. Do hulptroepen-en voorraad die op weg waren of nog Salonika niet hadden verlaten zullen naar Servië lerugkeeren. In zekero kringen spreekt men zelfs van het wegtrokken der bolegeringstroepen. De Buljaarsche troepen in Macedonië Hot gerucht verspreidt ziel» to Salonika, volgons hetwelk nien mot alle jongelingen,in staat to wapens le dragen, eone bijzondere Macedonische brigade zou vermen,Waarvan de eone helft Serres en de andere Kavalla zou bezetten. Twee en dertig Bukraarseho officieren met 04 onderofficieren zouden daaraan medewer ken. De Grieksche overheid van Salonika -hoéft verscheidene Bulgaarscho komidatjis uit de stad gebannen. Hen nieuwe kandidaat «oor den Alhaneeschen troon De Penter Lhyd schrijft uil diplomaiische bron te weten dat men reeds in conigo Euro- peesche hovon sproekt van de kandidatuur- tot den Alhaneeschen troon van een prins uil hel huis van Mecklenburg. Het officieel orgaan van het Oostenrijkse!) ministerie doet uitschijnen dat liet huis van Mecklenburg van Slavischen oorsprong is en dat het verwant en verhonden is met de •hans regeereiulo stamhnizen van Engeland, Rusland, Montenegro-en Holland. De tocht van de Hamidië en do Grieksche protestaties Volgons eene mqdedeeling aan do dagbla den van Londen gedaan, heeft het Grieksch bracht, waardig om er zijn oude meesters andermaal te herWrgon. Maar wie waren wel de meesters De kapi tein was op het schavot onthoofd, (1e burg graaf was verdwption en jufvrouw Yvonne had zich aan God toegewijd. Was er misschien nog eon afstammeling van de Kéroulas in le ven Of wat wilde do nederige zuster van liefde met deze heerlijkheid wel doen Pastoor Colómban was in een kort tijdver loop tweemaal iia^r Vennes geweest. Bij zijn 't huiskomst liad hij met Anaïka oen langdu rig onderhoud over Yvonne gehad, waarbij Rcscoifs zuster overvloedig tranen gestort had. t; Niemand kende Jen sleuM van het geheim en toch bleven do yeronderstclliiigon cn gis singen van allerlei aard onder do eenvoudige landlieden aanhouden. De sïuwo wijze, waar op Noirot van don beginne af gehandeld had, moest ben noodwendig op con dwaalspoor brengen. Toon hij do zekerheid had, (lat hij in het onbetwistbaar bezit zou blijven van do nala tenschap van Brutus, en Marianic nimmer op haar verpand woord zou terugkomen, maakte hij er w erk van oip zijne plannon zou spoedig mogelijk ten uitvoer te brongen. Zoodra hij al zijn geroofd geld besteed had en ook datgene, \Vat nog onder do puinhoo- pen van Kéroulas was te voorschijn gekomen, begaf hij zich naar Parijs. Den vertrouwden voet, waarop hij vroeger mot Brutus ver keerde, had hem do namen (loon kennen van verscheidene personen, bekenden van den voormaligen volksvertegenwoordiger. Noirot zocht er eenigen op, deed hun modedeeling van zijn toestand en won hun raad in. Ten lesto maakte hij er do gevolgtrekking uit op, dat hij te Parijs zfjne diamanten niet met gouvernement, protestaties gedaan aan al de overheden, dio belang kannen stollen in do herhaalde doortochten van don Hamidië door het kanaal van Suez. De Griekscho overheid verklaart dat men aan het Turksch Spookschip toeliet zich to Alexandrië te bevoorraden, dat men zelf schepen laadde om de noodige kolen in volle zee op te doen. J)o Hamidié heeft niet nagelaten van do gelegenheid gebruik to maken om met de Turksche overheid van Gon'staniinopel in ge meenschap te komen. Verders doet men uitschijnen dat de u Hamidié niet alleen hot reglement van het kanaal schendt, maar tevens een groot gevaar oplevert in een naaste oorlog, w aarbij het Suez-kanaal zou goroepon zijn om eon gewichtige» rol te spelen. Voor het oogenblik is de Hamidié in do Roode Zee. X Te Corbeil werd Donderdag morgend eone ontdekking gedaan, welke in de streek eeno ongemeeue opschudding verwekte. Een landbouwer spitte er op een braak liggende» grond, toen hij op eene diepte van nauwelijks dertig centimeter», eon monsche- 1 ij ken schedel bloot legde. De landbouwer ging de overheid verwit tigen over zijne akelige vondst. Doze zond eone ploeg werklieden tor plaats, en na weinige minuten vonden (lezen twoe geraam ten.schijnende van kinderen van 16 en 5 jaar voort le komen. llol parket golaslto een wetsdokter do geraamten te onderzoeken, om net geslacht, waartoe de kinderen behoorden, vast to stellen. Uit het onderzoek in do streek gedaan, blijkt, dat een twintigtal jaren geleden oon troep Bohemers gcruimon tijd zijne tenten had opgeslagen op (le plaats waar nu de geraamten gevonden werden. Men veronderstelt dus, dat men hier voor eene dubbele misdaad slaat, door do zwer velingen gepleegd on welke ongestraft bloef. Ongetwijfeld zou de misdaad ook onbekend gebleven zijn, indien het toeval er zich r.iet mede bemoeid had. 4 (Van onzen bijzondere» briefwisselaar) Brussel 10 April 1913 Nog altijd valsche geruchten. Dezen morgend moest con ministerraad plaats hebben Daar was goon woord van 1 Verleden Maandag hebben do Ministers in hunne vergadering al dé maatregelen ,gre-r nomen om de openbare veiligheid tijdens don loop van do A. W. te waarborgen on die nieuwe ministerraad was door niets te ver recht vaardigen. De laatste berichten doen inzien dat or geen miliciekJassou zullen binnengeroepen worden. De militaire depots hadden officieele be richten ontvangen, dat zij tegen 10 April alles moosto» in gereedheid brengen om de twee laatst teruggezonden klassen uit te rusten. Maar bot blijkt nu da' de huidige effectieven talrijk genoog zullen zijn. en daarom beeft hot staatsbestuur besloten dan enkele klassen binnen te roepen, wanneer ergo onlusten liet lo'. dien buitengewone» maatregel zouden dwiigon. Men mag immers uit het oog niet verlie zen dat er nu ongeveer 50,000 man onder de wapens zijn en daarbij nog omtrent 5000 goed gevolg zou kunnen vorlcoopen. Na een verblijf van veertien dagen In de wereldstad, vertrok Noirot naar Amsterdam, waar bij de edelgesteenten tegen een matigen prijs ver kocht, uitgezonderd een dames-halssnoer van zeldzame pracht en kostbaarheid, dat hij wenschte te behouden. Op zijn terugreis nam hij een kundig bouw meester uit Parijs mcé, ton einde dezo zou toezien, dat bij verdere voltooiing van het kasteel, streng denzolfden stijl werd gevolgd. Do bouwkundige was een man, niet van talenten misdeeld, een vcroorder der oude meesters en die veel voorliefde bezat voor den stijl néo-grec. Aan zijn kunde had men het dan ook te danken, dat het kasteel niet slechts zijn eenvoudig en grootsch aanzien van vroeger terugkreeg, maar ook hot in wendig geheel in overeenstemming kwam mot hot uitwendig van het gebouw. Noirot steldo zich tegenover den bouwmees ter niet aan, gelijk een parvenu, doch als een joodscho woekeraar hij boloendo hem zelfs boter, dan men van zoo'n schraapzuchtig mensch zou kunnen verwachten. Toen eindelijk hot kasteel voltooid en gc- mcubeleerd, de bouwmeester naar Parijs was teruggekeerd en de oogst op handen was, be gaf Noirot zich naar de groote jaarmarkt van Vannes en huurde daar oen groot personeel van meiden en knechts. Deze, aanvankelijk ongenegen lieten zich door het hooge loon en do fraaie beloften van Noirot, bewegen om met hem te gaan, en volgden hom naar het kasteel. Daar gekomen, deed hij hun de volgende modedeeling Ik liaat de praatzieken, en wil niet, dan anderen zich met mijne zaken bemoeien. Ik geef u een hooger loon dan een grondeigenaar botaalt, doch daarom verlang 12 APRIL 1913 gendarmen. Men moot dan ook nog reke ning houden van do Burgerwachten en van de plaatselijke policio en dan kan men licht begrijpen dat men er van afzie, nog klassen onder de wapens le roepen. Men laat ook nog in de officieele kringen hooren, dat de datum van heropening der Kamers niet zal uitgesteld worden, want de Senaat moot de wet stemmen op het Contin gent. Maar men zegt ook niet dat de zitting zal voortduren, na de stemming ven die wet. En ik heb talrijke redens om to gelooven dat na twee drij zittingen, de Kamers zullen uiteengaan tot na de A. W.» Donderdag had te Brussel bij M. de Broquevillo eone samonkomst plaats van generaal do Selliers de Moranville,algemeen bevelhebber dor gendarmen, M. Beco, gou verneurvan Brabant, de militaire gouver neurs der verscheidene provinciën, de Mini ster van Binnelandscho zaken, van Rechts wezen en van Spoorwegen. In die vergadering werden middelen be raamd om do rechten van den eigendom lo verdedigen alsook de rechten van vrijheid van werken. Men heeft op allé lonen gezegd en hor- zegd hoe aangenaam en gezond liet is mot do lijn in de hand aan boord van heek, rivior of vijver den visch af te wachten. Gezond voor al ^oor diegenen die aan een gedurig goest- werlc of eene eeuwige opsluiting in de stad eono flauwe gezondheid cn dikwijls een zenuwziokto hebben aangedaan. Gelijk do jager die zonder wild naar huis komt, mag de visscher zeggen zelf wanneer hij volstrekt niets heeft kunnen vang6n, dat hij toch zijnen tijd niet verloren beeft wan neer hij zijne longen in de zuivere huiten- lucht heeft gewasschen. Maar de vischvangst is ook eeno kunst zegde Isaac Walton reeds in 1653. Aan al diegenen dio don tijd niet hebben zich in die kunst to volmaken, óf d8 midde len niet om do lessen te genieten van een leeraar dio. hunne proef of leertijd «enigszins zou kunnen verkorten raad ik aan een goed handboekje te koopen voor den visscher. Mijne persoonlijke ondervinding laat mij toe de werken aan te prijzen welke M. Fopiiand Serrant komt in 't licht te geven aangaande do vangst van do karper cn van den snoek (1). De gewoonten en heel de levenswijze van die twee visache» worden in klare, leven dige, dikwijls schilderachtige taal afge schetst, alsook de moeilijke kunst ze te vangen volgens de plaats en het jaargetijde waarin men zich bevindt. M. Serrano geeft zelfs nuttige wenken aan do eigenaars van vijvers voor d« visch- teelt cn zij zullen er alle profijt bij hebben zich dat mooi werk aan te schaffen. •Harold. (1) Te koop bij den schrijver 't. Kintstra.it, 4.1, BrusselDe karpel t> fr., De Snoek 5 l'r. Brussel. Dievegge geknipt. Een handelaar in "pelterijen, bemerkt hebbende da', in zijne magazijnen talrijke diefstallen geploegd werden, wonddo zich lol de Ronde do Nuit, welke haar toeziener M. Renard belastte, sommige leden van het personeel na te gaan. Donderdag middag is deze toe ziener er in geslaagd do hand lo leggen op cone vrouwelijke bediende, sedert tal van jaren in hol huis werkzaam, die een gestolen pelswerk ter waarde van 200 frank, ver kocht in een magazijn van solden in don omtrek der Sint Gooricksplaats, voor de som van 20 frank. ik nog niet, dat gij mij heer noemt. Zoo dra ik echter zie dat iemand uwer een ge sprek voert met lieden, die mij kwalijk ge zind zyn, jaag ik hem terstond van mijn erf. Iedereen kan 's Zondags naar de kerlc gaan, doch ik duld niet, dat men aan 't kerk portaal of bij ,t kerkhof blijft staan praten... Als gij lust bobt tot kegelen, kunt gij gerust in 't park een paar kegelbanen aanleggen, ik zal do kegels geven wilt gij dansen, ik zal muziekanten ontbieden on ze'betalen, ver langt gij naar bier ik -zal oen ton tor uwer be schikking stollen, wantik wil dat mén danse, springe en zich verratfko op Kéroulas. Aangenomen antwoordde men eenpa rig. Toen het Zondag was, zag men 't ganscbe personeel don weg inslaan naar de kerk, tor- wijl Noirot hen van verre volgde. Allen tra den het huis Gods binnen, uitgezonderd hun meester, dio in 't portaal bleef. Hij zag daar Marianic voorbijgaan, her kende Anaïka onder de biddende menigte en de pastoor wierp oon medelijdondon blik op hem. Do dorpelingen mompelden over den rijken marskramer, dio onbeweeglijk stond en aan wiens bleek eu gegroefd gelaat men, wegens den breedgeranden hoed, geen veran dering kon bespeuren. Na afloop van den H. Dienst vervoegde zich liet personeel weer bij Noirot en volgens zijne belofto viordo men 's middags feest op het verlaten kasteel. Het gold, voortspruitend uit den verkoop van do geroofde diamanten, werd deels aan gewend voor don opbouw van 't kasteel en de exploitatie der gronden, en deols in winst gevende fondsen Lelcgd. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2